H.K. Waasmunster uitgeschakeld! Scheldejeugd Temse wil jeugd en routine verenigen Met de blik naar 'eerste'... Beker van België Handbalkalender Erpe-Mere stelt ploegen voor VC Toff Steendorp maakt zich klaar 28 - 15.9.1989 - De Voorpost BASKETBAL HANDBAL 1ALÜ ■CLALfA] «apcel-L VOLLEYBAL Basket. Scheldejeugd Temse stelde de eerste ploeg voor (dw) Het voorbije weekeinde waren de handballers aan de tweede ronde van de Beker van België toe. Een verrassing was ongetwijfeld de uit schakeling van H.K. Waasmuns ter na verlies tegen het minder hoog gekwoteerde Mechelse. Het feit dat H.K.W. de dag voordien deelnam aan een veeleisend tor nooi in Nederland zes wedstrij den heeft ongetwijfeld zijn in vloed gehad maar meteen moet het voor de jonge H.K.W.-spelers duidelijk gevorden zijn dat er an dere eisen moeten gesteld worden nu de ploeg opgeklommen is naar 2' nationale. Wellicht een goede les voor de nabije toekomst. Ajax Lebbeke daarentegen kreeg het makkelijker dan verwacht te gen het uit 1' nationale gedegra deerde KI. Mechelen. De bezoe kers vielen duidelijk te licht uit wat tot gevolg heeft dat het onbe gonnen werk is deze wedstrijd als een waardemeter te hanteren om de mogelijkheden van Ajax in te schatten. Zoals verwacht plaatsten E.V. Aalst en Lokeren zich tegen res- pektievelijk Roeselare en Damme al dient gesteld dat de uitslagen nu niet denderend kunnen genoemd worden. Ook Robuco Buggen- hout gaat naar de 1/32" finale na een toch wel hoopgevende zege in Genk. Brabo Denderbelle werd administratief uitgeschakeld om dat zij een niet spelgerechtigde speler zouden opgesteld hebben in hun gewonnen wedstrijd tegen Merchtem. Ook bij de dames ging de wedstrijd Nopri Lebbeke - Haachtse niet door. Haachtse wei gerde op zondag te spelen omdat zij te laat zouden verwittigd zijn geweest omtrent de wedstrijddag. De bevoegde instanties zullen zich hierover moeten uitspreken maar ondertussen doen weinig positieve geruchten de ronde omtrent de toekomst van Nopri Lebbeke. De ploeg zou in spelersnood geraakt zijn nu geen beroep kan gedaan worden op K. Van Damme en de gekwetste N. De Rycke. Te volgen... Een onvolledig aantredend Squa- dra Lebbeke moest de duimen leggen tegen bezoeker Helchteren zodat zich vier streekploegen plaatsen voor de 1/32® finale, nl. Robuco Buggenhout, Ajax Leb beke, E.V. Aalst en Lokeren. Of Nopri Lebbeke nog in het stuk voorkomt zal de toekomst uit wijzen. Bij de heren worden de 1/32 fina les betwist tijdens het weekeinde 7-8 oktober. het was slechts 5' voor het einde dat Verlinden en Van Ransbeeck het verschil groter zou gaan ma ken. Met een 25-16 overwinning plaatste Ajax zich voor de 1/32' finale. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Bosbeke, W. De Proft 2, B. Van Ransbeeck 4, Van Biesen 1, Ver- linden 4, Christiaens 6, Geymans 2, Vlassenroot 2, Bosman, De Roeselare (+5) E.V. Aalst 22 26 Ajax Lebbeke Mechelen Basket. De re serve n van BBC Temse Sportief (dw) Scheldejeugd Temse, pionier van het basket in het Waas land, staat op de drempel van een nieuw seizoen. Als vaan deldrager van het Wase bas ket opereert Scheldejeugd se dert begin jaren '80 onafge broken in de nationale reek sen. De klub ontstond in 1950 toen oud-Esneuxspeler Victor Noël en huidig voorzitter Egon de Pauw van start gin gen met basketbal op het bui tenpleintje van de Volk splaats te Temse, beter ge kend als B,t Martkje". Met stamnummer 548 is Temse de