Quiévrain in Waas en Dender Verbluffend Baasrode opent met 5 op 6 VAG-Mijs naar de titel KAATSEN DUIVENSPORT TRUCKS ot VOIÏS Uitlaat CattwsUut Mohtaci VAKBfESEN C INTER jte SMISKIN 8 eteCTR< 24 - 15.9.1989 - De Voorpost Kaatsen. Ramen Verheyden tijdens het Lebbeekse kampioenschap voor liefhebbersploe- gen (gdv) Hogere III - eindronde Baasrode V.A. 15 Waret 5 Baasrode V.A. nam een ver bluffende start in de eindron de en wordt met 5 punten uit twee wedstrijden favoriet voor de promotie naar Hoge re II. De eerste wedstrijd te gen Waret werd een 3-pun- tenzege en dit ondanks het fait dat kapitein J. Verheyden gekwetst aan de partij begon en zelfs diende vervangen door de jeugdige Van Damme gij een 12-4 stand. Met knap werk aan de terugslag van het duo Willaerts - Koek nam V.A. onmiddellijk een 3-0 voorsprong. Via 3-2 werd het dan 5-2 en Koek - Willaerts bleven sterk keren een aan de koord speelden Quisquater en De Clercq outstanding. Een verbluffend sterk Baasrode stevende recht naar een 8-2 ruststand. Ook na de pauze bleef de thuisploeg domine ren en het werd 10-2 voor aleer Waret nog een spel won. Willaerts op groot midden deed reuzen-werk, Waret trachtte nog een punt te pak ken als het 12-5 werd maar V.A. liet de enige kans niet ontglippen en maakte de zaak rond met een 15-5 eindresul taat. Feluy 10 Baasrode V.A. 15 In Feluy kon Baasrode geen beroep doen op de gekwetste Verheyden. Coach F. Claes moest dus noodgedwongen zijn ploeg herschikken en pakte uit met de verrassende opstelling gan de jonge Quis quater op groot-midden, Wil laerts werd achterman en Koek kon gaan postvatten op zijn vertrouwde klein-midden plaats. De Clercq en Van Damme bezetten de plaatsen aan de koord. Na een gelijk- opgaand begin (2-2) leek Fe luy de sterkere ploeg te wor den (6-3) maar eens Baasrode in zijn nieuwe opstelling de kadans te pakken had, wijzig de het spelbeeld. Een schit terende Willaerts als achter man flink gesteund door het duo Koek - Quisquater, deed het tij keren en aan de rust leidde Baasrode met 6-8. Fe luy kon na de pauze weliswaar het eerste spel winnen maar een attent spelend duo De Clercq - Van Damme ging aan de koord sterk te keer en in de terugslag bleef Baasrode meesterlijk akteren. Via 7-12 en 9-14 werd het een 10-15 zege voor de ploeg van coach F. Claes die nu beslist wil doorstoten naar Hogere II. Bestuur en supporters steu nen volop deze betrachting. E. Raf Bijl, Gilbert De Witte, Roger Van den Branden, Pier re Veyt, Francois Van Royen, Thierens - Wilgenhof, Paul Van Puyenbroeck, Jozef Van den Broeck, J. Van der Kelen, A. en A. Van Acker en Jozef Bruggeman Te Lebbeke Verbroedering stond er geen maat op de prestatie van Raf Bijl met de 1% 2®, 4C, 5', 6', 9®, 11®, 12®, 14®, 15®, 16® als vroegste meldingen en 17 prijzen van 20 duiven. Wie allemaal de eerste series is een te gemakkelijk vraag. Het prijzenpakket waarmee de Bijl's naar de Hooilaart te Bug- genhout trokken was in ieder ge val het best gevulde. Jozef Uytter- sprot, Firmin' Van de PLas, Phili- bert De Leeuw, Gauchez - Van Damme waar de enigen die er nog een prijs konden tussen pakken. Met vier gedubbelde jonge duiven bij de oude en jaarsa won Raf Bijl de 1®, 2' an 5® bij de oude en de 1®, 2', 4® prijs bij de jonge duiven. Vroege oude duiven voor Roger Meskens, Firmin Van de Plas en bij de jaarlingen nog 3' en 5® voor Firmin Van de Plas. 