uit Nieuwkerken Damesvolleybalklub Nidak - heren Volleybaloverzicht mmm 'Verhasselt-vrienden' feesten in Baardegem VOLLEYBAL LIEFHEBBERSVOLLEYBAL 26 - 29.9.1989 - De Voorpost Eerste Landelijke Spectrum Moerbeke Waas - Puurs 3-1 (15-2,15-11,1-15,15-7) Bij de thuisploeg ontbra ken drie basisspelers, die tijdens de voorbereidings- fieriode een blessure op- iepen. Spectrum dat niets onverlet liet om het ge vreesde Puurs te bekam Liefhebbersvolley. S.O.S. Veile op Bolhoed (Iv) Liefhebbersvolley. 'Gummibeer'ook al een ploeg bij Bolhoed' (Iv) hel tornooi van Den pen, stuurde de Antwer penaars met een droge 3-1 huiswaarts. Na een vlotte zege in de eerste set kwam er meer strijd in de tweede set. Tijdens de derde set ging Moerbeke de boor in en eenieder in de zaal vrees de het ergste voor de sui kerjongens. Maar een ver bluffend spelende Erik Dherdt en een goed aan vallende Patrick Dierickx zorgden voor de omme keer en meteen voor een eerste zege zodat Moer beke meteen zijn intens- ies voor het huidig sei zoen kenbaar maakte. Derde Landelijke Melvoc Melsele - VC Kemzeke 1-3 (12-15,15-9,11-15,10-15) Nieuwkomer Melsele heeft in deze Wase derby gelijke tred kunnen hou den en ze hebben voor hun maidenmatch in de landelijke reeks niet ont goocheld. Bij Kemzeke was het vooral Luc Bos man die de boeman was voor de thuisspelers. Met zijn keiharde aanvallen teisterde hij het thuisblok. In de eerste set zorgde hij alleen voor de deelzege. Melsele sloeg even kei hard terug in de tweede set, maar wanneer de bat terijen van Bosman en C° opnieuw waren opgela den zorgde hij met zijn medespelers voor de om mekeer, zodat Kemzeke verdiend deze derby won. Eerste provinciale Sigivok St.-Gillis-Waas - VBK Beveren-Waas 1-3 (15-11, 8-15,15-11,12-15, 7- 15) Na een gehjkopgaande wedstrijd tijdens de eerste drie sets lieten de Sigi- vokspelers in de vierde set na hun tegenstander af te maken en lieten ze de to taalzege liggen. Na een 10-4 en 12-5 voor sprong gaven ze een 3-1 zege uit handen. Over moed van Sigivok en de maturiteit van de Beverse spelers zorgde voor een totale ommekeer. De be zoekers straften genade loos elke fout af. Noch tans kon de thuisploeg tot dan als de betere ploeg gekwoteerd worden. Mar co Westerlinck en Benny Thysen waren de betere spelers. In de laatste set (Tie break) bleven de ploegen in eikaars nabijheid tot 3- 3, maar de bezoekers ga ven eens de kontrole over het wedstrijdgebeuren in hun handen was, geen ge schenken meer. Nova Smash - W Temse 3-0 (15-7,15-3,15-8) Temse kon enkel in de derde set gelijke tred hou den tot 7-7, maar nadien moesten ze de rol lossen, wanneer de thuisploeg het gaspedaal dieper in drukten. Temse dat de ganse wed strijd nooit in het scenario voorkwam werd tijdens de tweede set vernederd door de stroppen. Derde Landelijke Liedekerke - Nivok Nieuwkerken 0-3 (11-15,13-15,10-15) Nieuwkerken dat in derde landelijke uitkomt moest voor de eerste verplaat sing van het nieuwe sei zoen de diensten missen van Mare Blijweert en Rony Janssens. Nieuw komer Jos Muyldermans die de rol van spelverde ler op de schouders neemt is een hele versterking en hij vormt met zijn ploeg maats een goed kollektief uitgebalanceerde ploeg. Nochtans geraakten de Oostvlamingen nooit in het goede ritme, in de be ginfase van de eerste set. Tot 9-7 was Nivok op ach tervolgen aangewezen. De bezoekende aanval lers maakten de punten voor hun tegenstander. Wanneer Jos Muylder mans zijn aanvallers op hun plichten wees geraak ten de gasten bij 9-9 op gelijke hoogte en konden Volleybal. Sint-Gillis - Beveren. Westerlinck en Lyssens van Sint-Gillis proberen de smash van Adriaenssens op te vangen (Iv) de gastheren in bedwang gehouden worden. De tweede set was er een tje van de gemiste opsla gen. Nieuwkerken had de grootste moeite om aan te klampen. Via 2-2,7-7 was de strijd gelijkopgaand tot 11-11. Wanneer het bezoe kend blok goed sloot ge raakte Nieuwkerken aan een eerste setbal. De