elle Chelsea en Fergusonboys bevestigen! Karateka's van Dendermonde en Zele weerom bij Belgische top N.O.M.B.-Kern Dendermonde Chiro I bevestigt ambities Goede start voor Dendermondse Sportingers Spanning troef De Voorpost - 22.9.1989 - 31 ZAALVOETBAL Temse Confiserie De Ireughel reed veel bedryvigheid in de Temse Liga de afgelopen speeldag, waarin zowat alle 68 in kompetitie uitkwamen. In de hoogste weekendreeks blyft Mini Rupel het doen want het versloeg nu niet zonder slag of stoot Cremerie Chantal II. Rijck en Veile Jeugd deelden nog in deze reeks de punten, terwijl Den reeds vroeg op het seizoen forfait gaf tegen Verhuizingen Hoskens. van de week kwam echter van Veile Chelsea in tweede afdeling. Het klopte Keyzerboys bijna met een dozyn doelpunten. Chelsea blijft dan ook met het iximum aan de leiding in deze reeks waar het toch een nieuwkomer is na de omotie, verleden seizoen. Groene Wandeling is hier nog medeleider door Veile kreatief te verslaan, terwijl de Spionkop van K.S.V. Temse nipt verloor tegen De likanen en 't Vlietje afrekende met Reinaert. derde afdeling staat er momenteel geen maat op Kiro, Geel Blauw A en A.S.O. Zij klopten resp. De Eenhorn, Was. Diplomatics en Kramp II zodat het iximum ook achter hun naam blijft. Onderaan een wat tegenvallend Mini Ster er wijl ook van de Snorkels meer werd verwacht. an "iteeks vier brengt dan de Fergusons bovenaan de tabel. Na nieuwe winst tegen Sportkring Temse zijn zij de revelatie in vierde. Let wel op De Koolmijn, die een wedstrijd minder speelden en dus zeker bij de outsiders mag gerekend worden na ook jj forse winst tegen Geel Blauw B. Voor Club 67, The Kermits en de Freinetsjotters, vfalflieijyordt het dan weer tijd om ook eens iets te laten zien. 00™)j)P dan naar de midweekcompetitie waar in reeks 1 de start genomen werd en al 1 Ed°d|adel^k Desmecht en KWB Kruibeke lieten zien dat met hen niet te spotten zal vallen. norgei^ete's en het Gemeentepersoneel ondervonden dat al direkt. Aspro Bruis en Houtbriel Ron.waren de verdere winnaars in deze reeks. 'öppejjn reeks twee dan blyft Blauw Wit aan de leiding, maar maakte V.M.I. eveneens een Eddjsterke indruk net als het P.M.S. en het J.B. Team. Ook hier staan nog spannende midweekconfrontaties op het programma. Bayern Noens - /.M.I. 1-3 [Beide ploegen waren sterk n elkaar gewaagd maar de bezoekers werkten een ietsje meter af dan de thuisspelers. Wooral Petite Jean Verdonck S)ij V.M.I. lag aan de basis wan de winst van zijn ploeg. jHij schotelde in de eerste nelft het eerste doelpunt op net hoofd van Hugo Koppen en nadien legde hij ook de ifiwee verdere V.M.I.-goals Ivoor de voet van Karei Van Ifosselaer. Bij Bayern wist Jef- ke Budts de eer te redden Inadat Resseler meermaals op *V.M.I.-doelman Frank Glo- ricux botste als vervanger van Deorgie De Vos. Atletico Ter Walle - Desmecht 3-6 e goede ploegen maakten "er een behoorlijk kijkstuk In de eerste helft kon geen van beiden zelfs afstand nemen want Desmecht kon afjangs Van den Eynde Erik en Franky De Keyzer tot scoren 'komen, maar ook Ter Walle i Franit' 'an8s Mathijssens Peter r Jaide netten bol te zetten. En als er iets bol moet gezet worden is Robert Temmerman er na- gcstcldtuurlijk ook bij. Hij kon voor ank frer Walle dan een derde Voorafloelpunt scoren. Maar na- WindJlUUr'^'c de mannen van De smecht lieten het hierbij niet itten en via Steels, De Key- er en Van den Eynde Erik :onden zij alsnog de zege we ten te bemachtigen in dit 'raaie duel goed geleid door .