Kieldrecht en White Boys i schuiven dichterbij Selekties De Voorpost - 13,10.1989 - 19 Vierde provinciale Waasland Verrebroek - SK Lokeren. Doelman Goossens (Verre- broek), de held van de wedstrijd, grijpt weer gepast in (Iv) stekend keepende thuisdoelman Johan Bastijns niet tot een knieval brengen. Na de rust drukte Hamrae ook nog zijn stempel op het gebeuren maar zonder de plaatselijke af weer echt in verlegenheid te bren gen. De thuisploeg plaatste daar tegenover enkele vloeiende akties waarop de bezoekers moesten passen. Toch was de eerste grote kans in de tweede helft voor Ham- me met Rudy Quintelier maar Bastijn redde niet alles. Hij zette vlug een tegenaktie op het getouw en daaruit ontstond dan het twee de thuisdoelpunt. Het ging naar Kris De Laet die Bert Canfeyn bereikte die op zijn beurt kon besluiten via de binnenkant van de paal, 2-0 na 62 minuten. Wel dient gezegd dat Hamme op dat moment met tien verder moest wegens de uitsluiting van Van der Stockt na twee gele kaarten. Dat was er teveel aan want Rupelmon- de kwam opzetten en scoorde zelfs nog twee maal. Een eerste keer in de 70e minuut wanneer Wim Laureys op rechts kon voor trekken en Benny Van Cleemput in één tijd met sukses overnam en het vierde en laatste doelpunt van de voet was van Kris De Laet die ook al als uitblinker alleen door kon gaan op een counter en doel man Quintelier kansloos liet. 4-0, Meerdonk - Daknam 3-3. De Daknamse spelers waren op achtervolgen aangewezen (Iv) Meerdonk - Daknam 3-3. Meerdonk begon in paniek te voetballen bij 3-2 en Daknam kon nog gelijkstellen (Iv) Zes speeldagen zijn we ver in tae reeks en de zoveelste her- poepering is weer een feit VK Tielrode werd immers een tal* toegeroepen op het veld van Sint-Niklase White Boys die "lf fors komen opzetten in de rangschikking. Daar waar ook Kieldrecht zich situeert na een Prachtige zege in de Eksaardse Kanondrccf. SK Lokeren lost de kopgroep door een verrassende nederlaag in Verrebroek waar de plaatselijke ploeg nu een tweede sukses op rij weet te behalen. Wie volgende week ook bij de hoofd rolspelers wordt verwacht zijn de jongens van Rupelmonde. Na de wat mindere aanhef lijkt niets hen nog te kunnen stoppen en dat ondervond VK Hamme aan den njve. Hoogcinde en Sinaai deel- den de punten en blijven dus op pos' en hetzelfde kan gezegd wor den van Meerdonk en Daknam die in een spektakelstuk de pun ten deelden In Waasmunster leek Straatje Stekene ook tevreden met een puntendeling maar wat 8»egd van Moerbeke! Verleden seizoen lang in running voor de Wel staan de suikerjongens nu op nen weinig benijdenswaardige hatste plaats. De hoogste tijd om kar te keren na de smadelijke thuisnederlaag tegen Sint-Pauwels dat zelfs een half dozijn suikerbie ten in de plaatselijke netten kon deponeren. Sparta Waasmunster 1 Straatje Stekene 1 I De thuisploeg liet in deze wed strijd enkele wenkende kansen onbenut en kon dus geen aan spraak maken op de zege die ze wel verdiend had. Vooral in de eerste helft moest het verschil ge maakt zijn door ondermeer Van Hoorde en Van Haver. Er viel wel een doelpunt te worden genoteerd maar tegen het spelbeeld in viel dat langs de kant van de bezoe kers. Na de rust dan opnieuw Waasmunster dat via het duo Van Hoorde-Van Haver een hele korf kansen kon afdwingen. Toch dien de gewacht tot een kwartier voor tijd alvorens thuistrainer Walter Van Haver de juiste opening vond om zijn ploeg langszij te brengen. Dat gebeurde na een geharrewar en nadat Van Hoorde op zijn beurt de paal had getroffen. Rupelmonde 4 VK Hamme 0 Ondanks het feit dat deze wed strijd gelijkopgaand kon genoemd worden toch een ruime en ver diende zege voor de thuisploeg onder leiding van een uitstekende Bert Canfeyn. Reeds na 20 minu ten in de eerste helft kwam Rupel