Verlies voor alle regionale klubs Mintons kandidaat voor de titel derde verzekeren Vos Reinaert St.- Niklaas: behoud in - r% -;-AV RUGBY i zette Jo rst afgegei uitslag. )r de twe< rd gewoni sor Jef V n de 29* p :n de 2' o idonck eo duiven s Victor T zoon, Ba hieuwen] tij de oo t Temm voor Ja dent Am jaarling Debbautl Doorslaj et. Bij oor Jd laurice, Goeth De WiJ "Vabckel rt, 10. W t Rudi.J crcauten 10. Vi le stoi i het toe tro mome pfiakl KORFBAL tweede kompetitiedag |}cht weiniggoeds voor de is uit de regio. Alle klubs jesten immers de tweepun- iwinst aan hun tegenstre- k laten: Appels aan nieuw- faer Loko, Vos Reinaert (Niklaas aan De Notelaer, antis Lebbeke aan nieuw- |ner Boechout-Vremde en 0 Aalst aan Erika. Vierde en bevorderingsklasse, jarin resp. Atlantis Lebbe- oj en Ago Aalst uitkomen, werden in de loop van vorige week overigens duchtig door elkaar geschud. Rapid Eeklo en Erika verdwenen uit vierde naar bevordering, Loenhout promoveerde naar vierde. Loko KC Appels (7-4): Af werking ontbrak Appels moest dus tegen nieuwkomer Loko de duimen leggen. Bij de rust, aldus Ann Schuddinck, stonden we reeds <\an de Vos Reinaert-De Notelaer. Een balbetwisting \ssen Filip De Witte en een Notelaarspeler (gdv) met 4-0 in het krijt. Tijdens die eerste speelhelft slaagden weerin niet minder dan twee strafworpen te missen en lie ten we nog tal van andere kansen onbenut. We kreëer- den er wel, maar verzumden ze af te werken. In de tweede speelhelft sloeg de Appelse skoringsmachine wel aan e gang, maar toen was het spreekwoordelijke kalf reeds verdronken. De Appel- se korven werden toen aange tekend door Dirk Duym (af stand), Wim De Wilde (af stand), Ann Schuddinck (strafworp) en Annette Ver- straeten (van dichtbij). Ann Schuddinck: We spelen nog altijd met een verjongde ploeg. Dirk Van Royen reku- pereerden we al, maar een aantal basisspelers staat nog altijd langs de lijn. In de twee de speelhelft viel wel Winnie Janssens in. Ook Ronny Peersman werd omwille van zijn gestalte ingebracht. Hij trok meer dan zijn streng. Positief aan deze wedstrijd was ook de aststelling dat de ploeg, wanneer ze op achter stand komt, er in tegenstelling tot vroeger nu toch in slaagt een vuist te maken. Vos Reinaert St.-Niklaas - De Notelaer (4-7): Verdedigend O.K. Hoewel van in den beginne van de wedstrijd bleek dat Vos Reinaert St.-Niklaas het als gepromoveerde klub moeilijk zou hebben tegen de Notelaer, toch mag Vos op een degelijke wedstrijd terug blikken. Vooral verdedigend kwam het meer dan behoor lijk uit de verf. De bezoekers openden wel de skore, maar na een kwartier kwam de thuisploeg meer in de wedstrijd. Toen Evert De Witte een strafworp uitlokte, liet Greet Bogaert niet na de ze kans te verzilveren (1-1). De Notelaer liep evenwel uit tot 1-3, maar voor de aanslui tingstreffer zorgde Gunther Martens, via strafworp. Waar de bezoekers er tijdens de eerste helft in slaagden hun korvenaantal op te drijven tot zes, zou Vos Reinaert nog één keer skoren. Joke De Wolf maakte deze korf. Tijdens de tweede speelhelft zouden de toeschouwers een half uur wachten op een vol gende korf. Die viel voor Vos, langs Geert Pauwels (af stand). Dat er langs beide kanten stevig verdedigd werd, luynderJ 4. Jera Jozef N :hooren.j r,oren' Dendermondse Rugby- Davv \T heefl de voorbiie Jaren pt veel geluk gehad met de cJganisatie van haar jaarlijks -Hrnooi. Herhaaldelijk gooide jt slechte weer roet in het :n, en als de weergoeden de X dan toch eens gunstig nd waren maakte ons itselijk rugbyteam nogal kennis met de wispeltu- :id van enkele teams die ingekondigd forfait durf- te