linge wint Waas derby Gewoon knokken voor de punten Nieuw veld brengt geen geluk Geen kermis voor SK Grembergen DEVI tuime voorsprong gaat Verloren Patrick Verhelst (Robur) Voetbaluitslagen Kallo en Robur weer even sterk Opnieuw Kruibeeks verlies Kursus voor kandidaat- scheidsrechters De Voorpost - 15.9.1989 - 19 Kemzeke werd daarvan het slachtoffer (Iv) rembergen - Haasdonk 1-3. Burghgrave (rechts) zal het irembergse doelpunt scoren (vh) Geraardsbergen - Sv. Melsele 3-3 vlotte het weer helemaal bij de bezoekers en Dirk Smet werd tweemaal de ruimte in gestuurd en evenveel maal kon hij zijn ploeg op een doelpunt trakteren. 1-2 en 1-3 op de 65e en 68e minuut. De zege leek nu wel bin nen, zeker toen een tiental minuten van het einde nog steeds deze voorsprong een feit was. Toch liet een achter aan onzeker Melsele nog de zege uit de handen glippen toen thuisspeler De Batselier op vijf minuten tijd de halve inzet voor zijn ploeg bij el kaar trapte. (m.s.) wedstrijd in helft geraardsbergen waar Svelta lelsele een ruime 1-3 voor- erenlprong nog uit handen liet opkippen gedurende de laatste :n minuten van de wed- ijd. Svelta mocht zich gerust de >te ploeg in deze wedstrijd :men en nadat Van Mieg- :m en Maris reeds kansen ïdden gehad bracht Miche- :t de Waaslanders verdiend lop voorsprong na 24 minuten spel. Melsele kon de zaak echter niet afmaken en zo kon de thuisploeg na de rust on verwacht de gelijkmaker net- jten langs De Bruyne. Nadien Kennis in Grembergen af gelopen weekeinde maar ze ker geen feest voor de plaat selijke klubleiders en voetbal lers. Na een goede openings match die resulteerde in een overwinning, liep de tweede kompetitiewedstrijd op een sisser af. Er was deze keer wel enige pech mee gemoeid. Voorzitter Burghgrave over de match 'Het is een jam merlijk verlies geworden. Het begon nochtans behoorlijk want reeds na vijf minuten wenkte er een open doelkans. Spijtig genoeg misrekende Jo- han Fruythof zich bij het kop duel. Even later liep het mis. Onze keeper bleek niet in zijn dagje. Hij voelde zich draaie rig en zou overigens bij de rust worden vervangen door Gunther De Leenheer. Intus sen was er heelwat onheil ge schied. In een kwartier tijd kwamen de bezoekers twee keer tot scoren, eerst langs Engels, daarna via De Jong- he. Luc Verstrepen, onze doelman, bleek niet echt te kunnen reageren. In andere omstandigheden had hij al licht de doelpunten kunnen vermijden. Na de hervatting hebben we initiatieven geno men, dwongen het overwicht en een paar kansen af. Tot scoren zijn we pas in het laat ste kwartier gekomen nadat Hans Burghgrave onderuit was gehaald. Gevolg was een penalty die hijzelf intrapte. Zo'n twintig minuten tevoren hadden de bezoekers langs Engels een derde doelpunt gescoord. Je begrijpt dat op twee belangrijke punten en dat moment voor ons de zaak zal nu zondag bij de stadsge- bekeken was. Op het laatst noten uit Sint-Gillis tot het kregen we nog een paar kan- uiterste moeten gaan wil het sen langs de ingevallen kans maken op puntenwinst. Nobels. (E.c.) SK Grembergen verloor nge - Kemzeke 1-0 Het' is aan de grens geen mderende wedstrijd gewor- :n. Het derby dat voor 500 ipporters gespeeld werd lende in het verloop van de :erste helft weinig hoogte- inten. De verdedigers kre- ;n de bovenhand op de aan- "lers. Ook na de rust wijzig de dat spelbeeld niet en het was zo dat Klinge genoeg had aan één doelpunt van Jimmy Van Gijsel om de eerste winst in tweede provinciale binnen te halen in een wedstrijd waarin de gebroeders Mare en Dirk Van Himste tegenover elkaar stonden. Klinge probeerde het op de "fofl 12e minuut langs Jimmy Van i Gijsel maar Kemzeke-doel- man De Cleene kon nog net redding brengen met de voet. ^■Toen er weinig doelkansen jfl geschapen werden toonde be- zoekend kapitein Ronny Her- remans zijn goed hart