Sukses voor eerste atletiekmeeting Steken Verbeeck bij de senioren, Pieters bij de veteranen Goud en zilver voor Kristof Zilver en brons voor Bart Oefencrossen bij A.C. Hamme Bij jiu-jitsuklub Yukio Tani in Aalst Js in 26 - 15.9.1989 - De Voorpost ATLETIEK Ondanks het toch wel gunstige weer én ondanks het feit dat de veldloop van Stekene-Hellestraat reeds een 'serieuze' traditie heeft - vorige zondag werd inderdaad de 17e uitgave gelopen - konden de mensen aan de inschrijvingsta fel amper 150 deelnemers in schrijven. Ondanks de minder talrijke op komst werd deze 17c uitgave toch weer een sportief hoogfeest voor deze Stekense wijk. Positief was onder meer het vernieuwde par koers op de terreinen aan de Pas toor Van Lierdestraat. Het doel van deze manifestatie, namelijk een sportieve namiddag in elkaar steken waar zowat iedere sportie- veling z'n gading heeft, is dan ook bereikt. Weinig deelnemers Op gebied van het aantal deel nemers zijn er voor de inrichters van de Hellestraatse veldloop in derdaad betere tijden geweest In de beginjaren werden meer dan 300 deelnemers ingeschreven. In 1975 maakte het deelnemer saantal een flinke duik naar mim 200 maar in '76 lieten zich alweer 312 lopers en loopsters inschrij ven. Vervolgens ging het met hoogten en laagten gestadig om hoog om in 1982 een hoogtepunt van liefst 418 deelnemers te laten optekenen! Daarna zakte het deelnemersaantal weer fors: 261 in 1983, 189 in 1984... Het jaar daarop ging het terug eventjes hogerop met 267 vertrekkers, want daarna ging het bergaf. In 1986 werd een dieptepunt bereikt met 154 inschrijvingen. Twee jaar geleden lieten 197 atleten mee, vorig jaar waren er dat tien min der en nu beleefden de inrichters een nieuw dieptepunt met bijna 140 deelnemers. Maar ja, het gonsde afgelopen zondag van de aktiviteiten in Ste- kene en omstreken. De konkur- rentie was inderdaad bijzonder groot. Zelfs op sportief vlak... Komt daar nog bij dat steeds min der jongens en meisjes het kunnen opbrengen om zich nu en dan een beetje te trainen voor het lopen, een toch wel 'eenzame' maar vooral zware sportdiscipline. Winnaars... en verliezers In de hoogste twee kategorieën bij de heren was er niet de minste twijfel omtrent de winnaar. Bij de heren-senioren ging Kris Ver beeck bijna onmiddellijk aan de haal en hij werd niet meer be dreigd. Hij won dan ook met een straat voorsprong op zijn naaste belagers Dennis en De Visscher. Bij de veteranen-heren onge veer hetzelfde scenario, maar dan met Gilbert Pieters in de vedet- tenrol. Ook hij duldde niet de minste tegenstand en won met vele tientallen meters voorsprong voor Herman Van Eetvelde en Jo Van Waasberghe... Bij sommige jongerenreeksen stonden - spijtig genoeg - kinde ren op het podium die in feite in een hogere reeks moesten lopen. Voor de kindertjes die daardoor net niét het podium haalden én dus een medaille misten was dat natuurlijk pijnlijk. Zielig zelfs. Het programma vermeldde dui delijk dat de reeks pupillen A bedoeld was voor kinderen gebo ren in 1981 en later, dat de reeks pupillen B voorbehouden was aan kinderen geboren in 1979 en 1980 enz... En toch liepen er - bijvoor beeld bij de pupillen B meisjes mee die in 1978 geboren zijn. Blijkt nu dat er bij de inschrij vingen één en ander mis