Stekene bezorgt Lokerse tweede nederlaag Lutterzele wint topper tegen Kalken H.O Derde provinciale Derde Klauwaertskwis te Kemzeke Vierde Provinciale Aalst-Dendermonde De selekties W/BÊmÊsmmÊmm 20 29.9.1989 - De Voorpost was er dan ook niet bij. Tot aan de grote rechthoek verliep alles pri ma maar eens een afwerker dien de gzocht bleek iedereen verdwe nen. Het schot op de lat van Fruythof niet te na gesproken. Na de rust verdwenen bij Wi chelen Ricky Rivera en Van Dam me, voor hen kwamen Van Cauter cn Van Boven in de ploeg. Doch bij Wichelen ging het nog altijd niet goed. En daarenboven kwam Appels zelfs gevaarlijk opzetten. Het drukte Wichelen op eigen helft maar gelukkig voor de be zoekers was de afwerking ook bij de roodwitten ondermaats. En dan gebeurde het. Op een kwar tier voor tijd toen Appels zich zonder omkijken in de aanval had gestort plaatste Wilfried Merckx bij de bezoekers een mooie voor zet naar Verstraeten die vertrok op eigen helft, hetgeen aangeeft hoe Wichelen in de verdrukking werd gespeeld op dat moment Goed, Verstraeten dus weg en hij schakelde de enige overgebleven thuisverdediger uit en ook de in gevallen doelman zodat hij zijn ploeg op een 0-1 voorsprong kon brengen. Meteen was de winnaar bekend want hoe beide teams ver der ook nog aanvallend speelden, zij konden geen doelpunt meer aantekenen. Voor de derde opeenvolgende keer organiseert de voetbalklub Klauwaerts uit Kemzeke een algemene ken- nis-kwis. De deelnemers zullen aanhoudend bestookt worden met allerlei gebruikelijke en ongebruikelijke vra gen over de meest uiteenlopende onderwerpen. Wie wil deelnemen vormt eenploeg van vier al-dan-niet ervaren kwissers en kiest een toepasselijke ploegnaam, Het inschrijvingsgeld bedraagt 200 fr. per ploeg. Dit jaar werkten de organisatoren een formule uit die hen toelaat om een afzonderlijke eindrangschikking op te maken voor de 'meer ervaren kwissers' én een andere voor de gelegen- heidskwissers. De kansen zijn dus beter verdeeld als het ware... Uniek is misschien ook dat elke deelnemer een prijs meekrijgt en dat er voor beide afzonderlijke kategorieën prachtige prijzen zijn te winnen. Natuurlijk dienen de ploegen vooraf te worden ingeschreven door middel van de ploegnaam plus de naam van één verantwoordelijke. Deze inschrijvingen dienen binnen te zijn ten laatste op 9 oktober 1989 bij: - Dirk Bracke, Drieschouwen 96, Stekene, 03/779.64.50 - Wim Van Duyse, Oost-Eindeken 5, Stekene, 03/ 779.67.81 - Freddy Van Driessen, Oude Straat 29, Stekene, 03/ 779.94.20 - Richard Van Driessen, Regentiestraat 57, Stekene, 03/ 779.94.97 Deze derde 'Grote Klauwaertskwis' gaat door op vrij dag 13 oktober 1989 vanaf 19u30 in het chalet op het voetbalterrein aan de Stationsstraat te Kemzeke. Voor de parking kan men best oprijden rechts van de gemeentelij ke jongensschool. een kopstoot van Verdonck. Tus sen deze thuisaanval dan had Lo kerse evenwel opnieuw twee hui zenhoge kansen om te scoren. Yvan De Cock besloot op de paal en Catrysse kwam iets te laat even nadien om binnen te duwen. Wim Waegeman die tegen zijn oude ploeg speelde wilde Stekene dan ook aan de zege helpen en wat niemand meer voor mogelijk hield gebeurde dan toch in de slotminuut. Een staalhard schot van Chris Vleminck was er te veel aan voor Van Hecke en zo kon Stekene nog winnend deze wed strijd afsluiten. Gerda Sombeke Verdeelde wedstrijd met beide ploegen die elk een helft voor hun rekening namen. Gerda startte het sterkst met een kopbal van Van Guyse op hoekschop van Me lis en met knappe beweging van Eddy Van der Steen waarop Aen denhof meer dan de handen vol had. Eigenaardig genoeg wist Sombeke in deze periode juist te scoren. Op de 25e minuut kon Jo Wijmeersch een inworp die ver lengd werd voorbij thuisdoelman Maes de vieren: 0-1. Na de rust eenzelfde spelbeeld met wisselende kansen vooraf. Het duurde dan nog een hele poos alvorens Gerda dat naar de gelijk maker bleef zoeken ook deze tref fer kon binnentikken. Van