Moeilijke seizoenstart In pittig derby geeft «sterke Jan» de doorslag Stadsbestuur Sint-Niklaas huldigde 130-jarige schuttersmaatschappij Vrede Best... Dendermonds reserveteam blikt nu ook Coq Mosan in Dendermondse Rugbyclub verslaat aartsrivaal Coq Mosan Herstal op eigen terrein Coq Mosan - DRC: 4-12 «^Opnieuw knap Brabo Denderbelle At. Temse strandt op sterk Roeselare Start met Waasmunster-Eupen en Ajax - J.S. Herstal Handbalkalender De Voorpost - 29.9.1989 - 23 HANDBAL BOOGSCHIETEN 3' afdeling uten li e wat hem igertopi )it wat de wi laert ;racht 'nnAll Tielrt Ie bij leer su ilaatse tiuinsc inster en hit ele waert ik op :re en :rens. ïlen di ip aan fffld* afgtk, 'Ch rr W'ige Iken 25 .T.B. Lokeren 20 Iet zit Lokeren duidelijk afliet mee in dit seizoenbegin. Z{ )e toch al niet zo uitgebreide ern wordt nog beperkt door onbeschikbaarheid van de (kwetste J. De Pauw en ook Lenaerts worstelt met roblemen die hem noodza- :n tijdelijk af te haken. Dndac in Alken, waar onder orbehoud werd gespeeld ;gens de te kleine afmetin- en van het terrein, verloor okeren dan ook nog Van )en Bergh, gekwetst in de Eservewedstrijd en in het be- in van de tweede helft moest Van Cauwenbergh naar de ank met drie 2' straffen. In e eerste helft deed Lokeren st nochtans voortreffelijk, indanks hun normaal spel- atroon moeilijk kon aange- ouden worden op het te leine terrein, leidde de I loeg van trainer-coach J. ineen vrijwel bestendig tot 25' minuut. Een efficiënt fwerkende K. Verhofstadt zorgde voor 3-4 na 10' en on danks hij kort daarop met een bewaker werd bedacht leidde Lokeren steeds met 9-11 na 25'. Even later ging het dan toch enigszins min der vlot wat Alken toeliet net voor de rust op voorsprong te komen. Rust 12-11. Na 5' in de tweede helft moest L. Van Cauwenberghe dan definitief naar de bank, het werd 16-14 na 41' en als ook Bocklandt gekwetst uitviel had Lokeren echt geen valabele man kracht om Alken nog te be dreigen. In de volgende 10' begaf het dan helemaal bij de onfortuinlijke Waaslanders en 9' voor het einde leidde Alken met 21-15. Meteen was het zware verdikt gevallen en Lokeren leed een 25-20 ne derlaag die eventueel nog kan teniet gedaan worden voor de groene tafel maar die toch een vingerwijzing geeft voor het vervolg van het sei zoen. Aan de kern van Loke ren mag ontzettend weinig gebeuren of men komt in de problemen. Nu maar hopen dat zaterdag tegen Meiveren 0.a. J. De Pauw opnieuw speelklaar is. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Smet, Verhofstadt 7, Bocldandt 2, Versele 4, Verguit 2, Van Cauwenbergh 1, Van Hille 3, Wauters 1, De Neef. Reserven: Alken 21 1.T.B. Lokeren 16 Enkel als de schietgrage Van Den Berghe met een zware enkelkwetsuur uitviel moes ten de Lokerse doublures be geven. Via een 9-7 ruststand was I.T.B. Op dat moment 13-14 vóór geraakt maar ook hier kwam net beperkte spe lerseffectief roet in het eten gooien. I.T.B. Lokeren: Van Vaeren bergh, Smet, Van Den Berg he 8, Versele, De Bruyne, Van De Velde 1, De Neef 3, Vermeiren 2, Wauters 2. EVA 4' afdeling ft was ich del ch i het ni Dako Ie Des ansen e vert Vloei dank 1 lobuco Buggenhout 12 ".B.C Dendermondeló :n. Gq*1 lakei :en sti lien >pen. het d rekel 5 Sï* Iet werd het avondje wel in 'e Buggenhoutse sporthal! Iet derby tussen het plaatse- jke Robuco en H.B.C. Den- >je eronde bezat alle ingrediën- ''-.n die een strijd tussen twee >en die elkaar het licht Ie zon niet gunnen, ken- I lerken. De