JÏ f sekblad tn ieuwe technologieën leren avondonderwijs te Aalst Kevin, duizendste boreling te Aalst in 1989 Tentoonstelling 'Een eeuw Heldert' Heilig Geestkapel bleef gesloten Met onze verontschuldigingen Pirnti - ti htMtiIrttl f Parochiefeesten op Sint-Jozef Po spp UmB£Raen OSA Xo-C pace-lift zonder snijden v L Voor wie iets beter zoekt De Voorpost i SEPTEMBER 1B81 42' JMR8AN6 NR. 3« - 42 F ■d IL het oog op het invoeren van nieuwe technologieën in het onderwas "sociale notie", zeg maar gewoon "avondonderwijs" slaan drie Aalsterse gemeen- ipsscholen de handen in elkaar. Doei ervan is het onderwijs nauwer te doen duiten op de vraag op de arbeidsmarkt en daardoor aan jonge, beter geschoolde et vei tnemers meer kansen om een job te vinden, te bieden. Horihan (de Hogere delsschool aan het Keizerlijk Plein), het H.R.I.T.O. aan de Welvaartstraat en het inklijk Technisch Atheneum aan de Ledebaan, willen elk een projekt realiseren rvoor ze de financiële steun van het Europees Sociaal Fonds genieten. Dat inten eten. >n De i en dopees geld wordt dan beheerd door de nieuw opgerichte K.O.S.P.A., de initialen Istand nelis. "Koördinatie Onderwys Sociale Promotie Aalst". Copp nière spreadsheet en tekstver- Analyse e.d.m. 4anna betreft een première werker. In het tweede jaar En de afdeling sekreta- Seghr Vlaanderen waarbij komt een besturingspro- riaat leert eveneens wer- scholen van hetzelfde gramma, planning en kos- ken met spreadsheet en in casu het gemeen- tenberekening met tekstverwerker. O.m. het ipsonderwijs, samen spreadsheet en tekstver- kreëren van een elektro- k van wal steken met werker en in het derde nisch rekenblad en het op- introduceren van nieu- komt programmeren in bouwen, aanpassen en af- technologieën. Tech- een data-base-omgeving drukken van een omschre- igieën in verband met en werken met hulppro- ven tekstdokument. industrie, met chemie gramma's. [biotechnologie en met De afdeling boekhouden H.K.I.l.O. "ienstensektor. behoort tot het ekono- In de rijksleergangen voor leergangen worden misch hoger onderwijs van technisch onderwijs in het iven in de Rijksteer- het korte type gespreid H.R.I.T.O. komen vol- over 3 jaar en per studie- gende afdelingen in aan- jaar 400 lesuren op jaar- merking. basis. Industriële informatica: 3 De nieuwe technologieën jaar, 320 lesuren per ,stu- bestaan hierin dat toepas- diejaar op jaarbasis, singssoftwareprogramma's Elektronika met specialisa- worden aangeleerd om de- tiejaar industriële elektro- ze dan in andere vakken nika: 2 jaar plus één jaar toe te passen. Toepassing met 520 lesuren, bijvoorbeeld in Statistiek, Scheikunde: 2 jaar met 520 Boekhouden, Financiële lesuren op jaarbasis. jen Technische Scho- (R.T.L.O.) in Hori- Keizerlijk Plein 19 :kteur Albert Ver- it), in het HRITO, Ivaartstraat 70 (dir. ian De Geest) en in K.T.A., Ledebaan 101 Paul Van den Wijn- irde). Deze leergangen iten zich tot leerlingen 18 tot 25 jaar met als jaardagsgrens 10 okto- zowel dan voor werk eenden als voor werk- ners. In Limburg is de ftijdsgrens ruimer en it tot 30 jaar. De leer den verbinden er zich minimum 8 u. per afik te volgen, waarvan minste één vijfde ge- moet zijn aan nieuwe inologieën. K.O.S.P.A. zetelen de ïkties van de drie scho en vertegenwoordigers werkgevers en werk- lers onder voorzitter- Bonfoap van Louis Butye. cfen kan inschrijven tot 30 aknefctember, eventueel zelfs :r re4k later. Voor het piT.A. is dat enigszins an- elmv* verm'ts daar gewerkt meJ)rdt met modules. Dus rdieiywang zowel in septem- als in januari zie Openbare Werken: idem. Lassen: idem. K.T.A. In het Koninklijk Tech nisch Atheneum ligt het aksent op