jubilea Herdersem 14 - 13.10.1989 - De Voorpost Aalst Ingeborg Ingeborg komt naar De Werf op woensdag 29 november. Dit met haar theaterprogramma «Schimmen». Meer details vol gende week. Verhuizen De afdeling van de stedelijke openbare bibliotheek gevestigd in de «Kreja-gebouwen» aan de Driesleutelstraat werd on langs gesloten. Voorlopig zal deze bijfiliaal worden onderge bracht in het HRITO aan de Welvaartstraat. De stedelijke werklozenwerkingsdienst neemt nu zijn intrek in de Driesleutelstraat. Er komt daarbij een verhuiscarrousel in beweging. De administratieve diensten van de bib verhui zen van de Kattestraat (een eigendom van het OCMW) naar Huis De Bolle in de Kapellestraat. Raldes dat op de verdie ping in de Driesleutelstraat een onderkomen had gevonden na eerst in de De Ridderstraat gevestigd te zijn geweest verhuist eveneens naar Huis De Bolle waar ook reeds de boekbinderij operationeel is. Nierdialyse Het O.LV.-Ziekenhuis zorgt om de twee jaar voor een vakantie voor nierdialysepatiënten. Een unieke kans voor Aalst. Soms zijn bij de kaarters van de Arendse kaartklub heren toegelaten (A) deze mensen want dergelijke verplaatsing en verblijf implice ren heel wat medische moeilijkheden. De behandeling mag inderdaad niet onderbroken worden. En bovendien kost dergelijke akkommodatie heel wat geld. Volgend jaar staat Arro Aalst slankt at Met KVLV naar de Zwalmstreek Malaga aan de Costa del Sol op het programma nadat la bella In één jaar verloor het arrondissement Aalst 592 inwoners, pjet wordt stilaan een KVLV-traditie om er in het najaar nog Italia reeds verschillende keren werd aangedaan. A.s. zondag Nog 258.423. Alleen in Denderleeuw (65) en in Haaltert (1) eens Qp u;t te trekken. Dit jaar gaat de tocht naar de mooie 15 oktober wordt een nierdialysefeest georganizeerd. Te 11.45 zijn er meer geboorten dan sterfgevallen. Elders is het saldo Zwalmstreek. Vertrek maandag 16 oktober te 13 uur aan de u. eucharistieviering in de kapel van het Ö.L.V.-Ziekenhuis negatief. O.L.Vr. Hemelvaartkerk. metE.H. Faes als voorganger. Daarna huldigingen feestmaal Het verschil tussen in- en uitwijking is goed in Erpe-Mere prjjs voor bUS) fOQi bestuurder, koude schotel: 430 fr. in zaal Edelweiss te Hofstade. Info: tel. 053/21.70.87. (29), Geraardsbergen (63) en Herzele (31). In ons arrondissement zijn er 127.181 mannen (49,21%) tegen- Met de Middenstand gratis naar Tenerife over 131.242 (50,79%) vrouwen. De houders van de volgende winnende nummers in de torn- Bij het jongste nieuwjaar had Aalst 76.714 inwoners, Dender- bola van de Dag van de Middenstandsklant georganiseerd leeuw 16.547, Erpe-Mere 18.620, Geraardsbergen 30.081, door het Verbond van Dekenijen van Aalst kunnen een week Haaltert 16.983, Herzele 15.632, Lede 17.149, Ninove 33.328, in vol pension verblijven in Residentie Primavera in Hotel- Sint-Lievens-Houtem 8.965 en Zottegem 24.494. park Ten Bel op Tenerife. Eerste prijs nr. 48.865, reserve nummers 68.179 en 84.479. Tweede prijs 45.434. Reservenummers 20.828 en 94.250. Kill Vision en Interzone in koncert De winnaars dienen zich bekend te maken bij het Verbond Kortelings ging Telesfeer van start met een actie die jonge der Dekenijen Aalst, Keizerlijk Plein 4 te 9300 Aalst. Tel. Aalstersc muziekgroepjes de kans