Ruime belangstelling voor AC Lebbeke- sluitingsmeeting Wie krijgt 'speciale toelage' van Stekense sportraad Interscolaire veldloop van het N.S.Y.O. in Sint-Niklaas Petanqueklub Alosta andermaal in de lift Nieuwe verlichting TC Henneput in gebruik genomen Nipte winst voor Patro A Suksesvolle dartsavond in Stekene Vrede best Bazel 24 - 6.10.1989 - De Voorpost TENNIS Scholenloop in Sint-Niklaas. Hel podium van hel zn leerjaar: 1. Afasi Baderdine, 2. Tom Goossens, 3. Jam Kimpe (Iv) Onlangs riep de gemeentelijke sportraad van Stekene nog eens een algemene ledenvergadering samen. Bij het begin van de verga dering telden weamper 20 men sen. hoofdzakelijk vertegenwoor digers van voetbalklubs en -klub- jes Onder die 20 zelfs twee be stuursleden van de gemeentelijke sportraad! Naar 't eirle toe schaarden zich dan toch een 'kleine' dertig ver tegenwoordigers van diverse klubs - onder wie 4 bestuursleden - rond de tafel om de statutaire vergade ring voor te bereiden, om over infrastruktuurwerken te praten en om hun 'deel van de gemeentelij ke koek' in ontvangst te nemen. Verdelen en... Zoals tijdens zowat heel deze ver gadering van de sportraad verliep ook de bekendmaking van de ge meentelijke subsidieverdeling zonder animo. De sportraad kreeg 374.800 fr. om te verdelen. Precies hetzelfde be drag als vorig jaar. De verenigin gen krijgen hun toelage indien ze een. door de voorzitter en sekre- taris van de klub getekende, vol macht voor I oktober op de ge meentelijke sportdienst binnen brengen. Het subsidiebedrag wordt in 3 netjes onderscheiden delen ver deeld. Er is eerst dc 10% basistoe lage. Deze 34.740 fr. moet worden verdeeld onder 45 bij de sportraad aangesloten verenigingen die of wel weinig of geen aktiviteiten doen. ofwel géén aktiviteitenver- slag binnenbrachten of die het niet de moeite vonden om dat te doen. Ze krijgen elk... 772 fr. Een tweede én duidelijk het zwaarste onderdeel is de 85% werkingstoelage. Deze 295.627 fr. moet worden verdeeld volgens het - ingewikkelde en zeker niet wa terdichte - puntensysteem. In to taal werden door de overige (to taal min 45 dus) bij de sportraad aangesloten verenigingen ruim 1.3 miljoen punten samengesprok- keld. Het éne puntentotaal is al meer overdreven dan het andere. Feit is dat één punt van dit pun tensysteem de waarde heeft van liefst 0.22603 fr. En maar scharre len! Het derde onderdeel is een héél bijzonder onderdeel. Een lukra- tief ook. De resterende 5% (100 min 10 min 85 dus) wordt be- stepeld als een "bijzondere toela ge' en bedraagt 17.433 fr. Dit - voor sommige klubs forse - bedrag is voorbehouden aan één (of meerdere) 'financieel noodlijden de' en/of 'kansarme' sportklub. Met andere woorden: het bedrag of een deel ervan is weggelegd voor die vereniging!en) die het schepenkollege het best kan (kun nen) overtuigen dat hij(zij) het echt nodig heeft (hebben). Aan vragen voor deze bijzondere toe lagen moeten worden ingediend bij het schepenkollege tegen 1 november 1989. En nu maar zoeken naar de(vele) uitgaven van de klub... d. Brul Tennis. Vanzelfsprekend moest Buggenhoutse verlichting (vrp) ATLETIEK gespeechd worden bij de ingebruikneming van de Scholenloop in Sinl-Niklaas. Ook de leerkrachten liepen mee, net zoals deze vijl gr sportievelingen. Hilde De Bock Sint-Annaschoolwas de snelste. De tweede plaats