A Schaapjes veranderen in wolven Ouders van Eendracht Sint-Gillis jeugd voetballen De hoogste score voor Sinaai Girls Behoorlijk resultaat voor Wijnveld Girls Tafeltennis in Waas Oranje Boven De Voorpost - 6.10.1989 - 23 gèremo Zeer ho stel ge- 4.000- n, 2.0 k 1.0 'en ka-, 'flligemj ;lok mg J-zitzeti ivertret scorate- Potprip I of 053 40»! 11« salon bed, i ba gen, m sltje vod 1 Haev 1, Skv S37WGI zrt, rrn 09.02 ooswe Ikast i «g. 21 DAMESVOETBAL Kamillekes Aalst-Beerse 5-1 mmcxfe 9 opgr ik oplo, Ires: Pi en. Tel eksalo MW 51 <opsta spieg» m. Te ipkamr ïer grV *j Kamillekes Aalst won uit eindelijk toch de thuis wedstrijd tegen Beerse. De cijfers kunnen op zijn zachtst gezegd wat over dreven genoemd worden. In de eerste helft kregen we eigenlijk een bange ajuinploeg te zien dat ze ker niet wou verliezen. Het wedstrijdbegin werd gedomineerd door Beerse en er was reeds in de eers te minuut een steengoede Brenda Van Eeckhout nodig om de Beersese nummer 8 van een doel punt te houden. Aalst komt echter tegen gang van de zaken op voorsprong, de Beersese doelvrouw lost de bal en een attente Myriam Van Slembroeck heeft maar in te tikken, we spelen am per 7 minuten en de stand is 1-0. In de 14e minuut lukt Lut- gart Viane bijna een doel punt, ze geeft een voorzet doelschot en de keeper redt in corner. In de 18e minuut kan Re- nilde Clompen een slech te terugspeelbal onder scheppen maar haar schot gaat naast. Kamillekes krijgt het even warm in de 20e minuut toen de bal voorlangs het doel gaat maar gelukkig niemand hem kan binnen- tikken. Vijf minuten later wordt Renilde Clompen mooi afgezonderd door Kat leen Stevens maar Ren.'ilde schiet naast het doel. Vermeldenswaardig ook de kopstoot van Paula Biesback in de 28e mi nuut. Beerse komt dan ook bijna aan de gelijkma ker na slecht uitverdedi gen van Ann Eloot, maar de nummer zeven mist bij de afwerking. Vanaf dan krijgen we een aanvallende ploeg van de Kamillekes te zien. Kath leen Stevens en Renilde Clompen volgen mekaar op met doelpogingen, maar we gaan naar de kof fie met een 1-0 stand. Aanvankelijk wil Beerse drukken maar opnieuw falen ze in de afwerking. Kamillekes begon ook meer greep op het spel te krijgen en een doelpunt hangt dan ook in de lucht. Na 15 minuten kan Peggy Van Der Maelen in het dak van het doel binnen- koppen na corner van Re nilde Clompen. Vier minuten later na vrij schop van Paula Bisback maakt Kathleen Stevens er 3-0 van. En op de 22e minuut is de stand reeds 4-0 na center van Myriam Van Slem broeck werkte de Beerse se doelvrouw in eigen goal. In de 3e minuut kan Maes het eerreddende doel punt maken. Myriam Van Slembroeck lukt een hattrack na doel punt in de 38e minuut. JM Hevman Op het veld waar hun jon gens niet altijd de gewens- siaoi te resu'talen halen toon- s|52 den zaterdagavond de ou ders van Eendracht Sint- Gillis hoe het in feite zou moeten. Met 8 tegen 8, de afwezigen hadden echter toch nog ongelijk, werd het een zware dobber. Luid aangemoedigd door de kroost, uitgefloten en beschimpt door de vrou wen achter de lijn bleven de dapperen een wed strijd lang lopen. Enkelen konden echt voetbalta lent tonen, anderen lie pen voor wat ze waard wa ren en ondervonden dat hun jongens elke week toch opnieuw zwaar in het dag. reservebakje moeten. De gele ploeg won van de ro de en het was vooral het werk van der twee doel mannen dat een 6-5 eind stand opleverde. In de cafetaria van Een dracht werd nadien het verloren gewicht weer goedgemaakt. De stapel boterhammen, voorzien voor 22, werd door de 16 soldaat gemaakt