fa Begin- en slotminuten maken het verschil Te zwaar verdikt voor een toch verdienstelijk Beveren Op zoek naar evenwicht achteraan Voetbalkalender Wl E. Aalst KAVD liet zich in slaap wiegen Jan Poortvliet één jaar bij Eendracht Aalst Temse onzeker in verdediging De ploegen Eendracht Aalst Berchem moet voor de bijl i8 - 22.9.1989 - De Voorpost Cercle Brugge - Lokeren 3-1 Lokeren heeft zijn tradi tioneel moeilijke wedstrijd op het veld van Cercle Brugge gespeeld. Eens te meer komt het puntenloos terug. Gek genoeg zijn er heel wat overeenkomsten met de match tegen An- derlecht. Allereerst is er de uitslag: 3-1. Dan is er de gele kaart voor Pier Janssen (opnieuw voor protesteren bij - en dit maal zelfs molesteren van de scheidsrechter). Daar bovenop komt nog de du bieuze leiding van deze laatste. Tenslotte is er het scoreverloop zelf: de doel punten vielen meestal aan de verkeerde kant en het aantal kansen was nog veel groter dan het aantal doel punten. Een twijfelachtig raak punt is de waarde van de tegenstander. Is Ander- lecht van nature uit een topploeg (de kassier zal dit volmondig beamen), dan speelt Cercle Brugge dit seizoen de pannen van het dak. Met een uitstekende Weber als centrale figuur en met voorts een stevig geheel is Cercle in staat om twee van zijn wensdro men te realiseren: de eer ste is Europees te spelen en de tweede, zo mogelijk nog belangen jkere, is vóór stadsgenoot Club eindigen in de kompetitie. Tegen een dergelijk ge motiveerde ploeg zou Lo keren het moeilijk heb ben, zoveel was duidelijk. Om de aanvoer tussen middenveld en aanval te verbeteren, had trainer Aimé Anthuenis Taibi als extra-spits (naast Samson en Etim) aan de partij la ten beginnen. Lokeren trok meteen richting Cercle-doel, maar kon geen echte kansen for ceren. Toch werd al snel duidelijk dat de lokale ver dediging niet bepaald vlekkeloos werk leverde, maar de Daknammers ver zuimden om hun veldover- wicht in doelpunten om te zetten. Het wordt tijd dat men op Lokeren een bord je hangt met de vermel ding: 'afwerker gevraagd'. De Wase oefenmeester zal moeten inzien dat men Pa trick Versavel niet zomaar kan laten gaan zonder te zorgen voor valabele ver vangers. Op één van de snedige .counters die de thuisploeg uit haar mouw schudde, scoorde Weber nadat hele maal in het begin van de match Frenay de thuis ploeg op voorsprong had gebracht en Schoofs twee minuten later de gelijkma ker had binnengehaald (vanop 35 meter!) via de binnenkant van de paal. De ruststand werd daar door 2-1. De eerste helft was van een hoog peil zo dat we met hoge aspiraties het tweede gedeelte van de wedstrijd tegemoet za gen. Dit viel zwaar tegen. Hoewel Lokeren op nieuw domineerde (hoe kon het ook anders, met al die spitsen), hield de Cér- cle-defensie stand. Aan de overzijde bleek Danny D'Hondt een stevig sluit stuk op de verdediging, toch tot aan de 90* minuut, toen een rommelige fase in het Lokerse strafschopge bied definitief een einde maakte aan al de illusies op de gelijkmaker. Soenens ging nogal ge makkelijk tegen de grond en scheidsrechter Moons wees onmiddellijk naar de elfmeterstip. Als artistiek nummertje zeer geslaagd maar of een dergelijke duik het verschil moet ma ken tussen winst en verlies voor één van de beide ploegen, is een andere zaak. Pier Janssen vond het nodig de man in het zwart daar nogal hardhan dig attent op te maken, zodat deze al snel naar zijn kaarten greep. Janssen had geluk want Moons had hem evengoed rood kun nen geven. Al bij al een geslaagde partij voor Lokeren, hoe wel de cijfers dit tegen spreken. Als Aimé An thuenis eens werk maakt van het zoeken naar een echte goalgetter, dan kan dit Lokeren nog potten