jSinaai en Hoogeinde bevestigen Nieuwelingen vallen mee bij Baasrode Een goede eerste helft De Voorpost - 15.9.1989 - 23 ing zou te vinden naai geacht maar ring Sinaai en FC rerwachtingen zo ten was niet zo c »ar. Toch prijken ;n deelden jj Nog slechts drie ploegen met de thuisverdediging afstraffen en Van een lange reeks want VK liet wV max™1™ na twee speeldagen. Eksaarde op 0-1 brengen. Na de een stevige indruk achter de sui- n Wariat Eksaarde in de top der klasse- rust kwam bij Verrebroek zowaar kersilo's. een invaller tussen de lijnen met Karei Van Bogget maar ook deze reisleider kon zijn team niet naar een heropstanding leiden. Eksaar- UI. Kupelmonde U de voerde weer de forcing door H. Sinaai 1 net als in de eerste periode Waasmunster SK Lokeren nt-Pauwels - Daknam 1-0. Deze twee ploegen hadden zich fors versterkt en wilden bewijzen dat ze een rol gingen spelen in deze kompetitie met als gevolg nogal wat fouten, t ref kreeg dus zijn handen vol (Iv) ing. Sinaai kon Olympia Ru- gang werd gebracht door scheids- ten. De 0-1 stond toen nog op het rechter De Beelde. De thuisploeg bord en in al dit tumult haalde startte zelfs heel sterk en Sinaai Sinaai hiermee de twee punten moest even slikken toen Franky binnen. Trainer Verguit die voor Van Strijdonck tot twee maal toe de kompetitie nog smeekte om achter een levensgrote kans aan- disciplinair te spelen krijgt van de zat. Eerst verscheen Franky alleen Rupelmondse jonge meute ander voor De Greyt en nadien knalde maal het deksel op de neus zodat hij onverwachts tegen de dwarslig- deze nu wel zwalpende Rupel- ger. Sinaai was dus verwittigd dat mondse ploeg dringend op een ook Rupelmonde de eerste punt- nieuw en goed spoor dient te wor- jes van het seizoen wilde pakken, den gezet. Het begon dan ook het evenwicht te herstellen en na het spetterende openingskwartier van de thuis ploeg was het Johan Merveille die met een vluchtschot hard uithaal de. Iedereen dacht al aan een doelpunt behalve thuisdoelman Redelijk snelle wedstrijd warin Johan Bastijns die knap redde. Na toch heel wat doelkansen te note- een halfuur evenwel moest Ba- ren vielen maar waarin de doel- stijns zich dan toch gewonnen ge- mannen het laatste woord had ven zij het in twee tijden op een den. Van Den Broeck in het thuis- kopstoot van Dominique Van de doel pakte zo ondermeer mooie Velde na voorzet van Patrick Van pogingen van Gino De Bruyne en Acker, 0-1 na 37 minuten. aan de overzijde moest de zuider- Deze aantrekkelijke wedstrijd se doelman op zijn hoede zijn diende dan een vervolg te krijgen voor kansen van Crapoen en De in de tweede helft maar scheids- Busschere. Het bleef echter bij rechter De Beelde oordeelde met deze 0-0 stand waarmee iedereen kwistig om te springen met gele en zich diende te verzoenen, rode kaarten daar anders over. Schatteman en Van Guyse van Sinaai liepen ook tegen een geel karton aan en bij Rupelmonde waren drie spelers direkt bij de prijzen. Van voetballen was dus niet veel sprake meer. Tussen de While Boys - Hoogeinde 1-2. De White Boys-doelman kan weer gepast tussenkomen (h>) Meerdonk Kieldrecht Spektakulaire wedstrijd waarin kaartendans door kon Sinaai langs Kieldrecht achteraf gezien ver- Braem en Van de Velde dan toch diend de twee punten naar de nog eens gevaarlijk zijn maar de grens mocht smokkelen. Het werd grootste tegenslag diende Herle- evenwel