Marie-Jeanne De Ridder sportvrouw, Bart Van Ransbeeck sportman van het jaar in Lebbeke Schroevers Moorsel geeft de jeugd een kans Diploma's, schalen en bekers vlogen om de oren Nieuwe voorzitter bij TTC Stekene GZL-Darts amateurkompetitie GZK-Darts 32 - 15.9.1989 - De Voorpost Lebbeke. Bart Van Raemdonck en Marie-Jeanne De Ridder, sportman en sportvrouw van het jaar (gdv) Het was weer huldigen geblazen, Keppens, Kris Uyttersprot, Bart vorige week vrijdagavond in de Pauwels, Mattherus Van Weyen- cafetaria van het Lebbeeekse Ge- berg, Koen Meert, Nico Jacops, meentelijk sportkompleks. De Björn HEyvaert, Björn Heirman, Gemeentelijke Sportraad was er Thomas De Meyst, Thierry De immers toe aan zijn jaarlijks Batselier, Pieter De Cock, Kenny 'sportfeest.'tijdens hetwelk eenie- Van Hauwermeiren, Steven De der die tijdens het voorbije jaar Vos. Trainers: Jean Hutgens en voor een sportieve uitschieter had Eric De Geyter. gezorgd, bedacht werd met een SK Lebbeke - miniemen: Kristof diploma, een schaal of een beker. Mannaert, Jan Menten. Moran En ook de 'sportvrouw' 'sport- Ringoot, Raf Spinoy, Dirk Van man', 'klub' en sportschool van den Bossche, jurgen Van den het jaar geproklameerd werden. Troost, Bart V an Wesemael, Bovendien dan nog een aantal Gert Verhavert, Koen Verhulst, 'sportverdienstelijken' in de bloe- Davy De Batselier, Johan De metjes werden gezet. Boeck, Dieter Podevijn, Gert Je zou er zowaar de tel bij verlie- Van Nieuwenhove, Jurgen Bus zen. Dergelijk systeem laat aan de lot, Ben Buggenhout, Lendert ene kant wel toe diverse mensen Keppens, Axel Abbeloos. Trai- met een schouderklopje te beden- iers: Richard Van der Straeten en ken, maar het aantal is zo groot, dat je in het bos de bomen niet langer ziet en zij die op sportief vlak echt voor een prestatie zorg den in de mist verdwijnen. Orga nisatorisch hep trouwens evenmin alles op wieltjes. Moeilijke keuze Sportraadvoorzitter Willy Elskens had het tijdens zijn toespraak over 'het moeilijk tot een eensluitende beslissing komen, wat inhoudt dat we in vergelijking met de vorige jaren een serieus aanbod hadden aan kandidaten'. Hij bracht ook hulde aan zijn voorganger, huidig schatbewaar der van de sportraad. Pierre Flo rijn, aan Fons Abbeloos en aan de Mare Willems. SK Lebbeke knapen: Theo De Saedeleer, Nico De Schepper, David De Waegeneer, Stefan Moens, Jan Perdaens, Piet Per- daens Bart Putteman, Andy Geu- bels, Alain Aerts, Gino Van Cau- wenberg, Davy De Boeck, Lau rent Licoppe, Bart Ringoot, Geert Van den Berg, Bart Ver hulst, Geert Gillis. Trainer: Roger Pannecouck. SK Lebbeke - scholieren: Jurgen Baert, Frank Van Ransbeeck, Mario Van den Broeck, Peter Van Hove, Raf Van Damme, Bart Tonneüer, Bert Mannaert, Tom Magelschots, Steven Van Over- meiren, Jurgen Triest, Steven Trienpont, Robby De Ridder, Ni- ei-schepen van de spon. Germain geelhout, Raf De Wolf. Filip De Ridder. Vervolgens was het dus huldigen geblazen en bood zich een lange rij 'Lebbekenaars' aan die tijdens het voorbije jaar voor een sportief hoogstandje hadden gezorgd. De ene al in hogere mate dan de andere. Kampioenen SK Lebbeke pré-miniemen: Silvo Blancheri, Kristof Buslot, Iljen Cooreman, Jurgen Gossens. Trai ner: Ludo Pissens. HBC Scquadra Femina-kadetten: Martine Bijl, An Van Hove, An Guns, Carla Q.U1NTELIER, Els Verleysen, Wendy Van den Ab- beele. An Van Nieuwenhove. Els Huyghens, Nathalie Quintelier. FC Wieze-schoüeren: Tom Van Baeveghem, Kris Macharis, Jens Van Landuyt, Jo De VLLIE- GER, Jo Heyvaert, Kris Eecj- hout, Kim Schollaert, Wim Van Langenhove, Kris Bomauw, Mi chael Noynaert, Wim Ivens, Ge- rrit De Wolf, Filip Vlaeminck, Rik Van Mol, Filip Schockaert, Ronny