Guyse kopt een voorzet naar Jaak Heyr- man en Aendenhof kon deze kop stoot niet onder konirole houden zodat Jurgen De Waele maar voor binnen te tikken had. Gerda leek nu gelanceerd en Aendenhof kreeg meer werk dan hem lief was wanneer Van Duyse nog eens kon koppen hij slechts op de lijn deze poging wist te redden. Thuistrainer Smet wissel de dan De Wael en Melis voor D'Hanis en Heyninck maar er gebeurde niet veel meer aan de Klokkedreef waar beide ploegen tevreden de eindfaze ingingen met de gelijke stand. Sint-Gillis-Waas 1 Haasdonk 1 Bij de thuisploeg was er heel wat pech mee gemoeid wanneer het op scoren aankwam. Anders had het zeker ook deze opdracht tot een goed einde gebracht. Na goed vijf minuten een eerste vin gerwijzing toen Chris Vlyminck op de dwarsligger knalde. Bij de eerste ernstige bezoekende poging dan een koud stortbad voor de thuisploeg toen Van Puyvelde voor Haasdonk kon scoren. En de repliek van Sint-Gillis-Waas? Op de lat natuurlijk. Yvan Ringoet was het nu die de pechvogel was bij de thuisploeg. Inmiddels kwam de tweede helft er aan en wijzigde het spelbeeld geenszins. Het enige wat wel te noteren viel was dat Sint-Gillis kon scoren. Een inzen den van Rooms werd door Vly minck dan toch met enig sukses overgenomen. Dat was een kwar tier voor tijd en het hoeft zeker niet gezegd dat beide teams met deze stand van zaken vrede Bazel Klein Laar Bazel, dat zonder Van Tilburg in de wei moest heeft de goede wedstrijd van vorige week op Lo kerse geen verlengstuk kunnen geven. Het begon nochtans goed voor Bazel dat op de eerste mi nuut al een kans had langs Buy- taert maar Vriesacker redde ge past met de vingertoppen zodat de bal nog op de paal belandde. Na deze beloftevolle aanhef 1' provinciale KAV Dendermonde Manu De Coninck liep vorige zondag een verrekking op en is onbeschikbaar. Mare Cooreman doet zijn wederoptreden. De ploeg: Van Meirvenne, Coore man, Moens, De Schrijver, Ja cobs, Moreels, Van Roy, De Bruyne, Steeman. De Visser, De Baere (Van de Perre, Robbrecht) Robur Moerzeke Willy Raemdonck treedt wede- rop. Luc Vercauteren schuift naar de middenlinie en Van Geyte vat post als verdediger. De ploeg: Laureys, Verhelst, Fons Vercau teren, Willy Raemdonck, Van Geyte, De Malsche, B. Huyle- broeck, Luc Vercauteren, Geert Van Moerzeke, Nimmegeers, Wuytack (Ost, Gino Raemdonck, De Ruysscher). Wat blijft het spannend in deze reeks. Neem nu de top per Lutterzele tegen Hoger Op Kalken. Spannend tot en met en met Lutterzele als win naar. Meteen ook de enige en echte leider in deze reeks met het maximum der punten. Smetlede blijft ook goed mee draaien na de nieuwe zege tegen Opdorp en hieachter zit een behoorlijke groep outsi ders die elke week op vin kenslag zullen liggen. Baarde- gem en Oudegem bijvoor beeld. Voorlopig bleken zij even sterk maar daarin komt wel verandering. Ook Her- dersem was goed bij schot met het half dozijn op S.K. Kalken en Berlare schuift ook netjes en stilzwijgend mee na een nipte zege tegen Opstal waar men sekretaris Van Mol geen tweepuntengeschenk kon aanbieden bij zijn twin tigjarig Opstal-jubileum. In de middenmoot vinden we Wichelen terug dat Sparta Appels kon verslaan en ook Schoonaarde, dat fors uithaal de bij de Schroevers in Moor- sel. Ook Boonwijk staat in deze groep na een mooie zege in Overmere waar de plaatse lijke Valentino's geen kans werd gelaten. Deze laatste de len de laatste plaats met Moorsel en voor deze jongens moet de wind vlug keren wil len zij nu al niet uitgeschakeld zijn door de verdere kompe titie. ghem al direkt een open kans door te zwak te besluiten. En nog om streeks dezelfde tijd was het Hans Van Den Borre die Bert Saerens bediende voor Baardegem maar deze kleine spits lifte de bal over de dwarsligger zodat de rust kwam bij een logische blanco score. Na de rust weer eerst Oudegem dat zich verdienstelijk liet zien. Het kwam zelfs erg goed in de wedstrijd en dreigde die dan ook naar zijn hand te zetten. Thuis trainer Jean-Luc