Gaten in de kaas Logische thuiszege Flinke bolwassing voor Klinge Met één punt dik tevreden SK Lebbeke te braaf Gouden goal van Beek Eerste zege voor Kemzeke 20 - 22.9.1989 - De Voorpost Robur - SK Geraardsbergen 2-4 Robur - Geraardsbergen 2-4. Wuytack shot op doel maar de bal gaat over (vh) JV Kruibeke - Bellem 1-0 Een puntendeling zou een logischer resultaat ge weest zijn na deze wed strijd, waarin de thuis ploeg tijdens de eerste helft duidelijk een mees terschap aan de dag legde, betere kansen afdwong maar niet kon afwerken door een te trage snelheid bij de balwisseling. Sus pens was er in de aanvangsminuut toen de lokale keeper Laureys vuistwerk moest verrich ten op een schot van De Bruyne. Een onmiddellij ke reaktie leverde aan de overkant een doelpunt op waarbij Eddy De Malsche als maker en Leo Wuytack als fourier betrokken wa ren. Van toen af bleef de thuisploeg een domineren de rol vertolken. Even voor het halfuur werd een scherp inzenden door Ost net over doel gelepeld door Eddy De Malsche. De bezoekende keeper diende zestig sekonden la ter op al zijn kunnen be roep te doen toen Leo Wuytack, ontegenspreke lijk de betere speler in het lokale kamp met het hoofd uithaalde. Net voor de rust beging de plaatselijke keeper Laureys een fla grante overtreding op De Rom, Prompt leverde hem dat een gele kaart op en een strafschop voor de be zoekers die door Goossens Eindelijk, na drie kom petitiewedstrijden heeft Kruibeke de eerste twee puntjes binnen na een vrij gelijicopgaande wedstrijd waarin tal van wisselende kansen aan de orde waren bij beide teams. Bij de thuisploeg blijft het nog steeds de vraag wanneer beide spitsen Hamerlinck en Waegemaeckers nu eens uit hun krammen gaan schieten. Met Wae gemaeckers heeft men blijkbaar nog maar weinig geduld want aan de rust werd hij al gewisseld voor Van Bogaert nadat geen enkele poging van Jaak tussen de palen belandde. Zelfs niet vanop twee meter. Zijn vervanger, Van Bogaert, kon ook al niet voorbij de bezoekende doelman geraken van om en bij één meter zodat we meteen weten waar het schoentje wringt bij Krui beke. Hamerlinck kreeg zelfs al in de eerste helft geel voor ongeoorloofd handspel en toen hij dat op het einde van de wed strijd nog eens overdeed mocht hij prompt inbinden net op het moment dat zijn ploegmaat Rudy Beck het zo belangrijke doelpunt scoorde. We waren dan wel al een kwartier voor tijd en op een moment dat de bezoekers even aan het drukken waren. Dat bleef zo tot lang in blessuretijd want de scheidsrechter liet wel vijf minuten overspe len. Net voldoende voor Bellem om een vijftal hoekschoppen af te dwin gen waarbij thuisdoelman Verstraeten nog eens in de hoofdrol moest om al deze pogingen af te stoppen. Eenmaal was hij geklopt maar een andere thuisuit- blinker, Rudy Stuer, kon hem op de lijn bijstaan. Nu zondag hoopt Krui beke Vereycken en Ver- berekmoes te rekupereren maar ook dat zijn jongens die het al vlot draaiende middenveld maar kunnen steunen. Vooraan blijft het schoentje knellen en het zou ons niet verwonde ren mocht trainer Yse- weyn zijn spitsbroeders Hamerlinck en Waege maeckers op afzondering sturen... (M.S.) evenwel werd naast getrapt. Na de hervatting namen de lokalen opnieuw de teugels in handen. Toen na tien minuten Eddy De Malsche, na een tweede gele kaart, de laan werd uitgestuurd kregen de be zoekers geleidelijk aan meer greep op het spel. Een afgeweken bal, zeg maar lucky-goal, leverde hen snel de gelijkmaker op. Hoewel Robur via pe nalty nog een voorsprong verwierf, was het duidelijk dat de afgang voor de lo kalen begonnen was. In de laatste twintig minuten werd het Moerzeekse lot helemaal bezegeld. Tekortkomingen Na afloop van de wedstrijd tegen Geraardsbergen zat men in de Moerzeekse kleed kamer in zak en as. Iedereen beoogde een eerste kompeti tiezege en uiteindelijk liep het helemaal falikant af. Reden dus om ontgoocheld te zijn. 