'e'r Plas. Te Zele Eerlijk Duurt Langst won Gilbert De Witte de vlucht voor G. en zn. Snoeck, Jules Dierickx - Visschers, Wilfried Neus, Frans en zoon Tackaert, die met de 5® en 8® prijs de eerste series klokten. Vroege duiven voor Paul Seymor- tier, Georges Van de Wielle, Pe trus Seymortier, Henri De Backer die aan de 12* prijs de tweede serie won. Aan de 71' prijs maak ten Snoeck en zoon een goede beurt met de eerste series van drie, vier en vijf aangeduid. Bij de oude duiven een 1® prijs voor Georges Christiaens voor Wilfried Neus, Gilbert Temmerman (3®, 7', 8®), Georges Van de Wielle, (4® en 5®). Bij de jaarlingen de 1®, 8', 11' voor Gilbert Temmerman en vroege duiven voor Georges Van de Wielle (2® en 7®), Georges Christiaens, Wilfried Neus, Petrus Steeman, Raymond Goossens. De Hamme De Reisduif speelde Roger Van den Branden sterk met de 1® en 10® prijs voor Georges Dewolf, die met de 2®, 6', 8® de eerste series won. Kopduiven voor Rene Van Couwenberghe, Rene Cool, Maurits Deridder, Pierre D'Hollander, Albertruys, Wilfried Rottiers. Te Denderbelle deed Pierre Veyt het knap met de 1® en 7' en al onmiddellijk goed voor de beste series. Vroege duiven noteerden we voor Emiel Van den Abbeele, Louis Van den Abbeele, Edmond Vermeir, Jozef Paerewijck, Adolf Daelman, Omer de Feyter, A. Van den Broeck en Arthur Hofman. In de St. Niklase Verbroedering kwam Francois Vanroyen goed aan zijn trekken met de 1' en 6' prijs. Het meest in het oogsprin gend resultaat voor Marcel Smet die vier van zijn vifjf duiven vroeg op de uitslag zette met de 2', 3', 4', 19®. Vroege duiven voor Rene Van Royen, Van Bogaert - De Backer, Van Vlierberghe en zoon. Van den Bossche en zoon (9® en 12'), Willy Hoskens; Werner Van Puymbroeck, Freddy Van Puym- broeck, Marcel Noens. Aan de 26® prijs won Herman De Backer de eersta zetnummer 20, Rene Van Royen was aan de 50® prijs de melker die de topseries achter zijn naam zette. Uessens-Andries, Van Boxelaer en zoon. Frans Bodson en nogmaals Rene Van royen graaiden diep in de series- korf. Bij de oude duiven won Van den Bossche en zoon voor Mare Tinck, Van de Vijver - Van Ha ver, L. en zn. De Dobbelaer (4® en 9®), Rudolf Adriaenssens, Albert Desaedeleer. Van Bogaert - De Bakker. Louis Van Landeghem (8® en 10®). Bij de jaarlingen klok te Ghislain Van Boxlaer de hoofd prijs voor uitblinker Louis Van Landeghem met de 2', 8', 9® prijs. Vroege duiven voor Van den Bos sche en zoon, Mare Tinck, Van de Vijver - Van Haver, Frans Bod son, Van Bogaert - De Bakker, Rene Fierens. De duivinnen vlucht ging naar Van den Bossche en zoon voor Van de Vijver - Van Haver, Van Bogaert - De Bakker, Rene Fierens, Benny Van Bo gaert, Marcel De