TUMULTUEUS SLOTKWARTIER NEKT MOEDIG LOKER Te lang krampachtig voetbal Er zat veel meer in Eendracht Aalst Wittebole weer op de sukkel 18 - 15.9.1989 - De Voorpost Lokeren-Anderlecht 1-3 De wedstrijd Lokeren-Ander lecht is voor de thuisploeg nooit gunstig afgelopen. Ook dit jaar viel er voor de trikolo- res weinig te rapen, al zag het daar lange tijd anders naar uit. Tijdens het eerste kwartier kreeg Lokeren genoeg kansen om de klus te klaren maar de voetbalgoden lieten de Da- knammers in de steek. Er wa ren ondermeer kansen voor Stalmans (een kopbal, gepakt door keeper De Wilde), Etim (die de bal naast het doel Een superieure Musonda, zonder meer de beste man van zijn team, dirigeerde de paarswitten en stuurde hen naar de Lokerse zestienmeter lijn. Naast kansen voor Jankovic en De Gryse was er vooral veel bedrijvigheid van een vlot acterende Nilis. Deze had echter geen rekening ge houden met de Lokerse gren del op de verdediging, Danny D'Hondt. Na de wedstrijd zouden beide trainers (die het opvallend met elkaar eens wa ren) beamen dat dit het nationals hun respektieve matchen met de nationale ploeg nog niet hadden ver teerd, waardoor zij zich be perkten tot het verdedigen van de voorsprong. Het Lokerse elftal, aange slagen door de 0-1, modderde maar wat aan maar geraakte niet meer tot bij De Wilde. Na de 28e minuut verzandde de wedstrijd in doelloos ge trappel waarbij het leek of de 22 man op het veld allen een morfine-injektie hadden ge kregen. Het enige vermel denswaardige feit was de gele kaart voor Luc Nilis na een brutale fout op Johan Schoofs. Met vier hoekschop pen tegen één en negen kan sen tegenover zes voor Loke ren, kon Anderlecht terecht aanspraak maken op een voorsprong. De tweede helft zou een eerder verrassend verloop kennen. Wie van de kijkers in de tribune had kunnen ver moeden dat de hoofdrolspe lers in de wedstrijd niet langer de spelers zouden zijn, maar wel scheidsrechter Gernay en zijn kompanen Vlak na de rust was er weinig te melden, behalve de wissel van Patrick Naudts voor Ferenc Mesza- ros. De arme Naudts had al heel wat kilometers afgelopen tijdens de eerste helft en vond waarschijnlijk de kracht niet meer om er nog eens drie kwartier tegenaan te gaan. Ook aan Anderlechtzijde werd er uit de reservebank geputMusonda werd ver vangen door Ukkonen (over wie oefenmeester Anthuenis na de wedstrijd zou verzuch ten 'Ik zou hem graag terug hebben') wegens spierletsel. Lokeren viel met veel goede wil aan maar de Anderlecht- defensie klaarde de klus met veel panache. Behalve een paar plaagstootjes van de twee Nigerianen Etim en Samson en van de Fin Myyry viel er niets te beleven op Daknam. In de 24e minuut van de tweede helft werd Etim eruit gehaald voor Taibi. Op de 27e minuut, op de zoveelste Anderlechthoek- schop, viel bijna het tweede Brusselse doelpunt Van der Linden zag zijn schot al in doel verwerkt toen de kleine Myyry er nog zijn voet tussen- stak, zodat de 0-1 nog op het bord bleef (zeer voorlopig, 'irembt ïrembt Lokeren - Anderlecht 1-3. Scheidsrechter Gernay, druk omringd, na de derde Brusselse Lokeren - Anderlecht 1-3. Arnor Gudjohnsen scoorde de Brusselse openingstreffer (Ids) treffer een duidelijk buitenspelgeval (Ids) frontspelers en zijn midden- jongens onderlagen bij het ge veld. De spitsen waren teveel talenteerde paars-witte team. geïsoleerd, mede doordat het Zoals hij echter zei, het is niet Lokerse middenveld tekort tegen Anderlecht dat Loke- schoot tegenover kleppers als ren zijn veilige plaats in het Musonda en Jankovic. midden van de klassering Ondanks enkele bedenkin- moet verdedigen, maar mis- gen bij de laatste twee doel- schien was het wel aangenaam punten ('Ik heb geleerd geen geweest de grote tenor van verklaringen af te leggen tot het Belgische voetbal