'Het ontbreekt ons duide lijk aan iemand die rust in de ploeg weet te brengen en over enig organisatietalent be schikt, dixit oefenmeester Verniers. In feite is dat een probleem dat niet van gisteren dateert. Nu is het wel zo dat we in de eerste helft de betere ploeg waren en meer kansen af dwongen. Jammer dat ze niet werden waargenomen. Nor maal hadden we de rust met een ruimere voorsprong moe ten ingaan. In de tweede pe riode liep het fout van het ogenblik dat Eddy De Mal sche uit het veld werd ge stuurd. Numeriek in de min derheid bleken we onvol doende te organiseren met de fatale afloop als gevolg. Met één punt uit drie wedstrijden namen we een zwakke start. Jammer voor spelers als bijv. een Leo Wuytack die een al gehele inzet demonstreerde en ontegensprekelijk een cen- Irie S| lit ee len 01 iet tl iendr trale rol mag opeisen.' 'Er zal in deze kompel hard geknokt moeten den, meent voetballer Et De Malsche. Tegen Geraat bergen hadden we op minst een punt moeten ken. Meer nog, bij de moest de zaak beklonl zijn. Ik werd uit het veld u stuurd na een tweede g(K!'r kaart. Bij de eerste zogy naamde overtreding was gewoon in een duel en vet over de beslissing van de De tweede keer maakte een haakfout en de gele kt was daarbij terecht.' Net voor de rust werd kt per Laureys op een gele kt getrakteerd. Hij ging op ogenblik zijn boekje te buit toen hij een opponent no^enaai hardhandig aanpakte. Moerzeekse doelman motl zich gelukkig prijzen dat f ref hem de zwaarste sankf bespaarde. Robur - Geraardsbergen 2-4. Bij deze vrijschop van Vercauteren kwam Robur bijna a een tweede doelpunt. Later zou het wél vallen (vh) Melsele - Waarschoot 3-0 Waarschoot, dat het dit seizoen knap lastig zal hebben om zich in deze reeks te kunnen handha ven, heeft ook op Melseel- se bodem niet kunnen overtuigen. Enkel in de eerste helft kon het enige weerstand bieden tegen de Waaslanders omdat zij wel fysiek sterk stonden maar naarmate de klasse bij de thuisploeg de bovenhand kreeg moesten de wit- zwarten inbinden en het initiatief aan de thuisspe- lers laten. Melsele startte met Geert Van Leuvenhaege in het doel omdat titularis Van Gheem in het huwe lijksbootje was gestapt. Met Van Leuvenhaege heeft Svelta nog een goeie doelman achter de hand want hij kwam geen enke le keer in gevaar tijdens deze match. Juist voor de rust begon het aantrekke lijk te worden voor wat de doelkansen betrof. Smet en Maris stuitten toen op de bezoekende doelman en in de slotminuut van de eerste helft had Franky Maris een ongelooflijke kans aan de voet toen hij alleen voor de bezoekende goalie verscheen. Franky miste net als Van Mie- ghem trouwens even later de unieke kans om nog voor de rust de stand te openen. Na de rust stond er maar één ploeg meer op het veld. Waarschoot kon het thuistempo niet aan en na 59 minuten was het raak. Bordui onderschepte het leder, zette voor naar Michelet en toen Franky Maris op dief, voorzet wél scoren. Smet was even later i het feest toen hij mooie persoonlijke zelf besloot en tien mii ten voor tijd alweer Snf die alleen voor de bez4 kende doelman versched Hij gaf naar de ingekom Waumans voor Van Mi4i hem en die bediende j ondertussen toegesnel Bordui die nummer dj scoorde in deze wedstri^ die moeiteloos door SveFn werd gewonnen. De t" bcijongens zijn metei klaar voor het grote wefc nu zondag in Temse win. E zij nog een rekening §d»n vereffenen hebben. AllJ5*^ daarheen. 