Atlantis Lebbeke en AGO Aalst behalen zege, KC Appels n Vos Reinaert Sint-Niklaas moesten de duimen leggen Achtste Grote Prijs Raymond Impanis AGO Aalst Even een laagje leggen Patro Hamme weer favoriet Zaterdag 23 september Even voorstellen Ue Voorpost - 22.9.1989 - 17 J. W Nei Am end endej n hi KORFBAL Driekwart van de regionale irfbalklubs namen niet zo'n 'ertuigende start in het nieu- veldkorfbalseizoen. Vos leinaert Sint-Niklaas slaagde nog niet in één punt te iren. KC Appels en Ago ,alst haalden twee op zes. inkel Lebbeke mag met vier zes op een bevredigende iómpetitiestart terugblikken. Opvallende feiten van de toorbije korfbalzondag waren He ruime overwinning van At- intis Lebbeke tegen nieuw- tomer Loenhout en de zware lederlaag van KC Appels, op iigen veld dan nog, tegen jpartacus. Vos Reinaert Sint- 'iklaas moest slechts met een ;orf onderdoen voor Rapid lent. KC Appels 3 Spartacus 14 Het draait gewoon niet... Het draait gewoon niet in sommige Appelse vakken, al dus internationale Ann Schuddinck. Sommige viertal len slagen er niet in een dege lijk samenspel tot stand te brengen. De ploeg speelt nog altijd met een belangrijke in breng aan jongeren en dat begint nu een beetje tegen te vallen. Niet omdat ze slecht spelen maar vooral omdat in de wedstrijd hun gebrek aan ervaring aan het licht komt. Dat vooral doet ons de das om. Tijdens de wedstrijd van vorige zondag verloren we bo vendien reeds na 20 minuten spel Wim De Wilde. Luc Duym kwam voor hem in, maar die heeft amper twee weken training achter de rug en had bovendien een reser- venwedstrijd in de benen. Spartacus van zijn kant had zich in vergelijking met vorig jaar versterkt. Draait het bij Appels niet zoals het hoort, dan blijft ook de afwerking achterwege. Kansen worden wel ge- kreëerd maar we verzuimen ze af te werken. Bij de rust stond Appels al met 1-6 in het krijt. De Ap pelse korven waren van de hand van Ann Schuddinck, Winnie Janssens en Rudy Van den Steen. Ze behoren tot éénzelfde vak... Vos Reinaert Rapid Gent 7 Puntenoogst behoorde tot de mogelijkheden Korfbal. Baeyens (32) van Appels probeert deze Spartacusaanval te stoppen maar de 6 jeugdige Appelse speelster kon de hoge score niet verhinderen vh) Ago Aalst degradeerde eind vorig seizoen vanuit vierde afdeling naar bevordertngsklasse. Wat inhoudt dat de klub van voorzitter Steven Daelman momenteel in een kompe titie met acht i.p.v. met twaalftallen aantreedt. Aan trainer-coach Willy Braeckman vroegen we naar de voor uitzichten voor het huidig seizoen. In de eerste plaats zullen we proberen van Ago opnieuw een hechte groep te maken, We viseren niet direkt de titel. Daartoe beschik ik vooral wat de dames betreft over een onvoldoend brede basis. Wordt regelmatig getraind en wordt de nodige samenwerking opgebracht, zie ik Aalst dit seizoen trouwens mooie uitslagen behalen. Eigenlijk beschouw ik dit seizoen als een overgangsjaar, waarin vooral aan de opbouw zal worden gewerkt. Inderdaad bij het begin van het nieuwe seizoen kreeg AGO nog in extremis de kans opnieuw in vierde klasse uit te komen. Maar het bestuur heeft er 'verstandig aan ge daan die onverwachte kans niet ie grijpen. Vorig Seizoen hebben we vaak nederlagen uitgedrukt door hoge cijfers geleden. Zo'n toestand is voor een klub als Ago é;n jaar op te vangen, maar geen twee jaar en vermits het 'spe lerspotentieel onvoldoende was om met twaalftallen uit te komen, hebben we, meen ik, wijselijk besloten in bevor dering te blijven. Die wijziging in de samenstelling van de reeksen heeft ons dit seizoen trouwens al parten ge speeld. Maar ik herhaal het, dit seizoen komt het er voor Ago op aan te bouwen... (rvR) Bezoekend doelman Rivière was blijkbaar niet akkoord met het kleurtje dat zijn doel gekregen had toen Geraardsbergen op het terrein van Robur moest spelen. Even het wit een beetje bijwerken onder het goedkeurend oog van de scheidsrechter mocht dus wel. Voor Robur was het echter geen lachertje want de neofiet in eerste provinciale werd met 2-4 geklopt en daar zat deze keeper wel voor iets tussen (vh) Van Kampenhout-Sas via o.m. Lebbeke, Grembergen en Waasmunster wordt, richting Sint-Niklaas