op twee na oudste klub in het Waasland. Met eventjes zes jeugdploegen bewijst Schel dejeugd de bijzondere aan dacht die de club schenkt aan de jeugdwerking. De schitter ende resultaten de voorbije jaren, zijn daar overigens het beste bewijs van: een nationa le titel, twee keer vice-kam- pioen, een resem provinciale titels, de beker van Oost- Vlaanderen en het opnemen van Wim Gillis in de nationale juniorsploeg. Streefdoel blijft dan ook jaar lijks een of meerdere verster kingen aan te trekken die de ploeg op een hoger niveau kunnen tillen. De supporters die altijd trouw op post wa ren, zagen grootheden als Pe dro Vermeersch, Willy Van Damme, Theo Van Oekelen, Gibbe Ibens, Joost Burggrae- ve, Cois Mertens en de be treurde Willy Ivens de revue passeren. Een terugval, van derde na tionale naar vierde, in het seizoen '87-'88 was dan weer te wijten aan het feit dat de toenmalige 'beer van een vent' Theo Van Oekelen klein gekregen werd door een ern stig autoongeluk en verloren was voor kompetitiesport op dat niveau. Opnieuw moest gesleuteld worden aan de ploeg en daardoor werd het verleden seizoen iets wat men in vaktermen een overgangs jaar pleegt te noemen. De bedoeling was dan ook dat de kern van Scheldejeugd die vo rig seizoen verrassend instond voor een vijfde plaats, nadat heel het seizoen de derde stel ling werd ingenomen, bij el kaar te houden. Dat bleek echter geen haalbare kaart en na een wel erg turbulente transferperiode zijn heelwat nieuwe gezichten thans in geel en blauw te bewonderen. Trainer Patrick De Cleene en coach Luc Willems staan dus voor een moeilijke taak om de vernieuwde Scheldejeugd- ploeg tot een stevig geheel te smeden en dan zo'n goed mo gelijke resultaten bij elkaar te werpen. Snelheid en schot- kracht fnoeten zowat de troe ven worden bij dit vernieuw de Scheldejeugd, waar zowel de jeugd met Bert Gillis en Farid Lachmich als de routine met Kris De Pauw, die terug van weg is, aan hun trekken zullen komen. Scheldejeugd-digest Aangeworven spelers: Patrick De Cleene: vorig sei zoen spelend bij Cuesmes in 4dc nationale en voorheen bij Maccabi en B.C. Gent in eer ste klasse. Wordt speler-trai ner, is een sterke afwerker en een degelijke rebounder. Walter Jungbluth, komt van Soba, en werd geruild voor Wim Gillis. Met zijn 2 meter een ideale rebounder. Kris De Pauw: is terug van weggeweest na omzwervingen bij een aantal ploegen, zoals verleden seizoen Zele. Tech nisch begaafd speler die als spelmaker zeker een troef moet zijn voor Scheldejeugd. Benny De Pieker: komt van Duvel Willebroek (2de nat.), waar hij vorig seizoen regel matig inviel. Geduchte af- standschutter en een moeilijk te stoppen 'drive'. Peter Van Damme: komt van het ter ziele gegane Bazel (2* provinciale). Was daar de beste schutter en heel bruik baar op de vleugel. Luce Willems: speelde voor dien bij Bazel en Melsele. Zal bij de reserven spelen en ver der als coach Scheldejeugd heel wat diensten bewijzen. Luc De Pauw: was de eerste van de Pauw-brothers die be kendheid verwierf en werd weggekocht ook door BC Gent. Zal ook merendeel bij de reserven ingeschakeld worden. Afgestane spelers: Qois Mer tens (Westmalle), Pascal Pel grims (Westmalle), Erik Bre- dael (Boom), Wim Gillis (So ba Antwerpen), Piet Boey- ckens (Sportief Temse) en Matt Verbeke en Luc Stuer (terug naar Animo Bomem). Bestuur: Voorzitter: De Pauw Egon. Secretariaat: De Cauwer Eliza. Leden: De Pauw