Zesde zege voor Jan Bogaert 5e Monschau - Sint- Niklaas met minder belangstelling Wie klopt Dimitri De Munck bij WAOD te Meerdonk 64s" Grote Prijs ïllf Dr. Eugeen Roggeman te Stekene WM, Jacco Schroevers in Nieuwkerken Wielerwedstrijden Koen Beeckman in Klein Sinaai Franky De Decker in Lebbeke Bart Van Impe in Waasmunster J Tweede Open Kampioenschap I van Zele voor wielertoeristen Frans Van Eyck, Julien Logier en Omer Van Molle kampioenen van Brabant 1989 De Voorpost - 15.9.1989 - 27 WIELRENNEN Profs in Melsele Ter gelegenheid van de 'grote kermis' te Stekene-centrum organi seert de plaatselijke wielerklub 'Nering door Sport en Steun - Stekene' van voorzitter Guido Heirman op donderdag 21 sep tember 1989 voor de 64uc keer zijn jaarlijkse beroepsrennerskoers, de 'Grote Prijs Dr. Eugeen Roggeman' De 'dwangarbeiders van de weg' dienen 150 km. of 13 ronden van 11,6 km af te leggen, met vertrek om 14 uur aan lokaal 'A la Belle Vue' aan de markt, waar de deelnemers zich moeten laten inschrijven. Alles bij elkaar kunnen ze 140.000 fr. aan prijzen verdienen, plus daarbij nog talrijke premies. Het spandoek dat het einde van de wedstrijd aanduidt zal gespannen zijn midden de Dorpsstraat, waar ook de rugnummers moeten worden ingeleverd, namelijk in café 'Het Gildenhuis', Dorpsstraat 42. De Stekenaars en andere automobilisten dienen er rekening mee te houden dat er een stationeerverbod is van 13 tot 18 uur vanaf de markt tot de oude spoorwegovergang te Bosdorp. d. Brol eunis E - Hoek ike, 2. 'oubeit alein, 5 rrebrooi endy, 8 1 Katrij 11. Li >s Cind eke, 14 Vrieix - 60 Vandi y Bart, Liefhebbers Cools I l.'Oell ier Suji Vera eter, 9. - 60 'ertens - 60 Bart, W'outet - hoo iegens De i istof, Van ioot R( lael, ndt Kr k, 13. In een spurt nmet drie is de Ne derlander Jacco Schroevers win naar geworden te Nieuwkerken- Waas. Dirk De Cauwer legde be slag op een tweede plaats voor Mario Van Vlimmeren, ook al een Nederlander. Liefst 20 noorder buren op een deelnemersveld van53 verschenen aan de start. I n het begin probeerden regelmatig renners voorop te geraken, wat o.m. het geval was met Patrick Suy, Geert Delaruelle, Dirk De Cauwer, Gerry Van Lierop, Gun- ther Thijsbaert, Benny Van Buyn- der en Cyriel Hoefnagels. Ook Gino Brijs en Sylvester Aerts pro beerden zich tevergeefs uit de voeten te maken. Uiteindelijk kwam er een twaalfkoppige lei- dersgroep tot stand die tot de finish buitenschot zou blijven. Dirk De Cauwer, Gunther Van Steelandt en Gaston Pieters pro beerden er tevergeefs uit weg te vluchten bij het begin van de fina le. Een nieuwe poging, deze keer met Schroevers, De Cauwer en Van Vlimmeren lukte wel. Twin tig seconden later bereikte Gaston Pieters de streep en nog wat later won Van Steelandt de spurt voor de vijfde plaats. E.G. Jan Bogaert, de gewelde naar uit Temse, heeft weer toegeslagen. Na een weekje rust startte hij weer de bedrij vigheid te Melsele en meteen werd het een schot in de roos voor de poulain van sportbe stuurder Debaerdemaecker voor wie het meteen een 22e zege van het seizoen werd. Voor Bogaert zelf was het zijn zesde palm van het seizoen, hetgeen aangeeft dat hij de onbetwiste kopman is van het La William-team. Jan Bogaert in een zetel Heel veel heeft Janneman echter niet moeten uithalen om in het Wase Melsele zijn zesde seizoenzege te behalen. Enkel zijn sterkste wapen, de vlijmscherpe spurt, diende Bogaert boven te halen aan het eind van deze profkoers waarvoor 51 profs kwamen opdagen. In