diensten. Restaurant- en hotelbe- dryf7 met PC bestel lingen voorbereiden en plaatsen, plus voorraadbe heer en kostprijsbereke ning. Schoonheidsverzorging: speciale behandelingstech nieken door "facial toning". Video-opnamen: kombine- ren van computer en video voor maken van audio-vi- suele produkties voor marktonderzoek, verkoop en opleiding. Face-lift? In het KTA maakten we een demonstratie mede met de "bio-thcrapcutic- computer" voor gelaats- en lichaamsverzorging, manicure, pedicure door verhelpen van ouderdoms vlekken, acnés, wratten, littekens, rimpels, lik doorns en winterhanden. LH Aalst. Kevin, de gelukkige ouders en de steeds glimlachende schepen Doorns. Op 28 augustus 1989 werd op de dienst burgerlijke stand van Aalst de aangifte gedaan van de geboorte van het duizendste kind in 1989. Het jongetje Kevin Matthys werd op 25 augustus 11. geboren in O.L. Vrouwkliniek van Aalst, als eerste kindje van Geert Matthys en Waltniel Erna, beiden wonende te Ninove-Outer, Brakelsestwg. 139. Namens het stadsbestuur ging schepen André Doorns, de gelukkige ouders feliciteren en overhandigde hen een geschenk namens het stadsbestuur. LH Toen vernomen werd dat Meldert alweer een honderdja- begeleidende rige onder zyn ingezetenen zou tellen, werd door de (eindredaktie Fons Die- Heemkundige Kring 'De FGaluintjes' besloten een ten- rickx) bij wijze van inlei- toonstelling met als tema 'Een eeuw meldert 1889-1989' ding afgedrukt worden, op te zetten. Reeds vlug bleek ook de Parochiecentrum- Verder zullen ook alle ten- raad van Meldert bereid aan deze manifestatie mee te toongestelde stukken uit werken. beschreven voeng worden. Ook de stad Aalst verleent haar medewerking aan de ze manifestatie. De tentoonstelling 'Een eeuw Meldert 1989-1989' heeft plaats in de lokalen van het Parochiecentrum, Ie bid rapndelsschooi Horihan komen drie af- lingen in aanmerking or dit projekt. De afde- £|ig bedryfsadministratie- informatica, niveau ho- technisch gespreid 'medter drie jaar en 320 lesu- beidsln per studiejaar op jaar- langfcsis. In het eerste jaar Ootordt o.m. gewerkt met Kofr op ïn Po aatsl tege tckei doi Ier e ploc r ange idoel ie ba "'Open brief aan minister Waltniel port tot 1 oktober 1989. De opening waarop ook de honderdjarige zelf zal Het resultaat van de sa- in het Parochiecentrum menwerking van een kenr- aan alle inwoners uit Mei- groep uit beide verenigin- dert, uit de Faluintjes en gen heeft dan ook geleid ook van ver daarbuiten tot de tentoonstelling die zullen aanbieden, wij omstreeks de honderd- Gepoogd werd zoveel mo- ste verjaardag van Oscar gelijk materiaal van eigen De Vis op 2 oktober 1989, bodem bijeen te brengen, s^el^ 3 te iets waarin de organisato- Meldert van 29 tember ren wonderlijk goed zijn - - - r geslaagd. De enthousiaste medewerking van de gehe le Meldertse bevolking was uitermate goed. Bovendien is het zo dat na suksesvolle tentoonstellin gen te Herdersem ('De Fa luintjes vroeger' in 1987 en 'Sint-Antonius Abt te Herdersem' in 1989) en te Baardegem ('Baardegem op grootouders Wijze' eveneens in 1989) nu ook de deelgemeente Meldert bewust werd uitgekozen voor een manifestatie van groot formaat. Wellicht komt daaropvolgend (1990) nog Moorsel aan de beurt voor een tentoon stelling... De tentoonstelling zelf, die zeker geen aanspraak wil maken op volledig heid, doch slechts een sfeerbeeld wil zijn van het Meldert van vroeger, van de tijd van eeuweling Oscar De Vis, zal opgezet worden rond een zestal te- ma's, met name: het boe renleven, de landelijke herberg, politiek en socia- aanwezig zijn, vindt plaats op vrijdag 29 september 1989 te 19 uur. Het ope ningswoord wordt uitge sproken door Mevrouw A. De Maght-Aelbrecht, bur gemeester der stad Aalst. