Dendermondse jeugd verdient meer krediet Dirk Van Renterghem Hattrick voor Arm Temse Sint-Niklaas verdiende meer Lebbeke blundert te veel Opnieuw te licht bevonden Verdiende zege voor Sparta Rapide Lebbeke fysisch een sterk team 18 - 13.10.1989 - De Voorpost GROEP GE CUYFcS FC Boom -St.-Niklaas 2-0 K.A. V.D. - Olsa 0-0 Dendermonde kon tegen Olsa Brakel niet tot het uiter ste gaan. Het beschikt blijk baar niet over de wapens om een opdracht helemaal af te maken en zoekt de oorzaak hiervoor in een rijtje gekwet ste voetballers. Tegen Olsa moesten jongeren de taak van de ouderen overnemen wat niet het verwachte rendement opleverde. Het publiek liet vaak kritische geluiden horen. 'Het is ondankbaar voor jongeren om zomaar voor de leeuwen te worden gegooid, zegt oefenmeester Toon Pfaff. Bij een eerste mislukte baltoets wordt gemord achter de omheining en dat jaagt hen voor de rest van de speelduur vaak de daver op het lijf. We moeten roeien met de riemen die we hebben en ik meen dat we het er niet slecht vanaf brengen. Niemand keek op een inspanning en waren we de dominerende ploeg. Om een stevig team als Olsa in verlegenheid te bren gen, moet je goede papieren voorleggen. Dat is meteen een tip voor de teams die er nog niet tegen geknokt hebben.' 'Het geluk liet ons voorze ker in de steek, oordeelt voor zitter Jef Nijs. Niettemin be reiken we met een gehandi capt team nog een degelijk peil, wat het vertrouwen in de toekomst aanwakkert. Philip Segers en Hugo De Schrijver blijven wellicht nog een paar weken onbeschikbaar. Voor Dirk Van Nieuwenhuyse wordt het kerstmis vooraleer hij er weer bij zal zijn. Daar- gint. We kunnen alleen hopen KAVD is in elk geval niet huis punten verliezen moet in bij komt dat Guy De Baere dat we niet te veel terrein aan prestaties bezig die voor eerste orde vermeden zondag over acht dagen een verliezen in konfrontaties te- de aanvang van de kompetitie worden, schorsing van twee weken be- gen titelpretendenten.' werden vooropgesteld. Aan (e.g.) Olsa Brakel 0-0. Marco Pfaff krijgt de bal voorbij drie tegenstanders (vh) Kallo - SK Lebbeke 3-2 KA VD-Olsa 0-0. Ook de snelle De Visser werd gedeeltelijk aan banden gelegd (vh) Eine - Robur Moerzeke 3-0 Omgang hebben met Ro bur Moerzeke en zijn sponta ne klubleiders doet ongewild sympathie rijzen. Jouw vast stelling is dan dat je te maken hebt met een vereniging die zich in een tijdspanne van jaren heeft opgewerkt dankzij de inzet van vele mensen die hun vrije tijd opofferen aan een ideaal. Robur is thans opgeklommen tot de hoogste provinciale afdeling. Nooit eerder in de geschiedenis werd zo'n top bereikt Of men zich zal kunnen handhaven begint zo stilaan twijfelachtig te worden. Eén punt uit zes matchen is niet van aard om de toekomst optimistisch te gemoet te zien. Mogen we klare wijn schenken Ons inziens ontbreekt het de neo-eersteprovincialer aan een afdoend potentieel om zich op het hoogste provincia le vlak te handhaven. Dit is geen kritiek, maar een loutere vaststelling. Het heeft geen zin om iemand een steen te werpen. De realiteit is dat het verschil tussen tweede en eer ste provinciale groter is dan men in Moerzeke had gedacht. Had men dan geen sterkere voetballers moeten aanwer ven? Waarschijnlijk wel, maar koken kost geld en risi- ko's nemen doet Robur Moerzeke zeker niet. In de huidige omstandighe den kan men alleen roeien met de riemen die voorhan den zijn. Oefenmeester René Verniers kan geen ijzer bre ken. Hij doet zijn best en brengt het sterkste team in lijn. Maar wanneer je telkens te maken krijgt met een oppo nent die sterker gewapend is, word je voor een voldongen feit geplaatst. Dat is de reali teit. Jammer voor Robur Moerzeke dat nog steeds op betere tijden kan hopen. Je weet maar nooit. Een kente ring blijft mogelijk. De won deren zijn de wereld niet uit. (E.G.) Het is al een paar weken geleden dat SK Lebbeke een overwinning behaalde. Vori ge zondag ging de Konkel- goedploeg de boot in bij het Wase Kallo. Binnen de kort ste keren werd blauwwit op een 2-0 achterstand geplaatst. 