een vliegende start van ving te verwerken toen Franky de thuisploeg die Kieldrecht gedu- kwamen Erwin De Cock, De Vos Twee rode kaarten, vijf gele, :lmonde nu in eigen vesting na en Erwin Broeckhoven telkens te één doelpunt, twee punten, in ;een fel gekleurde wedstrijd vers- laat om de verdubbeling van de deze wedstrijd was er dus voor elk laan met het kleinste verschil en stand te verwezenlijken. Bij wat wils. Spijtig voor Rupelmon- _o v ;einde deed het zelfs nog Eksaarde haalde trainer De Pauw de was dan wel dat de rode en gele Van Hese van de thuisploeg een wnde"de"êerste tSr'minuten :er en ging de Sint-Niklase dan Filip Buyle en Tonny Van kaarten in hun kamp te noteren veel te late tackle deed en Patrick van de wedstrijd tegen het eigen nte Boys in eigen vesting klop- Boxstael in de ploeg voor Kurt vielen en dat het doelpunt én de Van Acker gekwetst diende afge- doel plakte. In de allerlaatste mi- i. Eksaarde had het daarente- Van Hille en Broeckhoven maar twee punten richting Sinaai ver- voerd te worden. Een zestal we- nuut al had thuisspeler Filip Van gen niet zo heel moeilijk om ook ondanks deze ook al offensieve dwenen. Bij de grote geschorsten- ken inaktiviteit staan de Sinaaise Mieghem pech toen hij nipt naast [al uithuizig te winnen in VetTe- wissel bleef het toch wachten tot last van Rupelmonde (vorig sei- spits nu te wachten. Van Hese besloot Rudy De Jonghe zou en troek. Waasmunster, Tielrode en een kwartier voor tijd alvorens zoen op Meerdonk) komen daar mocht meteen met rood van het kele minuten later zelfs de paal >K Lokeren zijn momenteel de thuisdoelman Dimitri Goossens nu nog twee namen bij zodat trai- terrein. De gemoederen waren nu treffen voor Meerdonk en Van "-htste belagers van de leiders op een strafschopfout diende te ma- ner Verguit begrijpelijkerwijze pas voorgoed verhit en wat later in Goethem kon in dezelfde minuut Lo- ken op Van Spitael. Het was Kris met de handen in het haar zit. de tweede helft moest ook nog net over koppen, de zelf dan die de elfmetertrap om- Niets liet echter aanzien dat het thuiskapitein Koen Buytaert we- Kieldrecht stond er bij en keek iten terwijl Tielrode zich knap zette bij gelegenheidsdoelman dergelijke afmetingen zou aanne- gens protest met twee gele kaar- ernaar maar na een kwartiertje pakte tegen Straatje Stekene. Van Bogget want Goossens had men wanneer deze wedstrijd op •- Voor Kieldrecht waren er deze voor zijn ingreep rood gekregen ten vroegtijdig het toneel veria- kwam er toch al enige samenhang .teldag minder problemen. Het Ikon Meerdonk met duidelijke cij- scheidsrechter Meul. Tegen tien thuisspelers kon Eksaarde ifers achter zich laten. Sint-Pau- echter nadien zich niet meer inzet- ;ls kon zich na de mislukte start ten om de score nog verder op te van vorige week eveneens herstel- drijven zodat het na deze wed- len en hield Daknam af dat even- strijd van de gemiste kansen uit- cens sterk presteerde maar de punten toch in Sint-Pauwels moest laten. Onderaan deze wel erg vroege waardemeter vinden we Moerbeke terug. De Suikerboys vinden niet zo goed hun weg is vorige kompetitie en moesten nu alweer VK Hamme laten voor gaan in eigen vertrouwd nest. Ook Rupelmonde laat het afweten ter wijl Verrebroek nu al tweemaal veel te licht uitviel. Het scoorde trouwens nog niet in deze kompe titie net als Moerbeke en Da knam, maar deze laatsten