moet geven zich aan een 053/77.64.44, vragen naar mevrouw Storms, uiterlijk op 31 breder publiek voor te stellen. De vereniging biedt hen de AA-groep «Om Mekaar» oktober '89. De uitreiking der prijzen gebeurt op een nader mogelijkheid om zonder veel kosten demo-opnames te ma- Vergadering woensdag 18 oktober te 20 uur in het Parochie- te bepalen datum. ken van zeer behoorlijke kwaliteit. Twee formaties maakten buis. al gebruik van dit aanbod: de elektrogroepen Interzone en Zoekt U een rusthuis? KVLV-kookles <Alles over de microgolfoven»: woensdag 18 oktober te 19.30 KAV - Hobbynamiddag: maandag 16 oktober van 13.30 u. tot 16 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. - Gespreksavond rond «depressie»: maandag 16 oktober te 19.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Al An on Dinsdag 17 oktober te 20 uur in het Parochiehuis. Aalst. De Zeeaquarianen vierden hun tienjarig bestaan (A) Zondag 15 oktober: 15 u. Eerste D: Herdersem - Fonteintje 10 u. Tweede E: Herdersem - Enschede S.K. Zaterdag 14 oktober: 10 u. S.K. prae-min. - T.K. Meldert 14 u. S.K. min. B - Baardegem 15.30 u. S.K. Scholieren - Terjoden Zondag 15 oktober: 10 u. S.K. reserven - Ede A Woensdag 18 oktober: 15 u. Eendr. Aalst B - S.K. Duivels. Je denkt aan een home, een flat voor bejaarden, een rust- en verzorgingstehuis, Je wisselt het bekende voor het onbekende, er komen heel wat vragen bij je op: - welke homes bestaan er? - hoeveel kost een home? - wat moet ik allemaal regelen? - wat zijn mijn rechten? - wat zijn de voorwaarden? - zal ik er mij thuisvoelen? Bij wie kan ik terecht! Home Info wil jou helpen wegwijs maken- Home Info Aalst is een initiatief van Teledienst Aalst v.z.w. Withuisstraat 3, 9300 Aalst Tel. 053/77.61.61. Botsingen Op het kruispunt Leopoldlaan-Groenstraat botsten drie personenwagens. Die werden bestuurd door Pascale Nellis, Beatrijs Van Daele en Alfred Meert. Eén persoon werd gewond. Op hel kruispunt Gentsesteenweg-Welvaartstraat kwam het tot een botsing tussen de wagens bestuurd door Rudy Fille- ihon en Patrick De Cremer. Een bestuurder gewond. Zware Kill Vision. Zaterdag 14 oktober concerteren beide groepen in Jeugdhuis De Klup, Zonnestraat 20 in Aalst. Vanaf 20 uur brengen Kill u. in de Krypte. Vision en Interzone werk uit de demo's afgewisseld met nog recenter materiaal. De optredens worden afgerond met een Werkgroep «Liturgie Ten Bos» prima fuif. Wie meer inlichtingen wenst over de demo's of optredens kan hiervoor terecht bij Telesfeer, vzw, Nedervcldstraat 58,9300 Aalst. Ook suggesties voor nieuwe demo's en initiatieven zijn welkom! Arendse amusementsavond V.O.L.A., Vereniging Oud-Leerlingen Arendschool, deelt mede wat volgt. «Sneeuwschool en ski-stage zijn voor leerlin gen en oud-leerlingen van de Arendschool een begrip gewor den. Tien jaar vervolgens verbleven we voor twee weken in Ramsau (Oostenrijk). Dit jaar vertrekken we voor de zesde maal naar Roemenie (Poiana Brasov). Vergadering: woensdag 18 oktober te 20 uur in de Krypte. Klub van 40-jarige Erembodegemnaren» viert feest Op zaterdag 14 oktober wordt na een plechtige eucharistie viering te 18 uur in de O.-L.