Rupelmonde, Straatje I Vierde en Meerdonk in de kijker Baasrode V.A. - vrijwel zeker van promotie Vi Eindronde Hogere III provinciale Waasland 22 - 22.9.1989 - De Voorpost dan ook vrij verrassend te noemen dat de thuisploeg na een halfuur aan de leiding kon komen. Op voorzet van Kris Van Laere drong Michel Van Boxelaer zo fel aan dat bezoe ker De Schepper zijn eigen doelman De Brabander wist te kloppen. 1-0. Na de rust werd Moerbeke volledig gedomineerd door de thuisploeg die echter ook al weinig indruk kon maken. Een festival van verkeerde voorzetten sierde dan voor het overgrote deel deze twee de helft. Michel Rogiers kreeg nog geel voor een bab bel met de scheidsrechter, maar werd prompt hiervoor vervangen door Manu De Geest en thuisverdediger Rombout speelde zijn eigen Zuiderse doelman, Ben Om ar, nog eens in de problemen met een terugspeelbal maar ook daar kon Moerbeke geen gebruik van maken, zodat de nederlaag onafwendbaar was in deze van weinig hoogte punten doorspekte wedstrijd. Eksaarde - Ol. Rupelmonde 0-1 Eksaarde dat de diensten moest missen van Chris De Cock, Thierry De Roos, Jakie Schelfout en Erik Van Dam me, is onverwachts onderuit gegaan tegen een vlot en goed combinerend Rupelmonde. De gasten startten sterk en na 5 minuten had thuisdoelman Van Driessche al het geluk aan zijn zijde, toen Dirk Lam- brecht hem kon bijstaan op de lijn wanneer bezoeker Lau- reys Wim kon uithalen. Even later was het Van Cleemput die zijn kans waagde bij Ru pelmonde, maar ook die po ging kende geen sukses. Eksaarde herstelde toch even het evenwicht in die eerste helft langs Erwin De Cock met een afstandschot en Kurt Van Hille die net als Dirk Vos de lat trof. Doch Rupelmonde kwam nog voor het eerste halfuur aan de leiding toen doelman Van Driessche de doorgebroken Paul Jansegers moest paUL, p in de grote rechthoek. 1 was deze bezoeker dai die de logische omzette. Na de rust Eksaarde met wat meer druk. Bastijns Johan van monde had dan ook alle genheid om zich in de te werken. Vooral Erwin De Cock zijn ontbond, was er altijd wel te beleven in het beozeke strafschopgebied. Eksai deed daar dan misschien jf de fout van té persoonlijn gaan akteren en Rupelmoi uit het oog te verliezen. bezoekers wisten zo Van Cleemput nog enk counters te versieren die 4 gevaarlijk waren. Thuistrainer De Pauw v de dan nog Van Hille en \j Boxelaer voor Flip Buylii Gert Thienpondt, maar dej lijkmaker kwam er niet n zodat de rood-witten een i terug moeten zetten inB rangschikking. Mare SteveH KAATSEN Met nog twee wedstrijden te spelen in de eindronde is Baasrode V.A. vrijwel zeker van de promotie naar Hogere II. Zaterdag gaan de mannen van de Broekkant naar het vrijwel uitgeschakelde Waret en zondag komt Feluy op be zoek. Alleen onverwachte 3- 0 nederlagen kunnen de Baasrodenaars nog van de promotie weghouden maar dit is iets waaraan het zelfver zekerde V.A. zelfs niet denkt. Integendeel, de titel van Belgisch Kampioen wenkt en dat is nu het objek- tief geworden van de ploeg van coach F. Claes. Konkur- rent Feluy weet zondag wat hen te wachten stazat... Tangissart 15 Baasrode V.A. 11 In Tangissart leed V.A. de eerste nederlaag in de eind ronde. Het ontbreken van J. Verheyden is hiervoor na tuurlijk een verklaring maar het is eveneens duidelijk dat Baasrode zaterdag niet zijn normaal rendement haalde. V.A. pakte wel het eerste spel dankzij een weer uitste kend