Sparta Buggenhout neemt nieuwe akkommodaties in gebruik Kaatsnieuws immm Sparta pre-miniemen aan de slag in Denemarken 32 - 22.9.1989 - De Voorpost ffilRMM VSIRMA* nrnm - H&wrn m EN VIOIR. f|* KAATSEN De zomer van 1989 was geschiedenis omstandig- standigheidsdrang van de Sparta Buggenhout wil wellicht de belangrijkste heden van diverse aard la- Spartanen zelf, is de twee- haar moderne infrastruk- uit de geschiedenis van gen aan de oorsprong er- de fase ondertussen ech- tuur, die nagenoeg uniek voetbal Sparta Buggen- van maar het konkrete ter ook nagenoeg afge- is in de provinciale afde- hout. De klub van voorzit- startschot werd vorig jaar werkt. Achter deze twee- lingen en duidelijk haar ter Dirk Baeyens nam im- gegeven, toen in de schoot de fase zal wellicht eind ambities onderstreept om mers gloednieuwe instal- van de klub een terrein- oktober een eindpunt ge- hogerop te geraken, aan laties langs de Vierhuizen kommissie in het leven zet worden. het grote publiek voor in gebruik. Knap ogende werd geroepen, waarin stellen op zondag 24 sep- installaties overigens, die over de problematiek re- Alles erop en eraan tember. vorige maandag aan de gelmatig van gedachten Het nieuwe gebouw om- Op die dag worden alle pers, sponsors en geno- werd gewisseld. Uiteinde- vat een ruime en aantrek- spelers, bestuursleden en digden voorgesteld wer- lijk moesten sentimentele kelijke kantine (20 bij 12 sympathisanten om 13.30 den. en voorzichtige argumen- m), een keuken, een ver- u. verwacht aan de poor- De klub beschikt er niet ten wijken voor de meer gaderzaal (8 bij 4 m) en ten van het oude terrein alleen over twee gloed- praktische en gedurfde en een tweede gedeelte (25 (Sportveldstraat). De ge- nieuwe voetbalterreinen werd geopteerd voor een bij 10 m) waarin diverse hele groep begeeft zich op gronden eigendom van verhuis naar een kom- kleedkamers voor spelers vervolgens, onder bege- de intercommunale pleet nieuwe omgeving. en scheidsrechters, berg- leiding van de koninklijke 'Olympos', maar daar- De twee, van een gesofi- plaatsen voor materieel Fanfare 'De Eendracht' naast ook over een ge- stikeerd draineringssys- en sanitaire voorzienin- richting Vierhuizen, waar bouw dat naast de caféta- teem voorziene terreinen gen voor het publiek on- een half uurtje later pa ria ook alle sanitaire in- waren al een tijdje afge- dergebracht worden. stoor Van Uytvangh de stallaties omvat waarover werkt, maar zijn thans vol- Tijdens de vorige maand- terreinen zal inzegenen, een klub die met haar spe- ledig omheind en worden agavond belegde pers- Om 15 u. zullen de ver- Iers goed meent, hoort te van elkaar gescheiden konferentie onderstreep- schillende jeugdploegen beschikken. door een indrukwekkend te voorzitter Baeyens o.a. van de drie deelgemeen- en buitengewoon funktio- de inbreng van de twee ten Opdoip, Opstal, Spar- Sinds 1936 neel bouwwerk. sponsors. De h. Van deen ta- het vriendschappelijk Na sedert 1936 53 jaar dus De oorspronkelijke be- Avenne van zijn kant zijn tegen elkaar opnemen, onafgebroken het terrein doeling bestond erün het bedrijf is al 25 jaar aktief Om 16 u. wordt de kompe- ter beschikking te hebben kompleks in twee fasen af in Buggenhout kondigde titiewedstrijd Sparta Bug- gehad van wijlen Leon Se- te werken, gespreid over aan Sparta Buggenhout genhout - St. Gillis-Den- gers de man overleed de- meerdere jaren. In een over een lange periode te dermonde ingefloten. ze zomer en verdient een