-Vrouw Hemelvaartkerk, in de zaal Eekhoorn, Brusselbaan 155, Erembodegem het aperitief geserveerd en een heerlijk feestmaal voorgeschoteld. Voor meer info, bel nr. 053/77.86.43 of 053.77.19.49 of 053/21.60.73. Mossel- en stoverijfestyn Vrijdag 13 oktober van 19 tot 22 uur, zaterdag 14 oktober van 12 tot 22 uur en zondag 15 oktober van 12 tot 20 uur in de refter phon en Patrick L>e cremer. beschadiging aan de wagens. Demo-music Morgen zaterdag 14 oktober krijgen Interzone en Kill Vision de kans op te treden in Jeugdhuis De Klup, Zonnestraat met demo-materiaal. Info verder via Telesfeer, Nederveldstraat 58. Expo Cotthem In Galerij Cotthem, Molenstraat 28b tentoonstelling van schilderijen van Jan Van den Driessche. Elke dag toeganke lijk tussen 10 en 19 u. Esperanto Morgen zaterdag 14 start de Esperantoklub Aalst een Espe- rantokursus in lokaal Kattestraat 30. Info: Hugo Dosscne, 70.17.89 of K. Batseleer 78.58.80 of E. Dhondt 77.44.97. Conciliair proces Vrede en gerechtigheid voor heel de schepping. Vier vorm ingsavonden in de feestzaal van het VTI, Vakschoolstraat 41 te Aalst, telkens om 19.30 u. - Maandag 6 november: «Groeien naar een nieuwe wereld», Max Wildiers. - Maandag 13 november: «Wat doen we met de aarde?», Gerard Bodifee. - Maandag 20 november: «De kunst van het samenleven», Mark Heirman. - Maandag 27 november: «Dit is de steen van de getuigenis», Jo Hanssens. «Mystery» Op zondag 12 november brengt het «Gezelschap van de Schone Schijn vzw Quality Productions v.z.w.» in De Werf «Mystery». Meer details in volgend nummer. Catalonië aan de Tragel De expo door Catalaanse kunstenaars in Galerij Dcnise Van de Velde wordt afgerond a.s. zondag 15 oktober met een aperitiefconcert Catalaanse muziek door Jean Van der Schueren in Tragel 7 te 11.30 u. Werk van Federico Mompou, Fernando Sor en Francisco Tarrega. Toegangsprijs 150 fr. Verdronken Aan de Zebergbrug is verleden zaterdagmorgen een pers- sonenwagen in de Dender gereden. Hoewel spoedig ter plek ke konden de hulpdiensten het niet meer verhinderen dat de 51-jarige Hugo Steenhaut uit de Kapellestraat 9 er het leven bij inschoot. Om de kostprijs wat te kunnen drukken richten we dit jaar van de RBS Erembodegem (Leuvestraat): mossel- en stove- een zevende reuze-mosselslag in op zaterdag 28.10.89 van rijfestijn t.v.v. de sneeuwklassen, georganizeerd door het 17.30 tot 20.30 uur en op zondag 29.10.89 van U.30 tot 15 uur Ouderkomitee RBS Erembodegem. telkens in de refter van de Arendschool, Binnenstraat 308 te Aalst. Zaterdag is er tevens een Arendse amusementsavond met allerlei vedetten en vrij podium door leerlingen en oud- leerlingen. De presentatie is in handen van Guido Van Til burg. Begin om 21 uur. De toegang is gratis. Lokatic: Feest zaal Arendschool». Interkommunale veiligheidsdienst? Omdat sinds 1.4.1989 elk openbaar bestuur (dus ook de gemeente en het OCMW) over een veiligheidsdienst moet beschikken (gezondheid, veiligheid en verfraaiing) en heel wat gemeenten moeilijk aan de gestelde eisen o.m. qua des kundig personeel kunnen voldoen wil de Interkommunale Land van Aalst zorg dragen voor een bovengemeentelijke veiligheidsdienst. Hiervoor is reeds respons? Vijf gemeente besturen en vijf OCMW's willen reeds met de Interkommu nale de boot in. Gehoopt wordt dat ook de andere besturen zullen bijdraaien. Baardegem Eetfestijn Morgen zaterdag 14 en overmorgen zondag 15 oktober eetfe