w voor Christine Oste (Iv) Op de eerste woensdag van oktober, waren de weersomstandigheden bijzonder gunstig. De zo merse temperaturen wil den toen blijkbaar nog niet wijken voor een prille herfstsfeer en voor de in terscolaire veldloop van PETANQUE het N.S.V.O. in Sint-Ni- klaas, werd dan vooral be langrijk. De eerste plus punten naar het sukses ook en op het sportterrein Hoge Kouter aan Heimo len, werd dat nog volledig bevestigd. De Wase schoolgemeenschap van Vorige week dinsdagavond was het feesten geblazen in de Buggenhoutse tennisklub TC Henneput. Je zou het voor minder. Na zeventien jaar hard werken was het zover: de prachtige, gloednieuwe verlichting was een feit. TC Henneput startte met twee terreinen, vandaag de dag beschikt de klub over vier terreinen, uitgerust met een kantine, kleedkamers en dou ches. De klub telt miderwijl ook zowat 250 leden. Jaarlijks groeit dat aantal nog aan. Dat iedereen er zich thuisvoelt be wijst het grote aantal deelne mers aan de klubtornooien. Momenteel loopt de 'Light- cup'. overigens een geschikte aanleiding om de nieuwe ver lichting officieel in gebruik te nemen. Het aanbrengen van de lichtinstallatie rondom twee van de vier terreinen vergde van de klub een inve stering van niet minder dan 350.000 fr. Geen habbekras. een bewijs echter dat er schwung zit in de klub. Voor de feestelijke inhuldi ging werd een beroep gedaan op minister Jan Lenssens. De minister kreeg woorden van dank - van Bart Coen - voor zijn belangstelling en hij feli citeerde op zijn beurt de klub en voorzitter Alois Van Din- genen. Vanzelfsprekend werd er ook een ministerieel balle tje gewisseld. Achteraf werd de inhuldiging op een passende manier ver- dergezet. (pvr) De pétanqueklub Alosta kent een gestadige opgang. Andermaal werd de akkommodatie in Beu kenhof. Langestraat 12. uitge breid. Het klublokaal. het vroege re 'Pausipone' (kampagne van de paters Jezuïeten) telt nu liefst negen binnenpistes. eigentijdse bar. een vernieuwd sekretanaat. verbeterde verlichting en verwar ming. nieuw meubilair en sol- doende berging. Bovendien 42 buitenpistes waarvan een aantal verlicht. Aldus het positief saldo van voor zitter Ferdinand Ameloot. Burgemeester De Maght noemde deze realisatie een schoolvoor beeld van samenerking tussen een vereniging, vrijwilligers en het stadsbestuur dat dan vooral voor personeel en logistieke steun zorg de. Voorwaarde blijft daarbij dat de vereniging een voldoend lange TAFELTENNIS gebruiksduur krijgt aangeboden opdat de vruchten van dc inspan ningen van tal van vrijwilligers op andermans eigendom niet node loos zouden teloor gaan Schepen bevoegd voor de sport. Patrick De Smedt. stelde dat Alosta duidelijk in de lift zit en nog voor enkele dagen te Barcelo na deelnam aan het wereldkam pioenschap triplette. 'De speel pleinen aan Beukenhof zijn aan een vernieuwbeurt toe en die komt er eerlang' Het bestuur van Pétanque Alosta werd lof toegezwaaid door de hoogste pétanque-instanties: se- kretaris-generaal van de Vlaamse Liga Pétanquc-sport E Van Roeyen en provinciaal voorzitter van Oost-Vlaanderen M. De Ridder. het vrije onderwijs, werd er door niet minder dan 1073 deelnemers verte genwoordigd. Echter niet het rekord in Sint-Niklaas want bij één der vorige or ganisaties, skoorde men er méér dan 1200. In ver band met de