spelende Willaerts maar het vlotte collectief niet zo best wat resulteerde in een 6-2 achterstand. Baasrode liet echter de armen niet zak ken, naderde tot 6-5 maar moest aan de rust toch naar een 8-5 achterstand opkij ken. De talrijk aanwezige Baasroodse supportersclan bleef zijn ploeg eenter vocaal steunen en als het 9-7 gewor den was leek V.A. er te zullen «doorkomen». Met sterk spel van Quisquater en Willaerts en overgekeerde ballen van Van Damme ging het in een ruk naar 10-11 maar toen stok te het opnieuw. De thuis ploeg slaagde erin Willaerts te ontwijken en teveel opsla gen belandden tussen de Baasroodse spelers. Meteen werd het een 15-11 nederlaag wat echter geen ramp bete kende voor Baasrode V.A. Zondag Baasrode V.A. 15 Tangissart 6 Met een weliswaar onver wachte drie-punten-zege maakte V.A. het verlies van zaterdag volledig goed. Voor de rust verliep de wedstrijd vrij geliikopgaand en het wa ren zelfs de Walen die even gingen leiden met 2-5. Maar Baasrode toonde zich weer mentaal sterk en Quisquater en Willaerts opvallend st U in de terugslag, werd het Xj1 en V.A. ging door naar i 8-6 ruststand. Na de rust 1 gen de circa 400 toescb I wers een fantastisch BaaH de aan het werk. Het Koek, Quisauater, Will» keerde alle ballen ver te en aan de koord stopten E. Ni Clercq en Van Damme woon alles. In een ware k; I pioenenstijl verplette Baasrode de bezoekers Het nauwelijks nog aan eeniP'oeg tien geraakten. Baasrode *en C zich op geen enkel fotf"er Jo meer betrappen en bij 1den v wenkte de onwaarschijn j?aakt ke drie-punten-zege. yD|enc Willaerts aan de opslag men c er weinig kans op faleni®)n di onder donderend app***" a werd het 15-6 na een on» «cft I schijnlijk sterke prestatie *ol>er een homogeen Baasr»als nie V.A. *w 1 zal de >n hui< aanvra -10™ te De pleinen van Petanqueclub Leb- beke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/35.59.29. Verantwoordelijke is Germain Rottiers, Baasrode straat 3, 9330 Dendermonde. Tel. 052/33.60.19. 's Woensdags vanaf 14 u., 's vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelge- legenheid. Pétanqueclub 't Klaverke. vestigd aan de Opwijksestrd café Leeuwerik, Vc; woordelijke is Alfons Cooref Het lokaal en de speelveldfl Pétanqueclub «de vier Htd zijn gelegen op de Brussebd weg 199 te Lebbeke. Tel 21.43.77. Verantwoordelijk Marcel Van Den Steen, Ba* straat 134 te Lebbeke. Verdikt kon Gunther Van den Bossche alleen op doel man Goossens afgaan en on der deze koelbloedig afwer ken. Deze droomstart van de thuisploeg kende evenwel geen vervolg en in de eerste helft waren enkel nog hoogte punten te onthouden toen Verplanke een harde schuiver gelost zag door de Verre- broekse goalie en Dupon ook al de doelman op zijn weg vond bij een geharrewar. Na de rust dan moest het gebeuren voor Kieldrecht zo veel was zeker. Doch de kan sen die Dupon, Dirk Praet, Kris De Caluwaert en Luc Verplancke zich voor de voet konden halen werden allen zo slecht afgewerkt dat de bezoe kende doelman niet eens on der druk kwam te staan. Een kwartier voor tijd kwam dan de uit kwetsuur komende Benny Claeyé in de ploeg, doch aanvallend bleef het bij Kieldrecht stroef verlopen. Tot overmaat van ramp kon Verrebroek dan een tiental minuten voor tijd een straf schop versieren. Danny De Maeyer nam die elfmetertrap, maar de thuisdoelman Wim Cras stopte deze strafschop, zodat het 2-0 bleef. Niet voor lang