Baasrode V.A. promoveert naar 2e nationale en is Belgisch kampioen De laatste loodjes Meer dan duizend 'Helletochters' in Stekene fef"" Nu ook een Joggingklub te Stekene Op zondag 22 oktober in het Scheldepark te Temse Suksesrijke oefenloop van AC Hamme Kaatsverbond van Hamme Kaatsnieuws Boelcross sSig;!*2*?i WK«RIK5'f 5'"- 1 SWAREN s niki ATLETIEK KAATSEN Atletiek. De voorzitter van de 'Wase Lopers' met nationaal kampioen over de halve maraton Romain Geleyn, lid van zijn vereniging (Iv) Vanaf zondag 24 september 1989 is 'Atletiek Stekene' van start gegaan met 'Jogging Klub Stekene', een vereniging waar iedereen die een beetje of een beetje veel - en alles daartussen ligt - wil lopen. Met andere woorden: In 'Jog ging Klub Stekene' kunnen zowel echte beginners, de minder en/of nauwelijks geoe fende als de gevorderde jog gers terecht. Iedereen die graag - 'van te moeten' mag ook - loopt is elke zondag van harte welkom. Maar het hoeft zeker niet élke zondag te zijn. Er zal in drie onderscheiden groepen worden gelopen en/ of geoefend en iedereen mag ten allen tijde van de éne naar de andere groep overscha kelen. Groep één is er voor de be ginners. In deze groep zullen voornamelijk lenigheidsoefe ningen worden gedaan én zal men werken aan de opbouw van het uithoudingsvermogen door lopen, wandelen en al lerlei fitness-oefeningen. Groep twee richt zich tot de minder geoefenden. Hier be staat de bezigheid vooral uit opwarmings- en rek-oefenin- gen, het lopen van een af stand naar keuze gevolgd door aangepaste ontspan ningsoefeningen. Groep drie tenslotte is voor behouden aan de gevorderde joggers. Deze groep geoefen den zal elke keer een duur- loop van ongeveer één uur doen in een rustig tempo. De afstanden zullen waarschijn lijk variëren tussen de 12 en de 16 km. Alle joggers - jong of oud, man of vrouw, gevorderd of beginneling- komen samen om 9.45 u. aan de gemeen telijke sporthal aan de Nieuw- straat, waar kleed- en douche gelegenheid is. Voor eventuele inlichtingen kan men terecht bij R. Schei- fout, Spoorwegwegel 42 te 9090 Stekene ofwel bij D. De Visscher, Bremstraat 12 te 9090 Stekene, tel.: 03/ 779.67.69. d. Brol Alweer niets dan tevreden gezichten na afloop van de Helletochten in Stekene-Hel- lestraat. De inrichtende wan- delklub WSV De Smokke laars kon 'dik' tevreden zijn met inderdaad méér dan dui zend deelnemers én met het uitzonderlijke weer. En dit niettegenstaande de verwach tingen en voorspellingen. Maar ja... het ging hier toch om de 'Helle'-tochten! Maar ook - en dit is wa rempel nog belangrijker! - bij de deelnemers werden niets dan 'over'-tevreden mensen opgemerkt. Niet alleen omdat de elagmene organisatie naar waarde werd geschat maar voornamelijk omwille van de prachtige en enig-mooie bos rijke wandelomlopen in het noorden van Stekene. De tocht ging deels op Neder lands grondgebied (misschien iets té ver) en deels door het prachtige natuurgebied van De Stropers. En daarbij kwam dan nog het demokratische karakter van de organisatie én de talrij ke gratis versnaperingen die door de meeste deelnemers erg werd geapprecieerd. Ve len vroegen zich dan ook (luidop) af hoe dat in Stekene wél en op een ander dikwijls niet mogelijk is... Niets dan lof dus. Alweer. Cijfers Omdat (vele) mensen van vijfers houden geven we hier onder dan het gebruikelijke cijfermateriaal. In totaal werden niet min der dan 1.102 (tevreden) wan delaars ingeschreven voor de ze Helletochten. De klub die met het grootste aantal deel nemers aan deze Helletochten kwam deelnemen was de wan- delklub uit Aalter met 57 deelnemers. Ze zullen het zich niet hebben beklaagd! Daarna