hebben wel al een punt achter hun IE. Verrebroek Eksaarde Vrij rommelige wedstrijd waar in de sterke bezoekers zich waar schijnlijk in negatieve zin optrok aan het spelpeil van de thuisploeg. Eksaarde, dat aantrad zonder Chris De Cock wist gedurende deze wedstrijd wel een hele korf doelkansen te kreëren maar de afwerking gebeurde naar Verre- broeks voorbeeld en bleef dus Ondermaats Erwin De Cock, Broeckhoven, Van Hille en Van Spitael waren gasten uit de Eksaardse Kanondreef die allen hun kruit verschoten tijdens de eerste helft. Doch wanneer hun kanon in stelling werd gebracht stond er altijd wel iets of iemand ^in de weg om een doelpunt te verhinderen. Enkel op een inworp e wedvan telfout op de 31e minuut al et ^°n Kris Van Sp',ael een fout van eindelijk nog bij een 0-2 stand bleef. FC Moerbeke VK Hamme Eerste seizoenzege voor VK Hamme bij een nog altijd stuur loos Moerbeke. Stilaan komt de thuisploeg wel op ritme maar nog te veel spelers hebben zoals zelfe Ronny Van den Durpel op fluwe len vakantiebenen gelopen zodat het voor de tegenstand nooit echt moeilijk wordt om de twee punten binnen te rijven. Moerbeke begon wel sterk aan deze wedstrijd maar veel langer dan het openingskwar tier duurde dit niet. Trouwens, VK Hamme-doelman Christiaan De Donder had nog geen enkele thuispoging te verwerken gekre gen wanneer zijn maats Van Buy- ten en De Landsheer al achter de eerste Wuitenskansen aanliepen. Na een blanco rustscore werd Hamme ontegensprekelijk de be tere ploeg in de tweede helft. De Brabander in het thuisdoel mocht Sint-Pauwels - Daknam l-O. De spelers van trainer De Meyer geraken steeds beter op mekaar ingespeeld (Iv) Baasrode - Nederename 2-0 De Baasroodse tweedepro- eerste halfuur kregen we kans rondde een vrijschop van zich dan ook meermaals onder- vjncja|er js tevreden over zijn op voorsprong te komen toen Marc Van Keer af met het ^n^Nto^Deïandsh^erenRaouï aanw'nsten- Vier aangewor- Frank Schelckens een penalty hoofd. Nadien hebben we Koékelkoren hem op de proef ven voetballers zijn momen- stelden. Het mag dan ook ver- teel lid van het fanionteam: diend genoemd worden dat Ham- Frank De Vos, Frank Schei- mocht trappen maar niet geen problemen gehad omde overtuigend genoeg aan het verworven winst veilig te stel- karwei begon. Uitgesteld was len. De ploeg in haar geheel me op de 70e minuut het beslis- ekens, Frank Van Dorpe en niet verloren. Uit een voorzet liet een soliede indruk onder sende doelpunt kon scoren via ivan De Man. In de eerste van Ivan De Man bracht het aanvoerderschap van Erik Mare De Landsheer die een sterke kollektieve aanval besloot in de rechter benedenhoek. Hamme speelde nadien rustig de wedstrijd wedstrijden lieten gunstige indruk na. Oefen- meester Guido De Leeuw is een Frank De Vos ons dan toch De Decker.' op winst. Tijdens de pauze De sfeer bij de tweedepro- hebben we van gedachten ge- vincialer lijkt beter dan vorig rekties uit aan het team en meester De Leeuw op goede 'We vormen een hechter verzocht de spelers niets aan resultaten. Niet verlieten bij team dat karakter heeft en het toeval over te laten. Net Racing Wetteren is de bood- als voor de rust verwierven we schap voor komende zondag, andermaal het overwicht en (e.g.) kwam er een tweede doel punt, waarvan Frank Schel ckens de auteur werd. Hij blijkbaar voor geen inspan ning verlegen is. Tegen Nede rename zijn we tot het uiter ste gegaan, wat resulteerde in een verdiende zege. In het St.