Blieck, Reyniers en zoon, Peter Mees, Gilbert Kluskens en Rene Fierens. Te Moerzeke de 1' en 12* prijs voor Thierens Wilgenhof en de gebroeders Willaert die aan de 2' prijs begonnen wonnen aan de 24' prijs de eerste serie. Vroege dui ven voor Andre Van Haute, Thie rens - Ost, Frank Van Haute, Louis Van Vossel, Norbert Thie rens, (7® en 10®), Maurtis Peel- man, Joseph Quintelier. Aan de 28® prijs de tweede serie voor Frank Van Haute. De eerste van drie aangeduid ging naar de ge broeders Willaert en de eerste van vier wonnen de winnaars Thierens Wilgenhof aan de 43® prijs. Paul Van Haver won bij de oude dui ven voor uitblinker Andre Van Haute met de 2®, 7®, 8® prijs en verder Thierens-Ost, Albert Stob belaars, Meert - Roels, Wilfried Rottiers, Maurits Peelean. Te Hamme St. Anna klokte Paul Van Puyenbroeck de 1' en 9® prijs voor Antoine Van Hoey die met de 2®, 10® en 12® prijs de beste series won. Vroege duiven voor Robby Van Uytfanghe (3°, 4', 8*), Jozef Quintelier, Aimé Vaneet- velde (6® en 7®). Te Malsele won Jozef Van den Kaatsen in Hamme Broeck de vlucht bij de jonge duiven voor zijn naamgenoot Re ne van den Broeck, die er ook nog de 4' vierde prijs bij won. Kop- prijzen noteerden we voor Van den Bossche - Bryssinck, Troch- Kiekens. Albert Maes, Roger D'Hooghe, Leopold Van Goe- them, Paul Van Broeck, Marc Vriesacker, Petrus Heyrman, Andre Picavet, Te Hamme Zogge was J. Van der Kelen de onvoorwaardelijke uit blinker met de 1® en 4' prijs en zijn twee eerste afgegeven duiven was dit goed voor de eerste series. Met de 7' en 10® prijs won R. Van den Branden de tweede serie en ook de series tot 100. R. en zn. De Clercq wonnen de eerste zetnum mer 25 aan de 15' prijs. Aan de 36' prijs klokte R. Van den Branden reeds vier duiven en dit was goed voor de eerste serie van vier aan geduid en uiteraard heel wat serie gewin. Kopduiven voor A. Van der Heyden, R. De Beule, M. Vertongen, Pierre D'Hollander, Jozef Laureys, F. De Donder, De oude duivenvlucht ging naar C. Van Hautte voor R. en A. De Clercq, die met de 2' en 4' prijs zowal bij oude als jaarlinge, met gedubbelde jonge duiven de beste series won. Vroege oude duiven voor Van Mele en zoon (3® en 5®), E. Segers (6® en 7'), A. Verschel den. De nummer één bij de jaar lingen was A. Van Damme en kopduiven voor C. Van Houtte, E. Segers, Van Mele en zoon, F. De Clercq, E. Dhecr, R. Rooms. Bij de duivinnen de 1' en 2® prijs voor R. en A. De Clercq met hun twee jonge duiven en verder E. Segers, D. De Clercq, M. Brijs, E D'Heer, R. Rooms. In Groot Dendermonde werden de eerste duiven geklokt door Grem- bergse melkers. A. en A. Van Acker wonnen het voor Gustaaf Verbcrckmoes. En dan volgden Marc Costers, Van der Veken - Asselman, Eduard Van Meerven- ne, Gustaaf Van den Eynde, Van Keer - Erpels? Michel Geeraert, Jef Van Haesendonck, Jozef Damme, Karei Ost, Andre Uytvanck, Julien Steeman. Vs ult de 17' en 20® prijs zette Jc esten Debbaut zijn twee eerst afgege winst duiven tot 500 op de uitslag. I s later waren ook goed voor de tweijner L serie. De