'Oorzaak voor het eerste doelpunt was een dekkings- fout in onze rangen, zegt oe fenmeester De Berlanger. Dergelijke dingen mogen je niet overkomen. Bij de twee de treffer ging onze keeper niet helemaal vrijuit. Hij pro beerde de bal te plukken daar waar vuistwerk op zijn plaats was geweest. Voor de rust realiseerden we de aanslui tingstreffer, wat de enige po sitieve melding is die ik over de eerste helft geven kan. Tijdens de pauze werd een hartig woordje gesproken en na de hervatting gingen we beter voetballen. Twintig mi nuten hebben we het over wicht afgedwongen wat overi gens in de gelijkmaker resul teerde. Ik moet eerlijkheids halve zeggen dat het hier om een owngoal ging die er even wel kwam nadat Dirk De Vliegher de opponent lelijk op de huid had gezeten. Door dat doelpunt kregen we dus uitzicht op een puntendeling of misschien meer. In het slot van de match lieten we ons opnieuw op een tekortkoming betrappen. Meteen was het hek van de dam. Ik meen dat we agressiever te werk moeten gaan. Vooral in de middenlinie reageren we hopeloos zwak. Drie spelers liepen erbij voor spek en bo nen. De namen hoef ik niet te Te zware cijfers voor de geel-blauwe aanhang die net als de Boomse thuisploeg met Superclub-reklame op de shirts liep te voetballen. Boom had zelfs heel wat res- pekt voor de neofieten in tweede afdeling want het ver liet in de eerste periode maar zelden de defensieve stelling. Sint-Niklaas telde met Quin- telier en Cornet weer de beste individualisten van het terrein en het was dan ook niet ver wonderlijk dat Joris Cornet in de eerste helft de beste kans uit de wedstrijd aan de voet had. Zijn schot werd evenwel door doelman Vekeman met klasse uit doel gehouden. Het zag er naar uit dat deze min dere eerste helft zonder doel punten zou zijn afgesloten maar dat was zonder Dirk Goossens gerekend. Deze liet op de 44e minuut nog een van zijn flitsen zien en meteen was doelman Laurs geklopt. Da niel Maes die Goossens tot dusver goed uit de wedstrijd had gehouden kon het ook niet begrijpen dat deze ene maal dat Goossens hem te vlug af was genoeg bleek te zijn voor een doelpunt. In de tweede helft kwat Sint-Niklaas vooral door i stuwende kracht van Johj Cornet, vakkundig bijgesta^ door Bart De Waele, betert de wedstrijd. Boom ondr druk en er mag een hele kapt kaarsjes gebrand worden d de bezoekers niet langszi kwamen. De Ier Byrne konaj zelfs doelman Vekemans biji staan op de lijn want ander; stonden beide teams toch not gelijk. Dat was op een kop stoot van lange Erik Lacroit Een doelpunt hing in de luck maar het viel voor Sint-N klaas langs de verkeerde kaal Een opgerukte Balis zwiept de bal voor doel waar de pt ingekomen Matheus ongehw derd kon inkoppen via Ik lichaam van Dirk R Wachter. Een aangeslagen Sint-N klaas kapituleerde en thuisploeg kon zich zelfs i luxe veroorloven om Ronn Martens voor het eerst in da kompetitie tussen de lijnen k! brengen. Sint-Niklaas vet diende dus wel wat meer djj dit verlies bij FC Boom dati; alleen leider is geworden inè tweede afdeling. Kallo - Rapide Lebbeke. Keeper Rijsbrack kan deze gevaarlijke aktie van de jonge De Vliegher stoppen (Iv) Lebbeke - Sombeke 1-0 Neo-derdeprovincialer Ra pide Lebbeke kan knokken. Tot die vaststelling kwamen we tijdens de wedstrijd tegen Sombeke. In de eerste helft waren de beide teams mekaar waard. Na de hervatting dreef de olie boven. Lebbeke dwong het overwicht af, maakte een vuist langs Gino Ringoot, Benny Rogiers en Ronny Willaert en zou scoren in de slotminuut langs Dirk Raes. 