eens ik de tv-beelden heb gezien'), een hak te kunnen zetten, gaf Anthuenis grif toe dat zijn Anthuenis zei verder nog Geraart dat hij zich niet beklaagde over de leiding (hoewel hij eraan toevoegde dat interna tionalen - duidelijk dikker gezaaid bij Anderlecht dan bij Lokeren - zich meer kunnen permitteren tegenover de scheidsrechter) en dat de wedstrijd er heel anders had uitgezien indien Lokeren in de beginfase één van zijn tal rijke kansen had kunnen be- dropte) en Samson (een vrije trap). Anderlecht stond er bij en keek er naar. Doelman D'Hondt moest zich tijdens de eerste vijftien minuten slechts éénmaal reppen, zodat van het zogenaamde sterren- aanvalsteam De Gryse, Van Der Linden en Nilis weinig gevaar kwam. In de 18e minuut krijgt Fi- lip De Wilde geel nadat hij een vluchtschot buiten de strafschopzone had gepa reerd. Een vrije trap van de weer kwikzilveren Myyry werd bijna door een Ander- lecht-verdediger in eigen doel getrapt, eens te meer een be wijs van het Lokers overzicht tijdens de beginfase. Toen was het echter gedaan met de pret. Had de Anderlechtse spionkop nog niet veel van zich laten horen, dan zou dit wel even veranderen na de twintigste minuut. breekpunt was van de partij. Lokeren werd meer en meer in de verdrukking ge speeld. De Brusselse aanvals golven rolden over een weer loze Lokerse defensie die er het noorden bij verloor. Ten slotte was er Arnor Gudjohn sen om het laatste verweer te breken. De modale Daknam- supporter zal wel weten over wie we het hebben. Na een wervelende reeks passen be sloot deze in het Lokerse doel. Een tikkeltje onverdiend toch, deze voorsprong, hoe wel Anderlecht later in de match toch aanspraak kon maken op de beide punten. Na deze openingstreffer be perkte Anderlecht zich tot een simpel kontroleren van de partij, hoepel De Gryse nog dicht bij een tweede doelpunt kwam. Trainer De Mos zou later verklaren dat zijn inter- Lokeren - Anderlecht 1-3. wedstrijd zeer bedrijvig, kon nutte n. Eiget Tijdens de tweede helftGeraan er voor de kalendeocftfelsele meester weinig te noterenLrong dat hij besloot met de opfiippen king dat er nog steeds Ten m schortte aan het samenfeijd. tussen middenveld en aam Svelt Lokeren had zich gewejjeste p maar kon niet op tegen faoemei geweld van de Brusselaarmem ei Tom De BAtfadden let de pp VOO Lokeren - Anderlecht 1-3. Aimé Anthuenis en Aad De Mos, trainers (Ids) Tongeren - Sint-Niklaas 1-1 Sint-Niklaas is terug de ou de aan het worden. Zoveel is duidelijk. Vooral na het nieu we duel in tweede afdeling op het veld van Tongeren wordt duidelijk dat de heren geen enkele tegenstander moeten vrezen. Tongeren, op de ope ningsspeeldag ongelukkig in het verlies gespeeld door Ber- chem, wilde deze nieuwe op dracht anders afwerken en hield slechts twee spitsen vooraan zodat de Wase voor hoede op een versterkte muur werd getrakteerd. Tongeren zocht het via enkele hoge bal len voor het doel van Crasson terwijl zij hun middenveld meestal oversloegen, strook waar begrijpelijkerwijze de Waaslanders sterk vertegen woordigd waren. Wanneer het echter op doelkansen kreëren aankwam mag Sint-Niklaas gerust de borst' vooruit steken. Joris Cornet, nog steeds spelend met een inspuiting in de voet, liet het Limburgse publiek zien dat hij met zijn typische stijl een echte boeman is voor elke verdediger. Enkele ma len was hij dicht bij een doel punt maar de afwerking liet nog wat te wensen over. Kort na de rust dan toch een bezoekend doelpunt toen Piet Verschelde hoog boven iedereen uitkwam en de vrije trap van Dirk De Wachter voorbij doelman Vaesen bin- nenknikte. De Waaslanders hadden de zege binnen be reik, was daar niet die ene thuisaanval geweest door Vermijl die de gelijkmaker aanbood voor de voet van Didier Geens A-l en met een de einduitslag. Natuurlijk