Vanderrusten greep toen in en bracht De Ridder in de ploeg zodat Mare Daelman mocht gaan rusten. Hierdoor werd Heyvaert in de spits ge bracht en ging de plaatselijke ploeg met drie spitsen het wed- strijdeinde in. En wat voor een slot van deze wedstrijd. Op de 87e minuut scoorde Oudegem toch wel zeker langs Hillaert die een center aan de tweede paal kon binnenkoppen Een koude dou che voor de mannen van de voet balfeesten natuurlijk. Maar in een werkelijk adembenemende slot minuut kon de thuisploeg alsnog gelijk stellen. De ingevallen De Ridder stuurde Jan De Rop in de diepte, deze knalde hard op doel waar de bezoekende doelman het leder loste. Herbie Van Renter- ghem was er natuurlijk als de kippen bij om alsnog de terug kaatsende bal in het Oudegemse doel te werken: 1-1 en meteen de juiste weergave van deze wed strijd waarin beide teams even sterk waren. opnieuw heel wat spanning. Yvo Van Keer bracht Lutterzele dan met een magnifieke solo toch te rug op 3-1 en dat was voor Kalken blijkbaar te veel want dichter dan een tweede aansluitingsdoelpunt van Pruyt, een cadeau-strafschop, kwamen de gasten niet meer. Lut terzele dus met het maximum der punten op kop in de rangschik king. Sparta Appels SK Wichelen SK Wichelen vertrok met een bang hart naar Appels want zoals we ons nog kunnen herinneren verspeelde Wichelen tegen dat zelfde Appels verleden seizoen de titel. Het kon geen puntje winnen van Appels toen. Bij Appels wa ren er problemen met de doelman zodat er een veldspeler in de muit moest en ook Christiaens was nog gekwetst. In de eerste helft was Wichelen de betere ploeg. Het wou tegen ex-trainer Bellon nog wel eens wat laten zien. Doch de mannen van achter de brandweer kazerne waren weer in hetzelfde beddeke ziek en een goalmaken Lutterzele H.O. Kalken Baartk-gem Oudegem In deze verdeelde wedstrijd ble ven de verdedigingen van beide ploegen baas over de aanvallers. Oudegem startte overigens uitste kend maar het kon de thuisploeg toch niet echt bedreigen. Baarde gem nam dan maar zelf het initia tief over na een twintigtal minuten en Mare Daeleman miste op aan geven van Herbie Van Renter- Voetbal. Het fanionteam van SK Erembodegem (da) De afwezigen hadden zeker on gelijk bij deze wedstrijd die voor elk wat wils opleverde. Lutterzele begon sterk langs Eddy Van Keer die op voorzet van Peter Maes de score kon openen. Voor meer doelpunten moest men dan in de eerste helft niet zijn maar het spektakel werd verdergezet in de tweede akt waarin Alain Ver- beeck de thuisploeg op voorzet van Eddy Van Keer op een mooie 2-0 kon brengen. Echter zo mooi was die voorsprong nu weer niet want op de 55e minuut milderde Bonnaerens van Kalken en was er Voetbal. Het eerste elftal van Schroevers-Moorsel (da) Heikant - Lebbeke 0-0. Doelman Janssens van Rapide i v de Heikantse spits te snel af vh) moest Bazel echter langzamer hand het initiatief aan de bezoe kers laten en op de 25e minuut kwam Klein Laar dan ook op voorsprong wanneer op een vrije trap van Snijers een geharrewar ontstond en Mare Bosman doel man De Kerf het nakijken gaf. Na de rust kwam Bazel toch wat meer in de wedstrijd toch duurde het nog tot de 80e minuut alvorens Yvan De Laet met het hoofd de gelijkmaker wist te scoren. Bazel wilde dit gelijkspel dan wel be houden maar toen Flip De Keers- maecker balverlies leed en Snijers de bal op De Kerf trapte, was Mare Bosman er weer het vlugst bij om nog op de valreep Klein Laar de zege te bezorgen. H. Vrasene Overmere Bijzonder zwakke wedstrijd var alle akteurs. Dus scheidsrechte Teugels incluis. In de eerste heli weigerde deze twee strafschoppa te fluiten voor de thuisploeg nadi de bezoekers zich met hand a tand kwamen verdedigen op Vr» sense bodem. Dat men dan oa geen denderende wedstrijd te krijgt is normaal. Na de rust kree Herleving dan toch een viert! kansen maar zowel Vander Jeu als Yvan Bosman konden niet werken. Marc Stevellno Schroevers Moorsel 0 Juv. Schoonaarde 5 Trainer Comelis van