1! Kultureel centrum De Werf Aalst Moorsel Herdersem Hofstado De Voorpost - 29.9.1989 - 13 vjGasontsnapping |Verleden maandagavond had in de Popperodedries 58 een Jgasontsnapping plaats. In luttele minuten konden brandweer [len gasmaatschappij het lek dichten. iScholenveldloop lAan de scholenveldloop van 27 september deed Aalst niet imede. Het was de bedoeling die gelijktijdig in verschillende «gemeenten in Vlaanderen te organiseren. Maar Aalst heeft daarin een eigen traditie waaraan alle schoolnetten deelne- [lmen. Dit jaar op 18 november. H De Leeuw wint persprijs 1 Kunstparadijs De Leeuw won in Bologna op de internationale 1 beurs de prijs van de pers bij een wedstrijd uitgeschreven voor Jde beste omlijstingen. Van de 850 kandidaten werden er 9 Belgen geselekteerd. Kunstparadijs De Leeuw, Gentsestraat, werd met de prijs van de pers vereerd. H. Hartkapel morgen open De H. Hartkapel, Botermelkstraat 116, gaat morgen zaterdag na tal van renovatiewerken op vrijwillige basis na de avondmis van 18 u. terug open. Mis in de parochiekerk vlakbij. Deze kapel dateert van 1932 en werd destijds bekostigd door Frans De Vulder en Felicitas Van der Vorst. Gevels werden hervoegd en muren geverfd. De beelden zelf kregen kunstige herschildering. Ook zoldering, dak en dakgoten werden ver nieuwd. En het altaar werd volgens de hedendaagse liturgie vooruit geschoven. De beelden van de kapel zullen plechtig vanuit de parochiekerk naar de kapel worden overgebracht. Ongevallen - Op de N41 botste de wagen bestuurd door Pieter Van Doorselaere uit Aalst tegen een vaste hindernis en liep erbij verwondingen op. - Een lichte vrachtwagen reed op de Brusselsesteenweg ter hoogte van de Schietbaan de senior Van Rampelbergh uit de Immerzeeldreef aan. Hij werd levensgevaarlijk naar het ziekenhuis overgebracht. I-Fietster Julia Mansaert uit Aalst werd op het kruispunt Gentsesteenweg - Koolstraat gegrepen door een personen wagen. De 75-jarige dame moest naar het ziekenhuis worden gebracht. »1- In de Nijverheidstraat kwam bromfietser Geert Keppens uit Aalst in aanrijding met de bus bestuurd door Armand Hamerijckx. De 17-jarige werd gewond. - In de Moorselbaan werd een arbeider door een hoogspan ningslijn geëlektrokuteerd. Hij werd ernstig verbrand, doch kon in leven gehouden worden. - In de Sint-Annalaan brak brand uit in de woning 103 van Brigitte Van Outryve. De schade kon beperkt worden tot de keuken. jke m Baardegem Dolle Dinko's Jan Dij De eerste prijs van de tombola gaat naar de houder van nr. 375 Iré Me« Erembodegem :en intö leet hag ilff iedi :matiek ^uslarn in de p babyi Aktiviteitenkalender B.G.J.G.-Erembodegem - Vrijdag 29 september 1989 om 20 uur in de A.V.D. Maelezaal, Kaai, Erembodegem: Voordracht "Bierbrouwen en het Belgisch bier" door brou werij-ingenieur Frank Weustenraed, die verbonden is aan de brouwerijschool St. Lieven te Gent. Tijdens de voor dracht: proeven van een viertal biersoorten. Inschrijvingsgeld 150 fr. Informatie: M. Appelmans, A.V.D. Maelestr. 