niet slecht voor Sint-Niklaas dat nu zaterdag tegen Racing Genk opnieuw hoopt op twee punten. On dertussen werd reeds een Ne derlandse doelman uitvoerig getest in enkele vriendschap pelijke ontmoetingen. Het gaat om Rik Lauwers die naar het schijnt toch een goede indruk moet gemaakt hebben. Of hij echter De Vroe en Crasson kan voorbijsteken hangt af van trainer Bula- tovic. Mario Van der Sanden, eveneens uit Nederland, die reeds eigendom is van de Wa se tweedeklasser zal eind deze maand zijn opwachting ma ken in de kern van Sint-Ni klaas. Wie normaliter ook speelgerechtigd is is de rood harige Franco Pirelli. Zijn strafzondagen zitten erop maar of trainer Bulatovic be roep zal doen op deze tech nisch zeer begaafde speler, zal moeten afgewacht worden tot zaterdagavond. Bij Racing Genk alvast ook enkele op vallende namen volgens hulp trainer Luc Van Haver die Genk reeds aan het werk zag. Vooral Bussutil en Bucan lie ten tegen Berchem een sterke indruk en moeten uit de wed strijd kunnen gehouden wor den. Afspraak morgen zater dag 20u.00 in het Puyenbeke- stadion. (M.S.) Marko Myyry, een ganse helaas niet scoren (Ids) zoals later belek). Na 36 minuten was het niet het gevreesde aanvalsduo dat de bal in doel deponeerde maar wel één van de achter spelers, in dit geval Adri Van Tiggelen. De Lokerse defen sie boog verslagen het hoofd. Vijf minuten later gingen ech ter de poppen aan het dansen toen Samson totaal onver wacht tegenscoorde. De stand was 1-2 en Lokeren was nog niet helemaal uitgeteld. Het thuispubliek, dat de hele wed strijd machteloos had moeten toekijken hoe haar ploeg rus tig werd overspeeld, barstte los en eiste een tweede doel punt. Toen besloot scheids rechter Gernay echter een or gelpunt te zetten op zijn du bieuze beslissingen die de he le match al hadden ontsierd met zijn bijwijlen verdachte toekenning van vrije trappen aan de bezoekers. Op een duidelijk buitenspelgeval be sloot de ref te doen of zijn neus bloedde en aldus Nilis op weg te zetten naar de 1-3. Zo behaalde Anderlecht een overwinning die niet al leen fel betwist werd door de plaatselijke supporters, maar daarenboven ook nog weinig glans had. Woody Aliens bou tade 'Take the money and run' werd hier dus 'Take the points and run'. Ook de scheidsrechter mocht maken dat hij wegkwam, want een ziedend Lokers publiek leek bereid te zijn hem eens en voor altijd te overtuigen van zijn ongelijk. Tientallen kus sentjes vlogen in de lucht. Nog een geluk dat de zeteltjes vastgemaakt waren... Na de partij legden beide trainers nog de traditionele verklaring af, waaruit bleek dat ze allebei dezelfde ziens wijze deelden. Anthuenis gaf toe dat zijn spelers werden overklast door een gerouti neerd Anderlecht. Hoewel Lokeren zich geen illusies maakte, kon het toch probe ren via zijn spitsen de Brussel se afweer in gevaar te bren gen. Geef toe, een logische uitleg. Het voornaamste euvel vond Anthuenis het gebrek aan koördinatie tussen zijn Eendracht Aalst- Zwarte Leeuw 0-1 De eerste thuiswedstrijd, die met veel elan werd inge leid en circa 8.000 toeschou wers naar het P. Cornelissta- dion lokte, niet alleen om te kijken naar een tiental para chutisten die uit de avond lucht dwarrelden en te luiste ren naar de Lozano-hit van ex-karnavalprins Jean-Paul, liep ad finem falikant uit. De thuisploeg kende een uiter mate zwakke start. Tot grote verwondering van de bezoe kers konden ze rustig opbou wen en zelfs van tijd tot tijd gevaarlijk infiltreren in de verdediging van de gastheren, die achterin een hele tijd zochten naar de gepaste kohe- sie. Op het ogenblik dat Aalst na een 20-tal minuten dan toch meer greep kreeg op de wedstrijd en Lozano zich langs zijn beste zijde had la ten bewonderen (wat een spe ler, mensen!), moest Een dracht een opdoffer