volgden RWK uit Waasmunster met 44 deelne mers en 't Hoeksken uit Ham- me gelijk met De Lachende Klomp uit Nieuwkerken, elk met 38 wandelaars. Natuurlijk werd bij deze cijfers geen rekening gehou den met de thuis- en inrich tende klub WSV De Smokke laars. Inderdaad, van de 'ei gen klub' stapten liefst - en juistgeteld - honderd wande laars mee terwijl er nog eens veertig meehielpen om alles in goede banen te leiden. Verder werden nog 11 klubs ingeschreven met méér dan twintig deelnemers én die kregen allen een trofee mee: een originele, zelfgemaakte 'duivel-uit-de-hel'. Tot vol gend jaar allicht, want deze Helletochten waren meteen de laatste wandelorgansatie van de Stekense Smokkelaars dit jaar. d.Brol In het Hamse Kaatsverbond werden deze week de laatste wedstrijden afgehaspeld. Veel verrassingen zijn er niet meer uit de bus gekomen, tenware de forse 13-3 zege van kampioen VAG Mijs nog een verrassing kan zijn. SK CORNER 3 TOYOTA 12 De ploeg van het Twee Brug- genplein had weinig in te brengen tegen de bezoekers. Vooral aan de koord was ze niet bij de zaak. Met een 2-6 aan de rust was het vonnis geveld. Ook na de rust ken den De Wageneire, Willy en David Colman, Janssens en Nobels geen medelijden en de thuisploeg kon maar één punt meer aantekenen. WEMBLEY I 11 CORNERBOYS 12 Onverwacht is de thuisploeg op eigen terrein op een neder laag getrakteerd geworden. Met Van Buyten, De Bont, Van Hecke, De Bus en Eeck- houdt geraakte ze al in de eerste helft in de verdrukking. Meskens en Tilley zorgden voor de punten van Corner- boys. Met 3-6 stond het er mooi voor, maar Wembley counterde in de tweede helft. De Bont en De Bus, goed gesteund door Van Hecke knaagden aan de bezoekende voorsprong. Het werd span nend toen ze op gelijke hoog te kwamen. Het werd een marathon tot 11-11. In het laatste spel won het sterkste vijftal. ONS VERMAAK 8 WEMBLEY II 12 Het werd een mooi derby in Sint-Anna. Ons Vermaak ein digt vrij sterk en legde Wem bley II het vuur aan de sche nen. Rusten werd het bij 5-6. Na de rust bleek dat Ons Vermaak, met Van Haver- maet, Van Kerckhove, Jans sens, Maes en Rooms, zijn beste pijlen verschoten had. Toch mag het tevreden zijn met deze mooie uitslag, VAG MUS 12 CORNER 4 Tegen Corner hebben de kampioenen getoond hoe sterk ze zijn. De ploeg van Eric Moernaut bereikte de rust met 6-1, maar in het tweede deel kwam Corner toch even de neus aan het venster steken, vooral langs Van Den Broeck, Verlee en D'Hondt. Ze behaalde nog drie spelen, zodat de uitslag minder cru was. Corner had jn deze kompetitie allicht meer verwacht. CORNERBOYS 12 GEEMZICHT 3 De bezoekers, die graag had den gewonnen, botsten op een geweldige thuisploeg. Aan de rust was het al 6-1. Van Den Abbeele, Tilley, Meskens, Walschap en Goossens sloegen deze diepe kloof. Na de rust mocht Geemzicht nog twee spelen ophalen, maar méér zat er niet in voor Windey, Van Broeck Willem en Robert, Willaert en D'Haese. Toch is het geen drager van de rode lantaarn geworden, waarvoor aanvankelijk wel werd ge vreesd. VAG MUS 12 WEMBLEY I 3 Een interessante ontmoeting moest dit worden, want Wem bley I had zich aanvankelijk opgeworpen als een te duch ten tegenstander, maar bleef onder de verwachtingen. Hoewel prestige de inzet was, kon Wembley er niet veel aan doen. Aan de rust was het 6- 0. Op de kampioenenploeg stond geen maat en hoewel de bezoekers nog drie spelen konden binnenrijven, was het al boter aan de galg. VAG Mijs heeft bewezen een waar dig kampioen te zijn. Eindstand 1. VAG Mijs 16 16 0 54 192 2. Toyota 12 12 4 103 163 3. Wembley I 16 10 6 118 155 4. Euro Trucks 16 9 7 152 147 5. Comerboys 