Quiévrain in Waas en Dender K Drie Stekense atleten in de kijker p! Atletiek tweedaagse van A.C. Waasland DUIVENSPORT Vandaag in Bornem en morgen in Sint-Niklaas AC Lebbeke organiseert scholencross 28 - 22.9.1989 - De Voorpost Frans.Van Der Linden suksesvol in 'Bourgesvlucht der krijgsgevangenen' Louis Janssens, Gerard De Wandel, Clement Baert, Robert Heirwegh, Van den Bossche en zoon, Pierre Veyt, Henri Verdoodt, Etienne De Backer, Norbert Thierens, Irene Steeman Duivensport. Etienne De Backer, Quiévrainprimus in Duivensport. Willy Geltmeyer uit Waasmunster met vroege Groot-Dendehnonde (gvw) duiven in Hamme Sint-Anna (gvw) De wereld van de 'duivenmel kers' is een wereldje apart, daarover is iedereen het eens. 'Daar stapt men niet zo maar in, daar moet men bijna in geboren worden!', hoor je al ééns beweren. En ook daar kunnen we inkomen... Bij Frans Van Der Linden ligt het evenwel anders. De nu 72- jarige kleermaker-met-rust, die samen met z'n echtgenote Georgette Couton aan de Klingestraat 20A te Kemze- ke-Stekene woont, is pas sinds een drietal jaren aktief als duivenmelker en... hij kan nu reeds pronken met een groot sukses. Trofee Inderdaad, enkele tijd gele den haalde Frans met één van z'n jonge duifjes - een onge paard duivinnetje (nr. 6138249/89) om precies te zijn - de zesde plaats op de 'fond- vlucht' uit Bourges. En., het was niet zo maar een Bour gesvlucht! Het was de 'Bour gesvlucht der Krijgsgevange nen' met vele duizenden deel nemers. Met de zesde plaats op 935 deelnemende jonge duiven (minder dan één jaar oud) legde het jonge duivinnetje van Frans Van Der Linden meteen beslag op de eerste plaats voor Groot-Stekene. Een prestatie die mag gehon- noreerd worden, meende het gemeentebestuur van Steke- ne. En... men voegde het woord bij de daad, want vori ge week kreeg Frans het be zoek van schepen Cyriel Van Hoye en raadslid Frangois van Nielandt. In naam van het BB gemeentebestuur overhandig den ze hem een prachtige tro fee als aandenken aan deze fraaie prestatie. Sukses Het suksesvolle duivinnetje - dat nu wellicht de naam •Bourges' zal krijgen - is. net als al z'n andere duiven, rechtstreeks afkomstig van Hendrik Roovcrs uit Merk- sem. Omwille van een verhuis naar Westmalle verkocht deze gekende 'duivenmelker', die trouwens vriend aan huis is bij Jan Kloeck, de voorbije win ter als z'n duiven. Stuk voor stuk rasduiven zijn het. aan gevuld met duiven van 'Kil en Zoon' uit Berëndrecht plus nog een twintigtal van de stal van Elsacker-Jespers uit Schilde. Vooraleer de 'fond' aan te pakken haalden de jonge duifjes van Frans Van Der Linden goeie uitslagen op Quiévrain en Noyon met res- pektievelijk een 9de plaats op 241 en een 10de op 261 dui ven. Omdat ze bij aankomst enkele minuten bleven rond vliegen én soms met tien ge lijk bleven zitten vooraleer in 't kot neer te strijken, werd overgeschakeld op grotere af standen. En met sukses want er werd 5 op 6 gehaald met de eerste en tweede afgegven jonge duiven 10 qqq fr met z>n beidjes... op Bourges, Argenton en jvje[ een (ver-)nieuwd hok in Souteraine. Twee nestmaten de enige twee trouwens die zicht kan Frans nog veel ple zier beleven aan z'n duifjes. een nestje hebben op het hok wensen hem van ganser - vlogen tegen honderd pro- bartej cent prijs! Vroige zondag op Noyon waren ze, teruggetrok- d.Brol ken, nog goed voor zo'n Terecht fier poseert Frans'f..