monde op voorsprong. Een verre voorzet van Kris De Laet werd door Wim Laureys met sukses overgenomen. Pech nadien voor de Hamse bezoekers die doelman Christiaan De Donder moest ver vangen door Guy Quintelier. Toch kon Hamme zich nog fel doorzetten in het verdere verloop van de eerste helft maar hoe Van Buyten en Rudy Quintelier zich ook inspanden, zij konden de uit- harde cijfers voor een moedig VK Hamme dat enkel in de af werking overbluft werd door de thuisploeg. E. Verrebroek SK Lokeren Het is dus geen eendagsvlieg geworden voor Verrebroek want na de mooie zege van verleden speeldag klopten de geel-blauwen nu ook het hoog aangeschreven SK Lokeren. De wedstrijd zelf si tueerde zich ten volle in de eerste periode waarin ook alle doelpun ten te noteren vielen. Reeds na vijf minuten trof een klaarkijken- de Joris De Witte al raak voor de thuisploeg en nog eens vijf minu ten later bezorgde dezelfde speler zijn ploeg een ideale uitgangsposi tie door een tweede maal te scoren. Doch wat een ommekeer was het wanneer SK Lokeren langs Danny De Smit nog voor het kwartier verstreken was de gelijk makende doelpunten kon aante kenen. Dit na twee hoekschop pen. Nadien zou thuisdoelman Thierens, die een sterke indruk naliet, nog op zijn tellen moeten passen op aandringen van bezoe ker Van Kerschaever maar toen de rust in aantocht kwam was het toch Verrebroek dat opnieuw aan de leiding kon komen met een nieuw doelpunt van Joris De Wit1 te. Ditmaal met een knap af standsschot dat de bezoekende doelman Ben Omar volledig ver raste. Na de rust bleven doelpun ten uit maar was er niettemin nog 'VAlltKi: Verrebroek - SK Lokeren. SK Lokeren bleef drukken op zoek naar de gelijkmaker die er nooit kwam. De ontgoocheling was groot (Iv) tiet roer over bij de Sint-Niklase ploeg wegens het onbeschikbaar zijn van trainer Patrick Beylkens (operatie). Het werd meteen voor het nieuwe duo een sukses tegen de leiders uit Tielrode die net als de thuisploeg trouwens een ietwat afwachtende houding aannamen. Toch waren de betere kansen voor de thuisploeg. Op de 20e minuut had Rooms pech toen zijn schot afweek maar alsnog door doelman Caluwaert kon gered worden. Op een center van Yves Van de Neu- cker kon nadien De Roeck alleen voor doel verschijnen maar op nieuw werd het niets voor White Boys wanneer De Roeck naast kopte. Ook Chris D'Haen van de thuisploeg miste nog een tweetal kansjes zodat de rust met een blanco stand tijd bracht voor nieu we ideeën. Die kwamen er ook wanneer Tielrode nu het initiatief nam langs Franky De Keyzer die een voorzet-schot via de dwarsligger terug in het veld zag slagen. Ook De Puysseleir en Nelis mengden zich vooraan in het debat maar Tielrode blijkt een ietwat mindere trefzekere periode te hebben want ook zij konden de plaatselijke doelman niet meer kloppen. Wan neer iedereen zich dan al bij een scoreloos gelijkspel verzoend had viel dan toch nog onverwacht een doelpunt uit de lucht, voor de thuisclub. Op rechts was Bres- sinck fors doorgegaan en deze kon Geert Rooms bereiken die nu wel raak kon treffen en Tielrode op de 86e minuut dan uiteindelijk op die manier in het verlies speelde. Moerbeke Sint-Pauwels Ondanks de ietwat overdreven Verrebroek - SK Lokeren. De Lokerse aanval wordt gestopt door de lokale stopper. Hij eindcijfers kan worden gesteld dat gooit de bal ver het veld in (Iv) Verrebroek - SK Lokeren. De Verrebroekse doelman blijft liggen na een Lokerse aanval. Alle spelers van Verrebroek gaan het even uitleggen tegen de scheidsrechter (Iv) Ondanks het feit dat Sint-Pau wels een half dozijn doelpunten bij elkaar wist te knallen werd de thuisploeg niet zonder slag of stoot naar de slachtbank geleid door Herleving. Gebrek aan kon- centratie bij de thuisploeg liet Sint-Pauwels wel toe om