Thuisverdediging weggetikt Mentaal staat 'VW Hamme sterk Het duurde lang voor de Stropkens VW Hamme wil ook eerste thuiszege De Voorpost - 22.9.1989 - 19 s.w ':daf keatfrw ontus «uw?; ^'.^W VftfCHtli ;i!*» v*ur, Kfcttft '*fc/S V»J Dok het W :t ledigen noemende :en zomaar niet ASKRNtN VW Hamme hoopt zondag voor eigen publiek tegen het Westvlaamse Torhout in gunstige zin te bevestigen. Na de suksesrijke openingsmatch is het de betrachting om een 4 op 4 te halen. 'Ik veronderstel dat Torhout een haalbare kaart wordt, zegt oefenmeester Harry De Roos. Eddy Maes is deze ploeg vorige zondag gaan volgen en trok zijn besluiten. Uiteraard is de ene wedstrijd de andere niet en ligt het niet voor de hand dat we in makkelijke omstandigheden twee punten rijker gaan worden. Er zal stevig moeten geknokt worden. Hoewel ik tevreden ben, mogen we ons niet blindstaren op de winst van afgelopen zondag. leper liet op mij geen grote indruk, vandaar dat de match niet als een waardemeter mag beschouwd worden. Wat mij gunstig stemt is de vaststelling dat de ploeg in haar geheel een totale inzet toont, vertrouwen uitstraalt en dat de morele barometer bestendig mooi weer aanwijst. Voor mij is het dus momenteel werken in positieve omstandigheden. Uiteraard is het veel te voorbarig om al konklusies te trekken. Feit is dat er pas van een goede start kan gesproken worden als we tegen Torhout de volle winst wegkapen. VW Hamme oefende deze week tegen Sportkring Sint- Niklaas. Het is momenteel niet precies geweten wanneer de twee achterstallige matchen gespeeld gaan worden. De ploeg: De Wilde, De Paep, Herremans, Coucke, D'Hondt, Smet, Vermeir, Nardus, Van Der Stock, Ver- geylen, Van Calenbergh (De Borger, Verbustel, De Pelsmacker). (e.g.) Sint-Niklaas - R. Genk 2-4 Na een mooie start in bal liet het dikwijls de plaatse tweede nationale, waarin lijken met één enkele voorzet Sportkring Excelsior Sint- ter plaatse. Zo ook in de zes de minuut toen Dirk De Wachter tot tweemaal toe een voorzet slecht in de bezoeken de doelmond trapte. De hele thuisploeg die op dat moment offensief ingesteld stond keek Niklaas toch een drie op vier wist af te dwingen te gen Racing Jet en SK Ton geren werden 'de beren' ditmaal op deze derde speeldag voor eigen pu- u y,Tlv„, bliek in de verlegenheid verbaasd o^hoe" de" Genksï gebracht door de fusie- nummer elf Gyimesi een ma- ploeg Racing Genk die met fris en snel voetbal de thuisploeg kon afmaken. Wel is het zo dat een ach teraan erg onzeker en dik- gistrale bal trapte tussen de hele thuisverdediging naar Bucan die op zijn eentje en bijna vanop eigen helft rich ting Crasson trok. De thuis- wijls mistastend Sport- doelman stopte nog wel in knng de bezoekers meer eerste instantie het schot van dan een hand heeft toege- de vaardige bezoeker maar stoken in de afgetekende tegen diens herneming had hij overwinning. Genk, dat geen verhaal: 0-1 na 6 minu- bhjkbaar nog teert op en- ten j^et werd stil in het thuis- kele flitsende bewegingen kamp en ook de naar schat- UltJ?-r l0!1 eerste^'asse" ting 1500 supporters van de verblijf, beheerste gewoon thuisploeg keken benauwd de wedstrijd. Sint-Niklaas naar wat komen kon want dat het zocht in te mgewik- deze vlug opgezette aanval kelde kombmaties op weg was een toonbeeld van pure naar Caspercic kon enkel klasse, bezoekende klasse, begin tweede helft, toen gn er kwam nog een en Franco Pirelli zijn eerste ander. De eerste twintig mi- optreden afwerkte voor ei- nuten van ^t duel zagen de w gen publiek, wat weer werk bieden maar toen al weer de doelkansen voor verpakt werden in ge schenkartikelen voor leper - VW Hamme 1-3 beren hoe de Genkse bezoe kers steeds maar met de pot honing onder hun neus voor- "bij liepen. Op de achtste mi- nuut alweer Busuttil die op de Genk was de nederlaag ,oop ging. pasje achteruit onafwendbaar. naar pier Denjer maar deze trapte net naast. Na een kwar tier nog maar eens Gyimesi voor Genk op links, strook waar Lacroix en vooral Kep- pens het lieten afweten. Gyi- mesi's voorzet bereikte Alain Busuttil ongrijpbaar voor thuisploeg Geen wijzigingen de