®, Van Der Linden voor z'nLgei duivenhok met de prachtigeK0K trofee die hij van het ge-minu meentebestuur kreeg voo/punt z'n fraaie prestatie in de 'Bourgesvlucht der Krijgs■•r~" gevangenen', (d. Brol) Pro Te Melsele kwam Louis Jans sens goed aan zijn trekken met de le, 9e, 11e als vroegste duiven. Goede resultaten voor de hokken van Armand Smet, Van den Bossche- Bryssinck (3e en 7e), André Picavet, Franky Quintelier, René Van den Broeck, Fran ky De Schepper, Jozef Van den Broeck. Jozef De Clerck haalde het bij de oude duiven voor Van den Bossche-Brys- sinck (2e e'n 4e), Leopold Van Goethem, Armand Smet (5e en 6e). Te Zele Eerlijk duurt langst blijft Gerard De Wandel sterk presteren. Hij won de eerste prijs. De eerste serie van twee aangeduid, de twee de van drie aangeduid. Gil bert De Witte begon aan de tweede prijs, maar kreeg ook zijn deel van de prijzenpot met aan de 8e prijs nog een vroege duif, 14 prijzen van 19 duiven en aan de 105e prijs de eerste serie van vier en vijf aangeduid. Vroege duiven voor Gustaaf Baert, die aan de 50e prijs de eerste serie van drie aangeduid won, en verder G. De Corte en zoon, Henri De Backer, Georges Van den Abbeele, Pierre De Vijlder, Petrus Steeman, Prosper Goossens. Leon Smekens won de tweede se rie van twee duiven aange duid. Bij de oude duiven de le en 10e voor Kamiel De Schoemaecker. Frangois De Brandt werd tweede. Firmin Rombout won met de 3e en 12e de eerste serie. Vroege duiven voor Georges Van de Wielle, Alfred Verschelden (5e, 6e, 9e), Gilbert Temmer man, G. en zoon Snoeck. Bij de jaarlingen de hoofdprijs voor Kamiel De Schoemaec ker en verder Georges Van de Wielle, Gilbert Temmer man (3e en 6e), Gustaaf Baert (4e en 8e), G. en zoon Snoeck, Eddy van de Velde. TE Lokeren-Zeveneken was de hoofdprijs voor Clement Baert voor André Vermeir, Jozef Van Wachtebeke, De Vos-Van Hemelrijck (4e, 6e, 11e), Marcel De Schepper (5e en 7e), Etienne Van Kerck- hove, Gilbert Waterschoot, Omer Verlee. De Vos-Van Hemelrijck, die 11 op 12 klok ten, wonnen heel wat series. Bij de oude duiven de le en 2e voor Marcel De Schepper, de 3e en 4e voor Etienne De Graeve en verder Rudy Buyst, Gast. Van Rijsselberg- he, Erik De Witte (7e en 8e). Bij de jaarse de le en 2e voor Marcel De Schepper en de zelfde prijzen bij de duivin- nen. Tneo Vernier, Etienne De Graeve 54e, 5e, 6e), Willy Waegemans (7e, 8e, 9e) klok ten vroeg. Te Hamme St.-Anna was Ro bert Heirwegh goed voor de le en 7e priis Dij de jonge duiven. Willy Geltmeyer werd tweede en vroege dui ven voor Lucien Peelman die met de 3e en 18e de eerste serie won. Ook kopprijzen voor Aimé Van Eetvelde, Robby Van Uytfanghe (5e en 9e), Paul Van Puyenbroeck, Herman Eeckhout en Antoi- ne Van Hoey. Bij de oude won Aimé Van Eetvelde en bij de jaarlingen Paul Van Puyenbroeck. In de Sint Niklase Verbroede ring waren het Van den Bos sche en zoon die zich als de nummer één naar voor scho ven voor Van Bogaert-De Bakker (2e en 9e), Gilbert Kluskens, Smet-Van Acker, Hector Van Driessche, Fran cois Van Royen, Nestor On- gena, Leon De Dauw, Etien ne De Vleeschouwer. Aan de 15e prijs won Marcel Noens de nummer 16 en aan de 41e