Mini Rupel verslaat Verh. Hoskens! Goossens mikt naar de Beker «jj Drogenbos - Cafétariaboys 4-3 1 H Z. V.C. Foncé Sport uit Aalst Jonge ploeg met ambitie Racing Temse - Doornvogels Buggenhout 3-3 «I* - De Voorpost - 15.9.1989 - 31 ZAALVOETBAL aie «KAF*(fc MINIVOETBAL galde hoogste <bra wade -an i loys er i evéier ec )p geuren. 13-In ree Chiro II-Caxtus .O.M.B.-kern Dendermonde of :ege werd een zeer sportieve en wedstrijd met doelkansen voor beide ploegen. Tot aan de rust kon Oiiro II gelijke tred houden met het hoger gekwoteer- de Caxtus, dat wel voorsprong nam langs Mark Philips, Frank Van Rillaer en Danny De Smet. Voor Chiro II scoorde F. Thoen. Na de kampwisseling was het al vlug duidelijk dat Caxtus het la ken naar zich toe zou trekken, via treffers van F. Van Rillaer, M. Philips (3) en D. Van Dooren. Toen R Cami kon milderen voor de Chiro uit Wieze, stond meteen de uitslag op het bord. Aquinter-Botterboys 6-8 Het sterke Botterboys werd on verwacht het vuur aan de schenen gelegd door nieuwkomer Aquin ter Beide ploegen begonnen zeer nerveus en het duurde tot de tien de minuut voor het eerste doel punt werd gescoord. Aquinter zet te een mooie kombinatie op doch Mannaert miste de kans om de score te openen. Meteen een tegenaanval van Botterboys en een ongelukkig handsspel van Coppens. De daaruit volgende strafschop werd genomen door Van Keere (1-0). Botterboys bleef de meest aanvallende ploeg maar Aquinter kwam langszij via Man naert (1-1). Francois Kaeckelberg bracht Botterboys opnieuw aan de leiding. Dan scoorde het counter ende Aquinter driemaal langs Stallaert, Verstraeten en Wie- rinck, wat de ruststand op 4-2 bracht. Na de rust grepen de mannen uit Baasrode, onder impuls van een zeer goed spelende Eddy Van Keer de Aquinterjongens naar de keel, wat resulteerde in vijf doel punten op rij via Callaert (3), De Smet en Kaeckelberg: 4-7. Aquin ter kwam naar het einde toe nog even de neus aan het venster ste ken langs Verstraeten en Seghers (6-7). Het laatste woord was ech ter aan Eddy Van Keer. Hij zette de eindstand op het bord. Dat deze match op het scherp van de snee gespeeld werd, bewijzen de gele kaarten voor Stallaertr Man naert en Coppens. Huize Goossens-Lada de Leu 10-2 De kampioenen van vorig seizoen hebben zich door het lager spe lend Lada de Leu niet laten ver rassen. Lada kon aanklampen tot aan de rust (3-2) maar toen ont bond Piet Abbeel zijn duivels en scoorde zesmaal, waardoor de spanning totaal uit de wedstrijd verdween. Naar het einde toe scoorde Frans Frangois nogmaals en kreeg Jacques Van de Wiele nog een gele kaart van een zeer goed leidende ref Van de Velde. H. Goossens: E. Goossens, M. Corthals, D. Corthals, L. De Donder, P. Abbeel, A. De Block en F, Franqois, Lada de Leu: J. Van de Wiele, M. Van Hemelrijck, M. De Decker, J. Bavegem, L. De Ridder en P. Beckers. P.S. W finalesBeker Chiro-Caxtus Aquinter-Botterboys H. Goossens-Lada de Leu Tuitvrienden-Zwijgerke Dolly-Minisparta Sportivo-Nadiaboys Ikaros-Mikeno JJi Tweede nationale afdeling, reeks A üüj 'n, z'n ,wecde wedstrijd van het Drogenbos - kon Cafétariaboys seizoen - op verplaatsing naar Stekene terug rekenen op Mat- Paul De Gendt en Mario Van den Borre, de verantwoordelijken voor de eerste (2e nat.) en de tweede ploeg (3e prov.) streven ernaar om deze jonge ploeg, die vorig seizoen werkelijk van nul moest starten, verder uit te bouwen. In geen geval willen ze in de situatie van vorig jaar belanden, toen er konstant tegen de degradatie moest