liep. Op de inschrijvingstafel stonden na melijk aanduidingen in de zin van -om bij hetzelfde voorbeeld te blijven - Pupillen B 9 en 10 jaar. Vandaar dus die misverstanden. Maar... is het niet aan diegene die achter de inschrijvingstafel zit om één en ander te kontroleren? Temeer daar de meesten trouwens een korrekte geboortedatum op gaven! Een klein beetje meer overeenstemming tussen pro gramma én aanduidingen bij de inschrijving zou dergelijke ver warring hebben kunnen vermij den. Foei, inrichters. De uitslagen Pupillen A jongens Seghers T., Van Bunder J., Van Hoeck T., Rombaut D., Veroug- straete M., D'Hooghe M., Pieters O., Van VLierberghe J., Corte- beeck D. Pupillen A meisjes Verhelst S., Van Hooste M., Se- gers J., Gide K., De Roos S., Cortebeeck N., Van Bunder T., Verschraegen A., Debe T. Mae- tens M. Pupillen B jongens De Gercq G., Van Goethem T., De Roos W., Gide S., De Sutter B., D'Hooghe S., De Rijcke D., Vergauwe B., Emmaneel G. Pupillen B meisjes Van der Hallen E., Van Hoeye M., Pieters M., Aper J., De Block T., Merckx K., Stenekens S., Seg hers L. Miniemen jongens De Mey G., Vergauwen A., De Paepe Fr., Pauwels St., Van de Voorde S., D'Hollander R., Sa- man S., De Smedt G., Veroug- straete T., Wuytack M. Miniemen meisjes Coppier M., Gaus I., Van Hooste G., Foubert L., Dullaert V., Fou- bert M. Kadetten jongens Pieters D., De Rijcke D., Gaus T., Dannies L., Van Hoeylandt E., Pharasijn D. Kadetten meisjes Van Campenhout V., Leest I. Scholieren jongens D'Hooghe G., Declercq D., Buys F., De Vos D., Steenackers I. Scholieren meisjes Smet Jenny Senioren heren Verbeeck K., Dennis L., De Vis scher D., Van Eynde L., Vermeu len R., Vanlandeghem E., Van Zele L., Verschoren P., De Saeg- her P. Senioren meisjes De Ben Bemadette, Van de Vij ver Inge, Van Rattingen Veerle Veteranen dames Segers M., Rombaut T., Van Broeck I., Van Beeck R. Veteranen heren Pieters G., Van Eetvelde H., Van Waasberghe J., Vergauwen K., Van Molle A., Van Molle R., Cole R., De Geest R., De Block A., Scheers S. Uitslag tombola 1207 3048 767 126 3474 3784 2440 1415 3921 3341 1246 1774 32 416 2684 1067 2736 369 1032 1178 Nationale jeugdkampioenschappen kadetten-scholieren Een tijdje nadat de 'voorlopige atletiek-akkommodatie' aan de Stekense sporthal officieel was in gehuldigd, maakte de plaatselijke atletiekklub er reeds dankbaar ge bruik van om een eerste atletiek meeting te organiseren. Het ging weliswaar niet om een officiële meeting van de V.A.L., de Vlaamse Atletiekliga, maar toch werd alles zo reglementair mogelijk gedaan. Het opnemen van de tijden en het opmeten van de geworpen afstanden gebeurde door de plaatselijke leden van Atletiek Stekene, die konden re kenen op de hulp van een aantal aangesloten Lokerse officiëlen. Dat Lokeren en Stekene het op gebied van atletiek-beoefenen volledig eens zijn met elkaar werd onder meer bewezen door de aan wezigheid van talrijke AVLO-at- leten op deze eerste Stekense At letiekmeeting. In totaal namen 64 jonge en minder-jonge atleten deel aan de verschillende loop-, spring- en kampnummers. Dat de voorlopig aangelegde honderdme ter rechte lijn momenteel zéér goed beloopbaar is werd trouwens bewezen door de soms behoorlij ke tijden die door enkele atleten werden neergezet. Ook de