Adec Baasrode naar Landelijke Hermes-Waasland in nieuw kleedje Hamse Sportinstellingen organiseren volleybalkraker - Volleybalkalender Mooie zege voor de kadetten Damesvolleybalklub Moderna Lebbeke Trainingen voor de jeugd De Voorpost - 22.9.1989 - 25 VOLLEYBAL •al Vorige week werd de ieuwe ploeg van Adec Jaasrode aan de pers oorgesteld en dat onder uime belangstelling, let bestuur had niets aan et toeval overgelaten zo- at we van een geslaagde kan pendeur mochten gewa- en. Ere-voorzitter Al ert De Clerck (blijft wel euwig jong) had de grote limlach nu hij een derge- jke stap van zijn team ïocht voorstellen en ook oorzitter Lieve De Man alle redenen om fier zijn over die grote stap, et onderwerp' van ae vond. !owel erevoorzitter als oorzitter hadden het in un toespraak over de uit- aging die zij hadden aan- egaan en hoopten dat et behoud in de reeks waargemaakt wor- let was dan aan de sekre- aris om de zaak in detail aar voor te brengen. M. uys deed het op een uit breide manier want er aren heelwat moeilijk eden gerezen om het oor mekaar te krijgen daar Adec in geen geval zijn gezicht wilde verlie zen en zo moesten er voor de bond heel wat formali teiten vervuld worden. Van 2e provinciale naar Landelijke Daar Adec hogerop wilde waren we op zoek naar een fusie en daar Elverse- le er mee stopte was er mogelijkheid om dit stam- nummer over te nemen, maar Denderleeuw was Adec te vlug af. Dan was er ook nog Wetteren dat ermee stopte en daar kwam men tot een ak koord. In plaats van Elversele (le provinciale) werd het Wetteren (3e landelijke). Dus moest er meteen uit gezien worden naar ver sterking. Bij Wetteren bleven Alex Verbaere, Koen Afschrift, Gerd Bo- fiert en Van de Velde iet. Bij Elversele werden Danny Van Damme en Rudi Van Buynder aange kocht. Er kwam ook een seintje van Zele en daar werd een overeenkomst bereikt voor de transfer van Bruno De Vijlder en bij Lebbeke werd Pieter Moens weggehaald. Van Baasrode zijn gebleven: Guy De Mulder, Jerry Burm, Karei Moens, Franky De Blende, Randy De Mol, Kris Vinck, Kris Meert, Wim De Maer- schalck en trainer-coach Dirk Nobels. Volgende spelers verlie ten de klub: Kris Lenssens naar Appelterre en Mario De Mol naar Lebbeke. De sekretaris stipte ook nog aan dat de jeugdwer king werd stopgezet maar dat er in de toekomst ze ker aan gedacht wordt de ze jeugdopleiding verder uit te bouwen, want zo vervolgde M. Buys, we zijn er ons van bewust dat de jeugd de basis vormt van het verder bestaan van een klub. Het bestuur werd alsvolgt samengesteld: Ere-voorzitter: Albert De Clerck. Voorzitter: Lieve De Man. O/voorzitter: Eric De Waele (voorzitter van Wetteren). Sekretaris: M. Buys. Schatbewaarder: W. Cocker. Onder de aanwezigen ook schepen Alfons Hermans, die in zijn toespraak de nieuwe klub uit landelijke het beste toewenste en haar alvast zijn algehele steun toezegde. Ook sportschepen Jan Van Damme was op de voor stelling aanwezig. André Volleybal. Adec Baasrode stelde de nieuwe ploeg voor aan de pers (gdv) Volleybal. De ploeg van Adec Baasrode die dit jaar uitkomt in derde nationale (gdv) ]ee (23 en 24 september 1989 m IEREN se Icrste provinciale B september 1989 p.l5 St.