Enkel Ter joden aan de winst Eerste winst voor F.C. Sinaai Girls Sukses voor F.C. Wijnveld Girls in het Gentse... Nieuwe uitrusting voor scholieren FC Stekene Sportief Vierde provinciale-Aalst Miniemen VV Straatje Stekene: de te volgen ploeg e4!°! Noyon in Waas en Dender 20 - 15.9.1989 - De Voorpost ItKXi^'kïUis' XCOti. In de reeks M van de juniores B wonnen de scholieren van FC Stekene Sportief vorige zaterdag nipt maar verdiend hun wedstrijd tegen Eksaarde met 4-3. De jonge thuisploeg - op 3 spelers na zijn het allemaal eerstejaarsscholieren - begon suksesvol aan de wedstrijd en reeds na enkele minuten zorgde Kurt Wuytack voor de openingstreffer. Eksaarde kwam halfweg de eerste helft op gelijke hoogte, maar nog voor rust zorgde Filip Van Damme voor een verdiende 2-1. Wanneer Geoffrey De Block er rond het uur 3-1 van maakte leek de match gespeeld, doch Eksaarde kwam weer terug: 3-2. Niet voor lang echter want met z'n tweede treffer bracht Filip Van Damme de 4-2 op het bord. Juist voor affluiten kwam Eksaarde nogmaals terug en 4-3 was dan ook de einduitslag. Voor de wedstrijd kreeg de Stekense scholierenploeg een spik-splinteraieuwe uitrusting van fietsenhandelaar Marcel De Zutter uit de Stekense Dorpsstraat. Mét deze nieuwe uitrusting willen de spelers - en dat zijn Ives Van Haute, Filip Van Damme, Kurt Wuytack, Bert Penneman, Mario D'Hooghe, Dick De Block, Chris Van Belleghem, Ives De Zutter, Jurgen Verschueren, Geoffrey De Block, Colin De Cauwer, Diego Wienk, Johan Van de Velde en Robby Thierens - onder leiding van trainer Patrick Goossens en met medewerking van afgevaardigden Herman De Block en Noël Van Belleghem én onder supervisie van jeugdbe- stuurvoorzitter Eddy Maes beter doen dan vorig seizoen. Toen werd inderdaad 'slechts' een 6* plaats gehaald na een goed seizoenbegin, dat evenwel door té veel pech niet kon worden verlengd. De start van dit nog prille seizoen was eveneens goed, want de eerste match werd een 1-5 overwinning tegen Moerbeke en vorige week kwamen daar dus twee punten bij. Volhouden nu, jongens! Ede Terjoden sprong wanneer Luc Mey Jeugdvoetbal. Heelwat toeschouwers voor de preminiemenwedstrijd tussen SK Aalst en Eendracht (da) De miniemenploeg A van Voetbalvereniging Straatje uit Stekene lukte het voorbije seizoen uitstekende prestaties. De elf- en twaalfjarigen van V.V.S., getraind door Gilbert De Vos, speelden niet alleen glansrijk kampioen zonder puntenverlies en met een doelpuntenverhou- ding van 193 tegen 2, maar de 'suksesploeg' van WS was nadien nog aktief in de eindronden van de verschillende kampioenenploegen. Mét sukses. Op bijgaande foto de voltallige ploeg van de miniemen A van Voetbalvereniging Straatje uit Stekene, die onder meer tijdens de 'Dag en Nacht van WS' door de kampioenen van Standard Wetteren én op het gemeentehuis van Stekene door burgemeester Rollier werd gehuldigd als de eerste kampioenenploeg uit de nog jonge geschiedenis van V.V. Straatje. Het zijn niet alleen de supporters van WS die de prestaties van deze jonge spelertjes in de onmiddellijke toekomst op de voet volgen... (d. Brol) De tweede ploeg van F.C. Sinaai ging van F.C. Figaro, werd ook Girls welke voor kompetitievoet- ernstig bedreigd. Vooral door een bal in het Gentse is aangesloten, aantal goede aanvalsbewegingen heeft de eerste match van het en met een uitstekend schot van kampioenschap gewonnen. Mis- Annick Herreweghe. Kansen en schien nogal verrassend omdat de doelpogingen waren er ook nog vriendenwedstrijd tegen het on- van Veerle Corveleyn en Tamara voltallige F.C. Doorslaer Girls, Verdonck, welke de goalie van destijds op een debacle was uitge- F.C. Figaro niet konden verras lopen. Weinig positiefs toen bij de sen. Dat bereikte Annick Herre- jongeren van F.C. Wijnveld Girls weghe echter wel en meteen, en ook nu bij het Gentse F.C. stond