Pieters. Trainer: William Robberechts. Mini-v oetbalklub 'Kleding Octaaf: Kamiel Van den Meersch, Herman Van Langenho ve, Richard De Wilde, Mare Goossens, Patrick De Bruyn, An- dré Magerman, Marc Van den Jeugt, Wilfried Maes, Gustaaf Heyndrickx, Jozef Caudron. HBC Ajax-beloften: Hans Van Bosbeke, Noël Vercammen, Jo Van Biesen, Koen Creyelmans, Geert Bosmans, Geert wde Bus- schere, Martin Vlassenroot, Kris Van Rossem, Bert Cooreman, Kris Moens, Philippe Verheyden, Freddy Coppens, Nico De De cker, Kristof De Bruyne, Piet Maesschalck. V.C. Rapide-Lebbeke (semiores: Eddy Tonnelier. Rudy Van den Broeck, Geert Matthijs, Danny Van Puyvelde, Geert Moens, Geert Carlier, Edwin Van Belle, Franky Verheyden, Erik Van Dammen, Benny Rogiers, Ronny Willaert, Davy De Smedt, Mare Van de Velde, Filip Van Acco- leyen. Langbeen, Chris Gaudens, Johan Van Belle, Mamix Van Cauter, Kurt De Boeck. Jan Ver leysen, Danny D'Hondt. AC Lebbeke: Kampioen van Vlaanderen in- terdub, kadetten jongens: Koen Verhulst, Steven Van der Plas, Geert Van Damme, Raf Tilburgh, Koen Heyvaert, Davy Dierickx, Tim De Cock, Steven Cooremans. Provinciaal kampioen 10.000 m.: veteranen A: Paul Meert Provinciaal kampioene 3.000 m: veteranen B: Rita Goossens. Provinciaal kampioenen 10.000 m seniores: Van de Geuch- te Martine. Provindaal kampioen speer 'semiores'- Johan De Feyter. Provinciaal kampioen 1.500 m: kadetten: Tim De Cock. Provindaal kampioen vees- pringen juniores: Caria Hofmans. Provinciaal kampioen kadet ten 1974: Tim De Cock. Nationaal kampioen 10.000 m: veteranen B: Jozef Van Damme. Provindaal kampioen tien kamp: Franky De Feyter Petanquekampioen van Lebbeke: Kristof Vrancken. Wandelen: Van Ransbeeck Alm- beric (100 km 50 km Kluisber- gen), Pieter De Vlieger (100 km - dodenmars Bomem), De Kinder Basiel en Jean-Pierre Noyaert (100 km Torhout, 100 km Bor- nem, 50 km Kluisbergen in een tijdspanne van drie maanden). Sportverdienstelijken Frans Beeckman: motor van de Lebbeekse-amateurs Badminton (LAB) Wim Beeckman: kampioen bad minton in de 14-16-jarigen. Johnny OPst: klubsekretaris zwemklub Lebbeke. Pierre De Vis: bestuurslid van de kommissie ter kontrole van de kaatshandschoenen. Germain Rottiers: sportleider bij PC Hof ter Burst. Rik Moortgat: sekretaris gemeen telijke sportraad, tomooileider van tennisklub Ter Burst. Pascal De Saedeleir: voorzitter van Destaex-voetbalploeg. Jozef Van Hauwermeiren: dé voetbalveteraan van Lebbeke Walter Bosteels: sekretaris en steunpilaat van HBC Ajax. André Ravijts: animator van bil jartclub 'Ons Huis'. Gaston Heuvinck: organisator van VUM-sportdagen. Annie Heymans: sekretarzsse vol leybalclub Moderna. Madeleine Herremans: rekrean- tenverantwoordelijke Korfbal- klub Atlantis. Jozef Verdoodt: sportieve leraar gemeenteschool. Richard Vermeulen: voetballer en kaatser. Kamiel Van den Meersch: voet baller, mini-voetballer en trainer. Roger Van Elslande: algemeen sekretaris minivoetbalverbond DSD-Dendermonde André Maes: Avanti-handballer. Benoni Van den Steen: kapitein van de A-ploeg van Chocolaterie Callebaut. Freddy Van Bocklandt: 25 jaar korfbalspeler. Kristof Vranken (dubbel gelau werd) kampioen van Lebbeke pe- tanque. Sportklub van het jaar: VC Rapide Lebbeke Het seizoen 1988-'89 bracht uit eindelijk de kampioenstitel voor VC Rapide in vierde provinciale. De klub nam een veelbelovende start in derde provinciale. Sportschool van het jaar: He- maco-Middelbare afdeling Het Heilige Maagdcollege is steeds present op de sportmanifes taties georganiseerd door het NSVO (voetbal, volley en hand bal). De leerlingen behaalden flink wat ereplaatsen in deze kom petitie. Sportman van het jaar: Bart Van Ransbeeck Zowat tien