prijs Herman De Backier de nummer 20. Het seriegewin stond voornamelijk achter de naam van André Van Mele, René Van Royen, Van den Bossche en zoon en Georges Boeckling. De oude duiven vlucht werd gewonnen door Samson en zonen voor Rudi- Ïer Laureys, Van Bogaert- )e Bakker, Marcel Noens, Peter Mees, Van de Vijver- Cornelis, Alfons Van Box- laer, Albert Van Mieghem, René Fierens, Van den Broeck-Van den Bossche. De jaarlingen kwam op het palmares van Ghislain Van Boxelaer voor Jozef Wittock, Van Bogaert-De Bakker, Van de Vijver-Van Haver, Etienne De Vleeschouwer, Marcel Noens, Albert Ro- zendom, Van de Vijver-Cor- nelis, René Fierens en Ru- dolf Adriaenssens. Van Bo gaert-De Bakker wonnen bij de duivinnen voor Marcel Noens, Albert Rozendom, Peter Mees, René Fierens, Rudolf Adriaenssens, Petrus Vercauteren, Leon Fierens en Willy Van Broeck. Te Denderbelle won Pierre Veyt de vlucht voor Omer De Feyter (2e, 6e, 9e), Jozef Boelens, Jean Baekens, Ed- mond Vermeir, Waegeman- Van Driessche, Jozef Paere- wijek. De kramiekbroden die er op de sluitingsvluchten te winnen waren gingen naar Omer De Feyter, Jean Bae kens, Adh. Van Biesen en Jo zef Boelens. Smakelijk. In het samenspel Baarde- gem-Lebbeke-Hekelgem was het Henri Verdoodt die de eerste prijs achter zijn naam kreeg. Hij werd gevolgd door Jean Pierre Keymolen, Pier re Bijl, Felix Van Praet (4e en 7e), Jules Callaert, Frans Van der Straeten (6e, 11e, 13e, 14e, 16e, 18e, 20e), Fran- Ost. Een zeer sterk resultaat van Wilfried Costers met de 21e, 26e, 34e, 53e, 95e, 105e, 113e en daar zat de eerste su per bonserie van twee aange duid tussen, de mieze tot 1000 en de eerste serie van vier aangeduid. Aan de 40e prijs won Armand Rochtus de tweede serie. Aan de 58e prijs was de eerste van drie voor Van Keer-Erpels. Bij de oude duiven won Rudy Dom voor Lucien Noens (2e, 3e, 7e), Edmond Leybaert, JoZef Debbaut, Roger Van Door- slaer, Wed. Meulebroeck, Daman-Dierick, Chris- tiaens-Willems. Leopold Meskens won bij de jaarlin gen voor Achiel De Kinder, Lucien Noens, Julien Cool 4e en 6e, Basiel Segers, Jef Van Haesendonck, Jozef Deb baut, Van Keer-Erpels, Ra fael Bijl. Te Moerzeke was de hoofd prijs voor Norbert Thierens en dan volgden Frank Van Haut, de gebroeders Wil- laert, die ook nog aan de 30e prijs de eerste serie aange duid wonnen. Vroege duiven voor Albert De Nil, Willy Vercauteren, Frans Van Riet, Maurits Peelman, Paul Wuytack, Benoit De Saeger. Aan de 45e prijs had winnaar Norbert Thierens reeds vier duiven aangeduid en dat be tekende heel wat serieprij- zen. Bij de oude duiven won de pieper van Frank Van Hautte voor Gebroeders Willaert, ook al met een jonge duif en verder Wilfried Rottiers, Omer Van Riet, Frans Van Riet, Francois Coen, Meert- Roels, Albert Stobbelaers, Maurits Peelman en Henri Delcart. Te Zele-Huivelde draaide Irene Steeman haar manne lijke collega's een loer. Zij lokte de snelste duif en dat is niet de eerste keer dit sei zoen. Kopduiven voor Wil lem Van Cleemput, Jozef en zoon Roels. Een knalresul taat van Mathieu De Maes- schalck met de 4e, 5e en de eerste superserie en aan de ATLETIEK 74e prijs alle vier zijn duiven op de uitslag en goed voor de fietserie. Verder in de kop Marcel Van den Eegen, Pru dent Apné, Hector Vercau teren, Frans