'Met 9 punten uit zes wed- van de titel de reeks suksessen willen verder zetten. Het kan dat we vroeg of laat de weer- bots krijgen, maar intussen pakken we punten en zijn we hoog opgeklommen in de al gemene rangschikking. Zelfs de ferventste optimisten had den een dergelijke gang van zaken allerminst verwacht. Hoewel in kleine cijfers uitge drukt, meen ik dat we tegen Sombeke een verdiende zege behaalden. Tijdens de tweede helft waren we meester van de situatie. Dirk Raes plaatste het orgelpunt en zorgde met één dat er na afloop een fees telijke stemming in de kantine heerste. Ik hoop dat we deze weg nog lang kunnen bewan delen. Of we zondag in Loke ren zullen standhouden, is uiteraard een open vraag. (e.g.) Buggenhout - Wieze 1-0 De winst werd met het kleinste verschil uitgedrukt, maar ze is in elk geval ver diend. Dat besluit trokken Buggenhoutse klubleiders na afloop van de wedstrijd tegen Wieze. Na zeven minuten kwam de thuisploeg tot sco ren langs Koen CaUaert, één van de vele jongeren die het team van de derde provincia- ler momenteel verenigt. 'Ze verenigen zich rondom ouderdomsdeken Mare Van der Jeugt die als 'patron' fun geert. Zijn ervaring heeft een gunstige invloed en schenkt vertrouwen. We kregen kan sen waarvan er jammer ge noeg verschillende naar de knopp>en werden gedaan. Jon geren maken op dat vlak nog al eens jeugdzonden en ons team staat daar momenteel bloot aan. We stellen in elk geval een gunstige evolutie vast en streven in deze kom petitie een behoorlijke rang schikking na. Als (clubleiding van een ambitieus Sparta ge ven we de jeugd nu de gele genheid om zich in te burge ren. Het is evident dat we in de toekomst meer van hen verwachten. Wat ook de af loop mag zijn, niemand in Buggenhout zal kunnen zej gen dat we talent onbenu laten of uitschakelen voor aleer zij de kans kregen a hun kunnen te tonen.' De sfeer is overigens aj goed bij Sparta. Tegen Wiea werden zo'n 200 ingang! kaartjes aan de man gebracto en dat is voor een derdepro vincialer die momenteel di rol van middenmoter ver tolkt, niet slecht. Bazel Vrede Best Quiévrainvlucht zondag 8 oktober 15 oude: 1. Alfons Eeckclaert (1073 m), I Louis Truyman. 3 Cyriel De I>; cker en zoon, 4. Cyriel Rottier# zoon, 5. Jan De Clerck. 41 jonge: 1. Alfons Eeckelaert (1073 m). 2. Robert Van Bogaert 3. Roger Van Buynder 4. Louis Truyman 5. Roger Van Buynder. Cu* noemen. Zij die het zijn zul- strijden hebben we allerminst len er deze week van langs reden tot klagen, meent klub- krijgen, aldus een ietwat ont- leider Eddy Van Overstrae- stemde oefenmeester. ten. We hebben gemotiveerde voetballers die na het winnen Francs Borains - Eendracht Zele 3-6 Eerste provinciale Temse - E. Meldert 0-0 Het tij moet nu écht gaan keren bij KSV Temse want anders zou het wel eens kun nen zijn dat bestuur en bege leiders als enige supporters overblijven in de Schoolstraat bij de thuiswedstrijden van blauw-wit. Vooral de ploeg- opsteiling roept enige vragen op als we zien dat Jan Pieters nog altijd een meer verdedi gende rol toebedeeld krijgt, terwijl ook Snijkers en Ver- schaeren eenzelfde lot toebe deeld zijn. Geen wonder dus dat Patrick Waem en Guy Rodrigo prediken in een woe stijn van tegenspelers die als in een zetel naar Temse kun nen afzakken. Het bange af wachten van Temse, dat zelfs indien het in de aanval trekt nog drie verdedigers rond één bezoekende spits houdt (Roe- landt), geeft een goed beeld van hoe bang Temse wel is te verliezen. Het vergeet even wel dat het op deze manier niet kan winnen en dat is in de rangschkking al vrij duidelijk zichtbaar. Krampachtig houdt Temse zich schuil aan de staart van de middengroep. Snelle bezoekers Van bij de start was het duidelijk dat Meldert snelle intenties had. Vooral op links opereerde Rik D'Haen met snelle rushes en op de tweede minuut ontsnapte de thuis ploeg aan een bezoekend doelpunt toen D'Haens voor zet net niet door Roelandt kon worden binnengekopt. Deze ernstige waarschuwing bracht dan toch vrij vlug Jan Pieters op rechts na een lange spurt waarbij hij