stijn in de parochiezaal op het Dorp ten voordele van het organiseren van Faubourg-Jaarmarkt. Organisatie: Fau- bourgjaarmarktkomitee. Baardegem te Asse Op een kwis te Asse rond 11.11.11 en Ontwikkelingshulp was Baardegem present met Luc Van den Berghe, Erwin Sabbc en Patrick De Smedt, Steven Costers en Paul Jacobs. Baarde gem eindigde op de vierde plaats van de 22 deelnemende Elisa Waut te Aalst Vanavond vrijdag 13 oktober is Elisa Waut te 20 uur in De Werf. Toegang 350 fr. Info: 053/76.13.12. Orgelrecital Naar aanleiding van haar 450-jarig bestaan, organizeert de rederijkerskamer Sint-Barbara op 13 oktober 1989 een feeste lijk orgelrecital in de Sint-Martinuskerk te Aalst met orgt Stanislas Deriemaeker. Aanvang 20.30 u. Deriemaekt kathedraalorganist in Antwerpen. ;anist ;er is Jaarprogramma KVLV Dinsdag 3 oktober: pannekoekenfestijn. Dinsdag 10 oktober: lekker koken met konijn. Dinsdag 17 oktober: eet meer vis. Dinsdag 24 oktober: koude keuken van slaatjes en sausjes. Telkens om 19 u. in de parochiezaal. Inschrijven voor de ganse cursus kooklessen bij de eerste les: 500 fr. Zondag 29 oktober: 15.30 u.: speuren naar Sint en Piet... - JKVLV. Zondag 10 december: 15 u. in de parochiezaal kerstviering. Dinsdagen 16-23-30 januari en 6-13 februari: maken van lint jeskant - «Lacet» - om 19 u. in de parochiezaal. Hiervoor inschrijven ten laatste op de vergadering van 10 december. Zondag 18 februari, 15 u. in de parochiezaal: carnavalverga dering - JKVLV. Vandaag vrijdag 13 oktober ontvangt De Horizon, RIBSO, de Vrijdag 30 maart: Iers praatcafé - JKVLV. sponsors van de video-film die dan officieel zijn première Zondag 6 mei, 15 u. in de parochiezaal: feestvergadering met kent. als thema: «Leven is kiezen». OCMW huldigt 90-jarigen Catechistendag A.s. donderdag 19 oktober feest der 90-jarigen in Rusthuis Baardegem neemt deel aan de catechistendag morgen zater- ACW-kaartavonden ACW-Aalst nodigt alle Aalsterse kaartliefhebbers uit naar zijn kaartavonden die doorgaan iedere 3e vrijdag van de De Horizon Sint-Job, Marktweg 20. dag 14 oktober in Jebron te 10 u. Catechisten, leerkrachten en Te 10 u. H. Mis, te 11 u. receptie en ontvangst van de genodigd- jeugdleid(st)ers zeer welkom. «Hoe in catechese werken met en, te 12 u. feestmaal, te 15 u. ontspanning en te 17 u. verhalen» o.l.v. ontspanning avondmaal. Worden in de bloemetjes gezet: Gustaaf De Schepper, Maria Nog ongevallen De Neef, Maria Van den Broeck, Adricnne Van Geit, Cle mentine Verhoeven, Alice Podevijn en Marcella Duprel. Theo Kersten. Bromfietser Luk Bosnians kwam op de Moorselbaan terecht op een personenwagen, viel en werd gewond. - Op de Dendermondscstecnweg botsten de wagens bestuurd door Hans Van Malderen en Hans Lambrechts. Een voertuig Coppens-Hofman met Olivetti in gloednieuw pand De firma betrekt een nieuw bedrijfspand aan de Leopoldlaan kwam terecht op een vaste hindernis. 