geknokt worden. In de heenronde behaalde Foncé Sport immers een fatale 6 op 26. Dankzij een sterke terugronde met 19 op 26, kon het zich ruim redden en zelfs de negende plaats bezetten. Er werd dus egtracht om de kern te behouden en die aan te vullen met enkele, vooral technisch bekwame spelers. Topscorer Andy De Ville (65 goals en begeerd door meerdere klubs) blijft met Filip De Winne, Kris De Pauw, Stefaan Demotte en Mario Van den Borre de basis uitmaken. Die wordt aangevuld met de nieuwe spelers die in de digest vermeld staan. Ondertussen zijn de resultaten van de oefenwedstrijden, die steeds onvolledig werden gespeeld, geruststellend. Foncé won immers driemaal overtuigend, maar of dit voldoende zal zijn om in 2e nationale een belangrijke rol te spelen moet nog worden afge wacht. Wat de tweede ploeg betreft, bestaan er ook ambities. Men wil ermee doorstoten tot de hoogste provinciale reeks. Dat zou toelaten dat de spelers van de tweede ploeg gemakkelijker kunnen ingeschakeld worden in de ploeg van 2e nationale. Digest 1989-1990 I*ploeg: treedt aan in 2e Nationale o.l.v. coach Paul De Gendt. 2' ploeg: speelt in 2e Provinciale o.l.v. Mario Van den Borre. Sponsors: a. Hoofdsponsor; Sport en schoencenter Foncé, Brusselsesteen weg te Aalst. b. co-sponsor: Gasthof Vonck, Dirpstraat te Baardegem. c. co-sponsor. Delicatessen Jean-Luc, de zaak van Jean-Luc Vanderrusten, onze vroegere coach en huidige trainer van V.J. Baardegem. Aangeworven: Milco Van Den Winckel (Denderleeuw) Fabian De Rijck Peter Leeman (A. Aalst) Freddy De Saedeleer (Cosmos Aalst) Benny De Cooman (Cosmos Aalst) Philippe Triest Mare Walckiers, Afgestaan: Hendrik Van der Linden (W.B. Denderleeuw) Stefaan Schuddinck (Wetteren) Johan Dierickx (Lede) Yves De Scvhriver (Cosmos Aalst) Pascal De Man (Denderwindeke) thieu Michelet, die de eerste match niet kon meespelen wegens kwetsuur. Mede door het inbrengen van Mi chelet draaide de Stekense ploeg terug soepeler en er werd weer sneller overgeschakeld van verde diging naar de aanval. Het was trouwens diezelfde speler die er tegen Drogenbos reeds na enkele minuten op counter 0-1 van maak te. En dit na een mooi solonum mertje. Cafétariaboys ging nu op z'n élan door en Drogenbos werd bijna van het kastje naar de muur ge speeld. Ei-zo-na verdubbelde de bezoekende voorsprong, doch de knoerharde kanjer van Alain Ba- luwé spatte op het doelhout uiteen. Na het kwartier herpakte Drogen bos zich en hetspel ging nu goed op en neer, met wisselende kan sen. Meer nog: via De Leenheer kwam de thuisploeg verdiend op gelijke hoogte tot 1-1, doch na een vloeiende kombinatie tussen Dan ny de Ruyte en Matthieu Michelet rondde laatstgenoemde deze aktie af met een prachtig doelpunt. Ruststand dus 1-2. In de tweede periode waren het de lokale spelers die het laken naar hun kant trokken met soms knap pe en vloeiende akties. Het waren nu de bezoekers die onder druk kwamen te staan en na een flater van Rudy de Ruyte konden de lokalen terugkomen tot 2-2. De bezoekers waren even aange slagen doch lang duurde dat niet. Integendeel, met goed aanvallend zaalvoetbal werd Stekene terug de betere ploeg, doch kansen van onder meer Baluwé en Danny De Ruyte hadden niet het gewenste sukses. Maar Stekene kwam wel op een 2-3 voorsprong: via uitblin ker Michelet. Maar... weer sloeg Drogenbos te rug en na een misverstand tussen Rudy De Ruyte en Alain Baluwé was andermaal alles te herdoen: 3-3. Het voor Stekene ongunstig eind vonnis viel alweer in de slotminu