thuisspelers dwongen hun tegenstander tot 6 setbal- len. In de derde set bouwde Nieuwkerken een drie- puntenvoorsprong uit. Ze behielden deze voor sprong tot 10-13. Dan pas legde de thuisploeg zich neer bij het meesterschap van de Waaslanders. Nieuwkerken dat een be roep deed op Ivo De Mul der, Kurt Heyman, Jos Muyldermans, Franky Van Assche, Eugeen Van Eynde en Guido Vandes- ande speelde drie sets met dezelfde kern. Van Eynde en Vandesan- de waren de invallers voor de twee afwezigen. De nieuwbakken basisspelers deden een opmerkelijk debuut en ze hebben zich opgewerkt tot volwaardi ge basisspelers. Tergelegenheid van hun volgende thuiswedstrijd tegen Zaventem in de Nieuwkerkse Sporthal worden de spelers volle dig in het nieuw gestoken door de Klubsponsor, me- taalkonstruktie Rogeco. Derde provinciale Kangoeroes Aalst - Denderhoutem 1-3 (6-15,15-13,15-17,13-15) De heren van Kangoeroes geraken niet voorbij de kampioen van vorig sei zoen. Met Rapid Denderhou tem als eerste tegenstan der in de nieuwe kompeti tie in tweede provinciale had Kangoeroes het niet getroffen. Verleden sei zoen moest Aalst zich uit de naad spelen en ze kon den Denderhoutem nooit verslaan. Met overtuiging gingen de .Kangoeroespelers er nu tegenaan om het dit sei zoen beter te doen. In de eerste set kwam Aalst veel te kort. Ze slaagden er amper in maar zes luttele Êunten te skoren (6-15). >e drie volgende sets kon Kangoeroes goed aan klampen. De tweede set werd gewonnen met 15-13, terwijl tijdens de derde set Kangoeroes het gebeuren kontroleerde maar de set toch uit handen gaf met 15-17. Hetzelfde gebeurde in de vierde set met 13-15 cijfers. Al met al een goe de wedstrijd van de ajui nen. Het verlies is te wij ten aan de vele gemiste opslagen. Dit kan nog ver holpen worden, zodat Kangoeroes de te klop pen ploeg blijft voor hun rivalen. Kangoeroes is de te verslagen ploeg voor eenieder, het bewijs wordt door de vele scou- J tingen geleverd. De reservewedstrijd werd jj door Kangoeroes gewon nen met 2-1. De setstan den waren: 11-15, 16-14, 15-7. De volgende wedstrijd 1 heeft plaats op zaterdag! 30 september tegen Deur- le. Wielersupportersklub 'De Verhasselt-vrienden' organiseert haart jaarlijks eetfestijn op zaterdag en zondag 7 en 8 oktober a.s. Op zaterdag kan men terecht in zaal Ons Huis in de Hoogstraat te Baar degem vanaf 18.00 u en zondag wordt er geserveerd van 11.30 tot 15.00 u. Mare Verhasselt, een industrieel ingenieur van 25 jaar riidt bij de amateurs en werd eenmaal eerste, terwijl hij tien keer bij de eerste vijf over de meet kwam. Hij reed ongeveer zestig wedstrijden, maar was dit jaar niet meer aktief wegens beroepsbezig heden. Gunter Verhasselt is een junior. Hij studeert nog, is net zeventien en reed vorig jaar bij de nieuwelin gen. Hij won vijfmaal en was elf keer bij de eerste vijf. Bij de juniors was hij vijfmaal bij de eerste tien te noteren ondanks een sleutelbeenbreuk. Hij reed ongeveer dertig wedstrijden. Liefhebbersvolley. Op het tomooi van 'Den Bolhoed' volgen de eigenaardige namen mekaar op. Deze ploeg heet 'Blomkop' (Iv) In Nieuwkerken een deelge- tijds ook voor het kompetitie- meente van Sint-Niklaas, volley op nationaal vlak geko- wordt allang een rijke waaier zen. Er werd gestart in de van sportmogelijkheden door tweede provinciale reeks en in een groot aantal klubs aange- '76, was dat toen de laagste boden. Volleybal is er bijzon- afdeling. Daar bij Nidak de der populair met als vaandel- ontspanning het meest een- drager Nivoc, dat reeds in '72 traal stond, werden het een werd opgestart. Het begin vrij groot aantal seizoenen, ook van een suksesvolle klub- met ups en downs. Naarmate geschiedenis en het duurde de rekrutering van het aantal niet lang of de vrouwelijke ploegen bij de B.V.B.V., ver- supportersclan van Nivoc, zeilde Nidak ook naar de der- werd ook al door de volley- de en vierde provinciale. Een balmikrobe gebeten. In '76 vierde plaats in de derde