Gevaarlijke hindernis genomen Gewogen en te licht bevonden Dat had Lebbeke niet verdiend Het wordt knokken KAVD-supportersklub 'Hand in Hand' huldigt Alain Moens Baasrode niet opgewassen tegen SK Aalst Zelfde ploeg krijgt het vertrouwen VW Hamme Waegemaeckers scoort Danny Cockheyt uitblinker De Voorpost - 29.9.1989 - 19 Hamme - Torhout 0-3. Van Caelenbergh probeert nog eens naar doel te mikken (vh) VW Hamme - Torhout 0-3. Met deze kopstoot van Hammenaar Vergeylen kwamen de Wuitens dichtbij een doelpunt. vh) SK Lebbeke - Denderleeuw 0-1 Toen bezoeker Dender leeuw in het derde kwartier tot scoren kwam langs Van Heuverswijn, was Lebbeke ervan overtuigd dat alles nog niet verloren was en bewoog hemel en aarde om die achter stand weg te werken. Het bot ste echter op de uitstekende doelman Malfroid. Hoewel hij door de Lebbeekse spitsen gemitrailleerd werd, liet hij geen steekje vallen. Lebbeke hep zich te pletter tegen deze muur. Toch kreeg blauw-wit nog enige hoop toen op twee minuten van het einde Frans Peelman een penalty mocht trappen. Het puntje was nog binnen bereik, maar ook nu was die sakkerse Malfroid de rots in de branding en pareer de de strafschop. Uiteraard was in Lebbeek se voetbalmiddens de ontgoo cheling groot. Wij spraken hierover met klubleider Willy Meert. Op zijn minst konden de cijfers andersom geweest zijn, zegt hij. Wij kregen de beste kansen, zelfs al in de eerste helft, langs De Vliegher en de gebroeders Van Hecke. Tel kens gooide die duivelse Mal froid roet in het eten. Na de rust was het logisch dat Den derleeuw zijn voorsprong zou veilig stellen door in de verde diging terug te plooien. Wij beheersten dus de wedstrijd maar konden geen bres slaan in de afweer van Malfroid. Vreugde alom toen Coore- man op enkele minuten van het einde toch gelijkmaakte VW Hamme - Torhout 0-3. Van Caelenbergh perst er hier wel een spurtje uit maar tot scoren kwam hij niet (vh) maar spelleider Van der Ey- cken had voordien een hands- spel opgemerkt. Hij keurde het doelpunt af, maar stond ons een strafschop toe. Jam mer genoeg heeft dat niet mo gen baten. Het noodlot heeft ons in deze wedstrijd voortdu rend achtervolgd en boven dien zijn we helemaal niet tevreden over de spelleiding. Mits enig meeval hadden we beide punten zeker kunnen thuishouden.' SK Lebbeke speelt komen de zondag voor eigen volk tegen Ertvelde, een ploeg die blijkbaar nog niet het niveau haalt van vorig jaar en dus zit er een herkansing in. (e.g.) De faam van KAVD is blijkbaar ook al tot in het verre Olsene doorgedrongen want paarsblauw werd ginder aan de provinciegrens ont haald op een soort gevechts voetbal, waardoor de spelers er veel blauwer uitkwamen dan ze eraan begonnen. Toch is KAVD min of meer zonder kleerscheuren uit dat hout hakkersfestival teruggekeerd. Olsene schaarde zich rond zijn doelgebied en was blijk baar bereid om de grove bor stel te hanteren. KAVD was er immers de jongste jaren steeds met grote cijfers gaan winnen. Nu wou Olsene persé een punt in de wacht slepen en een hoogstaande verrich ting zat er dus zeker niet in, ook niet voor de Dendermon- denaars... 'Om degelijk voetbal te produceren moet de wil aan beide zijden aanwezig zijn, meent trainer Toon Pfaff. Bij de thuisploeg was dat zeker niet het geval; er waren zelfs enkele tegenstanders die schopten naar alles wat be woog. Uiteraard was deze wedstrijd kwalitatief niet hoogstaand. In de eerste helft waren we rustig meester van de situatie maar tegen zo'n defensief ingestelde ploeg is het altijd moeilijk om de au tomatismen te ontwikkelen. Geert Van Roy bijvoorbeeld werd zwaar aangepakt en het is een geluk dat beenstukken nu verplicht zijn. Tweemaal zijn we dichtbij een doelpunt gekomen. Eerst trof Guy De Baere de staander