en alle li chamelijke problemen werden met een stevige pint voor enkele ogenb likken opzij gezet. De lambada werd echter niet gedanst. HA Damesvoetbal. De B-ploeg van Kamillekes-Aalst speeltin provinciale (jmh) Damesvoetbal. De Baardegemse provinciale ploeg (jmh) Door dc nieuwe winst tegerr F.C. Izegem. heeft F.C. Sinaai Girls de positie aan de top van de tweede nationale kunnen handhaven. De reeksleiding wordt daar nog altijd gedeeld door drie. omdat F.C. JongNijlen en V.V.D.G. Lommei ook hun wedstrijd wonnen. Voor F.C. Sinaai Girls behoorde dat ook al tot de verwachtingen en de poulains van voorzitter Marcel Van Cauwenberghe, hebben in die zin zeker niet ontgoocheld. Voor F.C. Izegem dat op 't Wijn- veld zelfs nog een heel verdienste lijke match speelde, werd het ech ter een zware afstraffing. In deze wedstrijd skoorde F.C. Sinaai Girls ook de meeste doelpunten van het weekend en positief daar bij. werd het wederoptreden van Kathy Mertens na een lange bles suretijd. Voor het eerst kon coach Van Der Elsken ook over zijn volledige kern beschikken en de meest re cente aanwinst, nieuwelinge Anja Roels destijds bij het recreatieve F.C. Goalgettcrs uit Beervelde. Deze leverde een behoorlijke prestatie en wordt alvast een aan winst voor F.C. Sinaai Girls. Mis schien ook de ideale vervangster van Farcna Verschote. welke door beroepsomstandigheden al heeft moeten afhaken De wedstrijd Het werd alleszins geen opwin dende start tussen F.C Sinaai Girls en F.C. Izegem, Vooral tij dens het eerste kwartuur kwamen de beide ploegen moeilijk in het juiste ritme en doelkansen, wer den er weinig of niet opgemerkt Dc eerste was nog voor de West- Vlamingen met een afgezonderde Heidi Noyez. wiens poging door Esther Blommaert werd geweerd en bij de rebound, keerde Carina Van Pottelberghe van de lijn. Een gelukkig moment ook voor F.C. Sinaai Girls dat met nieuwelinge Anja Roels. het doel van F.C. Izegem ook even bedreigde. Daarbleef het echter bij en de- West-Vlaamse ploeg, zou zich vooral in het tweede kwartuur nog gevaarlijk aanstellen. Driemaal zelfs langs Fabiennc Holvoet, wel ke bij het besluiten niet altijd goed geïnspireerd was. Omstreeks het halfuur werd het dan de beurt aan F.C. Sinaai Girls waarvoor Christa Coene eerst nog de dwars ligger raakte en even later toch skoorde. na een uitstekend num mertje van Kathy Mertens (1-0. 29s min Daarop reageerde F.C. Izegem niet onverdienstelijk maar zonder sukses langs Christel Coppens en Greta Vervaes. In dat verband deed F.C. Sinaai Girls het beter en een voorzet van Christa Coene. werd door Peggy Audenacrt onge nadig in doel geschoten (2-0. 371' min.). Het resultaat ook van realistisch voetbal met een beetje geluk en dat ontbeerde F.C. Ize gem vooral op 't Wijnveld. Voor dc bezoekende pocg werden Christel Coppens en Gerda De Vooght tweemaal, nog met uitste kende pogingen geciteerd welke evenwel geen sukses inhielden. Onmiddellijk na de rust. skoorde Christa Coene dan weer voor F.C Sinaai Girls (3-0. 4IC min.). Dc wedstrijd leek meteen ook ge speeld temeer omdat de weer stand bij F.C. Izegem geleidelijk afbrokkelde en alleen Fabienne Holvoet, geraakte nog eens in de Damesvoetbal. De eerste ploeg van de Aalsterse Kamille kes (da) Damesvoetbal. Ongeloof tijdens de wedstrijd Kamillekes- Beerse (da) nabijheid van het lokale doel. Tijd ook voor een wijselijke vervan ging van Kathy Mertens door An- nicq De Clercq en de eerste hoek schop van deze laatste, werd door Greta Huysentruyt tot een own- goal omgebogen (44). 