W VW Hamme kansen aan de lopende band Wanneer gaan de kansen verzilverd worden Aanvallend Brugge vloert Beveren in de aanvangsminuten Na wedstrijd Aalst-Eeklo Hugo Aerts Aalst voldoende hersteld van morele klap 17de O )ergwai ;en grot er zatej e tweed prachd sfst 181 ;n vanj 'PORT over dat met >hede nog i r op i een w; ;Itochtt ïgen kt klubsi indclaa eniging ■t sekrei nunstei klub, K e, Hcki mbergt .29. 1 kttub*1 Hamme - Wielsbeke 1-0 F Beveren - Club Brugge. Waaslander Buyens in duel (Iv) Het was jaren geleden dat lub Brugge op Freethiel de die buit kon meepakken en «iner Leekens stuurde met ie wetenschap in het achter- oofd zijn troepen onmiddel- ijkvoor het Beverse doel. De tak resulteerde trouwens tijwei onmiddellijk in een erste bezoekend doelpunt en diteraf kon Beveren nog lechts evenwicht in de wed- irijd brengen. Het verdiende lelijkspel kwam er niet. Ongeveer 9000 toeschou wers rond het gladde Freet- ielgras kregen negentig mi lten lang werkvoetbal. Voor let echte spektakel ontbraken venwel de hoogstandjes. Brugge startte nochtans irmidabel en enkele sekon- en na het eerste fluitsignaal an Van den Wijngaert was nelman Rosez al bij de bal. ^veren snakte naar adem en tagge kneep door. Na 9 mi- Men en een grootse save van °sez kwam Brugge trou ws al op voorsprong toen tn verre vrijschop door luerter via de vingertoppen 'an de Beverse doelman de etten vond. Beveren stond aangeslagen •aar een toen superieur tagge vergat af te maken. 'e toeschouwers kregen die erjte helft nog nauwelijks Jfetaakel en de doelmannen betalende toeschouwers. Na de koffie wisselde Rik Pauwels de ontgoochelende - later bleek de Limburger een achillespeesblessure te hebben opgelopen - Julien Lodders voor de Nederlander Van Vossel. Het was toen Beveren dat de wedstrijd naar zich toe trok en Brugge had echt moeite met de taktische ingrepen rond geel en blauw. Beveren kreeg trouwens in dat eerste kwartier van de tweede helft de beste kans van de wedstrijd toen Van Kessel een stevig inzetten van Van Britsom niet kon binnen- koppen. De toen verdiende gelijk maker zette Brugge aan om de kleine voorsprong anders te gaan verdedigen en de Westvlamingen vonden in Franky Vander Eist de ware 'boemerang' op het midden veld. Vander Eist kwam trou wens erg dicht bij een tweede Brugs doelpunt maar alweer stond een verbluffend sterke Dirk Rosez op de goede plaats. Nadien bleef het bij stevig inzetrijk voetbal maar de toeschouwers vonden slechts in de kleine voor sprong van Club de nodige spankracht om hun negentig minuten vol te maken. Beveren speelt zaterdag avond op het Lisp waar het de doelpuntenmaker van weleer Viscaal terugvindt. De jonge Nederlanders van nu hebben in ieder geval al iets om zich aan op te trekken. SK Beveren - Club Brugge, aktie (Iv) Bruggeling Van Kessel in Het zal bijna een wonder heten, indien VW Hamme in deze kompetitie nog zoveel kansen afdwingt. Het West- vlaamse Wielsbeke werd vori ge zondag bestendig voor hete vuren geplaatst. Om de ha verklap verscheen een Hamse voetballer in het bezoekende doelgebied. Telkens maakte de aanhang zich op om te juichen, maar elke keer, of bijna toch, werd het een jam merlijke teleurstelling. Peter Van Calenbergh bijvoorbeeld kreeg minstens vier open kan sen. Ook een paar van zijn kollega's kregen de bal niet eens tussen lat en staken. Het enige doelpunt van de partij kwam na acht minuten tot stand. Robbie Smet werd er de maker van, maar de haarscherpe voorzet kwam van de voet van Van Calen bergh. Wie dacht dat metéén het sein om nog meer treffers op groen stond, moest zich vaak op de billen kletsen. Zoiets maak je niet iedere week mee, zegde een deels teleurgestelde trainer De Roos. 