'c 5. (Mienchi Klinge - Sint-Amandsberg 1-4 Kemzeke - Latem 1-0 Beide ploegen kwamen aan de aftrap met de inten tie om niet te verliezen. Kemzeke bleek wel on middellijk de betere ploeg en dwong een viertal doel kansen af gedurende de eerste periode. Latem, dat gekomen was om een puntje mee te pikken, speelde echter gesloten en hield regelmatig een acht tal spelers achteraan om de thuisaanvallen af te stoppen. Toen Kemzeke dan toch doorheen de vijandelijke linies geraak te was de goede richting probleem nummer één. Zo ook toen Stefan D'Hondt aanlegde half weg de eerste helft maar de bal naast de bezoeken de kooi belandde. Na de rust werd Kemze ke nog duidelijker de bete re ploeg maar het moest toch wachten tot twintig minuten voor tijd alvorens Luc Bolssens met een mooie lobbal zijn ploeg op voorsprong kon zetten na voorbereidend werk van Dirk Van Himste. D'Hondt en Van Him ste hadden nadien nog uit stekende kansen maar op een vrije trap van Maes kon Kris Ferket toch de beste kans van de tweede helft afdwingen. Kris, die dit seizoen het geluk nog niet aan zijn zijde heeft gehad, miste ook deze kans enkele minuten voor tijd zodat het bij een 1-0 zege bleef voor Kemzeke. Al waren ze daar wel dik tevreden mee. (M.S.) Robur- Geraardsbergen 2*!. Ringoot kan zijn tegenstrever omspelen en voorzetten (vh) via De Boey en Van berghe minstens de e' knie zijn van de stel bezoekers. Hun schol gingen echter net iets ven het bezoekende zodat de aansluitingst fer achterwege bleef, middels waren we wel de slotminuten van wedstrijd en kon Sij Amandsberg met nieuwe aanval uiteindi nog de afgetekende 1-4 fers binnenhalen in wedstrijd waarin Kli het vooral in de eei helft liet afweten. Uit fouten moeten nu de n< ge lessen getrokken den voor de toekomst. Een wedstrijd be| van bij de eerste mil en van dan af moet koncentratie optimLjj tc zijn. Ieder foutje wordtjr jan gestraft, hetgeen bleek de 0-3 stand aan de Jeugdvoetbal. De scholieren van FC Robur: Luc Bergmans, Danny Moreels, Peter Van den Broeck, Bart Vlaeminck, Bart Huyck, Kurt Van den Eede, Gunter Huyghens (kpt), Peter Van Duysen, Koen Malfliet, David De Kinder, Kris Coen, Manuel Versele, Narcisse De Clippeleir, Gerrit D'Hollander en oefenmeester Eddie Saerens (Iv) Wetteren - Baasrode 1-1 FC Baasrode dwong bij Racing Wetteren een pun tendeling af en met dat resultaat is men in de Baasroodse voetbalmid dens biezonder opgeto gen. Vooral omdat men met de intentie aan de match was begonnen om een punt in de wacht te slepen. 'Het resultaat stemt mij tevreden, dixit oefenmees ter Guido De Leeuw. We wisten vooraf dat we voor een moeilijke opdracht stonden. Vandaar dat een gelijkspel als een dikke verrichting mag worden omschreven. De thuis ploeg kwam -vrij snel aan de winst maar nog tijdens de eerste helft hebben we kunnen gelijkstellen na een kombinatie tussen Ed dy Van Keer en Frank Schelkens. Laatstgenoem de werd overigens de ma ker van het doelpunt. Tij dens de rust verving ik de gekwetste De Troetsel voor Bart Van Hamme. Die raakte na vijf minuten in de tweede helft gewond aan de schouder en diende naar een ziekenhuis te worden overgebracht. Mi chel De Man volgde hem op. Ik moet zeggen dat we tijdens het laatste halfuur flink werden ingedrukt. Onze doelman was in die periode echter bij de zaak, waardoor we overeind bleven. Tot nu toe verloopt de kompetitie goed voor FC Baasrode. Met SK Aalst op bezoek krijgt men nu zondag te maken met een opponent die in geen geval mag worden onderschat. (e.g.) Jeugdvoetbal. De scholieren van White Boys: Steven Goossens, Diego Abeel, Kurt van de Wiele, Jurgen De Decker, Stefaan De Laet, Jan Jonk, Gino De Schepper, Tom Colman, Y. Van Grembergen, Stefaan Viaene, Wim