•heidsrechter Patrick Peel- zcsteld <"ian °°k wel bekend als Jean- e AndrfIar'e uit Turkije. -loortrt Aspro Bruis - 1 BooïMini Ster 6-5 Dirk [Thierry Van de Goossens was Rolanfde absolute uitblinker in deze Gcorgfflvedstrijd met vier doelpunten ion,«.£?0r AsPro Bruis. Frank De ick en Gunthcr Lemmens Iden nadien nog aan zodat lames Mackin in de thuisgoal ieteen vijf doelpunten mocht loorlaten van Mini Ster ge- coord door Herman Gerry Va!en De Cauwer Johan zodat inst alsnog verzekerd bleef. /crbr» scoorde, was het Hugo De Gendt alleen bij de thuis ploeg, die nog wat gewicht in de weegschaal kon werpen. Doch zijn twee doelpunten waren te weinig om de beoze- kers die nog eens scoorden langs Deffosez te kunnen be dreigen. A.S.O. Olympic - F.C. Kramp II 6-5 Olympic blijft hoog in de rangschikking staan nadat het opnieuw kon zegevieren te gen F.C. Kramp II. Jozef Budts, Carl Bauwelinck en Van Hoywegen Mare open den in de eerste helft de score voor Olympic, maar gepast antwoord kwam van F.C. Kramp langs Erwin Buytaert en Wim De Rijck die de rust stand wisten te bepalen op 5- 4. Nog niets gezegd dus maar toen Jo De Caussemaecker dan voor Olympic een zesde treffer lukte, was F.C. Kramp verloren ook al kon het langs Erwin Buytaert nog even in de buurt komen van de win- De Keyzerboys - Chelsea 0-11 De Keyzerboys gaan een moeilijk seizoen tegemoet. Dat is zeker. Ook nu weer tegen het jonge Veile Chelsea werd afgetekend verloren. Reeds aan de rust werd het 0- 5 toen Yvan Van Steen (4) en Benoit Suy de Chelsea-jon- gens op rozen brachten. Na de pauze volgden De Vlie- gher, Suy Olivier, Van Steen, Weemaes Pascal en Wim Smet als doelman van Chelsea om de afgetekende zege te bewerkstelligen. S.O.S. Veile Jeugd - Confiserie de Rijck 2-2 Gelijkopgaande wedstrijd tussen beide teams. In de eer ste helft wist Confiserie De Rijck zich de betere langs Canfeyn en na de rust waren het dan Thierry Van de Goossens en Joris Clarisse die het mooie weer maakten bij Veile Jeugd. Toch liet Alain Van Goethem zich nog eens kloppen in het thuisdoel van Frank Heirbout zodat een ge lijkspel uit de bus kwam. Cremerie Chantal - Bridge 3-1 Zeer spannende wedstrijd waarin de doelpunten slechts laat op het bord kwamen. Het was zelfs al diep in de tweede helft toen Patrick Riské voor de Cremerie het openings doelpunt wist aan te tekenen. Bridge reageerde nog wel langs Ronny Peeters maar te gen de eind jump van Creme rie Chantal langs uitblinker De Daele en Benny Van Pol- fliet had Bridge geen verhaal. Groene Wandeling - Veile Rekreatief 2-0 De einduitslag in deze wed strijd stond reeds aan de rust op het bord. Luc De Cauwer had dan met zijn twee doel punten ook een reuzegroot aandeel in de zege van zijn ploeg. Na de pauze sloeg Dirk Beniers in het thuisdoel elke bezoekende aanval langs Van der Merlen en Raes af, zodat de winst verzekerd bleef. Fergusonboys - Sportkring Temse 6-3 Sportkring Temse startte het sterkst aan deze wedstrijd want het kon aan de rust een 1-2 voorsprong wettigen toen Jan en Wim Van Snick wisten te scoren. Voor de Fergusons milderde Peter de Wreede zo dat zij in de wedstrijd bleven. En na de rust nam de thuis ploeg dan ook het initiatief langs dezelfde De Wreede die de gelijkmaker scoorde en Frankie Verhulst en Van Eet- velde Willy de nummers drie en vier voorschotelde. Jan Van Snik bracht Sportkring nog wel even terug maar te gen de eindjump van Mare Van Bogaert en Peter Wreede had Sportkring doelman Boo- nen geen verhaal. De Koolmijn - Geel Blauw B 10-2 De Koolmijn bleek te sterk voor de moedige geel-blauwe bezoekers die enkel langs Kris Stuer in de eerste helft kon den scoren. Dit terwijl de Koolmijn via Eeckelaert, Van Hautekerke en Thijs reeds een half dozijn treffers bij elkaar wist te trappen. Na de rust duwde de Koolmijn niet zo hard meer door en beperk ten Janssens, Eekelaert en Ri- ky Thijs zich tot een viertal doelpunten, terwijl De Roeck langs de andere zijde de eind stand iets aanzienlijker maakte. Sügro - Mercator 6-0 Siigro heeft zich heel goed weten te herstellen na de wat mindere competitiestart. Te gen Mercator sloegen de ge broeders Marc en Frank Ver- beke de handen in elkaar en aan de rust stond het dan ook al meteen 4-0 voor Sügro. Mercator probeerde langs de Roeck Nico en Van Cleemput Glen wel de bakens te verleg gen, maar tot scoren kwam men daar toch niet. Aan de andere zijde keken Van Acker Patrick en Van Hoy- landt niet op een goaltje zodat het halfdozijn op het bord verscheen na het eindsignaal van ref. De Rechter. Mini Ster - Argenta Boys 5-7 Nieuwe zege van de Argenta- boys die toch wel over een stevig geheel moeten beschik ken want om een gevestigde waarde als Mini Ster te klop pen is heel wat trefkracht no dig. Het begon nochtans niet zo goed voor de groene ap peltjes want Gerry Heyrman bracht Mini Ster aan de rust op een 2-0 voorsprong. Luc Meersman, Fritz Temmerman en Stefan Mariman zorgden bij Argenta dan voor een spektakulaire ommekeer en hiertegen kon Mini Ster enkel langs Johan De Cauwer en Koen Verbruggen wat weer werk bieden, maar zij kwa men net iets te kort om de Argentaboys van de zege te houden. Geel Blauw A - Was. Diplomatics 4-1 Spannende wedstrijd waarin de thuisploeg slechts op het einde van de wedstrijd de kloof kon slagen. Eddy Smet scoorde in de eerste helft wel tweemaal voor Geel Blauw maar de Amerikanen van café Bobo wisten langs Guy Goossens toch in de buurt te blijven. Na de rust weer die Eddy Smet voor Geel Blauw samen met Van Bogaert Her man en meteen moesten de Diplomatics op diplomatische wijze passen voor de zege. t'Vlietje 7 Reinaert 2 In de eerste helft van deze wedstrijd waren beide par tijen sterk aan elkaar ge waagd. t'Vlietje kon wel langs Van Wolvenaere en De Wit een kleine voorsprong nemen wanneer bij Reinaert enkel >emeentepersoneel - V.K. Houtbriel JuW no8 niet v°l|ed'ge thuis- b^ploeg heeft een logische ne derlaag gelegen tegen Hout- iroafbriel. Mare Oste en Gerry Van Wauwe scoorden daar al ^wjjin de eerste helft elk een keer >°™!en na de rust zou Leo Viskens rnitfde sland no8 aandikken