84, hoek Binnenstraat. Vanaf vrijdag 20 oktober voeren ze er hun zaak van burautica, voorheen gevestigd in Burchtstraat 1. Ter gelegenheid van het diamanten bruiloft van dhr. en mevr. Davjdsfonds Van den Meerssche-Vercautercn, wonende te Aalst-Moor- sel, Kruisabeelstraat 31, op 13.9.1989, werd het bestaan van een viergeslacht in deze familie medegedeeld. Het viergeslacht bestaat uit de jubilaris Vercauteren Maria samen met DF-nationaal cn DF Oost-Vlaanderen organi- seert ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. Het colloquium heeft plaats in de zaal Gilbos, Grote Baan 10 op zaterdag 21 oktober vanaf 14.30 u. Leden betalen 150 fr. geb. 4.6.1909, Van den Meerssche Augusta gcb. 30.3.1929, Troch Marie Rose 4.3.1957 en Lammens Vanessa geb. 22 41983 Op 13 september 1989 vierden de echtgenoten Van den hfiet-leden"200 fr. Achteraf een drink als laptratertjc. Meerssche Frans en vercauteren Maria beiden wonende te Aalst-Moorsel, Kruisabeelstraat 31, hun diamanten bruiloft. Schepen André Doorns ging de jubilarissen gelukwensen, Feestvergadering KWM Sint-Martinus organiseert in Zonnestraat 20, a.s. vrij dag 20 oktober te 19.30 u. een feestvergadering. Receptie, frikadellen met fruit bij water of gueuze, ganzespel rond ons leefmilieu en bestuursverkiezing. Wandelen Met KAV Sint-Martinus a.s. zondag 15 oktober wandelen in het schildersdorp Kwaremont in de Vlaamse Ardennen. Start te 13.30 uur op de Hopmarkt. In Kwaremont ook bezoek aan een paar schilderateliers. Wie geen wagen heeft kan wel mee met een andere deelnemer. Herfsttocht ACV-CM Immerzccl organiseert a.s. zondag 15 oktober een herfsttocht in het landelijke Pajottendorp Oetingen. Vertrek aan het Sociaal Centrum aan de Immerzeeldrecf te 13.30 u. met eigen wagen. De tocht begint aan de kerk van Oetingen. Achteraf zijn er Breughelfecsten. Info: 053/77.45.52. Familiekunde De Vlaamse Vereniging voor Familiekunde organiseert nog verder avonden voor initiatie in de familiekunde in't Apo- fic siclken op 18 en 25 oktober cn 15, 22 en 29 november (clkcnv Zaterdag 14 oktober vanaf 15 uur en zondag 15 oktober vanaf 2fi iiijr uur m Parochiehuis, geschenkcnbeurs, georganiseerd door de Michaëli Steinerschool van Erembodegem. «Wat heeft Vlaanderen de wereld te bieden?» is het thema van het colloquium dat de Herdersemsc Davidsfondsafdeling Denderrust Op zaterdeag 2& oktober te 16 u. eerste steenlegging van overhandigde het geschenk van de stad cn de felicitaties van Huize Denderrust in het nieuw rustoord en dienstencentrum Y- door gemeenschapsminister Jan Lenssens. De plechtigheid heeft plaats op de bouwwerf, Alfons De Cockstraat 12. Kloosterschool De Kloosterschool viert 30 jaar kloosterschool en 20 jaar Ouderkomitee. Dat wordt gevierd op zaterdag 28 oktober. Te 16.30 u. eucharistieviering, te 18 u. feestzitting en voorstelling van het Kijkboek cn vanaf 19.30 u. kaasbuffet en gezellig Meldert Kultureel Centrum AfFligem In zalen A exposeert kunstfotograaf Walter Bullet uit Ass tot en met 22 oktober. In zalen B doet kunstschilder Martial Nijs dat eveneens tot 22 oktober. En in de kunstkelder ziet U beeldhouwwerken van Paii Backaert uit Wieze ook tot 22 oktober. Bahia In het kultureel Centrum Affligem spreekt Flavio de Quiera vandaag vrijdag 13 oktober over «Bania, eerste hoofdstad vai Brazilië». Herdenking wapenstilstand Samenkomst op zaterdag 11 november te 9 u. in het lokai NSB, Dorp 36. Te 9.15 u. optocht met de Koninklijke Fanfart Sint-Cecilia naar de kerk. Te 9.30 u. eucharistieviering voa de slachtoffers van de beide wereldoorlogen. Daarna pled tigheid aan het gedenkteken der oorlogsslachtoffers met toespraak door burgemeester Dc Maght en neerleggen vat bloemen. En te 13 u. stipt in de Mooie Molen eetmaal et gezellig samenzijn. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend Albert en Alma Van Langenhove. Volgend weekend Frans en Julienne De Coninck. BGJG Vandaag 13 oktober in het Parochiecentrum verbruiken avond «Bier proeven». Drie soorten bier met versnaperihger en passende omkadering. Voetverzorging A.s. maandag 16 oktober voetverzorging in het Parochiece» trum van 14 tot 16 u. MoorseI Veertigers Morgen zaterdag 14 oktober vieren Moorselse veertigers hm verjaardagsfeest. Te 17 u. is er een eucharistieviering in ik parochiekerk waarna receptie, feestmaal en dans met Lu- dwigs discotheek. Houtmijt in de fik Wegens een ongekende oorzaak raakte aan dc Moorsclbaai 170 een houtmijt in brand. De brandweer kon het vuu; overmeesteren. Auto brandde Op de Steenweg naar Aalst vatte een auto vuur. De oorzaal ervan zou een kortsluiting zijn geweest. Zware stoffelijk schade. Bloedafname Het centrum Louis Steens organiseert andermaal te Moorse een afname van bloed. Dit a.s. zondag 15 oktober in ik turnzaal van dc kloosterschool van 9.30 tot 11.45 u. Eet humanitaire daad alleszins. Gezond eten Op maandag 23 oktober organiseert KVLV te 19 u. in hc: KLJ-heem een avond over «gezond eten van jongsaf». The» rie en praktische tips voor ouders en grootouders met kinde ren van 0 tot 12 jaar. Konditiegym Konditicturnen voor dames elke dinsdag van 20.30 tot 21.3 u. Inschrijven via 053/77.61.17 na 18 u. Lede Hof te Puttens Kunstgalerij Hof te Puttens, Wichclsestraat 20-22 preset teert een veelomvattend aanbod. Tot cn met dinsdag 17 oktober is Walter Theuninck er noga* bod met boeiende en ontroerende landschappen en stille vens. a In het bijgebouw wordt U gekonfrontccrd met «Maria, M« der van Jezus» van 17 tot 29 oktober via werken van Ron» Witdouck, James Ensor, Albert Sevacs, Barh Bradi, OsO Clobrandt, Fciix De Boeck, Marcel Notcbaert, Joris Mini* Jcf Wauters, Paul De Cocker, Marc De Gceter, RomainD Saeger, Leon Spilliaqert, Anton Diez, Rob Dclange, Natti Saveniers. Jeroen Dc Bruycker, Achilles Pauwels, FinK Colardijn, Marthc De Spegeleir, Rik Van Schil, Juul Kef pens, Gaston Theuninck, Koos Van der Kaaij en Jos P<! broeck. En van 20 tot 29 oktober stelt Roland Descrrano brons juwelen tentoon, Antoon Torrekens schilderijen en datdoi ook Gerrit Verhellen. het Koninklijk Hof. Diefstal Verleden woensdagnacht werd ingebroken bij Jozef Van Gijseghem te Hofstade in de Anjerstraat 3. Dc dieven ver dwenen spoorloos met een luttele som geld. Erembodegem Geschenkenbeurs samenzijn. Iedereen welkom. Voetbal thuis Patro. Subsidies Aalsterse Derde Wereld-, Vredes- cn Mensenrechtenorj nisaties kunnen aanspraak maken op het bekomen van« stadstoelage. Die verenigingen moeten dan wel hun zetek hoofdactiviteit te Aalst hebben. Dc toelagen dienen op de daartoe bestemde formulicfl aangevraagd te worden. Dc formulieren zijn te bekomen op de dienst Ontwikkeliig amenweriking, Kapellestraat 15 te 9300 Aalst, tel. 053/77.11 toestel 317... Belangrijk: aanvragen worden ingewacht tot! oktober 1989. Na die datum worden geen aanvragen mP aanvaard. Nieui 10.4J ARD- -1! oren Fora land 16.40 17 2= 18.00 Duck n.i:n 22 10 Miam Psyct undS aktue: ekedt

De Voorpost | 1989 | | pagina 14