F.C. Wijnveld Girls op Figaro, werd er tijdens het eerste winst (0-1, 63 min.). Nadat F.C. halfuur niet groots gepresteerd. Figaro nog eens ongevaarüjk aan- Het was voor de Wase younstere drong langs Sabrina Cnudde, ook allemaal nog duidelijk wenn- werd een kolleiteve aktie van F.C. nen en alleen Wendy Mets, werd Wijnveld Girls nog suksesrijk. toen met een doelpoging geci- Een kombinatie tussen Ann Van teerd. Voor de rest liep F.C. Figa- Puyembroeck en Wendy Mets, ro met een opvallende Carina Van werd door Annick Hereweghe tot Damme meestal in het offensief een doelpunt omgebogen (0-2, en Petra De Bruyne met Hedwige 66e min.). Alleszins tot ongenoe- Van Den Eeden elk tweemaal, gen van de plaatselijke kapiteine misten de beste kansen. Ook Cari- Sabrina Cnudde welke trouwens ne Van Damme faalde eens bij het het terrein verliet en de verant- besluiten en die skoremogelijkhe- woordelijken van F.C. Figaro, den, waren er voor F.C. Wijnveld hadden alle moeite om een verde- Girls duidelijk minder. Slechts re aftocht te voorkomen. Het tu- een afstandschot van Sabine Van muit luwde trouwens en stilaan, der Haeghen dat ook nog de ver- werd er terug degelijk gevoetbald keerde kant van de dwarsligger met het meeste gevaarlijk van koos, kon de Sinaaise clan even F.C. Figaro. Vooral ook door het doen opspringen. individueel nummertje van Carine na de rust was F.C. Wijnveld Girls Van Damme die op haar eentje de beter geïnspireerd en de verdedi- Sinaaise verdediging uit verband speelde en tegen de paal besloot. Bij de rebound raakte diezelfde Carine Van Damme nog de dwarsligger en aldus, bleef de stand ongewijzigd. Pech trouwens voor F.C. Figaro dat met Coinny De Cooman nogmaals ernstig naar een tegenpunt hengelde, maar voor F.C. Wijnveld Girls hield goalie Esther Blommaert de netten toen ook ongeschonden. De ploegen: F.C. Figaro: Tanja Van Hoyweg- hen, Nancy Cnudde, Micheline Sut (20e min. Christine Ragde), Sandra Lobijn, Nancy De Weyn, Carine Van Damme, Petra De Bruyne (41e min. Nelly Van I.M- SCHOOT), Sabrina CNudde, Conny De Cooman, Nathalie Tierünck en Hedwige Van Den Eeden. F.C. Wijnveld Girls: Esther Blommaert, Christiane Vlyminck, Daisy De Wolf (69e min. Christel Bogaert), Sabine Van Der Haeg hen, Anne-Marie Van De Walle (61e min. Ann Van Puyem broeck), Veerle Corveleyn, Peggy De Corte, Tamara Verdonck, Ul- rika Huygens, Wendy Mets en Annick Herrewege. Roger Van Laere SK Terjoden op de eerste speel dag als titelkandidaat vrij onver wacht onderuit gegaan heeft zich dan tegen Ede toch glansrijk her pakt. Vooral de tweede helft kreeg men terug het Ter joden te zien dat men gewend was te zien gedurende het voorbije seizoen. Er werd door de bezoekers echter krampachtig gestart. Te veel ze nuwen maakten zich meester van de ploeg die nu niet meer mocht verhezen. Trainer Egeyd had J.C. Kersten dan ook naast de ploeg gelaten en hem op de bank ge plaatst na de wat mindere periode van de Terjodense reus. Het slechte terrein van de thuisploeg liet evenwel niet veel kombinaties toe en het overbevolkte midden veld was dan ook doorgaans in balbezit. Geen doelpunten dus de eerste helft maar daar kwam na de rust vlug verandering in. J.C. Ker- stens mocht van de bank voor Benny Van Helsuwé en als een jong veulen hep Kerstens de wei de in. En na een kwartier ver in die tweede helft was het dan zo ver. Kersten omspeelde iedereen en scoorde het openingsdoelpunt voor zijn ploeg, 0-1. Een kwartier voor tijd deed dezelfde speler zijn stunt nog eens netjes over en hij besliste dan ook over winst en verhes in deze wedstrijd. De cijfers konden zelfs nog ho ger zijn opgelopen toen Kerstens een hattrick wilde maken en niet gezien had dat Patrick De Backer naast hem volledig vrij. stond voor de lege goal terwijl hijzelf nu miste Ook De Backer en Mare Aendekerk kenden nog een pro- duktieve bui maar