Aalsterse kant in oud-hospitaal Provinciebaan onveilig om over te steken in Mere Dringend vrijwillig(st)ers gevraagd Klopt KNOK in extremis VOK? Kantmuseum in 't verschiet 3* Petitie aan het gemeentebestuur Vierde stratenloop van Erondegem Bakkersgast sloeg toe nadat hij zich bedrogen voelde 14 - 22.9.1989 - De Voorpost Kantatelier 'Rosemarijn' Aalst, organiseert in samen werking met de Stad Aalst en Mevr. Myriam De Saedeleer - meter van het atelier - en die zich reeds tientallen jaren inzet voor de bekendmaking van de hedendaagse kant in het buitenland, een tentoonstelling van authentieke kanten uit Aalst en omgeving. Aalst was in de 18e en 19e stad gezocht. Deze ver- ken van de typische kant- verdiepen in de fijnere eeuw een belangrijk kant- schuiving was het gevolg soorten uit Aalst eigen te kantsoorten zoals de - centrum. De kantuitgevers van de industrialisering maken en door te geven Vlaanderse kant^ (jioorlo- bleven te Aalst gevestigd van de stad. tegen het einde van de 19e Kantatelier 'Rozemarijn' eeuw, maar de werksters heeft zich tot doel gesteld werden aan de rand van de de originele kanttechnie- aan geïnteresseerde kursis- pende draden) of de typi- ten. sche streekkanten: Rosali- In maart 1978 werd ten ne-Perlée, Vieux-Flanders huize Dierickx in de Roze- (en vanaf '90) Duchesse, marijnstraat met kantkur- (afgeknoopte draden), sussen gestart. Sinds 1984 - Naast kloskant wordt werd de werking in han- ook Naaldkant onderwe den gegeven van de kursi- zen (voor beginnelingen sten zelf. Vijf dames van en gevorderden). - Dit jaar wordt ook La vetkant aangeleerd en in februari e.k. start een kur- sus Princessekant. - En wie zich verder wil Brugge specialiseren als verdiepen in de Klostech- kantlerares, en behaalde niek kan een kursus Tech- na 3 jaar studie, in 1984 haar diploma met een eindwerk over de authen tieke techniek van de Ro- salinekant uit Aalst. De eigen ontwerpen leren te- dames Alice Maes-De kenen o.l.v. een gespecia- Smedt, Wivina Van Den liseerde tekenlerares. het eerste uur namen de organisatie van het Kanta telier op zich. Mevr. Ghis- laine Eemans-Moors ging zich aan de Kantschool te nisch tekenen van Strop- kant volgen. - Gepassioneerden van hedendaagse kant kunnen Bossche-Gilbos en Franci- ne De Bruyn-Delgouffe, Chiney-kant, ging zich vervolmaken te Brionde- Een juweeltje dat te zien is op de tentoonstelling een diploma te behalen in deze specifieke Franse techniek. ren. Men mag zich echter hierop niet blind starten te Aalst waar veel gebruik en ^et Pr°hleem verschui- van gemaakt wordt bij de ve" .^ant er ™°et wel de- Het probleem van de verkeerstoename en de daaraan doortocht van een boot. ge,1Jk een positieve oplos- verbonden risico's voor 'zwakke' weggebruikers Men is de mening toege- sing gevonden worden, ze- vooral voetgangers vermindert geenszins op de Oude- daan dat een oversteek- er °P korte trajekt naardse steenweg te Mere. Dit is echter geen uitzonde- brug zeker geen overdre- ring want het is een algemeen verschijnsel, vooral waar ven lukse betekent en het belangrijke wegen een dorp kruisen. Een pertinent zou veel mensen talrijke voorbeeld van moeilijkheden van die aard is de Provin- risico's sparen, ciale Baan maar dan zeker het stuk gesitueerd over een Als bewijs dat zij door een Kantatelier een waaier van kursussen aan zowel voor beginnelingen als voor de gevorderde kantwerksters. Er wordt onderricht gege ven rato van 1 lesavond van 2 uur om de 3 weken. lier Rozemarijn' een per manent kantmuseum in te richten ter ere van de zo vele anonieme kantwerk sters uit de Denderstreek. Voor nadere info kan u terecht bij Ghislaine Ee- *«ll 4. UUl Ulll U». J tYVRVll. Deze werkwiize laat de mans-Moors, Diepestraat ueze werkwijze iaat ae 77 ns 77 Alirp kursisten toe de oefen- zeld van enkele kinderen, ]ietBn er hun eIoofsbne: hu hiiro#»mp#»crf»r It lip 0 bij burgemeester G. De Langhe en schepen P. Eeckhout gaan aanklop pen om hun grieven voor te leggen afstand van een paar honderd meter tussen de op- afritten van