'De Steengroeve' biedt nieuwe kansen voor jong en minder long Joekcuyt: 'Veel geblaat maar weinig wol' Eendraciitstadion veilig verklaard door burgemeester na veel werk KFL-Aalst stelde laarprogramma voor §Eén op vier verenigingen vertegenwoordigd Meldert kreeg er momument bij ;«ebrek aan verkeersbeleid? x De Voorpost - 15.9.1989 - 5 Steenhoevefeesten. Meldert is een bezienswaardigheid rijker (a) 11st. Steenhoevefeesten. In de keuken was het hard werken (a) De Meldertse Parochie- centrumraad en de leiding van V.V.K.S.M. 'De Hop- duveltjes' gaven het Paro chiecentrum in de Steven- sveldstraat 3 een supple mentaire dimensie. Voor jeugdkampen tijdens va kantiemaanden of week ends kwam er bij het kom- pleks een nieuwbouw bij bestaande uit een eet- of feestzaal goed voor zowat 50 personen, een eigen tijdse keuken met alles erop en eraan en een nieuw sanitair blok met o.m. stortbaden. Als U weet dat dit geheel dat luistert naar de naam 'De Steengroeve' daarenboven een ruime speelweide be vat met twee deltachalets en zo nodig een derde slaapruimte op de verdie ping van het Parochiecen trum zelf kan U oordelen of deze gelegenheid at- traktief is voor degelijke kampen of weekends. Voeg erbij dat deze gloed nieuwe infrastruktuur pas op 300 m ligt van de zavel- putten een ideaal speel- en ravotterrein en op 500 m van het Kravaalbos, twee de grootste bos van de provincie. Daarenboven biedt het kansen tot uit stappen naar de negen eeuwen oude Benediktij- nerabdij Affligem, naar de Faluintjes, naar de zwemkom te Aalst en naar de uitlopers van het Pajot- tenland. Tenslotte is er nog de prijs: amper 2.900 fr. voor een ganse groep die kan gebruik maken van de bestaande akkom- modatie voor bvb. een weekend voor 2.900 fr. 'De Steengroeve' Op de vooravond van de monumentendag en in het zicht van het twintigjarig bestaan kreeg Meldert er een monument bij. Het heeft reeds, opgericht ten tijde van het Jaar van het Dorp, een monumentale steen van 8 ton op het Dorpsplein, een oude Frankische Dries. Uit 'De Genst' (genst is verwant met het Franse gencet ofte brem) werd niet alleen met man en macht maar tevens met tractor, kraan en clark het materiaal ge haald, niet zonder heel wat tijd en zweet, om een gedenkteken op te richten bij 'De Steengroeve' dat die naam eer zou aandoen en verwijzen naar het rijk historisch verleden van Meldert, eens de belang rijkste plaats tussen Brus sel en Aalst. Het werden twee vertikaal opgestelde megalieten van formaat bekroond met een iets minder monumentale horizontaal geplaatste deksteen. Enig gevaar dat een ervan zou meegeno men worden bestaat uiter aard niet in het minst. Inhuldiging Verleden zaterdag werd 'De Steengroeve' ingehul digd door burgemeester De Maght. Vooraf ging onder een stemmige, rijk beladen no telaar een openluchtmis door met als thema 'Waar een wil is is een weg'. Dank- en felicitatiewoor den voor het bestuur van het Parochiecentrum en voor de leiding van de scouts dienden als inlei ding. En na de mis kreeg ieder aanwezige een stukje kalkzandsteen mee naar huis als simbool en sou venir. Pastoor André De Grez verwees in zijn homilie naar de 12 stenen die Jo- zua bij oversteek van de Jordanen had laten leg gen. Neem ieder uw steen op en deponeer hem ter plekke als gedenkteken van deze gebeurtenis. In afwezigheid wegens fami liale omstandigheden van voorzitter Alfons Rogge man schetste sekretaris Jan De Geyselaer de histo riek van het Parochiecen trum en belichtte de vele mogelijkheden zo voor groepen als voor de bevol king in het algemeen die het Parochiecentrumkom- pleks kan bieden. Boven dien wil het niet alleen een O.) i'eei de1 Ie lg i Ri b de jongste gemeen- vJaadszitting stelde CVP- k iadslid Eddy Coeckuyt 3'cnV na 8 maanden van de wefeuwe bestuursploeg het v3'eid qua verkeer zo naar - tyhoud als naar vorm ge- w®jfet van een komplete ^iaos. Verkeerskommissie 'P njch burger worden dui- '®w%lijk als valabele ge- "a%ekspartner aangezien. te Jij vroeg dan ook welke )meptiatieven het kollege Jnnens is te nemen om het ^•"erkeer op een