beiden knalden over. Terjoden hjkt nu toch gelan ceerd. Nog wat meer kollektiviteit zou de ploeg wel ten goede komen en zeker met het oog op het belangrijke treffen nu zondag met Oordegem dat eveneens titelam- bities heeft in deze reeks. foutief werd gestopt in de gev*^11 hjke zone en Stefan DelmottefbSt strafschop mooi omzette. Rustlijn Z' 1. Na de pauze evenwel zat iedwaagd een nog niet goed neer of d^es vi stond de thuisploeg reeds langk|ezjei de bezoekende ploeg begonb q panikeren en een rustig blijveoPj thuisploeg wist nog driemaal! scoren in het verder verloop de wedstrijd. Trainer Dierickx $0- met de handen in het haar. Ztpok h het duel nu zondag tegen FC A4egen wordt al met een bang hartje a^aar gevangen. fo FC Aalst Burst Fel overdreven cijfers voorienkel bezoekers in deze wedstrijd. Bu<en is dat scoorde aan meer dan 10t>een s haalde wel afgetekende cijr maar de verdienste gaat wel de thuisploeg die probeerde voetballen en tegen knol' sploeg Burst het deksel op de kreeg. De mannen van tav The Square vertrokken evei sterk want reeds na 30 sekoi hep Jantje De Weghe met enorme kans aan de voet toen alleen voor de bezoekende verscheen nadat hij eerst al verdedigers én de doelman omspeeld. Net op het moment Jan wou afdrukken dribbelde kKalk zichzelf onderuit en weg was ddersi kans. Twee minuten later was hdat 1 weer FC Aalst dat dicht bij l»Verw openingsdoelpunt was. Eerst Van der Hoeven en nadien :ho ;gezei 'niet ad,r> ''infckfe1. Woubrechtegem E. Nieuwerkerken In de nationale tweede reeks van en voor de voetbalploeg uit het beperkte kern ook niet verwacht, het damesvoetbal, heeft F.C. Si- Waasland, worden dat ook al de Een kern welke vóór de kompeti- naai Girls de eerste overwinning eerste punten naar het behoud, tiestart en ook nog door bepaalde behaald. Dit gebeurde uiteraard Voor F.C. Sinaai Girls trouwens omstandigheden, zelfs duidelijk bij F.C. Rapid Wezemaal de nog het belangrijkste en veel werd afgeslankt. Met alle gevol- reeksleider na de eerste speeldag méér, wordt er van een eerder gen vandien ook en in de eigen Jeugdvoetbal. De preminiemen van Eendracht Aalst (da) Jeugdvoetbal. De preminiemen-A van SK Erembodegem (da) omgeving tegen F.C. Jong Nijlen, werd door F.C. Sinaai Girls toen al een eerste nederlaag geleden. De Wase stootkracht het het in die match ook volledig afweten en door de onbeschikbaarheid van o.a. een Kathy Mertens en Christa Coene, klinkt dat ergens begrijpe lijk. Temeer doordat dit duo ook meestal de goals voor F.C. Sinaai Girls skoort en thans in de natio nale tweede reeks, wordt dat vooral belangrijk. Noodzakelijk ook voor een eventuele punten- winst en in de provincie Brabant bij F.C. Rapid Wezemaal, hebben de Wase dames uiteindelijk een maal méér geskoord. Volle winst dus voor F.C. Sinaai Girls en de voornaamste hint tot dit sukses, werd nog het rekupereren van Christa Coene. Deze werd van de zaterdagse beroepsverphehtingen tijdelijk losgeweekt en voor F.C. Sinaai GKirls, skoorde Christa Coene ook de beide doelpunten. De wedstrijd:. De opvallend veel belangstellen den keken naar een strijd waarin langs weerskanten, met een dui delijke inzet en bijzonder wils krachtig werd gespeeld. Ook at- traktief trouwens en in een vrij evenwichtige eerste helft, werd F.C. Rapid Wezemaal zelfs iets gevaarlijker. Een ploeg welke ook de eerste doelkansen verwierf langs Ann Desiron en een knappe vrijschop van Lieve OTTOY. Toen bleef de verdediging van F.C. Sinaai Girls met goalie Es ther Blommaert als het voornaam ste sluitstuk, ook overeind en na een tiental minuten konden de Waaslanders al juichen. Een per soonlijke inspanning van Christa Coene werd ook nog met sukses besloten (0-1, 12e min.). Daar door werd het zelfvertrouwen bij FC. Sinaai Girls ook een beetje aangezwengeld en Carine Van Britsom met Peggy Audenaert, konden de geboden