en speelde thuisspits Van Vlier- W berghe een mooie kans in de voet door een gevaarlijke te rugspeelbal af te leveren van- op de middencirkel. Van Vlier berghe kon echter deze mooi geboden kans ook al niet benutten. Kemzeke kon dan via Bols- sens toch even de neus aan het venster steken in deze eerste helft maar thuisdoel- man Ferket redde prachtig in twee tijden zodat het uitkij ken was. Enige ogenblikken later trapte Lieven De Boey een ver schot richting Kemze- kedoel maar doelman De Cleene redde andermaal en dus eindigde deze eerste helft met een blanco stand, het geen niet eens verwonderlijk was. Na de rust toch wat meer animo toen Danny Cockheyt met een vluchtschot bijna raak trof in de 46e minuut. Tien minuten later dan toch een doelpunt voor de thuis ploeg. Op een mooie door steekpas van Marc Magnus kon Jimmy Van Gijsel voorbij De Cleene tikken in de linker benedenhoek. Kemzeke moest nu op zoek naar de gelijkmaker en dat was een goede gelegenheid voor Klin ge om via Van Vlierberghe nog enkele prangende fasen op te zetten voor het bezoe kende doel waar De Cleene meer werk kreeg dan hem lief was. Geluk had hij wanneer een kopbal van Magnus op hoek schop nipt overscheerde. Kemzeke kon dan een kwar tier voor tijd alsnog dicht bij de gelijkmaker komen via Dirk Van Himste maar diens poging ging ook al naast. De laatste noemenswaardige po ging van deze wedstrijd was dan nog voor de thuisploeg langs Cockheyt die het been van doelman De Cleene trof zodat de 1-0 stand behouden bleef en aangezien de thuis ploeg ook de meeste doelkan sen had geschapen kan dit niet onverdiend genoemd worden. Marc Stevelinck 'Punten winnen en snel een degelijke rangschikking nastreven vormt het belangrijkste voor Robur Moerzeke. Dèt is althans de mening van voetballer Patrick Verhelst. Hij speelt voor een ploeg die vorig seizoen de titel liet ontglippen, maar er in extremis in lukte om toch naar eerste provinciale door te stoten. 'Aan de methodes in de hoogste provinciale afdeling moeten we dringend wennen, meent Verhelst. Het ver schil met tweede provinciale is groot. Veel groter dan sommigen zich allicht hadden voorgesteld. Er zal in deze kompetitie te knokken vallen, willen we een redelijke klassering behalen. We puurden één punt uit twee mat chen. Tegen Ertvelde kregen we te maken met een individueel sterke opponent die meer talent verenigt en waarschijnlijk een vooraanstaande rol zal vertolken. Kal- lo, onze tweede tegenstander, demonstreerde vooral fysi sche kracht. We behaalden er een punt. Wij moeten vooral kollektief reageren. Dat is overigens het belangrijk ste wapen waarover we beschikken. Vrijwel alle voetbal lers die Robur Moerzeke verenigt hebben nooit hoger gespeeld dan tweede provinciale. Het is dan ook logisch dat ze moeten wennen. De snelheid van uitvoering is o.a. nog niet zoals ze hoort te zijn. Tekortkomingen worden vlugger afgestraft, daar zullen we ons moeten voor hoeden. Nu zondag krijgen we Geraardsbergen aan huis. Ik meen dat deze match een belangrijke test wordt. Een overwinning, die mijn inziens nodig is, zou het vertrouwen aanwakkeren. Jammer dat twee titularissen ontbreken. Eddy Huylebroeck en Theo Nobels zijn nog steeds onbe schikbaar door een kwetsuur. Vorig jaar waren zij vaste waarden. De aangeworven voetballers moeten ook nog wennen. Ook voor hen betekende eerste provinciale een stap in het onbekende. Met het potentieel waarover we beschikken moeten we ons kunnen handhaven. Een algehele inzet zal nodig zijn en slippertjes maken moeten we ten allen prijzen vermijden. Zeker zondag tegen Geraardsbergen. (e.g.) Grembergen - Haasdonk 1-3. Grembergenaar De Leenheer slalomt door de Haasdonkse verdediging, maar ook deze aanval zal geen resultaat hebben (vh) 1' Nationale Lokeren-Anderlecht Beveren-Kortrijk 2* Nationale Tongeren-Sint-Niklaas