echter, want nadat Cras even later alweer puik moest redden, was hij dan toch ver slagen wanneer op hoekschop Joris De Witte dan toch wist te milderen naar 2-1. Verre broek drong nog. wel aan maar er restte nadien te wei nig tijd om alsnog een puntje uit de grensstreek mee te pik ken. lüeldrecht hoopt nu dat de wonden geheeld zullen zijn bij Claeyé, De Breuck en Van Denderen die ook al inviel in deze wedstrijd zodat vooraan de trefkracht terug op niveau kwam. Hoogeinde - Meerdonk 1-1 Een fel gemotiveerd Meer donk dat startte met Vincent Vermeiren en Gerrit Cap- paert en dus jeugd en onder vinding aan elkaar koppelde heeft meer dan verdiend een puntje kunnen weghalen bij Hoogeinde dat een knappe kompetitiestart kende. In de eerste helft viel er niet zo heel veel te beleven. Meerdonk dat was afgezakt naar St.-Gil lis om er met minefpns rrn punt aan de haal te gaan, speelde voorzichtig en Hoog einde kon in die periode zeker niet het initiatief nemen. Meerdonk kreeg dan bij ge volg langs Luc Maes nog de beste kans uit deze eerste periode. Na de rust dan opnieuw Luc Maes met een hoekschop en deze maal kon Luc Van Mie- ghem raak koppen tussen een viertal thuisverdedigers. Meerdonk bleef nadien het gebeuren beheersen en toen een kwartier voor tijd elkeen al dacht dat de 0-1 op het bord zou blijven, was het toch nog Hoogeinde dat langszij wist te komen. Erik Verlakt kon van op eigen helft doorgaan zon der aangevallen te worden. Een voorzet naar Mare Van der Haegen volstond dan om de gelijkmaker aan te tekenen bij de thuisploeg. Voor Van der Haegen al zijn vijfde kompetitiedoelpunt. Meer donk liet het hier echter niet bij zitten en de intenties om een gelijkspel af te dwingen zoals eerst gedacht werd, ble ken zelfs nu niet van toepas sing te zijn. Na een drietal hoekschoppen en kansen voor Cappaert en De Paradé was het Luc Maes tenslotte, die bijna nog voor 1-2 kon zor gen, toen hij in eenzelfde fase tot tweemaal toe de doelman voorbij ging, maar zijn schot van de lijn zag gekeerd door Erik Verlakt die dus van goudwaarde leek voor de thuisploeg, nadat hij de ge lijkmaker aanbracht en dus hier de winnende goal voor kwam. Trainer De Waele ver ving nadien in de slotminuten nog Rudy Beton (De Jonghe) voor Stevens, maar het gelijk spel veranderde niet meer. V.K. Hamme - White Boys 0-1 In een fel betwiste wedstrijd waarin zes gele kaarten wer den genoteerd, werd het een gevleide zege voor de Sint- Niklase White Boys. De thuisploeg claimde dan ook dat het recht had op een ge lijkspel na afloop van deze partij. De bezoekers kwamen aan het eerste en enige doelpunt uit de wedstrijd in de 13' mi nuut. Op een hoekschop die slecht werd weggewerkt door de thuisdoelman Christiaan De Donder was het Ronny Bressinck die op de juiste plaats stond om af te ronden. V.K. Hamme reageerde nog in die eerste helft langs Rudy Ouintelier. maar toen hii al leen voor doelman Buytaert verscheen besloot hij naast het bezoekende doel. Na de rust verdedigden de bezoekers hun voorsprong, zeg maar met hand en tand; V.K. Hamme had duidelijk de wedstrijd onder controle genomen maar de afgedwon gen kansen konden geen en kele maal afgedwongen wor den. Zo was het Ronny Au- broeck die op hoekschop over knikte en later Raoul Kokkel koren die Mare De Landsheer alleen voor Buytaert bracht; maar deze redde in de voeten van de thuisspits. V.K. Hamme dus ook duide lijk versterkt ten