Lokeren pakt punten in match zonder spektakelwaarde Moeizame eerste zege Geel en blauw wint spannend duel Eendracht Aalst Valt Mandiangu uit de boot Voetbal D En nu Beerschot - Lokeren 18 - 29.9.1989 - De Voorpost Zaterdagavond gaat Eendracht Aalst op bezoek bij Sportkring Sint-Niklaas. Begeleid door een massale aan hang moet o.i. Eendracht bij machte zijn om de Waaslan- ders voor een voldongen feit te plaatsen, ook al blijft een derby altijd een derby. De nieuwe aanwinst Jan Poortvliet zal worden ingeschakeld als libero. De Nederlander werd op die plaats getest tijdens een oefenpartij tegen RC Heirnis Gent en dat viel allemaal positief uit. Oefenmees- ter Van Maldeghem zal echter een knoop moeten door hakken vermits hij over één buitenlander te veel beschikt. Maar wie? Hoogstwaarschijnlijk wordt dat Jules Mandian gu, die sinds de start van de kompetitie niets meer schijnt te lukken en tevergeefs achter zijn doelpunt aanholt. Die beslissing is natuurlijk niet ideaal om een speler toe te laten zijn vertrouwen te herwinnen. Er is uiteraard ook nog Kanu. Die zou echter volgens de jongste berichten in de kern blijven vermits Geert De Bruycker in de wedstrijd tegen RC Heirnis Gent een kwalijke trap tegen de kuit moest inkasseren. 'We rekenen vooral op het bravourewerk van de tandem Lozano-Chunga, zegt sekretaris Van Droogen- broeck. Chunga verkeert in een supervorm en ontbolster de zich tegen Heirnis zelfs als dé schutter met drie treffers. Dat zijn tenslotte de mannen die vooraan het verschil kunnen maken. Lukt Sint-Niklaas er niet in Chunga aan banden te leggen, dan zit er m.i. een dikke winst in voor Eendracht, vooral nu Wittebole naar een betere vorm groeit en minder last schijnt te ondervinden van zijn vroegere kwetsuur.' Eendracht Aalst-Berchem 1-0. Chunga in balbezit. Guy Bleyen kijkt aandachtig toe (da) Eendracht Aalst-Berchem 1-0. Mandiangu gaat door de knieën, maar Aalst boekte een eerste zege (da) E. Aalst - Berchem 1-0 Eendracht Aalst heeft te gen Berchem zijn eerste zege van het seizoen laten noteren. Toch heeft het zweet en bloed gekost om deze overwinning thuis te houden. De tegen stander werd wel doorlopend onder druk gezet maar speel de - vooral na de uitsluiting van Mare Steyaert - sterk ge- Het ongelukkig bezoek van Steyaert Even voor het halfuur kreeg de stoere bezoekende verdediger, Mare Steyaert, die onder het bewind van Heylens nog voor Eendracht aantrad, een rode kaart van ref Goethals. In amper vijf minuten inkasseerde hij twee gele kartons. De eerste voor vrijwillig handspel en de tweede voor een zware fout op Lozano. Mare Steyaert gaf ons na de wedstrijd volgende uitleg: 'Die eerste gele kaart heeft mij in feite de das omgedaan. Ik was uit balans tijdens een duel en de bal raakte mijn hand in een faze dat er nau welijks van doelgevaar kon sprake zijn. Akkoord voor de tweede overtreding ofschoon Lozano - ik ken hem vanaf mijn zestiende - toch wel wat Lokeren - Sint-Truiden 2-0 Voetbal. Ook de Eendrachtvoorzitter was aanwezig op de avond van de supporters in 'The Movies' (da) S.K. Beveren - A.A. Gent: 1-0 Na de nederlagen op KV Me- chelen en in de beker Ludo Coeck tegen Lierse liep al weer een entoesiast, viriel en inventief Beveren tussen de lijnen. Na een knap doelpunt van Robby Buyens bleef tegenstander AA Gent noch tans aanklampen en de onge veer 8.000 kijkers beleefden een leuke voetbalavond. De nieuwe puntenwinst brengt S.K. Beveren meteen een stuk boven de probleemzone. Acht doelpunten had Beveren in de wedstrijden tegen Me- chelen en Lierse moeten slik ken. Het jeugdig elftal her pakte zich echter volledig