83a, Erembodegem, tel. 053/77.45.17. - Zondag 1 oktober: deelname aan de Gewestelijke Wandel dag te Neigem. Drie wandelroutes zijn voorzien: 6 km. (Neigem, Neigem bos); 12 km. (Neigem, Lieferinge, Neigembos); 18 km. (Neigem, Pollare, Lieferinge, Neigembos). Vertrek: Parochiaalcentrum, Pastorijstraat 1, Neigem, tus sen 13 en 15 uur. Voor wie met De Bond-Erembodegem wil meegaan is er een groepsvertrek voorzien om 13.15 u. stipt aan het station van Erembodegem, Prijs: voor de verzekering, dokumentatie en een versnape ring: 50 fr. per persoon of max. 175 fr. per gezin. Vervoerproblemen of vragen? Bel 053/21.16.78 W. Bul- ckaert, Hogeweg 87, Erembodegem. - Zaterdag 4 en zondag 5 november: de Sint komt op bezoek bij uw kinderen! - Woensdag 15 november: Grootouders- en kleinkinderenna- middag: optreden van Theater Pepijn in het Parochiehuis. - Zaterdag 25 november: nationale studiedag: "Wij en de school van ons kind". - Zaterdag 9 december: jaarlijks ledenfeest in het Parochie huis. Informatiebijeenkomst B.V.S.-Aalst De Belgische Vereniging voor Suikerzieken-Aalst organizeert op vrijdag 29 september om 19.30 uur in de feestzaal van het Aalsters stadhuis, een informatiebijeenkomst voor suikerzie ken en hun familieleden. Een panel deskundigen zal er dieper ingaan op de aktuele problemen rond deze ziekte. Toegang gratis. Info: dhr. V. De Neef, afdelingsvoorzitter, Verbindingsstraat 27, Erembodegem. Fietstocht Wielertoeristenklub Terjoden organizeert op zaterdag 30 sep tember een fietstocht. Vertrek 13.30 u. aan de Gemeentelijke Basisschool Terjoden. Aankomst rond 17 uur. Info: Albert Mallefroy, tel. 053/77.69.44. Aalst. Dag van de Middenstandsklant te Moorsel (a) Jubileumfeesten V.V.K.S.M. - St.-Tarcitlus Terjoden Zaterdag 30 september 1989: van 14 tot 17 uur: volksspelen voor jong en oud met mooie prijzen. Degustatie van streekbie- ren. Vanaf 18 uur: barbecue. Deelname: volwassenen 250 fr., kinderen 150 fr. Van 19 tot 20 uur: optreden fanfare De Terjodenaren. Van 20.30 u. tot 21.30 u.: optreden Monia. Vanaf 22 uur: Stampen en Dagen. Plaats: Scoutsplein aan de St.-Jozefkerk van Erembodegem- Ter joden. K.A.V.-nieuws - K.A.V.-Erembodegem startte op 18 september voor de zevende maal een hobby-kursus, in de bovenzaal van het Parochiehuis van 13.30 u. tot 16 uur. We noteerden nog volgende data: 2, 16 oktober, 6, 20 november, 4, 18 december. Iedereen is welkom! - K.A.V.-Erembodegem start een turnreeks op: 1) dinsdagnamiddag voor 50-ers en beginners van 14 tot 15 uur, vanaf 3 oktober. Deze reeks omvat 10 lessen op volgende data: 3,10,17, 24 oktober, 7, 14, 21, 28 november, 5, 12 december. 2) Woensdagavond voor iedereen, van 20 tot 21 uur, vanaf 4 oktober. Deze reeks omvat 10 lessen op volgende data: 4, 11,18, 25 oktober, 8, 15, 22, 29 november, 6,13 december. Prijs per reeks: 550 fr. verzekering inbegrepen. Plaats: Sporthal "Denderdal", Kortestraat, Erembodegem. Inschrijven kan men bij een kernlid of bij de sportverant- woordelijke, Verlé Agnes, Brusselbaan 204, Erembodegem, tel. 053/77.82.55, of bij de aanvang van de lessen, ter plaatse. Aalst. In Moorsel kreeg men gelegenheid genoeg om de inwendige mens te versterken (a) Akabe Voor de jeugdafdeling en de volwassenwerking wordt een nieuwe leiding gezocht. Jeugdige mensen 18) zijn er voor welkom bij Veerle Bernaert, tel. 053-70.51.81 Scouts De Hopduveltjes starten hun werking a.s, zondag 1.10. Jongeren van 7 tot 17 zijn welkom in het Parochiecentrum of in de Zavelput. Veertigjarigen Veertigjarigen van Moorsel vieren gezamenlijk hun verjaar dagsfeest op zaterdag 14 oktober. Mannen van de klas van 1949 starten te 17 u. met een eucharistieviering in de parochie kerk. Daarna receptie en feestmaal in zaal Breughel. Waarna afslanken geblazen bij Ludwigs Discotheek met liedjes uit hun tijd. Ongeval Fietster Sandra De Poorter uit Moorsel kwam bij het Dorp in aanrijding met de wagen bestuurd door Chris Van Der Borght. De 14-jarige Sandra werd gewond. 