hoog springstand beviel de meeste atleten. Verheugend was ook de vaststel ling dat de talrijk opgekomen ou ders eveneens entoesiast waren over de organisatie en over de mogelijkheden die er nu zijn te Stekene op gebied van atletiek. De (zware) inspanningen van het gemeentebestuur zijn dus zeker niet tevergeefs geweest. Voor Atletiek Stekene, de nog bijzonder jonge plaatselijke klub, werd deze eerste meeting dan ook een sukses. Meteen een sprekend bewijs dat een volwaardige atle- tiekakkommodatie zeker en vast op z'n plaats zou zijn in het noord- wase Stekene. Nu de gemeente de nodige gron den heeft aangekocht aan de ge meentelijke sporthal, zijn de be stuursleden en vooral de jonge atleten van Atletiek Stekene er vast van overtuigd dat de realisa tie van een kunststof-atletiekpiste niet lang meer op zich zal laten wachten. De uitslagen Benjamins meisjes - 60 m: 1. Van Damme Femke, 2. Foubert Jessie, 3. Terrebrood Katrien, 4. Hae- gens Evelien. Benjamins meisjes - 60 m: 1. Van Damme Joke, 2. Foubert Leslie, 3. Braem Katrijn, 4. Comelis Ina. Benjamins meisjes - 60 m: 1. Van Eynd Marjolein, 2. De Cock Ka- trien, 3. Merckx Wendy, 4. Lint hout Veerle. Benjamins meisjes - 60 m: 1. Van Gremberghe Ineke, 2. De Vriendt Els, 3. De Vos Cindy. Kadetten meisjes - ver: 1. Leest Ilse. Pupillen meisjes - 60 m: 1. Van Hoye Melissa, 2. Van Goethem Cindy, 3. Mets Georgina, 4. Braem Nele. Pupillen meisjes - 60 m: 1. Gaes Katrien, 2. De Cock Sophie, 3. Haegens Caroüen, 4 De Cock Els. Pupillen meisjes - 60 m: 1. Bracke Saskia, 2. Vanderhallen Karen, 3. Bolsens Bieke, 4. De Gendt Elke. Benjamins meisjes - ver: 1. Van Damme Joke, 2. Van Damme Femke, 3. Foubert Jessie, 4. Fou bert Leslie, 5. De Cock Katrien, 6. Van Eynd Marjolein, 7. Terre brood Katrien, 8. Linthout Veer le, 9. Cornelis Ina, 10. Braem Katrijn, 11. Merckx Wendy, 12. Haegens Evelien, 13. Van Grem berghe Ineke, 14. De Vriendt Els, 15. De Vos Cindy. Miniemen meisjes - 80 m: 1. De Ook tijdens het schooljaar kan de Hamse jeugd nog leuke en sportieve dingen beleven. Om dat in de hand te werken organiseert A.C. Hamme een paar crossen, ook voor niet- aangeslotenen. Tijdens de komende weken zal het vier crossen organiseren in verschillende wijken. Deze oefen lopen staan open voor alle leerlingen vanaf het eerste leerjaar. Er wordt gelopen, volgende reeksindeling die gebruikelijk is bij de atletiekbond: benjamins: geboren in 1981 en later; pupillen: geboren in 1979-1980; miniemen: geboren in 1977-1978; kadetten: geboren in 1975-76; scholieren: geboren in 1973-74; junio res: geboren in 1971-72; seniores: geboren in 1970 en vroeger; veteranen: 35 jaar en ouder voor dames en 40 jaar en ouder voor heren. Men loopt steeds op pantoffels om kwetsuren te vermijden en opdat iedereen gelijke kansen zou krijgen. Na elke wedstrijd ontvangt elke aangekomene een naturaprijs. Ook de scholen kunnen binnen de prijzen vallen. Na afloop van al de oefencrossen wordt een interscholenklas- sement opgemaakt en bovendien wordt dan de deelne ming van elke school procentsgewijze berekend om de meest sportieve school te bepalen. De trofeeën zullen na afloop van de laatste wedstrijd uitgereikt worden in zaal De Zouaaf. Volgende oefenlopen zijn gepland: 17 september: Hamme-Zogge 01 oktober: Sint-Anna 08 oktober: Moerzeke-Kastel 21 oktober: Zouaaf en Vlierkouterwijk. H.V.C. Atletiek. De miniemen en kadetten van de Stekense atletiekklub, die hun voorlopige akkomodaties konden testen (d.brol) Atletiek. De pupillen van Atletiek Stekene, de zeer jonge klub uit het noorden van het Waasland, die voor 't eerst een meeting organiseerde (d.brol) Atletiek. De benjamins van Stekene - én dat zijn toch de jonge atleten in wording - konden voor 't eerst deelnemen aan een heuse meeting op een behoorlijke, zij het voorlopige akkomodatie (d.brol) De nationale jeugdkampioen schappen werden dit weekend georganiseerd door de Franstalige Atletiekliga-LFBA te Naimette- Luik. Zeer goede piste, mooie omge ving, veel zon en pracht presta ties, de aanvang van een mooi sprookje. Kristof Oste, grote Zeeise en nationale belofte, was dit jaar uitgesproken favoriet in het kogelstoten voor scholieren jongens. Deze eerstejaars schol- kier lukte dit jaar reeds een pres tatie van 15.42 m. De laatste veer tien dagen had Kristof de trainin gen op een lager pitje moeten draaien, wegens de melding dat hij de eerstkomende weken een heelkundig ingrijpen zou moeten ondergaan aan de linkerknie, een ingrijpen dat hem in de toekomst moet toelaten zijn geliefde atle- tieksport op hoog niveau voort te zetten. Het moreel kwam dit ook niet ten goede, doch samen met zijn trainer heeft hij die opdoffer goed kunnen verwerken, want op de dag van het kampioenschap zelf stond hij mentaal heel sterk. Bij zijn eerste poging was het reeds raak: 14.92 m. Zijn tegen standers waren op achtervolgen aangewezen en moesten in de groen-gele hun meester erkennen. Het gouden plakket was de bekro ning voor deze sterke jongen, die door zijn inzet op training en wedstrijden een voorbeeld is voor velen. Talent, ja: maar daarbij keihard werken aan zijn sportcar- rière is zijn hoofddoel. De natio nale titel in het kogelrstoten was het mooiste geschenk dat Kristof aan zijn trainer kon schenken. Een uurtje voor zijn nationale titel in het kogelstoten, had hij ook reeds zilver behaald in het discuswerpen met een worp van 41.50 m. Hiermede benaderde hij zijn beste jaarprestatie van 42.06 m. Deze sterke technische disci pline ligt hem niet zo goed als het kogelstoten, doch moet hij ook in deze werpproef in de nabije toe komst hoog kunnen scoren Broer Bart, 1ste jaars kadet, geta lenteerd zoals broer Kristof was zeker en vast een revelatie in kogel en discus. Hij was de enige die kon optomen tegen de twee dejaars. Zijn trainer Francois Van Den Branden was reeds tevreden met één podiumplaats. De manier waarop Bart zijn eerste nationaal kampioenschap aanpakte was ideaal. Ontspannen mentaal in or de, zonder de minste stress werkte hij zijn werpbeurten af. Hij was zeer regelmatig bij het kogelsto ten, liet een mooie reeks noteren boven de 12 m. Zijn beste worp van 12.256 m, goed voor een bronsen medaille. Zijn persoon lijk rekord bedraagt nochtans dit seizoen 12.71 m, zelfs beter dan broer Kristof op dezelfde leetijd. Dat beloofd voor de toekomst. Het discuswerpen, volgens trainer Francois, zijn sterkste kant, ver liep niet zo vlot bij zijn eerste twee pogingen, doch daarna be gon het beter te draaien en zwiep te hij de discus 37.50 m ver. De vreugde kon dan ook niet