53' min.). Een terugspeelbal waarop Nancy Blancke zich helemaal verkeek, werd even later ook de forfaitsko- re (5-0. 56' min.). Een duidelijk aandringend F.C. Sinaai Girls kon de bezoekende ploeg nog op een grotere achterstand plaatsen Een goede kombinatie tussen Christa Coene en Peggy Audenaert. was voor deze laatste voldoende (6-0. 59* min.). Diezelfde Peggy Aude naert probeerde het nadien nog eens. maar toen reageerde Nancv Blancke uitstekend. Door het feit dat de soms ongrijpbare Christa Coene op sommige momenten nogal hard werk aangepakt, werd deze veiligheidshalve ook gewis seld voor Wendy Mets. Er werden toen ook al geen grote risico's meer genomen en bij een handge- val van Karine Van Britsom in dc gevaarszone der lokalen, wees scheidsrechter Urbain Boonc on verbiddelijk naar de penaltystip. Een gelegenheid ook voor Fabien ne Holvoet en F.C. Izegem. ge raakte uiteindelijk aan het ver diende tegenpunt (6-1. 7(F min.) Deze ploeg probeerde het nog even met Christel Coppens maar een zeer ontspannen F.C. Sinaai Girls, liet niet meer begaan. De ploegen F.C. Sinaai Girls: Esther Blom maert. Chantal De Meester. Ann Wauters. Karine Van Britsom. Karine Van Pottegelherghc. Rita Schatteman. Chantal De Rycke. Anja Roels. Peggy Audenaert. Christa Coene (63' min. Wendv Mets) en Kathy Mertens (46' min. Annicq De Clercq). F.C. Izegem: Nancy Blancke. Greta Huysentruyt. Greta Ver- raes. Hcrmina Dorme. Sabine De Laere. Gerda De Voght. Ann Van Wijmeersch. Doricn De Brouwcrc. Christel Coppens. Fa biennc Holvoet en Heidi Noyez. Tijdens het volgende weekend bij F.C. Borgloon wordt het zowat de mach van dc waarheid voor F.C. Sinaai Girls. De topper van de reeks ook en in Limburg, wordt het ernstig. Ook al omdat F.C. Borgloon nog derde werd in het vorige kampioenschap en thans in heispoor der recksleiders loopt. De ploeg ook met momenteel de sterkste verdediging en slechts tweemaal, werd deze al gepa- secrd. Voor F.C. Sinaai Girls een uitstekende gelegenheid om te peilen naar deeigen mogelijkhe den en daarvoor, beschikt coach Van Der Elsken over alziin pio nnen. Ook over Kathy Mertens met een uitstekende test tegen F.C Izegem en anders, zijn er geen noemenswaardige blessures. Zaterdag looptF.C. Sintfat Girls dus met hel sterkste team lussen de Limburgse lijnen en voor slechts HUI fr. kunnen de belang stellenden de verplaatsing mee maken... Roger Van Laere In het Gentse verbond der ama teurs. stond de Wase derby tussen F.C Bonte Girls uit Lokeren en het Sinaaise F.C. Wijnveld op dc kalender. Deze laatsten hebben nog een behoorlijk resultaat be haald bij de algemene favoriet voor de reekstitel en bij de jonge ren van F.C. Wijnveld Girls, is de aanpassing blijkbaar ook al voorbij. De wedstrijd De ploeg van F.C. Bonte Girls heeft in dematch tegen F.C. Wijn veld Girls, niets aan het toeval overgelaten. De titelkanscn wer den trouwens gaaf gehouden en van bij de aanvang, werd F.C. Wijnveld Girls in een verdedigen de stelling gedrongen. Doelkan sen waren er ook voldoende voor TAFELTENNIS Neen, Oranje Boven, bete kent geenszins dat Nederlan ders onze tafeltenniskompe- htie beheersen, maar oranje staal nu eenmaal voor de kleuren van TTC St.-Pauwels dat in derde A dit weekend alleen de leiding veroverde. Het ganse Waasland kijkt zo wat uit naar de strijd der tita nen, Kruibeke A en St.-Pau wels A. Waar zij tot vorige week zij aan zij streden, moest Kruibeke vorig week end een puntje prijsgeven aan Bevercn B, zodat St.