de autosnelweg. Hier heeft zich de laatste ging van de ouders, verge- jaren een dichte woonkern ontwikkeld. Het probleem stelt zich bijgevolg meer voor kinderen en mensen op hogere leeftijd. Door de nieuw aangebrachte wegmarkeringen is de snelheid op deze provin ciale baan nog toegeno men want parkeerstroken werden door deze vernieu wing ook als rijvlakken ge bruikt. Het gevaar om over te steken, om het even op welke manier, vanuit de Bos- en de Ot- tergemstraat is sindsdien verdubbeld. Het is dus ze ker geen denkbeeldig risi co voor fietsers, noch voor voetgangers die een vijf- strookbaan in één keer moeten oversteken. Bewoners uit de onmid dellijke omgeving, die met het probleem meermaals per dag gekonfronteerd worden, spraken hun on rust uit over de nieuw ge creëerde en zeker onguns tige situatie. Verkeeers- lichten en zeebrapaden hele woonwijk afgevaar digd waren overhandigden zij een lijst met handteke ningen en ook de kinderen ven achter, nl. een zelfge- kleefde folder van een kind in het kader van de veiligheid van de weg.'. Burgemeester De Langhe - Liuicuiibvaiti l/l i.aut;iu Tijdens hun gesprekken e„ Eeckhout had- kwam het er op neer dat den vee| Qor VQOr zij een oplossing zien m de ^even van dez<_ men_ een oversteekbrug voor omda, zj] va„ voetgangers en fietsers deze verkeersprob,£men met als alternatief dat be- d d<_ hoo£,e en ton en staal in een laagte .b' er zelts reeds stappen voor verf zelfs ech mens-vnen- daan haddenF^m een dehjk zijn Voor een der- |chtsignalisatie te verkrij. gelijke realisatie verwijzen Alhoewel ook het ge- zij naar de Bosstraat waar eentóbestuur hierbij B, er Plaats zou zijn naast de een raoeilijke situatie'Ver- autostradebrug en dit zou keert beloJofden zij toch toelaten dat er niet alleen nog andere pogingen te kinderen van de bewuste on5ememen j. woonwijk kunnen overste- ,ieve oplossi te vin£n ken maar ook deze van Hierbij dachten zij aan het Erondegem, Ottergem, verandJercn van VTekkem en Erpe zouden raarkeri die onder h», gebruik kunnen van ma- vorj beBuur aan bracht ken. D,t zou tevens een waren Hopeiijk6 vind, oplossing brengen voor de men ,och eeFns Jde goe<je jonge biblioteekbezoekers oplossing waarbij kinde van Aaigem, Burst en ren Qf oudere mensen niet Bambrugge die op een vei- altijd de dupe zijn. Toch manier de weg naar maande burgemeester De kunnen hier blijkbaar met Steenberg kunnen inslaan. Langhe de kinderen aan geplaatst worden, want dit Als voorbeeld geven zij opdat de ouders zich geen is afhankelijk van de wil hierbij om hun argumen- tweede wagen aanschaffen h*t ten te staven de voetgan- zodat ook op die manier gersbrug over de Dender het verkeer zal verminde- waar de densiteit van de voertuigen op de spitsuren voor overlast zorgt. Men heeft reeds aangekondigd dat men in Erpe-Mere het verkeersprobleem in zijn globaliteit gaat aanpakken en er één of meerdere hoorzittingen zal aan wij den, maar hier moet toch een zekere prioriteit in acht genomen worden, omdat het een akuut pro bleem is dat voor veel na righeid zorgt. JV stukken degelijk af te wer ken en de techniek gron dig in te studeren. Overzicht van de kur sussen: - Voor de beginnelingen in kloskant is er een kursus stropkant gespreid over 2 jaar - Daarna volgen (telkens 1 jaar kursus): Russisch, Chiny en Grof Bloem werk. Deze vijf jaar kursus vol gen zijn onontbeerlijk wil men zich grondig de klos- techniek eigen maken. - Daarna kan men zich Naes - De Smedt, Wel vaartstraat 149, tel. 70.03.11, Wivina Van Den Bossche - Gilbos, Aalster- sedreef 6c, Meldert, tel. 21.91.39, Leona Staels - Goubert, Iddergemstraat 17, Denderleeuw, tel. 66.71.2è, of Francine De Bruyn - Delgouffe, Beu kenlaan 55, te Erembode- gem, tel. 70.05.05. De tentoonstelling is toe gankelijk in het Oud-Hos pitaal, Oude Vismarkt, van 30 september tot en met 5 november e.k. LH van het provinciebestuur. Daarom is een afvaardi- Aalst. De studentenklub Ajoinista bestaat tien jaar en vierde die verjaardag uitgebreid (a) 'Niemandsland, een open huls...' Uit de handen