Oudegem met negen nog een half dozijn mmm punt voor erkerken en FC Aalst [Vierde provinciale Aalst-Dendermonde Vierde provinciale Martin Dhondt wint La Souterraine in Lokeren De Voorpost - 22.9.1989 - 23 'E. Nieuwerkerken pC Aalst I Lutterzele blijft zonder omkij ken doorheen deze kompetitie Happen Schoonaardc werd aan- ankelijk wel gevreesd maar ook tze klip werd probleemloos door t leiders genomen. Anders ver- jng het H.O. Kalken, tot voor leze speeldag ook zeer produk- def. Nu kon het Appels toch niet an zich afzetten en bleef het echts een gelijkspel. Hoger Op krijgt nu bovenaan de rangtabel bet bezoek van Baardegem dat biet overtuiging in Opstal het la- |ken naar zich toe trok en van netlede dat ook op kousevoeten eegaat na een nieuw sukses op ac. Boonwijk. Ook Oudegem prijkt bovenaan de rangtabel en dat na een ware stunt toen het met «gen spelers nog een half dozijn ikon scoren tegen de Valentino's iUit Overmere. Berlare en Herdersem deelden t punten en volgen op kleine ehterstand terwijl voor Wichelen indelijk de zon scheen door een berste winst tegen het bescheiden jS.K. Kalken. Ook Opdorp kwam lan de eerste puntjes na een span nende wedstrijd tegen Moorsel, |dat samen met Valentino's Over- nere de rij sluit in deze reeks. een kwartier ook een strafschop voor Boonwijk na een fout op Van der Meersche. Guy Hol- brecht miste deze unieke kans om zijn ploeg op dat moment op 2-0 te brengen. Smetlede probeerde dan de zaak te forceren en dat lukte nog ook want Geimaert kon nog voor de rust de bordjes terug in evenwicht brengen. Na de rust wilde Boonwijk de zaak definitief naar zich toe trekken maar het verzuimde hierbij wel de afweer en op een counter kon Smetlede zelfs een tweede maal scoren. Holbrecht, Van der Meersche en Callaert probeerden dan vlug de bakens te verzetten maar dat was makkelijke gezegd dan gedaan. Van Huffel en Pier De Wolf wer den door thuistrainer Leo Pissens dan nog in de strijd geworpen voor Van den Bossche en De Meester maar ook dat leverde geen resultaat op. Wel bleef het spannend tot de laatste minuut maar daar had de goed spelende thuisploeg natuurlijk niets aan. H.O. Kalken Sp. Appels |Rac. Boonwijk netlede Wervelende wedstrijd waarin ihijd wel iets te beleven viel. De [thuisploeg speelde een sterke dstrijd maar vergat een aantal n doelkansen af te werken adat het tenslotte nog Smetlede Iwas dat met de beide punten op de op ging. Reeds na één minuut edstrijd stond Boonwijk aan de Ileiding. Jerry Van der Meersche gkon in twee tijden de bezoekende ■doelman verslaan, 1-0 én een oomstart natuurlijk. Nadien op de vijfde minuut moest Jan De i Blende dan een strafschop stop- jpen en konden Van der Meersche Jen Patrick Callaert enkele wen- Jkende kansen niet benutten. Na Gelijkopgaande wedstrijd tus sen beide ploegen al heeft Kalken in de tweede helft toch iets meer laten zien dan de bezoekers. Ap pels nam het eerste kwartier voor zijn rekening nadat trainer Bellon zijn jongens deze week wel eens duchtig zal toegesproken hebben na de ronduit zwakke prestatie van de week voordien. Na 19 minuten opende Appels dan ook de stand langs Poppe die een voorzet van Chris Rosez kon mee pikken en de plaatselijke afweer kon omspelen. Doelman Van Puymbroeck moest zich dan rep pen op enkele thuisaanvallcn even later maar deze kleine winstscore kon Appels toch meenemen naar de koffie. Na de rust kwam Van Keer in de Appelse ploeg maar de thuis ploeg probeerde toch nog om Ap pels op eigen helft te houden. Dat lukte wel enige tijd maar toch moest gewacht worden tot een kwartier voor het einde alvorens Hoger Op langszij kon komen. Het laatste kwartier zocht Kalken dan verwoed naar de winnende goal maar de bezoekende afweer was paraat om het gevaar te ke ren. Zij het wel ten koste van enkele gele kaarten voor Van Zande. Becqué en Belis. Het punt bleef evenwel behouden en dat was de doelstelling waarmee Ap pels was afgezakt