opzichte van verleden jaar, nam dan in de slotfase wat gas terug, maar White Boys kon langs Van de Neucker ook voor geen ge vaar meer zorgen, temeer de ze goed uit de wedstrijd werd gehouden door Gerry Van der Stokt en Ronny Au- broeck, die zélf de offensieve toer opging. Daknam - Waasmunster 2-0 Daknam draait nu op volle toeren, dat is zeker. Sparta Waasmunster dat misschien wel dacht de twee punten ge makkelijk te kunnen nemen op Daknams grondgebied, kwam dus dan ook van een kale reis terug. Na een kleine aanloopperiode die een kwar tier in beslag nam, was het Daknam dat in de 19" minuut voor het eerst de neus aan het venster kwam steken. Danny De Smit leidde de aanval en gaf door naar Erik Suy die William Van den Broeck in het Waasmunsterse doel bijna kon verrassen. William redde .op de lijn. Vijf minuten later alweer Danny Smit nu op aan geven van Kurt Proost, maar zijn schot knalde op de dwars ligger. Gino Daman en Alain Audenaert waren de volgende klanten die op de 26' minuut de Waasmunsterse defensie in verlegenheid brachten. Ook deze aanval eindigde nipt over het bezoekende doel. Hetgeen dan eigenlijk niet kon uitblijven gebeurde ook een weinig later. Op aange ven van Johny Gabriels was het Kurt Proost die de score opende voor de thuisploeg op de 28* minuut. Met een fraaie kopstoot besloot Proost dan dit dol thuiskwartiertje waar in Waasmunster enkel op ach tervolgen was aangewezen. Slechts eenmaal voor de rust kon Sparta zich laten gelden. Op de 38' min. was het Pa trick De Boom die hard naar doel knalde maar doelman Rudy Smet redde deze bezoe kende poging. Na de rust probeerde Waas munster dan de bakens te ver leggen. Luc Fierens besloot al direkt hard op doelman Smet en nadien zou dezelfde Fie rens nog een vrije trap in de thuismuur knallen. Daknam had het nu even moeilijk. Ten bewijze daarvan de twee gele kaarten van Gabriels en Gino Daman. Toen Waasmunster bleef aan dringen kon Johny Gabriels op het einde van de wedstrijd nog een strafschop weten te versieren. Toen Danny De Maersschalk deze omzette was de wedstrijd meteen be slist en kon Daknam de beide punten aan huis weten te houden. V.K. Tielrode - H. St.- Pauwels 1-0 VK Hamme-White Boys 0-1. De bezoekende aandringende Waegeman (vh) doelman grijpt gepast in voor VK Hamme-White Boys 0-1. Opnieuw kon de Wase doelman gepast tussenkomen (vh) V.K. Tielrode duidelijk ge ïnspireerd door de nieuwe Griekse uitrusting van het plaatselijk Grieks restaurant "Artemis", maakte er een waar spektakelstuk van in de ze wedstrijd. St.-Pauwels werd weinig kans gelaten om iets naar voor te brengen. Reeds na één mi nuut was Hugo Nelis van Tiel rode al dicht bij het openings doelpunt, maar zijn schot ein digde op de dwarsligger. St.- Pauwels was verwittigd, maar het kon niet verhelpen dat Tielrode langs dezelfde Hugo Nelis in de volgende minuten ook uiterst gevaarlijk bleef. Trouwens niet alleen Nelis was een gevaarlijke klant voor bezoekend doelman Verstrepen. Ook Blommaert en De Keyzer Franky waren doorgaans in het bezoekend kamp te vinden, met een of andere kans aan de voet. Doelman Verstrepen speelde echter een glanspartij in het St.-Pauwelse doel, want na 28 minuten schroeiden alweer zijn vingertoppen op een schot van Hugo Nelis, en even later had hij wel het geluk aan zijn zijde, toen bij een vrije trap van Mare Maes de bal via de lat op de lijn botste en de toegesnelde Hugo Nelis nog kans zag om de bal voor de lege muit over te koppen. Na 34 minuten een eerste aanval van St.