elke ontsnapping die op gang gebracht werd gedurende de wedstrijd was er altijd wel een geel saus- mannetje mee in de spits zo dat de rest verplicht werd om de gaten te dichten. Jan Bo gaert schoof telkens gewillig mee zodat hij eigenlijk in een zetel, zoals dat heet in vakter men, naar de meet gebracht werd alwaar hij zijn supers nelle benen liet zien want al hoewel nog 12 andere kandi daten meespurtten voor de zege was enkel de strijd om de tweede plaats spannend. Ruim vijf meter achter Bo gaert spurtten dan ook de jon gens als Dirk Heirweg en Ronny Van Holen zich de ziel uit het lijf voor de dichtste ereplaats. Zoals gezegd 51 deelne mers waaronder Steven Ro che als ex-tourwinnaar en Phil Anderson als bekendste na men. Zij kwamen in het wed strijdverslag niet voor maar hun aanwezigheid in het Waasland was toch een bijko mende attraktie voor het ruim opgekomen publiek. Patrick Roelandt, Theo Smit, Johan De Lathouwer en natuurlijk Koen Van Rooy van het La William-team wa ren de eerste ontsnappers die Melsele onveilig maakten. Na drie ronden fietsten zij ruim drie minuten voor de rest uit. Toen die rest dan echter even tjes op de trappers ging lopen was de voorsprong spoedig gesmolten als sneeuw voor de zon en konden acht nieuwe vluchters genoteerd worden. De La William-brigade zat nu sterk vertegenwoordigd met Ludo Gieberts, Ives Van Steenwinckel en Patrick Ver- plancke terwijl de Brit Thaeckston, Willem Wijnant, Mare Sprangers, Peter Spaen hoven en Luc Govaerts het achttal rondmaakten. De acht verstonden elkaar wonderwel en toen ook hun voorsprong geruststellend werd en nog slechts twee ronden te rijden waren dacht elkeen dat de winnaar in deze groep diende gezocht te worden. Doch de groep waarin nog enkele po tentiële kandidaat-winnaars verscholen zaten reageerde fel en b ij het ingaan van de laatste ronde bleef van deze ontsnapping niet veel meer over dan het trio Verplancke, Spaenhoven en Wijnant. Jan Bogaert was nu naar voor meegeschoven met nog een tiental anderen waaronder p. o Wielrennen. In Sint-Gillis-Dendermonde werd voor het eerst in onze streek een Hnlpn rv? wielerwedstrijd achter derny georganiseerd. De renners reden gewoon op straat op een mno afgesloten parcours. We zien de voorstelling der deelnemers (foto p. hermans) Holen, Van Impe en Go vaerts als de belangrijksten. In de allerlaatste kilometer werden de drie overgebleven vluchters gegrepen en plaatste Jan Bogaert zich op kop van het gebeuren in het wiel van ploegmakker Verplancke die hem dus naar zijn zesde sei zoenszege piloteerde want te gen de eindjump van Janne man uit Temse was niemand opgewassen. Heirweg eindig de op vele lengten tweede, voor Van Holen en Peter Van Impe. Jan Bogaert dus in vorm voor de grote prijs Im- panis die eraan komt. Marc Stevelinck Wielertoerisme. Moe maar gelukkig mochten de deelnemers hun diploma komen afhalen na Monschau-Sint-Niklaas (Iv) hocke rond Stekene-kermis dutter Nieuwelingen Br gebeurde erg weinig in Klein maar snel kreeg hij antwoord. Sinaai. Amper zestien renners Christophe De Wilde - de uitge- verschenen er aan de start. Geert sproken favoriet - kon zich wel uit Beimaert trok snel op het aan- de voeten maken. Zijn ploegmaat valspad en hield het alleen vol tot Koen Beeckman volgde. Beide voorbij halfweg. Toen verscheen renners verstonden elkaar uitste- Alain Van Den Abbeele op de- kend. Aan de streep werd Beeck- proppen. man als eeste genoteerd. De spurt Snel volgden de anderen. Steven