16 6 10 106 144 6. Wembley II 16 6 10 154 121 7. Corner SK 16 4 12 164 110 8. Geemzicht 16 2 14 188 94 9. Ons Vermaak 16 2 14 178 84 Zondag was het feest aan de Broekkant. De plaatselijke kaats- ploeg, zaterdag reeds zeker van promotie, versloeg Feluy in de beslissende wedstrijd om de Belgi sche titel en een uitgebreide vie ring was het logische en verdiende gevolg. Toen de 'schildjes' werden opgespeld en het Vaderlands lied weerklonk vloeiden er zelfs traantjes van geluk. Maar nie mand van de 600 toeschouwers had er gaten in gevonden dat Baasrode V.A. deze eer te beurt viel. Nationaal secretaris Van Langenhove loofde Baasrode V.A. voor de inzet die de club betoont ten bate van de kaatssport en noemde de beloning dan ook uiterst verdiend. Het was inder daad een fantastisch seizoen dat Baasrode V.A. heeft beleefd... WARET 15 BAASRODE V.A. 14 Eén puntje was genoeg om zeker te zijn van de promotie en Baasro de heeft er echt hard moeten voor Kaatsen. Enkele bestuursleden van Herleving-Aalst in aktie (da) knokken. In de moeilijkste mo menten konden zij echter rekenen op de steun van hun supportersle gioen en dit was echt nodig. Waret toonde zich inderdaad bijzonder strijdvaardig en leidde met 5-2 ondanks het schitterend werk van achterman Willaerts. Maar aan de koord vlotte het niet zo best zodat Waret de rust bereikte met een 8- 6 voorsprong. Na de rust hetzelfde spelbeeld maar op 9-7 haalde V.A. toch het noodzakelijke punt binnen. Toch bleef de thuisploeg het wedstrijdgebeuren beheersen en een verplichte ploegwijziging - een zieke Willaerts zakte af naar de koord - zorgde zelfs voor een 14-9 stand. Maar gesteund door de 'aanhang' ontketende Baasro de nog een offensief dat tot 14-14 leidde. Het orgelpunt kon Baasro de niet meer plaatsen, daar beslis te de achterman van Waret over, maar eens te meer had V.A. zich groot getoond in moeilijke om standigheden. ZONDAG BAASRODE V.A. 15 FELUY 10 In deze beslissende wedstrijd wou F. Claes, de Baasroodse coach, wat graag beroep doen op J. Ver- heyden maar een test maakte uit dat de Baasroodse kapitein echt niet speelklaar was. Aangezien ook P. Willaerts schouderklachten formuleerde moest Baasrode het met een tiener-trio als keerders proberen. Koek, 19 jaar, Quis- quater 18 jaar en Van Damme 19 jaar, moesten het opnemen tegen rot-ervaren spelers als Seconde en Getrouy en Feluy liep uit tot 2-5. Van Damme deed nochtans knap pe zaken op achterman maar dich ter dan 5-8 aan de rust raakte Baasrode niet. Na de pauze gokte coach Claes met De Clercq'op groot-midden en na een 5-9 stand ging Willaerts het dan toch probe ren op achterman. Massaal aange moedigd zette V.A. plots een of fensief in dat naar 12-9 leidde en een ontketend Baasrode bewees toen dat zij en niemand anders de Belgische titel verdienden. E. METEEN ADVERTENTIE IN DEZE KRANT. WINT GE IEDERE DAG EEN KLANT De Voorpost - 29.9.1989 - 25 Atletiek. Romain Geleyn, nationaal kampioen over de halve marathon, werd door het gemeentebestuur van Sint-Gillis-Waas gehuldigd (Iv) Kaatsklub Adec Baasrode houdt eraan bij monde van sekretaris Louis De Vroe zich af te zetten tegen de kommentaren die de wereld werden ingezonden aangaan de de transfers van bepaalde spelers. Volgens de sekretaris worden alle spelers van de klub op de transferslijst geplaatst en niet alleen de drie die verleden week in ons blad verschenen. Van een inaktivi- teit is er geen sprake want het klubbestuur wil zeker het vijfentwintigjarig bestaan vieren. Volgens Louis De Vroe willen de drie spelers zelf weg omdat ze niet tevreden zijn met de toegekende premie voor het volgend kaatsseizoen. De verdienste