meer op bij het behalen van het zilveren plak. Zijn beste jaarprestatie be draagt reeds 39.12 m, heel goed voor zijn leedtijd. Bij de kadetten meisjes was eer stejaars Vanessa Vezrcauteren van de partij in het kogelstoten. Dit meisjes heeft talent, doch beoefend de sport om de sport. Met vijf trainingen op twee maand, lagen de verwachtingen dan ook niet heel hoog. Vanessa deed wat zij kon, doch geraakte niet verder dan 9.98 m, goed voor een elfde plaats op veertien. Haar persoonlijk rekord bedraagt dit jaar 10.79 m. Met meer training moet dit meisje volgend jaar veel hoger scoren en kunnen meedin gen naar een podiumplaats. Nancy De Gucht van AVLO-Lo- keren, doch die meetraint met de Zeeise werpgroep en een zekere kandidate was voor een podium plaats, ging volledig ten onder aan stress. De laatste testen op trai ning lieten het beste verhopen Bij haar laatste training liet zij wor pen bewonderen die haar trainer nog nooit gezien had van haar. Haar worp van 35.20 bij het dis cuswerpen ligt niet in verhouding met haar mogelijkheden. Tijden sde regionale kampioenschappen in de maand mei, had zij ook reeds te maken met die stress verschijnselen en daar zal in de toekomst erg aan gewerkt moeten worden. Tijdens dit kampioen schap m oest zij zich dan ook tevreden stellen met een zesde plaats. Bij het kogelstoten ging het nog van kwaad naar erger. Een worp van 9.04 m ligt zomaar 1.15 m onder haar beste prestatie. Haar trainer heeft het volste vertrouwen in Na ncy, want zij is een meisje die het kan en eens zal het er uitkomen en die tijd is niet ver meer af. Na de zilveren medaille van zoon Jurgen in het discuswerpen voor juniores te Tessenderlo op 15 au gustus en de gouden, twee zilve ren en bronzen medaille te Nai- mette van Kristof en Bart was trainer Francois Van Den Bran den de gelukkigste man ter wereld. JIU JITSU In de sporthal van de Rijksscholen in de Haelterman- straat, organiseert jiu-jitsuklub Yukio Tani uit Aalmst haar trainingen. De seniores (vanaf 15 jaar) oefenen elke dinsdag en vrijdag van 21 tot 21.30 u. De junioren (12 tot 14) elke dinsdag van 19 tot 20 u. en de kleinsten (7 tot 11) 's vrijdags van 19 tot 20 u. De dames kunnen een kondituegym volgen elke dinsdag van 19 tot 20 u. Bij kinderen wordt de nadruk gelegd op de verdedigings technieken en zeker niet op het 'leren vechten'. Beleefd heid en respekt spelen dan ook een belangrijke rol. Kinderen oefenen er dus afzonderlijk en volgen een speciaal voor hen uitgekiend programma. Lesgever is derde dan Leslie Ottoye. Voor de kinderen wordt hij bijgestaan door Martine Ghijssels, een bruine gordel en regentes lichamelijk opvoeding. Ook Tom De Jaeger, ook al bruine gordel, steekt een handje toe. Dames die geïnteresseerd zijn in konditiegym en al diege nen die jiu-jitsu willen leren kunnen inlichtingen krijgen via tel. 053/78.49.69 of 053/78.61.47. (da) Roos Sabine, 2. Taillieu Sli 3. Mets Petra. Miniemen meisjes - sens Lotje, 2. Oelbrandt I Haegens Gwendolyn. Miniemen meisjes - 80 m: brood Ine, 2. Antheunis E Motyka Kaatje. Benjamins meisjes - Hoek Van Damme Femke, 2. Damme Joke, 3. Foubert 4. Van Eynd Marjolein, 5. bert Leslie, 6. Terrebroa trien, 7. Merckx Wendy, 8 nelis Ina, 9. Braem Katrij De Cock Katrien, 11. Lu Veerle, 12. De Vos Cind Van