Guy, Trudo Waltens en Franky Polfliet. Terrein: Sporthal Het Gelaag te Steendorp. Thuiswedstrijd: zondagna middag, 17.00 u. Jeugdwerking Scheldejeugd komt dit sei zoen uit met liefst zes jeugd ploegen. Het voorbije seizoen speelden de benjamins de fi nale van het kampioenschap van België en verloren met 1 puntje van Namen. Een schit terende prestatie alleszins voor een eerstejaarsploeg die overigens al eens kampioen van België werd bij de micro ben. Een Belgische titel en twee vice-kampioenen, het zegt dus genoeg dat Schelde jeugd heel wat aandacht aan de jeugd besteedt. Spelerskern Patrick De Cleene, Kris De Pauw, Peter Van Damme, Rudy Van Lombergen, Jeff Versecht, Benny De Pieker, Walter Jungbluth, Yvo De Pauw, Bert Gillis, Lachmid Farid en Willems Lucien. Mare Stevelinck. Het werd nu niet direkt een wed strijd van hoog niveau tussen Ajax en Mechelen. De Maneblussers, zonder hun fanion doelman C. Somers, vielen veel te licht uit zodat Lebbeke echt niet moet 'Ófceren' om zich te plaatsen voor de 1/32 finale. Meteen is het moeilijk om de mogelijkheden van Ajax te situeren in het ko mende seizoen ook al omdat naast B. Cooreman ook F. De Ridder, beiden gekwetst, niet aantraden. Wie zich goed aanpaste in zijn nieuwe ploeg was St. Vlassenroot. Aangetrokken om het verlies van D. Luypaert op te vangen deed hij zijn werk voortreffelijk. Vlassen root is wel een ander type pivot dan Luypaert, de nieuwe Ajax pivot scoort wellicht niet zo vlot maar met uitgekiend 'blokwerk' schept hij kansen voor zijn medes pelers. De wedstrijd startte met een 7-m treffer van Christiaens die aan 100% afwerkte vanop de penalty- lijn en J. De Man zorgde met technische hoogstandjes ervoor dat Ajax bestendig leidde. Via 3-1 na 7' en 5-3 na een kwartier, leidde Ajax al met 11-5 na 22' en het was duidelijk dat Mechelen geen kansmaakte wanneer de thuisploeg zo bleef avolueren. Even werd het nog 12-8 maar Vlassenroot en Verlinden zorgden voor een 14-8 voorsprong aan de rust. Ook in de tweede helft bleef Ajax, zonder echt tot het uiterste te moeten gaan, domineren. En het Mechelse 'monument' Van Dessel kon af en toe voor enige repliek zorgen zodat Lebbeke na driekwart wedstrijd leidde met 20- 14. De spankracht was duidelijk uit de wedstrijd verdwenen want Het wordt wel even 'inpassen' voor trainer Wellekens. E.V. Aalst, met de nieuwe 'gezichten' L. Moens, C. Agneessens en Mar- blie, maar zonder de getransfe reerde C. Van Nuffel en de ge kwetsten D. Bayens - A. De Ke- telbutter, 'bakte' er de eerste helft niet zo bijster veel van. De ploeg is duidelijk nog in opbouw en daar zocht men de rede voor de rom melige eerste helft, waarin vooval de verdediging nogal gemakkelijk in de fout ging. Roeselare behield ook na 10' zijn 5-0 voorgift op het scorebord (8-3) maar even zag het er naar uit dat Aalst efficiënter zou gaan spelen. In de volgende 10' werd de achterstand gereduceerd tot 9-8 maar de kloof kon niet volledig gedicht worden. Roesela re nam opnieuw voorsprong (12- 9) en aan de rust moest Aalst nog altijd een drieè-oelpunten-achter- stand ophalen. Rust 14-11. Ook in het eerste gedeelte van de tweede helft bleef het zoeken voor Aalst. Een kwartier voor het einde leid de Roeselare steeds met 18-16 maar Eendracht was duidelijk vlotter gaan spelen en vooral Mar- blie toonde zich als afwerker bij zonder efficiënt. Het werd 19-19 na 48' en in een ruk ging het naar 19- 23 7' voor het