voor de derde plaats won Bob Van Der Schuren probeerde bij Verschoren voor Philip Van Dam- het ingaan van de laaste ronde een me en Alain Van Den Abbeele. verrassingsaanval uit te lokken, E.G. Ter gelegenheid van de 'Grote Kermis' van Stekene-centrum organiseert de plaatselijke sportklub 'Nering door Sport en Steun- Stekene' gewoontegetrouw enkele wielerwedstrijden. Op zaterdag 16 september is er een wielerwedstrijd voor nieuwelingen met 12.000 fr. aan prijzen. Deze wedstrijd gaat over 8 ronden van 8,5 km. ofwel een totaal van 68 km. De deelnemers dienen zich te laten inschrijven in café Sint-Helena te Bosdorp en het vertrek is ter hoogte van de oude spoorweg overgang te Bosdorp. De aankomststreep is getrokken aan café Bosdorp, waar trouwens de prijzen worden gedeeld. Op maandag 18 september organiseert 'Nering door Sport en Steun - Stekene' dan een wielerwedstrijd voor internationale liefhebbers, namelijk de 12* 'Grote Prijs De Moor Woonkom- fort'. Er zijn voor 18.000 fr. aan prijzen en de renners dienen 17 ronden van 6,5 km. of in totaal 111 km. af te leggen. De renners dienen in te schrijven in café The Bridge, Dorpsstraat 133. De aankomstlijn is getrokken aan eethuis Nancy, en de prijsdeling heeft plaats in café Sportief. d. Brol Juniores Wielertoerisme. Voorzitter Roger Heymans was tevreden Sint-Niklaas. Volgend jaar nog beter, zegt hij (Iv) Met een kleine voorsprong is Franky De Decker winnaar ge worden te Lebbeke. Voor de ju nior uit Sint-Lievens-Esse werd het de tweede zege in amper een week en ook de tweede overwin ning van deze competitie De spurt voor de tweede plaats werd even later gewonnen door Bart Peelman voor Franky Van Pou- cke, Guy Lemmens en Gunther Penne. Metéén zijn alle renners genoemd die na twintig kilometer een aanval ondernamen en tot de finish zouden voorop blijven. Voordien had Steven Van Aken al eens gepoogd om zich uit de voe ten te maken, maar vrijwel on middellijk kreeg hij lik op stuk. Bart Peelman die vooraan vaak kopwerk verrichtte werd als favo riet genoemd. De Moerzekenaar zou zich echter in de luren laten leggen toen gladde Franky De Decker op zo'n kilometer voor de finish zijn biezen pakte en de rest voor schut plaatste. E.G. Nieuwelingen Het organisatieteam der Wase Wielertoeristen heeft met het eer ste lustrum van de wegklassieker Monschau-Sint-Niklaas niet het beoogde resultaat bereikt. Slechts 398 wielertoeristen hebben aan de rit van ruim 260 km deelgenomen en dat waren er juist geteld 150 minder dan verleden jaar. Toen werd Monschau - Sint-Niklaas nog gelijktijdig gereden met de Gordel van Brussel en om deze konkurrentie en de drukte der Vredesfeesten te ontlopen, had den de Wase wielertoeristen voor de tweede zondag van september gekozen. Vergeefs echter en voor al de wielertoeristen uit het Waas land en meer bepaald uit Sint- Niklaas hebben het nu duidelijk laten afweten. Geen vertegen woordiging zelfs van WTC Rem brandt dat vorig jaar nog de beker van De Voorpost won en ook de Belseelse Trappers hadden blijk baar geen interesse. Een 60-tal Hammenaars echter wel en door de deelname van een veertigtal Nederlanders werd aan deze Wase wegklassieker nog een intema- tioonaal tintje gegeven. Zoals ge woonlijk werd het nochtans een uitstekende en bijzonder verzorg de organisatie der Wase Wieler toeristen met ook nog een 8-tal radiowagens op het parcours. In dit verband werd er door de Wase Wielertoeristen niets aan het toeval overgelaten en de start in Monschau