-Pauwels waarbij thuis doelman De Caluwaert dan een prachtige safe moest uit halen. Het laatste wapenfeit uit deze wel erg geslaagde eerste helft was echter alweer voor Hugo Nelis van de thuis ploeg. Doch deze hardwer kende spits ken momenteel nog geen geluk bij zijn af werking, want hij stuitte al weer op een uitstekende doel man Verstrepen, die zijn ploeg tot dusver in de wed strijd hield. Na de rust eenzelfde spel- beeld; St.-Pauwels vertrok met een kansje dat doelman Caluwaert redde en Hugo Ne lis kon nog maar eens niet besluiten en botste op doel man Verstrepen. St.-Pauwels drukte toch iets meer en het jonge thuismiddenveld moest even naar adem happen na de voortreffelijke en snelle eer ste helft. Doch op dat mo ment viel ook het eerste en enige doelpunt van de partij. Na een verre inworp kon Franky De Keyzer dan André De Keyzer bereiken die zich mooi kon vrijdraaien en Ver strepen dan toch wist te ver slaan van kortbij. 1-0 na 67 minuten. Thuistrainer Marc Maes die gezien had dat zijn midden veld niet meer zo sterk ak- teerde als voor de pauze, ging dan achter zijn jongens plaatsnemen om de ergste tegenaanvallen als eerste op te vangen en dat bleek met een een goede zet te zijn, want St.-Pauwels wilde na tuurlijk nog een gelijkspel be halen. Op counter kon Tielro de dan nog in de slotfase via De Keyzer Franky en Nelis bijna de stand verdubbelen maar alles bleef zoals het was en dus bleven de beide punten ook in Tielrode waar op het einde van de wedstrijd Wil- laert nog vervangen werd door Poppe Christof. Straatje Stekene - Herleving Sinaai 2-0 Bij Sinaai werd het ontbreken van Patrick Van Acker voor aan al direkt voelbaar. Danny De Ruyte werd nu naar voor geschoven, door trainer La- gaert, maar Danny heeft in het verleden ook al dikwijls overhoop gelegen met Dame Fortuna, wanneer het aan kwam op verzilveren van doelkansen. Toch kon niet ontkend worden dat ondanks het feit dat Sinaai een goede wedstrijd speelde, Straatje Stekene toch verdiend de twee punten achter hun naam mocht plaatsen. Sinaai ver trok evenwel sterk en Danny De Ruyte knalde al eens voorlangs in de eerste minu ten, waarna hij een bal op doelman Mannens plaatste en Guy De Groeve ook al op de thuisdoelman stuitte. Na 20 minuten dan een koud stortbad bij de bezoekers wanneer Straatje kon scoren. Op hoekschop was het Luc Audenaert die van een dek- kingsfout kon profiteren en vrij mocht inkoppen; 1-0. Si naai trachtte er nadien alles aan te doen om deze kleine achterstand nog voor de rust ongedaan te maken maar het speelde hierbij niet zo ver standig. Alle hoge ballen wa ren immers voor de bij zijn zaak zijnde thuisdoelman, Mannens, die zelfs nog heel veel hulp kreeg van zijn ver dedigers. Sinaai dus met ach terstand aan de tweede helft begonnen, maar het kon toch nooit de indruk geven van de wedstrijd naar hun hand te kunnen zetten. Het was dan ook niet onlogisch dat Erwin Van Camp Straatje Stekene op rozen kon knallen wanneer hij het tweede thuisdoelpunt wist aan te tekenen na voor bereidend werk van Luc Au denaert. Kort daarop alweer Erwin Van Camp in het nieuws. Doch nu iets minder sympathiek. Bij een korte re vanche die als natrappen be schouwd werd door de ref. op Luc De Clercq, kreeg Van Camp de rode kaart onder de neus geduwd. Straatje dus met 10 en