3.00. Hoger Op brengt 'Blaise' en 'Plotseling Thuis' £©oꫧ% Ot» Benefietkoncert ondersteunt Internationale campagne Amnesty International Katrienen doen na 'Troonsafstand' dapper verder aan ^°°r" De Nieuwe Snaar in Aalst Stanislas Deriemaeker concerteert in Sint-Martinus Aalst De Voorpost - 22.9.1989 - 11 zijn ;edie 'lo-kl MIC recr ep d e he enke 'en In haar van de stad gehuurd lokaal in het Beukenhof- komplex in de Aalsterse Langestraat ontvouwde de Koninklijke Toneelgilde Hoger Op vzw haar program ma voor het komend seizoen. Samen met een terugblik op het vorige tijdens een gezellige receptie voor de vele tientallen geïnteresseerde \eden. Net als in 19%j startte opgevoerd op 21. 22. 27. Hoger Op vcr^g jaar haar toneejseizq^ ^et in de %an te Aalst doch in 28, 29 en 30 april 1990. Lokaal Voor het toewijzen van dit lokaal in Beukenhof is Hoger Op nog steeds de toenmalige eigenaar er van. Deken Constant De Vos, dankbaar: 'De vraag naar verlenging is reeds bij het stadsbestuur aanhan gig gemaakt en Hoger Op is ervan overtuigd daar te kunnen blijven. Een groot deel van hun hart zit er immers in maar tevens van hun kas want onderhoud, verlichting en verwarming kosten heel wat geld dat ze er echter graag voor over hebben. Er werd trouwens reeds heel wat door eigen zorgen aan hersteld en het dak wacht op speciale zorgen. Ledenblad Hoger Op houdt perma- minder dan de hoofd stedelijke Koninklijke Vlaamse Schouwburg, de KVS in de Lakensestraat. Hoger Op bracht er in avant-première 'Uitvaart' van Sutton Vane. Eind no- vember-begin december bracht ze als naar gewoon te liefst zes opvoeringen ervan voor eigen publiek. Hoger Op mocht heel wat felicitaties ontvangen doch de jury deelde dudelijk de ze mening inmindere mate want klasseerde Hoger Op in derde provinciale kate- gorie. Alhoewel Mare De Bie voorspeld had dat er hoog mee zou gescoord worden. 'Wij leggen ons daar on gaarne bij neer', zegde voorzitter Mare Poppe. Na einde januari vier opvoer ingen van 'Boeing Boeing' nent kontakt met de leden van Camoletti door De BB ru..».. Amnesty International, de a-politieke mensenrechtenor ganisatie, heeft dit jaar opnieuw een internationale campagne gelanceerd. Dit jaar wil men de aandacht vestigen op het feit dat nog steeds in veel te veel landen de doodstraf wordt doorgevoerd. Amnesty is tegen elke vorm van doodstraf zonder uitzondering. In het kader van deze Impe drummer, campagne organiseren en- Als derde in de rij ko- kele Amnesty-kernen uit men 'Two Russian Cow- het Aalsterse een volledi- boys', een koppel apart uit ge week boordevol aktivi- de streek van Kortrijk. Op teiten. Ook de kern van de akoestische gitaar bren- Oordegem draagt hier zijn gen ze zoals ze het zelf steentje toe bij. Op zater- noemen folkparodie. dag 23 september '89 or- Amusement verzekerd ganiseren zij een gran- met Hugo Bourgeois en dioos benefietkoncert ten Co. voordele van Amnesty In- We blijven in de amu- temational. Plaats van het santé sfeer met 'The Rag- gebeuren is de zaal van ga Muffin Soundsystem'. v.z.w. Netwerk in de De Ragga Yves en Ras Borsa- Ridderstraat te Aalst, lino, twee cracks in hun Reeds om 15 uur gaan de vak. Doordrongen van de deuren open en komen er roots-muziek startten zij achtereenvolgens zes kan- vorig jaar jnet hun Sound- jers van groepen het beste van het beste naar voren brengen. Er werd besloten om er maar direkt stevig in te vliegen en dat gebeurt met de Leuvense groep 'Outsi de Edge'. Dominique Die- rickx verzorgt zang en gi taar, Jurgen Lauwers de Koen