werd gegeven tussen 6 en 7 u. op zondagmorgen. Reeds om 15u.55 werden de stads feestzalen in Sint-Niklaas bereikt door Eddy Moorthamers, een in dividuele wielertoerist uit de Wa se stede. Het werd ook al zijn Bart Van Impe uit Mere won in Waasmunster de spurt nadat hij eerder met negen anderen voorop was geraakt Serge Van Laere werd tweede voor Gino Verhey- den, Bart Willockx en Steven Blommaert. Na enkele kilometers ging Gino Pierrache in de aanval. Spoedig kreeg hij het gezelschap van Nico De Jonghe. Laatstge noemde zou korte tijd later moe ten afhaken. Gino Verheyden zou zich snel bij de leider voegen en ook Bart Van Impe volgde. Onder impuls even wel van de Hammenaar Willockx en Blommaert kwam het tot een hergroepering. Even voorbij halfweg wist Ver heyden te ontsnappen. Stephane Charüer slot even later aan met in zijn spoor Serge Van Laere, Bart Van Impe, Gert Willockx, Steven Blommaert, Jurgen Van Puyvel- de, Mario Van Remoortere, Christophe Van Meirvenne en Dennis Moons. Van Impe pro beerde voortijdig de spurt te ont lopen maar dat lukte niet. Ook Moons ondernam een poging maar ploefte tegen de kasseien. Er volgde dan een spurt met ne gen door Bart Van Impe ge wonnen.. E.G. over de voorbije Monschau- Wielertoerisme. Schepen Heyninck gaf de start en reed de hele afstand mee. Hij wordt hier gelukgewenst door de voorzitter en de sekretaris van de organiserende klub (dw) Op zaterdag 16 september organiseert W.T.C. Jong en Fit opnieuw deze wedstrijd voor wielertoeristen. De eerste editie werd zo'n sukses, dat de organisatie besloot terug met dit kampioen schap uit te pakken. Plaats van het gebeuren is opnieuw de in Zele gekende 'Bareel' aan de Gentsesteenweg. Het parcours ligt in en om de Heikant. In tegenstelling echter tot wat er op de affiche vermeld staat moeten er 9 ronden van 6,4 km afgelegd worden langs de Kouterbosstraat - Gentsesteenweg - Kromme Heistraat - Rechte Heistraat - Heikant. Deze wijziging is het gevolg van herbestrijkingswerken in de Molenstraat, waardoor deze vol kiezel ligt. De organisatoren hebben in extremis de parcoursverandering mogen doorvoeren dankzij de toelating van burgemeester De Bruyne, waarvoor zij hem langs deze weg willen bedanken. Het begint er dus sterk op te lijken dat de Heikant te Zele zowat het centrum wordt voor de wielertoerist. Want ook W.T.C. Centrum Heikant organiseert ieder jaar een wedstrijd. Dit is dan een individuele tijdrit. En dat dit zijn vruchten afwerpt hebben we vorig jaar kunnen vaststellen. Immers de kampioen van de A-categorie, Luc D'Hooghe, is een geboren en getogen Heikantenaar. Of hij zijn titel zal kunnen hernieuwen valt nog af te wachten. Voor de uitgave '89 hebben de organisatoren een prijzenpot van 8.000 fr. bijeengehaald, waaronder naturaprijzen ter waarde van 2.000 fr. Deze zullen te verdienen zijn bij de premiespurten. Dus het loont de moeite om de start tenemen, en die wordt gegeven om 15 uur. Inschrijven kan men vanaf 14 uur tot 14.45 uur in café Oude Bareel, Gentsesteenweg 255. Vorig jaar kwamen hier 35 renners een rugnummer afhalen, wat nog een behoorlijk aantal was aangezien de weersomstandigheden niet al te best waren. Met het aanhoudende zonnige weer hopen de organisatoren voor deze 2* uitgave 40 deelnemers aan de start te krijgen. Bij onze O.V.W.B.