ten, want bij een slecht uitverde digen viel in de laaste sekonden nog een lokaal doelpunt, zodat 4-3 de onterechte eindstand werd. Ca fétariaboys verdiende inderdaad deze nederlaag niet. Hopelijk kunnen de Stekense Ca fétariaboys op vrijdag 15 septem ber 1989 - ter gelegenheid van de avondfeestmarkt - hun eerste pun ten binnenhalen tegen Meise. d. Brol Racing Temse heeft tegen het pas gepromoveerde Doomvogels geen zege kunnen behalen. Het heaft er echter lang ingezeten maar een niet aflatende bezoeken de ploeg vocht voor wat ze waard was en kon vijf minuten voor tijd een puntje meepikken. Racing was snel uit de startblok ken geschoten en langs Eli Van Assche en Ronny Peelers telkens op voorzet van Ronny De Leen heer weten uit te lopen tot 2-0. Keerpunt in de wedstrijd was wanneer 'den belg' Patrick Riské de bal verloor op het middenveld en de bezoekers kort voor de rust wisten te milderen tot 2-1. Na de rust opnieuw balverlies in de thuisrangen en doelman Buyens was geklopt. Ronny Pee tere zorgde dan opnieuw voor hoop en 3-2 maar zoals gezegd vijf minuten voor tijd was het dan toch Doomvogels dat Iangzij kon komen. Morgen zaterdag speelt Racing in sporthal Het Gelaag te Steendorp tegen Gima Cosmetics uit Ham- me. De aftrap is om 19 u. en reken maar dat de jongens van trainer Jacques Van den Branden ar op gebrand liggen om de zege thuis te houden. Spionkop K.S.V. 3 Groene Wandeling 6 In een uiterst sportieve wedstrijd heeft de Spionkop van K.S.V. de punten aan de Groene Wandeling moeten laten. Yvo De Pauw opende de score wel maar aan de rust hadden de bezoekers de za ken reeds omgekeerd wanneer Luc en Patrick De Cauwer thuis- doelman Maes geklopt hadden. Na de rust poogde Jerry Pee Ver- cauteren dan de Spionkop langszij te brengen met twee fraaie doel punten maar tegen het eindschot van Mario Andries en Patrick De Cauwer kon zelfs de Pee niet optomen. De Pelikanen 6 Mercator 6 MHoeft het gezegd dat beide teams sterk aan elkaar gewaagd waren. Doelman Jean Maria Peel- man lijkt bij de Pelikanen wel op de terugweg want Mercator kon vier maal scoren in de eerste helft langs Nico De Roeck (3) en Theo Stoop. Bij de Pelikanen waren Patyn en Danny Maes in een pro- duktieve bui en haalden de 4-4 ruststand binnen. Na de pauze F. Zaman en Frank De Cock om de Pelikanen een half dozijn te schenken. De Cock mocht van scheidsrdchter De Rechter dan met geel nog vroegtijdig verdwij nen en zocht zijn heil bij de Dui vel (Duvel). Hierdoor kon Merca tor langs Ronny Van Cuelen als nog gelijkstellen. Cremerie Chan tal 4 De Zeehond 2 Spannende wedstrijd ook al ont brak Fons De Wolf op de af spraak. Rudi De Roeck en Jean Weyn brachten Chantal echter in de eerste helft al op een mooie 2-0 voorsprong. Na de rust evenwel zou De Zeehond langs Van Dam me en Van Landeghem nog ge vaarlijk komen opzetten maar Pa trick Riské en nogmaals Jean Weyn hielden de zege onder de Chantal Boys. De Snorkels 4 A.S.O. Olympic 6 Zeg nu nog eens dat Johan De Caussemaeker geen koosnaampje als Maradonna verdiend. De zes Zaalvoetbal. ZVC The Kermits uit Temse groeit naar de topvorm toe (dw) Olympic doelpunten kwamen toch netjes van zijn voet in deze wed strijd tegen de Snorkels. Johan maakte drie doelpunten voor de rust, de Snorkels twee langs De Gendt Chris en James Mackin. Dezelfde Ierse spelmaker miste na de rust een strafschop omdat hij zijn groene schoenen niet aange trokken had. Jo de Caussemae- cker doelde nog eens drie maal en de Snorkels weer maar twee keer zodat de