te gen provinciegenoot Gent. Iedereen was nog niet ver trouwd met de nieuwe rug nummers van Beveren wan neer Herreman hard tegen de dwarslat kopte en AA Gent meteen zijn verdedigingsgor del een stuk steviger maakte. Augustine zou de volledige wedstrijd als schaduw voor Van Ankeren doorgaan. Toch liet ook Gent zich aan vallend niet onbetuigd en rond het kwartier was een sublieme redding van Rosez nodig om De Groote van een doelpunt te houden. Beveren kreeg nogal wat ruimte op links waar Robby Buyens gre tig gebruik van maakte. De burenstrijd tussen Beve ren en Gent werd feller en Marek Kusto werd van de sokken gelopen. De Pool zwiepte de bal hoog voor doel waar Robby Buyens vrij in kopte. Nog voor just had Be veren de tegenstander volle dig kunnen uitschakelen maar reus Kazimierski hield Van Britsom van een tweede Waas doelpunt. De tweede helft liet Beveren het initiatief wat uit handen vloeien en Gent drukte meer en meer op het doel van Ro sez. De doelman knapte al het werk voortreffelijk op. Voor al Danny Veyt lag bestendig op de loer. Beveren kwam nog slechts sporadisch voor het doel van Kazimierski maar was dan toch telkens 1' Nationale Beveren-AA Gent 1-0 Lokeren - Sint-Truiden 2-0 2* Nationale Seraing - Sint-Niklaas 2-0 E. Aalst-Berchem 3-0 3' Nationale A Menen - Eendr, Zele 0-1 Bevordering A Doornik-Jong Lede 1-1 Hamme-Torhout 0-3 1* Provinciale Olsene-KAVD 1-2 SK Lebbeke-D'leeuw 0-1 Kallo-Oudenaarde 0A G'bergen-Meldert 0-2 Waarschoot-Robur 1-0 Temse-Melsele 0-2 2* Provinciale A St- Amandsberg-Kemzeke 0-1 Meulestede-KIinge 2-5 Wippelgem-Kruibeke 2-2 2* Provinciale B Bever-TK Meldert 1-1 Baasrode-SK Aalst 0-3 3' Provinciale B Schellebelle-Laarne 1-2 Edeboys-Windeke 0-1 Beervelde-Serskamp 2-2 3' Provinciale D Mecrbeke-Mere 0-2 Doggen-Hofstade 0-1 Gijzegem-Hcrzele 0-2 Bambrugge-Erembodegem 1-0 Edixvelde-Heldergcm 2-6 Aaigem-Kerksken 3' Provinciale E Gerda-Sombeke 1-1 Heikant-R. Lebbeke 0-0 Grembergen-Wieze 2-0 Buggenhout-St.-Gillis-D. 2-2 St.-Gillis-W.-Haasdonk 1-1 H. Vrasene-SK Overmere 0-0 Bazel-Kl. Laar 1-2 Stekene-Lokerse 1-0 4' Provinciale D Iddergem-Burst 0-3 Ede-Bavegem 2-0 Woubrechtegem-Terjoden 0-4 FC Aalst-Erondegem 1-1 4* Provinciale G Berlare-Opstal 3-1 SK Kalken-Herdersem 0-6 Appels-Wichelen 0-1 Lutterzele-HO Kalken 3-2 S Moorsel-Schoonaarde 0-5 Smetlede-Opdorp 3-0 Val. Overmere-Boonwijk 0-2 Baardegem-Oudegem 1-1 4' Provinciale H Rupelmonde-Kieldrecht 2-2 Sinaai-Eksaarde 0-0 St.-Pauwels-Straatje 0-0 Waasmunster-Tielrode 1-2 Moerbeke-Daknam 3-1 White Boys-SK Lokeren 0-1 Meerdonk-VW Hamme 1-2 Verrebroek-Hoogeinde 2-2 Beveren - sloten. Er was zelfs een hand- spel - door Berchem verwoed aangevochten - nodig in de zone van de waarheid om Chunga vanop de elfmeterstip te laten scoren. In ieder geval éen verdien de zege van de Ajuinen die tussen de lijnen bekijkensw- aard voetbal produceerden. Knappe staaltjes technisch voetbal maar - vooral in de eerste helft - weinig efficiënt. Na de rust deed oefenmees- ter Van Maldeghem een gok. Hij liet linkerflankverdediger Droeven, die toch in de eerste helft een goede indruk naliet, in de kleedkamers en bracht Mariman in de wei met als opdracht als linkerspits de Berchemse defensie voor ex tra-problemen te plaatsen. Een beetje een ouderwetse manier van spelen, maar Ma riman heeft goed zijn streng getrokken. Wittebole was o.i. de meest bedrijvige Aalsterse aanvaller en ook de 21-jarige Kanu bewees als aanvallend De supporters van zowel Toch konden de twee kon verdediger heelwat talent aan Lokeren als Sint-Truiden zul- kurrenten uit het onderste boord te hebben Hij toonde len het niet