- Pauwels A meteen ongesla gen aan de leiding staat. Om even verder te gaan in deze reeks die uitpaalt van "ase ploegen, was dus het opmerkelijkste feit de 8-8 van kruibeke A op Beveren B. Zowel Van Bogaert, Don- okers, Van craen als Quinet moesten twee wedstrijden Prijsgeven, zodat kruibeke B vo°ralsnog op achtervolgen aangewezen is. Waar dit re sultaat op gejuich ontvangen is hoeft geen betoog. St.-Pau- wels A wist moeiteloos te gaan winnen op Drive D. Dc longens van St.-Amandsberg kenden geen verhaal tegen de sterkte van Gunthcr Cor- rijn (terug uit verlof). Dirk De Bosschere en Ronny De Boom. Voor de overige pun ten zorgde Tom Vercruyssen. Nog in derde A was er de overwinning van St.-Niklase D op Kieidrecht C. Met 6-10 wisten de Klaasjes de polder jongens duidelijk af te hou den. Voor puntengewin zorgden Nico Vergeylen en Van Den Branden (3), Van Havere en Meerschaert (2). Vlilerkouter C verloor met 6-10 cijfers van Herleving A en hier was er enkel weer werk van Mark Vermeulen 2), Patrick van Den Bosch 3) en Johan Van der vreken 1). Madeion - Melsele D werd 9-7, Saman, Vaerewijck (2) en Verstraeten (1) en Bal- liauw (2) kwamen niet over de 2X D4, D2, NG-combina- tie.. Vlierkouter van zijn kant moest de nverwinnine laten tegen herleving A (6-10). In eerste provinciale was er dc overwinning van St.-Niklase B tegen patro B 9-7. Vermoe- sen, Dhaems, Van Daele en Van Dorselaer blijven alzo de leiding behouden in eers te. Vlierkouter moest hier de duimen leggen met 6-10 cij fers tegen rooigem A (titel kandidaat). In tweede A moest leider Kieidrecht B de duimen leggen aan huis tegen De pinte A met 7-9 cijfers. Lemmens, Amelinckx, ver voort en Duprez, deden hun best maar konden het tij niet keren. Dc polderjongens ver liezen hierdoor hun leiders plaats. Hier was er wel winst voor Wase ploegen zoals Melsele C en Vlierkouter B. Melsele C won met 14-2 tegen Beveren A. Paul Verhelst en Stefaan Callens (4) en rene Braem en Rudy Simoens (3) zijn aan hun opmars begon nen. St.-Niklase C ging ver liezen op Galmaarden B met 14-2 cijfers, in 2° B was er de opmerkelijke walk-over (0- 16) van Melsele B op Bale- gem A. In derde C gingen beide Wase vertegenwoordi- fers voor de bijl. Rooigem - Jeldrecht D 6-10 en Eeklo C ;- Melsele E14-2. Ook in vier de A moest een leider bui gen. St.-Niklase E kwam niet verder dan een 8-8 gelijkspel bij teneramonda A. Cools (3), Vere'ecken (4)en Smet (1 zorgden voor de wase punten. Hier kon St.-Pauwels B het blazoen even opsmuk ken door een 5-11 overwin ning op Immerzeel B. Mare franckaert, Eric Suy en Al'ex D'Hondt zorgden elk voor 3 treffers en Filip De Neve wist tweemaal te scoren. Luyckx Steve f3) en Van Nieuwenhoven (2) waren de smaakmakers. Vlierkouter ging gelijkspelen bij Erpe 8-8. In vijfde D bleef Temse C aan de leiding na een 1-15 over winning op Klinge B. Klinge A volgt nipt op één puntje na een walk-over 16-0 tegen Vlierkouter E en ook SteAe- ne heeft de titelambitics geenszins begraven na 9-7 overwinning tegen St.-Pau wels C. Nog twee Wase teams gaven hier mekaar partij. Melsele G - Kieidrecht E ein digde op 5-11. Paul Boelens en Johan Van Overloop red den de eer voor de thuis ploeg. De grensjongens wis ten te winnen via Koen van de walle. Dandy De Wilde, Leen Dc Wilde (elk 3) en Ge ert Gillis (2). Bij de jeugd was er weerom de 0-10 van na tuurlijk Melsele A op Temse A. in nationale waren er overwinningen voor Kieid recht 12-4 tegen nodo Ekeren (Van de walle en Dumez 4 en Paelinckx en Van Puym- broeck 2) wat de grensjon gens aan het eind van hun Vlaamse periode brengt. De volgende weken worden be- voenten tegen Waalse tegen strevers. Ook St.