alvo- "rens Hugo De Gendt de ge meentejongens hun eer wist te redden. A.K. Ketels - K.W.B. Kruibeke 1-5 Ketels moest ervaren dat K.W.B. Kruibeke een sterke >loeg is. Reeds aan de rust tadden de bezoekers een mooie 1-3 voorsprong bij el kaar geschopt wanneer Goossens Benny, Nielandt en Van Polfliet Ronny wisten te scoren. Marc Van Meervenne milderde voor Ketels. Na de pauze evenwel zou thuisdoel- man Danny Vaerendonck an dermaal de bezoekers moeten laten voorgaan. Nielandt Kris en Vercauteren Eddy maak ten de KWB klus verder af. Palm Boys - Antartica 5-7 Twee even sterke ploegen maakten er een aangename Wedstrijd van. Hugo De Gendt cn Willy Goossens van de Palm broeders ant woordden op bezoekende doelpunten van Deffosez Phi- l'Ppe, zodat een ruststand be reikt werd van 3-3. De wed strijd kon nog alle kanten op "taar toen bezoeker Mare Santon in een produktieve bui verkeerde en driemaal op rij MINIVOETBAL Chiro II Aquinter J.z.Club KSA Sint-Arnout De ervaring van de Waterjon gens haalde het hier tegen het jong geweld van Chiro II. De Wiczenaars waren wel het meest in de aanval, maar konden een goed georganiseerd Aquinter niet echt bedreigen. Aquinter liep uit tot 0-7 via Seghers, Mannaert (2) en Cornelis (4). Naar het einde toe scoorden Cami, Cassaert en Moortgat nog voor Chiro maar Wierinck (2) en Verstraeten zet ten de eindcijfers op het bord. Chiro I De Bootsman Titelkandidaat Chiro I heeft zijn ambities kracht bijgezet door op overtuigende manier tegen nieuwkomer Bootsman-Lede te winnen. Toch begon De Bootsman zeer goed en liep zelfs tot 0-2 uit langs Hans Bosman (2). Chiro kon nog voor de rust terug komen tot 2-2 langs Thoen en Cami. Na de rust verhoogde Chiro het tempo en liep uit tot 8-2 via Macharis (2), F. Thoen (2), De Plecker en De Wolf. In de laatste sekonde zette P. Smekens de eindcijfers op het bord. Rudy Meersman kon scoren. Na de rust evenwel zou Gerry De Jonghe dan de thuisploeg de ruimte intrappen met drie treffers terwijl De Wit de eindcijfers vastlegde. Kiro De Eenhoorn Dirk Vernimmen was bij Kiro weer in zijn dagje en met twee doelpunten vrij vlug in deze partij trok hij het laken naar zijn ploeg. Zeker toen ook nog Haentjes Johny zijn steentje ging bijdragen. Na de rust bij een 3-0 stand kon Eenhoorn dan toch milderen langs Jantje Van Gijsel maar doelman Jules Remon zou zich nog een drietal keer moe ten laten kloppen op Kiro schoten van Vernimmen Haentjes en Smet zodat de logische zege voor Kiro was. Spionkop K.S.V. 4 De Pelikanen 5 Wat een spanning in deze wedstrijd. Zelfs aan de rust bleef het gelijk bij een 2-2 stand. Lissens Dirk scoorde voor de spionkop tweemaal bij doelman Van De Walle en de pelikanen antwoorden langs Frans De Cock ook al met twee treffers. Na de rust zou Alain Vernimmen de Spionkop opnieuw wat voor gift bezorgen maar weer wa ren het de pelikanen die langs Patyn Bonny en Zaman Oli vier wisten uit te lopen tot 4-5 hetgeen meteen ook de eind stand werd in deze wedstrijd. Cremerie Chantal II 3 Mini Rupcl 4 Mini Rupel heeft nog maar eens een belangrijke zege be haald door Cremerie Chantal II nipt te kloppen. Aan de rust kwam Mini Rupel ook al met een nipte 1-2 voorsprong door