-veteranen vierde deelname aan Monschau- Sint-Niklaas en op dat niveau wordt Etienne Piessens de absolu te blikvanger. Als enige reed hij ze reeds alle vijf, verduidelijkt Julien-Roger Heyninck, de sekre taris der Wase Wielertoeristen en de poulain van WTC Tempo uit Sint-Niklaas wordt daarvoor straks ook gelauwerd. Op vrijdag 15 december in café De Toekomst aan de Vermorgenstraat in Sint- Niklaas, waar de trofeeënuitrei- Dit kampioenschap mocht een ganse koers op kop te king met een dia-reeks over Mon- zich in een grote belangstel- hebben gereden. schau-Sint-Niklaas wordt voorge- ling verheugen. In de landelij- De Nestor der veteranen, steld. De parel der Wase Wieier- ke gemeente Wambeek waren Omer Van Molle, behaalde toeristen trouwens met toch nog heelwat supporters en renners de titel in de D-reeks, uiter- een geweldige ambiance en ook iT met WTC Amerika uit Botnem, fom.en °Pda6en' aard d.e sPurt' Hel ™d dat reeds voor de tweede maal de A-reeks was Antonio zijn achttiende zege van het Wisselbeker van het Sint-Niklase Cecchinato de grote ongeluk- seizoen, stadsbestuur won... kige. Half-koers viel hij en Uitslagen: Roger Van Laere mocht het dus vergeten. Frans A-reeks: 1. Frans Van Eyck, Van Eyck ging er onmiddel- 2. Nestor De Geyndt, 3. Pa- lijk vandoor en won met 1'20" trick Ramboer. O.V.W.B.-Wielrennen. De bonus. C-reeks: 1. Julien Logier, 2. In de B-reeks waren er geen Jean Segers, 3. Albert deelnemers en in de C-reeks Mertens. was het opnieuw Julien Lo- D-reeks: 1. Omer Van Molle, ^°Sier en Omer Van Molle gier die de beste was en het in 2. Jean Spenders, 3. Eugeen de sprint haalde na vrijwel Beelen. nationale kampioenen van de veteranenbond Julien Met die wakkere inrichters van de Margrietstraat in Meerdonk gaat het steeds hogerop. Elk jaar de prijzenpot verhogen en de premielijst verzwaren heeft enkel de bedoeling de deelnemers te verwennen, ook om ze naar de poldergemeente te lokken natuur lijk. Het eerste jaar met 49 deelnemers, vorig jaar werden er dat 68 en misschien dit jaar rond de 80 renners aan de start. Wij hopen het voor de organisatie. Er werd ook afgezien van de 'grote' ronden want dit had weinig invloed op het koersverloop maar bracht wel meer verwikkelingen mee door de seingeverswissel. Dus terug naar de gewone kleine omloop. We wagen ons niet aan een pronostiek maar kijken toch met belangstelling uit naar de prestatie van streekrenner Dimitri De Munck die wil bewijzen dat zijn overwinning behaald in Oosteeklo geen toevalstreffer was. Technische inlichtingen: Zaterdag 16 september om 15 uur Derde Grote Prijs Bouwwerken J. en A. Van Raemdonck Wielerwedstrijd voor liefhebbers WAOD over 99 km. of 22 ronden Prachtpalm en 20.000 fr. prijzen. Elke ronde meerdere premies aan de cafés Astoria en De Groene Boomgaard. Inschrijven en vertrek café De Groene Boomgaard, Margriet straat. Aankomst en prijsdeling: café Astoria. Margrietstraat. Omloop: Margrietstraat, Zandloper, Lange Meerstraat. Turfban- ken, Dijkstraat, Schoolstraat en Margrietstraat. Medewerkers zijn het gemeentebestuur en talrijke neringdoeners van Meerdonk. Organisator: WAOD-vrienden en feestkomité Sint-Margrietstraat Meerdonk Koersleiding. reportage en fotofinish: Wielerbond WAOD: Ver- braecken. Smet, Carton en Butzen. Deze wedstrijd telt voor de WAOD Trofee Waasland. Stand van de trofee Waasland na Moerzeke, 7.9.89:1. Marco Smet 684 punten. 2. Freddy Oelbrandt 559, 3. Gino Demunck 530, 4. Patrick Demaere 507, 5 Eddy Rombaut 484, 6. Marc Borggraef 459, 7. Roger Beelaert 442, 8. André Van Paemel 369. 9. Dimitri Demunck 357,10. Femand De Wael 332 punten. Marc Stevelinck

De Voorpost | 1989 | | pagina 27