van for maat slikken. Bij een ver uit trappen van doelman Peeters, die later in de 2e helft nog een hoofdrol zou vervullen, mis rekende Milko Derijck zich op de hoge bal en Guy Fran ken nam het geschenk dank baar in ontvangst om Zwarte Leeuw aan de leiding te bren gen. Na de kampwisseling tapte Eendracht onmiddellijk uit een ander vaatje en zette de bezoekers aanhoudend on der zware druk. Lozano liet zijn technische vaardigheid 100% bewonderen, maar de Eendrachtspitsen kregen met heel wat tegenslag af te reke nen. Een 'gemaakt' doelpunt ketste tegen de paal en voor de rest greep doelman Peeters alle mogelijke en onmogelijke ballen. Eendracht kreeg de verdiende gelijkmaker niet over de doellijn en trok bij het eindsignaal zichtbaar ont goocheld naar de kleedka- Eendracht had zijn 'ouver ture' voor eigen publiek totaal gemist. Na de wedstrijd kon den we enkele impressies op tekenen. Veldtrainer Eddy Everaert sprak over een re sem tegenslagen bij \het af werken. 'Na de rust hadden we de wedstrijd totaal onder kontrole en maakten we het de Zwarte Leeuw-defensie extra lastig. Maar ja, dat tik keltje geluk ontbrak. Al bij al moet ik bekennen dat Zwarte Leeuw een stevige ploeg is en in verband met het veroveren van de eerste periode-titel zal men serieus moeten rekening houden met de mannen van oefenmeester Briganti', aldus Eddy Everaert. 'Ik had die sterke tegen stand van de Kempische ploeg verwacht, aldus Luc Limpens. Het eerste kwartier kwamen we nauwelijks in het stuk voor. We speelden voor de gelegenheid veel te kram de thu Verwac Eendracht Aalst - Zwarte Leeuw 0-1. Er waren ongeveer 8.000 kijkers komen opdof 12e rr voor de thuiswedstrijd (da) j Gijsel feit dat Eendracht bewezen veel goeds in voor de vol heeft met volle overtuiging te de wedstrijden', aldus A kunnen spelen. Dat houdt Van Maldeghem. Eendracht Aalst - Zwarte Leeuw 0-1. Wittebole sukkelt nog met een voetkwetsuur krijgt voor elk optreden een inspuiting (da) pachtig en na de openingstref fer van de bezoekers werd het duidelijk dat we het na de rust niet onder de markt zouden hebben. We geraakten uitein delijk niet voorbij de bezoe kende doelman, die m.i. een reuzepartij speelde. Het te veel aan stress hield ons van een verdiend gelijkspel. Het publiek eist al vanaf de start van de kompetitie teveel van ons. We zullen moeten leren leven onder dergelijke om standigheden.' Oefenmeester André Van Maldeghem van zijn kant zei dat hij na de wedstrijd zijn poulains had gelukgewenst met de geleverde prestatie na de rust. 'Meer konden ze er niet uitpersen. De geluksfee was deze keer niet aan onze zijde. Men kan misschien wel spreken van een mislukte ou verture. Ik vind dat doodjam mer voor het publiek dat mas saal aanwezig was om de eer ste overwinning van het sei zoen te vieren. Positief is het Eendracht Aalst gaat zaterdagavond op bezoek b Dïest en heeft als opdracht zich in de Warande niet vergalopperen. 'We mogen alleszins niet verliezen want dan zou me met 1 op 6, kunnen gewagen van een uiterst slechte stal Ik denk dat het verstandig is voorzichtig van stapel lopen om, naarmate de wedstrijd vordert, ons eigen sp op te dringen. Als men de zaken te snel wil forcere riskeert men op een gasbek te lopen, vooral als tegenstander onze aanval verstandig weet op te vangi We bevinden ons nog steeds in de openingsfaze van kompetitie en in een periode dat alle ploegen over eet beste konditie beschikken', aldus sekretaris Jean-Pieti Van Droogenbroeck. Ondertussen is Wittebole niet op de training verschent in de loop van de week. De Brusselaar sukkelt met ec pijnlijke plek op de linkervoet en moet telkens hij oefet of speelt een inspuiting krijgen. Met al die weerbarstij kwetsuren geraakt hij echter niet op het gewenste niveau

De Voorpost | 1989 | | pagina 18