Goossens, Serge Decauwer, Dave Colieman en oefenmeester Gino Colman (Iv) Een veel te weinig Gelukkig was de rust agressief spelend Klinge dichtbij en kon men na heeft een verdiende neder- een kopstoot van Dirk laag opgelopen tegen Sint- Van Himste verder kleer- Amandsberg dat de thuis- scheuren vermijden. Klin- ploeg vooral in de eerste ge was na de rust heelwat helft heeft overspeeld en agressiever geworden, het- kon uitlopen tot 0-3 in die geen toch door trainer periode. Alleen na de rust Franckaert zal gevraagd kon Klinge wat weerwerk zijn. Van Vlierberghe trof bieden aan de bezoekers al in de eerste minuten de toen deze hun zege reeds lat en De Boey stuitte op binnen schot wisten. de bezoekende doelman. Klinge begon noncha- Sint-Amandsberg, zegeze- lant aan deze partij en na ker door die 0-3 voor- zes minuten kreeg het sprong, drukte niet zo reeds een eerste waarschu- hard door maar kon toch wing wanneer Rabijns te- langs De Candt opnieuw gen de lat knalde voor de gevaar scheppen voor het Gentse gasten. Nog eens thuisdoel. zes minuten later was het Even later onverwacht dan zelfs 0-1 toen de mee een thuisdoelpunt dat opgerukte Diaz op hoek- weer hoop bracht bij de schop Ferket kon kloppen, talrijk opgekomen suppor- Nog steeds ging er geen ters. Op een hard schot belletje rinkelen bij de van De Boey kon Van Klingse spelers en toen al- Himste intikken: 1-3 en les maar op zijn beloop weer hoop. Klinge kon nu werd gelaten en de agressi- viteit achterwege bleef kon Diaz na 25' de stand verdubbelen, alweer hoekschop: 0-2 voor Sint- Zulte-Lebbeke 1-1 werd bij de rust vervat Amandsberg. Danny door Claudio Bancheri, Cockheyt probeerde dan SK Lebbeke behaalde mag niet zeggen dat t met een schot wat bewe- een gelijkspel op Zulte, wissel een wezenlijke j ging in de thuisploeg te Op zichzelf is dat een be- andering teweegbraij krijgen en toen ook Jimmy hoorlijk resultaat waar- We zijn wel steviger g' Van Gijsel met een om- over men in Lebbeke best drukken, zonder haal en Van Vlierberghe tevreden is. Over de ver- overtuigend te zjn. met een kopstoot de be- richting in het algemeen klein kwartier voor I zoekers dan toch onder waren de verhalen minder verscheen de gelijkmal enige druk zetten, dacht gunstig. op het bord. Dirk J*" de thuisaanhang dat er nog 'We betoonden te wei- Vliegher tikte de bal ij niets verloren was. Doch nig agressiviteit, het man- het hoofd tegen de het deksel op de neus gelde bovendien aan werk- wen. Ik kan niemand kwam er na 29 minuten lust en er werd ook te men die in Zulte boven toen Peter Janssens de bal weinig gevoetbald, stelt middelmaat uitstak. Vq verspeelde op het midden- oefenmeester Fons De al onze middenlinie veld en de gasten ermee Berlanger. in gebreke. In het aan de haal gingen. Er Nu is het zo dat het meen genomen werd I restte De Kimpe dan niets moeilijk optornen was te- een flauw vertoon, anders meer dan straf- gen een ploeg die besten- van de kant van de tl schop te maken. De Candt dig hoge en verre voorzet- ploeg die mij in geen eifcach zette Ferket op het ver- ten hanteerde. In de eerste opzicht kon bekoi 5 eei keerde been en meteen helft hebben we het er Niettemin was het umcr stond het 0-3 na een half- overigens een paar keer moeilijk te besp< loegs uur. Een verloren zaak moeilijk mee gehad. We tegenstander. Kome «taa dus voor de grensploeg bij werden in die periode ook zondag krijgen we an 11 wie het jaren moet gele- op achterstand geplaatst, Denderleeuw op bezo den zijn dat zij nog zulke hoewel we enkele kansen Een tegenstrever die pe|en les in bewegingsvoetbal afdwongen. Werner Van niet mogen onderschatl kregen. Heek, minder in zijn sas, (E

De Voorpost | 1989 | | pagina 20