I Weer winst voor Sinaai Girls... Taktisch gespeeld Duo Raes-Willaert overtuigend bij R. Lebbeke Schutters uit Bürgsinn (Beieren) in The Chapel te Sint-Niklaas Knapenderby in Stekene Stekens jeugdvoetbalderby Prijsuitreiking Europese koningsschieting en nationale kampioenschappen 24 - 22.9.1989 - De Voorpost DAMESVOETBAL Kamillekes Aalst - DVK Gent: 2-1 De eerste kompetitiewinst van FC Sinaai Girls bij FC Rapid Wezemaal in de twee de nationale reeks van het damesvoetbal, heeft er vori ge zaterdag op 't Wijnveld nog een broertje bijgekregen. Toen werd DVV Brugge op afstand gehouden en in de klassering, staan de Wase girls nu op een gedeelde tweede plaats. Een belangrijke hint naar het nieuwe sukses van FC Sinaai Girls, waren de twee doel punten van Christa Coene. Tot nu toe de topscorer van de ploeg en slechts vijf minu ten voor tijd aanwezig, als ge volg van haar zaterdagse be roepsverplichtingen. Een hindernis die er thans gemak kelijk wordt bijgenomen en met vier op zes, is het entoe- siasme bij FC Sinaai Girls ook begrijpelijk toegenomen. Goed voor de moraal trou wens en aan een konfrontatie met de degradatie, wordt er nog nauwelijks gedacht. Toch blijft een bepaalde rela tivering geboden en met de beide voeten op de grond, wordt misschien nog het be ste voor FC Sinaai Girls... De wedstrijd: Tegen DVV Brugge is FC Si naai Girls op het vertrouwde Wijnveld nogal zelfzeker ge start. De West-Vlamingen werden er trouwens door ver rast en een tweetal afstands schoten van Chantal De Ryc- ke en Christa Coene, bete kenden ook het eerste lokale doelgevaar. Het aandringen de FC Sinaai Girls zou ook nogal vrij vroeg skoren en een voorzet van Peggy Aude- naert, werd door Christa Coens verzilverd (1-0, 6e min.). Ondanks het sukses van de plaatselijke ploeg, zou de wedstrijd toch langzaam kantelen. De aanvallende ak- ties der Bruggelingen werden toen ook beter gestoffeerd en een vrijschop van Andy Mal- fait, werd ook nog de aanlei ding tot de gelijkmaker. Ook al omdat Veroniaue De Vriendt deze tegen ae dwar sligger knalde en bij de re bound van Ann Van Hoor- weder, stond Esther Blom- maert machteloos (1-1, 20e min.). Een goed geïnspireerd DW Brugge wilde blijkbaar méér en bij een ideale kans, faalde Veronicjue De Vriendt alleen bij de afwer king. De lokalen kregen het toen ook moeilijker en een knappe aktie tussen Veron- ique De Vriendt en Andy Malfait; werd nog door Can- ne Van Pottelberghe tijdig afgeremd. Toen was FC Si naai Girls ook al een tijdje tot het countervoetbal verwezen en het aanvalsmaneuver tus sen Christa Coene en Peggy Audenaert, werd nog het be ste moment voor FC Sinaai Girls dat Wendy Mets ook nog wisselde voor Annick De Clercq. Het eerste kwartuur van de tweede helft, waren de beide ploegen méér aan elk aar gewaagd. Er werden toen ook enkele kansen gekreërd en voor DVV Brugge, ge raakte Ann Van Hoornwe- der bijna aan een doelpunt. Voor FC Sinaai Girls werd dat tweemaal langs Annick Herrewege en de dwarslig- fer, verhinderde het sukses ij de poging van Ann Wau- ters. Ook Peggy Audenaert en Rita Schatteman konden voor de lokalen de geboden kansen niet benutten en na het geel voor Nadine Van Conneyt van DVV Brugge, opteerden de beide ploegen voor een gelijktijdige vervan- fn een tweetal minuten ge raakten de Westvlamingen toen ook aan evenveel skore- mogelijkheden. Eerst schoot Marianne Vlaminck naast en het nummer één van FC Si naai Girls, verijdelde de kans voor Saskia Beirlant. Bij een zeer mooie kollektieve aan val van DW Brugge, was Es ther Blommaert weer bij de zaak en aan de overzijde, ver hinderde Elza Wallaert het lokale sukses op een knappe Vrijschop van Peggy Aude naert. Op een vijftalminuten van het einde, werd er door FC Sinaai Girls wéér ge- skoord. Een listig balletje van Christa Coene leidde naar een misverstand tussen Go- delieve Valle en doelvrouw Wallaert, met het gekende gevolg (2-1, 76e mm.). De Bruggelingen wierpen zich toen in een wanhopig eindof- fensief en op hoekkinop, had Nadine Van Conneyt geen sukses. Een counterend FC Sinaai Girls echter wel met een aktie tussen Annick De Clercq en Christa Coene, waaruit Lesley Van Havere tenslotte nog het volle profijt puurde (3-1), 80e min.)