50-jarigen vieren Morgen zaterdag zijn 29 half-eeuwers van Herdersem, meest samen met hun partner, in totaal 52, aan het feest Rita Van Roy, Edith Veldeman en Suzanne en Albert De Rop liggen aan de basis van deze organisatie. Gestart wordt met een eucharistieviering te 17 u. waarna receptie in 't Klubhuis aan de Kouterbaan en Gezellig Samen zijn. k leu: 3,41 Aalst. Er was heel wat interesse voor de prondelmarkt "an 't Apostelken (a) Landhouwdag KVLV en Landelijke Gilde organiseren andermaal de dag van de landbouw te Hofstade. In de zaal van het parochiaal centrum loopt een vanaf 14 u. toegankelijke tentoonstelling- waarin de werking en de aktiviteiten van beide verenigingen in de kijker wordt gesteld. Maar er zijn naast infostands ook demonstraties spinnen en bloemschikken en op de binnenkoer ziet u oude ambachten in aktie, dorsen, schaap scheren, zeeldraaien en paard beslaan. Ondertussen kan men zich te goed doen aan mattetaarten en pannekoeken. Vluchtmisdrijf In de Vijverstraat kwam een voertuig terecht in de weideafslui- ting van een eigendom van Lea De Jonghe. De dader koos het hazenpad. Meldert Een eeuw Meldert Vanavond vrijdag 29 september te 19 u. in het Parochiecen trum, Stevensveldstraat 3, vernissage van de tentoonstelling 'Een eeuw Meldert, de tijd van Oscar De Vis' te 19 u. Opening door burgemeester Anny De Maght en muzikale omlijsting door Ewoud Van Der Heyden op gitaar. Deze tentoonstelling, opgezet door Heemkundige Kring De Faluintjes i.s.m. de Parochiecentrumraad is verder toegankelijk morgen zaterdag van 14 tot 22 u. en zondag 1 oktober van 10 tot 22 u. Old-timers te Meldert Verleden zondag startten aan het Faluintjeshof aan de Hoog straat een 25-tal glimmende old-timers. Een organisatie van de Vlaamse Vehikelklub die afdelingen heeft in Limburg, in Antwerpen en in de Vlaamse Ardennen. Ook in Asse en de trip die deze old-timers op een zonnige namiddag doorheen de Faluintjesgemeenten maakten had dan ook veel kijks. Op de Grote markt te Aalst zelfs een vol uur lang. De oudste wagen was een Peugeot 201 van 1929. De jongste een Ford Taunus van 66. Organisator van deze trip was Ignace Amandt. Spel zonder grenzen A.s. zondag 1 oktober te Affligem Spel zonder Grenzen georganizeerd door de Sportraad. Tien proeven met telkens 12 personen per deelnemende vereniging. Info bij Karei Bornau, Okaaistraat 5a, 053-66.98.15. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend René en Godelieve Van Eeckhout. Volgend weekend Daniël en Hilde Crabbe. Wichelen Geboorten Van den Broeck Jorick, Wichelen, Mosstraat 43, z.v. Philip Van den Broeck en Bernice De Smet De Kesel Simon, Wichelen, Brugstraat 46, z.v. Gino en Martine Van den Abbeele Bombeke Klaas, Wichelen, Brugstraat 36, z.v. Johan en Anne-Marie Quintyn Bontinck Jollen, Wichelen (Serskamp), Damstraat 24, d.v. Hugo en Francine Dierinck Galle Jolien, Wichelen (Serskamp), Wanzelesteenweg 38, d.v. Dirk en Veerle Van de Velde Telrlynck Liana, Wichelen (Schell.), Bellekouterlaan 25/1, d.v. Leon-Eric en Lieve De Ridder. Huwelijksafkondigingen Mertens Bart, Opwijk, Stw. op Vilvoorde 378 en Van Aude- naerde Lutgart, Wichelen (Serskamp), Dorpstraat 15A Sermant Ronny, Geraardsbergen, Gasthuisstraat 60 en Noöl Gina, Wichelen (Serskamp), Galgenberg 73 Gabriëls Robert, Wichelen (Schell.), Roelandtstraat 5A en Ceyssens M.