nederlaag een feit was. Mini Rupel 8 Verhuizingen Hoskens 5 De bezoekers sterk verzwakt om dat doelman D'Aquisto gekwetst is heeft vrij vroeg op deze nieuwe competitie reeds een eerste neder laag geleden. Mini Rupel mag dan als bekerhouder ook niet onder schat worden. Eddy Vernimmen, Mare Vermincksel, Mare De Clercq en Peter Van Landeghem scoorden in de eerste helft vijf maal bij doelman Salva Sciacca die een onzekere indruk naliet. Gelukkig voor hem konden zijn makkers Mare Oste en Wilfried Jochmans (3) de zaken nog enigs zins rechttrekken. Na de rust evenwel stond er geen maat op thuisspelers De Clercq en Kurt De Rijck die de belangrijke zege bin nen wisten te halen. De Eenhoorn 11 Mini Ster 4 Bij Mini Ster is de competitiefor- me nog altijd onder nul. Geen wonder dus dat de thuisploeg kon winnen met een afgetekende sco re. Jantje Van Gijsel (3), Gerry Verhelst en Bernard Courbet wis ten in de eerste helft al het ver schil te maken en ondanks het tegendoelpunt van gerry Heyrman bij Mini Ster bleven de Eenhoorns ook na de rust goed bij schot. Verhelst en Moorthamer Eddy lapten er dan ook nog zes bij. Eens die score bijeen mocht Mini Ster langs Kurt De Cauwer nog milderen tot 11-4. De Koolmfjn The Kermits De Koolmijn kende weinig pro blemen met het jonge bezoekende talent. Eeckelaert, Janssens en D'Hondt zorgden dan ook voor een 5-2 stand nadat de Kermits langs Gert Willaert en Bert Adriaenssens gemilderd hadden. Na de rust echter was er aan Ricky Thys geen houden meer aan en met vijf doelpunten op rij bezorg de hij de thuisploeg een mooie overwinning. Real Ter Walle 4 Confiserie De Rijck 2 Twee sterk aan elkaar gewaagde ploegen hebben er een echte pro- pagandamatch van gemaakt. Con fiserie De Rijck startte sterk langs Canfyn Arthur en Heirbout Frank maar de Ter Walle doelman Mar tin Vlaeminck nog maar pas her steld van een delikate operatie halfweg zijn keurslijf hield de knappe pogingen tegen. Aan de andere kant had Johan Bastijn minder geluk want Kurt Vernim men, Kris Foubert en Luc Ver heggen knalden drie Real Ter Walle doelpunten tegen de net ten. Toch bracht Confiserie De Rijck er nog voor de rust spanning in met een doelpunt van Wim Laureys en na de pauze eentje van Filip Heirbout. In een prangende slotfase echter zou Ter Walle langs Luc Verheggen de zege we ten veilig te stellen in deze uiterst sportieve wedstrijd met Foubert, Laureys en Vlaeminck als uitblin kers. F.C. Uil 6 Vr(j P.M.S. 7 De bezoekers vertrokken ver sterkt aan deze wedstrijd mede door de goede massagebeurt van het gespecialiseerde team o.l.v. Greetje. De kuiten al opgewarmd en dat scheelde al direkt want wat René Van Laere en broerlief Pe ter scoorden vier P.M.S. doeltjes. F.C. Uil liet zich natuurlijk niet pramen en via De Westerlinck Pat. Van Grevelinge Peter en Fredje Van De Vijver werd het nog 3-4 en spannend aan de rust. Een nieuwe wrijfpartij bij René Van Laere bracht de P.M.S. ka nonnen terug in werking en de gebroeders René en Peter Van Laer konden samen met Wim Col- paert drie maal scoren. Iets dat F.C. Uil ook kon langs Landrain Michel en Filip en Van de Vijver Freddy maar het doelpunt voor-* gift uit de eerste periode was van doorslaggevend belang. Geel Blauw B 3 River Plate 3 Dankzij een sterke tweede helft kon Geel Blauw B alsnog een puntje weten te behalen tegen River Plate dat in de eerste helft al verschillende kansen onbenut liet en enkel langs Petro de Graeve had weten te scoren. Na de rust zouden dezelfde de Graeve en Bentaouet Abi