Eerste zege voor Vos Reinaert St.-Niklaas Nog niet optimaal Sterke eerste helft Met het kleinste verschil. 24 - 29.9.1989 - De Voorpost Judo. Vorige week gaf Ingrid Berghmans, Belgische sportdame demonstratie aan de leden van de Lokerse Judoklub (polo) nr. 1 training Koza Aalst D.B. Zwijnaarde 2 Ondanks een tweede opeen volgende overwinning was men bij Koza Aalst ervan overtuigd dat de ploeg nog niet optimaal rendeert. Nu is Zwijnaarde niet direkt het zwakke broertje maar toch had Aalst meer last dan nor maal van de bezoekers van zich af te schudden. Het be gon nochtans niet slecht voor Koza dat na 10' leidde met 5-1. Pivot R. Van Herrewe- ghe, regelmatig voortreffelijk aangespeeld door het duo De Doncker - Baeyens, toonde zich er efficiënt in de afwer king maar daarna viel het ;nigszi ploeg. Cooreman zorgde er toen enigszins stil bij de thuis - niettemin voor dit Aalst leid de met 10-9 aan de rust. Ook het begin van de tweede helft verliep niet zoals verwacht en ondanks Cooreman vlot bleef scoren konden de be zoekers blijven aanklampen. Het werd 15-13 na driekwart wedstrijd en gedurende meer dan 6' bleef deze stand op het scorebord. Als opnieuw Coo reman dan raak trof en ook R. Van Herreweghe op aan brengen van Bayens scoorde moest Zwijnaarde toch afha ken. De Gendt zorgde voor 19-16 net voor de laatste mi nuut en Aalst had de zege binnen. Toch is men bij Koza van mening dat zaterdag te gen Temse uit een ander vaa tje zal moeten getapt worden. Koza Aalst: P. Van Herre weghe, De Gendt 1, F. Van Herreweghe, Van Nieuwen- borgh, De Jaeger 2, De Doncker, D. Bayens 3, Coor eman 7, R. Van Herreweghe 6. Van Durme. EVA B. Rekkem Denderbelle 2 Aan de taalgrens verdedigde het jeugdige Denderbelle zich wonderwel tegen een in gestalte en kracht overheer send Rekkem. «Peetvader» D. Uyttersprot maakte ver standig gebruik van het feit dat de West-Vlaamse doel man niet in zijn beste dag ver keerde om zo maar eventjes tienmaal te scoren en kon hiermee Brabo lang in de wedstrijd houden. Via 8-5 na een kwartier en 10-8 na 25' werd de rust bereikt met een 12-9 score. In de tweede helft kon Brabo nog een tiental minuten aanklampen, moest toen even gas terugnemen (17-13) maar naderde toch nog tot 19-17 10' voor het einde. De krachten waren toen duidelijk opgebruikt waardoor Rekkem nog een KORFBAL HANDBAL Robuco Buggenhout 2 15 Ap. Kortrijk 2 21 Robuco kon enkel in de eerste helft gelijke tred houden met de bezoekers die zich collectief sterker toonden dan de thuisploeg. Met doelpunten van De Vuyst en Thijs werd het 10-11 aan de rust. In de tweede helft duurde het tot de 51' minuut vooraleer Robuco nog eens kon scoren en ondertus sen had Kortrijk er 10-18 van gemaakt. Robuco Buggenhout 2: De Schaepdrijver, Janssens, Smekens, Braeckman, Michiels, Verhelen 1, Moyersoons 2, Segers 1, Thijs 2, Van De Putte, P. Mannaert 3, De Vuyst 6. gevleide 25-18 score op het bord kreeg. Brabo Denderbelle 2:.R. Van Keer, D. Uyttersprot 10, Van Bosbeke 3, Van Der Poten 1, Robbrecht, De Cock, P. De Smedt 1, Ottoy, De Hauwere, Guns 3, Quisquater. Tegen een hardnekkig spelend Eeklo kon H.B.C. rekenen op het duo Wesemael, Van Renterghem om gedurende de volle zestig minuten de thuisploeg te bedreigen. Aan de rust telde H.B.C. amper één doelpuntje achterstand en ook in de twee de helft hielden de Dendermondse doublures opvallend goed stand. H.B.C. Dendermonde 2: Claessens, Wesemael 6, Van Steen 2, Van Renterghem 5, Hoorelbeke, Van Geel, Mer- tens, Bogaert 1, Raemdonck, Van Dooren. 