graag toegeven, deel van d klassering (allebei bovendien veel lef bij het maar wat hun beide teams er 3 punten op 12) weinig ver schieten naar doel. Een knaap onder de zomerse namiddag- zachtende omstandigheden waarvan we nog zullen horen zon van terechtbrachten, was inroepen. Bij Lokeren ont- in de loop van deze kompe- niet bepaald indrukwekkend, brak enkel Etim (al een week spoorloos) en Sint-Truiden kon zelfs starten in zijn type opstelling. Na de aftrap leek het alsof Lokeren van plan was alle aanvallende registers open te trekken. Twee halve kansen voor Samson en één halve voor Taibi kruiddén de eerste tien minuten. Toen leek de Daknamtandem echter volle dig stil te vallen. Misschien was dit te wijten aan het prachtige weer (iedereen liep vrij loom te voetballen, zelfs de anders zo snelle Myyry) of misschien had de thuisploeg na dit vruchteloos beginoffen- sief(je) reeds alle moed opge geven om het Trudo-blok te ontmantelen. Hoe dan ook, na een kwartier in de eerste helft leek het wel of iedereen zich klaar maakte om te gaan rusten... Er waren natuurlijk nog een paar kansjes, maar dan eerder per ongeluk dan door kwaad opzet. Op de twintig ste minuut werd het publiek abrupt opgeschrikt toen Van Kets het leder in het Lokerse doel schoot. Althans, dat was de eerste indruk, maar de bal was in het zijnet terechtgeko men. Hierna viel het opnieuw stil tot de thuisploeg rond het halfuur een offensief begon tegen de onmondige Kana ries. De beste kansen waren voor Taibi, die erin slaagde om de bal vanop tien meter over het doel te liften en voor Myyry, zoals gezegd ook niet in beste doen. Eens te meer werd het dui delijk dat het Lokeren aan automatismen ontbreekt. Als er een aanval opgezet wordt vanuit het middenveld, dan moet er een uitstekende ver standhouding zijn met de voorhoede. Anthuenis heeft al meerdere malen de aan dacht gevestigd op dit pro bleem. Het wordt tijd dat er nu iets aan gedaan wordt. Wat Lokeren nodig heeft is een speler met 'Tor-instinkt'. De eerste helft werd afge floten met een brilscore op het bord, een perfekte illus tratie van het geboden spek takel. Het publiek werd ongedul dig en toen scheidsrechter Dombret de tweede helft theater speelde. Spijtig dat ik niet in de match kon blijven. Misschien zat er dan meer in dan deze 1-9.' Toch had Steyaert vrij veel respekt voor dit Eendracht: 'De mannen van trainer Van Maldeghem, een man die zijn vak kent, zullen zeker binnen de eerste drie arriveren. Voor tweede klasse hebben ze be slist heelwat talent aan boord en Lozano, waaraan de ande re spelers zich kunnen optrek ken, zal in de loop van! kompetitie zeker nog groeT Bovendien zijn die kleun gen zeker niet te onders ten. Op technisch vlak i het stuk voor stuk begaaf spelers. Bovendien mag sfeer niet vergeten word" waarin Eendracht mag s len. Het wordt gedragen d een entoesiast publiek, j moet heerlijk akteren zijnfl dergelijke omstandighedf aldus nog Mare Steyaert. gevaarlijk. Van Ankeren en Buyens kwamen erg dicht bij het verlossende doelpunt. Met Kusto en Van Kessel ach ter de spitsen krijgt Buyens veel meer ruimte langs de flank' en dat lijkt goed te ren deren. Toch kwam Gent nog erg dicht bij de gelijkmaker. De bal van Porte liep tergend traag naast het doel. Beveren speelt duidelijk met vertrouwen. Het jonge geel- blauwe gezelschap weet dat het nog ver van het Europese Beveren van enkele jaren te rug staat maar het plezier dat voetbal Rik Pauwels en zijn jongens blijkbaar biedt houdt grote beloften in voor de toe komst. De gekwetsten Eddy Maes, Stefan Van der Heyden en Danny Pfaff mogen trouwens binnen enkele weken