Voor VW Hamme is de aan doen. Tijdens de pau- j kompetitie pas vorige zon- ze was ik er, net als mijn thuisploeg voor de start van Hermans en die zwiepte ge- da8 begonnen. De Wui- maats, wel van onder de dit derde kompetitieduel. De past voor doel waar Crasson roos tens hebben er meteen een indruk. Na de hervatting bank was enigszins veran- echter de bal kon pakken feest van gemaakt door zijn we op een glorieuze derd. Lathouwers en Cal- voor de klaarstaande Busuttil het Westvlaamse leper op manier en zonder komple- ieeUw waren verdwenen en in Amper één minuut later xen verder blijven voetbal- bun plaats kregen Franco Pi- mocht Crasson een hele veld- fcl len. Snel verwierven we rem en Hans Everaert hun kapel kaarsen doen branden Hamme kreeg te maken voor de tweede keer een 'zitje' van trainer Bulatovic. toen Busuttil nu op rechts zich AE„inet een tegenstander die voorsprong. Iedereen Bij de elf wél een blijkbaar -alweer knap vrijhaakte en een ach zomaar met in de pan maakte toen aan iedereen njet fitte Eric Lacroix want voorzet veinsde doch het le- liet hakken, een sterke in- duidelijk dat we deze buit hoe die jongen nog kon lopen der rechtstreeks naar het ret betoonde maar blijk- met zomaar gingen prijs- met zulk omzwachtelde thuisdoel trapte. Crasson die jaar met behoort tot het geven. Er werd met over- knie...? ook een voorzet verwachtte transje van de vaardigste tuiging gevoetbald, zonder Toch vertrok Sint-Niklaas zag de bal nog net op de earns. De Hammenaars er een akademische aange- met veel goede moed. Al da- eerste paal terug het veld in- lebben nochtans de pun- legenheid van te maken, delijk werd duidelijk dat dit springen. De beren? Zij ston- Toen we op een kwartier Racing Genk verleden sei- den erbij en zij keken ernaar, den gekregen. voor tijd nog eèn derde Zoen een trapje hoger had Vooral dan naar het spel van II Om een fysisch krachtig keer tot skoren kwamen, gespeeld want met snel voet- de bezoekers die op een pro- Sngestelde opponent tot de was het hek helemaal van Bcnieval te dwingen, moet de dam. je zelf over stevige wapens Ik veronderstel dat we beschikken. Ons inziens is begonnen zijn aan een de neo-vierdeklasser be- veelbelovende kompetitie, Bwaam om met de beste zet Jo De Wilde het ver- Beeksgenoten te ijveren. haal verder. Die mening deelt ook Het is leuk om naar de jloelman Jo De Wilde. Hij trainingen te komen, met is verschillende jaren lid je maats te vertoeven en 'an een team dat binnen samen de wei in te rennen. Ie kortste keren zowel ups Oefenmeester De Roos Jls downs beleefde. heeft speelvreugde in onze fe» 'We vormen een hecht rangen gebracht. Die in- l blok en daarin schuilt jektie was er nodig na de lans onze kracht, meent degradatie. Daar spreekt overigens geen kat meer over. Ik stel me voor dat ik in de herfst van mijn voet- fe na een eerste kanon- baljaren nog leuke mo- :hot niet zomaar uitéén- menten in Hamme zal be- iuiven als een troep ver- leven. Of de ploeg ten op- chrikte mussen. De thuis- zichte van vorig jaar een loeg nam bij de aanvang technische verfijning on- fe eerste initiatieven, derging is moeilijk in te rtijn inziens hebben we schatten. Er heerst wel tar nog net iets te lang de een bruisende sfeer en met pe Wilde. Uit de voorbe reiding en de recente Batch op leper blijkt dat rijheid gegund. Halfweg een algehele inzet die dit erwierven we een voor- blok blijkbaar demon- prong uit een vrije trap streert, kunnen er wonde- an Robbie Smet. Je kan re dingen gebeuren, et je wel voorstellen hoe (e.g.) ij op de hem geëigende lanier de bal tegen de Juwen joeg. Na die tref- r waren de lokalen vaker 1 j Jgenaar van de bal Wij (JnVerdienQ Sint-Niklaas - RC Genk 2-4. Ook deze aandringende De Waele zal niet kunnen besluiten (dw) bleemloze zege afstevenden. Tenminste, dat was de ten dens, en gelukkig was er nog Joris Cornet die zijn ploeg toch eventjes op sleeptouw kon nemen. Zo schotelde Jo ris na 19 minuten Bart De Waele een kans voor de voe ten maar Bart vond Caspercic op zijn weg net als Jos Kayser even na het halfuur toen deze zelf een mooie aktie opzette met De