2' afdeling Squadra Fem. Lebbeke Haachtse Na het eerder ongelukkig verlies in Kortrijk heeft het Squadra van trainer-coach F:. D'Hanis revanche geno men ter gelegenheid van het bezoek van Haachtse. Lebbe ke speelde een eerste helft die «af» was. Sterk in verde diging, inventief in aanval en er een strak tempo op nahou dend, werden ae bezoekers gewoonweg overklast. Via o.a. knap ineengezette tegen aanvallen leidde Squadra met 6-0 aan de rust. Het werd nog 9-0 vooraleer Haachtse kon tegenscoren maar de nu toegepaste 2-4 verdediging Dameshandbal 1' Nationale Tongeren Nopri Lebbeke In Tongeren verloor Nopri dat men in die omstandighe- Lebbeke met één doelpunt den moeilijk tot een collec- verschil waar de echte waar- tieve prestatie kan komen. In de verhouding een verschil de eerste speelhelft kon Leb van 5 doelpunten in het voor- beke dit georek nog enigszins deel van Nopri zou moeten verdoezelen. Ondanks het aantonen. Dit is de mening feit dat H. Bleyaert er licht van trainer-coach B. Van Ransbeeck die het erg jam mer vindt dat de individuele mogelijkheden van de speel sters niet tot hun recht ko men in ploegverband. De re den hiervoor is zeer eenvou dig, Nopri is vrijwel nooit in de mogelijkheid zijn volledi ge kern samen te brengen op training en het is duidelijk ;ekwetst bijliep, hield Lebbe ke in die periode goed stand. Via 3-3 na 12' en 5-5 na 25' werd een evenwichtige eerste helft afgesloten met een 7-5 score. Ook in het begin van de tweede helft verliep de wedstrijd gelijkopgaand maar als Terroir gekwetst uit viel bij een 10-9 score slaagde Nopri er niet meer in de lei ding te veroveren. Bei ploegen kenden dan een riële periode van zowat 10' als Tongeren er dan 12-10\ maakte bleef er nog am| één minuut te spelen. N( raakte nog tot op één dt punt maar de tijd was te pert om nog een puntje veroveren. Nopri Lebb Van Langenhove, Wali vens, Terroir 2, Van Ham nhove 1, De Croock 1, He mans 1, Segers 3, Van Be laer 1, Bleyaert 2. 12 5 door de bezoekers ontregel de onverwacht het Lebbeek- se aanvalsspel. Squadra liet zich teveel betrappen op bal verlies en werd onzeker bij de afwerking. Na 45' viel de wedstrijd dan ook stil. Van 11-2 ging het naar 12-5 ook al omdat Squadra duidelijk aan frisheid had ingeboet. Squa dra Femina Lebbeke: Qua- rin, Van Boven 2, Bijl 8, Step- Van Den Broeck, Van love, Cooreman, Guns 2, Luypaert. EVA Dendermonde. Het plaatselijk Olympisch Komitee mocht Rik Van Steenbergen huidige en het zag er een vrij plezant feest uit (gdv) De voorbije korfbalzon dag leverde slechts één re gionale club puntenwinst op: Vos Reinaert St.-Ni- klaas won op het veld van Artemis en rijfde meteen de eerste punten binnen. K.C. Appels van zijn kant blijft het niet zo best doen. De Appelse eersteklasser moest met 5-3 tegen Boe- ckenberg de duimen leg gen en puurde totnogtoe amper twee punten uit vier wedstrijden. Atlantis Lebbeke verloor zijn uit wedstrijd op het veld van Boomse met amper een korf. Ago Aalst moest vorige zondag niet aantre den. Boeckenberg - Appels (5-3): Een 0-2 voorsprong vol stond niet... Een wedstrijd die we nor maal hadden moeten win nen, aldus An Schud- dinck. We waren immers goed begonnen en liepen zelfs uit tot 0-2. De twee de korf, een doorloopbal van mezelf, viel weliswaar pas in de 25ste minuut, maar dat bewees meteen de sterkte van onze verde diging. Met die voorsprong gin gen we ook rusten. Na een kwartier spel in de tweede speelhelft was alles echter opnieuw te beginnen (2- 2). Nog was er niets verlo ren, want Annette Ver- straeten maakte er vanon der de korf 2-3 van. Het zou jammer genoeg ook onze laatste korf zijn. De thuisploeg van haar kant zou nog driemaal skoren. In vergelijking met vorige wedstrijden, aldus nog de Appelse internationale, was er vorige zondag al verbetering te merken. Je mag evenmin over het hoofd zien dat we zondag Wim De Wilde moesten Korfbal. Trainer Matthijsen van KC Appels (vh) missen, (zijn onbeschik- baarheid zou 2 a 3 weken aanslepen), diens zus Christel De Wilde al twee weken out is, Chris Van den Steen, toch ook een kemspeler, volgende zon dag pas aanzet bij de re- setven en het Luc Duyn op zondag een schorsing van drie weken ingaat. Zo te merken zal Appels het volgende zondag, wanneer leider Bomem langs de Appelse sporthal op. bezoek komt, allesbe halve makkelijk hebben! Artemis - Vos Reinaert St.