kansen niet benutten. Ook F.C. Rapid Weze maal ondernam loffelijke pogin gen om de achterstand ongedaan te maken en uit enkele goede akties, konden Ann Desiron en Linda Lemmens, eveneens geen profijt halen. Spanning alom trou wens in deze vrij aantrekkelijke wedstrijd, welke nog uitstekend door de slechts 19-jarige Yolande Pelgrims werd geleid. Op het ak tief van F.C. Sinaazi Girls, wen den in die eerste helft ook nog een aantal goede spelmomenten opge tekend. Bij voorbeeld de vlotte kombinatie tussen Christa Coene en Lesley Van Havere met eer puike redding van Godeheve Lae- nen en een individuele inspanning van Carine Van Britsom, welke tijdig door José Timmermans van F.C. Rapid Wezemaal werd afge remd. Ook het Wase doel werd met een aantal vrijschoppen van Damesvoetbal. Ria Schatte- man, de kapitein van de Sinaai Girls (dw) Lieve Ottoy en een zeer werk- krachtige Gina Frederickx, nog ernstig bedreigd. Nochtans werd de beste lokale kans nog kort voor de rust verkwanseld door Diane Vos en aldus, mocht F.C. Sinaai Girls met winst de verfrissingen opzoeken. Bij deze ploeg werd tijdens de pauze een dubbele wis seling aangekondigd en Maddy Lerno met Lesley Van Havere, ruimden de plaats voor Chris Vly minck en Annick De Clmercq. Ook bij F.C. Rapid Wezemaal werd er gewijzigd met Diane Mae- nen in de plaats van Christel Van Langendonck en voor de lokalen, werd dat nog een suksesvolle wis sel. Ook al omdat Diane Maenen bij een geharrewar meteen de ge lijkmaker bestelde en voor de bei de ploegen, was alles terug te herdoen (1-1, 50e min.). Een doelpunt dat de bezoekers achter aan ook even de juiste pedalen deed verliezen en als een balvaar- dige Gina Frederickx de af- weergordel van F.C. Sinaai Girls uit verband speelde, werd de idea le kans naast besloten. Pech trou wens voor F.C. Rapid Wezemaal dat ook langs Diane Maenen van een misverstand in de bezoekende verdediging niet kon profiteren. In deze tweede periode zou F.C. Sinaai Girls zich ook niet altijd als ongevaarlijk aanstellen. Uit een aantal gevatte akties werden langs Peggy Audenaert en Annick De Clercq tweemaal, evenveel kan sen gekreërd en alleen bij de af werking verliep het toen telkens minder vlot. Als aanvallende ploeg kon F.C. Sinaai Girls overi gens bevestigen met een opgedre ven rendement der spitsen Peggy Audenaert, Annick De Clercq en vooral Christa Coene. Een schit terende poging van Annick De Gercq met een uitstekende reflex van Godelieve Laenen gestopt en de nummer één van F.C. Rapid Wezemael, hield ook Chan tal De Rycke nog van een doelpunt. De aanhoudende dreiging van de be zoekende ploeg, zou uiteindelijk toch sukses inhouden: een vrij schop van een goed spelende Rita Schatteman raakte de onderkant van de dwarsligger en bij de re bound, was Christa Coene er als de kippen bij (1-2 67e min.). Door coach Van Der Elsken werd toen onmiddellijk voor een verdedi gend concept gekozen en Carine Van Britsom, werd vervangen door Wendy Mets en F.C. Rapid Wezemaal geraakte terug in het overwicht. Doelpogingen van Gi na Frederickx, en Diane Vos wer den echter door Esther Blom maert gestopt met in de afweer, ook nog een attente Carina Van Pottelberghe. De winst van F.C. Sinaai Girls met nog een afstnad- schot van Rita Schatteman, werd verder hardnekkig beveiligd en daarin zijn de Wase girls tenslotte ook nog geslaagd De ploegen: F.C. Rapid Wezemaal: Godelieve Laenen, Petra Mer tens, Josée Timmermans, Diane Vos, Nancy Cartuyvels, Linda Lemmens, Lievbe Ottoy, Miranda Goethuys, Gina Frederickx, Kri stel Langendonck (41e min. Diane Maenen) en Ann Desiron (62 em- in. Patricia Lambert). F.C. Sinaai Girls: Esther Blommaert, Chantal De Meester, Carina Van Pottelberg he, Ann Wauters, Maddy Lerno (41e min. Chris Vlyminck), Lesley Van Havere (41e min. Annick De Gercq), Chantal De Rycke, Rita Schatteman, Carine Van Britsom (67e min. Wendy Mets), Peggy Audenaert en Christa Coene. Na de match werd door het bij zonder sportieve F.C. Rapid We zemaal, aan de Wase delegatie nog een vriendelijke en verzorgde ontvangst aangeboden. Een ploeg ook met uitstekende en reglemen- Tweede opeenvolgende neder laag voor Nieuwerkerken dat ook voor deze kompetitie titelambities koesterde. Het uitblijven in de eerste ploeg van kleppers als De Bruck en Veldeman en speler- trainer Johan Dierickx zal daar allicht de oorzaak zijn dat het nog niet helemaal vlot bij de Aalsterse ploeg die nu zonder patron door deze kompetitie moet. Wel wer den er in de eerste helft kansen afgedwongen langs Marnix De Gols en Luc Meysman maar doel- gevaar bleef evenwel uit. Toch kon Nieuwerkerken aan de rust voorbij komen met een 0-1 voor- De Boeck kopten recht in dv den van de bezoekende doelmu 'e Buret kwam dan na een half» gena een eerste keer op verkenning o net de Aalsterse helft en met een ook schot waagde men daar zijn kanterei Een ver schot dat afweek op Li 0np< Lanoy's been en zo voorbij SD£e plaatselijke doelman Melis h i prioleerde. Enkele minuten latt weer Buret dat het van ver faa beerde en nu week de bal af op i *pn rug van Roelandt en alweer va eige dween de bal voorbij een ee zij onthutste thuisdoelman. ranj 0-2 waren de naakte cijfers i ]egc een wedstrijd die Aalst tot dan t« beheerste. Na de rust weer Aak dat langs De Weghe een doelpu» zocht maar Jan knalde opd e dot man. Nog verscheidene mala probeerde de thuisploeg dan i voetballende de bezoekers op ea jr hoopje te spelen maar het dod wac punt dat verdiend werd wou mai (jc v niet tegen de netten vallen. Burt geir daarentegen kon in de slotfai jon nog driemaal op counter uitbre cen ken en evenveel maal tot scora van komen zodat de afgetekende fa waI faitcijfere op het bord kwamen t Hei deze goede wedstrijd waarin Ff kotl Aalst onverdiend zulke opdoft p|0 kreeg. i KC Marc Steveuno be bez (Se S. Erembodegem - Herzele 0-1. Dat Erembodegem ziel niet liet doen, bewijst dit beeld (da) Gilbert De Vijlder en Etienne De Proft I het Verbond Zele-Dendermonde- Appels was het opnieuw Pierre De Vijlder die de vlucht won voor Paul Dierickx-Visschere, Franqois Kindere, Leon Seymortier (4* en 7* en eerste serie), David Arbijn (5* en 10*), Alfons Cool, De Mae- schalck-Dhondt, Leon Smekens, die de eerste zetnummer won. Basiel won de eerste serie van drie aangeduid. In het Achterverbond in de cirkel Lebbeke, Dendermonde, Baasro de, Moerzeke klokte Etienne De Proft de snelste duif voor Ver- dickt-Moortgat en dan begon het recital Raf Bijl met de 3', 5', 7' ah vroegste aangiften en aan de 27 prijs de eerste serie van twee aan geduid. Etienne De Backer won aan de 32* prijs de tweede serie van twee aangeduid. Aan de 4? prijs ging de eerste serie van drie aangeduid. Aan de 48* prijs ginj de eerste serie van drie aangeduid naar Louis Vermeulen. Aan de 117* prijs is de eerste versie val vier aangeduid voor Kamiel Dae- leman en uitblinker Raf Bijl winl de tweede de 120* prijs, en daar enboven 13 van zijn 16 duiven op de uitslag zette. BENO taire akkommodaties, welke on danks de beloften van het Sint- Niklase stadsbestuur in Sinaai nog niet werden verwezenlijkt. Intus sen probeert F.C. Sinaai Girls het nog m et de eigen middelen en zaterdag op 't Wijnveld om 15 u., wordt D.V.V. Brugge de volgende tegenstander. Deze ploeg behaal de tot nu toe een 1-2 derbywinst bij D.V.K. Egem en de match tegen het blijkbaar in moeilijkhe den verkerende F.C.L. Scherpe» heuvel, werd uitgesteld Same» met F.C. Sinaai Girls totalisere» de Bruggelingen nu ook al twee punten en in de klassering, wordt dat goed voor de voorlopige mid denmoot. Daar willen de Wast dames zich nog een tijdje handha ven en dat kèn, mits een positief resultaat tegen D.V.V. Brugge. Roger Van Laert

De Voorpost | 1989 | | pagina 20