Spfospfc»lcïMeuw Tentoonstellingen in Galerij 't Hof te Puttens te Lede Dendermilieuakties worden verder gezet Scott Walker doet Denderbelle juichen Gastroforum '89: Horecabeurs in Keizershallen Waarom wil Urbanus triomferen in 'Wie ben ik' Hf G/ISTROFORUN\ Postzegelkring Lebbeke met jeugdfïlatelieklub De Voorpost 16 - 29.9.1989 - De Voorpost In het Casino van Oostende won op een overtuigende wijze Scott Walker de finale van de eerste VTM sound- mix-show. Scott Walker, alias Wim Peelman uit Dender belle kreeg dus de eerste prijs en in de thuishaven was het feesten geblazen tot in de vroege uurtjes. Voor deze finale hadden zich acht kandidaten geplaatst. Dat waren George Michael, John Denver die uiteindelijk de grootste tegenstander zou worden van Wim Peelman, Biltyjoel, Eddy Wally, Ann Christy, Annie Lennox en Will Tura. Wim die als allerlaatste het podium op moest, wist onmiddellijk de hele zaal te veroveren. Hij kreeg dertig procent van de stemmen en was de absolute topper. John Denver kwam aan 23 procent, lang niet mis, maar toch niet genoeg om Wim Peelman te bedreigen. Dank zij deze overwinning mag Wim Peelman nu voor acht dagen op reis naar de filmstad Hollywood. Boven dien krijgt hij nog eens 50.Q00 fr. aan zakgeld mee op reis en donderdag mag hij zijn opwachting maken bij Bea Van der Maat en Willy Sommers in het programma «Tien om te zien». Het was in de vroege uurtjes dat Wim Denderbelle bereikte. Uiteraard werd eerst in Oostende deze klin kende overwinning gevierd. In Belle was zijn hele huis versierd. De hele buurt was nog wakker om hun idool een hartelijk en vooral luidruchtig onthaal aan te bie den. Van slapen kwam voor Wim en zijn vrouw Lisette weinig of niets in huis. Van 29 september tot 17 oktober is kunstschilder Walter Theuninck te gast in Galerij 't Hof te Puttens aan de Wichelsebaan te Lede. Walter Theuninck schildert wat hem omringt, boeit en ontroert. Dat kunnen landschap pen zfjn maar ook stillevens. Hy is geen experimenteel schilder, evenmin een stijf akademisch kunstenaar maar iemand die levendig, bezield en boeiend werk brengt. Opvallend is het kleurenrijkdom van zyn palet en de natuurlijke eenheid die hy in elk werk weet tot stand te brengen. Men kan het werk van Walter Theuninck gaan bekijken elke vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en tij dens de weekends van 14.00 tot 22.00 uur. Van 17 tot 29 oktober loopt in het bijgebouw van Galerij 't Hof te Puttens een ande re tentoonstelling die als titel meekreeg 'Maria, moeder van Jezus' en die werk brengt van heel wat vooraanstaande kunste naars. De tentoonstelling werd samengesteld door De Steenlander vzw en het Andre Demetshuis vzw. Van deze tentoonstelling bestaat ook een prachtige kunstmonografie over de deelnemende kunstenaars met een afdruk van één van hun werken. Deze monografie wordt te koop aangeboden aan de prijs van 150 fr. 30 fr verzen dingskosten wanneer ze moet worden opgestuurd). Het boek samen met een prachtige kleurenlitho van Anto Diez ut Bredene een 'Piëta' voorstellend wordt te koop aangeboden aan de gunstprijs van 2.000 fr en is te verkrijgen door overscijving van dat be drag op rekeningnummer 000-0593640-97 van De Smet te Lede. De litho wordt niet opgestuurd maar moet in de galerij worden afgehaald tijdens de openingsuren. Aan deze tentoonstelling werken mee: Romain Wit- douck, James Ensor, Al- bert Servaes, Barth Bradi, Oscar Colbrandt, Felix De Boeck, Marcel Notebaert, Joris Minne, Jef Wauters, Paul De Cocker, Marc De Geeter, Romain De ger, Leon Spilliaert, Diez, Rob Delange, rtha Saveniers, Geroend Bruycker, Achilles Pi wels, Firmin Colardif Marthe De Spiegeleir, j Van Schil, Juul Kepp< Gaston Theuninck, Kot Van der Kaaij Speybrouck. De tentoonstelling is te l zichtigen elke dag