en dan was er een goede poging van Tom De Visser. Na een kwartier in de twee de helft scoorden we met een kopbal van Geert Van Roy, een aktie die werd voorbereid door Peter Moreels en Wer ner De Bruyne. Toch moest Ronny Stee man even later naar de nood rem grijpen met een straf schop als sanktie. Kurt Van Meirvenne, die blijkbaar grootse dagen beleeft kon de strafschop stoppen. Met nog tien minuten te gaan resul teerde een aarzeling in onze defensie in de gelijkmaker. Toen dacht de thuisploeg dat het éne puntje binnen was en groef zich verder in op eigen helft. Daardoor kregen we nog meer ruimte en ons slot- offensief bracht twee goede kansen op. Het werden een treffer en een penalty. Geert Van Roy, die ook vorige week een strafschop miste, joeg de bal tegen de dwarslig ger. Onze tweede goal ont stond na een aanval die door de tegenstanders in eigen doel werd besloten. Al bij al zijn we tevreden met dit resultaat en we zijn opgelucht dat de moeilijke verplaatsing naar Olsene ach ter de rug is. Weinig ploegen zullen daar punten gaan sprokkelen.' In het laatste kwartier ver loor KAVD nog Manu De Coninck. Zondagavond werd gevreesd voor een spierletsel en een daaruit voortvloeiende onbeschikbaarheid gedurende enkele weken. De verplaatsing die KAVD volgende week te wachten staat naar Denderleeuw, wordt dus opnieuw geen ge makkelijke opdracht. Er zul len wellicht vier titularissen ontbreken: Mare Cooreman, Manu De Coninck, Dirk Van Nieuwenhuyse en Filip Segers. (e.g.) Waarschoot - Robur 1-0 Na vier wedstrijden komt men in Moerzeke toch stilaan tot het besluit dat er in eerste provinciale harder moet ge knokt worden dan algemeen verwacht. Er was per jaar maar één ploeg die van pro vinciale naar bevordering ver huisde en dus bleven heelwat gelijkwaardige ploegen op hun honger in eerste. Moerze ke begint het te ondervinden. De sympatieke blauw-witten bengelen nu onderaan de rangschikking en ze beseffen dat er snel wat moet gebeuren om tot de veiliger midden moot door te dringen. Dat was immers het streefdoel in het begin van deze kompeti tie. Te lang mag er niet meer getreuzeld worden... Onze neo-eersteprovincia- ler verloor bij het toch niet sterke Waarschoot met de kleinste cijfers. 'Ik meen dat we een zwak ke wedstrijd hebben ge speeld, zegt oefenmeester Verniers. De thuisploeg heeft dus verdiend gewonnen. We hadden met zwaardere cijfers kunnen verliezen, maar Gui- do Laureys verhinderde enke le gemaakte treffers. Vergele ken bij de vorige matchen draaide het minder goed. De thuisploeg was sterker in de balwisselingen en de balbe twistingen. Een goed kwartier waren we de besten, maar toen onze tegenstanders in de tweede helft tot scoren kwa men, brak bij ons de veer en de nederlaag was onafwend baar. Wij moeten nu dringend het tij doen keren. Het zal echter niet gemakkelijk zijn om nu zondag thuis tegen Temse de twee punten in Moerzeke te houden. We kunnen ons echter geen twee de opeenvolgende nederlaag op eigen terrein veroorloven. Baasrode - Aalst 0-3 Vrijdag jongstleden hield Het laat zich aanzien dat SK Aalst aan een lonende kompetitie begonnen is. Dat blijkt uit recente resultaten en niet het minst uit de verrich ting van afgelopen zondag op het veld van FC Baasrode. De bezoekers waren te sterk voor het lokale team dat na de rust helemaal werd ingeblikt en met eens in staat was om een tegenaktie te organiseren. 