planmatige lijze te organiseren, rolpens interpellant wordt fc verkeerskommissie bui- ïnspel gezet en zijn er tal Bn situaties waarbij men ferst iets uitvoert en daar- B weer opdoekt. Confe- fctor de 'blokken' aan de lozendreef en de rem- lende elementen in de lolenstraat te Meldert (ie, na te zijn aange- :acht, weer verdwenen, n maandelijkse samen- imst van de verkeers- immissie zou nauwelijks ilstaan om het hoofd te ieden aan de steeds op- ikende verkeersmoei lijkheden doch tot op len waren er in een tijd- ianne van 8 maand lechts twee. nota van de burge- leester bevatte heel wat .oede elementen: zone 30, de plaatsen van verkeersspie- parkeergelegenheden anderspvaliden en •richten van een Ve- leersraad waarin zowel in- Aalst. In Meldert werden de Steenhoevefeesten georganizeerd. Voor het gelegenheids restaurant kwam er veel volk opdagen (a) woners en weggebruikers, ambtenaren en technici, schepenen en gemeen teraadsleden elkaar zou den vinden om de doen wekt het ongenoegen van de raadsleden die met de verkeersproblemen be gaan zijn maar niet minder bij de burger en bij de verkeersproblemen langs verschillende aktiegroe- diverse uitvalshoeken te pen met konkreet uitge- benaderen. Helaas blijft werkte voorstellen. 'Vorig het tot hiertoe bij woor- bestuur verrichtte baan den, niettegenstaande de brekend werk in verband instemming van de ver- met het invoeren van zone keerskommissie. 30. Zonder dat het dan Hetbniet-oprichten van afdwingbaar was in het er- een verkeersraad met ad- in geslaagd de snelheid in viserende funktie en het het stadscentrum afdoend niet geregeld laten funk- te doen dalen. Nu is dat tioneren van de verkeers- geëvolueerd binnen een kommissie betekent aller- wettelijk kader waarbij de minst dat men niet dag- verkeersleefbaarheid kan dagelijks het hoofd zou aangezwengeld worden, moeten bieden aan een Moet de minderheid werk- aantal verkeersproble- loos blijven toezien goed men. 'Wie neemt dan de wetende dat er moet ge- beslissingen? werkt worden aan ver- Worden ze misschien keersplannen. Wanneer overgelaten aan het uit- beginnen we er aan? en voerend departement? heo? Of houdt elke schepen er zich een beetje mee Repliek De Maght bezig?' Over het plaatsen en het Coeckuyt herhaalde zijn daarna wegnemen van de vragen van zijn vorige in- betonblokken in de Ro- terpellatie waarbij hij zendreef zegde de burge- vroeg of het hier gaat om meester dat een aantal be- gebrek aan koördinatie of slissingen door de buren gewoonweg om slordig- betwist werden en daarom heid. Na het gebeuren in de genomen maatregel on- de Rozendreef met de be- gedaan werd gemaakt, tonblokken en de poespas Wat betreft de ontstente- met de verkeersrichting in nis aan initiatieven zegde Boter- en Korte Nieuw- de burgemeester dat reeds straat kan bezwaarlijk nog beweerd worden dat hier niets aan de hand is. On dertussen kan de burger maar betalen. Dergelijke manier van op 13 april 11. voorstellen werden geformuyleerd en dat in een tweede vergade ring het licht op groen werd gezet. Ze zegt daar bij rekening te houden met de wensen van de be volking en vindt het zeer belangrijk dat het ver keersbeleid wordt gereali seerd in verschillende stappen. Veiligjeidspro- blemen moeten worden geïnventariseerd, nagegaan moet worden hoe die pro blemen best worden aan gepakt, de oorzaken van de gerezen problemen moeten worden onder kend, er dient te worden geselekteerd wat moet lei den naar een beleidspro gramma. 