toen Adri De Winter en Emmerechts Jimmy wisten te scoren. Mike Coeck zorgde bij de thuisploeg net als in het begin van de tweede helft voor een mooi tegendoelpunt. Toen Janneke De Smet dan Chantal op een kleine voor sprong bracht dacht de thuis ploeg zich gewonnen maar te gen de eindjump van Adri De Winter waren zij niet bestand. De Zeehond 3 Ter Walle 3 Slechts twee spelers kwamen aan bod in deze wedstrijd. Bij de thuisploeg scoorde Margi- no de Kerf driemaal maar Robert Temmerman van Ter Walle dacht dat kan ik ook en hij bracht zelfs deze wedstrijd op gang met zijn drie doel punten. Nadien onderscheid den de beide doelmannen Van Hoeylandt en Vlaeminck Martin zich nog zodat de eindstand bepaald bleef bij dit drie drie gelijk spel. Vermeld- ne we nog dat Vlaeminck geen hinder meer ondervond van zijn operatie veroorzaakt door Mathijssens Peter. Mare Stevelinck Foncé Aalst2 Sportingers7 ln deze eerste kompetitie wedstrijd kwamen de Ros Bei aardjongens zeer verrassend en tegen de gang van het spel in op een 2-0 achterstand. Een onrechtstreekse vrije trap sloeg via het been van Danny Bonnaerens tegen de touwen: 0-1. Dze jonge Aal- stenaar Picqueur kon boven dien een scherpe counter mooi afronden. Toch hadden de doelman en het doelhout op dat moment al veel erger voorkomen. Nog voor de rust konden Vandenbergh en Reid gelijkstellen: 2-2. Di rekt na de rust bracht een mooie ren van Vandenbergh de Sportingers op 2-3 en die voelden zich nu gelanceerd en grepen de tegenstanders naar de keel. Van Huffel, Bonnaerens en Reid (2) zorgden uiteindelijk voor de 2-7 stand. Bij Foncé probeer de de werkelijk schitterend spelende Picqueur het nog tweemaal na elkaar, maar hij stuitte op doelman Scheiris. Al bij al werd het een ruim verdiende zege voor de paar- sen tegen een aangenaam verrassend Fonc; Sportingers speelde met Scheiris, Vancienbergh, D. Bonnaerens, Van Ranst, VVjp reist mee naar rip Reid, Van Nuffel en B. Bon- "a',r de naerens. DeKer. De volgende wedstrijd wordt gespeeld op 22 september in VnJdag 6 oktober wordt in de sporthal van Oudegem te- Rijkevorsel de wedstrijd voor gen Jong Aalst. de beker gespeeld tussen Sint-Lenaerts (le klasse) en Sportingers. Men kan inschrijven in het cafetaria van de Oudegemse sporthal of telefoneren naar 41.30.53 vóór 2 oktober. Liefhebbersvoetbal. FC De Kring uit het Aalsterse (jmh) Zondag 11. had in Turnhout de «Internationale Beker van Turnhout' plaats. Honderd karateka's stonden er te drummen om hun kunde te tonen in de drie gewichtsklas sen (65, - 75 en 75 kg.). Marnix Van Cakenberg, (- 65 kg) en Alain De Vijl der (- 75 kg.) werden nipt gewipt in hun eerste ronde. Zij kwamen blijkbaar nog wat ervaring te kort. Sommige van hun technieken waren nog wat onprecies en wegens het talrijke publiek kreeg De Vijlder last van de zenuwen. Luk Hooremans, na een lange periode van inaktiviteit we gens familiale omstandighe den, schakelde in de eerste vier kampen zijn tegenstre vers uit maar moest in de kwart-finales in Grouls uit Luik zijn meerdere erkennen. Hij behaalde via de herkan singen een bijkomende over winning en kwam zo op de derde plaats in de reeks -75 kg- Peter Verhavert, onlangs nog Belgisch