einde. In een knap laatste kwartier had Aalst lalen zien dat eens de ploeg op elkaar ingespeeld is met hen zal moeten rekening gehouden worden. E.V. Aalst: Moens, Mertens, Van Malderen 3, W. Bomon 2, De Cock 3, T. Wellekens, B. Arijs, Marblie 6, Van Der Borght 9, Agneessens 2, K. Bomon, M. Bayens 1. H.C. Damme (+3) I.T.B. Lokeren 22 25 Lokeren, zonder de geschorste K. Verhofstadt en ook nog niet met Bocklandt, speelde een erg dege lijke wedstrijd in Damme. On danks het feit dat de einduitslag 3* afdeling zat. 16.9 te 20 u.: I.T.B. Lokeren - H.C. Kiewit. 4' afdeling Zat. 16.9 te 15 u.: P. Houtem - Robuco Buggenhout Zond. 17.9 te 16.30 u.: Brabo Denderbelle - Ieperse Zat. 16.9 te 19.45 u.: Dendermonde - H.C. Damme Provinciaal Zond. 17.9 te 15.10 u.: Brabo Denderbelle 2 - Ap. Kortrijk 2 Zat. 16.9 te 19.15 u.: Temse - Woluwé Zat. 16.9 te 18.15 u.: Dendermonde 2 - K. Aalst Zat. 16.9 te 18.30 u.: Berlare - Robuco Buggenhout 2 Dames 1' nationale Zat. 16.9 te 17.15 u. Nopri Lebbeke - H.C. Merksem 2* afdeling Zond. 17.9 te 17.15 u.: Haachtse - Robuco Buggenhout Zat. 16.9 te 17.15 u. Ap. Kortrijk - Squadra Lebbeke het niet laat vermoeden, is de ploeg van trainer Princen nooit in moeilijkheden geweest. Na 9' had Damme zijn 3-0 voorgift reeds moeten prijsgeven. Onder impuls van een sterk spelende L. Van Cauwenbergh was het dan 4-4 ge worden en na 21' had Lokeren de leiding kunnen overnemen (8-9). Daarna viel het wel enigszins stil bij de Waaslanders zodat de thuis ploeg kon aanklampen tot de rust (10-11). Maar onmiddellijk na de rust zag men Lokeren op zijn best aan het werk. Met treffers van Verguit en Van Cauwenbergh, ging het naar 11-19 na 39' spelen en het derde kwartier werd afge sloten met een 14-22 voorsprong. De overwinning was een feit en nu liet men bij Lokeren ruim speelge- legenheid aan alle spelers. Ook de wedstrijdconcentratie was weg geëbd en hiervan kon Damme ge bruik maken om de pil te vergul den. Lokeren lijkt in ieder geval klaar voor het bezoek van Kiewit, nu zaterdag, een wedstrijd die het vervolg van het seizoen kan bepa len. I.T.B. Lokeren: Van Vaeren- bergh, Smet, Lenaerts 1, Versele 6, Verguit 6, Van Driessche, Van Cauwenberghe 6, De Pauw 2, Van Hille 4, Vermeiren, De Neef. Mechelse (+3) H.K. Waasmunster ng :naa noo; Genk 16 Robuco Buggenhout 21 Het werd een rumoerige wedstrijd in het Limburgse Genk, ongetwij feld in de hand gewerkt door de afwezigheid van de aangeduide scheidsrechters. Toch wist Robu co het hoofd koel te houden en meteen boekten zij een overtui gende overwinning die een stimü- lass moet betekenen voor de kom petitie die dit weekeinde start met een verplaatsing naar Houtem. In Genk kon Robuco nochtans geen beroep doen op de snelle Hertsens maar die zijn rol werd voortreffe lijk overgenomen door R. Asaert die samen met de 'oude' Trien pont een sterke rechterzijde vormt in de Buggenhoutse aanval. Gedurende het eerste kwartier verliep de wedstrijd totaal gelij- kopgaand (5-5). De kontakten waren hardmaar Robuco liet zich nooit intimideren en een degelijke eerste helft werd afgesloten met een 10-10 stand. Het door gestalte bevoordeelde Genk zocht daarna meer en meer naar een man tegen man situatie maar dit was duide lijk in de hand gespeeld van het ervaren trio Van Nuffel, De Swaef, Trienpont. Genk verwaar loosde hierdoor te gaan werpen vanuit de tweede lijn en meteen klom Robuco op voorsprong met doelpunten van Asaert en