Pauwels en Eu- gène Baert. Bij de oude dui ven de le en 4e voor Gilbert Temmerman en verder Karei De Meyer, Gustaaf Ongena, Raymond Heremans, Willy De Wree, Gustaaf Claes. Bij de duivinnen de le en 3e voor Louis Schilders voor Gustaaf Claes en Maurits De Bruyne. Bij de jaarlingen won Jozef Van Bogaert voor André Vermeulen, Remy Hen- drickx, Jozef Bruggeman, Karei De Meyer en Louis Schilders. BENO Tijdens het vorige week einde liepen enkele atleten van Atletiek Stekene zich op nationaal vlak op verschillen de plaatsen én in verschillen de disciplines in de kijker. Hieronder een overzicht met een kort relaas van de presta ties van deze Stekenaars. Christof De Ruysscher: podiumplaats te Willebroek Jongeling Christof De Ruysscher was in Willebroek, waar in het sportkomplex De Schalck het beloftenkriterium plaats vond. Dit kriterium staat zowat gelijk met het na tionaal kampioenschap voor de jongerenreeksen bij de benjamins, pupillen en mi niemen. Liefst 151 atleten waren in dit beloftenkriterium ver tegenwoordigd en samen stre den ongeveer 1.500 jonge sporters voor de hoogste eer. In deze toch hoogstaande meeting lieten eerstejaarsmi- niem Christof De Ruysscher andermaal zien dat hij echt talenten heeft als kogelstoter en diskuswerper in-wording. Bij het kogelstoten verbe terde hij zijn persoonlijk re: kord door de ijzeren bol liefst 8 meter en 52 cm ver te sto ten. Dit was goed voor een podiumplaats want als derde in de eindstand mocht hij in derdaad de bronzen medaille in ontvangst nemen. In de moeilijke discipline diskuswerpen eindigde hij net buiten de medailles, want met 23 meter en 64 cm werd hij vierde. Bij de benjamins meisjes noteerden we ook en kele vermeldenswaardige prestaties. De Lokerse twee ling Femke en Joke Van Damme legden hier beslag op de eerste en twëede plaats in de driekamp, terwijl de Ste kense tweeling Jessie en Les lie Foubert hier verdienstelijk elfde en dertiende eindigden. Tom Van Hooste: vice-kampioen van België op de 3000 meter In Naimette nabij Luik gin gen vorige week inderdaad de nationale kampioenschappen op de piste voor scholieren door. Hier schitterde de Ste kense belofte Tom Van Hoos- te met een prachtige tweede plaats op de 3000 meter. De Stekense atleet behoorde voor de aanvang tot het kransje favorieten. Hij had inderdaad nog steeds de beste jaarprestatie op deze afstand achter zijn naam staan bij de scholieren, namelijk 8'45". Maar... er waren er natuurlijk meer die in aanmerking kwa men voor de titel. Temeer daar een titelloop meestal een gois Verheyen, Jozef De Be ys, V. Goedgezelschap, Frans Vereecken. Louis Van Bie sen mikte aan de 44e prijs in de roos met de eerste bonse- rie. Frans De Wolf won de tweede aan de 53e prijs. Frans Van der Straeten won de eerste bon van drie duiven in topvorm die de eerste prijs wegkaapte voor Alfons Van- eyeken (6e en 7e), Emile De Backer, Emiel en zoon Lau rent, D. Van den Abbeele. Bij de jaarlingen snoepte Frans Aeyels aan Henri Ver doodt een derde ereprijs af. Kopduiven voor Frits Buys (3e en 9e), Alfons De Mul der, B. Blommaert (5e en 10e), Jean Pierre Schoukens, Firmin Van de Plas, Emiel en zoon Laurent. In Groot Dendermonde was de hoofdprijs voor Etienne De Backer clie het haalde op Gustaaf Verberckinoes, Henri