eerste fase zou enkel ge- zullen sponsoren. Paul Het spreekt vanzelf dat passend eresaluut wordt zorgd worden voor een Van Malderen van zijn gepaste animatie, verge- de Sportveldstraat veria- kantine, nu eenmaal de kant, van Ontex-Meriana, zeld van een natje en een ten en wordt een nieuw levensader van een pro- stipte aan dat de sport als droogje, op geen enkel tijdperk ingeluid aan de vinciale voetbalvereni- wezenlijk onderdeel van moment zullen ontbre- Vierhuizen, vlakbij de ge- ging. Voor het overige ons maatschappelijk le- ken. Het bestuur van de meentelijke sporthal. zou voorlopig gebruik ge- ven, niet meer weg te den- klub rekent op een massa- Wat niemand voor moge- maakt worden van ede ken valt uit de bedrijven. Ie opkomst van het pu- lijk hield, werd binnen en- nutsvoorzieningen van de In de schoot van Ontex is bliek in het algemeen en kele maa nden tijd gereali- naastliggende sporthal, trouwens een voetbalklub van de jeugd in het bijzon- seerd, dankzij de morele, Pas in een tweede fase aktief. der en is ervan overtuigd financiële en materiële zouden dan eigen kleed- Slotspreker was sport- dat de gloednieuwe ak- steun van velen en onder kamers worden opgetrok- schepen Mare Heymans. kommodatie ook de nodi- de inspirerende leiding ken en ingericht. Hij toonde zich tevreden ge sportieve impulsen zal van Leo Van der Steen, Dankzij de inbreng van over de sponsoring, een verlenen, die op korte ter- grote bezieler en koördi- een tweetal belangrijke noodzaak in het moderne mijn uitzicht op promotie nator van het projekt. sponsors Vrieshuizen voetbal. moeten geven. De kwestie van de terrein- Van den Avenne en Ont- Pi0™v0nDnCc..m verplaatsing kende een ex-Meriana en door het Plechtige tngebrutkna- Pierre Van Rossen, lange en komplekse voor- enthousiasme en de zelf- nie Bij de klubs uit onze lei aktiviteiten op de ganizatie van de klubs streek gonst het van aller- transfermarkt en de reor- blijft niet achterwege. Kaatsen. De beker van Norbert De Batselier, geschonken aan Garage, de winnaar van het jongste RTT-tornooi in Dendermonde, werd overhandigd aan Fred De Landsheer, kapitein van de ploeg (gvw) H/SWWK Kaatsen. De ploeg Heirman Zele, onder leiding van coach André D'Hollander, behoorde tot de uitblinkers van het tornooi in Zele-Hansevelde (dvw) Denderbelle Door de slechte prestatie van Club rommelt het in het bestuur. Na het ont slagvan Germain De Rid der als voorzitter volgt nu het officiële ontslag van de sekretaris. De nieuwe sekretaris wordt de heer Bourgeois, Kapellestraat 1,9371 Leb- beke. Naar de geruchten die zijn opgevangen in de wandel gangen zou een breuk tus sen de twee clans in het bestuur een splitsing te weegbrengen. Een groep zou zich af scheuren en met een ploeg in het Lebbeeks liefhebbersverbond uit komen. De overigen zou den met een nieuwe ploeg in bevordering verder uit komen. Coudron, zou zijn vrije transfert aangevraagd hebben terwijl Iven De Kinder van geen transfert meer wil weten en de offi ciële kompetitie vaarwel zegt voor net liefhebbers- verbond zodat Dender belle met een financiële kater achterblijft. Franky De Ridder zou zijn tenten ook ergens anders op slaan. Adec Baasrode De Baasroodse klub die vorig seizoen Guido De Valck bedankte voor zijn bewezen diensten heeft deze laatste door het ge west Aalst-Dendermonde laten schorsen, zodat hij aan de klub verder ver bonden blijft. De spelers die vorig sei zoen wel spelgelegenheid kregen bij Adec worden