in bevordering ligt lager dan die van Hogere II. Als de op de transfertlijst geplaatste spelers geen afnemer (nieuwe klub) vinden dan blijven ze aan de oude klub verbonden. Zien of de klub de stukken kan lijmen om alzo met een volwaardige ploeg in de kompetitie te kunnen uitkomen. Vanaf 1 oktober is de officiële transferperiode geopend en dan zijn de klubs van harte welkom om een transfer te ■egelen. Zelfs de geschorste Guido De Valck zou transfe abel zijn. Het volgen waard. Kaatsen. Na de eindronde met als laatste tegenstander Féluy, promoveert Baasrode zeker naar Hogere II (vh) Atletiek. De atleten van AC Waasland liepen 'thuis' in Bornem (pirre) Bij de portiers van de Boelwerf en op de Gemeen telijke Sportdienst zijn de deelnemingsformulie- ren te verkrijgen. Die ingevulde formulieren moe ten terugbezorgd worden aan de Gem. Sport dienst, Markt te Temse. Voor de eerste drie van elke reeks zijn er medailles en prijzen voorzien en daarnaast zijn er ook mooie prijzen per kategorie. Scholieren en organisaties kunnen een fraaie wis selbeker winnen op basis van de uitslagen van de tien best gerangschikte deelnemers. De eerste start heeft plaats om 13.30 u. en de prijsuitreiking heeft plaats in de cafetaria van het Scheldebad. Bijzonder is de speciale wedstrijd over 3.000 meter, speciaal voorbehouden aan Boelwerf-werkne mers, Gemeentebestuur-werknemers (Temse) en Gemeente- en OCMW-raadsleden. Er is een apar te beker voorzien voor de winnaar van Boelwerf en een beker voor de winnaar van al de andere lopers. Het inschrijvingsbedrag bedraagt 40 fr. en is te betalen bij het afhalen van het startnummer voor de wedstrijd. De uiterste inschrijvingsdatum is 13 oktober. Ver melden we nog dat alle deelnemers verzekerd zijn tegen ongevallen en dat deze manifestatie kadert in de «Sport-is-tof-aktie». AC Hamme heeft het winter seizoen gestart met -verschil lende oefencrossen. Deze week was de Sint-Renildeloop aan bod. Bij de benjamihs- meisjes ging de overwinning naar Claudia Van Avermaet die het net haalde voor Heidi Mariën en Nathalie Baert. In de andere reeks was het Isa- belle Permentier die het hoogste schavotje mocht be stijgen. Verder volgden nog Leen Van Praet en Sofie Van de Velde. Ook Sarah Jacobs deed het geweldig en won haar reeks net voor Katrien Van De Velde. Als derde kwam Kristel Van Der Heyden. Maar deze laat ste volgde al op verschillende meters. Als besluit van de damesreeksen was er een wedstrijd voor alle katego- rieën. Bij de jongeren ging de overwinning naar Sandra Claessens en Peggy De Key- ser en in de andere reeks was Romy Van Moeseke de snel ste voor de veterane Godelie- ve Mettepenningen. In de jongensreeksen ging de jongste reeks naar Steven Meys, gevolgd door Peter De Schrijver en Peter Herre- mans. In de pupillenreeks werd het een zege voor Jan Van De Velde en Thomas Folens en Michel Ricca volg den hem op de andere ere plaatsen van het schavotje. In de andere reeks werd een overwinning genoteerd van Hendrik Van Ekert. Op de tweede plaats kwam Bart Van De Velde en op de derde Tim Coppieters. In de kadetten- reeks was Dirk Permentier het sterkste element voor Pe ter Van De Velde en Stijn van Laere. Scholier Luc Permen tier liep een probleemloze wedstrijd en won gemakkelijk want de tweede man Jordy Lesaffer volgde verschillende meters achter hem. Als derde kwam Bart Van Kersavond over de eindmeet. In de se niorenreeks was Rudy Van Geert de beste man voor Van Geeteruyen en Emiel Ivens. Bij de veteranen was de Moerzekenaar Jef Claessens de beste man en won gemak kelijk voor Jean Bocklandt en Bart De Wilde. HVC

De Voorpost | 1989 | | pagina 25