zijn verdedi gende stelling diende te verla ten. Dat de rest van de ploeg geen geheel vormt werd al duidelijk toen Jans voorzet zonder enige moeite kon ge pakt worden door doelman Tonnelier (vorig jaar Rapide Lebbeke, 4' provinciale) die een sterke indruk naliet en altijd goed ingreep waar het moest. Enkel een losgelaten vrije trap op het kwartier van Verschaeren kon hem verwe ten worden. Doch van deze gelegenheid wist Temse ook niet te profiteren. Na een halfuur wedstrijd eindelijk nog eens iets hart verwarmends met een af standsschot van Floris Ver- straeten na aandringen van Snijkers en een voorzetschot van dezelfde Snijkers dat op de dwarslat dwarrelde. Met een mooie poging van bezoe ker Roelandt eindigde deze flauwe eerste helft, waarin aanvallend weinig te zien was bij de thuisploeg en de snelle bezoekende ploeg zeker nog niet kansloos mocht worden geacht. Dat-kwam dan ook tot ui ting in de tweede periode waarin Meldert zonder omkij ken het eerste kwartier be heerste. Achtereenvolgens hadden Roelandt, Van Den Driessche en Rossignol een enorme kans aan de voet maar de afwerking lijkt de zwakste kant bij Meldert want alle pogingen liepen op een sisser uit. Gelukkig voor de thuisploeg die de vaardige be zoeker Rudy Roelandt maar moeilijk aan banden kon leg gen. Deze Roelandt was té persoonlijk want anders wa ren uit zijn akties zeker doel punten gesproten. Nu kon Temse de nul op het bord houden en in het tweede kwartier van de twee de helft langs Patrick Waem toch eens de neus aan het venster steken. Patricks voor zet ging evenwel langszij en ook de kopstoot van Guy Ro drigo belandde in de handen van een uitstekend opgestelde doelman Tonnelier. Bij Tem se werd dan voor het laatste kwartier Verschaeren nog ge wisseld voor Smet maar ook dat bracht geen diepgang in het spel. Toen Meldert tevre den was met het scoreloos gelijkspel bloedde de wed strijd volledig dood en gingen ontevreden thuissupporters onvoldaan naar huis. (m.s.) Een beresterk Eendracht Zele is enigszins onverwacht met de volle buit uit Francs Borains teruggekeerd. Mede door de hattrick van Dirk Van Renterghem boekten de trico lores bij de doodgeverfde Waalse titelkandidaat een merkwaardige uitslag. Een achttien minuten du rende lichtpanne vlak na het eerste doelpunt van Dirk Van Renterghem bracht de Zeie naars niet uit balans. Integen deel zelfs. Het spel was nau welijks hernomen toen een op dreef zijnde Van Renterghem met een prachtdoelpunt de voorsprong verdubbelde. Het werd zelfs 0-3 wanneer Stefan De Wolf doelman Mandugliu met een schot in de kruising te grazen nam. Terend op een 1- 3 rustscore mocht Dirk na de pauze zijn opportunisme bot vieren met een derde treffer. In de slotfaze bood hij Mare Palmaerts nummer vijf aan. Toen genoot Dirk een ver diende applausvervanging en nam Filip Seymortier met sukses de rol over van zijn voorganger. 'De spelers hebben met dit schitterend resultaat vrijwel iedereen maar ook mezelf verrast', gaf trainer Rudi Ha- leydt na afloop spontaan toe. Francs Borains herbergt heel wat talent en routinerijke spe lers. Ze bleken nogal indivi dualistisch ingesteld. Vermits we wisten wat ons te wachten stond maakten we de voorbije week werk van de voorberei ding. Het verloop van de wed strijd kon nauwelijks beter. Alhoewel de Walen bestendig op achtervolgen aangewezen waren poogden ze negentig minuten lang het tij te doen keren. Dat is hen niet gelukt. Bij Eendracht stond een ploeg kameraden op het veld die bereid waren te knokken voor de overwinning. Even vreesde ik koncentratieverÜB toen de wedstrijd werd onder broken door een lichtpaar* Gelukkig scoorden Van R» terghem en De Wolf belanf rijke doelpunten waardoor i rush naar de overwinning te vorm kreeg.' Lede - Izegem 1-1. Franky Piscadoor maakte in de vierde minuut het openingsdoelpunt, (da)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18