-Niklase ging prachtig winnen met 4- 12 cijfers op Palet (vervoort 4, Van olmen en Messagie 3° en Heyninck (2) zorgden voor de Wase punten. Melsele A van zijn kant ging naar Drive St.-Amandsberg met 9-7 een Oost-Vlaamse derby verlie zen. Cop met 3 treffers, Van Ginkel 2 en Van Gijsel even als Verstraeten (1) konden het tij niet keren. Opmerke lijk voor het Waaslands dus toch het verlies van twee lei dersplaatsen in tweede A met Kieidrecht B en in vierde A met St.-Niklase E. Vasthou dend aan kop blijven echter dc Scheldejongens uit Temse die met hun C ploeg vijfde blijven beheersen. In derde blijven wij de tweestrijd tus sen Kruibeke A en St.-Pau wels A volgen. De oranje hemden uit St.-Pauwels heb ben nu wel een puntje voor sprong maar na vier speelda gen wil dit nog niets zeggen. Ook blijven wij natuurlijk oog hebben voor onze Wase nationalers die allen in derde nationale aantreden. Vooral Kieidrecht schijnt hier (met Van de Walle natuurlijk) ho ge toppen te scheren. MJP F.C. Bonte Girls cn Sabrine Fran- qois. Isabelle Pauwels en Ilse Boon. verkeken in het eerste kwartuur de beste mogelijkheden. Dit minder goede voorbeeld werd nadien nog gevolgd door Esmeral da Van Den Broeck cn tenslotte, skoorde Isabelle Pauwels met een afstandsschot (1-0. 22' min.). Hierop een vuist maken zat er voor de bezoeksters niet in cn alle aandacht moest bij F.C. Wijnveld aan de verdediging worden ge schonken. Dat verliep niet altijd efficiënt cn gelukkig voor dc be zoekende ploeg, bleven de spitsen van F.C. Bonte Girls totaal be sluitloos. Voor de gasten konden Ulrika Huygens en Natasja Geu- clens slechts éénmaal tot in het lokale doelgebied doordringen cn daar bleef het bij. Het scenario zou ook na de rust weinig veran deren. Een duidelijk aandringend F.C'. BonteCiirls cn een wanhopig ver dedigend F.C. Wijnveld Girls, dat met Lesley Van Havere plotseling naar de gelijkmaker hengelde. Dc Lokerensc doelvrouw voorkwam die echter met een knappe zweef sprong en aan dc overzijde, werd Annicq De Clercq aanhoudend bedreigd. Die speelde trouwens een opvallend goede wedstrijd cn kreeg ook meermaals dc hulp van staak cn dwarslat. Nodig ook bij een onafwendbare verdrukking en F.C. Bonte Girls, bleef in het besluiteloze verder 'volharden. Ook Annicu Dc Clercq verhinderde meermaals dat de lokalen dc voorsprong kon den verdubbelen en in het andere geval, schoten Sabrina Franqois. Marijke De Neve. Ilse Boon cn Sabrine Van Cauwenberghe. langs dc verkeerde kant van het- doel. Op een tiental minuten van het einde zou Mariane Bcirnaert met een persoonlijk nummertje toch skoren voor F.C. Bonte Girls (24). 69' min.). Dc eindstand ook trouwens van een match waarin een duidelijk beter F C. Bonte Girls de nodige stootkracht ont beerde om het verschil te maken en F.C. Wijnveld Girls, niet bij machte bleek om een titelkandi daat ernstig te bedreigen. De ploegen F.C. Bonte Girls: Ingrid Van- Britsom. Marjan Thicnpondt. Syl via Van Cancghcm. Katrien Fra- ckiewicr. Marijke De Neve. Ilse Boon. Sabrine Van Cauwenber ghe. Esmeralda Van Den Broeck. Isabelle Pauwels. Marianne Bcir naert en Sabrina Franyois. F.C". Wijnveld Girls: Annicq De Clercq. Christiane Vlvminck. Sa bine Van Der llacghcn. Daisy De Wolf. Karine Van Britsom. kari ne Heyndrickx. Lesley Van Have re. Wendy Mets. Ulrika Huygens. Natasja Geudcns (72' min. Peggy De Corte) en Veerle Corvcleyn Roger Van Laere Tafeltennis. In de fraaie tafeltenniszaal van het sportplein te Temse speelden de jeugd van Temse tegen die van Melsele (dw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 9