aanwezig heid werd zoals toen, ook nu door Sint-Niklaas de top bereikt. Een twaalftal scholen met een duidelij ke interesse zelfs en die was er eveneens van uit Belsele, Sinaai, Vrasene, Hamme, Zele en Loke ren. Bij deze interscolaire veldloop van het N.S.V.O. welke meteen ook het tienjarig bestaan inhield, werden door de leerlingen geboren in de periode '77 - '81 een zes tiental reeksen gelopen. Daarin skoorden de mei sjes het hoogst met 19 be langstellende scholen te gen 16, voor de jongens. Een toenmaatje van alge meen coördinator Pieter Vereecken en zijn orga nisatieteam, zou deze in terscolaire veldloop nog In het kader van 'Samen Sportief Sporten' beleefde Stekene weer een geslaagd sportief solidanteits- weekend voor en ten voordele van de gehandikaptenverenigingen van Groot-Slekene. Na de schie ting op dc liggende wip in de prachtige kantine van voetbalklub FC Stekene Sportief op vrijdag avond. werd de zaterdag voorna melijk gevuld met andere 'binnen sporten' in de gemeentelijke sporthal, waar vanaf ongeveer 19.3(1 uur dan ook een gezellige drukte heerste. Er werd voor prijs gekaart en met de teerlingen gegooid, er werd met de kruisboog geschoten en men kon een aantal oude volks spelen beoefenen De grote zaal van de sporthal was er vol van... In een 'hoekje' van die grote zaal was het evenwel bijzonder druk. En spannend. Zesendertig heren en negen dames gooiden er name lijk met 'pijltjes' naar een 'piek- blok'. Met andere woorden: er werd darts gespeeld. Gedartst dus. Een drukke bedoening als je 't mij vraagt. En ingewikkeld, met al die cijfertjes, dubbele beurten en driedubbele punten.. Gelukkig zijn er ook in die mid dens mensen die alles in de juiste banen weten te leiden én onderlei ding van Noël Van Belleghem werd het een geslaagde darts avond waarvan de uitslag pas zon- dag-in-de-kleine-uurtjes bekend geraakte. De kaarters die toen nog volop troeven toonden hadden weinig aandacht voor de In de 1° provinciale deed Pa tro A de moeilijke trip naar Sleidinge-B. Het is daar een evenwichtig duel geworden waarin Mare De Keyser en Johan Van Hecke met hun drie overwinningen de door slag moesten geven. Pierre De Schoesitter lukte maar twee overwinningen en Dirk Stallaert won éénmaal. En dat betekende dat Patro A maar met 7-9 cijfers overeind is gebleven. Op Sint-Niklaas B kwam Patro B neergestre ken. Ook hier twee even waardige formaties. Nie mand slaagde er in een grote voorsprong te nemen. Uit eindelijk zou de thuisploeg, Sint-Niklaas B overeind blij ven met de kleinst mogelijke score 9-7. Carl Goossens won geen enkele wedstrijd en dat legt zeker wel de Hamse ne derlaag uit. Best waren hier Guido De Block en Erik De Clercq die drie keer konden winnen. Peter Van Couteren won éénmaal. In tweede provinciale trok Patro C naar Eeklo A. Deze formatie was te sterk voor de Hammenaars die met 14-2 ten gronde gingen. Hilaire Straetman en Mare Stallaert konden elk met één wedstrijd winst de forfaitscore ontlo pen voor hun ploeg. Patro D deed het heel wat beter. Bij hun buren Temse B haalden ze met grote cijfers hun slag thuis 4-12. Iedereen won hier driemaal bij de Hamse spe lers: Francois Van Dender, Bart Van Couwenberghe, Patrick Glas, Thomas Be- hiels. De D-formatie kreeg ook nog Sint-Pauwels te be kampen en dit werd een forse 13-3 nederlaag. Voorde over