Cremerie Chantal I verslaat Mini Rupel "t Krijtje' gehuldigd als Stekens minivoetbalkampioen L 17 Derde titel voor minivoetbalploeg "t Krijtje' 5S Temse Liga Enorm snel en goud op de counter N.O.M.B.-kern Dendermonde J. Aalst veelbelovende ploeg 32 - 29.9.1989 - De Voorpost ZAALVOETBAL Op deze vierde speelweek ging natuurlijk alle aandacht uit naar de topper in de hoogste afdeling van de Temse Liga. Hierin toonde Cremerie Chantal I zich zeker de sterkste tegenover Mini Rupel uit Bazel. Forfaitcijfers zeggen ge noeg. Mini Rupel krijgt nu boven aan het gezelschap van Verhuizin gen Hoskens dat won van Confise rie De Rijck en ook de Cremerie Chantal II komt fors opzetten na nieuwe winst tegen Den Breughel. Deze laatsten staan ook laatste in deze reeks waar Bridge een eerste zege liet optekenen tegen de Zeehond. In tweede afdeling blijven we met verwondering uitkijken naar de prestaties van Veile Chelsea. Nu weer wonnen zij een incident rijke wedstrijd van 't Vlietje en op die manier blijven zij dus boven aan de tabel in de tweede afde ling. Dit samen met de Groene Wandeling dat ook nu weer kon winnen van Reinaert zij het wel niet zonder moeite. Beide koplo pers hebben zelfs al een kloof geslagen op de achtervolgers aan gevoerd door de Pelikanen die op hun beurt Sügro af wisten te hou den. Onderaan hier de Keyzer- boys die maar niet van de grond geraken terwijl er een vrij omvan grijke middengroep is in deze reeks aangevoerd door Spionkop K.S.V. Ook in derde afdeling zijn er nog twee leiders. Kiro won zonder al te veel moeite van Geel-Blauw A en blijft dus samen met ASO Olympic aan de leiding Olympic dat de Diplomatics op diplomati sche wijze opzij wist tc zetten. Eveneens in de kijker in deze derde reeks zijn de Argentaboys. Zij moeten als nieuwkomer niet onder doen voor de grote jongens en gaan goed mee op de derde plaats na een nieuw sukses tegen de Eenhoorn. Antarctica voert de omvangrijke middengroep aan en Shalke 82 sluit net als verleden seizoen de gelederen. De Fergusonboys zijn nog altijd de leiders in de vierde reeks. Zij hoeven hiervoor zelfs het maximum der punten niet op te eisen. De Koolmijn die dat wel nog kan bewerkstelligen kan dus hier roet in het eten komen strooien. Een eerste zege was er verder in deze reeks voor de Kermits tegen de Lily Marleentjes zodat ze ook daar weeral tevreden zijn. In de midweekafdeling blijft het J.B. Team verbazen. Het staat aan de leiding met het ook al verbazende P.M.S. en Blauw-Wit, Shalke week, Bayern Noens en de Fair Playboys waren de ploegen die tegen deze kleppers in het zand beten. In de hoogste midweekafdeling zal K.W.B. Kruibeke een moeilij ke klant worden voor Desmecht. Want de manier waarop Ter Wal- le werd uitgeschakeld, was knap goaltje van James Mackin genoeg om te winnen. faitcijters in deze vinnige wed strijd waarin De Winter en Riské nog tegen geel aankeken. Kirol Geel Blauw via Mare Santon kon tegenscoren. Na de pauze Koen Verbruggen, Jo De Cauwer, Kurt De Cauwer en Gerry Heyrman die Mini Star dan de ruime zege schonken. De Pelikanen Sügro SOS Veile Rekr. Spionkop KSV Spanning troef natuurlijk in de ze wedstrijd waarin de bezoekers in de eerste helft doelman Jean- Marie Peelman op Turkse wijze een pee stoofden