'We hadden gewoon met een opponent te maken die over sterke troeven beschikt, zegt aanvoerder Eric De De cker. In de eerste helft kon den we wedijveren en waren doorgaans de evenknie. Na de hervatting werden we tot de achtervolging verplicht. We hadden niet de kracht te rea geren en eenp oging te onder nemen om de achterstand weg te werken. Toen er een twee de doelpunt in onze netten plofte was het hek helemaal van de dam en de nederlaag onafwendbaar. SK Aalst liet een gunstige indruk en ik veronderstel dat deze ploeg een kanshebber is, vervolgt De Decker. Nu is het zo dat de kompetitie nog maar in een beginstadium is en er dus noe alles kan gebeu- dering in lokaal 'Welkom' te Sint-Gillis. ren. Dertig speeldagen een zelfde konditie behouden kan geen enkele ploeg, ook SK Aalst niet. Nu zondag spelen we opnieuw aan huis en die kans moeten we grijpen om de volle inzet te grijpen. Twee keer na mekaar ver liezen voor eigen volk kunnen we ons niet veroorloven', be sluit de Baasroodse kapitein. (e.g.) Oefenmeester Harry De Roos voert geen wissels door in een team dat vorige zondag tegen het Westvlaamse Torhout een erg ongunstige indruk liet. De Hamse oefen meester behoudt het vertrouwen in dezelfde voetballers. Hij vertrekt van het standpunt dat het een off-day kan geweest zijn. Niettemin stelt hij een revanche tegen SK Deinze als een belangrijke voorwaarde voorop. 'Een mindere dag overkomt iedereen en ik neem aan dat ingevolge een latere kompetitiestart we misschien niet voor honderd procent het ritme in de benen hadden. Ik wil echter niet dat de spelers een 'bis-nummer' opvoeren, ook al noemt de tegenstrever SK Deinze en wordt die ploeg door velen als het zwart schaap aanzien, zegt De Roos. Wat dat laatste betreft moet er gebroken worden met het verleden. Het is niet omdat vroeger SK Deinze een moeilijk te nemen klip was en de resultaten niet altijd gunstig waren, dat we ons kansloos moeten achten. Verontschuldigingen gelden deze keer niet en ik reken dan ook op een agressieve reaktie. Een punt moeten we nastreven en indien mogelijk er twee pakken. In de middenlinie zal harder moeten geknokt worden. Tegen Torhout wonnen we geen enkel duel, vandaar dat de verdediging bestendig onder druk kwam te staan en we uiteindelijk drie doelpunten moesten toestaan. Verliezen hoort bij de sport, maar de manier waarop is niet altijd te aksepteren. De ontgoocheling was groot, zeker na de winst op leper en een degelijke verrichting tegen Sint- Niklaas. Na Torhout is gebleken dat we met een zwakke opponent af te rekenen hadden. Het woord is thans aan de spelers. Bij een ondermaatse verrichting komt er zeker een stok in het hoenderhok terecht.' De ploeg: De Wilde, De Paep, D'Hondt, Herreman, Couck, Smet, Vermeir, Van Der Stock, Nardus, Van Calenbergh, Vergeylen (De Borger, Ledens, De Pels- maeker). (e.g.) Wippelgem - Kruibeke 2-2 Voetbal. Het nieuwe bestuur van supportersklub Hand in Hand', die Alain Moens (e.g.) verkoos tot verdienstelijkste speler van KAVD (td) De kogel is dan toch door het doel bij Kruibeke. Wae gemaeckers heeft zijn eerste goal beet. Het heeft wel lang geduurd maar zij bracht Jong Vlaanderen toch een puntje op. Kruibeke speelde beter dan de laatste weken maar tegen een technisch sterk spe lend Wippelgem was dat wel •nodig. Uitblinker Luc Mulle bracht Kruibeke zelfs op voorsprong na een kwartier in de eerste helft. Maar toen nog eens vijftien minuten waren weggetikt stond het terug ge lijk. Met een hard en schuin schot stelde Dobbelaere gelijk. Kort na de pauze dan iets wat niemand meer verwacht had. Waegemaeckers dus met een doelpunt en Kruibeke op voorsprong. Deze voorsprong kon groen-wit dan behouden tot een tiental minuten voor het einde toen de thuisploeg, na een fel geharrewar, uitein delijk doelman Verstraeten wist te verslaan via De Beyr. Met een gelijkspel was Kruibeke achteraf wel tevre den en het komt er nu op aan om thuis ook eens wat te laten zien aan de eigen supporters. Wanneer Waegemaeckers en Hamerlinck in een produktie- ve bui zijn moet dat toch enkele spetters met zich mee brengen. (M.S.) Meulestede - Klinge 