winningen zorgden Van Dender (2), B. Van Couwen berghe (1) Behiels en De Rijcke wonnen niets. Scholenloop in Sint-Niklaas. De drukte de aankomst (Iv) besluiten. De leerkrach ten en de sportieve ouders werden ook in een tweetal reeksen betrokken en voor de veelkleurige schoolgroepen, was het weeral een gezellige en ontspannende sportna- middae. Roger Van Laere Scholenloop in Sint-Niklaas. Een eerste plaats voor Isa- belle Permentier (Jonathanschool) met begeleider Mare Panier (Iv) Scholenloop in Sint-Niklaas. De winnaars uit het vi$ leerjaar: I. Peter Wauters, 2. Laurent Jadoul, 3. Mentzy (Iv) tro weer van zich spreken In vijfde provinciale deed pa- 1 SF' met een klinkende 3-13 over winning op Small Street G. De Patro-ploeg zal ongetwij feld hoge toppen scheren in deze reeks. prijsuitreiking. Wij uiteraard zo- Fammay uil Hamme de hoogste veel te meer. worp (180 punten), bij de dames Hier gaan de voornaamste uitsla- was deze eer voor Maria Dirieckx gen. Bij de heren lukte Harry van Stekene-Hamer. De hoogste uitworp bij de heren werd gereali- De laureaten van de suksesvolle dartsavond, die in georganiseerd in het kader van 'Samen Sportief Sporten' de Stekense sporthal werd (d. Brol) seerd door Rudy Clarysse en bij de dames door Patricia De Mul. Het betrof resjxktievelijk 108 en 84 punten. Bij de uiteindelijke afrekening bij de dames werd Patricia de Mul uit Hamme laureate Ze haalde het voor Jeanine De Keyzer uit Sint- Niklaas. Maria Dirieckx uit Steke ne en Anita Brocckaert uit Sint- Niklaas. In de herkansing werd het duel tussen Peggy de Leu en Josiane Richel, beiden van de Stekense Lollyboys. gewonnen door eerst genoemde. Bij de heren evenmin een 'thuis- spcler' bij dc laureaten. Joury Weemaes uit Sint-Niklaas werd hier de winnaar voor Harry Fam may uit Hamme. Freddy Claes- sens uit Hamme en Guv Pieters uit Beveren. In de herkansing haalde plaatselijke 'krack' Theo Schoors van dc Lollyboys het van z'n Nederlandse konkurrent Erik Van dc Velde. d. Brol Hoewel het pisteseizoen op zijn laatste benen loopt - bos. veld en wei wenken - waren vorige week woensdagavond een groot aantal atleten naar het gemeentelijke sportkomplcks afgezakt, waar AC Lebbeke haar sluitingsmccting or ganiseerde. Voor het 5000 m nummer bo den zich niet minder dan 39 atle ten aan, normaal eigenlijk met de crossafstanden in zicht, en ook het mijlnummer was degelijk bevolkt. AC Lebbeke Voor de allerjongsten stond een driekamp georganiseerd. Bij dc jongens totaliseerde Bert Michiels 1201 punten, een aantal dat goed was voor een tweede plaats. Bij de meisjes moest SOfie Dierickx zich tevreden stellen met een zevende plaats (692 punten). Voor Lebbeeksc overwinningen zorgden pupil Kelly Van Gucht (800 m. 2.49.0). miniem Kurt Rot- tiers (800 m. 2.14.2). kadet Tim De Cock (1.000 m. 2.41.4) en Stany Michiels. die de eerste reeks van dc 5000 m won in 16.00.1. Ook Geert Hcyvacrt mocht het zegegebaar maken in de 400 m. dan (49.9). De beste 'Lebbeeksc' tijd over dc 5 km zette Julicn Michiels op zijn naam- 14.39.8. Hij eindigde hiermee tweede in de sterkste reeks. Dc overige prestaties van de AC Lebbckc-atletcn over die afstand: Herman Boodts (15.10.8). Peter De Fevtcr (15.30.5). Kris Geeroms (16.58.8). veteraan G. De Witte (19.31.9) en P Verhulst 19.31.9). Over de mijl liet Filip Coore- man 4.24.6 