Van der We- system. Bijna wekelijks stonden zij op het podium om te 'rappen' of te 'toas ten', beter gekend als 'dancehall-style'. Op vrij populaire muziek brengen zij hun eigen teksten waar in ze sociale wantoestan den aanklagen, vertellen over het dagelijkse leven of er gewoon op los impro- ghen gitaar en Mark Goris viseren. Zo verzorgden zij via een klubblad. Onder meer komen er telkens een kruiswoordraadsel in voor. Tijdens het voorbije jaar waren er 14 inzenders die alle puzzles korrekt hadden. De gebruikelijke 'onschuldige hand' lootte er als winnaars uit Frans Wille uit Moorsel, Jos Vanmol uit Herdersem, Rudy Breynaert uit Welle, wordt ingezet met de dolle Jos Muylaert uit Meldert Zonnebloem uit Ukkel volgden in april zes op voeringen door Hoger Op van 'Olijfje en haar moor- denaarsb, prettig ontspan ningstheater. Met 'Thaleia XVI dans' werd het sei zoen afgerond. Dit seizoen Het komend seizoen komedie van Claude Mag- nier, 'Blaise', een stuk dat u wellicht reeds op uw beeldscherm kreeg en u alvast doet watertanden. In een regie van gastregis seur Erik De Corte uit Hamme wordt gespeeld op 25 en 26 november en op 1, 2, 3 en 4 december. Tweede prduktie wordt Verhofstadt, Alfons Jans- 'Plotseling Thuis', een Ria De Boeck uit Aalst. 'Slechts drie van de 14 zijn van Aalst zelf, be treurde de voorzitter. Bestuur Het bestuur bestaat uit erevoorzitters Louis Pau wels en Frans Philips, le den van verdienste Ernest thriller van Francis Dur- bridge in een regie van huisregisseur Louis Pau wels, eveneens erevoorzit ter. De auteur ervan is de schrijver van TV-feuille- tons voor de BBC en grie zelen hoort er alleszins op timaal bij. Dit stuk wordt sens en Frans Verhulst, voorzitter Mare Poppe, ondervoorzitter Ann Pau wels, sekretaris Jan De Smedt, penningmeester Francois Matthieu, schrij ver Ghislaine Van Haut, verslaggever Ingrid Scho- ckaert, feestkommissaris Geert Vermoesen, archi varis Marie-Rose De Wolf, propagandaleider Carlos De Vits, begro tingsadviseur Frans Pau wels, leider technische ploeg Freddy De Bruyn en vertegenwoordiger van de spelers Danny De Boeck. Met 140 of 120 fr. voor een toegangskaartje blijft het nog steeds een weg- geefprijsje. Een abonne ment, rechtgevend op toe gang tot twee produkties, kost amper 200 fr. per per soon vermeerderd met 150 fr. per bijkomende persoon. Voor 500 fr. heeft U dus een abonne ment voor drie personen. Nadere informatie bij Jan De Smedt, Volksver heffingsstraat 77 te 9300 Aalst. Tel.: 053/21.17.13. (l.h.) speelt de drums. Vier roc kers van formaat! De tweede groep zal er zeker niet minder om doen. Onder de naam 'Heart Explodes' teistert zij al bijna vijf jaar de podia in het Aalsterse en omgeving met hun niet af- De Nieuwe Snaar is be- Nieuwe Snaar te gast in de latende gitaarmuziek, vallen van een nieuw gees- schouwburg van het C.C. Keer op keer zorgen ze kaanse afkomst, 'Panache teskind, 'Hackadja' ge- De Werf en brengt er hun ervoor dat de keet te klein Culture'. Zij specialiseer- naamd. Na de kraker die nieuwe show 'Hackadja' is. Life meer dan de moei- den zich in het spelen van 'La-La' was, waren de ver- voor het voetlicht. Een ini- te waard met Peter De melodieuze reggae met tiatief van VTB-VAB Rieck als zanger, Jo Lefiè- Haaltert en Aalst, met de vre bassist, Karei De Ba- steun van Gotron Electro- cker gitarist en Jo Van nica en de Dienst Vol- wachtingen voor de bore ling hoog gespannen. De Snaar heeft niet ont goocheld. Ze hebben zich niet laten verleiden om een blauwdruk van hun vorig sukses