nu allemaal op de trans- fertlijst gezet. De prijzen zijn gekend voor sommige spelers. Dat de spelers zichzelf moeten verkopen wijst dat het bestuur aan stuurt op een inaktiviteit op het stopzetten van de Van 27 september tot 17 de cember van 10.00 tot 18.00 uur heeft op de vierde verdieping van hetAnspach Center aan de Anspachlaan 30-36 te Brussel een Japan Centerplaats. Een videoruimte, een Japans re staurant, films over de Japanse kuituur maken deel uit van het center. seniorenkompetitie. Zo zouden Luc Peersman (achteraan) 300.000 fr., Walter De Rijcke (groot midden) 200.000 fr. en Gustaaf Meeus (KI. Mid den) 180.000 fr. minimum moeten kosten. Kerksken Door het stopzetten van zijn aktiviteiten van de ka pitein van de ploeg, zoekt net bestuur van deze Aal- sterse klub een nieuwe koordspeler. Terzelfder- tijd moet ook uitgekeken worden naar versterking voor het volgend seizoen wil men een goed figuur slaan in de komende kom petitie. Wieze Sportief Wieze dat rekent op de promotie van VA Baasro de was in ver gevorderde onderhandelingen met Iven De Kinder. Door de weigering van deze laatste moet Wieze zijn terrein verleggen en op zoek gaan naar andere versterking. Zeker daar Kris Janssens het bestuur te kennen heeft gegeven niet meer verder te willen spelen met de kernspelers van het seizoen '89. Franky Vermachelen zou ook ge- feerd zijn door Wieze portief. Opstal Pelote Luc Daelemans heeft de wens uitgedrukt tegen over het bestuur de klub te willen verlaten. Den derbelle zou een afnemer kunnen zijn van Daele mans als de prijs niet al te hoog zou zijn. Maar ge zien het bedrag dat Oke- gem voor deze laatste wou geven zit het er niet in dat Luc naar Denderbelle zou verhuizen. Volgens een goed inge lichte bron zou Vernim- men (Kastel) reeds zijn woord gegeven hebben aan Opstal Jeugdvoetbal. De Buggenhoutse jeugdspelers met hun begeleiders in Denemarken (gdv) Wellicht was het heimwee naar een buitenlands tornooi Sparta nam reeds deel aan tornooien in Hoechtst, Sandbach en Dieburg bij een aantal mensen van het Sparta Buggenhout jeugdbestuur al te groot, en werd, na een onderbreking van tien jaar, de idee geopperd opnieuw met deze traditie aan te knopen. Op initiatief van trainer Eddy De Smedt, bijge staan door een aantal ouders van de Sparta pre-mi niemen en het jeugdbestuur, werden de nodige kontakten gelegd en kwamuiteindelijk Vildbjerg als pleisterplaats uit de bus. Dank zij de inzet van een groep enthousiaste me dewerkers werden een aantal akties op touw gezet, zodat alle spelers gratis de reis konden meemaken. Aan de Vildbjergcup namen niet minder dan 128 ploegen deel. De Buggenhoutenaars lieten er zich echter van hun beste zijde zien. In hun poule waarvan 24 ploegen deel uitmaakten, behaalden ze uiteindelijk een prachtige tweede plaats. De eerste misten ze slechts op een haartje. De uitslagen: Voorronden: Sparta - Haverslev 5-0 Sparta - IHF 3-1 Sparta - Svogerslev 3-0 Kwartfinale Sparta - Möllner 4-0 Halve finale Sparta - Aars 8-0 Finale Sparta - Aabyhoj 1-2 Sparta - Odense 1913 4-1 Een hartelijk proficiat aan de Spartaanse pre-mi niemen is hier wel op zijn plaats. Voetbal. De verantwoordelijken van Sparta Buggenhout tijdens de voorstelling van hm. nieuwe installaties aan de pers (gdv) 1 Voetbal. De nieuwe installaties van Sparta Buggenhout (gdv) vo Jeugdvoetbal. De jongelui van Sparta Buggenhout paraderen door de Deense i (gdv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 32