en langs Verbe- ke Mare tweemaal scoorden. De Pelikanen die de diensten moes ten missen van Firmin Patyn die anders de voorzetten perfekt weet af te schilderen, konden toch via Frank De Cock nog voor de rust de aansluitingstreffer scoren. De zelfde De Cock zou samen met Danny Maes dan fors doorgaan in de tweede helft en toen Sügro enkel langs De Vleeschouwer nog kon tegenscoren was de gekend. Kiro dacht Dies Vernimmen te kunnen missen maar ze kwamen bijna bedrogen uit want het was deze Vernimmen die het eerste doelpunt wist aan te tekenen in de eerste helft. Geel en Blauw vond niet direkt een antwoord en na de rust duwden Vernimmen en Haentjens fors door voor Kiro. Baetens en Leemans rondden ten slotte af terwijl Steven Peeters de eer redde voor Geel-Blauw waar ook Van Bogaert Herman nogal goed draaide. Spannende wedstrijd die slechts in de eindfase beslist werd met doelpunten van De Donder en Lissens voor Spionkop. In de eer ste helft konden beide teams niet van elkaar scheiden. Van Der Merlen, Van Ruyskensvelde en Catthoor scoorden voor Veile en De Donder, Lissens en De Buyser brachten Spionkop langszij. In de slotfase werd ook nog Bogaert uitgesloten wegens onreglemen tair sprinten in tegenovergestelde richting. J.B.-Team Shalke 82 Was de eerste helft nog vrij gelijkopgaand dan kon in de twee de helft het J.B.-Team toch duide lijk de zege wettigen. Arthur Can- fyn (2) en Dirk De Block (onge looflijk) scoorden voor J.B. maar Shalke waakte langs Stieltjes en Baeyens. Na de rust was het dan Jo Cools die het J.B.-team verder op het zegepad zette en verklein de Stieltjes van Shalke nog maar eens de kloof. Greetjes massagebeurt kwam ditmaal slecht op gang bij René Van Laere want zijn P.M.S. ploeg wist pas in de tweede helft de zege te bemachtigen nadat de bezoe kers de rust ingingen met een 1-3 voorsprong. Resseler Francois en Marcel De Bruine scoorden drie treffers voor Bayern terwijl Ver- schraegen Marc P.M.S. in de wed strijd moest houden. Eens de mas sage op volle temperatuur stond was er geen houden meer aan bij René Van Laere. Ook Theo Oste leek fel onder handen gepakt met zijn twee doelpunten en Kris Wauman was het tenslotte die de eindcijfers wist vast te leggen. FC Uil Schrijberg Was. Diplomatics ASO Olympic Real Ter Walle SOS Veile Jeugd Veile jeugd dat de pas geope reerde Martin Vlaminck nog wat wilde sparen in de beginfase keek wel verrassend op aan de rust tegen een 4-2 achterstand. Grote Kris Foubert (2) en Luc Verheg gen hadden bij Ter Walle daar voor gezorgd. Joris Van Garisse en Stijn Van Opstal brachten de sputterende jeugdmotor dan maar op gang en toen in de tweede helft Thierry Van Goossens en doel man Van Goethem eveneens op volle toeren draaiden kon SOS langs Van Royén en uitblinker Stijn Van Opstal alsnog de zege weten te behalen in deze wedstrijd waarin SOS Veile Jeugd achteraf ook zegevierde aan de toog in het Tilroda cafetaria waar iedereen onder tafel gedronken werd. Hik. Olympic blijft winnen. Ook te gen de Amerikaanse vrienden uit Washington werd winst geboekt. Michel De Caussemaecker en Marc Van Hoyweghen scoorden al in de eerste helft voor de bezoe kers terwijl de Diplomatics enkel via Rombout doelman Janssens konden verslaan. Na de rust