'Misschien is het omslachtig' zegt Anny De Maght, 'maar het is alles zins een werkwijze die goede vruchten kan afwer pen. Maar dat vraagt tijd'. Volgens Coeckuyt was er binnen die 8 maand reeds voldoende tijd om de voorbereidende planning te realiseren. Hij weet ver der niet waarom naar zijn interpellatie gewacht werd om een nieuw sekretairs en koördinator voor de verkeerskommissie aan te duiden. En vooral vraagt hij zich af waarom de raadsleden van dit alles in het ongewisse werden gelaten. Een nieuwe wind Maar voor meerder heidslid Roger D'Hondt (SP) waait er in de ver keerskommissie alleszins een nieuwe wind. Er wer den reeds opties geno- menn om te komen tot een algemeen beeld. Dat vraagt tijd... Voor Luc Van Lierde (Agalev) is het belangrijk dat de bevoegdheid van de burger optimaal gebruikt wordt in een stedelijke ad viesraad. Maar de burge meester repliceerde dat zij zelf het was die de aktie- groepen de tip gaf zich in een forum te verenigen. Tot slot gaf raadslid Chris Borms (CVP) nog een zuurzoete bedenking ten beste. Wat betreft de nieu we koördinator vroeg ze zich inderdaad af of het gaat om 'de reeds driemaal gemuteerde ambtenaar die te bekwaam zou zijn om op één dienst te aar den?'... LH Samenstelling stedelijke adviesraden ilij het agendapunt op de naar de adviesraad. De longste gemeenteraadszit- voorgestelde regeling om ling over wijzigingen aan slechts één afgevaardigde pet modelstatuut voor ste- ,e sturen Per vie' verent- lelijke adviesraden had gingen, zal een domper op "VP-raadslid Vera Van de werking van die verent- Her Borght een aantal be- gingen betekenen. Ze Henkingen en vragen. Ver- vraa8l of dergelijke ma- 'inigingen als BGJG, nler van doe" wel strookt ""MBV. KAV KVLV met de demokratie. "Of i schepen Patrick De moeten die vele afdelingen ISmedt voegde er in zijn misschien kunst- en vlieg- jrepliek nog de Socialisti- ™erk voor de tribune ge- Ische Vooruitziende Vrou- hntiken en elk een eigen 'wen bij- tellen op het benaming kiezen?". Bvb. grondgebied van Groot. 'De vrolijke gezinnen van Aalst verschillende afde- Meldert', 'De aktieve ge- jlingen Vera Van der zinnen van h4oorsel enz. rtBorght vroeg waarom elk Gewoon voor de facade... fan die afdelingen geen Afgevaardigde mag sturen Dubbelspel? Pas zaterdag in de namiddag zette burgemeester D e Maght haar naamtekening onder het protokol waamre- de ze het stadion van Eendracht Aalst, slechts enkele uren voor de eerste thuismatch, veilig verklaarde. Ze is inderdaad hoofdelijk verantwoordelijk voor de veilig heid en ging dan ook allerminst, hoe genegen zij Eendracht moge zijn, over één nacht ijs. Veiligheidsvoorzieningen deelte ervan moest door waren reeds in de gemeen- het stadsbestuur gereali- teraad langdurig bespro- seerd worden als eigenaar ken en aan het Eendracht- van het terrein maar het bestuur opgelegd. Een ge- ander deel was een op- dracht voor Eendracht zelf. Een hoofdstedelijk onderzoekskommissie was reeds twee keer naar het stadion komen kijken. De eerste maal door een ver getelheid van Eendracht werd het een maat voor niets. De tweede maal hadden ze echter woorden van erkenning voor het ve le reeds gepresteerde werk. Toch blijft er, zoals Na de viering van haar vredigen. steeds, in extremis nog veertigjarig bestaan vorig Liefst zeven ervan zijn heel wat te doen. En of dat jaar gaat de KFL ofte Ka- premières voor Aalst en nu inderdaad afgewerkt tholieke Filmliga op haar nog vóór de opening van was, daaromtrent wilden lancée door. Het program- het seizoen komt er een burgemeester, brandweer- ma voor het 41e jaar be- avant-première. kommandant en hoofdpo- staat uit tien geselekteerde Films worden telkens ge- litiekommissaris zich de vi- films die niet alleen vol- draaid te 20.30 u. op don- su overtuigen. Finaal zou doen aan de verlangens derdag in zaal Palace in de blijken dat in laatste in- van de KFL-leden doch Schoolstraat. ook niet-leden zullen be- De demokratische toe gangsprijs blijft behouden 'L'oeuvre au noir' die in zonder enige verhoging. Barcelona de Prijs van de Gehoopt wordt dan wel Belgische filmjournalisten dat KFL-leden zorgen veroverde, voor het aanbrengen van Volgend jaar komen ach- nieuwe leden. tereenvolgens 'Good Mor ning Vietnam' op 11 ja- Programmatie nuari, 'Le maltre de musi- Gestart wordt op (uiter- que' op 25 januari, de kon- aard) donderdag 28 sep- troversiële prent 'The Last tember met 'Hope and Temptation of Christ' op Glory' die liefst vier 22 februari, 'Salaam Bom- Oscar-nominaties kreeg, bay' op 8 maart en het Op 12 oktober komt dan seizoen wordt afgerond 'Babettes Gaestebud' dat met 'Dangerous Liaisons' naast prijzen in Cannes, goed