E. Aalst-Zw. Leeuw 3' Nationale E. Zele-SV Bornem Bevordering Wielsbeke-Jong Lede 1' Provinciale SK Lebbeke-Oudenaarde 1-0 Ertvelde-E. Meldert 1-1 Kallo-Robur 0-0 G'bergen-Melsele 3-3 Temse-KAVD 0-2 2* Provinciale A Klinge-Kemzeke Meulestede-Kruibeke Kallo - Robur 0-0 Net als verleden seizoen, toen beide ploegen met elkaar in de clinch gingen en toen ook dikwijls even sterk be vonden werden met een licht voordeel voor Kallo, werd het nu een evenwichtige wed strijd. Robur, technisch nog steeds iets sterker dan de thuisploeg, die het moet heb ben van direkter spel en dito doelgevaar, geraakte aan geen overwicht. Ook de doel mannen Laureys en Rijsbrack toonden dat zij van hun klasse nog niets ingeboet hebben sinds verleden seizoen. Zonder studieronde was er al direkt gevaar langs de thuiszijde in de eerste minu ten. Verdoodt en Schokkaert waren de mannen die hierbij in de kijker liepen. Kallo, dat de verdiensten moest missen van Lieven Van Loo en Onge- nae, startte met Marc Jans- sens in de basis en hield Gun ther Janssens op de bank. Ook Van de Graef en Van Strijdonck ontbraken nog op het appel zodat een viertal titularissen ontbraken. Via Heyrman en Deckmijn, die terug in de spits stond, werd dan in het verdere verloop van de wedstrijd steeds doel gevaar afgedwongen voor het doel van Laureys maar deze goede doelman hield alles te gen. Hetzelfde kan gezegd worden van Rijsbrack toen hij de gevaarlijkste bezoeker Wuytack van zich af moest houden. Het bleef evenwel heel de wedstrijd bij doelpogingen die niet konden worden ver zilverd zodat beide teams enigszins tevreden waren met het behaalde puntje. (m.s.) 2' Provinciale B RCWetteren-SK Aalst 0-3 Baasrode-Nederename 2-0 Borsbeke-TK Meldert 0-1 3' Provinciale B Schellebelle-Zwijnaarde 1-0 Edeboys-Serskamp 3-0 3' Provinciale D Meerbeke-Doggen 1-2 Erembodegem-Herzele 0-1 Gijzegem-Heldergem 2-2 Bambrugge-Kerksken 1-1 Edixvelde-Erpe 2-0 Aaigem-W. Moorsel 1-1 E. Houtem-Mere 1-1 St. D'leeuw-Hofstade 1-0 3' Provinciale E Gerda-Heikant 2-2 St.-Gillis-W.-Wieze 2-1 Grembergen-Haasdonk 1-3 Buggenhout-SK Overmere 1-3 St.-Gillis-W.-KI. Laar 2-1 Vrasene-Lokerse 1-3 Bazel-Sombeke 2-0 Stekene Sp.-R. Lebbeke 1-0 4' Provinciale D Ede-Terjoden 0-2 Grembergen - Haasdonk 1-3. De lokale speler Dierickx zal dit duel winnen maar zijn beslissend schot ging tegen de paal. De Haasdonkse speler houdt hem bovendien in een catchgreep aan de arm vh) Oordegem-Erondegem Woubrechtegem-Nieuwerker- ken FC Aalst-Burst 4' Provinciale G Berlare-SK Kalken HO Kalken-Wichelen Appels-Schoonaarde Lutterzele-Opdorp S. Moorsel-Boonwijk Smetlede-Oudegem 5-0 Val. Overmere-Opstal 0-2 4-1 Baardegem-Herdersem 1-1 4* Provinciale H Rupelmonde-Sinaai 0-1 Tielrode-Straatje 2-0 0-0 St-Pauwels-Daknam 1-0 2-0 Waasmunster-SK Lokeren 0-0 1-4 Moerbeke-VK Hamme 0-1 3-1 White Boys-Hoogeinde 1-2 1-2 Meerdonk-Kieldrecht 1-4 2-2 Verrebroek-Eksaarde 0-2 Meulestede - JV Kruibeke 1-0 Voor de tweede opeenvol gende maal heeft Jong Vlaan deren Kruibeke een neder laag geleden in deze nog jon ge kompetitie. Dit nadat de ploeg ruim 80 minuten van de wedstrijd achter de beste kan sen aanliep en in de slotmi nuut het deksel op de neus kreeg en nog onverdiend in het verlies werd gespeeld. Vooral vooraan nijpt het schoentje bij de Kruibeekse ploeg. Toch kan niet ontkend worden dat in deze lijn Danny Hamerlinck en Jaak Waege- maeckers in het verleden hun kunnen reeds bewezen heb ben. Danny was jarenlang topschutter bij Kallo waar hij uitgehuurd was en Waege- maeckers tekende verleden seizoen 14 potten aan bij het toen bijna degraderende Mel sele. Het middenveld met Mulle en Stuer is meer dan op peil en achteraan dirigeert doelman Verstraeten de zeke re achterste vier. Het was zelfs zo in deze wedstrijd op Gentse bodem dat Verberckmoes moest ko men scoren om aan een doel