maakte dezelfde Van Hoyweghen dan samen met Frangois Resseler de klus af en kon de thuisploeg afdruipen met een goaltje van Luc De Waele. Conf. De Rijck Verh. Hoskens Vrij P.M.S. Bayern Noens Kermits Lily Marleentjes Genietbare wedstrijd die spor tief betwist werd onder beide teams. Wim Laureys opende de score voor De Rijck maar de Ver huizers hadden gepast antwoord klaar langs ref Sciacca en D'Aquisto Ignazio. Rust 1-2. Na de pauze hield doelman Salva Sciacca enkele mooie thuisakties uit zijn kooi en kon Hoskens zelf langs Seppe D'Aquisto en Mare Oste de voorsprong verder uit bouwen. In de slotfase brachten Frank Heirbout en Koen Buytaert de Confiserie nog in de buurt maar het einde was te dichtbij. Schrijberg was altijd op achter- - volgen aangewezen wanneer de thuisploeg haar talent liet zien. 4 Landrain Michel en De Weste- linck P. waren met De Cauwer de behendigsten voor FC Uil terwijl Van Den Durpel André de eer redde voor Schrijberg. Blauw-Wit 5 Fair Play Boys 3 Onder impuls van de XR-man Danny Felix konden de bezoekers in de eerste helft op voorsprong blijven. Mariman Stefan en Fran- ky scoorden wel maar Felix bracht aan. De Schoenmaeker en De Buyser die de thuisploeg in de eerste helft in de buurt wisten te houden duwden nu tors door en toen ook Patrick Aerts en Van Breuseghem doelden was de zege voor Blauw-Wit meteen binnen. Breugel 5 Cremerie Chantal H 11 De gebroeders Meersman, aan gevuld met adoptiezoon De Clercq konden niet opboksen gen Cremerie Chantal II dat; de rust al vijfmaal had gesco bij De Gercq. Yvan De L Chris Lyssens en Mike Coeck ren de auteurs geweest. Ni Bert De Block de eer alvast gered waren het Danny Han linck en Yvan De Laet die bezoekers op een mooie eindsc brachten. Mercator De Keyzerboys Geen probleem voor Merci dat in de eerste helft al een mo kloof kon slaan langs De Roe en Van Ceulen. Dezelfde spek drukten na de pauze nog han door en samen met Dirk Dey» en Verbruggen bereikten ze afj tekend de finish. Bij de Keya boys wisten Ronny De Keyzer Anthony Andries de eer nog redden. Marc Steveuü Geen probleem voor de Ker mits om de Lily Marleentjes in te palmen. Koen Berckmoes en Pe ter Osselaer elk met vier en een zaat Gert Willaert maakten de negen thuistreffere rond terwijl de Marleentjes langs De Kimpe en Van Langenhove meer dan de eer redden... Reinaert Groene Wandeling De Snorkels Palm Boys Mini Rupel Cremerie Chantal Logische zege van de Snorkels tegen een kibbelende Palm Boys- ploeg. Willy Van Brussel kon daar wel scoren maar de Snorkels wi sten een antwoord te geven dat niet mis was. De Vos Danny en Gunther Lemmens hemzelf, ja wel, scoorden nog voor de pauze driemaal. Na de rust draaide het niet bij de Palmbroedere en toen ook Hugo De Gendt het liet afwe ten hadden de Snorkels met een Cremerie Chantal leek net iets te sterk voor de thuisploeg van Mini Rupel in deze topwedstrijd. Guy De Jonghe en Gunther De Daele, twee uitblinkers bij Chan tal, zorgden in de eerste helft reeds voor het verschil. Mini Ru pel nam na de pauze nog wat meer risiko's en dat namen de Cremerie Jongens dankbaar aan. Jeanke Weyn (2) en nogmaals De Jonghe scoorden dan ook meteen de for- Elke ploeg nam een helft voor haar rekening. Reinaert wist de eerste helft