tribune was ge- uld met opgehitste suppor- rrs die in hun kommentaren tegenstander niet spaar en en op het veld was geen nkele speler bereid een tapje opzij te doen. In die imstanaigheden was het dan ok niet te verwachten dat iet wedstrijdniveau een tech- sch aanvaardbaar peil haal- De scheidsrechters, die :t echt niet gemakkelijk idden, dienden in totaal elf laai in te grijpen met een Istraf en het is eigenlijk enkelt trijd kers voor ■win man als °P °P 4ni< srbazend dat er geen enkele kaart werd getrokken, uiteindelijk Dender- ide won danken zij aan arakter en strijdlust maar ik aan Jan De Mayer, een iggenhoutenaar nog wel, in et Dendermondse kamp. echnisch wellicht minder k egaafd, maar groot en a rachtig, beslite nij in de ntatste minuten over het hdresultaat met twee tref- :rs van de in totaal zeven die Jj scoorde. Robuco, dat ont- elt gensprekelijk meer «talent» in de ploeg heeft, was er op nieuw aan voor zijn moeite. Het is eigenlijk onbegrijpelijk dat Robuco nog maar eens verloor van Dendermonde maar de ploeg van H. Trien pont slaagt er maar niet in een collectieve prestatie neer te zetten. Het wedstrijdbegin werd nochtans gekenmerkt door een overwicht van de thuisploeg. De Mayer open de weliswaar de score voor de bezoekers maar Dender monde werd onder zware druk gezet die resulteerde in driemaal geel en een 2* tijd- straf in de eerste drie minu ten, Een zenuwachtig Den dermonde werd op een 3-1 achterstand geplaatst en na 20' leidde Robuco steeds met 4-2. Ondertussen was echter duidelijk geworden dat de thuisploeg steeds maar ner veuzer werd omdat de sterke Denderondse defensie niet wou begeven in het collectief spel leed daar enorm onder. Denderonde daarentegen voelde aan dat Robuco de greep op de wedstrijd aan het verliezen was en ondanks Vermaesen een 7-m worp van de bezoekers stopte, leia- de Dendermonde aan de rust met 5-6. Het uitvallen van de gekwetste F. Mannaert was de enige verontschuldiging die Buggenhout kon inroe pen voor het afbrokkelen van de prestatie. In de tweede helft diende Robuco te starten in nume rieke minderheid en deze si tuatie werd optimaal benut zoek pet H.B.C. met 5-9 maar daarna was het toch de beurt aan Robuco om in overtal - met 4 tegen 6 te gaan scoren. Na 45 bracht Van Nuffel Robu co opnieuw gelijk (9-9) maar de thuisploeg slaagde er maar niet in de leiding te ver overen. Het was integendeel Dendermonde dat langs Im- pens en de snelle Van Steen opnieuw 11-13 voor geraakte en met twee treffers van De Mayer en één van Boutciile in de laatste 2' kantelde de wedstrijd in het voordeel van de bezoekers. Voor Robuco een enorme opdoffer die weer lang kan nazinderen. Robuco Buggenhout: Ver maesen, Janssens, Asaert, De Troch 2, Hertsens 2, D. Mannaert L Van Den Stock, F. Mannaert 1, St. Swaef, Trienpont L Van Nuffel 5, Vereecken. H.B.C. Dendermonde: Cop- rns, Claessens, Bouteille 2, De Smedt, J. Wesemael, P. De Swaef 3, Van Steen 2, Van Renterghem, Merckx, Im- pens 2, De Mayer 7, Van Be- Olse Merksem 2 14 Denderbelle 21 Ui Brabo I Na de overtuigende overwin ning tegen leper een week Hi vroeger, kende een knap spe- p end Denderbelle nu ook een moeite om in Merksem ae beide punten te gaan ha len, Meteen lijkt Brabo op weg naar een seizoen zonder problemen ten ware hun pre staties zo gaaf blijven dat zij in het titeldebat belanden. In ieder geval het aantrekken van «vuurpijl» P. De Smedt j >leek ook in Merksem een geweldige versterking