jaar geleden debuteer de Bart Van Ransbeeck bij de Avanti-miniemen. Sindsdien heeft hij reeds een prachtig palmares als handballer bijeen gespeeld, be kroond door tal van titels, deelna mes aan buitenlandse tomopoien en suksesrijke trainingsop drachten. Tijdens het seizoen 1988-89 was hij trainer van Nopri-Avanti, de Lebbeekse damesploeg die uit komt in 1ste nationale. Hij was daarmee de jongste trainer van het land in 1ste nationale. Als speler maakte hij deel uit van tweedenationaler Ajax Lebbeke. Tijdens het nieuwe seizoen is hij hoofdtrainer van de Ajax-jeugd- ploegen. Tijdens zijn legerdienst kreeg hij het statuut van topsporter en maakte hij deel uit van de militai re nationale handbalploeg. Sportvrouw van het jaar: Ma rie-Jeanne De Ridder Marie-Jeanne De Ridder, die te Wieze woont, maar aangesloten is bij AC Meetjesland, is een late roeping in de atletiek. Zij begon eraan toen ze al vijfentwintig was. Wat niet belette dat ze sindsdien een pracht van een palmares sa menliep en haar prestaties en tij den veie senioren doen blozen. Begin dit jaar kwamze meteen in de belangstelling door als vetera ne in de seniorencross te Grimber gen vijfde te eindigen. Tijdens de afgelopen winter zou ze trouwens alle veteranen crosswedstrijden winnen waarin ze aanzette. Op de piste won ze o.a. op een overtuigende wijze de 800 m en ein september werd ze nationaal kampioene over die afstand en tweede over de 800 m. Als er iemand de prijs van 'Sportvrouw van het jaar' verdient, is zij het wel. Pierre Van Rossem Het voorbije seizoen was bij Schroevers Moorsel vol af wisseling. Sukses en ontgoo cheling lagen dikwijls dicht bij elkaar. De verjonging die toen ingebracht werd liet dui delijk sporen na. Toch wil men dit seizoen het niet an ders doen en gaat men de jeugd volop de kans geven om zich ook nu waar te maken. Weliswaar versterkte de ploeg van voorzitter René Vinck zich gevoelig zodat de kombi- natie jeugd-ervaring dit Moorsel wel eens dicht bij een promotieplaats zou kunnen brengen. Voorzitter Vincke Er gaan dus dit seizoen een vijftal ploegen over naar derde. Wij willen daarbij zijn. Niets meer of minder. De ploeg werd goed versterkt met vooraan kleppers als Mare Van Dam me (E. Aalst), in het midden veld Wim Heymans en achter aan Marc Van den Eede en Patrick Van de Velde. Zij zullen de opdracht hebben de eigen jeugdspelers op te van gen in het eerste elftal en hun kennis door te geven als dat enigszins kan. Eigen jeugd spelers zijn er bij de vleet. Ik denk in de eerste plaats aan Jan Callebaut, Karei Calle baut, Oscar De Witte, Roald Van Der Meersche en Wim Arijs. Allen jongens die ver leden seizoen reeds geproefd hebben van de sfeer in het eerste elftal. De toekomst is dus verzekerd bij de Schroe vers, aldus nog voorzitter Vincke. Nieuwe kantine Dat er op het terrein ernstig gewerkt wordt is begrijpelijk, maar onder het goedkeurend oog van terreinspecialist 'Ju- lienke' Triest werd ook naast het terrein een aantal grote plannen verwezenlijkt. Het terrein zelf schittert maar ook de nagelnieuwe kantine werd onlangs opengesteld. Een pa reltje van stielmanschap. En licht, jongens, licht... Het geeft maar aan dat de klub in goede handen is onder voor zitterschap van René Vincke en een hele schare nooit afla tende leden die elke uitdaging aangaan. Moorsel Digest Voorzitter: René Vincke Sekretariaat: Guy Dessem- blaux Schatbewaarder: Dirk Van Herzele Terreinverzorgers: Julien Triest en Patrick Van Hau wermeiren Afgevaardigde: Paul Willems Spelerskem: Mamix Van der Biest, Dirk Uyttersprot, Wim Arrijs, Mare De Valck, An dré Heyndrickx, Marc Van den Eede, Patrick Van de Velde, Johan Van der Frae- nen, Karei Callebaut, Jan