breken. Wat nu volgend week end betreft... Sporting Lo keren speelt zondagna middag op eigen Daknam een... vierpuntenwedstrijd tegen Sint-Truiden. De zesde speeldag is inder daad al van kapitaal be lang met het oog op de verdere gang van zaken in het kampioenschap. Hoe het zover kon komen Dóódsimpel. De match te gen Anderlecht leverde naar alle verwachtingen niets op en op Cercle, waar Lokeren dan wel punten had moeten oog sten, liep het ook al ver keerd. Drie op tien dus voor de Waaslanders en dat is té weinig. Niemand had der gelijke balans voorspeld noch verwacht. Een feit is dat Sint-Truiden nu zon dag voor de bijl moet, maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. De Kanaries zijn immers, te gen alle verwachtingen in, ondermaats gestart en ook zij zullen daar wel snel verandering willen in brengen. Een duel dus op het scherp van de snee... Tom De Backer KV Mechelen - Beveren 4-0 Beveren - Lierse 1-4. Beveren, tot tien man herleid door de ref, moest stilaan buigen voor de bezoekers (dw) 1' Nationale Beveren-AA Gent (Vermeersch) Lokeren - Sint-Truiden (Dombret) 2' Nationale Seraing - Sint-Niklaas (De Bruyn) E. Aalst-Berchem (Goethals) 3' Nationale A Menen - Eendr. Zele (Hanssens) Bevordering A Doornik-Jong Lede (Caillet) Hamme-Torhout (Hus) 1* Provinciale Olsene-KAVD (De Tollenaere) SK Lebbeke-D'leeuw (Van der Eecken) Kallo-Oudenaarde (Lievens) G'bergen-Meldert (Van Zande) Waarschoot-Robur (Vervaeke) Terase-Melsele (Van Damme) 2* Provinciale A St .-Amandsberg-Kemzeke (Dhont) Meulestede-Klinge (Van de Weghe) Wippelgem-Kruibeke (Van Zande) 2* Provinciale B Bever-TK Meldert (Raveel) Baasrode-SK Aalst (Santon) 3* Provinciale B Schellebelle-Laame (Van Hyfte) Edeboys-Windeke (Paul) Beervelde-Serskamp (Van Laere) 3' Provinciale D Meerbeke-Mere (Van Damme) Doggen-Hofstade (Weyn) Gijzegem-Herzele (Van der Straeten) Bambrugge-Erembodegem (Fierens) Edixvelde-Heldergem (Van Boven) Aaigem-Kerksken (Aendenhof) E. Houtem-Erpe (Roosens) St. Denderleeuw-W. Moorsel (Gautier) 3' Provinciale E Gerda-Sombeke (Polfliet) Heikant-R. Lebbeke (Reyniers) Grembergen-Wieze (Van Bogaert) Buggenhout-St.-Gillis-D. (Coppens) St.-Gillis-W.-Haasdonk (Roelandt) H. Vrasene-SK Overmere (Teugels) Bazel-Kl. Laar (Boeykens) Stekene-Lokerse (Boone) 4' Provinciale D Iddergem-Burst (Delmotte) Ede-Bavegem (Holvoet) Oordegem-Lebeke (Merchiers) Woübrechtegem-Terjoden (Beeckman) FC Aalst-Erondegem (Verstraeten) 4' Provinciale G Berlare-Opstal (Verhelst) SK Kalken-Herdersem (Cap) Appels-Wichelen (Van der Stylen) Lutterzele-HO Kalken (De Leye) S. Moorsel-Schoonaarde (Piens) Smetlede-Opdorp (De Bolle) Val. Overmere-Boonwijk (Behiels) Baardegem-Oudegem (Maes) 4' Provinciale H Rupelmonde-Kieldrecht (Van de Perre) Sinaai-Eksaarde (Coppens) St.-Pauwels-Straatje (De Wilde) Waasmunster-Tielrode (Van Imschoot) Moerbeke-Daknam (Van Lombergen) White Boys-SK Lokeren (Heirbaut) Meerdonk-VW Hamme (Heerwegh) Verrebroek-Hoogeinde (Dhondt) Geel en blauw startte achter de kazerne vol ver trouwen de wedstrijd te gen uittredend kampioen KV Mechelen. De eigen sterke prestatie tegen Kortrijk en het moeizaam Europees avontuur van de Mechelaars beloofden een spannende wedstrijd. De eindcijfers geven dan ook niet de werkelijke waarde verhoudingen tussen Me chelen en Beveren weer. De zware nederlaag kreeg trouwens pas vorm in het laatste wedstrijdkwartier. KV Mechelen had zijn supporters verontschuldi gingen aan te bieden en alleen een stevige wed strijd van de kampioenen- ploeg zou de kritiek wind uit de vleugels nemen. De spelers grepen de laatste kans en onmiddellijk eiste Mechelen het initiatief op. Dat vroege offensief werd door Beveren moeizaam afgestopt