te be- ekencn en wij vragen ons af of men M. Hendrickx niet op nieuw kan opvissen. Indien dit duo zou aantreden zou men nog raar kunnen opkij ken naar de mogelijkheden van dit Denderbelle. Maar ook nu zonder Hendrickx heeft trainer-coach M, De Proft voor een collectief goed uitgebalanceerde ploeg ge zorgd. In Merksem begon net noentans niet zo best voor Brabo dat duidelijk verrast was door de agressieve ver dediging van Merksem die vooral de tweede lijn van de bezoekers viseerde. Zo raak te Brabo 3-2 achter na 10' en het was duidelijk dat er iets moest gebeuren om de Merk- semse defensie te ontwrich ten. Het middel lag zo voor de hand in de persoon van P. De Smedt die met zijn snelle uitvallen voor paniek zorgde bij de thuisploeg en vrijwel op zijn eentje voor 3-7 zorgde 10' voor de rust. Ook K. Van Der Jeught kwam aanvallend goed aan zijn trekken en aan Provinciaal - Heren en ec :entel j entel Roeselare Temse 26 12 B'j Temse was men duidelijk [n zijn kommentaar: «Roese lare is ongetwijfeld de toe komstige kampioen. Deze ploeg beschikt over twee uit zonderlijke pionnen. De «rijs, de doelman, is één en al reflex en Geert Bossuvt is de organisator in een geheel dat over heel wat schiet- kracht bezit». Meteen is dit de verklaring voor de afgete kende nederlaag van de Waa slanders die na het eerste kwartier reeds opkeken naar een 7-3 achterstand. Aan de rust leidde Roeselare al met 14-5 en ook in de tweede helft moest een nochtans op nor maal niveau spelend Temse, dc wet van de sterkste onder gaan. Na driekwart wedstrijd leidde een overtuigend Roe selare met 20-9 en de anders zo efficiënt afwerkende E. Buytaert werd gewoon het scoren belet door een zich in vedette spelende West- Vlaamse doelman. Deze gang van zaken heeft Temse noentans niet ontmoedigd aangezien men ook via een tweede plaats in de eindrang schikking nog de promotie kan afdwingen. AL Temse: M. Van Buyten, D. Buytaert 1, E. Buytaert 3, P. Buytaert 1, De Clerck 5, De Schepper 2, Heirbaut, Lyssens, Milliau, Van Walle, Vercauteren. EVA Boogschieten. Maatschappij Niklaas (dw) Vrede Best' werd ontvangen op het stadhuis van Sint- De Dendermondse reserves, die vorige week reeds RFC Luik een 60-14 nederlaag aan de broek smeerden, gingen vorige week gewoon op het zelfde elan door. Beducht voor de reputatie van de Herstallenaars liet Dendermondse II zich in het begin van de wedstrijd even wegdrukken. Een off-side fout van Meremans werd be straft na precies 1 minuut, en in de vijftiende minuut lukte Coq een mooie try. Het enige wat DRC daar tot dan toe had kunnen tegen doen was een penalty van Cambier (na vele maanden afwezigheid opnieuw bijna fit), zodat Herstal kon uitlopen tot 9-3. Cambier zette echter nog een penalty om (9-6), en in de 26ste minuut kon Jan Ver hofstadt een onstuitbare doorbraak van Chris Diele- man afronden met een try (9-10). Dendermondse dus voor het eerst op voorsprong, en meteen bleek het ijs ge broken. In een mum van tijd liep DRC verder uit. Cam bier zette in de 35ste minuut Een der belangrijkste hoogtepun ten bij de jubelviering om het 130- jarig bestaan der schuttersmaat schappij Vrede Best, werd vorige zondag nog de officiële ontvangst ten stadhuize in Sint-Niklaas. Bur gemeester Freddy Willockx en sportschepen Urbain Vercaute ren, namen de honneurs waar bij een stijlvolle zitting waar ook nog in beknopte termen de geschiede nis van Vrede Best werd doorge nomen. Op één na de oudste