tot een riante 0-2 voorsprong uit te lopen nog voor de rust. Van Roeyen scoorde het openingsdoelpunt en Yves Mels dikte later in die eerste helft aan met een strafschop. Dat de stand evenwel aan de rust ge lijk zou kunnen geweest zijn be wijst het feit dat zowel Van den Durpel en De Roos bij de thuis ploeg staak en lat troffen. In de tweede helft dan toen Moerbeke maar al te veel risiko's ging nemen hadden de bezoekers vrij spel en volgden de doelpunten ook vrij snel elkaar op. Goethals zorgde voor 0-3 en Van Roeyen deed er nog een vierde bovenop met nog een kwartier te gaan. Het waren tenslotte Goethals nogmaals en Van Lierop die het half dozijn rondmaakten op Moerbeekse bo dem waar men bij de thuisploeg nu vlug in konklaaf moet treden om wat aan deze situatie te verhel pen. De rode lantaarn is het tries te bezit van de suikerjongens... Meerdonk Daknam Kieldrecht deze zege wel volledig verdiend heeft op het veld van Eksaarde. De afwerking bij Kiel drecht, zoals trouwens al heel het seizoen (reeds 20 doelpunten) stond weer op peil en bij de thuis ploeg die speelt ig de Kanondreef werd die naam zeker geen eer aangedaan want de kanonnen ble ven stil... Zo kreeg thuisspeler Broeckhoven in de eerste helft een enorme kans aangeboden na een misverstand achteraan bij Kieldrecht maar Broeckhoven kon enkel maar de paal treffen. In plaats van 1-0 werd het dan even later 0-1 wanneer Benny Clayé al dan niet in buitenspelpositie op de loop kon gaan en thuisdoelman Van Driessche kansloos liet. Deze stand bleef dan nog lang op het bord en het was duidelijk dat beide ploegen even sterk waren. Toen Eksaarde dan in het slot- kwartier iets moest proberen en enkele risiko's nam konden de bezoekers slag om slinger deze genomen risiko's afstraffen. Eerst was er Mario Dupont die tien minuten voor tijd voor 0-2 zorgde waarna De Breuck in de slotminu ten de overdreven 0-3 cijfers nog lukte in deze wedstrijd waarin de betere ploegen uit deze reeks tegenover elkaar stonden. Het kan verkeren, zei Bredero. En dat moet men ook in het polderachtige Meerdonk gedacht hebben na deze wedstrijd tussen het plaatselijke White Star en de Daknamse bezoekers. Meerdonk, in al de voorgaande wedstrijden toch zo moeilijk tot scoren ko mend, scoorde nu drie maal. Bij na zoveel als in de overige vijf wedstrijden. Toch waren deze drie treffers niet genoeg om de zege te vieren want de bezoekers uit Daknam wisten eveneens drie maal raak te treffen, hetgeen hen recht gaf op een gelijk spel. Daknam was trouwens geheel de duur van de wedstrijd op ach tervolgen aangewezen. Bosman scoorde het eerste doelpunt wel voor de bezoekers maar dan kwam de thuisploeg pas goed los en Van Mieghem antwoordde nog in dezelfde 28e minuut waarna De Paradé voor de rust de plaatselij ken op een tweede doelpunt trak teerden. Helemaal mooi werd het in de tweede periode wanneer na een goed uur spel Van Goethem de score wist op te drijven naar 3- 1 en de thuisploeg dus gewonnen spel leek te hebben. Doch dat draaide wel eventjes anders uit want amper één minuut na dit thuisdoelpunt kon De Maerschalck van de bezoekers al weer het aansluitingsdoelpunt achter zijn naam brengen en een goede tien minuten voor tijd was het Kurt Proost tenslotte die een domper op de thuisvreugde plaat ste door een derde bezoekende treffer te scoren. Kieldrecht speelde goed georganiseerd en won verdiend tegen Eksaarde (polo) Vierde klasse VW Hamme cus en js net pjUg0 pe schrij- ver en Steeman onbeschikbaar. Iedereen is present bij VW De Ploeg: Van Meirvenne, Hamme. De ploeg: De Wilde, Moens, Van de Perre, Jacobs, Coucke, D'Hondt, De Paep, Van Cooreman, Van Roy, De Bruyn, der Stock, Vermeir, Smet, Van De Baere. De Visser, Pfaff, Ver- Caelenbergh, Vergeylen, Nardus, e'st (Robbrecht, De