-Amandsberg-W Temse 0 p 00 St.Gillis Waas-Beveren ïn M september 1989 B OO Kruibeke-Blauwe Hoek Hamme ,r" leren Tweede provinciale A e- p september 1989 n- 9 30 Sibok Sinaai-Beervelde lis P 30 St.Laureins-Hygiena Stekene in p-45 Evergem-Berlare e_ p 30 ATB St-Niklaas-Sleidinge Tweede provinciale B september 1989 00 Kangoeroes Aalst-Denderhoutem de Provinciale A september 1989 .00 Wondelgem-Blauwe Hoek Hamme .30 Spectrum Moerbeke-Waas-Juvenes 45 Asterix Kieldrecht-Dc Klinge 00 Real Testa Lokeren-Zelzate september 1989 14.45 Pardaf Kruibeke B-Eksaarde smnp 45 Kaprijke-Ertvelde zienl •ren derde provinciale C september 1989 5.15 Buggenhout-Wetteren .7.45 Erembodegem-Oudegem ïerste VIV Divisie p september 1989 9.30 Spectrum Moerbeke Waas-Puurs ».00 Steendorp-Mortsel 14 september 1989 p.00 Pardaf Kruibeke-Zottegem Tweede VIV Divisie 14 september 1989 7.30 Roeselare-VK Aalst lerde VIV Divisie B '•3 september 1989 10.15 Melsele-Kemzeke )AMES lerste provinciale 13 september 1989 ^5.00 Geraardsbergen-Melsele lö.OO St.Gillis Waas-VK Aalst p.00 ATB St.Niklaas-Maldegem rj september 1989 P.00 Nieuwerkerken-Zulte 'wepde provinciale A 3 september 1989 5.30 VC Temse Dames B-Eeklo p.00 Pardaf Kruibeke-Zelzate p.00 Real Testa Lokeren-Sinda St.Niklaas |è20.00 Eksaarde-Kruibeke Hebevoc ■weede provinciale B 4 september 1989 7.00 Moderna Lebbeke-Mereibeke 7.30 Michelbekc-Scorpio Aaigem 9.45 Oudegem-Berlare lerde provinciale A p september 1989 (6.45 Eksaarde-Avanti Aalter Waarschoot-Spectrum Moerbeke Waas 19.00 Meteors Kemzeke-Ertvelde 20.00 Watervliet-Steendorp Derde provinciale B 23 september 1989 16.30 VC Buggenhout-Wetteren 17.45 Erembodegem-Heusderi 17.00 Kangoeroes Aalst-Ename 24 september 1989 16.00 Leeuwerik Lede-Vosselare 17.00 Hillegem-Dendermonde Gilvoc Eerste VIV Divisie 23 september 1989 20.15 Asterix Kieldrecht-Pardaf Kruibeke 24 september 1989 18.00 St.Joris Weert-Stekense VC Dames Tweede VIV Divisie 23 september 1989 17.30 Luchtbal Antwerpen-Juvenes Zele 24 september 1989 .17.30 Ternat Voorwaarts-Sinda St.Niklaas JEUGD Jongens Kadetten A 23 september 1989 15.30 Oostakker-Stekene 16.00 Pardaf Kruibeke-Blauwe Hoek Hamme 24 september 1989 10.30 Juvenes Zele-Berlare 16.00 Assenede-Kemzeke Jongens Scholieren A 23 september 1989 16.15 Eeklo-Maldegem 10.15 St.Laureins-St.Niklaas Rapid 10.1c Blauwe Hoek Hamme-Juvenes Zele 16.00 Pardaf Kruibeke-Beveren Jongens Juniores A 23 september 1989 14.30 Melsele-Stekene 24 september 1989 14.30 Beervelde-Sinaai Sibok Meisjes Kadetten A 23 september 1989 10.30 Evergem-Nidak Nieuwkerken 24 september 1989 14.00 Zelzatc-Oudegem Meisjes Scholieren 24 september 1989 10.30 Nidak Nieuwkerken-Sinda St.-Ni klaas 14.00 Assenede-Melsele 16.00 Zelzate-Hamme Madavoc Meisjes Scholieren B 23 september 1989 10.30 Denderhoutem-Berlare 10.30 VC Oudegem-Zulte 16.30 Merelbeke-Scorpio Aaigem Meisjes Juniores A 23 september 1989 10.30 Sinda St.-Niklaas-Juvenes Zele 18.00 Pardaf Kruibeke-Nidak Nieuwkerken 17.15 St.Gillis-Waas-VC Temse Dames 24 september 1989 19.00 Snuffel Grembergen-Maldegem De Hamse Gemeentelijke Sportinstellingen willen volleybal promoten. Daarom hebben ze twee ere- klassers uitgenodigd op zondag 24 september in sporthal Meulenbroek te 18 uur. Het zijn VC Zele en Rembert Torhout die tegenover elkaar staan. V.C. Zele: Vorig jaar kampioen in de eerste klasse onder leiding van de Lebbeekse trainer Maurits van Damme. Deze laatste is werkzaam als leraar Lager Onderwijss in het Sint-Jozefinstituut te Hamme. Dit jaar treed Zele dus voor de eerste maal aan in de ereklasse van het Belgisch volleybal. De spelerskem bestaat uit Johan Seymoens, Dan ny de Maesschalck, Bruno Van de Sande, Egge- rmont, Mark Cornelis, Marnix Poppe en Chris Arents. Rembert Torhout: Reeds meerdere malen kampi oen van België en bekerwinnaar. Speelde het vori- §e seizoen een minder seizoen en ae trainer Youri tramiloi zocht dan ook achter de nodige verster king. Die kwam er deze maand onder de vorm van twee Poolse internationalen. Beiden hebben er tot nu toe meer dan 50 nationale selekties opzitten. De ambitie van de profploeg reikt dan