te maken. De muziek heeft het in 'Ha ckadja' ruimschoots op de sketches gehaald, inder daad, maar de heerlijke humor van het Snaar-trio blijft toch subtiel over het programma gesmeerd. reeds de fuiven na optredens van o.a. Bur ning Spear, I-Jah-Leve,... en vergezelden zij Dr. Ali- mentado op zijn toemee door België. Wat later op de avond is het uitkijken geblazen voor de 13-koppige groep Luikenaars van Marok- sterk geëngageerde tek sten. Hun act doet denken aan die van de Skyblas- ters: afgewerkt, aansteke lijk en weinig tijd om te pauzeren. Opmerkelijk zijn ook de twee meisjes die de backing vocals ver zorgen, let maar op! Deze Luikse formatie was reeds te bewonderen op het Sfinx-festival. Ambiance van de bovenste plank. Dit mini-festival wordt afgesloten met een groep die reeds bewees dat ze kunnen een koncert afslui ten. Zij waren ook al de laatste groep op Herder- rock en Westrock dit jaar. Ze noemen zichzelf 'The Jones' en komen uit het Dendermondse. Zij ver zorgden reeds tientallen optredens en namen drie singles op waarvan twee lijsttrekkers werden bij Studio Brussel. Wat The Jones kenmerkt is de lief de voor de song. Gediver sifieerde, energieke num mers ondersteund door vindingrijke drums, dam pend gitaarwerk en inven tieve baslijnen. Hun be zetting is een klassieke rockbezetting: Gunther Van Lierop zang, Rik Ver- meir gitaar, Dani De Sae- gher drums en Theun De Saegher bas. Kortom, dit eerste Am nesty Benefietkoncert zal zeker niet bij een schuch tere poging blijven. Het wordt een hele dag vollen bak voor het goede doel. Moet er nog zand zijn? Kaarten in voorverkoop kosten 250 fr. (nog geen 50 fr. per groep!) en aan de kas betaal je 300 fr. Voor alle inlichtingen: Rik De Brauwer, Houwstraat 54, 9260 Oordegem, tel. 091/ 69.00.81. ksontwikkeling van het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap. Wegens de enorme belangstelling én vraag naar kaarten start nu reeds de voorverkoop. Kaarten in voorverkoop kosten 250 fr., aan de kas sa 300 fr. (CJP en Plus 3- -50 fr.). Voor reser- In 1988 vervoerde de Brussel se luchthaven 7.057.310 pas sagiers De bewegingen op de luchthaven namen toe met 13 procent en het vrachtver voer beliep 242.665 ton of 6,5 procent meer dan het jaar voordien. In het kader van de viering van haar 450-jarig bestaan organiseert de «Koninklijke Rederijkerskamer Sint- vatie en meer inhïhtingen Barbara, Arbeid en Kunst» een orgelconcert door Sta- kan men Terecht bif "islas Deriemaeker in de Sint-Martinuskerk te Aalst VTB VABHaaltert (W °P vriJdag13 oktober te 20 J0 uur. Een aktiviteit waar- VTB^VAb' Aalrt VgP'Van OeempuO, via sponsorship. Stanislas Deriemaeker, Hackadja, andermaal een voltreffer Aldus 'Werfmagazien' reel centrum De Werf in de Molenstraat 51 te Aalst. Op zondag 5 november 1989 om 19u.30 is De Reklaamblad Lede 053/ 80.11.71 de katedraalorganist van Gotron Elektronica Aalst de o.L.V.-kerk te Ant- 053/78.30.83 werpen is een telg uit de (d.b.) Vlaamse Ardennen. Heel het koninklijk muziek- konservatorium Antwer pen. Stanislas Deriemaeker treedt vaak op als kon- Aalst. Heel wat belangstelling voor de voorstelling van het nieuwe programma van toneelgilde Hoger Op (a) Aalst. Een familiefoto van het bestuur van toneelgroep 'Hoger Op' (a) De Koninklijke Aloude Rederijkerskamer De Catharinisten, heeft andermaal een imponerend seizoen voor de boeg. Qua toneelproduktie wordt op zaterdag 9, zondag 10 en maandag 11 december telkens te 20 u. in een regie van Bart Wildeman 'Troonsafstand' gebracht, een hoogstaand