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Ewoud Van der Heyden uit Meldert. De tentoon stelling is verder toeganek- lijk op zaterdag 30 septe 1989 van 14 tot 22 uur en op zondag 1 oktober 1989 van 10 tot 22 uur. De toegang is uiteraard gratis en wij heten nu reeds iedereen van harte welkom. yj le strijd, het huiselijk le- Aalst. De klas van wijlen meester Albert De Blode in 1958 in de gemeenteschool van Meldert met links schoolhoofd ven, volksdevotie en on- Jos Muylaert. In een open brief aan gemeenschapsminister Waltniel heeft VU-kamerlid Jan J Caudron zijn ontevredenheid geuit over het feit dat tijdens de open monumen- j edia tendag te Aalst de Heilige Geestkapel niet voor het publiek werd opengesteld. 'In Aalst werd deze kuituurhistorische manifestatie overschaduwd door het niet openstellen voor het talrijk publiek van de meer dan vijf eeuwen oude geklasseerde en met deklassering bedreigde Heilige Geestkapel aan de Katte- I straat'. Caudron wijst erop dat gemeenschapsminister Waltniel eerlang in deze materie een beslissing zal moeten nemen. 'Al wie in de streek van Aalst en ook daarbuiten begaan is met het behoud en het in standhouden van ons kultuurhisto- risch erfgoed verwacht van u, mijnheer de minister, een moedige beslissing en hoopt dat ook hier kunst en kuituur het zullen halen op meer materialistische belangen. In naam van velen verzoek ik u met aandrang het dossier grondig te C.h| willen onderzoeken', aldus de open brief van Jan Caudron. Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie derwijs en het Meldert van toen (verenigingsleven, bevolking...). Voor het opzet werd ver trokken van een gesprek dat medebestuurslid Ar nold Van de Perre had met de honderdjarige. Het re sultaat van dit bijzonder boeiend relaas zal in de Vrydag 15 september: 20.00 uur: belotting, inschrijven vanaf 19 uur, 10.000 fr prijzen en beker. Zaterdag 16 september: 14.00 u: variéténamiddag voor 60-plussers 'Lou en An show', gratis wafels. Inkom 60 fr. 15.00 u: meespeelkindershow Hutsekluts, inkom 50 fr. 19.00 u: parochierestaurant. 20.00 u: 'Ballade' kabaretprogramma door Kommil Foo (humor, muziek, mime) voorverkoop 100 fr, kassa 140 fr. Zondag 17 september: 11.00 u: eucharistieviering in St.-Jozefkerk. 11.30 u: parochierestaurant. Vanaf 15.00 u: optreden volksdansgroepen, kinder grime animatie Teater Pepijn, stripbeurs met ten toonstelling, wedstrijd streepjescode en win..., con- sumentenmand waarde 7.000 fr. 18.00 tot 20.00 u: parochierestaurant. 20.00 u: Raymond van het Groenewoud in koncert. Voorverkoop 250 fr, kassa 300 fr. Doorlopend zaterdag vanaf 17.00 uur en zondag vanaf 14.00 uur: inkom gratis. Attrakties: springka steel, visvangen, watercarrousel (nieuw!), bowling baan (nieuw!), 21-spel, pluch-spel, kremerie en wafelhuis, café met exclusieve biersoorten en wij nen, snackbar, frituur, escargots, animatie. Familierestaurant op zaterdag vanaf 19.00 u en op zondag vanaf 11.30 u en vanaf 18 uur. Demokrati- sche prijzen. Inkom gratis. Een ernstige technische storing heeft ons donderdag lelijke parten gespeeld. Zodanig zelfs dat een aantal teksten helemaal niet kunnen verschijnen en anderen niet konden gekorrigeerd worden. U krijgt dus een inderhaast samenge steld nummer van 'De Voorpost' te lezen. In de mate van het mogelijke zullen we volgende week de teksten die nog beantwoorden aan de aktualiteit afdrukken. We vragen bij onze talrijke lezers om begrip voor deze uitzonderlijke situatie en bieden hen onze verontschuldigingen aan.

De Voorpost | 1989 | | pagina 1