en zo nog naar Lokeren en Temse toe morgen zaterdag 23 september de achtste editie van de Grote Prijs Raymond Impanis (GPRI) verreden, 's namiddags. Deze semiklassieker prijkt voor de derde keer op de internationale UCI-kalender. De Verenigde Wielerklubs van groot-Sint-Niklaas (een entente van zeven verenigin gen) en de Pedaalridders van Kampenhout staan in voor de organisatie van deze koers. Mare Boelens uit Sint- Niklaas is de grote stimulator van de GPRI. VTM De kommerciële omroep VTM zal tijdens de dag van de wedstrijd zelf, nu zaterdag, een kort ritverslag uitzenden in het journaal van 19 u. (en eventueel ook in dat van 22 u.). Daags nadien, zondag, wordt een reportage van minstens een kwartier uitgezonden De wedstrijd zelf gaat om 12 u. van start in Kampenhout. Een paar wegeniswerken noopten tot kleine wegwijzigin- gen. Na 60 km bijvoorbeeld doet men in Belsele de Tuinlaan en de Valk aan. De eerste doortocht in Sint-Niklaas, Grote Markt, wordt verwacht rond 13.40 u. In Nieuwkerken is de bevoorra ding voorzien op de Tassijnslaan. als de renners op de Grote Makrt in Sint-Niklaas even vóór 16 u. opdagen blijven er nog twee plaatselijke rondes van elk 15 km af te haspelen. Men voorziet de aankomst zo rond 16.40 u. Die rondes gaan via de Kokkelbeekstraat in Sint-Niklaas, óók daarlangs, al zijn de middenstanders in die straat niet zo opgezet met het verkeersvrij maken van hun straat ten behoeve van de GPRI. Liefhebbers Tijdens de periode tussen de eerste en de tweede door tocht wordt een opwachtingswedstrijd voor liefhebbers georganizeerd (prijzenpot: 30.000 frank). Een dertigtal namen van deelnemers zijn inmiddels bekend: mensen ais Guy Van Hese uit Nieuwkerken, Stefaan Van Duyse en Patrick Moras uit Beveren. een hele groep Belselenaren, ütekenaar Edwin Ethoven, Patrick Heirewegh en Peter Van Huffel uit Hamme, enz. Beroepsrenners Voor de bcroepsrennerswedstrijd GPRI zelf verwacht men een 160-tal renners aan de start. Hierna de kopmannen of belangrijkste renners van elke ploeg: Carlo Bomans (Domex-Weinmann), Herman Fri- on (Histor-Sigma), Johan Capiot (TVM), Johan Bruy- Oeel (SEF. B), Claude Cricquielion (Hitachi), Martial payant (Toshiba), Sean Yates (Seven Eleven), Jan Bo- feert (La William), Johan Musseeuw (ADR W Cup), -nc Vanderaerden (Panasonic-Isostar), Danny Janssens •n Patrick Roelandt (Boccacio), Kees Hopmans en W. itauff (Stuttgart), winnaar van vorig jaar Stephen Hodge Pateminan), Nico Verhoeven (PDM), Dirk Heirweg Miniflat - Isoglas), Patrick De Wael (Humoploeg), Pascal Ihon (Système U), Jelle Nydam (Superconfex-Yoko) en tter Declercq en Benjamin Van Itterbeek (Lotto). W.V. Inderdaad, aldus Jacques Bogaert, de wedstrijd met Rapid Gent als tegenstanders moesten we gewonnen heb ben. We hebben immers twee strafworpen gemist en in een wedstrijd kantje-boordje is dergelijk falen fataal. Vos agde er wel in op voor sprong te komen maar tegen slag in de afwerking zorgde ervoor dat de stand i.p.v. 2-0 gelijk kwam. Bij de rust had Rapid Gent met 4-5 de leiding genomen. Vos verzuimde wel tweemaal via het missen van een strafworp, op gelijke hoogte te komen. De tweede helft bleek voor beide teams bijzonder zwaar. Vooral tij dens het laatste kwartier kwam aan het licht dat bij het begin van het seizoen de fysie ke weerbaarheid van sommi ge spelers nog niet op punt staat. Hadden we toen fysiek ster ker gestaan, we hadden het laken naar ons toe kunnen halen, aldus nog Jacques Bogaert. Vermelden we nog dat Gunther Martens eenmaal scoorde, Geert Pauwels twee maal en broer Chris driemaal. Atlantis Lebbeke 12 Loenhout 3 De kloof had groter kunnen zyn... Wie de einduitslag bekijkt moet tot de vaststelling ko men dat Loenhout, vorige zondag op het veld van Atlan tis Lebbeke, geen partij was voor de Lebbekenaars. En ge lijk heeft hij, want de Kempe naars produceerden een traag, bovendien steriel korf bal dat de thuisploeg in staat stelde, zonder zich echt tot het uiterste in te spannen, een afgetekende zege binnen te rijven. De Lebbekenaars kenden anders geen fraaie start. Het aanvalsvak kreëerde wel kan sen maar verzuimde die af te werken. Pas na een kwartier spel slaagde Carla