Kinder, Van Herremans (De Pelsmaecker, De Exterghem). Borger, Ledens). lc Provinciale Robur Moerzeke SK Lebbeke Eksaarde - Kieldrecht 0-3. Het werd een goede partij maar de thuisploeg kon moeilijk afwerken (polo) heel wat te beleven. Vooral een spektakulaire kaartendans deed de gemoederen oplaaien in beide rangen. Zo mocht thuisspeler Laureys met twee gele kaarten vroegtijdig afhaken en eenzelfde lot was ook bezoeker Verstraeten beschoren. Met tien tegen tien was de wedstrijd dan weer in evenwicht. De score op het veld veranderde dan ook niet meer al verloor SK Lokeren op de valreep nog doelman Ben Omar toen deze na het laatste fluitsignaal zich nog vergreep aan een thuisspeler. zo dat hij zelfs d&n nog een rode kaart te zien kreeg. Herleving Sinaai Hoogeinde Juiste uitslag in deze sportief betwiste wedstrijd waarin goed voetbal te zien was bij beide par tijen. Hoogeinde startte fors met doelgevaar langs Van Hoenacker en Van Der Haegen maar de goal- getter van de eerste weken is blijkbaar het noorden of de weg naar de netten kwijt want hij wist thuisdoelman De Greyt niet in het minst te bedreigen. Sinaai kreeg in de eerste helft twee halve kan sen langs Danny De Ruyte maar wist deze niet te verzilveren tot één doelpunt zodat de beginstand ook de rustscore was in deze par tij. Na de rust evenwel kwamen de gasten rond het uur op voor sprong. Op voorzet van Van Gij- sel kon Dirk De Kinder aan de haal gaan en nadat hij nog vlug Luc De Clercq wist uit te schake len knalde Kinders net naast de broek van Hans De Greyt het nummer één binnen. Herleving Sinaai herstelde dan vlug het evenwicht en langs Johan Merveil- le en Dominique Van de Velde probeerde het op zijn beurt aan de gelijkmaker te komen. Johan bot ste echter op een sterke bezoeken de doelman Van Poecke terwijl Dominique net naast mikte, In middels verstreek de tijd en kon Hoogeinde via enkele counters van Marc Van der Haegen nog gevaarlijk zijn. Geert Beck die echter Van der Haegen uit de wedstrijd moest houden deed voortreffelijk zijn werk en de spitsbroeder van de eerste weken kon de score op die manier niet meer opdrijven. Toen iedereen zich dan verzoende met de 0-1 nederlaag viel onverwacht dan nog een thuisdoelpunt uit de lucht. Op rechts kon Glen Goossens doorstoten naar Johan Merveille die op zijn beurt Domi nique Van de Velde kon bereiken die Van Poecke dan toch kon verslaan. 1-1 en meteen de juiste weergave van deze wedstrijd waarin afwerken het grootste pro bleem bleek te zijn bij beide teams. White Boys 1 VK Tielrode 0 Walter Danneel en Dré Van Aerde namen begin vorige week Peter Meulenijzer is geschorst. Hij wordt vervangen door Leo Dierickx. Rudy Matthijs blijft nog drie weken onbeschikbaar. Chris Van Den Meersch raadpleegt de zer dagen dokter Martens i.v.m. een spierscheuring. Claudio Ban- cheri liep een verstuiking op en is vijf tot zes weken uitgeschakeld. De ploeg: Vinck, Dierickx, Hals, Peeleman, Balis, De Schrij ver, Cooreman, Werner Van Heck, Frankie Van Heek, De Vliegher. Claessens (Tonnelier, Ph. Peleman en Eeckhout). KAV Dendermonde Peter Moreels onderging deze weck ccn operatie aan de menis- Eddy De Malsche is terug. Mare Ost wordt wellicht weer wis selspeler. De ploeg: Laureys, Nimmegeers, Verhelst. Fons en Luc Vercauteren. Van Geyte, De Malsche, Huylebroeck. Wuytack, Van Moerzeke, Ringoot (Ost, De Ruysscher, Van Den Eede). 2' Provinciale FC Baasrode Verheyden en Van Hamme on dergaan een heelkundige ingreep. Voorts blijft Lemmens onbeschik baar. De ploeg: Baert, Michiels, Van Dorpe, De Cock, Van der Vreken, De Decker, Pieters, Van Keer, De Vos, Schelckens, Ivan De Man (Michel De Man, De Leeuw, Moens). (e.g.) Voetbal. Internationaal Franky Vet naar Aalst-Eeklo (da) 71 kwam kijken i

De Voorpost | 1989 | | pagina 19