naar Kalken. Oudegem 6 Val. Overmere 1 Spannende wedstrijd op Oude gem waar de thuisploeg bang aan deze wedstrijd begon omdat het titularissen moest missen als Er- win Van de Cauter, Egon Van Huffel en Gery Van Uytvanghe. Doch bij de eerste aanvalsaktie stond het al direkt 1-0. Vermeir gaf een voorzet op het hoofd van De Greef en die aarzelde niet om te scoren. Valentino's kon dan dankzij een foutje van thuisspeler Pascal Van der Jeugd langszij ko men op strafschop. Omgezet door Honselaere, 1-1 na 34 minuten. Veel plezier beleefde Overmere wel niet aan die gelijkmaker want kort hierop was het alweer raak voor de goed kombinerende thuis ploeg toen Van Den Houwe Hil- laert kon bereiken die voor 2-1 zorgde. Enkele minuten later al weer sensatie toen Serge Van Der Jeugd zich licht revancheerde na een bezoekende fout en hiervoor rood kreeg van de scheidsrechter. Wel bleef er een vrije trap voor Oudegem over uit deze fase en Hofmans nam die snel naar Van den Houwe die op zijn beurt Ver meir en terug Hofmans bediende die de paal trof. De goed gevolgde Christof Hillaert tikte echter de 3- 1 stand binnen na 39 minuten. Eigenaardige wedstrijd dus met een uitsluiting voor de thuisploeg Lokerse - SV Bazel 1-3. Al was Lokerse deze kompetitie goed begonnen, Bazel bleek toch te sterk (polo) loopt niet vlot bij de thuis- van Eendracht Nieuwerker- ode k" Ook al misschien omdat trai- fcx Kr Johan Dierickx halfweg verle- bij dcn week zijn ontslag bekend hijn ""akte bij het bestuur. Wel wil Dierickx nog in overweging ne- lag men °f hij al dan niet als speler alen ®in diensten kan of mag aanbie- app|dcn aan de ploeg. Ondertussen mwl*!eefl het plaatselijke bestuur wel atic «oben De Bruck (38) aangesteld aast Ijk nieuwe speler-trainer. Trainen i®*t Robert al maar van spelen de eerste dagen nog niet veel in huis komen want zo'n nieuwe «anvraag laat op zich wachten jpm terug te komen op deze wed- ™rijd was het de thuisploeg aan te zien dat zij nog altijd een patron .miste in de ploeg na het uitvallen Ite. i|Van ondermeer Dierickx. De eer- :strrirc Wl'de het nog wel vlotten Vei*ze'fs na een 10-tal minuten spel nora)" cr recds een eerste doelpunt eldfljrj worden genoteerd via Luc H«Y°ysman d'e een voorzet van Ste- ,elsaj Belmotte mooi kon overne- Tel.Pen. Pczc mo°ie afwerkings- lelijkF vie' nadien niet meer te Baar speuren en Aalst kwam zelfs ^oed meespelen in de wedstrijd. [Vooral enkele snelle counters de den de thuisploeg naar adem happen. Vooral na de rust was het FC Aalst dat zich vooral op voetbal- gebied kon manifesteren. Een kwartier voor tijd werd het dan ook beloond wanneer op een vrije trap van Walter Smet Van den Bossche kon intrappen. 1-1 en meteen ook de eindstand in deze wedstrijd die geen hoge toppen scheerde maar die toch twee ploe gen tussen de lijnen bracht die op karakter heel wat strijdlust lieten zien. Terjoden Oordegem Met de komst van Oordegem kon Terjoden zich geen betere waardemeter op de hals halen om meteen de konditie eens te testen. De gasten hadden immers 4 op 4 behaald in deze nieuwe kompeti tie en het liet geen twijfel dat zij ook op Terjodense bodem zouden laten zien wie er nu de sterkste was. Bij Terjoden was JC Ker- stens er terug bj van in het begin en dat gaf direkt een aantal kan sen aan de thuisploeg onder zijn werkkracht voor Mare Aendc- kerk, De Backer en Bruylandt. Geen van deze thuisspelers kon echter tot scoren komen en wan- loop gingen was het vlug 0-1 tegen de gang van het spel in. Kort voor de rust dan Kerstens zelf toen hij alleen voor de bezoekende doel man verscheen maar ook al naast besloot. De rust moest dan nieu we inspiratie brengen bij Terjo den en na een uur spel was het dan toch J.C. Kerstens die de bordjes in evenwicht kon brengen. Broerlief Luc Kerstens zorgde dan enkele minuten later ook al voor dat hij in de belangstelling kwam door een onnodige straf schop weg te geven aan Oorde