de zaken nog ver stevigen maar zoals gezegd zetten Rudy De Beule en Kris Stuer de zaken helemaal recht voor Geel blauw in een spannende slotfase. S.O.S. Veile Sportief 0 Ferguson Boys 7 Tegen het ervaren Fergusons team hebben de jongelingen van Sportief weinig kunnen oogsten. Mare De Wrede, Peter De Wreede, André Verhulst en Mare Van Bogaert zorgden reeds voor 0-4 cijfers aan de rust. Na de rust drong thuisspeler Gert Huyge wel fel aan maar tegen het eindschot van Peter De Wreede en Mare Van Bogaert was niets in te brengen. F.C. Kramp II 0 Geel Blauw A 5 De bezoekers werden al na zes minuten verwittigd door ref. De Rechter Robert wanneer Eddy De Smet zich vergreep op erwin Buy- taert en nadien zelfs aan Fred Van breukelen die toevallig langs kwam. Geel, natuurlijk en Geel Blauw verder zonder De Smet. Toch scoorden de Geel Blauwen er daar niet minder om want Mer- tens, Van Havere en Paul Mertens zorgden voor 0-3 ruststand. Na de rust zou kramp doelman Mare Slowack dan nog twee maal zijn netten bol zien staan op schoten van Steven Mertens zodat de for- faitcijfers nog aan de orde waren. M.S. Mare Stevelinck Lokeren - Anderlecht 1-3. Verdediger Adri Van Tiggelen op weg naar 0-2 (Ids) reeks van de Temse meteen een verrassing wan- jd i^er bleek dat Mini Rupel verhui- Hoskens reeds kon vers- Mini Rupel heeft dus net als Chantal nog het achter de naam staan, dat won van de Zeehond, in deze eerste reeks blijft op de laatste plaats prij- verloor Confiserie de Rijck ter Walle. 2 blijven Reinaert. Chel- en Groene Wandeling het doen. Zij delen de eerste terwijl Sügro als kampioen Keyzerboys de laatste plaats derde blijft A.S.O. Olympic zeer goed doen aan de nieuwe tegen de Snorkels. Ook geel A staat hiermee aan de en zal waarschijnlijk een klant worden. De Palm en de Argenta Boys volgen echter op de voet het ge- reeks vier voorlopig geen meer al kan de kool- aaraan nog wel iets verhel le Ferguson boys en River staan hier boven aan ge- door de Lily Marleentjes of ook mogen zijn. is ook de midweekcom- van start gegaan. Blauw air Play Boys, P.M.S. en 1. team wonnen hun wed- staan reeds vooraan. 4 gelijkopgaande wedstrijd waarin Kiro I toch altijd een bank vooruit zat ten opzichte van de Amerikaanse bezoekers. Johny Haentjes, Guido Baetens en Mare Smet scoorden al in de eerste helft voor Kiro terwijl de Diplomatics genoegen moesten nemen met een doelpunt van Peter Rombout. Na de rust zou Dies Vernimmen dan Kiro aan de zege helpen door drie maal op rij te scoren terwijl Fran- ky De Graef het de klus afmaakte. Peter Rombout en Luc De Waele brachten nadien de W-D's nog in de buurt. Z.V.C. Reinaert 9 De Keyzerboys 2 In een uiterst sportieve wedstrijd kon Reinaert zonder al te veel moeite de maat nemen van de bezoekende Keyzerboys. Chris Verbeeck en Bruno De Roeck zorgden al voor drie Reinaert doelpunten terwijl enkel Ysewijn Willy de Keyzerboys wat kon aan moedigen. Na de rust weer Ver beeck en De Roeck die doorduw den met van Seebroeck naar ne gen eenheden. Een uitgebluste bezoekende ploeg kon enkel nog langs Taelman wat weerwerk geven. Breughel 2 S.O.S. Veile jeugd 8 In de eerste helft van deze wed strijd ging het nog enigszins ge- lijkopgaand. Breughel kon twee maal scoren langs Meersman Gery en Van Drom Franky terwijl de S.O.S. Jeugd langs Filip Dael- man, Luc De Maeyeren, Stijn Van Opstal nipt de bovenhand kon halen. Na de rust dan liet de geringe opkomst bij de thuisploeg zich sterk gevoelen en kon Veile jeugd onder impuls van Thierre Van