Schoon aarde die toch iedereen eens op zijn plichten had gewezen na de slechte prestatie tegen Lutterzele, was een gelukkig man na afloop van deze partij die zij winnend wisten af te sluiten met forfaitcij- fers. Iedereen deed dan ook nu wat gevraagd werd en het resul taat bleef niet uit. Voetbal. De huidige ploeg van Racing Boonwijk (da) Wat een reeks is dit toch. Enkel Wieze blijft omzeggens volharden in de boosheid want ook nu weer verloor het zijn wedstrijd. Grembergen, de winnaar dan, profiteert hiervan om de leiding te ne men. Weliswaar op de hielen gezeten door de hele bende van vijftien andere ploegen. Stekene Sportief is de eerste achtervolger. Het kon na een minder geslaagde wedstrijd, waarin het Lokerse aan het initiatief moest laten, toch de twee punten thuis houden en dat betekent al veel in deze reeks. Buiten Grembergen was er geen enkele ploeg die dat kon voorleggen. Heikant en Lebbeke deelden de pun ten net als Gerda en Sombe ke. Ook Buggenhout en Sint- Gillis-Dendermonde deden hetzelfde en Sint-Gillis-Waas, Haasdonk, Herleving Vrase ne en Overmere vonden een Heikant - Rap. Lebbeke 0-0. Christiaens van Heikant probeert zijn tegenstrever te gelijkspel al meer dan vol- omspelen (vh) doende op deze prachtige na zomerdag. Klein Laar Vrase ne was het daar dan weer niet mee eens en het ging Bazel in eigen vesting kloppen. Was trouwens nodig ook want al de vedetten van Klein Laar hadden tot zondagnamiddag nog maar één puntje achter hun naam staan. Stekene 1 Lokerse SV 0 Marc Stf.vf.un<J Dankzij de strijdlust en de kam pgeest van de thuisploeg heeft het technisch zeer sterk Lokerse SV een tweede nederlaag van het pril le seizoen geleden. Stekene moest driekwart van de wedstrijd aan Lokerse laten en defensief inge steld onder leiding van Edy Sa- man wist het de talrijke bezoeken de aanvallen bestendig af te we ren. Toen in de slotminuut dan Vlyminck toch wist te scoren voor r de thuisploeg kreeg Sportief dan "eikant RaP- Lebbeke O-O. Heikantspeler Kesteleyn knalt op doel, maar ook deze ook meer dan het verdiende in P°P"g belandt in de omliggende weiden (vh) deze partij. Lokerse startte met Hoogenbo- overzien geweest. Na twintig mi- Saman waakte met zijn maats en om in de goal en na een kwartier nuten kon Stekene een eerste hoe hard Lokerse ook beukte, het wist Stekene al waar het aan toe maal op de Lokerse helft komen kon de thuisverdediging maar niet was. Na een aantal hoekschoppen en Paul Laureys moest Hoogen- uit verband gespeeld krijgen, in de beginfase was het Van de boom al bijstaan op een eerste Na de rust eenzelfde spelbeeld Wiele die de thuiskoci goed moest schot van Dirk Gekhiere. Doch na al verdween Hoogenboom daar beschermen op schoten van Peter dit korte thuisintermezzo was het wel uit toen Van Hecke in zijn Baert en Lieven De Keyzer. Ge- direkt Lokerse dat langs Galmi plaats onder de lat kwam te staan, lukkig voor Van de Wiele bleef Farrid, Catrysse, Van Laere en Van Hecke had al direkt het geluk Costa Vervaet afwezig want an- Jansoone de Stekense verdediging aan zijn kant toen Jo Dierens hem ders waren de gevolgen niet te probeerde te verslaan. Doch Edy op de lijn bijstond na een schot van Patrick Merckx op voorzet van Gekhiere. Het was overigens wel weer Lokerse dat nadien langs Jansoone en enkele hoekschop pen het openingsdoelpunt pro beerde te maken. Toen dit niet wilde lukken kon Stekene dan gedurende het slotkwartier toch nog enigszins het evenwicht her stellen. En Van Hecke redde met een klasse-tussenkomst eerst al Op strafschop van Chnstiaea kwam Juventus na een kwartier 0 1 voor en nog voor de rust kon 4 meer naar voor geschoven Mare Baeyens nummer twee binnentik ken en was het Danny Van Ha» wermciren in samenspel Baeyens die de 0-3 ruststand of het bord bracht. Na de rust koe André Maes nummer vier nettn en sloot Mario Baeyens de geledt-j ren met een tweede doelpunt v> dat ook deze zet van trainer Cot nelis suksesvol was.

De Voorpost | 1989 | | pagina 20