'Als ik spreek over echt glasnost-heldere kansen, dan overdrijf ik niet. We konden de bezoekers een pandoering gegeven hebben waarvan ze de eerste dagen niet goed wa ren. Zelf zijn we nooit in de problemen geraakt. Ik meen dat we doorlopend de baas zijn geweest en grotendeels werd het koncept uitgevoerd zoals het was voorgeschreven. Ik bedoel daarmee dat we vaak infiltreerden langs de flanken en de bezoekende stellingen bestookten. Over de verrichting ben ik niet on tevreden. Op dat vlak kan ik de spelers met een 'goed' kre- diteren. Wielsbeke was geen moeilijke opponent. Hun ver dediging kon je makkelijk omzeilen en om de haverklap verscheen iemand van ons oog in oog met de Westvlaam- se portier. Vertrouwen Niemand in Hamme hac een slecht woord over de ver richting van Peter Van Calen bergh, wellicht was hij ook de meest geciteerde voetballer. 'Ik kan mij voorstellen dat ik kijkers de stuipen op het lijf joeg, zegt Peter. Het is moeilijk om over mezelf een waardeoordeel uit te spreken. In de eerste helft presteerde ik niet briljant. Na de koffie ging het een stuk beter. Ik werd vaak eigenaar van de bal en dat kwam doordat de mid denlinie vruchtbaarder werk leverde. Over de eerste kans die ik onbenut liet, maakte ik mij niet onmiddellijk druk. Toen mij dat een tweede keer overkwam, begonnen de ze nuwen parten te spelen. Je kan je voorstellen hoe ik mij voelde toen mij een derde en vierde misbaksel overkwam. Ik hoorde het publiek moppe ren en begreep hun reaktie. Naarmate de match naar zijn einde liep, vreesde ik om ak- ties te ondernemen. Ik prijsde mij gelukkig dat we uiteinde lijk overeind bleven en die verdienste kunnen zij die het middenveld en de defensie uitmaken voor hun rekening nemen.' In de Hamse kleedkamer klonk na afloop toch gejuich. Dat mocht, want buiten die reeks van verkeken kansen mocht de vierdeklasser de eer van een verdienstelijke ver richting opeisen. Er was wel de jammerlijke melding dat er voorlopig van een wederoptreden van Ar nold Van Puyenbroeck geen sprake is. Hij sukkelt met een onwillige achillespees. Allicht biedt een heelkundige ingreep enige uitkomst, maar de voet baller in kwestie is daar niet zomaar voor te vinden. VW Hamme - Wielsbeke 1-0. Van Caelenberghe stormt op het doel af (vh) (e.g.) VW Hamme - Wielsbeke 1-0. Doelman Verhaeghe kan tussenkomen voor Coucke of Van Caelenberghe gevaarlijk kunnen zijn (vh) De Voorpost - 13.10.1989 - 17 Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05Z21.40.60 Eendracht Aalst - Eeklo 0-1. Moortgat in duel met Patrick De Moor. Heelwat insiders beweren dat Aalst nog moet ontbolsteren (da) Eendracht Aalst - Eeklo 0-1 SK Beveren - Club Brugge. Carl Massagie is uitgeschakeld, maar ook zijn tegenstander neer (Iv) SK Beveren - Club Brugge 0-1 Eendracht Aalst blijft voor eigen publiek zwakke resulta ten boeken. Verlies tegen Zwarte Leeuw, een krappe zege tegen Berchem, na een strafschopdoelpunt, en nu re cent opnieuw geklopt, dat zijn uiteraard zaken om de harten van de trouwe supportersaan- hang niet op te warmen. Een dracht etaleerde o.i. nochtans een bekijkenswaardige eerste helft, wist een drietal reële kansen af te dwingen, maar kon die niet verzilveren tot grote ontgoocheling van de ruim 7.000 toeschouwers. Toen na de kampwisseling Aalst voor een voldongen feit was geplaatst na de schitte rende vrije trap van ex-Aal- stenaar Ronald Van Peteg- hem - een knap stukje van traptechniek - kroop duide lijk de onrust in het plaatselij ke team. Het miste tijdens het tweede wedstrijdgedeelte de nodige morele kracht om die achterstand minstens op te halen. Eeklo van zijn kant bleef uitermate kalm voetbal len, en kon zelfs toen Aalst op het middenveld begon af te zwakken nog voor enig gevaar zorgen in de Aalsterse achter tuin. 'We hebben na de min dere wedstrijd tegen Sint-Ni- klaas eens ernstig gepraat met de jongens en hen extra ge motiveerd voor de ontmoe ting tegen Eeklo, zelfs de voorzitter is nog tussengeko men en heeft mijn poulains bemoedigend aangesproken, dus qua voorbereiding was al les o.k. Volgens mij ligt het aan het feit dat we het scoren hebben afgeleerd. Als het bij voorbeeld 2-0 aan de rust is, dan achten we ons mager be loond. Maar als niet gescoord wordt dan staat men als trai ner werkelijk machteloos. We hebben een ganse week ge werkt als de meest professio nele ploeg, maar als men de kansen laat liggen in het voet bal, dan moet men er aan. Dat is een geschreven wet. We moeten en kunnen niet anders dan volop verder wer ken en hopen op wat meer geluk bij het afwerken', aldus oefenmeester Van Mal- deghem. De Aalsterse coach gaf grif toe dat bepaalde spelers die per in de tweede helft een nervositeit aan de dag legden, terwijl een paar andere Aal sterse akteurs de armen lieten zakken. In het andere kamp stond trainer Johan Ballegeer te glunderen van geluk. 