voor drie Oscars. Rimini, Brussel en Rotter- Ook niet-leden kunnen dam ook een Oscar en de films van KFL bijwonen Batta Award bekwam. mits betalen van 160 fr Vera heeft daarenboven inderdaad elke vereniging aantal 'werksoorten'. Na bedenkingen over de ma- een afgevaardigde naar de de repliek van de schepen, nier van vergaderen van adviesraad kon sturen, stelde Vera Van der die adviesraden. Het is na- Het kollege opteert echter Borght nog voor de 12 melijk zo dat er telkens voor een evenwaardige niet-politieke gemanda- twee zittingen zijn. Vooraf vertegenwoordiging in de teerde afgevaardigden te komen de politiek geman- adviesraden van de ge- laten verkiezen door de dateerden van de advies- mandateerden van vereni- algemene vergadering van raad samen. In een tweede gingen en van die door de de aangesloten verenigin- seance komen er dan de politieke partijen. "En gen. Maar dat viel even afgevaardigden van de vermits de partijen 12 af- min in goede grond. ,j verenigingen bij. "Is dat gevaardigden aanduidden "Mijnheer de schepen, ik Nuts volgt op 9 novem- toegangsgeld. Leden beta- demokratisch? Is het zo en er heel wat meer ver- dacht dat u voor inspraak met '™y Life as e len slechts 120, fr. en knj- dat het stadsbestuur een enigingen gegadigd zijn, was", besloot Vera. Dog .eveneens goed voor gen het ledenblad Van nieuwe wind van inspraak moet er gesnoeid worden Bij de stemming over het Oscar. Lens tot ^ens..f.y. ^ven in een glazen huis wil laten tot eveneens 12. Alleszins punt onthield de CVP zich Op 23 november draait op. Voorzitter Willy Ver waaien?", vraagt Vera. niet een indeling volgens dan ook. men- eveneens in premiè- bestel zorgde bovendien ideologische of filosofische LH re vo°r Aa'st' House of voor een achttiende Paritair strekkingen". Het aantal >J°P 7 december Zoom met uitvoerige Schepen Patrick De Smedt afgevaardigden, zal o.nt. M'lasro Beanfeld kommentaar bi, de gepro- stelde dat in het verleden afhankelijk zijn van het 'The War' en op 21 december grammeerde films. stantie nog heel wat klus jes werden opgeknapt. Uiteindelijk zouden dan toch nog een paar 'kleinig heden' maar voorlopig in orde zijn gekomen doch de veiligheid zou verze kerd zijn. De gas- en elektriciteits werken waren alleszins sa fe. Daaromtrent had de burgemeester de versite attesten van de bevoegde instanties. Alle losliggen de voorwerpen werden of wel vastgelegd ofwel ge woon uit het stadion ver wijderd. Zo werd steens lag vervangen door dolo miet of betonklinkers en werden stoelen die nog niet vastgehecht waren aan elkaar met kabels en kettingen verbonden en vastgeankerd. In extremis moest ook een hotdog- kraam nog worden verwij derd. Het tussenschot in hout in de staantribune is nog voorlopig en moet te gen volgende thuismatch door een in vast materiaal vervangen worden. De burgemeester is boven dien in het bezit van een lijst met de namen van alle verantwoordelijken door, deelgebieden van het sta dion tijdens een match. Bovendien zullen Aalster- se brandweerlieden bij het stadion, in plaats van in hun arsenaal, stand-by zijn aan de Eendracht. Van daar kunnen ze even goed opgeroepen worden als van in de Vrijheidstraat. 'Dag en nacht hebben ze eraan gewerkt want ze wi sten dat het menens was. Op de vraag aan de burge meester of die wel goed wist welk verlies Een dracht zou lijden moest ze het veiligheidsprotokol niet naamtekenen ant woordde de burgemeester: 'Ja, twéé punten'. Dietwee punten zouden ze dan even later na een 0-1 nederlaag toch kwijtspelen op eerder ongelukkige wijze. Maar hoop doet leven. LH ontmoetingsplaats zijn maar tevens een middel om het Meiderts vereni gingsleven dat niet stuk mag gaan te stimuleren. Burgemeester De Maght voelde zich gelukkig als inwoonster van Meldert, bovendien 'openhoudster' tijdens de weekends van dit Centrum, te mogen vaststellen dat in de Mel dertse gelederen samen werking heerst en dat deze steunen konstruktie een stimulans mag zijn voor verdere werking in opti male verstandhouding. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 5