... De ploegen: FC Sinaai Girls: Esther Blommaert, Chantal De Meester, Carine Van Brit som (41e min. Annick Herre wege), Carine Van Pottel berghe, Christianne Vly- minck (66e min. Lesley Van Havere), Ann Wauters, Chantal De Rycke, Rita Schatteman, Wendy Mets (32e min. Annick De Clerck), Christa Coene en Peggy Au denaert. DW Brugge: Elza Wallaert, Hilde VanHoornweder, Ge- rda Colpaert, Godelieve Val le, Nadine Van Conneyt, Ann Van Hoomweder, Andy Malfait, Cinda Blondelle (66e min. Marianne Vla minck), Veronique De Vriendt, Saskia Beirlant en Christine Verbeke. Volgende zaterdag wordt het voor FC Sinaai Girls een ver plaatsing naar FC Looi Sport. Vorig seizoen nog goed voor een negende plaats en thans, met hetzelf de puntenaantal als FC Si naai Girls. Bii deze ploeg is Annick De Clercq geschorst wegens de rode kaart tegen FC Jong Nijlen. Alleszins een handicap trouwens en ook de aanwezigheid van Christa Coene, is nog onzeker. Gun stig nieuws echter van Kathy Mertens welke de trainingen reeds heeft hervat. Misschien nog onvoldoende voor de match tegen FC Looi Sport en een drawn, wordt voor FC Sinaai Girls daar al een schit terend resultaat... Roger Van Laere Kamillekes Aalst - DVK Gent werd een zeer geanimeerde wed strijd. waarbij beide ploegen elk een helft voor hun rekening na men. Al van bij het begin zat de pit er meteen in. In de eerste minuut schiet Peggy Van de Mae- prachtvoorzet van Katleen Ste le net naast het kruishout en wat vens, de bal mooi lobt maar helaas later is er een sublieme redding tegen de deklat knokt. Ondertus- nodig van Brenda Van den Eeck- sen kreeg Gent reeds vier hoek- hout die de Gentse Dominique schoppen. En het is 7 minuten It de voetballen. Bij Kamillekes valt d middellijn terug en is men nu j aangewezen op countervoetbal, Toch wordt het ei zo na nog 3-0 toen Myriam Van Slembroeck mooi afgezonderd wordt lor Maes alleen voor zich krijgt. Damesvoetbal. Sinaai Girls - DW Brugge. De Bruggelingen bleven voortdurend komen en de Sinaaise afweer kreeg het dikwijls moeilijk (Iv) JEUGDVOETBAL R. Lebbeke - Gerda 2-0 Rapide Lebbeke is aan een gunstig debuut in der de provinciale bezig. Uit drie matchen werden vier punten gepuurd en dat re sultaat stemt voorzitter Brusselmans en zijn mede werkers tevreden. De jongste verrichting tegen Gerda uit Sint-Niklaas werd omschreven als de beste tot nu toe. Het duo Dirk Raes-Ronny Willaert vertolkte een hoofdrol. 'Ik meen dat we tevre den mogen zijn over de huidige gang van zaken, stelt sekretaris Eddy Van Overstraeten. We begon nen de match met overtui ging, dwongen snel het meesterschap af tegen een team dat een nogal ste reotiepe indruk liet. Een kombinatie Willaert-Raes leverde op het halfuur een doelpunt op. Na de her vatting poogden de Waas- landers korte tijd de for cing te voeren. Toen we na minder dan een kwartier een tweede keer tot scoren kwamen, was de zaak met een rond. Enige bedrei ging van de kant van de gasten ging er niet meer V.orige zaterdag had bij de junioren C knapen), reeks Q. een gemeentelijke voetbalderby plaats te Stekene. Op het terrein van V.V.S. aan de Expressweg ontvingen de knapen van V oetbalvereniging Straatje (zie foto) inderdaad hun kollega's van FC Stekene Sportief. Het