Vos Reinaert St.-Niklaas verslaat leider Bezoekers te sterk Guido Geraerts wint tornooi van Scaldis 4 Buggenhout in het goede spoor Thuisploeg in alle lijnen de betere Knap aanvalsspel 26 - 6.10.1989 - De Voorpost KORFBAL Dames - 2° Provinciaal Berlare - Lebbeke: 0-3 Verrassing vorig weekend in derde klasse, waar Vos Rein aert St.-Niklaas erin slaagde ongeslagen leider Technico Turnhout met een 9-7 neder laag terug naar de Kempen te sturen. Die wedstrijd, span nend tot in de laatste minuut, bood overigens nog andere verrassingen. Zo slaagde de scheidsrechter met dienst er in ruim twintig minuten voor het reglementaire eind van de wedstrijd deze af te flui ten. Dit nadat één van de Turnhoutse spelers, in zijn ontgoocheling om het toe kennen van een strafworp aan Vos, zich liet ontvallen 'dat als er op zo'n manier ge leid werd ze beter naar huis konden gaan'. De man in het zwart volgde prompt de bemerking op, blies de wedstrijd af, maar kwam gelukkig op zijn beslis sing terug. Gepast leiden ziet er echter anders uit. Eersteklasser KC Appels kreeg ook al een leider op bezoek, maar moest tegen Bornem de duimen leggen. Atlantis Lebbeke van zijn kant moest in Olympia An- derlecht zijn betere erken nen. KC Appels-Bornem (6-9): Vijf maal Ann Schuddinck! De dames en dan vooral Ann Schuddinck maken momen teel het mooi weer bij KC Appels. In de wedstrijd met leider Bornem als tegenstan der skoorde de Appelse in ternationale niet minder dan vijf korven. Annette Ver- straeten nam de zesde Ap pelse korf voor haar reke- ning. Ik ben inderdaad naar mijn beste vorm aan het toegroei en, aldus A. Schuddinck. Jammer genoeg draait de ploeg nog altijd niet zoals het hoort in twee van de drie vak ken. Verdedigend is alles OK. Wij kreëren bovendien kansen, maar verzuimen ze in korven om te zetten. Bij de rust stond Appels met 3-4 in het krijt. Na de pauze slaagde Ann Schuddinck er wel in gelijk te maken, maar toen liep Bornem uit tot 4-7... Vos Reinaert St-Niklaas-Technico Turnhout (9-7): Wat een wedstrijd! Wie na een goeie twintig mi nuten spel in de wedstrijd Vos Reinaert St.-Niklaas- Technico Turnhout - het scorebord vertoonde toen een 1-6 stand - had durven beweren dat Vos alsnog deze wedstrijd zou winnen, was zowel door de Vos- als door de Technicosupporters met een meewarige glimlach be keken. In die eerste vijfentwintig mi nuten waren de bezoekers immers duidelijk de ster- ksten. Ze speelden een snel en vooral een produktief korfbal. Die van Vos stonden erbij en... keken ernaar. Enkel Ro- se-Marijn Van Meirvenne had, via een doorloopbal voor Vos Reinaert kunnen skoren. Het laatste kwartier van de eerste helft deemsterden de bezoekers echter geheel weg. Vos kwam meer in de wed strijd, kende ook al wat meer meeval bij de afwerking en skoorde via Ellen De Wolf (doorloopbal), Geert Pau wels (doorloopbal) en nog maals Rose-Marijn Van Meirvenne. De thuisploeg zette ook tij dens de tweede speelhelft haar remonte verder en na tien minuten was wonder o wonder alles te herbeginnen. Vos kwam toen op gelijke hoogte, dankzij een straf worp van Greet Bogaert en een korf van dichtbij van Fi- lip De Witte. De Klazenaars kwamen zelfs op voorsprong, want Gun- ther Mertens zette een straf worp om, maar in dezelfde minuut nog maakte Turn hout gelijk. De wedstrijd kreeg toen een enigszins bits karakter, de scheidsrechter had meer dan de handen vol, moest ook geel bovenhalen. Geert Pauwels zette vanop afstand echter orde op zaken. Toen de scheidsrechter Vos opnieuw een strafworp toe kende, hadden