met doelpunten van Gunther Maes aan de leiding te komen terwijl de Groene Wande ling in de buurt bleef met goals van Wim Troch en Koen Van Duyse. Na de rust dikten Mario Andries, Luc De Cauwer en Raf Verheyden dan nog aan zodat de zege veilig gesteld werd. Antarctica Mini Star Eerste zege van de bezoekers en meteen duidelijke cijfers. Koen Verbruggen. Peter Ver bruggen en Johan De Cauwer scoorden reeds dnemaal in de eer ste helft terwijl Antarctica het spel De 'geste' probeerde te bevriezen en enkel Reeds voor de derde keer in het (amper) tienjarig be staan van de ploeg kaapte 't Krijtje de kampioenstitel mee in het mini-voetbaltomooi van de gemeente Stekene. Een prachtig gemiddelde aan eerste prijzen uiteraard, dat nog wordt aangevuld door vier derde en één tweede plaats. Niemand kan dan ook ontkennen dat de minivoet- balploeg van de VJS, de Vrije Lager Jongensschool uit de Kerkstraat 63 één van de be tere uit onze kontreien is. Vorige zaterdag werden de spelers op het gemeentehuis ontvangen ter gelegenheid van het behalen van hun der de titel. De vorige kampioenstitels dateren van 1984 en 1985. Komt daarbij natuurlijk dat ze in hun midden een 'mees- ter-voetbaltaktikus' hebben in de persoon van Guido Ferket. Inderdaad, de taakleraar met de nog steeds - maar steeds minder talrijke - lange blon de lokken die enkele jaren geleden zelfs tot in het prof voetballerswereldje was door gedrongen. Voetballiefheb bers herinneren zich onge twijfeld zijn 'voetbaluitstap' naar Algerije, zijn prachtige werk bij SK Beveren waar hij onder meer de jeugd onder z'n hoede had en natuurlijk z'n trainersschap tijdens de woelige periode bij Sport kring Sint-Niklaas. Momen teel is Guido in z'n vrije tijd suksesvol oefenmeester bij Standaard Wetteren... Het 'ploegje' dat onlangs het grote Standard (Luik) nog deed wankelen in de Beker van België! Het was trouwens 'meester Ferket' die dankte voor de ontvangst en voorspelde dat 't Krijtje volgend jaar terug op de afspraak zou zijn. Een hartspecialist had alle spelers nog minstens 10 jaar voetbal genot beloofd, zodat er nog minstens drie ontvangsten op het gemeentehuis inzitten... Natuurlijk had hij het ook over de taktiek die 't Krijt toepast om dergelijke st sessen aan elkaar te kunni rijgen: 'We spelen niet louii defensief, doch we trekki ons soepel terug in verdedi ging. We laten de tegenstn ver komen om dan snel fataal toe te slaan', aldus tn ner Ferket. 'We zijn dan oo enorm snel en goed in coa tervoetbal. Temeer daar om benen nog steeds ons hooi kunnen volgen...' Zo is he inderdaad niet moeilijk. d.Bro Aal Een kleine tien jaar gele- kense Kerkstraat de uitdaging len tegen mensen van het ou- om tussen de lijnen te komen den namen enkele sportieve aan om - ter gelegenheid van derkomité. tegen de leidersploeg van de onderwijzers van de Vrije La- een missieweek - eens een Onder meer omdat ze won- plaatselijke Chiro, waar toen gere Jongensschool uit de Ste- matchke mini-voetbal te spe- nen durfden ze het ook aan nog écht aan spoil werd ge daan. En wéér wonnen de onderwijzers. Onder de voor de hand lig gende naam 't Krijtje voelden ze zich sterk genoeg om deel te nemen aan het gemeentelij ke minivoetbaltomooi. En ge lijk hadden ze deze keer. Na