werd een harde maar genietbare wedstrijd die in echte derbysfeer verliep. Met de thuisploeg als verdiende winnaar. Bij deze thuisploeg die in feite nog in volle opbouw is speelden vooral Joeri Boon (zeer beweeglijk en attent). Geert Penneman (pas terug na lange blessure) en Gunter Coppens (feilloos achteraan) een prachtwedstrijd. Na een nogal zenuwachtig begin kwamen de bezoekers van FC Stekene Sportief rond de 25ste minuut evenwel op voorsprong via De Lathouwer, dóch kwikke Joeri Boon zorgde twee minuten later voor betaald antwoord: 1-1 en dat was ook de ruststand. Na de rust speelde ditzeflde scenario zich ook afg op de 45ste en 47ste minuut. Met dezelfde 'akteurs' in de hoofdrol. Inderdaad, Stekenaar De Lathouwer, maakte er 1- 2 van en Straatjesspeler Boon zorgde weer voor gepast antwoord, zodat het 2-2 werd. Daarna zag het er een tijdje naar uit of beide teams tevreden waren (of moesten zijn) met een puntendeling, doch tijdens het tweede gedeelte van de tweede helft toonde de thuisploeg zich gewoonweg de betere. Dit overwicht werd uitgedrukt met twee doelpunten van Mario Ferket, zodat deze Stekense knapenderby door thuisploeg V.V. Straatje verdiend werd gewonnen met 4-2 (d. Brol) In mei van dit jaar zijn de Chapelschutters een wed strijd gaan schieten in Bürgsinn. Deze schutters van Beieren kende wij al enkele jaren en wij heb ben dan ook besloten een terugwedstrijd in onze schietstand «The Chapel» in te richten. Zo konden wij onze Duitse schutters- vnenden dit weekend ver welkomen te Sint-Ni klaas. Reeds van donderdag 14 september waren zij toe gekomen, zij moesten vanuit de omgeving van Würsburg komen. Zij wa ren natuurlijk nieuwsgie rig te zien hoe onze stad er uitzag. Zo hebben wij hen op een rondgang door on ze stad vergast. Op vrijdag zijn wij dan naar Damme gereden, de stad van Tijl en Nele, daarna een be zoek aan de koningin van onze badsteden Oosten de. De Bürgsinners had den de wens geuit om de zee te zien en deze wens is daarmee ook in vervulling gegaan. Gelukkig was er geen regen, wel veel wind, maar dat was goed om al onze hoofden terug lich ter te maken. Zaterdag morgen werden wij dan op ons Stadhuis ontvan gen door de heer Schepen Filip De Jonghe. In de namiddag was dan de grote wedstrijd, er werd geschoten met luchtpistool, luchtgeweer, kogelkarabijn eri, .22 pi stool. Deze vriendschappelijke wedstrijd tussen de twee clubs werd gewonnen door The Chapel, alhoe wel de punten niet ver uit elkaar lagen. De eerste Duitse schutter was Joan nes Kirsten, onze beste Chapelschutter was Ro land Vercauteren. 's Avonds vond de uitrei king plaats in de feestzaal van The Chapel. Daar werden eerst de 1ste voor zitter de Heer Joannes Ki rsten en de tweede voor zitter de Heer Werner Czaker in de bloemetjes gezet voor hun inspan ning die zij geleverd neb ben om deze vriendschap voor tijd dat Gent de skore kan We spelen amper vijf minuten milderen na hoekschop die mooi toen Katleen Stevens een voorzet binnengekopt wordt door De vanop links geeft die afgeweerd Lamot. wordt door een Gentse verdedig- Om nog wat tijd te winnen werden ster en zo de bal in de voeten van nog 3 wissels uitgevoerd bij Ka- Mvriam Van Slembroeck geeft, millekes: Ria De Man. Elga Van dié dit geschenk niet laat liggen. der Donckt en Saskia Molly. Zo Kamillekes bleef verder drukken geraakt ook het tempo uit de en dat resulteerde in een resem wedstrijd en Aalst behaalde zijn kansen. Het mag gezegd worden: eerste thuiszege van het seizoen. Kamillekes was op dat moment Met de behaalde punten op Asse sterker dan de Stroppen die alle Ter Heide waar Kamillekes ging moeite hadden omde Aalstenaars '1 van de bal te houden. Een tweede doelpunt komt er via een vrij schop