Van Ros- sem erin, vanop afstand, de openingskorf te skoren. Wie dacht dat het hek toen van de dam was, had het bij het ver keerde eind want Loenhout stelde gelijk en pas in de 27e minuut kwam Lebbeke weer op voorsprong. Via opnieuw een afstandsworp, deze keer Korfbal. Appels-Spartacus 3 krijgen (vh) van Lutgarde Coppens. Toen al bleek de Loenhout- se veer gebroken, zodat At lantis erin slaagde bij de rust tot 5-1 uit te lopen. Hiervoor zorgden Frankie Cornelis (doorloopbal), Carmen Hen- ckens (afstand) en Sandra Van Rossem (afstand). De wedstrijd kende na de rust een quasi analoog ver loop: Lebbeke skoorde, via Lieven Maesschalck, maar een dekkingsfout van Carmen Henckens werd door de be zoekers afgestraft (6-2). Na een kwartier spel in de tweede helft vertoonde het scorebord reeds een 8-2 stand. Damien De Rouck had een strafworp omgezet en vanop afstand ge- skoord. Toen Frank Velde- man, ook al vanop afstand, de Atlantis-voorsprong aandikte tot 9-2, verliet trainer-coach De Rouck het veld en bood hij junior Patrick Ottoy speel- gelegenheid. De thuisploeg behield een rustig overwicht en liep uit tot 10-2 (Piet Maesschalck) alvo rens Loenhout nog eens kon terugslaan (10-3). Dankzij korven van Steven Callaert (doorloopbal) en Sarah De Meersman (afstand) werden de eindcijfers vastgelegd. In het laatste kwartier werd Frankie Cornelis vervangen door Bart De Meersman en verzuimde Loenhout nog een strafworp om te zetten. Ago Aalst 5 Sparta Ranst 4 Aalst sterker naar het eind toe -14. Peersman probeert dan toch een aanval op gang te Wij begonnen - aan het woord is Ago-voorzitter Ste ven Daelman - minder sterk aan de thuiswedstrijd met Sparta Ranst als tegenstan der. Onze tegenstrevers lie pen immers uit tot 0-2. Bij de rust stonden we nog met 2-3 achter en pas bij een 4-4 stand konden we gelijk maken. In de tweede speelhelft ver liep het samenspel heel wat vlotter. Vooral Mare Sanders die in totaal drie keer scoorde kon zich toen ontmaken van zijn sterke tegenstander. Voor de overige twee Aalster- se korven zorgde Fanny Smekens. Een zege die deugd doet, inderdaad. Vorige zondag slaagden we er overigens voor het eerst in met onze type opstelling op het veld te komen. Pierre Van Rossem K.V.K.T.-Tafeltennis Deze week start opnieuw de KVKT-tafeltenniskompetitie waaraan bijna honderd ploegen zullen deelnemen. Verdeeld in tien reeksen (waaronder twee jeugdreeksen) zal er weer gestreden worden voor de promotie en tegen de degradatie. In de eerste reeks is Patro A ongetwijfeld weer de grote favoriet. Maar of het vlot zal gaan is weer een andere zaak. Verleden jaar waren er twee ploegen die hen het leven trachtten zuur te maken: Dynamica A Waasmunster en hun eigen gemeentegenoten BAC-A. Vooral deze laatste was een gevaarlijke formatie die een tijdje meeliep aan de top. Maar eens geklopt zakte de ploeg als een kaartenhuisje in elkaar. Deze twee formaties zullen het ongetwijfeld weer op Patro A willen verslaan. Of zal sterke Stut - A nu de boeman worden in deze eerste afdeling? In elk geval met de aansluiting van Hellebout door Sterke Stut bezit deze ploeg de hoogste geklasseerde speler in de federatie en dit betekent voor de nieuweling in deze reeks een forse aanwinst die ze wellicht volledig zal uitspelen tegen haar grootste konkurrenten. Zo te zien wordt het ongetwijfeld een boeiende kompetitie. Voor wat de degrada tie betreft zal Patro C moeten uitkijken of het is eraan voor de moeite. Ook Pardaf A Kruibeke lijkt ons niet bekwaam in deze afdeling te blijven. In de tweede reeks zitten er drie Patro-formaties D, E en F. Dat er iemand de titel zou verwerven ligt wclllicht niet bij de mogelijkheden. Groot favoriet is hier ongetwijfeld Madeion A, de ploeg die tuimelde uit eerste afdeling. Okapi A en Ons Huis A Baardegem zijn mogelijks nog andere titelkandidaten. In de derde afdeling zal het ongetwijfeld drummen worden om naar de macht te grijpen. Herleving A Dendermondc is favoriet, tenware de jongens van Marcel De Bruyne nog voorbijgestoken worden door Lede A, maar ook KWB A Kruibeke is zo maar niet op zij te zetten. Korfbal. Trainer-coach Willy Braeckman

De Voorpost | 1989 | | pagina 17