en na 10 minuten stond Bosman aan de strafschopstip om de thuis ploeg inderdaad ook op voorsprong te brengen. Beveren, zich bewust van de eigen mogelijkhe den, reageerde maar top schutter Van Ankeren botste tweemaal op een sublieme Preudhomme. De 1-0 ruststand kon de neutrale toeschouwer be- VI Wesi suks< op 4 Ik zegt ploej Uitei voor punt wore blinc op n koren, supporters het altijd beter. Na de pauze versch Beveren als meest lend ingestelde pl< Geel en blauw, Mechf moest in wit en zwart treden, dikteerde tot het uur de wet maar n Edwin Van Ankei noch Marek Kusto raak voorbij Preudhomme. verdiende gelijkma kwam er niet. En zoals in zo'n geval vaak gebe geyle was het de andere pk Pelsr die scoorde. Tegen gang van het spel in sco de Severeyns, net vooi hij door Krol van het v zou worden gehaald, ei 2-0 nam alle vaart uit Beverse voetbalbenen. Zonder motivatie kwj Marek Kusto toch rx 7"^ dicht bij het aansluit<|Y doelpunt maar toen dat verkeerd liep w; KV Mechelen in de s -^Iepet se moeiteloos voorbij tegenstander. Ohana Clijsters maakten het zware verdikt volledig. Rik Pauwels zijn jonge mannen naast het voetbal ook weerbaarheid op het lefc'gen programma moe#enck zetten. Harm ach 2 liet h W haar dat Vooi omst konk start winsi VI Nikli de tv D< D'Hi Vo ;omp lag tens 1 feest iet V Hugo Aei team- ihebbi den i KAVD - Eine 1-1 KAV Dendermonde heeft het tegen het be scheiden Eine niet onder de markt gehad. De neo- eersteprovincialer demon streerde geen akademisch voetbal, liet zich weliswaar vaak op overtredingen be trappen met spelonderbre- kingen voor gevolg, maar legde een entoesiasme aan de dag dat wonderen ver richt. De thuisploeg had het zich eenvoudiger voor gesteld en begon de match alsof het om een formali teit ging. Van enige inzet was er tijdens de eerste helft nauwelijks wat te be speuren. Zes minuten voor de rust resulteerde een eerste bezoekende uitval in een doelpunt. Even later trok oefenmeester Pfaff opge wonden met zijn pappen heimers de kleedkamer in. Tijdens de pauze werden geen zoete broodjes ge bakken. Na de kampwisse ling trad paarsblauw dui delijk met meer overtui ging in de wei. Bestendig werden de gasten in de verdrukking gespeeld en na enkele kansen rondde Tom De Visser een per soonlijke poging af met de gelijkmaker, loen drie minuten later een bezoe kende overtreding binnen de grote rechthoek met een penalty werd bestraft, dacht iedereen dat voor KAVD de weg naar de overwinning open lag. Geert Van Roy die de strafschoptaak op zich nam, trapte de bal zo la mentabel zwak dat keeper Hoebeke geen moeite had om tijdig in te grijpen. Even later zoefde er nog een kopbal van Tom De Visser tegen het doelhout. KAVD had metéén vol doende gelegenheid gehad om een opponent, die toen duidelijk de kluts kwijt was, af te maken. 'We hadden kunnen winnen indien we de kan sen hadden waargenomen, zegde oefenmeester Pfaff. Niettemin ben ik biezon- der ontstemd over de zwakke verrichting tijdens de eerste helft. Er werd gewoon gewandeld, geen inzet getoond en onnodige tierlantijntjes gedemon streerd. Het bezoekende doelpunt was er overigens een gevolg van. In de middenlinie waren we nergens en dolven het onderspit tegen een entoe- siaste opponent. Tijdens de rust werd er 'hartelijk' van gedachten gewisseld. Na de kampwisseling werd er beter gevoetbald en dui delijk meer inzet betoond. De kansen om te winnen lagen voor het grijpen. Jammer dat ze niet werden waargenomen. Luc Schuddinck, voet baller van FC Dender leeuw en als toeschouwer aanwezig, wist dat KAV Dendermonde het niet makkelijk ging krijgen. We kregen Eine twee weken geleden als tegen strever. Het gaat om een team dat na de suksessen