Sinaai probeerde alvast nog van de bakens te verzetten. Doch veel verder dan een kopbal van Danny De Ruyte die natuurlijk op Mannens botste, kwam men niet, zodat Dré Smet van de thuisploeg nog het dichtste op counter bij 3-0 kwam. Hans De Greyt verhinderde dat dan op zijn beurt en het bleef op die manier 2-0 voor de thuis ploeg die een verdiende zege kon binnenslepen. S.K. Lokeren - F.C. Moerbeke 1-0 Flauwe wedstrijd aan de Gentse baan tussen beide ploegen; Moerbeke was in de eerste helft de betere ploeg maar het kon aanvallend niets in elkaar steken zodat S.K. Lokeren niet eens zo'n grote moeite had om na een halfuur De Brabander te bedreigen langs Michel Rogiers en dit na mooi werk van Kris Van Lae re. Pech dan voor Lokeren, wanneer Kris Coussens met een knieletsel diende te wor den afgevoerd. Nadien nog enkele wisselende pogingen van Alex De Plukker bij Moerbeke, en Michel Van Boxelaer voor de thuisploeg, maar een doelpunt hing er echt niet in de lucht. Het was Zo, de laatste maxima zijn van de kaart geveegd en met een laat deze kompetitie al haar ware gedaante zien. Het wordt spannend en iedereen kan tegen iedereen winnen. Hoogeinde, Eksaarde en Si naai waren voortreffelijk ge start in deze nieuwe kompeti tie maar ervaarden al op deze derde speeldag dat punten verlies vlug geïnkasseerd is. Hoogeinde kon op eigen ter rein zeker niet bevestigen te gen Meerdonk dat verdiend een punt kon bemachtigen. Eksaarde kon ook al in eigen vertrouwde Kanondreef Ru pelmonde niet afhouden en Herleving Sinaai kwam van een kale reis terug uit Stekene waar het plaatselijke Straatje de beste ploeg leek. Zoodoen de blijft Hoogeinde nog enigs zins bovenaan de rangtabel, maar vallen Eksaarde en Si naai enkele banken terug. Wie dan van deze situatie ge bruik maakten, zijn ongetwij feld Tielrode en S.K. Loke ren. Deze laatsten gaven voor de kompetitie te kennen ze ker geen ambities te hebben, maar ze zijn ondertussen toch op kousevoeten en na nieuwe winst tegen Moerbeke mee aan de leiding gekomen. Net als Tielrode dat na nieuwe winst tegen St.-Pauwels ook torenhoog geklasseerd staat. Achter de reeds genoemde ploegen sluiten de White Boys kort aan. Zij wonnen zonder al te veel overtuiging bij V.K. Hamme. Ook van Kieldrecht kan hetzelfde ge zegd worden. De flauwe uit slag tegen Verrebroek zullen we maar bij de rubriek zelf overschatting klasseren. Maar wat gezegd van Daknam? Een mooie zege tegen Sparta Waasmunster geeft toch aan dat Daknam terecht bij de promotiekandidaten mag ge noemd worden. S.K. Kieldrecht E. Verrebroek 2-1 Kieldrecht en Verrebroek hebben er een zwakke verto ning van gemaakt in deze wedstrijd; de thuisploeg kon wel schuil gaan onder het ont breken van een waslijst titula rissen, maar uiteindelijk mocht het toch de hand in eigen boezem steken, dat het allemaal zo moeizaam ver liep. De start was echter wel veelbelovend want na een haakfout op Kris De Calu waert in de grote rechthoek, zette Mario Dupon de gasthe ren reeds na 10 minuten spel op 1-0. Verrebroek replikeer de wel even langs Laureys die over knalde maar na 20 minu ten wezen de bordjes toch 2-0 in het voordeel van de thuis- voorzet van Stefan VK Hamme-White Boys 0-1. Hamme naar Koeckelkoren in strijd met een tegenstrever (vh) VK Hamme-White Boys 0-1. Met deze kopstoot van Quintelier kwam Hamme vrij bij een doelpunt vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 22