punt te geraken. Dat werd dan wel afgekeurd wegens buitenspel maar toch geeft het aan dat men vooraan het noorden en het doel is kwijt geraakt. De sfeer in de ploeg is echter zeer goed en trainer Yseweyn kan zijn jongens goed motiveren. Het pro bleem blijft nog scoren en eens dat in orde zal Kruibeke wel puntjes kunnen sprok kelen. (m.s.) Klinge - Kemzeke 1-0. De Klinge bleek heelwat agressiever dan de vorige week en Klinge - Kemzeke 1-0. De toeschouwers mogen ook wat zien, dacht Marin en hij trok prompt ten aanval langs de cornervlag (Iv) De Vriendenkring der Wase Scheidsrechters (W.A- .S.O.) richt in samenwerking met de Provinciale Scheids- rechterskommissie van de Koninklijke Belgische Voetbal bond opnieuw een kursus in voor - zowel mannelijke - als vrouwelijke kandidaat-scheidsrechters. De kandidaten moeten de leeftijd van tenvolle 16 jaar bereikt hebben. De spelers amateurs-seniors worden eveneens tot deze kursus toegelaten en komen in aanmerking voor het leiden van wedstrijden in knapen (Juniors C) en/of miniemen (Ju niors D). De eerste les vindt plaats op zaterdag 23 september 1989 om 14.00 u. in Café Hemelrijck, Grote Markt te Sint- Niklaas. Na de eerste les worden verdere data bepaald door de lesgevers. Inschrijvingen gebeuren door volgende gegevens over te maken aan K.B.V.B. P.S.C. Oost-Vlaanderen Speldenstraat 19 9000 Gent Naam - Voornaam - Geboortedatum - Volledig adres en de plaats waar de kursus wördt bijgewoond Sint-Niklaas. Bij de inschrijving te voegen attest van goed zedelijk gedrag, alsook een doktersattest. De nodige dokumentatie wordt tijdens de kursus over- Voordelen naast de vergoeding van 400 fr. worden de reiskosten integraal terugbetaald en ontvangen alle scheidsrechters een bestendige uitnodigingskaart die toe gang verleent tot alle terreinen van de Koninklijke Belgi sche Voetbalbond (Interlands Europacup inbegrepen). Nadere inlichtingen kunnen bekomen worden op vol gend adres of bij de aanvang van de kursus Marc MERTENS, C.S.C. - Eekhoornstraat 1, 2700 Sint- Niklaas, tel.: 03/776.50.18 (M.P.I.S. 'Zonneken'). Buggenhout - SK Overmere 1-3 Fier als pauwen betraden de Buggenhoutse Spartanen hun nieuw speelveld in de buurt van de sporthal. Een terrein zoals weinig ploegen hebben, zelfs in hogere afde ling. Een grasmat die de ver gelijking kan doorstaan met een biljart, degelijke akko- modaties..., kortom een he melsbreed verschil met vroe ger. Wie dacht dat deze match opwinst zou eindigen, was ontgoocheld. Dat was o.a. het geval met klubleider Luypaert. 'Het is niet mijn gewoonte om naar verontschuldigingen te zoe ken, maar deze keer hadden we toch geen nederlaag ver diend. Na afloop waren vele bezoekers het er over eens dat ze op zijn minst eenp unt te veel hadden in de wacht ge sleept. Het begon nochtans goed voor ons, want reeds na tien minuten kwam Marc Van der" Jeugt met het hoofd tot scoren. Halfweg de eerste helft lieten we ons achteraan betrappen op een tekortko ming die onmiddellijk werd afgestraft. In de tweede helft waren we meester van de si tuatie. Ik geloof dat de bezoe kers hooguit vier keer in ons doelgebied zijn geïnfiltreerd. Twee keer konden zij een doelpunt maken langs Van der Stricht en Christiaens. Ik hoef niet te zeggen hoe groot de ontgoocheling was na af loop. Afwerken lijkt voorlo pig een probleem dat snel zal moeten worden opgelost. Buggenhout reist zondag naarr Haasdonk waar de pun ten niet op een presenteer blaadje zullen worden aange boden. In het vooruitzicht van de officiële inhuldiging van het nieuwe veld, nu zondag over acht dagen, moet Sparta ten allen prijze een nederlaag vermijden. (e.g.) Voetbal. Voorzitter Etienne Pieters stelde zijn nieuwe ploeg en trainer Christiaan De Rocker voor. S.K. won mooi tegen Buggenhout (mt) Grembergen - Haasdonk 1-3

De Voorpost | 1989 | | pagina 19