v 15.00 tot 20.00 uur en vrijdag, zaterdag en zo dag van 14.00 tot 22. j uur. Tenslotte is er van 20 l 29 oktober nog een te toonstelling met bronz en juwelen van Rola Deserrano, schilderij® van Antoon TorrekensJ Gerrit Verhellen. Vanaf zondag 1 oktober tot en met woensdag 4 ok tober loopt voor de vierde maal Gastroforum, de Aalsterse vakbeurs voor horeca, grootkeuken, sla gers en bakkers. Gastrofo rum 89 wordt georgani seerd onder de auspiciën van de stad Aalst en heeft plaats in de Stedelijke Kei zershallen. Deze regionale vakbeurs, die zich vooral richt tot een publiek uit Oost- Vlaanderen, Vlaams Bra bant en het Waasland, heeft reeds drie suksesvol- le jaren achter zich met tevreden exposanten en vooral tevreden bezoe kers. Dit is geen toeval. Eerst en vooral wordt Gastroforum bewust re gionaal gehouden. Het uit gangspunt voor de organi satie van de beurs is im mers dat regionale kontak ten met toeleveringsbe drijven uit de streek steeds de basis vormen voor een komfortabele samenwer king en een snelle service. Bovendien garandeert Gastroforum aan haar be zoekers een zorgvuldige, doch ruime selektie van toeleveringsbedrijven en een ruime variëteit van produkten. U kan op Ga stroforum terecht voor zo wel voedingswaren - van halfpreparaten tot delika- tessen - als voor non-food- produkten zoals verpak kingsmaterialen, machi nes, keukengerei, koel- en andere installaties. Inter essante nieuwigheden, maar ook gekende merken ontbreken zeker niet op de beurs. Een horecabeurs zou geen horecabeurs zijn, zou men niet de mogelijkheid krij gen tot proeven. Daarom wordt ook aan elke bezoe ker van deze vakbeurs een gratis drankje aangebo den. Wie een hapje wil eten, kan terecht in het restaurant dat verzorgd wordt door het KTA van Aalst. Gastroforum 89 is een bezoek meer dan waad. De vzw Gastrofo rum heet al haar vakgeno ten dan ook van harte welkom. Wie meer informatie wil, kan terecht op het tele foonnummer van het se cretariaat van de vzw Gas troforum: 053/77.70.50. LH In de loop van volgend jaar viert 'Postzegelkring Lebbeke' zijn twintigjarig bestaan. Dergelijke ver jaardag zal vanzelfspre kend met de nodige lui ster worden gevierd. Een aanvraag tot voorverkoop van een postzegel werd overigens reeds ingediend In het kader van deze ver jaardag, aldus voorzitter Julien Heyvaert, steken we nu reeds van wal met een 'Jeugdfilatelieklub'. Lebbeke is niet de eerste klub waar aan specifieke HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. jeugdwerking wordt ge daan. In sommige zelfs, o.a. in het Dendermondse Koninklijk Atheneum, zijn jeugdfilatelieklubs aktief. Bedoeling van ons initia tief is van jeugdige postze gelverzamelaars heuse fi-, latelisten te maken, hen dus vertrouwd te maken met de diverse mogelijk heden die de filatelie biedt. Daartoe werden al le Lebbeekse scholen aangeschreven, maar het spreekt vanzelf dat wij ook belangstelling ver wachten van jongeren die niet in eigen gemeenten schoollopen. Een eerste kontaktverga- dering wordt belegd op zaterdag 7 oktober te 16 u., in zaal Prado langs de Kerkstraat. Een vaste ver gaderdatum van de jeugd filatelieklub staat echter nog niet vast. Daarover zal onder de geïnteres seerden van gedachten gewisseld worden. Het initiatief van 'Postze gelkring Lebbeke' sluit trouwens nauw aan bij het Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21 40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419 120.172 Hoofdredakteur. S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Op 18 augustus werd een milieuboottocht georganiseerd op de Dender en die werd bijgewoond door heel wat belangstellenden, ook en vooral door politici en beleids mensen. Aalst 2000 vzw, dat de boottocht organiseerde, zet zijn 'Dendermilieuakties' verder en heeft voor de