gem. De bezoekers lieten de kans natuurlijk niet liggen en op straf schop werd het 1-2. Terjoden moest natuurlijk nu nog wat gaan doen wilde het nog iets oogsten. En op een hoekschop milderde Oordegem zelf met een own-doel- punt terwijl even later op vijf minuten van het einde opnieuw op hoekschop van J.C. Kerstens zijn maatje Gino De Kerpel kon in koppen was de zege van Terjoden meteen een feit. Oordegem kon niet meer terug komen en Terjo den nam net op tijd de leiding over. Beide ploegen hebben nu vier punten en blijken elk afzon derlijk over een sterk geheel te beschikken. Voor de eindklasse ring alvast een goede zaak. M*.rc Sttvelinck gevolgd door een doelpunt voor dezelfde Oudegemse ploeg. Moest men nu juichen of ingeto gen zijn? Men zou er het noorden bij verliezen. Zeker toen in de eerste helft ook nog thuisspeler William Vereecken werd uitgeslo ten voor een te harde tackel stond de thuisploeg er maar verslagen bij. Met negen nog een hele helft die 3-1 voorsprong verdedigen, het zou niet niks worden natuur lijk. Doch Oudegem dat bang aan deze wedstrijd begon speelde plots zonder complexen en het was dan ook de thuisploeg die de score nog verder wist uit te die pen. Tijdens de rust was Rudy Praet vervangen door Bart Ver- cauteren en het was deze laatste die op de 65e minuut aan Hof mans de kans bood om er 4-1 van te maken. Vercauteren lag ook aan de basis van het vijfde thuis- doelpunt wanneer hij gepakt werd in de grote rechthoek en Pascal Van der Jeugt de strafschop om zette naar 5-1. Negen minuten voor tijd was er dan een zesde thuisdoelpunt van een losgeslagen thuisploeg. Via Van Papeghem ging het naar Van Haver en Hofmans om vervolgens terug via Van Papeghem het half dozijn aan te tekenen. Overmere kon in die tweede helft dan ook op geen moment het initiatief nemen tegen negen thuisspelers hetgeen wel aangeeft dat in die ploeg wel enig organisatietalent ontbreekt. E. Opstal 1 V.J. Baardegem 3 Globaal gezien een verdiende zege voor de Vlugge Jongeren uit Baardegem die speltechnisch op een hoger niveau speelden dan de thuisspelers. Opstal begon wel sterk aan deze wedstrijd maar het kan, zoals heel het seizoen trou wens, vooraan slechts sporadisch voor gevaar zorgen. Baardegem daarentegen was, eens aan de thuiskooi, heel wat gevaarlijker en toen Mare Daeleman zich na een half uur flink doorzette was er voor Pascal De Ridder geen ande re uitweg meer dan een strafschop veroorzaken. Hans Van den Bor- re zette voor Baardegem deze kans mooi om, 0-1 na 31 minuten. Na de rust probeerde Opstal dan toch wat offensiever te zijn maar verder dan enkele afstands schoten vielen er voor bezoekend doelman De Rop niet gestopt te worden. En toen het tot 10 herleid werd toen Luc Heyck mocht ver trekken met rood zag het er hele maal niet meer zo rooskleurig uit als die kaart wel liet vermoeden. Toen de nederlaag dan onafwend baar leek kon op een kwartier van het einde Muysewinckel een mooie voorzet afleveren aan Van Damme die scoorde, 1-1. En ei zo na werd het zelfs 2-1 even later toen diezelfde Van Damme De Rop op zijn weg vond na mooi voorbereidend werk van Vermei- ren. Acht minuten voor tijd dan zou Opstal in al zijn overmoed nog zwaar afgestraf worden door de bezoekers. Op de 82e minuut kopte thuisspeler Omer De Feyter achteruit, hetgeen helemaal niet de bedoeling was en nadat nie mand bij de thuisploeg reageerde was het Mare Daeleman die de bal ging ophalen en zelf voorbij doel man Redant wist te deponeren, 1- 2. Opstal nam nu heel wat risiko's en het was dan ook niet zo ver wonderlijk dat de Baardegemse kapitein Jantje De Rop enkele minuten voor tijd alleen voor Re dant verscheen. Hij liet zich deze kans geen tweemaal voorschote len en op die manier werd het dan nog 1-3 voor Baardegem in deze slotfase. Verdiend voor Baarde gem dat zich de geboden kansen meteen toeeigende terwijl Opstal aan een dozijn pogingen slechts éénmaal