na fout op Renilde Klom- sing gemaakt naar Beersel, waar pen. die de vrijschop zelf omzet Kamillekes in het veld treedt te- ploeg die vorig eerste n met 2-4 telt men nu 4 op 6. Volgende week wordt de verplaat- gen Union, Kamiel hoopt alvast één punt te en het leder in de voeten van v Katleen Stevens schiet die moeite- 'aar m,:' loos scoort promoveerde. Een minuut voor tijd krijgt die zelfde Katleen Stevens kans om er drie nul van te maken, toen ze na halen met zijn ploeg voorzet van Sandra Van der Lin- De ploeg: den alleen voor de Gentse goalie Thomas komt die nog net met de voet kon redden. Met de rust brengt Gent twee wissels in: Van Hove en De Lamote. En we krijgen een ander Gent te zien dat veel agressiever gaat Van den Eeckhout, Viane. Van den Maelen. Buyse, Eloot. Clom- pen. Van der Linden. Biesback. Van Calenberg. Stevens, Van are Slembroeck JM Heyman ede BOOGSCHIETEN uit. Langs Willaert, Van Puyvelde, Verheyden en Carlier hebben we nog een vuist gemaakt, maar al bij al werd het een overwin ning die als verdiend mag beschouwd worden. Vergeet niet dat we tot nu toe geen enkele keer 'au grand complet' tussen de lijnen zijn verschenen. Van Cauter, Van Belle en Ringoot zijn telkens onbe schikbaar geweest. Nu zondag in Wieze moeten we alvast de volgende overwinning nastreven.' (e.g.) Tijdens het voorbije kermisweekeinde te Stekne was het voor beide gemeentelijke voetbalploegen ook een klein beetje kermis. Inderdaad, in de reeks Q bij de junioren C knapen), stonden de ploegen van "t Straatje' en 'Sportief tegenover elkaar op het terrein van 't Straatje aan de Expressweg. Ook in deze jonge jeugdreeks betekent 'n dergelijke voetbalontmoeting toch nog steeds iets meer dan gelijk welke andere wedstrijd. HEt bestuur van de sektor Stekene van de BNFLW, de Belgische Nederlandstalige Federatie der Liggende Wipschutters, heeft enkele belangrij ke mededelingen: 1. Op zaterdag 23 september 1989 wordt in de sporthal van Sint-Amands (Bornem) de jaarlijk se Europese koningsschieting georganiseerd. I Alle regerende klubkoningen 1989 die zich lieten inschrijven voor deelname aan dit kampioen- schap worden in de genoemde sporthal verwacht I 9 u 1 zen van het kampioenschap van de sektor Stèke- W dkitt \i/ :i.. i__. i .1.. i i om 9 uur stipt. 2. Op zaterdag 30 september 1989 worden de prij BNFLW uitgereikt in het lokaal waar de U* finalewedstrijden werden georganiseerd, name- r-^1 lijk in het lokaal van schuttersmaatschappij «De Moedige» te Meerdonk. Alle bii de sektor Ste- kene aangesloten schuttersklubs worden om 'ERl 9.30 u. stipt met een afvaardiging ter plaatse }?rs,e verwacht. Ook de klubs die deze keer niet bin- nen de prijzen vielen. Het bestuur van de sektor zal trouwens enkele belangrijke mededelingen u"se- verstrekken. boo 3. Op zondag 1989 zullen vanaf 9 uur in de voor- |eren middag de intersektorele schiftingen worden ge- {3 seF schoten voor deelname aan het nationaal kam- |9 30 pioenschap. En dit zowel voor de heren als £30 dames. De nationale kampioenschappen gaan p45 door op zondag 8 oktober 1989 te Affligem-He- r30 kelgem. Need De schifting-schieting op zondag 1 oktober wordt ingericht in het lokaal van schuttersver- f00 eniging Stekene-Heikant, café «Wagenmakerij» £rde aan de hoek van de Kerkstraat en Heikant te *P Stekene. fS tussen twee schuttersver enigingen in stand te hou den. Zondag 17 september, na het eten van een portie mosselen zijn onze vrien- fcP den terug naar Bürgsinnn 45 vertrokken. Hopelijk zienjeren wij hen volgend jaar weer^ sep terug. Boogschieten. Maatschappij 'The Chapel' uit Sint-Niklaas en de bezoekende klub uit Bürgsinn werden ontvangen dd het Sint-Niklase stadsbestuur (Iv) r

De Voorpost | 1989 | | pagina 24