schuttersmaatschappij in Sint-Ni klaas ook en volgens de klubar- chieven, werd Vrede Best in 1858 door Florimond Verdunnen opge start. Deze werd tevens de eerste hoofdman van de schuttersmaat schappij, welke toen op de wijk Carolus in Sint-Niklaas was geves een 3de penalty om (1U-13J, der Veken in een glansrol, deB^d^teert ^^^86^11^ en inde 37ste minuut was het, kon door Verhofstadt wor- de emte wereldoorl werd d' opnieuw na een spektakulai- den afgerond. Cambier zette d bjj deê; iej re aktie van Chris Dieleman, opnieuw om (13-33). SSs Semd SinrjeS Wilfried Vermeulen die de in de allerlaatste seconden f3™g^nns de maatschaDdi ruststand op 9-17 kon bren- dan kon kapitein Jo Van den Mo,eken verhuisde PPJ( fiTrust was het dn beurt aan van LmVondsdeerVvfetp°f"; C°e"e> n0^aaJs dermondse vieugeispeier, bier bedienen, die de eind- zeifs en het ledenbestand bij de stand vastlegde op 13-39. schuttersmaatschappij Vrede Een mooie eindstand voor Best, is er nooit hoog opgelopen, een mooie wedstrijd, waar- Ook nu nog niet trouwens met van we vooral de prestaties amper een 25-tal schutters, waar van de nieuwe DRC-spelers 0nder ook de huidige bestuurs- Boogschieten. De heer De Meulenaer is 90 jaar maar de hoog- hij is nog steeds aktief lid van schuttersmaatschappij 'Vrede Best' (dw) die, gelanceerd door Cam bier, tot drie keer toe een ver dediger te grazen nam en scoorde (9-21). Het duurde tot de 25ste minuut van de tweede speelhelft voor er nog (Dieleman, Verlinden, Kin- kern met André VaiTldissen fore- wat gebeurde: in een laatste ders en Muyshondt) onthou- sident), Mon De Meulenaer (de- stuiptrekking strafte Coq den, en vooral akte nemen ken), Leon Steel (sekretaris), Ro- entg gestuntel in de Dender- van de rentree van Arun bert Mets (penningmeester) en als mondse verdediging af, om Cambier, de Dendermondse raadsleden Marcel Hilgert, Frans zo tot 13-21 terug te komen, internationaal die vorig sei- Houtteqniet, Louis Liekens. Hen- Het zou hun laatste wapen- zoen door kwetsuren werd ri Pauwels, Eugeen Van Goethem feit zijn Dendermondse had geteisterd, die in deze wed- cn Hjlaire Vrancken echter duidelijk nog zm. Op strijd liefst 24 van de 39 pun- Ouderdomsdeken en reeds 65 jaar ten voor zijn rekening nam, jjd van Vrede Best, is de thans al en dus aardig op weg lijkt 90-jarige Mon De Meulenaer en naar een lang verwacht hero- de enjgSte keizer der maatschap- ptreden in de Dendermond- pjj werd jean Moerloos, welke se 1ste ploeg. vorig jaar nog is overleden. Voor het halfuur lanceerde De Le- peleere Cambier die op snel heid scoorde en de try zelf omzette (13-27). In de 32ste minuut straften de Dender- mondenaars, met de mooiste actie van de namiddag, een zware overtreding op Van den Steen af. Een prachtige driekwartaanval. met Van- de meest recente resultaten bij de schuttersmaatschappij Vrede Best, wordt naar de jongste feest- week verwezen. Toen werd Eddy Poppe de nieuwe koning der maatschappij en in de zilvercou- vertschieting naar de negen hoge, behaalden de volgenden het ver hoopte resultaat: Antoine Wij- meersch en tevens de nieuwe prins bij Vrede Best, Henri Pauwels, Marcel Hilgert, Hilaire Vrancken, André Van Rijssen, Herman Ver hoeven, Leon Steel. Frans Hout- tequiet en Eddy Poppe. Schutters welke morgen tijdens een groots banket ook zullen worden ge vierd, bij de nog altijd jonge schuttersmaatschappij Vrede Best in Sint-Niklaas. Roger Van Laere de rust leidde Brabo met 6- 10. In de