-Louise, Wichelen (Schell.), Roelandtstraat 5A Atjak James, Amsterdam (Ned.) en Heirbaut Nadine, Wiche len, Statiestraat 14 Van Mossevelde Erik, Wichelen (Schell.), Hoekstraat 8 en Van Gyseghem Linda, Wichelen (Schell.), Ertbrugstraat 110 Van der Meirsch Jan, Lede, Langenakker 2A en De Neve Christel, Wichelen (Sersk.), Wetterensteenweg 35 Auman Luc, Destelbergen (Heusden) en Dobbenie Marie- Thérèse, Wichelen (Serskamp), Kerkstraat 18 Van den Abeele Patrick, Wichelen (Schell.), Burg. D'Hollan- deriaan 18 en Baeyens Nancy, Wichelen, Strijp 12 De Smet Andrew, Wichelen (Schell.), Ertbrugstraat 30 en Van Ransbeeck Huguette, Aalst, Brakelstraat 42 Huwelijken De Saedeleir Florent, Lebbeke. Stationsstraat 70 en Props Isabelle, Wichelen (Serskamp), Wanzelesteenweg 82 De Rick Marcel, Lede, Essestraat 94 en Van De Putte Els Wichelen, Strijp 33 Uyttendaele Erik, Wichelen (Schell.), Bruinbekestraat 63 en Daeseleire Els, Wichelen (Schell.), Bellekouterlaan 111 Rasschaert Alfred, Wichelen, Statiestraat 17 en Van Eetvelde P||cal®. Dendermonde (Schoonaarde), Stwg. naar Wetteren Derde William, Wichelen, Statiestraat 3 en Van Hauwermeiren Marleen, Wichelen (Serskamp), Bellegem 10 De Backer Geert, Wichelen (Schell.), Bruinbekestraat 50 en Taragola Anne-Marie, Wichelen (Schell.), Krijgelstraat 18 Veldeman Roger, Wichelen (Schell.), Pijpoelstraat 1 en Van de Kerckhove Marleen, adres id. De Landsheere Geert, Wichelen (Sersk.), Smetledestraat 29 en Van Hoorde Geertrui, adres id. Tavernier Pascal, Lede, Smesweg 86 en Verbeke Martine, Wichelen, Boterhoek 32 Delclef Kris, Lede (Wanzele), Bredestraat 85 en Lammens Els, Wichelen, Margote 18 Overlljdens Dobbelaere Edgard, Wichelen (Schell.), Wettersestraat 53, echtg. Bauwens Ivonne, 69 jaar Volckaert Albert, Wichelen (Schell.), Hoogstraat 23, wedr. Maria De Caesemaeker en Else Macke, 70 jaar. De Dycker Louis, Wichelen, Margote 110, echtg. Julia Van Acoleyen, 80 j. Roels Diana, Wichelen, Dorp 33, wed. Geleon Verhelst, 85 jaar Govaert Cyrilla, Wichelen (Sersk.), Smetledestraat 3, echtg. Henri Bauwens, 65 jaar Zondag 08.10: Ta Fantastika, een Black Light Theatre Ta Fantastika, het enige zwarte teater in de Verenig de Staten, heeft zijn naam niet gestolen. Het gezelschap maalft ge bruik van verbazingwekken de teatrale effekten, die het publiek meevoeren in een surrealistische wereld waar de wetten van de zwaarte kracht vervangen worden door de wetten van droom en fantasie. Door gebruik te ma ken van recent ontwikkelde technische snufjes vliegen de akteurs van Ta Fantastika bijna letterlijk over de scène. De stichters van Ta Fantasti ka zijn Peter en Milada Kra- tochvil, twee solisten van het befaamde Zwarte Teater van Praag. Ze hebben zich laten inspireren door oude Chine se teatertechnieken en door het Japanse bunraku-teater. De spelers, in het zwart ge kleed, blijven onzichtbaar tijdens de voorstelling. Pop pen, dieren, allerlei obiekten in levendige fluo-kleuren dansen, bewegen, vliegen over de scène. Dans, mime, klownerie, cirkuselementen en vooral veel verrassende teatrale effekten zijn de in grediënten van deze zondag- kindermatinee