geven. ook vorige zondag, lanks het feit dat de DRC gekozen voor een be kwam, maar wel het gerepu teerde Armentières, dat vorig seizoen Dendermondse mak kelijk had geklopt in de finale van de Franco-Belge-kompe- titie. Het tomooiprogramma dien de dus ernstig aangepast, en beperkt tot twee wedstrijden: DRC II tegen Bricks Mer- ksem, en DRC I tegen Ar mentières. Tijdens de eerste wedstrijd experimenteerde de Dender mondse Rugbyclub met flink wat nieuwe spelers, zodat niet kan worden gesproken van dermondse I en RC Armen tières. De Belgisch-Noord franse kompetitie is voor de DRC immers, naast een pre- stigeduel, ook een zeer leer rijke konfrontatie, zodat de DRC kost was kost de volgen de ronde wou bereiken. De verwachtingen waren dus vrij hoog gespannen, voorl gezien het feit dat RC British (Belgische eersteklasser) er een week tevoren in geslaagd was een gelijkspel af te dwin gen bij Armentières. Psycho logisch was het voor onze streekgenoten, één week vóór de kompetitiestart, dus niet onbelangrijk om beter te doen. Het werd een suksesnummer! Ugby. Deze bezoeker tracht de bal af te schermen maar de DRC-er wil van geen wijken If ten (vh) [heiden opzet, waarbij het een evenwichtige partij tegen Berveteam zich zou meten de toch zeer geroutineerde bet twee Vlaamse clubs, en Poeg uit Merksem, die overi jlt lMt team het had moeten gens precies dit seizoen haar jpnemen tegen het Rijselse zinnen heeft gezet op eerste %U.C., diende hetprogram- nationale, na ter elfder ure toch hele- De DRC verloor dan ook de baal door elkaar gehaald. wedstrijd eervol met 6-19. fe reden hiervan was, na het Leuk detail is dat het precies fcer late forfait van Aren- de jongse Stefaan Dieleman fenk RC, een telefoontje van was (broer van eerste-ploeg- 1C Eeklo, dat ondanks vaste speler Chris Dieleman) die in oezegging toch verstek liet zijn eerste officiële wedstrijd [aan. De verwarring werd bo- de eer redde. 'endien nog groter toen bleek Met veel belangstelling werd lat niet, zoals aangekondigd, echter uitgekeken naar de l-U.C. vanuit Frankrijk krachtmeeting tussen Den- bleek de Dendermondse trai ner behoorlijk tevreden te zijn. Rudy Wauters vertrouw de ons dan ook toe dat de prestaties 'van de voltallige spelerskem hem met een re delijk gerust hart aan de kom petitiestart kunnen laten be ginnen. Net zoals vorige week kapitein Scrivens, toonde Wauters zich bijzonder inge nomen met de prestaties die enkele jongespelers zoalsDe Vylder, Wauters (Ronny) en Dieleman neerzetten. Minder was hij te spreken over de spelwijze van Steven Gau- vert, die naar zijn mening de laatste weken té nonchalant aan het spelen is. Algemeen konden we bij de DRC-getrouwen ook enige tevredenheid vaststellen over de prestaties van Charles Sluys en Luc Pierson, die bei den net op tijd de gepaste vorm lijken gevonden te hebben. De Dendermondse Rugby club mag dus min of meer gerustgesteld de eerste kom petitiewedstrijd tegen RFC Luik aanvatten. Spelers als Vande Putte, Michem, Cam- bier, Saerens, De Coen, Van den Steen en De Bondt (die zondag om uiteenlopende re denen verstek moesten laten gaan) zijn dan wellicht ook van de partij. Al vertrouwden de trainers ons toe dat er zonder twijfel nog een week van keiharde konditietraining zou volgen. De wedstrijden van de DRC worden zondag a.s. gespeeld op eigen terrein, DRC II neemt het om 14 uur op tegen de Luikse reserves, en om 15.30 uur start de wedstrijd DRC I - RFC Luik I. KVD BADMINTON In de provinciale kompetitie zakte Mintons 2 uit derde Liga en vroeg een, wegens de naar Olve getranfereerde A2 Dominique Van Damme, verzwakt Danlie Hamme