optekenen, een betere tijd dan zijn klubgenoten Hans Dc Coster (4.38.6) en G, Schockacrt (4.47.9). In het hamerslingcren moest Frankie De Fcytcr met een worp van 36 m. 12 dc duimen leggen voor Antoine Van Gucht (36 m. 46). G. Van der Plas wierp de hamer 18 m. 32 ver. De overige prestaties van de Lebbekcnaars: minieme Birgit Van Boven (800 m. - 2.36.3). miniem D Van Campcnhout (800 m - 2.28.0). Marc Van den Bcr- ghe (400 m. - 61.1 en 4m35 ver). Kris Vercauter (400 m. 53.0). ka det Katelijne De Cock (l.(XK) m 29.7) en kategoriegenotc Heidi De Wintcrr (3.37.5). kadet Koen Verhulst (1.000 m. 3.00.2 en 4m9l ver), kadet Geert Van Dam 1 .(KM) m. - 3.01.3 en 4m55 ver), kadet Steven Van der Plas (5m33 ver). Steven Cooreman (5m30 ver) en Koen Hcyvacrt (4m80 ver). N. Vermcir van zijn kam sprong 5m()l ver. Eendracht Aalst Eendracht Aalst mocht een overwinning laten optekenen. Daarvoor zorgde meisjeskadet L. Van Avcrmacte in het 1.000 m- nummcr (3.09.4). Zij haakte hel met ruime voorsprong op haar klubgenoten Ann Van Eetvelde (3.12.9 en lldc ('leemput (3.14.4). Luk Boonents zette in de mijl aan. Zijn tijd: 4.51.7. Twee Aal- stersc benjamins namen deel aan de drickamp. Bij de meisjes totali seerde Joke Cassiman 320 punten, goed voor een negende plaats. Bart Van der Straeten kreeg 833 punten achter zijn naam. waar mee hij vierde werd. Pupil T ijl Cassiman liep de 800 m. in 3.58.2. Zele Elke Van Kerkhove zette aan in de driekamp benjamins. Zij totali seerde 557 punten, goed voor een achtste plaats. Voor de Zcelsc overwinningen zorgden Els Cal- lacrt en Gino De Beule. Het mi- nicmcnmcisjc liep de sul m. in 2.28.3. de jongenskadet sprong 5m46 ver. Pupil Mieke Van Kerk hove legde de twee pisteronden af in 2.58.9. Vier Zeelse kadetten- meisjes aan de start van de l.ooo meter. Hun tijden: Karen Van Hecke 3.19.9. I'. Christiacns 3.31.6. Cindv Philips 3.36.6 en Els De Mcy 3.42.N. Over dezelfde afstand bij de scholiercnineisjcs zette Ann Deeatelle 3.47.7. Ook al over de I km. bij de kadctten- jongens echter eindigde I) Van Wesemael in 2.59.9. K. Dcc* had er 3.30.5 voor nodig sprong ook 4m.35 ver), de scM ren Hans De Geest en a Stcrckx. resp. 2.47.2 en 2 In dc mijl bengelden de naars achteraan. Hun tijden:! dy Van Kerekhove 5.28.1 Westbrocck 5 30.0. In de 5jl I liet Hendrik Pletinek IO.35.fu drukken. Etienne Van Adf 10.39.2. Slechts drie Hamse atleten de start te Lebbeke Ze zeilen) in dc 5000 m. aan. II Bockto liep die afstand in 15.12. Claessens had er 15.21.1 voo dig en Jean Bocklandl 10.34. De Baasroodse delegatie nog kleiner. I wee atleten .m ze klub waren present. Scha Geert lluyck liep de 1.00" m 2.45.2 en werd hiermee twceik M. Persijn liet in de 5000 m. i tijd van 17.45.9 afdrukken. Van AC Dcnderland waren! weer drie atleten komen opto Peter Macs liep de mijl in 4„Vu klubgenoot Mare De Droog rt 5,04.0 over die afstand en ('rt Praet sprong 5.m.40 ver. 3 Pil KMI V n 10w Ouiévrain Zondag 1 oktober 18 oude: 1. C. Dc Dijckcr en zoon (1065 m), 2. C. Rottier en zn.. 3. Kamicl Perman. 4. Davy Van Buyndcr, 5. Louis Truy- man. 57jonge: I. Roger Van Buyndcr (1074 m), 2: Karei huyghc, 3. 3 fons Ecckclacrt. 4. Rif Van Buyndcr, 5. Davy Vi Buyndcr, 6. Rogcr 3. Buyndcr. 7. Brijs en zoon. Jan Dc C'lcrck. 9. Rogcr Vi Buyndcr, 10. Alfons Eö klaert. Carlos

De Voorpost | 1989 | | pagina 10