van vorig seizoen nog dui delijk in de wolken leeft. Het geloof in eigen kun nen is enorm. Geloof mij vrij dat dit team nog voor verrassingen zal zorgen. Niettemin liet Dender monde op mij een betere indruk, zeker op technisch vlak. Om in eerste provin ciale naar de titel te mik ken hoort knokken er evenzeer bij, belangrijker zelfs dan akademisch voet bal te presenteren. (e.g.) Diest - E. Aalst: 2-2 E. Aalst slaagde erin een punt mee te graaien op Diest, maar volgens de fysionomie van de wedstrijd zat er voor de Een- drachters deze keer meer in. De Ajuinen kenden hun beste periode tijdens de eerste helft, scoorden langs Chunga de openingstreffer, maar mi sten enkele open kansen door te laat af te drukken. Toen Wittebole, op het individuele vlak een van de betere spelers bij Aalst, na een persoonlijke aktie de stand op 1-2 bracht, wenkte de overwinning. Op 10 minuten van het einde kon Diest de balans toch nog in evenwicht brengen. Na de wedstrijd praatten we even met Wim De Wolf over de huidige waarde van de Eendrachtdefensie, die in 3 wedstrijden al 6 goals moest incasseren, wat nogal naar de hoge kant ligt. Wim De Wolf: 'Het is ongelooflijk welke goals we moeten slikken. Men mag ze gerust bij de geluk streffers klasseren. Tot nog toe moesten we eigenlijk geen enkele treffer op het passief schrijven die werd gescoord uit een uitgespeelde kans. Nu is het 'ook wel zo dat we over een middenveld beschikken dat zeer offensief is ingesteld, zodat bij de tegenaanval de verdiedigers ich toom i Diest ook zijn nieuwe aan winst Kanu in de wei als rech terflankverdediger. Die viel best mee. Hij speelt simpel zonder al te veel risico's te nemen. Alleen moet hij zijn krachten nog leren doseren. De Nederlander Jan Poortvliet heeft een kontrakt voor één seizoen getekend bij Eendracht Aalst. De 34-jarige verdedigende middenvelder speelde eerder reed^ bij PSV en Antwerp en kwam vorig seizoen uit voor het Franse AS Cannes. Hij werd aangeworven om meer rust in de Aalsterse defensie te brengen. Jan Poortvliet is speelge rechtigd vanaf de wedstrijd tegen Sint-Niklaas op 30 sep tember a.s. supportersklub 'Ajuin klaar voor Voetbal. De Aalsterse - hoe kan het anders - verplaatsing naar Diest (jmh PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gelegen in het domein Beukenhof, Lange- straat 16 te Aalst. Verant woordelijke is Van Damme Louis, Geraardsbergsestraat 116, Aalst. Tel. 053/21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geennckx 2 te Aalst (Kasteel Ter linden). Tel. 053/77.77.40. Ver antwoordelijke is Barrez Wilfried, Anjerstraat 4, 9308 Hofstade- Aalst. Tel. 053/70.18.88. Olsa Brakel - Temse 2-1 KSV had zich na de mooie 1-6 winst tijdens de eerste speeldag wel een ander beeld voorgesteld van hoe deze kompetitie verder zou lopen. Vorige week, na een slechte dag, kon verlies nog ingekalku- leerd worden maar amper een week later .alweer ver lies op Olsa Brakel is toch wel wat van het slechte teveel voor een titelpre- tendent zoals Temse nog maar eens vertrokken was. Trainer De Lamper liet voor deze wedstrijd Mar tens met zijn neusbeen breuk langs de kang en trok Filip Snijkers aan van bij de start. Vooraan vlot te het nog wel maar ach teraan bleek eens te meer dat Temse slechts een schim is en was van de ploeg die verleden seizoen zo sterk presteerde. Eerst het goede nieuws echter. Een doelpunt van Rodrigo. Floris Verstrae ten zorgde na 30 minuten voor de voorbereiding en na een hoekschop was het Rodrigo die nu werkelijk niet kón missen om Temse op voorsprong te trappen. Lang duurde deze op steker echter niet voor Temse want nu komt het slechte nieus. Achteraan weer hetzelfde liedje als tegen Dendermonde: zwak. De thuisploeg mocht opkomen door het centrum en zonder verpin ken de bal voorbij De Maeyer knallen. Zodoen de beide teams nog voor de rust naast elkaar. Na de rust deden de spit sen Waem en Snykers er dan alles aan om Temse op een voorsprong te krijgen maar een attente thuisver- dediging bleef de zaken goed oplossen, hetgeen niet van Temse kon ge zegd worden want na hoekschop kon Brakel aan de tweede paal, nu langs Denis, de beslissende goal inkoppen. De bezoekers vonden nadien niet meer de tegen zet om alsnog een punt te pakken zodat de tweede opeenvolgende nederlaag onafwendbaar was. Nog geen drama maar met nu zondag de komst van een op wraak belust Melsele voor de boeg (verleden seizoen 7-2) zullen de scheepsbouwers uit een ander vaatje moeten tap pen. Vooral de defensie van trainer Dé Lamper de bijzondere aandacht en mogelijk worden hier dan ook wijzigingen in ver- 1* Provinciale KAV Dendermonde Manu De Coninck en Marc I Cooreman ondervonden deze I week last van een kwetsuur maar treden waarschijnlijk op. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, i De Schrijver, Cooreman, Jacobs, Moreels, De Bruyn, Van Roy, De i Visser, De Baere, De Coninck (Pfaff, Steeman, Robbrecht). SK Lebbeke Er bestaat enige onzekerheid over een aantreden van Cooreman. Hij is gewond aan de enkel. De ploeg: Vinck, Hals, Meulenijzer, Peele- i man, Werner Van Heck, Frankie I Van Heek, Cooreman Mat- thijs, De Schrijver, De Vliegher, Gaessens (Bancheri, Tonnelier, Balis). Robur Moerzeke Laureys, Vcrcauteren L., Van 1 Geyte, Verhelst, Vercauteren A Ost. Ringoot, Huylebroeck, De j Malsche, Van Moerzeke, Wuy- tack (Raemdonck), De Ruys- scher, Nimmegeers) 2' Provinciale FC Baasrode Baert, De Cock, Michiels, Van Dorpc, De Decker, Ivan De Man, Pieters, De Troetsel, Van Keer, Schelkens, De Vos (Michel Dc Man, Van Damme). (E.G.) :m.s.) wacht. Twee op zes. Inderdaad een mager resultaat na dl wedstrijden voor een ploeg die de ambities koestert na eerste klasse door te stoten. Er mogen niet verder puntt te grabbel worden gegooid en derhalve is het part 'winnen' en anders niets. Berchem moet voor de bijl, zoniet blijven de ontgt chelingen én bij het supportersheir én zeker bij spelerspotentieel zich ophopen. 'Er worden inderdaad achteraan te veel geschenkt weggegeven om het gewenste resultaat te bereiken', ze| sekretaris Van Droogenbroeck. 'Niettemin blijf ik h volste vertrouwen koesteren in Derijck en Co, uitgaant van het standpunt dat Eendracht thans oversopt zit i talent. Het komt erop aan achteraan de zaken te herscl ken en de komst van Poortvliet kan niet anders dan motivatie betekenen voor hen die uit de vaste kern dreigt te vallen.' Ondertussen is Mariman volop aan het trainen en zij aantreden tegen Berchem komt niet in gevaar. S| Mandiangu had last van een lichte kwetsuur, maar medische staf hoopt hem tegen zondag a.s. gevechtsklat te krijgen. Hoogstwaarschijnlijk krijgt Limpens tegen c' mannen van 't Rooy een meer defensieve opdracht. Luc rijk aan routine om die taak naar behoren te vervullen. C dat vlak zette hij trouwens tegen Diest een sterke wi strijd neer. Voor de jonge Gerd De Bruycker worden f wellicht de laatste wedstrijden in de kern. Half oktol start hij te Brussel met zijn universitaire studies (handel ingenieur) en die zijn moeilijk te kombineren met ser profvoetbal. Volgende week dinsdag 26 september om uur speelt Eendracht een oefenwedstrijd op het veld vf RC Heirnis Gent. Oefenmeester Van Maldeghem b schouwt die match als een beste gelegenheid om Jat Poortvliet in zijn team in te passen. fan F Jet je p O] nanic touwt ;r w« 'gen; :ooj issin i si :htr ing 'Jn leitje

De Voorpost | 1989 | | pagina 18