ook zeer ver dit jaar. Niets wordt aan het toeval overgelaten. Begin september stond zelfs een stageweek op het programma in het Bloso-centrum te Brugge. De spelerskern: Ben Croes, Filip van Huffci, Sacha Koeiberg en Paul Vanderhallen als Belgische in ternationalen. Andrej Martyniuk en Jarosz Ma- ciek als Poolse internationalen en verder nog Jan van Huffel, Patrick Blondeel, Bart Wuyts en Manu Acar. Zoals men kan zien bezit Torhout een superieure ploeg. Zele is niet van plan zich zo maar te laten afslachten. Wie van topvolleybal houdt wordt verwacht op zondag 24 september e.k. in sporthal Meulenbroelc te 18 uur. De toegang is gratis voor iedereen. De juniores van Moderna Lebbeke (a) Baseball Jeugdvolley. De kadetten van Moderna Lebbeke (a) Beveren Lions Seniors: Brown Boys Luik - Beveren Lions (25-21) Een spannende wedstrijd mede door de vele veldfouten van Beveren (8) en een minder goede dag voor de werpers. De staat van het veld mag dan al een excuus zijn, deze nederlaag moet toch vooral in het eigen spel en ingesteldheid worden gezocht. Tot in de 6de inning kon Beveren een kleine voorsprong behouden, maar kende toen een geweldige terugval. Ondanks enkele scoringsposi- ties in de laatste 3 inningen, kon de klus evenwel niet worden afgewerkt. De beste slagprestaties kwamen met twee honkslagen van Van Goethem E., Pauwels P., Rotthier P. en Thielens R Kadetten: Brasschaat - Beveren Lions (7-16) Een mooie overwinning die tot stand kwam door de inzet en het enthousiasme van de spelers. In verdediging werden nagenoeg geen fouten gemaakt, zodat de runs gescoord door Brasschaat door zuivere hiots tot stand kwamen. Aan slag was Beveren ontegensprekelijk de betere ploeg, met uitblinkers Ysewijn M. (een triple) en Van Gijsel S. (een homerun in de pack). Als werper kan Van Gijsel S. zeker als een revelatie worden beschouwd en mag mits de nodige begeleiding als wissel op de toekomst worden aangezien. Seniors: Putse Batters - Beveren (10-11) Een zeer gelijkopgaande en spannende partij, waarin Batters tot in de 6e inning (tussenstand 9-5) steeds de bovenhand had op Beveren. In de 7e inning kon Beveren echter het tij keren (9-8) en in de gelijkmakende slagbeurt kon Rotthier Rudy de slagploeg van Betters tot staan brengen. In de 8e inning steeg de spanning ten top toen Beveren 9-11 voorkwam door fraai slagwerk van de gebroeders Rotthier en Michelet Eddy. In de gelijkmakende slagbeurt kon Batters nog tot op één run naderen. De laatste slabeurt gaf nog volop spanning toen Beveren via een int. base on ball alle honken volzet had, de slag van Rotthier R. werd echter keurig uitgevangen door de midvelder van Batters. Via 2 strike-outs en een simpel maken van de derde uit, kwam Beveren als winnaar uit het strijdperk. Softball dames: Beveren - Zeeuwse Honk (12-11) Als voorproefje van de spannende wedstrijd van de seniors, kon dit tellen. Na in de eerste slagbeurten op voorsprong (10-4). Doch door enkele domme fouten in verdediging kon Zeeuwse Honk steeds dichterbij kruipen. Uiteindelijk kon Beveren in de laatste slagbeurt de overwinning toch nog thuis houden. Kadetten: Mortsel - Beveren (10-7) Na een stormachtig begin van Beveren (0-6) in de eerste inning, verzuimden onze youngster de klus af te maken. Dit terwijl Mortsel steeds beter de kleine aarzelingen binnen de verdediging van Beveren kon verzilveren. In de laatste gelijkmakende slagbeurt kon Mortsel dan ook de overwinning naar zih toe halen. Toch een best genietbare partij met goed baseball langs beide kanten. Aan de meisjes van Leb beke en omliggende ge meenten wordt de aan dacht gevestigd op de mo gelijkheid die hen gebo den