'Men zou voor minder. Een sterke thuisploeg als Aalst voor een voldongen feit plaat sen. Het is niet aan eenieder gegeven. Ik denk dat we de tweede helft een paar kansen kregen om Aalst definitief af te maken. Maar dat hebben we een beetje verzuimd. Bo vendien ketste een schot van De Vlaeminck tegen de bin nenkant van de paal weer in het veld. Aalst heeft natuur lijk veel gedrukt, maar miste vooraan voldoende efficiëntie om ons kompleet te kunnen verrassen. Aalst heeft zijn ti- telambities nog niet kunnen waarmaken, maar dat is na tuurlijk de zaak van mijn kol- lega Van Maldeghem. Twee keer verliezen voor eigen pu bliek, dat doet zeker zeer voor een dure ploeg, die bij de start van de kompetitie als de favoriet nummer één werd afgeschilderd.' De thuisnederlaag tegen Eeklo is alleszins lang blijven nazinderen bij de Eendrachtaanhang in de loop van de week. Sommige fanatieke supporters zijn nu plots gaan twijfelen aan de werkelijke waarde van al die aangekochte vedetten, terwijl anderen al het hoofd eisen van oefen- meester Van Maldeghem. Die blijft er echter kalm bij. 'We moeten nu plots niet gaan panikeren, aldus de Eendrachtcoach. Iedere wedstrijd bepalen we het spel en weten doelrijpe kansen af te dwingen. Alleen de efficiën tie ontbreekt. Het scoren van de broodnodige doelpunten. Eens dat dit lukt ben ik er van overtuigd dat we in de goede baan liggen.' Van Maldeghem onderschat de uitstap naar Geel niet. 'Een stevige ploeg die voor eigen publiek tot huzarenstuk jes bekwaam is. Een niet te onderschatten tegenstander. We moeten er maar flink tegenaan gaan. Er is geen andere keuze, wel wetende dat men te Aalst ongerust begint te worden. Ik heb in de loop van de week eens rustig gepraat met de spelers en die schijnen ook te beseffen waar het paard gebonden ligt', aldus nog Van Maldeghem. Aan de Ajuinen nu zaterdagavond om te bewijzen of ze die jongste nederlaag al voldoende verteerd hebben. In de kleedkamer van de bezoekers heerste er uiteraard doUe vreugde na de nipte zege tegen Aalst. Oefenmeester Johan Ballegeer: 'Ik ken de sfeer op Eendracht Aalst en ik had de opdracht gegeven kalm te blijven en niet te veel te luisteren naar het publiek. Ik had ook geen enkele speler opdracht gegeven om Lozano of Poortvliet van dichtbij te bewaken. Als men op zulke klassespelers een man plakt dan verliest men aanvallende kracht. Met 0-1 komen' winnen op Aalst is voor mij uiteraard een schitterende zaak. Roald Van Peteghem zat nog na te glunderen over zijn doelpunt uit een vrije trap. Voor de man die twee seizoenen geleden nog de shirt van Eendracht omgordde was de vreugde dubbel en dik. 'Ik zag dat De Schrijver het acht belemmerd was door zijn eigen opgestelde muur en Kon de bal laag voorbij de uiterste man in de muur plaatsen. Godfried Moortgat, nog een man die te Aalst enkele seizoenen het wel en wee meemaakte, had na de wedstrijd volgend kommentaar: lec^sch jen zeer begaafde ploeg, maar momenteel vinden die vedetten elkaar nog niet zo best. Ik denk wel dat Aalst tot betere resultaten in staat is, en dat zal wellicht in de loop van de kompetitie nog aan het licht komen, eens dat ze de afgedwongen kansen zullen kunnen verzilveren.' Stephane De Maere, die door de onbeschikbaarheid van Limpens meer als libero opereerde was o.i. een van de betere spelers op het veld. 'Eeklo heeft verstandig ge speeld. De bal achteraan rondspelen, wachten tot we aanvallen en daarna proberen een tegenaanval te lance- ren. We laten echter vooraan teveel kansen onbenut en als puntje bij paaltje komt, krijgen we achteraan de kous over de kop.

De Voorpost | 1989 | | pagina 17