toneelwerk en dan ook een zware opgave. Een aanrader voor liefhebbers van goed toneel. Waar de eerste profuktie in De Werf kan door gaan in de grote schouwburgzaal komt noodge dwongen 'Wat doet mijn vrouw van twee tot vijf?' in een regie van Herman Slagmulder op vrijdag 27, zaterdag 28, zondag 29 en maandag 30 april in de kleine schouwburgzaal. Opvoeringen in de zaal van het V.T.I. kenden duidelijk minder de gewenste belangstelling. Opdat 'Kinderen van een mindere God' zou kunnen plaatsvinden in de grote schouwburgzaal van De Werf werd deze produktie verschoven naar volgend seizoen. Naast deze produkties organiseren De Katrienen ook hun traditioneel kamavalbal op zaterdag 24 februari, het kinderkerstfeest in 't Kapelleken op 17 december met Francis Verdoodt ('Prikballon'), de Katharinavieringen op zaterdag 25 november met mis en lof aan het eigen altaar in de Sint-Martinus- kerk en viering van de jubilarissen in salons Royal Astrid Odilon De Vijlder, Emiel Liebaut, Simonne Van Laethem, William Verbestel en Emiel Fran cois. Bovendien volgen de H. Mis van de Lenaerts- stichting op zondag 6 mei en de barbecue op domein Verbrugghe te Affligem op zondag 10 juni. U kan abonnee worden (500 fr.), erelid (1.000 fr.) of do nateur (5.000 fr.). Nadere info bij griffier Erik De Smet, Marktweg 172, 053/21.91.09. (l.h.) wat prijzen zijn aan hem cert-organist in ons land besteed: eerste Prijs Fuga, maar tevens in de meeste hoger diploma orgel, vir- tuositeitsprijs van de re gering e.a.m. Hij is organist-titularis van de katedraal en leraar aan de muziekakademies Deurne en Dendermon- de, aan het Lemmensin- stituut te Leuven en aan Westeuropese landen, in het Oostblok, in Canada, Korea, Hongkong, Japan en de Filippijnen waar hij het befaamde bamboe-or gel bespeelde. Hij is te vens vaak lid van de jury bij allerhande orgelwed strijden. Daarenboven doceert hij harmonie aan de afdeling Muziekwe tenschappen van KU Leu ven. Hij is medestichter-be stuurder van de koncert- vereniging «Antwerpse Katedraalkoncerten» en artistiek direkteur van de Orgelcycli te Melsele en van de Antwerpse Sint- Joriskerk. Naast radio- en TV-opna- men realiseerde hij ver scheidene elpees en CD's. Te Aalst brengt Stanislas Deriemaeker werk van Jaak Nikolaas Lemmens, Johannes Brahms, Gustav Merkel, Alexandre Guil- mant, Louis Vierne, Ga briel Piemé, Charles-Ma rie Wicdor en Louis Lefé- bure - Wély. LH Aalst. Stanislas Deriemaeker aan het werk. Lede Play-back en soundmix Desociaal-kulturelevereni - ging Priester Daens Lede or ganiseert ter gelegenheid van septemberkermis in zaal «Soetekin» volgende aktiviteiten. Op zaterdag 23 september te 20 u. grote play-back- en soundmixwedstrijd met tro- feèn en mooie prijzen. Op zondaa 24 te 16 u. gratis smoutebollen voor alle kin deren en te 18 u. gratis Ker - mis-TD uit de oude doos met wals, tango, mars, samba, raspa van o.a. Ray Franky, Jo Leemans, Jean Walter, Jan Verbraeken, Bob Schol- te, Rudi Schuricke, Johnny Jordaan en Freddy Quinn met Radio Orlando en Nor- berto Delgado. Een nostal gisch evenement van for maat. Op maandag 25 na de zie- lenmis te 10.30 u. gratis ker misbelotting naar panklare kippen. Elke ronde twee winnaars. Zes winnaars in fi nale. En op dinsdag 26 van 11 tot 20 u. mosselen, steak, kip en tong met brood, kroket ten of frieten. Single of cassette bezorgen ten laatste op 23.09 te 18 u. Zelf aanwezig zijn te 19 u. Toegang voor supporters gratis. Deelnemen kost individueel 100fr.,voorgroepen 25 fr.

De Voorpost | 1989 | | pagina 11