ook weer in de ploeg verwacht worden. De herfstzon schijnt boven Freethiel. Hugo Aerts opende ging het aan het flui ten bij elke gemiste kans en bij elk balverlies. Blijkbaar schudde dit de thuisploeg toch wakker want het spel werd er iets beter op. Myyry leverde een hard schot af dat door Sint-Truidendoelman Velcke- neers met moeite werd gepa reerd. Deze Velckeneers, zonder meer de beste Kana rie, stopte nog een paar halve kansen zodat we het laatste kwartier ingingen met nog steeds de dubbele nul op het bord. Toen vond Pier Jans sen, steeds meer beschouwd als de Lokerse mascotte, dat het tijd werd om wat leven in de brouwerij te brengen. Hij trok zelf ten aanval, waar schijnlijk met in zijn achter hoofd de gedachte 'als die jonge snaken het niet kunnen, dan zal ik het maar zelf doen'. De eerste keer dat sterke Pier zijn verdediging verliet was het al bijna raak. De tweede maal was het prijs. Op hoek schop van Myyry verlengde Meszaros (ingekomen voor Geerts) tot bij Samson, die onhoudbaar voorbij Velcke neers knalde. De plaatselijke supporters gingen onmiddel lijk uit hun bol (voor het eerst tijdens de match) en Lokeren stond op 1-0. Eerst nu slaagde de thuis ploeg erin om degelijk te kombineren, allicht omdat de druk om te winnen een beetje verminderd was. Sint-Truiden probei krampachtig de weg te vil naar het Lokerse doel en naj het einde toe werd de pr steeds maar groter. De Ki ries moesten wijken zouden vier minuten voor b einde nog een zware a moeten inkasseren toen man vanop 30 meter een h van jewelste afvuurde die Sint-Truidense keeper p plex liet. Lokeren zat op zen en speelde ontspana naar het einde toe. Zoals u kon lezen, viel op Daknam dus weinig te I leven maar dat zal trainer A thuenis en zijn poulains e zorg wezen. In deze vierpt tenmatch-avant-la-lettre vrc gedaan wat gedaan moe worden: winnen Of, zoalsi Lokerse coach het zou a drukken: 'Het was niet ea voudig om tegen dit Sint-Tra den kansen te kreëren, ma de beloning van het voortd rend knokken van onze ploe is er toch gekomen. Een pos tief aspekt is dat we geen tegendoelpunt binna kregen (in de vorige vijf mi chen inkasseerde Lokeren e treffers)'. Wij vonden vooral het wee positief want sportief was lx maar een mager beestje voó ge zondag op Daknam Tom De Backd SK lee tot He Beveren - AA Gent 1-0. De vallende Gentse doelman zal deze knappe aanval van Beveren nog kunnen stoppen (dw) AA Gent 1-0. Rosez alweer tijdens een sublieme aklie (dw) Beerschot is al een paar jaar een ploeg die steeds in hel midden van de klassering meedraait. Ook dit jaar schijnen de paarswitten deze weg op te gaan. Met zeven punten uil zes matchen staan ze achtste. De Beerschotploeg steunt vooral op het organisatorisch talent van Simon TahamaU. zonder meer de (meer-begaafde) Ceulemans van Beer schot. Waar de Kiel-ploeg in het verleden nogal eens aan mankeerde, groepsgeest en discipline, werden er du seizoen onder impuls van trainer Heylens duidelijk vorde ringen gemaakt. De 1-3 op het veld van Racing Mechelen (weliswaar laatste geklasseerd) bewijst dat Beerschot buitenshuis ook brokken kan maken. Normalerwijs moet Lokeren in staat geacht worden een punt te pakken op het veld van de 'Mannekens'. Voor de Daknammers wordt hei dus opnieuw een vierpuntenwedstrijd zoals tegen Sint- Truiden. Hopelijk heeft Lokeren lessen getrokken uit het optreden van de Kanaries. Met een gesloten verdediging en een totaal gebrek aan aanvallend initiatief moet hel bezoekend elftal ten onder gaan. Dat is gelukkig nog één van de weinige voetbalwetten die de tijdsgeest hebben doorstaan.

De Voorpost | 1989 | | pagina 18