eerste werd gewom .jqikla. aan de 19® prijs door Jef 1 antjs Haesendonck, die aan de 29* p reeds vier duiven aangeduid op uitslag zette en uiteraard de bt3 series van drie en vier won. Bij sse er oude duiven de 1® en 6® prijs w irin n Michel Geeraert en verder Jo en A Claessens. Wed. Meulebrot Jozef Debbaut (4® en 8®), Leo| Deridder, Michel Geeraert, siel Segers, Gustaaf Vete rekmoes. Edmond Leybaert.H de jaarlingen de 1®, 6®, 9® voor Jozef Debbaut en de 2' e j voor Jef Van Haesendonck en eerste serie. Vroege duiven v Leopold De Ridder, Victor T Segers, Verheyen en zoon, Bt Segers. Te Zele Huivelde won J<{ Bruggeman de vlucht Jozef Debbaut met de 2', 3®, prijs drie duiven in de top d Willem Van Cleemput, begon X de vierde prijs en zette 8 van zi duiven op de uitslag. Vroege 1 ven voor Gilbert Temmera (Prosper Goossens, Gilq Dheer, Mauris Meys, Alois 1| de Cauter, Jozef Matthijs. Metl 10® en 11' prijs won Hubert Ta merman de eerste superserie, J aan de 30* prijs doet er nog I schepje bovenop met de fietssd van drie aangeduid. Aan de 1 prijs wint Pierre Van Nieuwen! ve de tweede serie. Bij de c duiven 2* voor Gilbert Tem man en de 3® en 4® voor Jol Debbaut en verder Prudent Am Karei De Meyer. Bij de jaarling de 1®, 2®, 3® voor Jozef Debbaut verder Roger Van Doorslal Odilon Van Mingeroet. Bij (ssen duivinnen de 1® voor Ja Debbaut. Het is vrijwel zeker dat VAG-Mijs de Hamse kompe titie zal winnen. Deze week versloeg het Toyota, de enige konkurrent voor de titel, met het kleinste verschil: 12-11. VAG Mijs heeft nu in totaal vijf punten voorsprong en zal die in de laatste wedstrijd wel licht niet laten verloren gaan. Euro Trucks won tegen Ons Vermaak, maar de hekkeslui- ters weerden zich dapper. Na de betere prestaties van de laatste weken had iedereen verwacht dat Geemzicht ook Wembley II zouk loppen, maar de remonte werd ge stopt door Pletinck en Co. Euro Trucks Ons Vermaak De thuisploeg, die met een nieuwe opstelling aantrad, heeft verrast opgekeken van de weerstand die Ons Ver maak bood. De rode lan taarn, met Van Kerckhoven, Van Havermaet, Maes, Heir- wegh en Rooms, speelden een goede eerste helft. Van bij de start kwamen de bezoekers op voorsprong en ze konden die bewaren tot aan de rust. De opslag en de afwerking funk- tioneerden prima en Euro Trucks zag sterretjes om deze ploeg bij te houden. Bij de thuisploeg ontbrak de samen hang maar bij 4-6 aan de rust was de strijd nog niet gestre den. Na de rust kwam de thuisploeg toch onder stoom al kreeg ze in het begin weinig ruimte. Naar het einde toe zou Ons Vermaak dan toch verzwakken en de thuisploeg maakte daarvan gebruik om nipt te winnen. De sleutelwedstrijd van het Vrede Best-Bazel jaar want beide ploegen moesten winnen om nog een kans te hebben op de titel. Toyota VAG Mys Het werd een spannende lut- te, waarin men tot de laatste sekondé moest wachten om het verdikt te kennen. De thuisploeg startte met Louis Colman, Willy De Waegenei- re, Freddy Van Handenhove, Serafien Braeckman en David Niezeneer. Bij de bezoekers ging het meer ontspannen met Dirk Boon, Walter Beec- kman, Herman De Kinder, Raoul Koeckelkoren en Pa trick Moortgat. De ploegen klampten aan tot 4-5 maar vlak voor de rust kon VAG er 4-6 van maken. Ook in de tweede helft bleef het even wichtig en boeiend. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het duidelijk dat Toyota er niet in zou slagen om de vier- Quiévrain, zondag 10 september: 26 oude: 1. Jozef Busschaert (1.122 m.), 2., 3. 4. Truyman- De Preler, 5. Robert Maris, 6 7. Louis Truyman, 8. Cyriel Rot tier en zoon, 9. Truyman-De Pre- ter, 10. Brijs en zoon. 113 jonge: 1. Robert Maris (1.146 m.), 2. Gerrit Van Buynderj Robert Van Bogaert, 4. Jerc Van Hoyweghen. 5. Jozef 1 sens, 6. Wilfried Verschooren.1 Leo Van de Graaf, 8. Florcnt \i j) Wouw, 9. Brijs en zoon, 10. lijk: Jozef Bussens en Davy Buynder. ef oren.l Stekene 'De Snelle Vlucht' Quiévrain 28 oude: 1. Thuy Albert (1.112 m.), 2. De Saegher Maurice, Vercauteren Hubert, 4. Van Goethem Lucien, 5. Van Goet' Lucien. 152 jonge: 1. Rollier Astrid (1.152 m.), 2. Baert Rudi, 3. De Wi Omer, 4. D'Hollander André, 5. Van Hoye en zoon. 6. Van Wabckel zoon, 7. Rollier Astrid, 8. Van Hoye en zoon, 9. Thuy Albert, 10. Houte Coraeel. Noyon 93 jonge: 1. Vercauteren Roger, 2. Persoon Henri, 3. Baert Rudi, Baert Rudi, 5. David Rene, 6. Van Houte Frans, 7. Vercauti Hubert, 8. Van Vlierberghe Roger, 9. Baert Rudi en 10. Vlierberghe Roger. puntenkloof te dempen. Het werd 11-11 en een gerustge steld VAG Mijs won het laat ste spel. Dan mocht er geju beld worden want de titel is vrijwel zeker. Kaatsen. Half-Time, nog een Lebbeekse liefhebbersploeg (gdv) Wembley II Geemzicht Iedereen vroeg zich af of Geemzicht zou blijven win nen. Aan de winstserie is ech ter een bruusk einde geko men. Eddy Raemdonck, Franqois Van Broeck, Frank Windey, Wery Willaert en Pa trick D'Haese ondervonden in het eerste gedeelte al heel- wat last van de thuisploeg, die voor de rust nog op 6-4 was gekomen. De forcing die de jongens van Marcel Koel koren voerden na de duurde niet lang zodat tinck en zijn maats de st( lieten overwaaien en het ken stilaan naar zich toe tl ken. Op het laatste moi kwam er nog een opflal ring bij de bezoekers ook dat leverde geen result op. Het werd een vlotte thi zege. Rangschikking 9 152 1. VAG Mijs 14 14 2. Toyota 13 11 3. Euro Trucks 16 9 4 Wembley I 14 10 5. Cornerboys 12 8 6. Wembley II 15 5 10 146 7. Comer 8. Geemzicht Kaatsen. Klieksken en Modema tijdens de kampioenschappen van Lebbeke amateurploegen (gdv) Kaatsen. De veteranen van Hamme verloren tijdens het tornooi van 'Den Dijk' in Kastel met 13-5 tegen de lokale veteranen (vh) 4 11 152 9. Ons Vermaak 14 1 Kaatsen. De mannen van Buggenhout De Toekomst (gdv) WÊ WmmmË hmÉ&mÊÊÊwp j Kaatsen. In Kastel kaatsten de veteranen in een tornooi aftan Kaatsen. De wedstrijdleiding tijdens het kampioenschap van Lebbeke voor liefhebbers- 'Den Dijk'. Deze veteranen van Kastel wonnen met 13L ploegen (gdv) tegen Hamme (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 24