komende weken weer een aantal aktiviteiten klaar. Zo is er onder meer een Over de milieuboot- 'reportage-wedstrijd' tocht van 18 augustus be- eeorganiseerd voor de staat een videofilm van om - schoolgaande jeugd met en bij de 35 minuten. Sa- onderwerp van de wereld- als tema 'De Dender: zijn men met het uitgebreid tentoonstelling Be'gica pracht en zijn vervuiling', verslagboek is deze film Wdie volgend jaar in de De prijsuitreiking van de- Men kan deze vi- Brusselse Hemelpaleizen ze wedstrijd zal plaatsvin- deofilm aankopen aan de georganiseerd wordt. En den op vrijdag 13 oktober prijs van 1.100 fr. Het ver- volledig in het teken van om 18u.30 aan boord van slagboek dat flink is geil- de jeugd zal staan, het passagiersschip lustreerd kost 400 fr. Aalst Meer informatie is te be- Wilmar. 2000 vzw is te bereiken op komen bij voorzitter Ju- Voor de scholen worden het adres: Korte Nieuw- "en Kh»ïG3/ns9 er op vrijdag 13 oktober straat 12 te 9300 Aalst, S'r^t2tC Lebbeke <052/ om 8u.45. lOu.15, 13u.45 053/78.89.14 4i.Ub.95). (pvr) en 15u.l5 korte milieu boottochten voorzien. Op woensdag 11 oktober om 13u.45 en eventueel o 15u.l5 worden de jonge ren van 6 tot 18 jaar, indi vidueel of in groep, ver wacht voor een milieu boottocht. Tijdens een driedaagse die loopt van 11 tot 13 oktober kan een tentoon stelling bezichtigd worden op de kaai aan de Sint- Annabrug te Aalst. Op donderdag 12 oktober om 20 uur wordt aan boord van de Wilmar een infor matie- en diskussieavond georganiseerd met als the ma 'Wanneer zwemmen er weer vissen in de Den der?'. Voor deze avond heeft men een beroep ge daan op leefmilieuminister Kelchtermans, een ver tegenwoordiger van de Vlaamse Maatschappij voor Waterzuivering, van de stad Aalst en Karei de Brabander van het Insti tuut voor Hygiëne en Epi- demologie. DE 3 KLOKKEN van langer.'hovestraat 1 st. gillis, dc.-nciermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 2& september. Richting noord-zuid: 1. Karei Colpaert en Jan Van Tilborg, 2. Henri Vandevelde en Hubert De Troch, 3. Josepha Moens en Miel Van Biesen. Richting oost-west: 1. Marc Hofmans en Werner Cornelis, 2. Godelieve Van Nuffel en Paul Van Damme, 3. Lucienne De Visscher en Paul Velde- man. Bridge-avond elke donderdag om 20.00 uur stipt in De Drie Klokken, Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gillis Dendermonde. Vanaf dinsdag 24 oktober start er een nieuwe basiskursus ACOL voor beginners. Voor meer in formatie en inschrijvingen kan men terecht bij Magda Weymans, tel. 052/21.33.53 en Paul Van Damme, tel. 052/21.45.23. Humme. De Hamse kunstschilder Luk Verbist stelt zijn werken tentoon in de feestz\ van het gemeentehuis (vh) Wat doet Frank Dingenen op wielen Waarover gaat het boek van Estelle Getty? Schuilt je toekomst in een speelkaart? Waarom hebben drie minuten het leven van Liliane St. Pierre veranderd Waar vind je de kleinste TV-studio's ter wereld Wat liep er mis in Perry Masons amoureus verleden Wie is toch die mysterieuze 'gouden aap' Waarom lag Ian Holm te spartelen op de scène Waarom is Jeff Wincott het kind van de duisternis De nieuwe, fleurige TV-Ekspres staat ook deze week bol van boeiende lektuur voor heel je gezin. Je vindt er het antwoord op deze en vele andere vragen I Heb je 'm trouwens al gezien, die TV-Ekspres Een echte knaller in een nieuw kleurrijk pakje... En je kan meteen ook nog 100.000 fr cash winnen Nu ook met super-overzichtelijke TV- en radioprogram ma's. Erg handig als je weinig tijd hebt I Maar ook de kijker die van zijn programma-keuze een feest maakt, komt bij TV-Ekspres aan zijn trekken. En voor de veeleisende, selektieve kijker zijn er boven dien week- en dag-overzichten van alle films, tekenfilms, sportprogramma's en hitparades.

De Voorpost | 1989 | | pagina 16