Waele en Cornet als aflossingspunten en dan maar zelf krachtig uithaalde maar ook al op Caspercic en verde diger Bijnens uithaalde. Bijnens die even later geel zou krijgen voor een fout op Cornet. Dit om aan te tonen dat Sint-Niklaas dan toch na de eerste geweldige twintig minuten van Racing Genk stilaan de neus aan het ven ster kon steken. Buiten een gele kaart voor Jos Kayser even voor de rust zou de thuisploeg niet ver geraken. Debuut Pirelli Na de pauze bleef Jos Kay ser dan in de thuiskleedkamer en deed de roodharige Franco Pirelli zijn debuut. Deze bal virtuoos bracht aanvankelijk de thuisploeg op een hoger niveau. Heelwat agressiever dan voorheen speelde de thuisploeg. Doch kansen wa ren er voorlopig nog niet. Hierop moest gewacht wor den tot de 67e minuut toen... Genk kon scoren. Inderdaad Busuttil was nog maar eens doorheen de thuisafweer ge raakt, leverde een harde knal af, té hard voor Crasson, want deze kon het leder niet klem- vast houden en de goed ge volgde Alain Hermans was er als de koolmannen bij om in te tikken: 0-2. Gezien het wedstrijdbeeld was dit een onoverkomelijke hindernis voor de thuisploeg die moest ervaren dat het veel snellere Genk de betere was. Doch vechter Pirelli was het daarmee blijkbaar niet eens en kon op het middenveld af en toe een duel winnen. Eerst plaatste hij Verschelde in goe de schietpositie en vervolgens stuurde hij Comet weg. De kleine uit Sinaai draaide om de Genkse reus heen dat het een plezier was om zien en na 70 minuten was er weer hoop bij de thuisploeg want Joris Cornet scoorde, 1-2. Racing Genk slikte toch even bij dit Cometnummertje en toen Pirelli meer en meer vat kreeg op het middenveld was de hoop aanwezig bij de thuisspelers en supporters dat een gelijkspel zeker tot de mogelijkheden kon behoren. Op dat moment verloor Erik Lacroix, mogelijks ge hinderd door zijn kwetsuur, een nieuw duel met Busuttil op links. De vaardige bezoe ker legde zoals dat hoort de bal laag achteruit en de ge volgde Gyimesi knalde Cras son voor de derde maal on deruit: 1-3 na 74 minuten. Het was meteen uit met de herop standing van de thuisploeg. Bulatovic had toen wel begre pen dat Lacroix moest gewis seld worden voor de fitte Everaert maar wat haalde dat Sint-Niklaas (dw) - RC Genk 2-4. Ook deze keer is keeper Caspercic De Wachter te snel af Sint-Niklaas - RC Genk 2-4. Keeper Caspercic kon ook deze neutraliseren (dw) van De Waele toen nog uit, dacht iedereen. Sint-Niklaas vocht met de moed der wanhoop en toen Piet Verschelde amper drie minuten later op voorzet van Bart De Waele krachtig op Gaspercic besloot kon Joris Comet opnieuw binnentik- ken: 2-3. Nog niets verloren, zul je denken maar alweer fout want nadat Gino Nijs met een afstandsschot de be zoekende doelman in verle genheid had gebracht en die zelfs met moeite de bal in hoekschop kon tikken, deelde de thuisafweer alweer ge schenken uit op tien minuten voor het einde van de partij. Het was nu Daniël Maes die deelde in de malaise en met een onoordeelkundige terug speelbal het leder in de voe ten schoof van de goed ge volgde Hermans die meteen de eindstand op de planken trapte: 2-4. Harde cijfers natuurlijk voor dit Sjjortkring Excelsior dat in de tweede helft lange tijd zelfs de meerdere was van de bezoekers maar dat via een slecht georganiseerde verde diging de twee punten richting Kempense steenkoolmijnen moest laten gaan. Hopelijk kan het trainersduo Bulato- vic-Van Haver nu de nodige lessen trekken uit deze defen sieve wanprestatie. Vooral met een bezoek aan Seraing, nu zondag op het programma, lijkt het ons aangewezen om achteraan nog eens alles op een rijtje te zetten. De vol gende thuismatch komen Lo- zano en zijn Aalsterse maats naar Puyenbeke en dat zou wel weer een zware dobber kunnen worden. Marc Stevelinck Jong Lede - Heirnis Gent 1-1 Jeoogden het element ver- >ing, braken uit op tijd Eendracht Zele - Harelbeke: 1-3 stond, maar konden cht niet zoveel kansen af- De tricolores zijn in de topper voetballende ploeg dingen, laat staan verzil- met Harelbeke hun onge- stelden, eren. Met de rust in zicht