hun eerste seizoen eindigden ze meteen op de derde plaats met volgende voetbalkrach ten: Etienne De Cock, Lieven De Beleyr, Chris Ferket, Dirk De Gendt, Geert De Beleyr, Edwin De Block, Guido Fer ket en Georges Lammens. Na nog een derde plaats mikten de onderwijzers met een in de roos: kampioen met liefst zes punten voorsprong (41 punten uit 22 wedstrij den). Het vieren had blijk baar deugd gedaan want het volgend jaar deden 'de krijt jes' het over. Terug kampioen dus. Daarna kwam zowat een 'dieptepunt' want 't Krijtje eindigde 2 keer na elkaar op de derde plaats. Vorig jaar schoof men dan een rang op om dit jaar dus voor de derde keer kampioen te spelen met één punt voorsprong op de Kollega's. En toch blijft het de bedoeling om de ploeg (bijna) uitsluitend samen te stellen uit onderwijzers van de VJS, om zelf aktief aan sport te doen én om de (goeie) sfeer onder de kolle ga's te bevorderen. Er wordt dan ook géén versterking ge zocht enkel en alleen om de ploeg te versterken. Wanneer de titel pakken evenwel tot de mogelijkheden behoort, wor den natuurlijk alle (sportieve) middelen en krachten aange wend en ingezet. Maar... ie dereen uit de ploeg speelt mee, ongeacht de tegenstre ver. Tot volgend jaar d.Brol 't Krijtje heeft een relatief oude ploeg want de gemiddelde leeftijd is liefst 34jaar: de Ste kense onderwijzers spelen dan ook bijna steeds tegen oudleerlingen, die ze (dus) nog steeds de baas (willen) kunnen... De ploeg die voor de derde kampioenstitel tekende bestond uit Geert De Beleyr, Dirk De Gendt (penningmeester), Georges Lammens (voorzitter), Guido Ferket (meester-taktikus)Erik Van Guyse, Rudy Motycka, Edwin De Block (sekretaris), Erik Janssens, Lieven De Beleyr en Hubert Steur (d.Brol) MINIVOETBAL Uitslagen 1' reeks Minisparta-Caxtus H. Goossens-OKA KSA Mikeno-Botterboys Rond Punt-Centrumsj. Dolly Shoe-'t Zwijgerke Kastelein-Sportivo 2* reeks Aquinter-St. Arnaut Regentboys-JzC De Bootsman-Moriaens Mouton-Young Boys Chiro I-Tuitvnenden Nadiaboys-Chiro II Ikaros-Lada De Leu 3- 5 20- 1 0-10 6- 7 6- 5 3- 6 9- 4 5- 8 6- 3 3- 7 6- 4 5- 4 2- 2 In een gelijkopgaande wedstrijd, waarin elke ploeg een helft van de wedstrijd beheerste, liep Lada De Leu uit tot 0-2 via Van Baveghem en een strafcorner van Jacques Van Wiele. De tweede helft gaf een gans ander beeld. Ikaros kon terugs laan langs De Wilde en Verleyen. Regentboys Jeugd zonder Club Ikaros Lada De Leu Sterke start van JzC, dat uitliep tot 0-5 langs De Brabander M. (2), De Brabander E., Baert en De Ridder. In de tweede helft verloor JzC de koncen- tratie en daarvan maakten de Regentboys gretig gebruik om tot 3-5 terug te komen langs Van der Smissen (2) en De Visscher. JzC besefte het gevaar en drukte het gaspedaal dieper in. Het scoorde via De Brabander M. (2) en W. De Ridder. Mertens en D'Hondt zorgden voor de eindscore. Burgemeester Rollier wen ste de ploeg proficiat met de ze titel én met het feit dat de gemiddelde leeftijd van de ploeg liefst 34,5 jaar is. Een levend bewijs dat de ervaring het maar al te dikwijls haalt op de onervarenheid en ge drevenheid van de jeugd... De burgemeester had ver nomen dat de ploeg ook in de onlangs gestarte kompetitie reeds enkele zware overwin ningen had behaald en stelde