2-5 Onder de talrijke aanwezi gen waren o.a. trainer Toon Pfaff, leden van de beheer raad en de jeugdvoorzitter van KAVD. Het nieuw be stuur onder leiding van voor zitter Jozef Pouillart en sekre- taris Jean De Ridder werd er voorgesteld. Speler Alain Moens werd gehuldigd als verdienstelijkste te speler van het afgelopen sei zoen. Hij is toevallig ook de enige Dendermondenaar in de huidige ploeg. De supportersklub steunt ook daadwerkelijk de KAVD-jeugd. Dit jaar kwa men de miniemen aan de beurt. Zij ontvingen prachtige paars-blauwe sweaters. In af Voetbal. KAVD-supportersklub 'Hand in Hand' koos wachting van verdere aktivi Alain Moens tot de meest verdienstelijke speler van het teiten werd de avond besloter jaar. Toon Pfaff feliciteert hem terwijl voorzitter Jef met een eetmaal. Pouillard glimlachend toekijkt (da) De Klingse spits Danny Cockheyt heeft een eigenaar dige maar suksesvolle wed strijd achter de rug in het Gentse Meulestede. De Gen tenaars, die anders toch een moeilijk te bekampen tegen stander zijn, kwamen vlug op voorsprong door toedoen van Cockheyt die te kort terug speelde op Ferket. Morel zat er tussen en het was al direkt 1-0. Gelukkig kon Cockheyt op het einde van de eerste helft de zaak weer in het reine trekken door de gelijkmaker aan te tekenen. Alle zonden werden dan vergeven toep hij met een strafschop de grensploeg eerst op 1-2 bracht en nog op slag van rusten met een vlucht- schot voor een komfortabele 1-3 ruststand kon zorgen. Meulestede zou in de twee de helft nog wel even terug komen tot 2-3 langs Van de Velde maar weer was daar Cockheyt die zijn vierde doel punt van de wedstrijd maakte en daarmee alle onzekerheid wegnam. Toen Meulestede dan nog even later de eigen doelman versloeg, was de rui me zege meteen op het bord te zien. Klinge heeft zich dus goed herpakt na de afgete kende verliesbeurt van de vo rige speeldag. Het is nu aan de spelers om deze ingeslagen weg te blijven volgen. (m.s.) Olsene-K.A.V.D. 1-2 VW Hamme - Torhout 0-3 De Wuitens kregen geen kans tegen een snel en oppor tuun VK Torhout. De West vlamingen waren veel vlugger op de bal, speelden vol vuur en wonnen dus ook met cij fers die niet eens overdreven zijn. Reeds van in het begin trokken de thuisspelers bij vrijwel ieder duel aan het kortste eind. Daarbij kwam nog dat de achterste linie niet in staat bleek om het flitsende duo Van Den Bergh-Simoen aan banden te leggen. Ook vooraan liep het niet ge smeerd. Van Calenbergh en Vergeylen konden niet vol doende gewicht in de schaal leggen. Na een kwartier werd de Hamse defensie netjes op een hoopje gespeeld met de ope ningstreffer tot gevolg. De thuisploeg wist blijkbaar niet hoe ze op deze scheve toe stand moest reageren, want de reaktie bleef uit. Er was gewoon tegen deze bezoekers op Hamse grond geen kruid gewassen. Nooit kon Hamme zich me ten met dit Torhout dat het in alle lijnen overklaste en een zeer goede indruk naliet. Na de koffie werd Claude De Paepe vervangen door Fi lip De Borger. Deze wissel bracht de thuisdefensie nog meer in de problemen en snel volgde een tweede en een der de doelpunt. Meteen was voor de thuisploeg de kous af en Hamme mag zich nog ge lukkig prijzen dat het verdikt niet zwaarder was. Met de zege tegen leper nog vers in het geheugen, kwam deze zware nederlaag hard aan in Hamse voetbalmiddens. 'Torhout was gewoon de betere ploeg en wij waren nergens. Wij speelden onder maats, aldus oefenmeester Harry De Roos. We moeten zeker geen enkele speler extra citeren, want alle verrichtin gen lagen beneden het gewo ne peil. We kunnen alleen hopen dat dit nu eens een échte off-day was, maar al bij al liet Torhout op mij een zeer goede indruk na.' (e.g.)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19