sommige Turnhoutse spelers er blijk baar genoeg van, met het in cident waarover we het in de inleiding hadden, als gevolg. Alex Van Hove, na de rust ingekomen voor veteraan Pa trick Hessels, liet die kans niet liggen en skoorde vanop de strafworpstip (9-7). Al bij al een verdiende overwinning voor de thuisploeg. Atlantis Lebbeke-Olympia Anderlecht (3-8): Lebbekenaars beneden alle peil Atlantis Lebbeke heeft vori ge zondagnamiddag een al lesbehalve knappe partij korfbal ten beste gegeven. De meeste spelers akteerden beneden hun normale peil en vooral de heren waren de minderen van hun rechts treekse tegenstrevers. Opvallend tijdens de hele huur van de wedstrijd was het febrek aan reboundkracht ij de Lebbekenaars. Ze slaagden er maar niet in de bal in het aanvalsvak te hou den. Eén keer op de korf aan leggen volstond om de bal kwijt te spelen. Atlantis kon reeds op achter stand gestaan hebben na am per twee minuten spel, maar Anderlecht verzuimde een strafworp om te zetten. Het afstel was slechts uitstel, want na vijf minuten spel plofte de bal in de Lebbeekse mand. Na een half uur spel waren de bezoekers zelfs tot 8-3 uitgelopen. Toen skoorde Damien De Rouck, vanop af stand tegen. Met een 1-3 stand gingen beide ploegen de rust in. Bij het begin van de tweede speelhelft liepen de Brusse laars, wie een strafworp, tot 1-4 uit, maar Sandra Van Rossem milderde, via een doorloopbal, de achterstand opnieuw tot twee korven (2- De Brusselaars konden over igens een rustig overwicht aan de dag leggen, wat ze uit drukten in twee ekstra-kor- ven. Piet Maesschalck werd van het veld gehaald en ver vangen door Frankie Corne- lis. Veel aarde bracht dit ech ter niet aan de dijk, want hoe wel Damien De Rouck op nieuw voor Lebbeke skoorde (3-6), miste diezelfde speler even later een strafworp, een mogelijke aansluitingstref fer. In de slotfase - bij Lebbeke werd Lutgarde Coppens nog vervangen door Anneke De Leeuw -zou Anderlecht nog uitlopen tot 3-8. Een verdien de nederlaag voor de Lebbe kenaars. Zij zullen uit een an der vaatje moeten tappen willen ze nog punten skoren. Pierre Van Rossem VOLLEYBAL De wedstrijd tussen Berlare en Lebbeke kende een grote opkomst. De tribune van de sporthal van Berlare was goed gevuld met voor het overgrote deel supporters van de thuisploeg. Voor de thuisploeg, die haar eerste thuiswedstrijd speelde, werd het een nederlaag. We heb ben in deze wedstrijd kunnen zien dat inzet alleen niet vol staat en dat Lebbeke een vlotte zege behaalde. In de eerste set werd het 2-15, een zege waarin het ganse team Volleybal. Nivoc - Sjaloom Zaventem. De bezoekers deden betrokken werd en ook de hel beier in de verdediging (dw) tweede set kende geen pro- blemen voor de bezoekers, die met 6-15 wonnen. In de derde set bleef Berlare meer aandringen en kon en kele goede kombinaties voor het voetlicht brengen. Pas- seur Linda Beelaert, die zoals steeds opviel door haar inzet, kon enkele aanvallers in goede aanvalspositie bren gen, wat resulteerde in enke le punten en Berlare kwam op voorsprong (5-4), mede door het goede aanvalswerk van Martine Van Den Bos sche die wel de goede rich ting vond. Maar dat was dan ook het enige nog vermel denswaardig spelvertoon van de thuisploeg die moest toe zien hoe Lebbeke aanvallend beter uit de verf kwam. Liliane Breuckelaers, Nancy Verhëyden en Iris Ravijts konden rustig aanleggen en ook Ann Tilley en Conny Franckaert werden prima aangespeeld door Passcur Annekcn Van Steen en deze derde set werd afgesloten met 7-15. Wel moet gemeld dat Berlare niet kompleet aan deze partij kon starten maar ook bij Lebbeke ont braken enkele pionnen van de basisploeg. Zaterdag speelt Berlare aan huis tegen Deco Denderhoutem en Lebbeke ontvangt zondag Oudegem. Voor beide ploe gen dus weer een spannende wedstrijd. De reserven van Lebbeke wonnen ook hun wedstrijd tegen de B-ploeg van Berlare met 1-2. Een zege die de jon ge ploeg van Lebbeke wel ge noegen deed want er speel den vier juniores mee die voor het eerst in de kompeti tie aantraden. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd met krappe winst voor de be zoekers. Berlare speelde aanvankelijk beter, maai eens Lebbeke op voor sprong,is zijn zelfvertrouwen kwijt en ging het team aan hei zwalpen. Zaterdag kan dai hersteld worden tegen Den derhoutem. (A) Dames - 3de provinciale Volleybal. Nivoc - Sjaloom Zaventem. Het thuisblok kwam af en toe te kort (dw) Dames -1° Provinciale VK Aalst - Geraardsbergen: 3-0 Buggenhout won dit week endzijn derde wedstrijd op rij met 3-0. Kruishouten, Wette- ren en Nazareth werden tel kens van de vloer gespeeld. Buggenhout, dat dit seizoen de ploeg van Malderen kreeg die komoleet bij Buggenhout aansloot, heeft nu een heel sterk team op de been kun nen brengen dat dit seizoen in de eerste drie moet kun nen eindigen. Het is vooral onder impuls van de zusjes Albrecht dat er uitgesproken cijfers op het bord komen. Lut in de aanval en Erica als Easseur zorgen voor het spel. let is prettig dit tweetal aan het werk te zien. Van het vroegere Buggen hout zagen we nog enkel Conny Creyelman in de ploeg. Hiermede kan men zich een idee vormen van de sterkte van de inbreng van Malderen. Coach Thien- pondt voorziet een plaats in de top zodat de poort voor de meisjes van Buggenhout steld en dat moesten onee- openstaat naar 2de provin- veer 20 speelsters zijn. Welke ciale. Volgende week wordt ploeg kan dit voorleggen? de ploeg aan de pers voorge- Dames - 2° Provinciale Moderna Lebbeke - Merelbeke: 3-1 De eerste thuiswedstrijd werd meteen een zege voor Lebbeke, dat wel in de eerste set bibbergeld kreeg aange boden, want de bezoekers haalden de eerste set binnen met 6-15. In de tweede set kregen we een meer evenwichtig beeld en op 13-13 was het Liliane Breuckelaers die met twee smashes uitmaakte. In de derde set was er het prima opslagwerk van Anne- ken Van Steen die met haar opslag heelwat punten bin nenhaalde. De bezoekers kwamen niet meer terug en Lebbeke won met 15-6. In de vierde set zag het er even anders uit toen Merel beke tot 0-4 uitliep en ook 5-9 op het bord liet noteren. Leb beke nam toen de wedstrijd volledig in handen en maakte uit met als laatste set 15-9. Goede wedstrijd van het gan- (A) se team. Het werd zondagavond in de 'Schreef te Aalst een vlotte zege voor de thuisploieg die Geraardsbergen in alle lijnen te sterk was. In de eerste set werd reeds de maat genomen van de nieuwbakken 1ste pro- vincialer en Aalst kon een 15-5 winst laten optekenen. Het was prettig om kijken naar de twee aanwinsten van VK., passeur Redant en Co- stens. Deze speelsters, van Denderhoutem overgeko men, speelden biezonder goed samen en Redanft liet niet na om regelmatig de bal gepast af te leggen. In de tweede set was er meer tegenstand van de bezoekers maar ondanks de rumoerige tussenkomsten van coach Andries van Greaardsber- gen, zelf ook ref, kon men hel tij niet keren en ging de zege BADMINTON naar de thuisploeg. Andries liet zich vooral opmerken door zijn kritiek aan het ad res van ref Van Lombergen, die nochtans een beste wed strijd