Gremberghe Ineke, 14 gens Evelien, 15. De Vriem Benjamins jongens - 60 Haegens Nico, 2. Vandi Kristof, 3. Van Hoey Bart, Ruysscher Michael. Benjamins jongens - 60 m: Zutter Bart, 2. Van Water Robert, 3. De Ruysscher D Miniemen jongens - kogel: Ruysscher Kristof, 2. Cools I 3. De Block Jan, 4. OeR Hendrik, 5. Quintelier Suji Merckx Kurt, 7. Vera Koen, 8. Linthout Peter, 9. Jelle. Benjamins jongens - 60 Mertens Davy, 2. Mertens 3. De Ruyte Kristof. Benjamins jongens - 60 Leest Dia, 2. De Vos Bart, Zutter Frederick. Pupillen jongens - 60 m: 1. brandt Pieter, 2. Motyka Ti Linthout Filip. Pupillen jongens - 60 m: 1. tens Sven, 2. Bracke Woutet Benjamins jongens - hoe Mertens Davy, 2. Haegens 3. Mertens Tom, 4. De Bart, 5. De Ruyte Kristof, Ruysscher Davi, 7. Van Bart, 8. Van Waterschoot Ri 9. De Ruysscher Michael, II vos Bart, 11. Vanderendt Ki 12. De Zutter Frederick, 13. Dia. Benjamins jongens - hocke Haegens Nico, 2, De Zutter 3. De Ruyte Kristof, 4. De scher David, 5. De Ruyssche chael, 6. Vanderendt Kristi Mertens Davy, 8. Leest Ilia, Zutter Frederick, 10. Me Tom, 11. Van Waterschoot bert, 12. Van Hoey Bart, 13 Vos Bart. Kadetten jongens - kogel: 1. Driessche Peter, 2. De Zuttei 3. Pharazijn Daniël. Pupillen jongens - hoog: 1. brandt Pieter, 2. Bracke Wo 3. Linthout Filip, 4. Motyka Senioren - veteranen heren gel: 1. De Gerck Eric, 1 Zele Lieven, 3. Van Theen Piet, 4. Oelbrandt Marcd Meulewaeter Frank, 6. Va Steene Gust, 7. Van Grembt Jos, 8. Antheunis Werner Schellaert Paul, 10. Beir Andy. Pupillen meisjes - ver: 1 Katrien, 2. Bracke Saskia, 3 Cock Sofie, 4. Van Hoye Me 5. Vanderhallen Karen, 6. gens Karolien, 7. Van Goe Cindy, 8. De Gendt Elke, 9. sens Bieke, 10. Braem Nele De Cock Els, 12. Mets Geoq Veteranen dames - 100 D'Hooghe Ingrid. Kadetten meisjes -100 m: 1. Ilse. Miniemen meisjes - ver: 1. Ine, 2. Taillieu Stefanie, 3. gens Gwendolyn, 4. Oelbrand ne, 5. Antheunis Elke, 6. Bol Lotje, 7. Mets Petra, 8. Mo Kaatje. Eindklassement driekamp bt mins meisjes: 1. Van Dai Femke, 2. Van Damme Joh Foubert Jessie, 4. Foubert L< 5. Van Eynd Marjolein, 6. Ti brood Katrien, 7. De Cock trien, 8. Linthout Veerle, 9. nelis Ina, 10. Merckx Wendy, Braem Katrijn, 12. Haegens I lien, 13. Van Gremberghe In 14. De Vos Cindy, 15. De Vr* Els. Eindklassement driekamp I mins jongens: 1. Haegens Ni Mertens Davy, 3. De Zutter 4. Mertens Tom, 5. De Rj Kristof, 6. Leest Ilia, 7. Vt nendt Kristof, 8. Van Hoey 9. De Ruysscher David, lO.j Ruysscher Michael, 11. Van terschoot Robert, 12. De Frederick, 13. De Vos Bart, Veteranen heren - 100 ra: Schellaert Paul. Senioren heren -100 m: 1. Ma wouter Frank, 2. Van Theeral Piet. Senioren heren - 100 m: 1. ft naert Andy, 2. Van Grembe^ Jos. Miniemen jongens - 80 m: Ij Block Jan, 2. De Ruysscher 8 tof, 3. Merckx Kurt, 4. Rani Philippe. Miniemen jongens - 80 m: Cools Davy, 2. Oelbrandt ft; drik, 3. Vermeulen Koen, 4. l| •hout Peter. Miniemen jongens - 80 m: 1. St Jelle, 2. Noens Carl, 3. Quinté Sujith. Kadetten jongens - 100 m: 1.! Zutter Ive, 2. Van Driessche i ter, 3. Gaus Tom, 4. Pharü Daniel. Scholieren jongens - hoog: 1. V Hooste Tom, 2. Foubert Ritd 3. De Vos Dirk. Scholieren jongens - 100 m. Foubert Ritchie, 2. Van Hoe Tom, 3. De Vos Dirk.

De Voorpost | 1989 | | pagina 26