dan ook een nieuwe kam pioenstitel in het vooruitzicht. Hij sloot zijn kort welkomst woord met volgende wijze woorden, die hij wellicht zelfs reeds aan den lijve ondervon den had: 'Blijf uw jeugdigheid oefenen want... oefening baart kunst'. Felicitaties kwa men er ook vanwege sport- schepen Blanckaert die zich verheugd toonde dat dit mini voetbaltomooi een vleugje kompetiviteit geeft aan de re- kreatiesport. Aandacht kreeg hij wan neer hij uitdrukkelijk beloof de dat aan de uren van het minivoetbaltomooi in de ge meentelijke sporthal niet zal worden geraakt. Hij herinner de er ook nog aan dat de sporthal volgend jaar een nieuwe en deze keer een éch te sportvloer krijgt, waarna hij de spelers een medaille overhandigde, "t Is wel niet veel. Volgens enkele mensen van de oppositie zelfs te wei nig, doch het is vooral de 'geste' die telt...', aldus de schepen. Dé taktiek In feite is het niet zo ver wonderlijk dat 't Krijtje regel matig de kampioenstitel 'pakt' in het gemeentelijke minivoetbaltomooi. Als leer krachten van de VJS ziet de overgrote meerderheid der spelers elkaar elke schooldag. Ze kennen eikaars gaven en mindere kanten én ze hebben ruim de gelegenheid om nu en dan al eens over voetbal en taktiek te palaveren. De spelers van 't Krijtje - de minivoetbalploeg van de VJS, de Vrije Lagere Jongeiu school uit de Stekense Kerkstraat - die reeds voor de derde keer kampioen speelde in k gemeentelijk minivoetbaltomooi, samen met de notabelen op de trappen van het Steken» gemeentehuis (d.Brol) Sportingers - Jong Aalst 8-3 Volgens vele insiders zou Jong Aalst dit jaar wel eens de verrassing van het nieuwe seizoen kunnen worden. Na vrijdagavond kunnen wij dit alleen maar bevestigen. De wedstrijd tussen Sportingers en Jong Aalst werd een spek takelstuk van de bovenste plank. Reeds na acht minuten was het 2-0 voor de thuisploeg na prachtige doelpunten via Van Nuffel en Callaert. Aalst vocht dapper terug en sloeg in de twintigste minuut terug via Vandervreken 2-1. Dit werd ook de ruststand, al kon het ook evengoed 7-3 zijn geweest. Na de rust werd het 3-1 na een prachtig uitgevoerd kom- binatiespel via Van Ranst. Maar weer sloeg Aalst terug langs Van Outrive (3-2). Van Nuffel vergrootte weer de Sportingvoorsprong, 4-2. Aalst kwam weer terug tot 4-3 toen een afstandsschot van Raes via de bil van Vanden- bergh tegen de touwen sloeg. Sportingers voelde nu het ge vaar en vergrootte de druk. Van Nuffel miste een straf schop en een doelpunt van Vandenbergh werd onbegrij pelijk afgekeurd. Maar de druk was niet meer te houden voor de Aalstenaars en via Callaert, die drie keer raill 1 trof en Van Ranst werd eindstand van 8-3 bereik Van Vermelden wij nog dat h Jong Aalst doelman Vandc» Vf^' berghe een reuzepartij speti de. Sportingers had voon d uitblinkers in Van Nuffel Van Ranst en Callaert. 0(1 naa' niet te vergeten was de afw s(a(^ zigheid van Sportingtopschttf s(a J ter Reid. Sportingers speelde md Een Scheiris, Bonnaerens Benoo de i en Dany, Callaert, Vanden nach bergh, Van Ranst en V« u. Vi Nuffel. gKC| Eerstvolgende wedstrijd fceefi Heras-Sportingers nuwt Liefhebbersvoetbal. Vrij Denderleeuw, een ploeg uit de M.T.S.A. (jmh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 32