-Gillis-Dend. - Wieze 2-1 in het bezoekende team. Eerst knalde Weyn voorlangs en nadien zou Verplancke met een forse kopstoot doelman Brijs be dreigen. Dezelfde Brijs moest dan op de 22e minuut Benny Claeyé van een doelpunt houden toen die alleen voor hem verscheen. Meerdonk, dat even naar adem moest happen vond evenwel zijn tweede adem terug en Rudy De Jonghe kondig de terug een produktieve bui aan. Zijn schot belandde evenwel terug voorlangs. Acht minuten voor rusten dan dé kans voor Kieldrecht om met winst te pauze te bereiken. Op een voorzet van Clayé kwam im mers Mario Dupont in het bezit van de bal. Doch op enkele me ters van het doel vond Mario nog de kans om de paal te treffen terwijl de muit volledig leeg was en doelman Brijs uitgezongen op de grond lag. Men moet wreed kunnen trappen om van zo kortbij de paal nog te treffen. Maar kom, Dupont mocht nog eens herne men in dezelfde fase. Nu trapte hij de bal tegen de dwarsligger en stond ondertussen ook al Verplan cke op de doellijn buitenspel. Van sensatie gesproken. Nog meer sensatie moet er ko men, dacht thuisspeler De Wreede toen hij Mario Dupont even later lanceerde. Dupont knalde nu niet op de staak of mat maar naast, Twee minuten voor de rust een derde grote mogelijk heid voor Dupont toen hij alleen voor Brijs verscheen. Nu besloot Mario op de keeper, een moge lijkheid die hij nog niet uitgepro beerd had blijkbaar. En om deze spetterende eerste helft af te ron den met een mooi toetje zorgde Bert Van Doorselaer. De Kiel- drechtse libero zette een vrije trap tegen de al zo geteisterde dwarslat die nog natrilde toen de tweede periode een kwartier later werd aangevangen. Wat een eerste helft echter en géén doelpunt, onge looflijk. De kracht in deze match schuilde blijkbaar in de koffie tij dens de rust want amper was er terug vertrokken of daar scoorde Dupont dan toch voor Kieldrecht, 0-1 na 46 minuten. Nog geen mi nuut later alweer Dupont alleen voor Brijs maar nu besloot de Kieldrechtse spits voorlangs. Bij Meerdonk was ondertussen Dirk De Paradé vervangen door Vin cent Vermeiren en toen dit achter de rug was kon de thuisploeg zich naast de gasten sjotten. Filip Van Mieghem kon zich voorbij drie bezoekende verdedigers wringen en werd enkel foutief gestuit in de grote rechthoek. Erwin Van Royen zette de logische strafschop feilloos om, 1-1, 48'. Meerdonk kon van deze gelijkmaker echter niet profiteren om de wedstrijd in het voordeel af te sluiten want op de 55e minuut zou bezoeker Ver plancke er met het hoofd 1-2 van maken. Meerdonk begon nu te zwalpen in het polderlandschap en nadat Gayé nog eens voorlangs geknald had was het op verre inworp van specialist Jurgen Pen- neman dat Clayé er tenslotte toch 1-3 kon van maken. De zege van Kieldrecht was binnen en het was daarom des te spijtiger dat Bert Van Dorselaer als ervaren rat met een enkelblessure diende afge voerd te worden. Dat het tenslotte nog 1-4 werd tien minuten voor tijd was enkel maar om een voor treffelijk leidende scheidsrechter Theo Maes aan het werk te stellen denken we, want de wedstrijd was toen al lang gespeeld. Saeger speler-trainer Mare Maes kon binnenkoppen. Tielrode wist deze voorsprong mee te nemen naar de pauze en na de koffie zou Franky De Keyzer er al vlug 2-0 van maken wanneer hij