floot. Als ref zou die man zich toch wel eens twee maal mogen bedenken. In de derde set werd Geraardsber gen van het kastje naar de muur gespeeld en die werd afgesloten met 15-1. Goed aanvalsspel mochten we noteren van Bracke die regelmatig goed uithaalde en ook De Breucker, Van Box- stael en Van cauteren lieten zich regelmatig opmerken. Bij Geraardsbergen leverde Mattcns een beste vertoon en haar inzet ging ons niet onop gemerkt voorbij. De leiding was in handen van Van Lom- bergen en Uytendaele die het goed deden. - (A) Volleybal. De heer De Block, fervent supporter van VC Temse-dames, heeft een jaarboek samengesteld over zijn ploeg dankzij materiële hulp van het kabinet van Min Smet. Het werk telt 980 bladzijden (dw) Volleybal. Het aktieve bestuur van VC Temse-dames met sponsors en burgemeester Va Riet (dw) Jeugdvolley. De scholieren en juniores van Real Testa Lokeren (a) De jonge Dendermondse speler Thierry De Decker zet er dit jaar alles op om Cl te worden. Einde vorige maand speelde hij halve finale op het tornooi van Merchtem en finale dubbel met klubgenoot Alain Berckmoes. Twen Carl Dams (Erasmus) vond het ook de hoogste tijd om in een klassement hoger te gaan spelen. De 16-jarige De Decker had niet gedacht een finaleplaats op Scaldis te halen, en begon zenuwachtig aan de wedstrijd van zijn leven. Maar De Decker slaagde er niet in zijn zenuwen onder kontrole te krijgen en keek na zwaar verlies in de eerste neer op een 11-0 achterstand in de tweede. Gelaten speelde hij de shuttle maar wat rond en wist tot 11-7 terug te komen. Helaas echter, was Dams daar niet van onder de indruk en won de Antwerpenaar de finale. Een Hamse derby bij de dames waar Hilde Truyens (Snaar Af) het haalde van Marijke De Wachter (De Wuiten). Spijtig voor Truyens was deze finale niet geldig. Verrassing in de dubbel waar master Herman Weyn (Min- tons) met zijn nieuwe vaste partner Leo De Meyer (Plumula) Jeugdvoetbal. De juniores van Sportkring Sint-Niktaas de finale dubbel op zijn naam schreef. (jw) VTB'cr en ex-Belgisch kampioen bij de junioren Jan De- clercq (Olve) speelde in de Cl enkel finale partij tegen Hedwig Tilley (Buggenhout). in de Cl enkel finale een zeer zware clercq (Olve) speeld partij tegen Hedwig De kleine blonde Declercq, die amper boven het net uit komt, Volleybal. De dames van VK Aalst spelen in eerste provinciale (a) haalde het uiteindelijk in drie sets. En dan was de derde set zelfs nog in verlengingen. Nog één geldige finale dus voor de 16-jarige Declercq om B2 te worden. Peggy Mampaey (De Klamp) was in de enkel een klasse te sterk voor een zich dapper werende Peggy Masyn (Mintons). Of dacht Masyn soms dat het toch de moeite niet loonde om deze ongeldige finale te winnen? In de Open B finale bereikte Guido Geraerts (Merchtem) onverwachts de finale. Of had de bondsleiding haar papieren niet goed ingekeken? Wim Leutcn stond immers als eerste reekshoofd ingeschreven op de tornooitabel voor Chris Deckx. Nochtans was het Guido Geraerts die met de lauwerkrans ging lopen door in drie zware sets Chris Deckx van partij te geven. Bij de dames was een veel beter getrainde Ingrid Morriens (Amateurs) te sterk voor wispelturige Lies Verlinden (Dan- lie). Met de spektakulaire dubbel die door Verhaegcn-Mercie werd gewonnen, sloot Scaldis haar negende tornooi af. Beloften werden gemaakt om van de tiende uitgave iets heel bijzonders te maken, en de prijzentafel meer te vullen. LC Jeugdvoetbal. De juniores van SC Lokeren (dw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 12