De Swaef. Het werd 12-14 na 43' en aangezien doelman Vermaesen nu ook sterk ging spelen werd de kloof uitgediept tot 14-20 5' voor het einde. Meteen kwam de over winning van Buggenhout niet meer in het gedrang en het mag gezegd, de ploeg had zich hier voor dubbel geplooid. Robuco Buggenhout: Vermaesen, De Schaepdrijver, Asaert 7, De Troch, De Swaef 2, D. Mannaert 1, Van Der Stock 1, De Vuyst, F. Mannaert 4, Van Nuffel 3, Trien pont 3. Totaal onverwacht is Waamunster er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de 1/32 finale van de Belgi sche Beker. Het bescheiden Me chelse won met het kleinste ver schil en echte 'verzachtende' om standigheden kon H.K.W. niet in roepen. Wel mag gezegd dat de inspanningen van de dag voordien de frisheid uit de ploeg had ge haald maar het feit dat H.K.W. nog altijd De Vlieger niet missen tussen de lijnen is mi positief. Zolang het 'goed' i geen problemen, maar eens spanning komt mand anders nodige rust H.K.W. startte lend b voorgift van Mechelse werd middellijk weggewerkt en i Waasmunster na 10' leidde met: 8 liet niets een slechte afloop vt onderstellen. Mechelen ging meteen wat harder tegent greep gemakkelijk naar de rem en het vlotte plots niet me bij de bezoekers. Een goede thi doelman werd 'warm' gesmt en na 21' leidde Mechelse zo\ met 9-8. Als H.K.W. er dan van maakte had het 20' gedus j vooraleer er nog eens werd e jj scoord. Als H.K.W dan met 12- in het krijt stond aan de ni werden er al heel wat wenkbra wen gefronst. In het begin van t tweede helft leek het er dan evt op dat Waasmunster orde op a ken kon stellen. Het werd 13-1 na 35' maar opnieuw viel het di stil. Ook Mechelse stoorde moeilijk, tevens dank zij een tente W. De Graeve in H.K.W. doel, en 10' voor einde wees het scorebord nauw lijks 15-15 aan. Even zag het e naar uit dat een zwalpend H.K.Ï toch nog zou winnen. Borga maakte er 16-17 van maar éi. minuut voor het einde leidde Mf chelse opnieuw (19-17). Het wet: nog 19)18 en in de laatste hal* minuut raakte H.K.W. nog twee maal in balbezit, scoren zat toen ook niet meer in. Een les dit op tijd komt voor H.K.W H.l Waasmunster: W. De Graevej Luypaert 3, Sanders. Van Damn* I, De Gercq 1, De Bode 2, Wi laerts, Borgers 7, Roels 3, Di Meerschman 1. Dames Squadra Fetn. Fem. Lebbeke 1( Helchteren 1} Trainer-coach D'Hanis was er nie over te spreken. Een week voer de kompetitiestart kwamen na» weüjks voldoende speelsters oji dagen voor de Bekermatch tega Helchteren. Bosteels, S. Van Da Broeck, P Luypaert en Steppf ontbraken om diverse redenen zo dat Squadra moest beroep doet op 'veterane' R. De Meersmat om de ploeg kompleet te krijgen.; Zij die er dan wel waren weerdet; zich als duiveltjes in het wijw» tervat. Met M. Bijl als efficiëntste afwerk; ter werd er een sterke eerste helf gespeeld waarin zelfs dit onvolle dige Squadra gelijke tred hiek met de bezoeksters. Ook in de 2 helft hield Squadra lange tijc stand maar naar het wedstrijdei» de toe moest Lebbeke afhaken bij gebrek aan wisselspeelsters. Dt gelijke stand aan de rust werd omgebogen tot een 10-13 scorti tijdenshet laatste wedstrijdkwar! tier. Met nog een oefenwedstrijd! tegen het Nederlandse Houtenisst stevent Squadra naar de eerste; kompetitie wedstrijd, de niet tt onderschatten verplaatsing naai Kortrijk, nu zaterdag. Squadn speelde tegen Helchteren met V Quarin, H. Van Boven, A. Vat Hove, Guns, M. Bijl, A. Van der Broeck en R. De