tweede helft kon Merksem zijn agressieve ver- dedigingstaktiek niet volhou den en nu zorgde E. Van Keer met drie treffers uit de tweede lijn voor 7-15 na 36'. Meteen was de kous af voor de thuisploeg en een collec tief sterk presterend Brabo ging via 11-17 en 12-19 naar een 14-21 overwinning. Brabo Denderbelle: Van Rossem, P. Vermeir 2, E. Van Keer 3, Dirk Van Goethem 1, B. Wal- raevens 1, J. Walraevens 3, Van Der Jeught 3, Dan. van Goethem 1, P. De Smedt 6, Van Den Abbeel 1. EVA 2e Nationale Zaterdag is men aan het eerste volledige kompetitieweekend toe van het seizoen 1989-1990. Inderdaad, na twee weekends van 'inactiviteit' voor H.K. Waas munster, Ajax Lebbeke en E.V. Aalst gaat nu ook 2e nationale van start. Met de herschikking van de reeksindelingen voor de boeg een erg belangrijk seizoen voor onze drie streekploegen aangezien de ploegen die eerste en tweede eindigen in hun reeks automatisch promoveren naar le nationale. Vooral E.V. Aalst en Ajax Lebbeke, ingedeeld in dezelfde reeks, hebben ambitie om de promotie naar het kruim van het Belgische handbal te verwezenlij ken. De kompetitiestart mag zeker niet gemist worden en theore tisch mag de openingswedstrijd voor hen geen probleem beteke nen. E.V. Aalst gaat naar het pas gepromoveerde H.C. Herstal 2 en dat mag zeker geen probleem vormen voor de ploeg van trainer Wellekens. Ook voor Ajax Lebbeke mag het bezoek van J.S. Herstal geen probleem vormen. Een normale prestatie moet voor hen de twee punten opleveren. In de andere reeks ingedeeld krijgt het pas gepromoveerde H.K. Waasmunster het bezoek van Eupen. De ploeg van trainer De Vlieger heeft zich als objectief gesteld dit seizoen zonder teveel problemen af te werken. Met Eupen krijgt het een tegenstander op bezoek die verleden seizoen nog deelnam aan de promotie play-offs zodat het zaterdag een waardemeter wordt betreffende de mogelijkheden van H.K.W. in 2e nationale. Deze wedstrijd wordt om 17u30 gespeeld in de sporthal De Wuiten te Hamme zodat de echte handballiefhebber nog ruim de tijd heeft om daarna naar Lebbeke te gaan om Ajax het te zien opnemen tegen J.S. Herstal. EVA Weekend van 30.9/1.10.89 Heren 2e nationale A 30.9:17.30 u: HK Waasmunster-KTSV Eupen 2e nationale B 30.9:18.00 u: HC Herstal 2-EV Aalst 30.9: 20.15 u: Ajax Lebbeke-JS Herstal 3e afdeling VHV 30.9: 20.00 u: ITB Lokeren-J. Meiveren 4e afdeling VHV 01.10:16.30 u: Denderbelle-Brasschaat 30.09:18.10 u: Gent-Robuco Buggenhout 30.09:19.45 u: HBC Dendermonde-Ieperse Provinciaal 01.10:16.10 u: Denderbelle 2-Roeselare 30.09:19.15 u: Temse-Koza Aalst 30.09:15.00 u: DB Zwijnaarde 2-Berlare 30.09:18.15 u: Dendermonde 2-Kortrijk 2 30.09:17.15 u: Woluwe-Robuco Buggenhout 2 Dames le nationale 30.9:17.15 u: Nopri Lebbeke-Ar. Hechtel 2e afdeling VHV 30.09:19.30 u: Gent-Robuco Buggenhout 01.10:19.00 u: Peer-Squadra Fem. Lebbeke Wie niet vertrouwd is met het reilen en zeilen in het - toch al niet verschrik kelijk grote - Belgische rugbywereldje, heeft het wellicht moeilijk om de volle draagkracht van bo venstaande titel aan te voelen. Een klein woordje uitleg. De tegenstander van DRC voorbije zondag, Le Coq Mosan Herstal, heeft een niet al te beste reputa tie in rugbykringen. Zo wel de spelers als de aan hang overtreden om de haverklap de typische rugbykarakteristieken zoals 'gentlemanship', 'fair-play' en absolute sportiviteit, waardoor wedstrijden bij Coq Mo san nogal eens ontaarden, en nog weinig gemeen