om ook maar eerste te mogen terugkeren. Dat was dan weer positief voor Buggenhout dat samen met kampioen Ucon Zenith I toch naar derde Liga mocht overgaan. Door een gebrek aan bekwame dames besliste ook Mintons om de eerste ploeg uit de tweede Liga terug te trekken. Dat heeft tot gevolg dat Mintons I in eerste provinciale zeker tot de kanshebbers moet worden gerekend. Bekijk maar eens de ploegopstelling: Rudy Weyn en Kurt Van Bruyssel (BI), Ann Christiaens en Els Maes (B2). Indien Danlie 1 erin slaagt een gans seizoen met dezelfde ploeg aan te treden, dan zal er ook rekening mee moeten gehouden worden. Danlie pakt uit met Jos Verbeke en Luc Toté (BI), Lies Verlinden (BI) en Carmen Van Den Abbeele (B2). De ploeg die er echter alles voor over heeft om terug in de Liga te mogen spelen is zeker Flying Shuttles 2, wat niet gemakkelijk zal zijn want heeft Danny Verlinden niet gevraagd om te mogen zakken naar een Cl-ldassement? Bovendien moet er rekening gehouden worden met de zwangerschap van Martine Verhellen. De zwakste ploegen zijn hier De Lieve en Drive 1. In tweede A is de situatie moeilijker maar de kanshebber is ook hier Mintons 2 met René De Langhe en Peter Weyn (BI), Linda Pauwels en Linda Uyttendaele (Cl). De zakker uit eerste, Ucon Zenith 2, is zeker dé te kloppen ploeg in tweede B. De verrassing zou echter van Latem 1 kunnen komen, dat Didier Stas (B2) heeft opgevist en zelfs van Eikenlo 1, dat naast Luc Melvilde een zeer goede transfer zou gedaan hebben met Dirk Schoonacker (Cl). Voor de reeks uit het Dendermondse, derde A. gokken we op Drive 2 en Buggenhout 2. De klub uit Sint-Gillis-Dendermonde lanceert haar suksesrijke jeugdploeg met Peter Hermans (Cl) en Thierry De Decker, naast senior-dames Patricia Van Den Abbeele en Greta De Brandt. Buggenhout kombineert jong en oud met Hans Verheyden, vader John en Heidi De Bondt. Twee nieuwe ploegen in derde B: Evergem en Landegem. Hoewel Gentse 1 over weinig reservedames beschikt, is het in deze reeks de belangrijkste titelkandidaat. Vulcain 1 zou echter met Mamix en Gaëtane Snoeck (B2 en Cl) wel eens voor de verrassing kunnen zorgen. Met Mieke Van De Veire en Frank Van Parijs (Cl) deed Vulcain zeker goede transfers. Door het grote sukses én de verplichting van de NBL om ook in onze provinciale geklasseerde spelers toe te laten tot de herenreeksen, werd een derde herenreeks gekreëerd. In de eerste reeks wordt Latem 3 met o.a. Mare De Wever getipt als kanshebber op de titel, hoewel Eikenlo 2 met Noëlle De Rijcke (B2) sterker zou moeten zijn. Ook met Wetteren 2 moet men rekening houden. Door de transfer van het broederpaar Joos (B2 en Cl) zijn de Pluimplukkers fel verzwakt. Een nieuwe ploeg in tweede heren-A is Lokerse 1 dat uitpakt met twee C-l heren en meteen wordt het getipt als kanshebber. Opnieuw twee nieuwe ploegen in tweede heren-B: Evergem 2 en Lokeren 2. De nummer twee van vorig seizoen, Deinze, is hier ontegensprekelijk de grootste kandidaat. Net als dat vorig seizoen het geval was, is Francois Heyrman ook in dit nieuwe seizoen trainer-coach van Vos Reinaert St.