Callebaut, Wim Heymans, Edwig De Valck, Ronald Van de Meersche, Oscar De Wit te, Erwin Guns en Marc Van Damme. Marc Stevelinck Na vele jaren met toewijding én met liefde het voorzitterschap van de Stekense Tafeltennisklub (vroeger TTC Kemzeke) te heb ben waargenomen, hield Dirk Garrevoet het na het afgelopen seizoen voor gezien. Hij kan het voorzitterschap van "Tafeltennis- centrum Stekene" of in 't kort TTC Stekene niet langer kombi- neren met z'n drukke beroeps- en sportieve bezigheden en interes ses. Na een afscheid komt er (meestal) meteen een nieuweling om de open plaats in te nemen. Ook bij TTC Stekene is dit het geval. De nieuwe voorzitter is de 38-jarige Felix Geers uit de Ste kense Zeshoekstraat. Sinds gerui me tijd is het volledige gezin Geers goed ingeburgerd in de Ste kense tafeltennisklub. Zowel va der, moeder als de beide zoons zijn aktief in de klub uit de Stadio nstraat! Natuurlijk begon het met de kinderen. Bart en Stefaan zijn échte ping-pong-fanaten. Vader ging op een keer eens mee kijken en... werd aktief veteraan. En moeder Lea Dhanis volgde nog een tijdje later. Uitslagen 2de speeldag D.C. De Ton (Lebbeke) - Stinnyboys (Denderbelle) D.C. Grembergen (Denderm.) - Decibels (Lebbeke) D.C. Lebbeke (Lebbeke) - Den Beer II (Dendermonde) D.C. Red Arrows I (Lebbeke) - Den Beer I (Dendermonde) Zo. 17.9 D.C. Los Flamencos (Buggenhout) - Red Arrows II (Lebbeke). Stand na 2 speeldagen 1. D.C. Lebbeke 2. D.C. Red Arrows I 3. D.C. Grembergen 4. D.C. Red Arrows II' 5. D.C. De Ton 6. D.C. Los Flamencos* 7. D.C. Stinnyboys 8. D.C. Decibels 9. D.C. Den Beer I 10. D.C. Den Beer II 1 wedstrijd minder gespeeld Wedstrijden voor zaterdag 16.9.89 - 20 uur Red Arrows II - Den Beer I *(Boeyekens - De Potter) D.C. Grembergen - DC Lebbeke '(Putteman - Berghman) Stinnyboys - Red Arrows I *(De Rop - Parret) De Ton - Los Flamencos '(Van Gucht - V. Audenrode) Den Beer II - Decibels *(Van San- De Brandt) Ploegverantwoordelijken GZK-Darts werd in juni 1987 opgericht door het duo De Waele Johan Putteman Luc beiden uitkomend voor Dartsclub Grem bergen (ex. De Corner). Putteman werd GZK voorzitter, De Waele O-voorzitter kompetitieleider. Na een aanloop met 4 ploegen 5De Corner I II, the Kiffies de Wiekpikkers) hadden zij de smaak pas goed te pakken. Er werden plannen gemaakt om een streekkompetitie uit te bouwen, de eerste test kwam er in de zomer van 1988 wanneer GZK met 7 ploegen van start ging, en er reeds 60 dartsspelers waren verenigd onder hun vaandel. Deze kompetitie werd een succesvolle campagne en was een meer dan gunstige aanloop naar het echte werk. En zo starte GZK seizoen 1988-89 (eerste vol kalenderjaar) met meer dan 100 dartsspelers verdeeld over 10 ploegen. GZK kompetitie werd een aangename dartshappening en de GZK Kriteriumtomnoien groeiden uit tot echte famiale evenementen. De organizatie kon ook terug kijken op goed bezette tornooien (gem. 31,8 v.h. kompetitiekriterium) (gem. 27,7 v.d. zomertor- nooien). Door de groei van de vereniging kwamen ook nieuwe bestuursle den in het strijdperk: De Schrijver Larry (schatbewaarder - o.-voorzitter) Tonnelier Pascal (tomooiafgevaardigde) Van Hulle Katleen (free-lance bestuurslid) Daadwerkelijke benaming: GZK amateurkompetitie GZK staat voor Grembergse zomerkompetitie. Het GZK bestuur Lebbeke. Kleding Octaaf, kampioen in het NOMB-minivoetbal (gdv) Lebbeke. De kampioenen van AC Lebbeke (gdv) Lebbeke. De preminiemen van SK Lebbeke (gdv) Lebbeke. Ook wandelaars hebben hun verdiensten (gdv) Lebbeke. De sportverdienstelijken, vogels van diverse pluimage (gdv) Lebbeke. Handbalkampioen Squadra Femina (gdv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 32