Van den Broeck, Em iel Jacobs, Wed. Meule broeck, Marcel De Keers- maecker, Dirk Huyck, Theo- fiel Bijl, Heli De Vriendt, Ra fael Bijl, A. Van Acker, Pier de Dooms, Jozef Claessens, Amede De Vogelaer, Karei Eigenlijk is het een pu bliek geheim dat A.C. Waasland in Sint-Niklaas, nog altijd niet over een loopiste beschikt welke aan de moderne normen voldoet. De problematiek ook van al vele jaren en voor A.C. Waasland, zal die nog wel een tijd aan houden. Blijkbaar wordt daar van hogerhand toch weeral aan gesleuteld en met het gezegde hoop doet leven, kan de atle- tiekklub uit Sint-Niklaas het voorlopig ook stellen. Vroger was het echter an ders en konden de klu- baktiviteiten nog in ideale omstandigheden worden bedreven bij A.C. Waas land, dat thans al méér dan een 50-jarige geschie denis heeft geschreven. Vooral suksesrijk ook en AC Lebbeke organiseert, in samenwerking met alle groot- lebbeekse onderwijsinstellingen, op woensdag 27 septem ber, in het Gemeentelijk sportkompleks een 'Grote Scho lencross'. Hieraan kunnen zowel jongens als meisjes, van 7 tot en met zestien, deelnemen. Alle deelnemers ontvangen een gratis konsumptie. De deelname is overigens volledig gratis. Per leeftijdskatego- rie wordt aan de eerste drie ee herinneringsmedaille uitgereikt. Aan het scholenklassement zijn, eveneens per kategorie, prachtige bekers verbonden. De deelnemers die een blijvende interesse voor de atle- tieksport opbrengen worden trouwens één jaar gratis lid van AC Lebbeke. AC Lebbeke organiseert ook een reeks oefencrossen, waarop iedereen welkom is: op 8 oktober te Merchtem (St.-Jansstraat) op 15 oktober te Denderbelle (omgeving kerk), op 22 oktober te Lebbeke (Langestraat) en op 29 oktober in het Buggenhoutse bos. destijds onder de leiding van stichter en eerste Voorzitter Richard Van •Vlierberghe welke met o.a. Bertrand De Decker en Jef Moerloos, tot de galerij der kampioenen van A.C. Waasland zou toetreden. Het ambt van voorzitter werd bijna een kwart eeuw door de huidi ge ere-burgemeester van Sint-Niklaas Paul De Vidts overgenomen en thans, heeft Hugo De Pot ter er straks 15 jaar opzit ten als voorzitter van A.S. Waasland. Op het vlak der veteranen heeft de Sint-Niklase atletiekklub met Bertrand De Decker (kogel en discus) en Jef Moerloos (kogel), ook nog altijd twee nationale kampioenen. In de kate- goriën der méér jongeren, skoorde A.C. Waasland ook nog goed met Sarah Reynaert als Belgische kampioene bij de kadet- ten 400 m., en tweemaal een derde plaats voor Werner Van Kerckhove (1500 m.) en Willy Chris- tiaens (200 m.). De pro vinciale kampioenen van A.C. Waasland werden Bertrand De Decker (ko gel en discus - veteranen), Peter De Swarte (speer werpen - kadetten), Sas- kia Franckaert (horden 60 m. - pupillen), Kristof Oe- lebrandt (veldlopen - be njamins) en verder nog een groot aantal vice- kampioenen. Bij A.C. Waasland staat de jeugd trouwens centraaio. Te vens ook het grootste per centage bij de ruim 200 aangeslotenen en als toe maatje, eveneens nog een flink aantal rekreatieve sporters. Daarvoor be schikt A.C. Waasland over een zestal jeugdtrai ners en een viertal, voor de seniores. Een goed ge- struktureerde klub trou wens van voorzitter Hugo De Potter en sekretaris Michel De Grande welke tijdens