van 8 okto ber, die aanvangt om 15 uur. Toegangsprijs voor kinderen is 150 en voor volwassenen 350 bfr. Beslist een aanrader! Woensdag 11.10: «The Mouse trap» of het langstlopende to neelstuk ter wereld Het eerste teaterstuk uit het «teater-abonnement» van De Werf is «The Mousetrap» van Agatha Christie door de Hollandse Comedie op woensdag 11 oktober om 20 uur. Na een speelperiode van bij na 36 jaar en meer dan 7 mil joen bezoekers is Agatha Christies «The Mousetrap» zeker en vast het langstfo- S:nde toneelstuk ter wereld, ok buiten Engeland is het een enorm sukses. Ook in Aalst? Het verhaal speelt zich af in de lobby van een plattelands hotelletje, zoals die alleen in Engeland te vinden zijn. Nog voor het doek goed en wel open is, wordt er een moord gepleegd. Of had u bij Aga tha Christie, de «geestelijke moeder» van onze Belgische speurder Hercule Poirot, wat anders verwacht?! De toeschouwer leert de ei genaar en de gasten van-het notel kennen; en dit is een bende zonderlingen. Ads er een inspekteur van politie verschijnt om een onderzoek naar de moord in te stellen, kan het publiek met hem meedenken. Wie is de dader? Typisch Agatha Christie en typisch het «whodunit?»-ver- haal!... Eén voor één blijken uiteraard alle gasten ver dacht! Tot er een tweede moord wordt gepleegd. Agatha Christie noudt, op ee manier waarop zij een patent heeft, de zaal tot het einde in spanning. Een meesterlijk gekon- strueerde thriller, onweer legbaar spannend van de eerste tot de laatste minuut. Deze voorstelling werd gere gisseerd door Frans Boelen; de vertaling is van Peter Hoeksema; het kostuumont werp van Eugénie Brands; de akteurs zijn: Filip Bolluyt, Elsje Scherjon, Peter Hoek sema, Francine Dreessen, Kees van Lier, Frans Koks hoorn, Lucas Dietens en Guusje Westermann. De toegangsprijs voor deze «The Mousetrap» is 400 Bfr. Wie deze produktie perse wil zien, maar op woensdag II oktober al andere plannen heeft, kan toch tereent in de Brusselse KVS op dinsdag 10 oktober om 20 uur. Teater hbeft niet noodzake lijk onverstaanbaar te zijn; gewoon mag ook nog wel eens een keer! Gaan zien! Vrijdag 13.10: Brugs tarwe- bier van hoge gisting ofte Els Helewaut! Elisa Waut is terug! Hallelu ja!! Een tijdje was het stil rond deze koryfee van de Belgi sche popsien zodat de groe pen Won Ton Ton, Vaya Con Dios en andere garnaaltjes al dachten aan het overnemen van de muzikale pophegemo nie... Maar dit bleek slechts wishfull thinking. Elisa Waut kroop van onder het studiostof met de gloed nieuwe, beresterke elpee «Bloom Boom», die zelfs door de meest kritische mu ziekrecensenten wordt ge smaakt. Aangezien deze elpee naast frele, broze ballades ook swingende, energieke songs, die om een podium smeken, bevat, werd er een toernee op het getouw gezet die ook Aalst en dus De Werf zal aan doen! Buiten alle trouwe fans van Elsje Helewaut Co ver wacht De Werf de muziek liefhebbers die niet a priori skeptisch staan tegenover uitstekende, artistieke pre staties van eigen bodem. Wie houdt van goeie «Vlaamse» pop, mag dit koncert niet missen! Toegangsprijs 350 Bfr. Reserveren kan bij De Werf, Molenstraat 51, 9300 Aalst, tel. 053/76.13.11. L. Aalst. Een sfeerbeeld van de prondelmarkt aan 't Apostelken (a) Aalst. Dorst moest men niet lijden op de Hoge Vesten Kermis (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 13