van voorzitter van het Beurskomitee Muriëlle Boel ontving Bart Schellekens uit de Moorselbaan 138 de hoofdprijs van de bezoekerswedstrijd van de 42ste Jaarbeurs. Hij kon een draagbare computer meenemen ter waarde van 40.000 fr. LH Niemandsland in Kool straat 24 is in Aalst en erbuiten een begrip ge worden. Wie in om het even welke noodsituatie voor korte tijd een ónder- komen zoekt kan er terecht. Een tijdje afstand nemen van de probleemsituatie, de nodige rust en begelei ding vinden, meer klaarte krijgen in emoties, relatie problemen, materiële of administratieve wanorde, het kan een mogelijkheid scheppen tot een nieuw begin. Die kans biedt Niemands land. In samenspraak met de begeleiders wordt de tijd en de ruimte benut om efficiënt naar oplossingen te zoeken. De staf in Niemandsland wordt bijgestaan door een groep mensen die zich als vrijwillige medewerker kunnen aanbieden. Wer ken als vrijwilliger is een boeiende bezigheid. Het geeft je een gevoel van vrijheid en toch ben je betrokken. In Niemandsland werken als vrijwilliger, is boven dien apart en veelzijdig. Je leert omgaan met mensen in allerlei situaties, je kan je spontaan gevoel tot communiceren de vrije loop laten, het verruimt je denkwereld... en vooral je krijgt dat warme gevoel, in vrijheid, samen met ande ren, in een zinvol projekt bezig te zijn. Heb je wat vrije tijd, een avond, of zie je het week end als geschikte periode het kan allemaal in dit vrij willigerswerk. Niemandsland heeft vrij willigers nodig. Daarom deze oproep. Misschien wordt ook jij aangesproken door dit ini tiatief. Misschien wil je wel eens uittesten hoeveel vreugde het je geeft een deel van je vrije tijd te besteden aan het delen van je menselij ke kwaliteiten? Je bent steeds welkom voor een gesprek, infor matie, afspraken in Nie mandsland tijdens de werkuren. Wat verwacht Niemands land van een vr^jwillig- (st)er? De specifieke taak als vrij williger - in Niemandsland is vooral zorgen dat er per manentie is, dat Nie mandsland bereikbaar is buiten de bureeluren. Dus: telefoon beantwoor den, bezoekers ontvan gen, mensen die zich bui ten de bureeluren aanmel den voor opname, op vangen. De deelgemeenten Ottergem en Erondegem slaan dikwijls de handen bij elkaar voor wat het socio- kultureel leven betreft maar voor de vierde straten- loop verleent ook Vlekkem zijn medewerking. In samenwerking met Vlierzele organiseert de afdeling VTB-VAB van deze dorpen de jogging op 24 september a.s. met als eerste start te 15 u. en dit nl. voor de jeugd van minder dan 12 jaar. Zij zullen een afstand van 600 m. moeten afleggen. De deelnemers van de 5 en 10 km. starten een half uur later en iedereen die de aankomstlijn overschrijdt kan gratis deelnemen aan een tombola met zeker heid van ee nprijs te winnen. Inschrijven voor deze stratenloop kan gebeuren op de speelplaats van de gemeenteschool waar ook de kleedkamers zijn. De trofee die door het gemeentebestuur geschon ken werd, zal onder de deelnemers verloot worden maar toch krijgt iedere reekswinnaar een bloem- stukje dat door een plaatselijke handelaar geschon ken wordt en elke deelnemer bekomt een koek om zijn krachten te herwinnen. JV Vanaf dit jaar wordt ge start met een heus 'Ate- behaalden een diploma lier' waar afgestudeerde voor naaldkant en tekenen kursisten kunnen komen van eigentijdse kantpatro- klossen onder begeleiding, nen aan de Artistieke Kantmuseum voor Den- School voor Kunstnaald- derstreek kant te Zele. Mevr. Staels- Goubert, specialiste in de alleszins een overzicht van al wat er ooit in de streek T- van Aalst aan kant gepro- LrltfcnjL™ duceerd werd. En Tevens van wat er momenteel nog gemaakt wordt. t> - a Het ligt trouwens in de Br, de start van het maalf- bedoe,£ van .Kimstate. de werkjaar biedt het R Met nog één ontmoeting te gaan, deze avond 22 heeft Karnernieopkomen, voor insiders KNOK, de eindzege binnen handbereik. Enkel een totale wanprestatie van KNOK zou de overwinning nog aan KOK-Moorsel kunnen laten. En dergelijk debacle is weinig waar