de Goossens en doelman Alain van Goethem een sterke partij afhaspelen. Stijn van Opstal en Luc De Maeyer verdeelden nog vijf treffers onderling. S.O.S. Veile 5 't VUe(je 7 In de eerste helft legde 't Vlietje de basis van deze zege. Gerry De Jonghe (2), Walter De Jonghe en Glen Pepermans konden immers dan al vier maal scoren. Dit ter wijl Veile enkel langs Van Ruys- kensvelde tot scoren kon komen. Na de rust dan werd bezoekend doelman De Jonghe Walter wel op de korrel genomen door de thuisspeler. Hans De Wolf, Van der Merlen Ronny en Van Ruys- kensvelde kwamen dan ook aardig in de buurt van het zegevierende bezoekende team waarbij Gerry De Jonghe voor beide punten zorgde. Verhuizingen Meersman 5 Club 67 2 Verhuizingen Meersman blijft het goed doen in deze competitie. Nu weer werd Club 67 wandelen ge stuurd. Van Langenhove, Brys- sinck Chris en Waltens wisten al vroeg de verhuizers op drie doel punten te trakteren terwijl de be zoekers via De Moor en De Blok nog enigszins in de buurt konden blijven. Na de rust evenwel duwde de thuisploeg door en Heirman en Bryssinck Chris zorgden voor de twee punten. Sportkring Temse 6 Freinetsjotters 1 Tot aan de rust wisten de Freinet sjotters gelijke tred te houden met Sportief Temse, dat op voor sprong gekomen was langs Wim Van Snick en Robert Paul. De Freinetjongens wisten te milderen langs Van Tilborg Hans. Na de rust evenwel geen gejuich meer voor de Freinetsjotters want Spor tief Temse kon langs Jan Van Snick, Yvo Pauwels en Robert Paul de zege veilig stellen. Chelsea 4 Sügro 2 Chelsea lijkt nog veel sterker te spelen dan vorig seizoen. Immers Sügro kloppen is niet iedereen gegeven. Yvan van steen en Fran ky Verbeke waren de mannen die voor een 1-1 gelijke stand zorgden aan de rust. Na de pauze evenwel stond geen maat op Chelsea dat langs Yvan Van Steen (2) en Be- noit Suy de zege veilig wist te stellen. Sügro geraakte niet verder dan een tweede doelpunt van De Vleeschouwer Herman maar daarmee was geen puntenwinst verzekerd. Het J.B. Team Kiro H De kleine voorsprong die het J.B. Team aan de rust reeds bij elkaar had geknokt langs Jo Cools en Koen Hemelaer kon ook in de tweede helft behouden blijven toen Arthur Canfeyn nog twee doelpunten voor zijn rekening nam en de bezoekers van Kiro net als in de eerste helft langs Dries Vernimmen en Johny Haentjes konden scoren. De Fair Play Boys 11 Shalke 7 De Fair Play Boys hebben ergens Patrick Impens opgescharreld en dat scheelt natuurlijk altijd een ferme slok. Met zes doelpunten achter zijn naam moest de win naar in dit duel dus niet ver ge zocht worden. Impens, Mariman en Ost waren de afwerkere in de eersie helft vt»r de Fair Hay Bo,s Zaatvoelbal. Myriam, de bazin van bleef. 4-2. Na de pauze echter Impens in aktie met vier treffers bijgestaan door Frits Temmerman (2) en Danny Felix zodat de tegenakties van Peerens, Stieltjes, Van Bossche Raoul en Baeyens te laat kwamen voor Shalke dat Gos- selin nog verloor wegens een gele kaart toegekend door Ref Moortgat. Antartica 8 Shalke 82 4 Eerste zege van Antartica in deze nieuwe competitie. Mare Sonton leek erg schotvaardig en toen ook Filip Deffosez en Backeljauw Mare hun duit in het zakje deden stond Shalke aan de rust reeds met 5-2 in het krijt. Van Den Bossche Raoul had wel tweemaal kunnen tegenscoren maar toen na de rust ook Carl Moens zijn tref kracht liet zien samen met Mare Santon was de thuiswinst binnen. 't Kafkot, gaf een nieuwe uitrusting aan haar ploeg

De Voorpost | 1989 | | pagina 31