kon juichen. SK Wichelen 2 S.K. Kalken 0 Bij Wichelen werd er de voor bije dagen herhaaldelijk alle hens aan dek geroepen. De reden lag natuurlijk voor de hand. Wiche len, verleden seizoen een voor aanstaande ploeg in deze kompe titie, stond nu troosteloos onder aan met 0 op 4 en kon zelfs maar één doeltje scoren terwijl er verle den seizoen op dertig wedstrijden zelfs bijna 75 binnengeknald wer den door Fruythof en Co. Er moest dus gewonnen worden te gen SK Kalken wilde men niet hopeloos onderaan de rangschik king blijen. Doch werd het ont breken van Eddy De Winter. Van Den Brempt en Vercauteren als een zware handicap aanzien bij de thuisaanhang. Wichelen startte dus zoals verwacht sterk aan deze wedstrijd en na zeven minuten was de bezoekende doelman al schietschijf nummer één toen Fruythof en Verstraeten voor hem verschenen. Doch doelman Ver- massen van Kalken bracht redding met de voet. Op de daaropvolgen de hoekschop was het alweer de voet van dezelfde doelman die Wilfried Merckx en Dirk Fruythof alweer van een doelpunt moesten houden. En dat de bezoekende doelman k'ciiiiassiu blijkbaar op grote voet leeft bewijst dat hij op de 9e minuut nog maar eens met de voet redde, nu op een afstands schot van Verstraeten. Na 20 mi nuten alweer warm bij het bezoe kende doel wanneer op hoek schop van Merckx De Winckler komt ingelopen maar zijn kop stoot nipt over het doel van Kal ken gaat. Een halfuur lang wist Kalken dan de thuisdruk te weer staan maar dan viel toch het ver lossende thuisdoelpunt. De Winckler verdedigde uit, gaf door naar Van Damme die het hoofd van Verstraeten vond en meteen lag de bal voorbij Vermassen. 1-0 na 30 minuten. En nadat Riveira even later een nieuwe grote moge lijkheid had gehad voor de thuis ploeg kwamen de gasten dan bij hun enige aktie in die eerste helft kort voor de rust bijna langszij. Doelman De Wilde werd om speeld maar De Poorter kon nog net op de doellijn redding brengen. Na de rust beleefde SK Wiche len dan zelfs tien bange minuten toen een schot via Van Damme in die periode op de paal belandde. Wichelen kwam dus goed weg maar na een kwartier in de tweede periode herstelde het terug het evenwicht. Riveira was de man die dicht bij de nieuwe treffer was. Doelman Vermassen moest de bal buiten het strafschopgebied weg tikken met de hand voor Ricky. Geel natuurlijk voor de bezoeken de doelman maar Weg kans bij Wichelen. Verstraeten was de volgende thuisspeler die zich in de kijker wist te spelen. Toen hij samen met Riveira voor het bezoekende doel stond probeerde hij het met een hakje in plaats van Riveira te bedienen. Wel mooi maar niet doeltreffend want Vermassen red de opnieuw. Riveira gaf dan nog even later en te lage lobbal zodat het tweede thuisdoelpunt maar uit bleef. Dat bleef zo tot 10 minuten voor tijd tot hét feit van deze wedstrijd te noteren viel: het doel punt van Dirk Fruythof. Het eer ste van deze topschutter sinds Wi chelen opnieuw van start ging in deze kompetitie dus met de voor bereiding er reeds bij geteld. Op rand van buitenspel mocht Fruyt hof doorgaan, doelman Vermas sen kwam uit maar Fruythof de- vieerde de bal zo knap dat de 2-0 eindstand meteen op het bord ver scheen in deze wedstrijd waarin Wichelen nog te veel kansen on benut liet maar verdiend kon ze gevieren. Nu Fruythof echter ge scoord heeft hoopt men in het Wichelse huishouden dat de doel punten wel makkelijker zullen volgen. Afwachten maar. SK Lokeren - Moerbeke l-O. Al won de thuisploeg, het was zeker geen genietbare wedstrijd (polo) 4K SK Lokeren - Moerbeke l-O. Eigenlijk had er na een dergelijke match geen winnaar mogen zijn (polo) merlijk miste. Hanselaere, Aerts en De Gusseme misten nadien ook nog enkele uitstekende thuis- kansen zodat de gelijke stand op het bord bleef, ook al omdat Ber lare de thuisdefensie niet meer wist te ontgrendelen. Opdorp Schr. Moorsel Spannende wedstrijd tussen twee evenwichtige