was het dan zover en bij het reeks, werd eens het beste ontstaan van Nidak, werd Jef resultaat voor de damesploeg Vertenten de eerste voorzit- uit Nieuwkerken. Vanaf '84 ter. Ook Marcel De Prijcker, met Lut Peeters toen als se- Fons Andries en Herman Van kretaresse en Marcel De Prij- Duyse werden daarbij betrok- cker als voorzitter, werd het ken met Mia Jacobs als klub- prestatievermogen van Nidak sekretaresse. Aanvankelijk totaal gewijzigd. Misschien werd volleybal in een rekrea- ook al door een aantal nieu- tief kader gespeeld met uit- welingen in de groep en de sluitend dames uit Nieuwker- opgedreven volleybalkwalitei- ken. Die stelregel wordt ook ten, leidde bij de schapekop- nu nog grotendeels aangehou- pen ook naar betere resulta- den en na een korte aanloop- ten. Naar een merkwaardige periode met een stijgend en- hoogkonjunktuur eveneens thousiasme, heeft Nidak des- en tijdens het seizoen '84 '85 Liefhebbersvolley. De Oude Rakkers bij Den Bolhoed. En zeg nu nog dat volley een Liefhebbersvolley. KWB-Kriko op het tornooi van 'Den Bolhoed' in Sint-Niklaas (Iv) ernstige sport is... (Iv) kerken, bedraagt nu ruim honderd. Daarin ook begre pen de ploeg der dames van de rijpere leeftijd, welke bij de V.K.S. een recreatieve kompetitie in het Antwerpse zijn aangesloten. Aktiviteiten genoeg dus bij Nidak dat ook al door een stevige struktuur wordt geschraagd. Bij die groep wordt trouwens ook niets aan het toeval overgela ten en de begeleiding van de verschillende afdelingen, ge beurt met de volgende trai ners: Willy Smets met als as sistent Leo Serrant (seniores), Luk Schelfaut (scholieren), Pascale Franckaert (kadetten en miniemen), met Patrick Van Hove voor Nidavoc. Noodzakelijk ook voor de toekomst van Nidak, wordt in de vierde provinciale reeks, werd Nidak vice-kampioen na Vitesse Kruibeke en met een promotie als gevolg. Het jaar daarop in derde werden de dames uit Nieuwkerken kam pioen en in de tweede provin ciale tijdens het seizoen '86 '87, werd Nidak in een test wedstrijd betrokken om de titel tegen A.V.O. Melsele. Deze laatste ploeg werd toen kampioen en de doorbraak naar de eerste provinciale, heeft Nidak het jaar nadien geforceerd. In die reeks heb ben de poulains van voorzitter Marcel De Prijcker, de jong ste kompetitie met een vijfde plaats afgesloten en dat wil Nidak thans ook bevestigen. Verleden week werd tegen V.C. Zulte alvast een goede start genomen en in de sport hal De Mispelaer in Nieuw kerken, werd het een 3-1 re sultaat met als setstanden 13 - 15, 15 - 4, 15 - 7 en nogmaals 15 - 7. Voor de zopas opge starte kompetitie, beschikt trainer-coach Willy Smets ook Volleybal. Het bestuur van Nivoc en Nidac stelde de ploegen voor (Iv) over een zeer ruime kern se niores met Marijke Adriaens sens, Annelis Brijs, Kristien De Block, Pascale Pran- ckaert, Kristel Geeraers, Ni cole Van Ursel, Christel Van Duyse, Patricia Van Wauwe en met als enige nieuwelinge, Sabine Meeus van Artimes Temse. Daarbij heeft Nidak ook een aantal doublures met voldoende volleybalkwalitei ten: Elsy Adriaenssens, Les ley Baert, Peggy De Jonge, Gitta Geerts, Kristel Mer- tens, Ann Van Den Eden en de gezusters Els met Katleen Van Laere. Bij Nidak wordt ook veel belang gehecht aan de jeugdwerking. Een veilige wissel voor de toekomst trou wens en het ledenaantal van de volleybalklub uit Nieuw- een degelijk beleid aan de top en in dit verband beschikt de Nieuwkerkense damesploeg ook over een zeer ruime en enthousiaste bestuurskem met Marcel De Prijcker (voorzitter), Lut Peeters (se kretaresse), Herman Van Duyse (penningmeester), Erik Van Loo (jeugdverant- woordelijke), Mia Jacobs, Rudy Van Gucht, Hugo De Backer en Werner Van Duyse (raadsleden), Bruno Van Gaever (scheidsrechter) met als hoofdsponsor, Alcredima B.C.E. - zakenkantoor Van Duyse op Ten Bos in Nieuw kerken. Roger Van Laere Vie vi tellini an o rillen, nderi iril ei jok s| naanc porth

De Voorpost | 1989 | | pagina 26