-Niklaas. Slaagde de Antwerpenaar erin Vos van vierde naar derde te loodsen, dan opteert hij dit seizoen voor het behoud in deze hogere klasse: Komen we konditioneel volledig op peil - daaraan wordt momenteel hard gewerkt - dan moeten we erin slagen her en der de puntjes te sprokkelen die ons het behoud in derde zullen waarborgen. De derde laatste plaats in de rangschikking moet zeker binnen ons bereik liggen. Wat de zaalkompetitie betreft situeer ik mijn doelstellin gen duidelijk op een hoger niveau. Vos moet niet alleen in staat zijn de reeks waarin het uitkomt te winnen, maar kan algemeen kampioen worden. Bereiken we dat doel dan zie ik ons bovendien een sterke tweede helft van de veldkom- petitie spelen. Inderdaad, het verdwijnen van Frank De Waele uit de ploeg - Frank speelt dit seizoen bij eersteklasser Neerlan- dia - betekent een handikap. Niemand zal ontkennen dat hij het was die ons vorig seizoen in belangrijke mate naar derde loodste. Hij speelde bij Vos echter duidelijk onder zijn niveau. Dus was het ergens logisch dat hij het hogerop zocht. Zijn verdwijnen kan m.i. echter worden opgevangen door de komst van de gebroeders Pauwels-(Sikopi), de jeugd, en van Gunther Martens, de ervaring. Draait dit trio op volle toeren, wat momenteel nog niet het geval is, staan w£ samen met onze 'eigen' dames en heren voldoende sterk om de strijd om het behoud aan te gaan. Jammer genoeg zitten we tijdens de heenronde opge scheept met een stevige blessurelast en moeten we de diensten missen van o.a. Serge Van Hove en Anneke De Witte, toch twee smaakmakers van Vos. Zelfs een eerste- klasseploeg zou het verlies van dergelijke belangrijke pionnen niet kunnen opvangen. Toch blijf ik bij mijn standpunt. Vos moet in staat zijn om zich dit seizoen in derde te handhaven. (pvr) De Voorpost - 15.9.1989 - 25 Franqois Heyrman, trainer-coach van Vos Reinaert Even voorstellen... bewijst het feit dat slechts helemaal op het eind van de wedstrijd noggeskoord werd. (4-7). Boechout-Vremde - Atlantis Lebbeke (4-3): Er zat duide lijk meer in Atlantis Lebbeke slaagde er niet in zijn kompetitiebegin te bevestigen. Op het veld van Boechout-Vremde leden de Lebbekenaars immers een nipte 4-3 nederlaag. Feit was wel dat de Lebbeke naars, gehandikapt door kwetsuren, eigenlijk met een noodploeg in het veld ver schenen. De Lebbeekse kor ven werden geskoord door Carmen Henckens, Steven Callaert en Patrick Ottoy. Erika-Ago Aalst (12-6): Al te veel balverlies Ook Ago Aalst reisde met een noodploeg naar Erika 's Gravenwezel. Slechts de helft van de fanionspelers was im mers present. Patrick Verley- sen: Erika was tijdens de eer ste helft duidelijk de betere ploeg. Omdat wij mekaar al te vaak moesten 'zoeken' le den we tijdens de eerste 45 minuten veel balverlies. Bij de rust wees het skorebord dan ook een 7-1 stand aan. Tijdens de tweede speelhelft verliepen de balwisselingen vlotter. Voor Aalst skoorden Mare De Mil, Dorien De Winne, Patrick Verleysen, Mare San- (2) en André De Croock. Pierre Van Rossem DRC, dat reeds na twee mi nuten via Casier - op pas van D'Hooghe - de leiding nam, zou die niet meer afstaan. Bij de rust was reeds een komfor- tabele 19-9 voorsprong opge bouwd, die zelfs nog uitliep tot 31-13. Toch kwamen de Fransen, naar het eind toe, nog gevaar lijk opzetten, en het werd zelfs nog bijzonder spannend toen ze terugkwamen tot 31- 25. De Dendermondse verde digers hielden echter het hoofd koel, zodat de winst binnen was, en een plaats in de volgende ronde binnen het bereik. Bij de redaktie van dit artikel is daarover echter nog geen uitsluitsel, gezien de uit slag van de wedstrijd British - Marcq-en-Barroeuil nog niet bekend was. Ondanks de slordigheidjes op het eind van de wedstrijd Rugby. Spektakulair en toch sportief, ook tijdens het voorbije minitomooi op het terrein in Sint-Gillis. Moet je écht eens gaan bekijken (vh) jRugby. D.R.C. is volop bezig aan de voorbereiding de kompetitie. De eerst wedstrijd wordt gespeeld 17 september, ooi oflan deze ploeg een vooraanstaande rol spelen 1" eerste nationale (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 25