ploegen. Op dorp zat normaliter wel een bank /ooruit want de bezoekers verlo ren al vrij vlug in de wedstrijd een speler met een rode kaart. Zo kon Opdorp langs Kris Van Dooren twee mooie kansen kreëren en waren het later Flip Tijdgat en Frank Coeman die Opdorp toch de indruk nagaven van de beste ploeg te zijn. Na de rust was het dan ook Chris Van Dooren die de stand opende maar nadien vielen de thuisspelers onverwacht stil en kon Moorsel met fraaie doelpun ten op een 1-2 voorsprong komen een kwartier voor tijd. Bij dit laatste doelpunt ging thuisdoel- man De Looze wel eventjes in de fout. In een spannende slotfaze dan kon de thuisploeg als nog de zege binnenrijven langs Van Han- denhove en Van Dooren die de leeggespeelde bezoekers nog tweemaal op een doelpunt trak teerden. Voor thuistrainer Harry Mertens meteen een eerste sukses in deze kompetitie terwijl men daar bij Moorsel nog even moet mee wachten. Marc Stevelinck Juv. Schoonaarde Lutterzele Lutterzele heeft ook deze moei lijke Schoonaardse klip weten te omzeilen. Toch was het met enige voorzichtigheid naar Juventus ge reisd want die mannen hadden vorige speeldag toch Appels danig ingezeept. Het werd evenwel al vlug 0-1 langs Peter Moens op voorzet van Pascal De Man en toen Peter Maes op voorzet van Raoul De Cock er even later 0-2 van kon maken en de thuisploeg met tien gesteld werd door de uitsluiting van Mario Baeyens na een foutieve tackle nadat deze al geel had gekregen stonden de be zoekers op rozen natuurlijk. Schoonaarde moest het nu hebben van de impulsen van Dré Maes maar door het wegvallen van Baeyens moest Maes te hard knokken op het middenveld zodat de aanval wat stroef verliep bij Juventus. In de tweede helft dan toch Maes met enkele vrije trap pen maar na een verre uittrap van doelman Van de Wiele van Lut terzele was het Peter Maes die de bal voor de voet van Ivo Van Keer legde die de leiders meteen nog wat komfortabeler in hun zetel trapte. Want een nieuwe zege was een feit voor Lutterzele dat nu nog steeds het maximum aantal punten telt in deze reeks. Het hoeft dus voor niemand schrik te hebben. De nationale vluchten voor jonge duiven zijn de laatste seizoenen het uitverkoren terrein en met veel succes voor de familie Dhondt. Martin was deze keer eens te meer de winnaar, maar aan de 40e prijs had hij reeds 11 duiven op de uitslag en had hij per drietal 22 prijzen van 39 ingekorfde duiven. De ereprijs was ook de eerst ge tekende duif en meteen de mieze tot 1000 of wat dacht U anders. Vroege duiven voor Desire Acke, Sylvain en Hans Dhondt, Raoul en zoon Ver- straete, Ongenae-Van Hec- ke, Leon Buysse (7e en 8e). Bij de oude duiven won Ge orges Baeyens voor Lucien Geenens en Omer Bogaert en bij de jaarlingen haalde Lucien Geenens het voor Norbert De Vuyst. BENO Tennis. De finalisten van het 'hambrastornooi' op TC 78 in Hamme (vh) Herdersem Berlare Vier doelpunten op stilstaande fazen waren hier te zien in dit duel. De thuisploeg met enkele wel erg jonge spelers zoals Benny Aerts, Kris Holbrecht en Davy Corthals kwam al na een kwartier op voorsprong wanneer een straf schop werd omgezet door Patrick Hanselaere na handspel bij Berla re in de fatale zone. Berlare kon nadien na een lichte duwfout van thuisspeler Eddy Goffin ook al met een strafschop langszij komen en toen Benny Aerts met een vrije trap Herdersem op 2-1 had gezet in de 37e minuut hadden we reeds drie doelpunten uit evenveel stil staande fasen. Om deze eerste helft dan af te ronden kon Berlare dan nog via een strafschop langszij komen zodat de eindstand reeds bij de rust bereikt was. Na de rust druk van Herdersem langs De Smet die alleen de be zoekende doelman verscheen maar tegen zijn oud-makkers jam- Pcardensport. Eticnne Van de Walle reikte in manége Hicewa te Sint-Niklaas de prijs i aan de heer Rooms, die verdiend de barrage won (dw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 23