wordt om de trainin gen van volleybal te vol gen. BASKETBAL Dejeugdtrainingenzijner dat Jan Van den Berghe. iedere woensdag in de Indien u belangstelling sporthal van Lebbeke en hebt voor deze sport kom dat van 17.30 u. tot 19 u. dan even langs op een van De trainingen worden er de trainingsdagen. telkens gegeven door Ivan De Groot voor de kadet- A. ten en voor de juniores is De voorstelling van Hennes new- look voor het seizoen 1989-90, ging gepaard met een tot in de puntjes voorbereide persconfe rentie. Hermes-Waasland, de grootste basketball klub van Sint-Niklaas, kreeg hiervoor de volle steun van Burgemeester F. Willockx en sportschepen U. Vercauteren, die het ganse gebeuren met hun aan wezigheid vereerden. Organisatorisch staat de klub op punt en de fusie tussen Hermes en Waasland uit 1987 moet nog enkel op sportief vlak zijn vruchten af werpen. De intense jeugdwerking van de klub staat hier borg voor. Op financieel vlak gaat het Her- mes-Waasland voor de wind. Een supersponsor werd aangetrokken met 'Video Superclub Film', een gigant op de Belgische, Europese en wereldmarkt in de branche der videotheken en filmdistributie, het verwerven van video- en film rechten evenals wereldwijde com- mercialisatie en distributie van de ze rechten 'Superclub' ook spon sor van voetbalklub S.K. Sint- Niklaas (voetbal) en BBC Oosten de (basket) wil dus samen met Hermes-Waasland hogerop. Naast deze inbreng kan de klub ook rekenen op de NV Vecobel uit Sint-Pauwels. een montagebe- dijf in staalbouw, apparatenmon- tage, buizenmontage en laswerk en welke zijn werken in binnenp en buitenland met de grootste pre ciesheid uitvoert. Deze firma neemt vooral de FIBA juniors van de basketball klub onder zijn hoede. City Service een organisme dat alle bedrijfsproblemen coördi neert is gevestigd in de Broeder straat te Sint-Niklaas. Dit bedrijf zorgt voor oplossing van moeilijk heden van construcite (herstellin gen e.d.), promotie (public rela tion activiteiten) en catering (re ceptie- en feest organisatie). Zij steunen met volle overgave de damesafdeliung en ook de firma Brady uit Zele, als producent van zlefklevende indentificatie syste men, voegde zich bij dit gezel schap. De akkomodatie van Bad Saint Michel bleek de ideale plaats om de ploeg in zijn geheel voor te stellen De heren seniors starten in vierde nationale met een eerste ploeg en reserven, en de kern bestaat uit: Bruggen Wolf, Buys Michael, Koeckelenbergh Philip, Maes Wim, Lintacker Peter, Polfliet Geert, Van den Eynde Eddy, Van Goethem Alain, Van Goethem Stefan, Van Namen Ronnv, De Vrij Mario, De Bruyne Jimmy, Oelbrandt Rudv en Vercauteren Mark. Het geheel staat onder de kundige leiding van trainer-coach Louis De Bruyne, die naast hem Danny Dhaen heeft als assistent. De herenafdeling telt naast de hogergenoemde FIBA juniors ook nog benjamins jongens, ter wijl BBC Waasland in derde pro vinciaal als satleietploeg functio- nneert. De dames afdeling bestaat uit een seniores ploeg welke bij het A.V.V (Antwerps Verbond der Vriendenklubs) regelmatig stukken maakt, terwijl ook hier het jeugdwerk primeert. Meisjes kadetten en miniemen worden klaargestoomd om binnen enkele jaren het vaandel van hun grote zussen bij de K.B.B.B. over te nemen. Tot slot is Hermes-Waasland erin geslaagd om dank zij de dynami sche inbreng van de jeugdvoorzit- ter een nieuwe Mini-All-stars jeugdschool op te richten, waar nu al meer dan 40 jongeren, zowel jongens als meisjes, door drie trai ners worden opgeleid. Het gaat Hermes-Waasland dus meer dan voor de wind en wij wensen de klub een vruchtbaar seizoen 1989-90 toe. Wega

De Voorpost | 1989 | | pagina 25