dit weekende in Bornem, een tweedaagse open atletiekmeeting or- ganiseerd. De samenwer king tussen A.C. Waas land en Sparta Bornem van voorzitter Louis Spiessens, dateert al van verleden jaar en in het ge meentepark Breven, zijn de atletiekakkommoda- ties zelfs uitstekend. Daarom is het helemaal niet verwonderlijk dat door A.C. Waasland naar het rekreatiedomein in Klein-Brabant wordt uit geweken. Vooral dan op vrijdagavond dus vandaag voor de Internationale meeting met aanvang om 18.30 u. en waar al de ver schillende disciplines van de atletieksport aan bod zullen komen. Ook de di verse kategoriën der da mes en heren met kadet ten, scholieren, juniores, seniores en de veteranen. Voor deze aantrekkelijke atletiekhappening wer den met Cock's vleeswa ren en Karcher uit Tielro- de, ook een tweetal be langrijke sponsors aange trokken. Goed ook voor een interessant budget en door de mindere konkur- rentie, worden straks op het rekreatiedomein Bre ven in Bornem ook een aantal nationale toppers verwacht. Op zaterdag 23 september om 14 u., wordt dan weer aan het sport centrum De Witte Molen in Sint-Niklaas verza meld. Een nationale jeugdmeeting onder de zelfde sponsoring, groe peert daar de miniemen, pupillen en de benjamins der beide geslachten. Roger Van Laere taktische wedstrijd is. Met Als niet-sprinter moe^^ Tom er voor zorgen dat h|s no tempo van bij het begin vyan de loop hoog lag. Na emrom 'afwachtende' eerste ron^aist nam de Stekenaar dan o<j>loeg resoluut de leiding en gif0^1 aan de boom schudden, fi kon evenwel niet verhinderC, e dat hij enkele tegenstreversS^0|u zijn tred kreeg. Op zowj twee ronden van het eini trachtte hij fors door te gaaAT. doch één atleet kreeg hij njVOl uit z'n schaduw. In de spriems( toonde deze 'volgeling' zi|uyta dan ook sneller en Tom V|>ester Hooste diende vrede te teerste men met een prachtige twtfcetspi de plaats. De nieuwe kaPedui pioen legde de 3.000 meterhdstl in 8'47", terwijl Tom er ég sekonde langer over de«f7en jegirr Andermaal een zeer knap femse sultaat voor deze toch veelbelovende Stekense j<|erd_l1 '(on Tc 8ellne- L.' Ivan Thyssen tiende in marathon van Lds™ Berchem fitgesp Naast de twee knappe sultaten van Stekense jonk— ren ook een prachtige prer®' tie van een niet meer zo jok, atleet van Atletiek Steke^j0 'PR] Ivan Thyssen - de stuwei kracht achter de klub - z'n krachten meten in de ternationale marathon Berchem, die voor het op een zondag werd geor{ seerd. Liefst 276 atleten wa men de start om de weigeren de 12,195 km. af te legrfarmal' Ook nu weer waren atleten met naam, waaronK enkele buitenlanders vanjn" partij- pgeziei Gelukkig hadden de low het weder aan hun kant: fj\Me te warm, ook al werd om[r|en uur in de voormiddag fh left Ni en N >r lan telaer startsein gegeven. In df goed bezette marathon digde Stekenaar Ivan Thysèmans zeer verdienstelijk op de tijgezien de plaats in een goeie tijd fston twee uren éénentwintig m| *<>s ten en zevenenveertig rljk' i j pooral konden. L n„ Een opmerkelijke prest vooral wanneer men ziet ke atleten zich bij de ei tien plaatsten. Ivan Thy verbeterde bovendien zijnMet d rig persoonlijk rekord op d' u'tb afstand met ruim één mil namelijk ÏW. Kej7 "•W 16-6 ilrijdg de •strijd i

De Voorpost | 1989 | | pagina 28