kampioen bij De ka- detten geworden, won zijn eerste vier kampen doch stond nogal driftig, waardoor hij door een te hevig kontakt met zijn tegenstrever uitgeslo ten werd. Hij bleef dan ook hangen op de vierde plaats bij de -65 kg. Jurgen Parijs (-65 kg) be haalde onlangs nog zilver op de Belgische kampioenschap pen bij de kadetten en ver keerde ook nu in topvorm. Hij won vijf wedstrijden met ippons (volledige punten). Daardoor kwam hij in de fina le, waarin hij Boutsen van Karateklub Schoten (Voris) kansloos achter zich liet en won met 6-0 eindresultaat. Een mogelijke nationale se- lektie hangt voor deze jonge karateka dan ook in de lucht. Danny Rombaut, onlangs nog goud op de Belgische kam pioenschappen bij de juniors 65kg) moest op doktersad vies rusten. Hij zit momenteel geplaagd met een peesontste king in het been, mede ver oorzaakt door het zwaar trai ningsschema bij de nationale ploeg waarvan hij deel uit maakt. Eind dezer maand zou hij echter terug in orde moe ten zijn voor deelname aan ee interland in Duitsland. Voor noemde karateka's zijn pro- dukten van Karateklub Yawa- ra Kwai (sporthal Appels) en Shito (Zele Sporthal De Ze ven), waar trainer Mare No bels (4e dan) het roer stevig in handen heeft, Weldra volgt er meer nieuws over de Vierde Avond van de Gevechtssporten in de sport hal van Appels te Dender monde op 4 november e.k. impuls van opportunist M. De 5 Brabander (4) en A. Wuytack. De 5 score werd in balans gezet: 5-5. Op het einde kon KSA dan toch nog het winnende doelpunt scoren Spekukuliire wedstrijd waarin jangs Van dc„ Steen KSA tot 0-5 uitliep via Van de Putte (3) en De Smedt (2). Dan 'p-s.) kwam plots de kentering onder Racing Temse - Gima Cosmetica: 4-5 Temse verzuimde in de eerste helft om deze wedstrijd reeds vroeg in het eigen voordeel te beslissen. Ettelijke kansen werden door de thuisspitsen gemist of door bezoekènd doelman Luc Van Moeseke onschadleijk gemaakt. Toch vrij vlug een 2-0 voorsprong voor Racing langs Ronny Pee ters en nadien door Eli Van Assche. Op slag van rust was Racing dan fair door scheids rechter Van De Kerkhovc erop attent te maken dat de bezoekers een hoekschop af dwongen en Gima liet zich deze kans geen tweemaal zeg gen. Franky De Vos scoorde prompt tegen. Kort na de rust was het Leo Van Cauwenberghe die Gima op gelijke hoogte bracht. maar Racing herstelde langs Ronny De Leenheer op voor zet van Geert Verhelst: 3-2. Het bleef nu erg gelijkop- gaand en nadat Christiaens J.P. na een misser in de plaat selijke verdediging er 3-3 van gemaakt had, was het Van Assche die kort hierop Temse alweer op 4-3 kon brengen met een strafschop. Na een fout op Ronny Peeters. In een werkelijk spannende slotfase konden de bezoekers alsnog de zege bemachtigen langs Leo Van Cauwenberghe en Franky De Vos die de winnende goal scoorde op drie minuten voor het einde. Deze propagandawedstrijd werd oordeelkundig geleid door ref. Van de Kerkhove. M.S. Karate. De kampioenen uit Dendermonde en Zele: staand v.l.n.r.: Danny Rombaut, Peter Verhavert, Mare Nobels en Marnix Van Cackenberghe; zittend: Luc Hooremans, Jurgen Parijs en Alain De Vijlder (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 31