schonden blazoen kwijtge- Dit keer eiste Danny Van loest ik de gelijkmaker speeld. Onverdiend weliswaar Puyvelde overbuur de hoofd- fcstaan. Ik beloof op vermits de Zeienaars een be- rol op. De Harelbeekse por- n' zeieerste kommunie- stendig veldoverwicht af- tier Vandenbroucke keepte ik hc e'^e ^at 'k er n'ets k°n dwongen en zich als de best negentig minuten lang alert, [gaai 'nt-Niklaas - RC Genk 2-4. Verschelden werd hier langs achter aangetrapt maar de telleider had het blijkbaar niet gezien (dw) Slechts eenmaal liet hij zich in de luren leggen toen Frank Van den Broeck met een fraaie kopbal voor de gelijk maker zorgde. Toen hield het Zeelse kamp een overwinning nog voor mogelijk. Tever geefs echter zoals later zou blijken.. Iedereen wist dat we eenmaal zouden verliezen. Nu het zover is na een wed strijd waarin we op basis van onze prestatie aanspraak maakten op de overwinning komt dit dubbel zo zwaar over', aldus Eendrachttrainer Rudy Haleydt. 'De 1-3 eind- score geeft een duidelijk ver tekend beeld van deze kon- frontatie. Harelbeke kon tij dens de eerste helft nauwe lijks een doelkans versieren. Na de pauze waren we ver plicht risicos te nemen. Met Filip Fiers streefde ik naar meer diepgang op de flanken. Dat is ons maar gedeeltelijk gelukt. De tweede West vlaamse treffer viel te vlug na onze gelijkmaker. De ploeg kreeg nauwelijks de gelegen heid zich te herorganiseren. In dit treffen vielen de doel punten aan de verkeerde kant. Harelbeke heeft aan honderd procent afgewerkt. Wellicht gaf de maturiteit van de Westvlamingen de door slag. Ondanks dit verlies tota liseren we een vier op zes. Het blijft desondanks een goede kompetitiestart. Hope lijk voelt de ploeg zich nu ontlast van de druk om de eerste nederlaag. Belangrijk is ons moreel sterk te houden en in Menen een punt te pakken'. (Joost Arens) Na gelijke spelen tegen Denderhoutem en Wiels- beke wachtte Jong Lede alweer een zwaar duel. Nu kwam het prestigieuze Heirnis Gent zijn opwach ting maken aan de Open- veldstraat. Zonder Le- rinckx en Croes moest het volgens coach Wander- stein ook kunnen. Van Der Schommen en Qui- por, dat is natuurlijk niet niks. Maar als de inzet en kracht in een ploeg op peil blijven, kan dit talent al- 'licht geneutraliseerd worden. En Lede nam ook een schitterende start. Op hoekschop van Van de Velde knikte De Poortere voorbij Van Der Schom men (1-0). Wat een be gin Heirnis liet zich ech ter niet afsnauwen en trok verwoed in de aanval. Vooral Naudts en Nyiren- da kwamen gevaarlijk voor doel opduiken. Toch kwam er steeds een been of de hand van Van Der Straeten in de weg. Tijdens het tweede kwartier wist Lede het evenwicht wel te herstel len maar rond het uur ging Nyirenda serieus aan de bel hangen. Van Der Straeten moest laaguitval- lend redding brengen. Ook Lede poogde nu even en Impens besloot nipt over. En de partij bleef in balans naar de rust toe. Van Der straeten bleef goed akteren. Voor de rust diende hij nog een inzenden van Naudts on schadelijk te maken. Met een kopslag van Quipor besloot men deze geani meerde eerste helft. De tweede helft startte met een reuzekans voor Gent. Valck kwam alleen voor doel. Van Der Strae ten redde evenwel spekta- kulair. Ook Van Der Schommen diende een be roep te doen op al zijn kunnen toen een aktie van Bayens, Matthijs en De Poortere zeer gevaarlijk bleek. Dus Lede op de counter en Heirnis nog scherper in de aanval. Zo lepelde Jean-Yves Van den Berghe tot bij Kie- ckens die tot zijn eigen konsternatie zag dat Van Der Straeten redding bracht met de voet. Gent zakte een beetje weg naar het slotkwartier toe en Im pens kreeg dé kans aan de voet om de partij te be slechten. En toen viel de bal na een ongelukkige la terale pas in de voeten van Quipor. Deze bediende Nyirenda, die besloot kei hard in de kruising (1-1). Dit op zes minuten voor inrukken. In die laatste minuten gebeurde er ei genlijk niets meer zodat we op een logische eind uitslag strandden. (g.d.t.) Liefhebbersvolley 'Den Bolhoed'. De ploeg N.S.B. uit Belsele (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19