hebben met de essentie van het spel. Aan de andere kant kun nen we niet rond de vast stelling dat deze intimida- tietruukjes (want daar is het uiteindelijk allemaal om te doen) Le Coq in het verleden geen windeieren hebben gelegd. Coq werd in de jaren tachtig her haaldelijk landskampioen (vorig seizoen 3de), en is ook een vaste pretendent voor de prestigieuze Be ker van België. Dit laatste voert ons terug naar de Bekerfinale van dit eigenste jaar, waarin de Dendermondse Rug byclub zijn tanden stuk beet op de Luikse routi niers, en dus de Beker aan de Luikenaars moest la ten. Geen oneerbaar re sultaat dit voorjaar (voor de kersverse eersteklasser DRC), maar meteen be grijpt iedereen dat er meer dan één reden is waarom onze streekgeno ten met een extra-dosis motivatie de verplaatsing naar Herstal maakten. Met een eivolle bus- ook de supporters waren op post - naar Luik dus, en de verwachtingen waren hoog gespannen. Na een vrij evenwichtige aanvangsfase werd snel duidelijk dat het Dender mondse 'pack' niet zou moeten onderdoen voor de, onklopbaar gewaan de, Luikse voorwaartsen. De reden hiervoor moet wellicht worden gezocht in de wissel op de 'hoo- ker'-positie (Meremans vervangen door de zwaar dere Sluys) en in de reve latie van dit seizoenbegin, de verrassend snel evo luerende nieuwe 'prop' Mare De Velder. In de 12de minuut miste Casier, de Dendermond se internationaal, een eerste penalty voor DRC. Twee minuten later was het echter toch prijs: Ca sier zette een, na off-side verkregen, penalty deze keer wel om en bracht hiermee DRC op een kleine 0-3 voorsprong. Het volgend half uur Ken merkte zich vooral door bikkelhard, maar tegelijk ertijd technisch zeer aan trekkelijk, rugby, maar scoren zat er eigenlijk niet in. Daarvoor was het wachten tot de 39ste mi nuut, toen de eerste (en enige) zwakte van de Dendermondse scrum meteen fataal was: uit een scrum op 5 meter scoorde Herstal een mooie try, en kwam aldus 4-3 voor. Ge juich alom in het Luikse kamp, maar zoals zou blij ken veel te vroeg. Nog voor de rust kwam Den dermondse immers met een 2de penalty (Casier) opnieuw op voorsprong (4-6). In de tweede speelhelft probeerde Coq Mosan duidelijk de, versterkte, Dendermondse moraal te breken. Ook minder sportieve middelen kwa men daaraan te pas, zoals de Dendermondse nr. 8, Chris Saerens, mocht on dervinden. De strak lei dende Dany Roelands (België's arbiter nr. 1) stak daar echter gepast een stokje voor, zodat die vlie ger alvast niet opging. In tegendeel: in de 9de mi nuut kon de heroptreden- de Vertongen resoluut besluiten, na een flitsende aanval die door Paul Van- de Putte en Patrick Scri- vens (kapitein) was opge zet. Mario Mmnebo, die Gaubert op de full-back- positie verving, zette mooi om, en bracht Den dermondse op een vrij comfortabele 4-12 voor sprong. De rest van de wedstrijd kenmerkte zich in hoofd zaak door verbeten pogin gen van Coq Mosan om alsnog het tij te keren. De Dendermondse verdedi ging, met Pierson, D'Hooghe en Michem, toonde zich echter bere sterk, zodat de stand on gewijzigd bleef. Een memorabele over winning voor Dender mondse dat nu totaal on verwacht samen met Asub en Bosvoorde aan de kop van het klassement prijkt. PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gelegen in het domein Beukenhof, Lange- straat 16 te Aalst. Verant woordelijke is Van Damme Louis, Geraardsbergsestraat 116, Aalst. Tel. 053/21.90.53.

De Voorpost | 1989 | | pagina 23