goed in de diepte werd gestuurd en met een magistrale lob doelman Mannens van Straatje wist te verschalken, 2-0 na 63 minuten. Straatje Stekene kapituleerde nu en Hugo Nelis kwam even later op voorbereidend werk van An- dré De Puyseleir nog dicht bij de 3-0. Later nogmaals dezelfde thuisspeler die nu de paal trof zodat Stekene wel bijzonder goed weg kwam. Het laatste woord was echter voor Straatje dat langs kapitein thuisdoelman De Caluwaert nog in ernstige moeilijkheden bracht toen deze slechts met de voet redding kon brengen in de slotfa se. Verdiende zege van VK Tiel rode dat meeschuift naar de top van het gebeuren. White Boys Hoogeinde Hoogeinde blijft toch wel de grote boeman voor de groen-wit- ten uit de Puitvoetstraat. Ook nu weer in deze nieuwe kompetitie is er puntenverlies mee gemoeid. De thuisploeg mag echter op eigen borst slaan want een verstandig spelend Hoogeinde heeft de twee punten niet gestolen nadat het vrij vroeg op winst kon komen en nadien door een perfekte veldbe- zetting de thuisaanvallers het spe len belette zodat gevaar uit die hoek uitbleef. De thuisploeg startte sterk in dit duel langs Van Gucht die enkele wenkende kansen evenwel onbe nut liet. Een slecht voorteken bij de groen-witten en toen even later bezoeker Dirk De Kinder na lo kaal balverlies op het middenveld alleen doorging en doelman Van Kerkhove met een magistrale lob bal te grazen nam wist de lokale aanhang dat White Boys een moeilijke namiddag te wachten stond. White Boys herstelde wel het evenwicht en drong in die eerste helft nog wel menige kan sen af maar zowel Van de Neu- cker als Van Gucht bleven de juiste richting slecht inschatten zo dat Hoogeinde ook met die 0-1 stand naar de rust mocht. Trainer Beylcken had zijn thuis- manschappen blijkbaar wat meer vertrouwen ingepompt in die rust want amper één minuut ver na de herneming was het dan toch Yves Van de Neucker die op voorzet van Geert Rooms kon scoren, 1-1. White Boys stak nu Hoogeinde naar de kroon en de roodzwarten kregen het moeilijk, barstten in alle voegen maar begaven uitein delijk toch niet voor de lokale stormloop. Een aanvalsgeweld dat wel bestendig duurde maar waar bij de thuisspitsen nooit enige in druk nalieten om voorbij Van Poecke te kunnen geraken. Een kopbal van Van Gucht werd wel nog van de lijn gered en ook de poging van Guy Verbeeck ver diende meer dan de paal te treffen. Op een goede tegenaanval dan een kwartier voor tijd was het toch weer Hoogeinde dat kon sco ren. Yves Van Hoenacker was de gelukkige die zijn ploeg op die manier de zege wist te schenken want White Boys bleek nadien toch niet meer bij machte om een gelijkspel af te dwingen tegen de bezoekers uit Sint-Gillis die de traditie nog maar eens in ere wi sten te houden. Sint-Paowels 1 Daknam 0 Herleving Sint-Pauwels heeft zich flink herpakt na de wat mis lukte kompetitiestart vorige week op de openingsdag. Het vlotte al heel wat beter bij Herleving al liep het vooraan nog altijd een beetje stroef want een onooglijk aantal kansen werden de nek omgewron gen door de thuisspitsen. In de eerste helft kwamen ach tereenvolgens Luc Van Lierop, Melis en Goethals en nogmaals Luc Van Lierop dicht bij het ope ningsdoelpunt. Doch paal, lat of een Daknamse redding van de doelman verhinderden zulks. Ten slotte diende toch gewacht tot de 51e minuut alvorens het eerste en ook enige doelpunt