-Niklaas (3 - 9): De eerste punten Tevredenheid vorige zon dag bij Vos Reinaert, dat er op het veld van Artemis in slaagde de eerste pun tenwinst te boeken, óver de wedstrijd. Mevr. Bo gaert: Net als Artemis vertrok ook Vos eerder zenuwachtig aan de wed strijd. Geen van beiden had overigens al punten geoogst in deze kompeti tie. Artemis skoorde bij de eerste bal die het in handen kreeg, maar Greet Bogaert zette, via een strafworp, de bordjes in evenwicht. Omdat langs beide kanten nogal stroef verdedigd werd, wijzigde de skore een half uur lang niet. Toen skoorde opnieuw Artemis, maar in dezelfde minuut slaagde Rose-Ma- rie Van Meirvenne erin gelijk te maken. Dankzij een treffer van Chris Pau wels kwam Vos nog op voorsprong. Na de pauze verscheen Vos heel wat zelfzekerder op het veld. De Waaslan- ders liepen zelf uit tot 2-5, dankzij korven van Geert Pauwels en Evert De Wit te. Het Waaslandse spel viel toen o.a. óp door sterk reboundwerk. Even kwam Artemis nog dichterbij, maar toen Greet Bogaert een straf worp omzette, was het hek voor Vos meteen van de dam. Via korven van Patrick Hessels, Gunther Mertens en Chris Pauwels werd al bij al nog een rui me overwinning in de wacht gesleept. In het laatste gedeelte van de wedstrijd bezondigde Artemis zich wel aan bru taal spel, maar gelukkig wist de scheidsrechter van wanten. Boomse - Atlantis (6-5): Onverdiende neder laag Ontgoocheling en tand engeknars aan de ene, te vredenheid aan de andere kant bij de Atlantisspelers na de wedstrijd op het veld van Boomse. Tevre denheid omdat twee van drie Lebbeekse vakken draaiden zoals het hoort, bij momenten zelfs fraai korfbal vertoonden. Ont goocheling aan de ander kant omdat een slotoffen- sief niet de verdiende ge- jijkmaker opleverde. Tijdens het laatste kwar tiervan de wedstrijd toon den de Lebbekenaars zich inderdaad duidelijk de beteren van de thuisspe- lers, maar vanuit welke hoek ze ook op de korf aanlegden, de bal wilde niet door de mand. De wedstrijd kende aldus een gelijkopgaand verloop. De thuisploeg kwam me teen op voorsprong, maar na vijf minuten spel was alles echter herbeginnen: Steven Callaert skoorde vanop afstand de gelijk maker. Opnieuw slaagde Boomse erin voorsprong te nemen, maar Damien De Rouck bracht (ook al vanaf afstand) het score bord in evenwicht. Boom se dat bij de scheidsrech ter voortdurend op een strafworp aandrong, kreeg er echter zelf een aan zijn been. Frank Vel- deman zette hem feilloos om (2-3). De thuisploeg zette toen een aardig of fensief in dat werd be kroond met niet minder dan drie korven. Zodat de ploegen met een 5-3 stand de rust ingingen. Tijdens de tweede speel helft toonden vooral de Lebbekenaars zich langs hun beste zijde, maar de Atlantis dames en heren verzuimden af te werken. Vooral ook een gevolg van het feit dat de beslis sende voorzet bij een doorlooppoging onnauw keurig uitgevoerd werd. Na een kwartier spel slaagde Patrick Ottoy, in gekomen voor Franky Cornelis, er toch nog in te skoren. Boom zei dank je wel tot de scheidsrechter toen die de thuisploeg een straf worp toeKende en Lebbe ke Kon nog slechts één maal tegenskoren via Car men Henkens. Het slotof- fensief had te weinig op geleverd. Pierre Van Rossem Hengelsport. Opnieuw veel belangstelling in Lokeren voor de wedstrijd aan de boo van de Durme (polo) Korfbal. In Appels zijn de korfballers opnieuw paraat. Zij mogen nu aantreden op het gloednieuwe terrein juist n„ v n. i t u t i naast de sporthal. Binnenkort wordt ook hun kantine opgetrokken (foto P. Hermans) KorthaL De kade"en mn ^rfhnlelub Temse kregen een meuwe mtrusting (dw) Jeugdvoetbal. Dimitri Wolf, de olijke doelverdeé ger van de preminiemen W Eendracht Aalst (da)

De Voorpost | 1989 | | pagina 24