schijnlijk vermits KNOK reeds drie maal tereke zorg de voor een avondzege. Met de eerdere er nog bijgeteld was KNOK dan ook reeds 4 maal avondwinnaar. i Het is namelijk zo dat KNOK amper 63 punten achterstal heeft op VOK maar dat deze laatste ploeg vandaag geen enkel punt kan scoren vermits het organisator is. Tradi tioneel zorgt het dan wel voor een ultragezellig ge beuren en de situatie waarin VOK verzeild is geraakt zal daar allicht geen afbreuk aan doen. Wat is 63 punten achter stel? Niet zo heel veel. Een avondwinnaar raakt meestal boven de 80 pun ten en daarmee zou KNOK glansrijk eindlau- reaat worden. Zo veel heeft KNOK echter aller minst nodig. De eindklas sering stoelt inderdaad op een samentelling van pro centen. Elke avond wor den de punten omgezet in procenten met 100% voor de winnaar. Dit om tot een aanvaardbare nivella- tie te komen tussen de ui teraard fel verschillende moeilijkheidsgraad van de vragen tijdens de ach tereenvolgende kwisa- vonden. KNOK heeft dan ook geen 63 avondpunten nodig. Tenware een ande re avondwinnaar een uit zonderlijke prestatie zou leveren en een avondto taal dat boven de 100 uit reikt zou halen. En dat kan. De spanning blijft er dus tot de laatste vraag allicht in. Spijtig voor VOK dat het in die broederstrijd passief zal moeten toe zien want zijn eigen lot heeft VOK nu allerminst in handen. Naar Netwerk komen dus deze avond. Spanning te snijden. De prijsuitreiking meemaken. En wellicht meedoen in een ludiek onderonsje. Avondzege De puntenverdeling van verleden vrijdag ziet eruit als volgt. KNOK won met 83 pun ten en voor de algemene rangschikking is dat goed voor 100 procentpunten. Vervolgens 2. Aad Gaad 81, 3. VOK 80, 4. Gelijk Asdammen en Palugama, ieder 73, 6. Reto 68, 7. FN-Klub 59, 8. Tiger Pub 58, 9. Koeskoes 57 en 10. Kwistetweerniet. Klub 30 was verleden vrijdag af wezig. Finale Vanavond, vrijdag 22 te 20 uur, laatste ontmoeting van dit seizoen. Met nog één avond te gaan ziet de stand er dus uit als volgt: 1. VOK Moorsel 807, 2. KNOK 746,3. Asdammen 680, 4. Tiger Pub 647, 5. Palugama 649, 6. Aad Gaad 593,7. Kwistetweer- nie 519,8. Reto '82498,9. Jonk en Aad 467,10. FN- Klub 455, 11. Koeskoes 443 en 12. Klub 30. LH |14.C et le kus1 Lott jard CliF On Net toen onze vorige uit gave ter perse was, kwam het bevrijdend nieuws dat de dader van de moord op travestiet Louis-Christine gekend en ingerekend was. Het betreft de 26- jarige bakkersgast uit An- derlecht. Geen onbekende in dancings in de Dender streek. Vooral te Haaltert en tijdens het bewust weekend ook te Aalst. In "The Kings" te Aalst maakte hij kennis met de travestiet Louis-Christine, een kap(st)er uit Liede- kerke in een helrode mini rok en met heel wat juwelen. Na het dansen ging hij in op de avances van Louis- Christine en na 02 u. trok ken ze naar het eenzaam Gheeraertstraatje, een ge liefkoosd oord voor vrijen de paartjes, wegens de eenzaamheid. De straat loopt immers dood en is bovendien doods. Het werd een portie "vrijen" doch Alain stelde vast dat Louis-Christine niet de begeerde dame was maar wel gewoon een man. Agressief als hij was - hij werd reeds veroor deeld voor diefstal en in braak - ontstak hij in woe de, voelde zich bekocht, wurgde het slachtoffer en sloeg met een steen op zijn/haar hoofd. Waarna hij de ringen van de vin gers van L.C. griste en de inhoud van de handtas meegraaide. De lege saco- che belandde dan maar op het dak van een magazijn. De dader werd gevonden nadat als gevolg van de oproep een paar getuigen een preciese persoonsbe schrijving konden ver strekken. LH Deze opvang bestaat erin dat je hen eventueel wat tot rust laat komen en naar hun verhaal luistert en ver der dat je hen een beetje wegwijs maakt in Nie mandsland. Wat doen we zoal samen met de bewoners? Gezellig koffie drinken en babbelen, raad geven, maar vooral veel luisteren. Samen TV-kijken, kaar ten, een gezelschapsspel spelen, spelen met de kin deren van de bewoners... aandacht hebben voor el ke bewoner...

De Voorpost | 1989 | | pagina 14