kon worden genoteerd. Een mooie dieptepas van Dirk Van Royen bereikte Flip Walbron en die werkte dan toch uiteindelijk kalm en beheerst af. Nadien probeerde Sint-Pauwels natuurlijk deze kleine kloof nog te verbreden maar de uitstekende Daknamse doelman hield alle po gingen uit zijn doelvlak zodat zijn ploeg tot aan het laatste fluitsig naal in de wedstrijd bleef. Scoren was er voor Daknam echter niet bij net als in de openingswed strijd, zodat beide teams toch zo wat in hetzelfde beddeken ziek zijn. Scoren is nu een must voor beide ploegen willen zij geen voe ling met de top verliezen. Marc Stevelinck Eendracht Sint-Gillis be haalde tegen FC Wieze een verdiende zege, hoewel het op bepaalde ogenblikken toch wel even in verlegenheid werd gebracht. Niettemin verover de de thuisploeg tijdens een overgroot deel van de match het overwicht. Voorzitter Leonard Bae- tens over het verloop 'In het eerste halfuur waren we dui delijk meester van de situatie. We zijn in die periode tot scoren gekomen langs Wim Alens na een kombinatie met Steven Reid. Tijdens het der de kwartier kwam er reaktie van de bezoekers die het ons een paar keer erg moeilijk maakten. Doelman Renaat De Bruyn was toen bij de zaak en zodoende bleven we tot de rust overeind. Na de hervatting vertolkten we op nieuw een dominerende rol, wat resulteerde in een tweede doelpunt. Jurgen Van Nuffel werd er de maker van op aangeven van Alain Legat. Wie dacht dat de bezoekers zich op dat ogenblik bij het verdikt zouden neerleggen, had het verkeerd voor. Net voor het ingaan van het laat ste kwartier lanceerden zij een offensief en uit een scher pe hoek kon Philip Sonck tot scoren komen. Even dacht ik dat we een punt zouden moe ten prijsgeven, maar sneller dan verwacht luwde de storm. In de laatste minuten zijn we zelfs langs o.a. Alain Legat en Wim Alens nog dicht bij een doelpunt gekomen. Al bij al werd het een verdiende zege. Hoewel ik toch ook de ver diensten van de bezoekers graag in de kijker stel.' Sint-Gillis speelt komend weekeinde opnieuw aan huis, deze keer tegen de buren uit Grembergen. (e.g.) VK Tielrode Straatje Stekene METEEN ADVERTENTIE IN DEZE KRANT. WINT GE IEDERE DAG EEN KLANT VK Tielrode kwam nog voor de wedstrijd reeds uitvoerig in de belangstelling te staan toen verno men werd dat speler Karei Van Bossche als rijkswachter met dienst ernstig gewond was geraakt bij een schietpartij, en nog een schietpartij volgde op het veld toen schepen van Sport Marc Cor- deel de aftrap gaf van deze wed strijd met een ferme schop tegen de bal zoals het een sportschepen hoort. De schepen had de thuisakteurs blijkbaar goed geïnspireerd want Tielrode nam een goede start en kon de bezoekers steeds op af stand houden van het eigen doel. Na het eerste kwartier leidde de thuisploeg dan ook met 1-0 wan neer op voorzet van Diego De White Boys - Hoogeinde 1-2. De mannen van Sint-Niklaas geloven hier nog volop in hun kansen. Later zou dat veranderen (Iv) Danny Pfaff out voor twee maanden Voor enkele weken werd Dan- maanden. Voorlopig houdt hij ny Pfaff (Beveren) aan de knie zich bezig met power-training en geopereerd. Nu begint een revali- na een drietal weken beginnen de datieperiode van ongeveer twee loopoefeningen. IVierde provinciale Waasland White Boys - Hoogeinde 1-2. Van De Neucker kan niet meer bij de bal (Iv) I

De Voorpost | 1989 | | pagina 23