Meersman. Dit weekeinde start de handbalkompetitie. Voor de eerste maal sinds 'mensenheugenis' speelt er geen streekploeg in 's lands hoogste reeks. Avanti hield het voor bekeken en Ajax Lebbeke kon de 'verloren' plaats niet innemen. En toch is er hoop want met drie streekploe gen in 2' nationale is de kans reëel dat men volgend seizoen opnieuw een vertegenwoordiger heeft in de Belgi sche top. Vooral omdat men vanaf het seizoen 1990-1991 1' nationa le wil uitbreiden tot 12 ploegen, wat wil zeggen dat er uit de twee 2' nationalers twee ploegen stijgen. Om het eenvoudig te houden indien Ajax, E.V. Aalst of H.K. Waasmunster, eerste of tweede eindigen in hun reeks spelen zij volgend seizoen in 1' nationale. Wij menen te weten dat het versterkte E.V. Aalst en natuurlijk ook Ajax Lebbeke de blik naar eerste hebben gericht. Het kan maar het zal ongetwijfeld moeilijk zijn... Voor deze 2' nationalers start de kompetitie tijdens het weekeinde van 30 september -1 oktober terwijl de overige reeksen nu zaterdag aan het seizoen beginnen. I.T.B. Lokeren start onmiddellijk met een 'topper' tegen Kiewit, want Lokeren lijkt ons de enige streekploeg uit landelijke die een titel viseert. In vierde afdeling zegt Robuco geen ambitie te hebben en H.B.C. Dendermonde en Brabo Denderbelle kunnen enkel hopen een goede middenmoter te zijn. Bij de dames is het gewoonweg huilen met de pet op of vergissen wij ons... EVA Op vrijdag 15 september stelt BC Erpe-Mere, dat voor het eerst in de nationale reeksen aantreedt haar ploeg voor in het Gemeen telijk Ontmoetingscentrum te Me re. Dit jaar wordt er bovendien gestart met een eerste ploeg- en reserven-dames in tweede provin ciale. 2' Provinciale FC Baasrode Verheyden, Lemmens en Van der Vreken blijven voorlopig on beschikbaar. De ploeg Baert, De Cock, Michiels, Van Dorpe, De Decker, Ivan De Mey, Pieters, De Troetsel, Van Keer, Schel- ckens, De Vos (Michiels, De Man en Van Damme). (e.g.) Steendorp, nieuwkomer in eerste landelijke, heeft zich behoorlijk uit de slag getrok ken. Met een nieuw volleybal seizoen voor de deur heeft het een vernieuwende kampagne gevoerd, met het oog op ver sterking. Na het vertrek van enkele pionnen was dit al snel broodnodig geworden. Zo vertrok Paul Van Landeghem naar Heidesmash Nijlen, ter wijl Bert Van Mele en Eddy Verstraeten het in derde lan delijke uitkomend Melvoc Melsele gaan versterken. Kris De Wolf werd door Pardaf Kruibeke weggesnoept. Pa trick Van Eynde dient mo menteel af te rekenen met een operatieve ingreep aan de knie. Versterking ging Toff Steen- dorp halen bij Beveren Waas en het kon een transfert voor Kurt Stoop en Jan Opgehal- fen versieren. Eric Moens, die zijn eerstepassenzette bij Adec Baasrode en dan ia Temse en Zele Pardaf Krui beke belandde, vult de kern aan. Peter Comelis was bij Juvenes Zele overtollig en Toff liet het zich geen twee keer zeggen om de speler aan te trekken. Ook dit jaar berusten de trai ningen bij Raubaut in plaats van bij Peelman, die bedankt werd voor de bewezen dien sten. Op de trainingen worden de krachten niet gespaarden men gaat er keihard tegenaan, zo dat het nieuwe volleybalsei zoen met volle moed en met hooggespannen verwachtin gen tegemoet kan gezien worden. Jeugdvolleybal. Het gemeentebestuur van Sint-Gillis-Waas ontving kampioen Sigivok. De heren van deze klub gaan naar eerste provinciale (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 28