C.V.P.-fraktie bijt van zich af H ¥tli ~~&>C Petitieaktie tegen motorcross op Meysberg Motorcross Aalst krijgt nieuwe stadsontvanger en nieuwe hoofdpolitiekommissaris Boiivaanse groep op startavond 11.11.11.-aktie bezoeken Aalsterse scholen O.C.M.W.-Raad Aalst J ds Respekt voor de andere VRIJDAG 13 OKTOBER 1989 42- JAARGANG NR. 40 - 42 F «rs Jfs «5? O.C.M.W. ten dienste van... Levensgrote vragen stelt de C.V.P.-fractie zich ook nopens de ma- medisch nier waarop het finan- Fraktieleider Jozef De Passende partijkaart Smedt en raadsleden noodzakelijk van de CVP-fraktie van de Aalsterse O.C.M.W.- °P de vuurpijl raad Elisa Bourgeois, *s personeelsbeleid. Hubert Van den Broeck Het tijdelijk medisch en Jan Van den Heuvel personeel in het zieken- cieel beleid gevoerd deelden in een persme- huis, met jaren erva- wordt. Om de schulden- dedehng htm ervarm- ring, wordt stelselma- last te verlichten, zoekt gen mede tijdens de eer- tig vervangen door per- men de gemakkelijkste ste maanden van hun soneel met een passen- oplossing op de rug van mandaat in deze koa- de partijkaart. Dezelfde de bejaarden: opslag lijn wordt doorgetrok- van de dagprijs in de ken biJ het onderhouds- rustoorden. Anderzijds litie. In die Reeds lang zijn de tweejaarlijkse motorcrossen op het f gebied Meldert - Baardegem voor velen een steen des aanstoots. Deze evenementen hebben inderdaad plaats in een bij uitstek ongeschonden en landelijk waardevol gebied dat zich uitstrekt op enkele hektome- ter van een bestaande woonkern enerzijds en ander zijds in de onmiddellijke nabijheid van het Kravaal- bos, notabene het tweede grootste van onze provincie en bovendien geklasseerd. Protesten van individue- len, van verenigingen, van milieugroepen hebben tot hiertoe geen aarde aan de dijk gebracht. Desbetref fende stedelijke adviesra den en kommissies waren wel unaniem gekant tegen deze motorcrossen die niet alleen het landschap schade toebrengen, maar ook zorgen voor abnor male geluidshinder. En dit uitgerekend op uiter- inhakend op het protest stelde burgemeester De Maght dat het stadsbestuur dat het zich steeds tegen deze orga nisatie heeft gekant, omdat die plaatsvond in een waar devol natuurgebied. Wanneer hogere instanties toch de toelating verlenen dan zet die het plaatselijk bestuur schaakmat. Toch wil de burgemeester nog onderzoeken in hoeverre het aspekt veiligheid waarvoor zij als burgemeester be voegd is ai dan niet geweld wordt aangedaan. Als blijkt dat dit het geval zou zijn dan zal de burgemeester niet nalaten passende veiligheidsmaatregelen te treffen. Daarmee blijft ze dan konform met de wettelijke bepalin gen inzake haar bevoegdheid als burgemeester. Het Aalstcrs stadsbestuur wendde zich tot de raad van State in verband met dit aanslepend zeer. Over het ingediende beroep is nog geen uitslag gevallen. Volgens senepen Dirk Dc Meerleer zou het auditoraat van dit hoogste gezagsorgaan akkoord gaan met de positie inge nomen door het Aalstcrs stadsbestuur. Maar iedereen weet dat een uiteindelijk verdikt lang, heel lang op zich kan laten wachten. LH mate kritieke momenten. Op 1 en 2 april jongstleden was men vlak in het broedseizoen, dat uiter aard tot stilte noopt. En nu, komend weekend, valt de tweede geplande editie van dit jaar samen met de opening van de jacht. Het stadsbëstuur Aalst volgde steeds de visie van de diverse raden en reage erde negatief. Toch zijn er hogere beleidsinstanties die steeds de toelating, te gen veler logika in, ver strekken aan de organis atoren. Te Meldert en te Baardegem en over heel de regio weet men niet meer op welk been te staan om zich tegen der- gelijke ingreep op een ge- herfsttooi' bied dat ook tijdens de - Klap op de jongste Pikkeling una- niem als uitzonderlijk mooi door alle aanwezi gen werd bestempeld. Maar in Brussel weten ze het duidelijk allemaal be ter, mooie beloften in ver - Er is grote geluidshin der van motoren en ge luidsversterking die kilo- werking? meters ver waar te nemen - Door de ligging van het parkoers op een heuvel wordt de verspreiding van het lawaai nog veel aange zwengeld. - Het Kravaalbos heeft als beschermd gebied voor vogels en wandelaars behoefte aan stilte. - De Faluintjes vormen een bij uitstek landelijk gebied dat vooral tijdens weekends heel wat wan delaars in alle seizoenen aantrekt. Niet in het minst tijdens de ontwakende lente en het landschap in wordt een heel andere personeel waar politiek is er van besparingen in klok gehoord dan deze primeert boven de dege- de schoot van het 68 8n van de O.C.M.W. nauwelijks publieke verklaringen O.C.M.W.-taken. Geen sprake, waarbij men aan de be- wonder dat in die om- Ondertussen wordt een w°~ standi£heden de m°ti- georkestreerde cam- ven dat de O.C.M.W.- vatie onder het perso- pagne opgezet waar werking te Aalst opti- neel aangetast wordt, men het publiek met maal verloopt. jje werksfeer vergif- opendeurdagen en an- Demokratische tigd, en de samenwer- dere manifestaties, king in onderling ver- zelfs met paard en Bii belaneriike besnre trouwen' zoek te koets' het rampzalige trabt verdoe- zelen. De pers en de be volking verneemt be slissingen die genomen worden alvorens de minderheidsfracties hierover kunnen oor delen. Na enkele maanden van het beleid van de B.S.P.- P.V.V.-V.P.-meerder heid kan men zich de vraag stellen waar dit gaat eindigen. Het O.C.M.W. staat ten dienste van gans de be volking, maar zoals het beleid nu gevoerd wordt, wil men klaar blijkelijk het O.C.M.W. ten dienste stellen van de politiek. Het wordt dus meer dan tijd dat de huidige meerderheid zich gaat bezinnen over de vraag waarmee zij bezig is. LH. vuurpijl wordt dan wel dat een aantal deelnemers hun es battementen niet beper ken tot het parkoers zelf, maar extra geluidshinder gaan produceren ver bui ten dat parkoers aan de kiezingsperiodes ten spijt, onmiddellijke rand van Argumenten het Kravaal zelf. Tegen de geplande mo- Het ongenoegen uit zich torcross, waarbij morgen konkreet in de lange peti- zaterdag 14 oktober oe- tielijst die reeds door ve- fenritten worden voor zien en voor morgen zon dag wedstrijden, heeft de protesterende bevolking een aantal argumenten. len werd genaamtekend. Zal de bevoegde hoofd stedelijke instantie er re kening mee houden? LH king in de rustoorden, het personeelsbeleid en het financieel beleid, er vaart de C.V.P.-fractie regelmatig enorme moeilijkheden in haar controle-functie op het huidige beleid, zodat de democratische werking waar de huidige be- stuursmeerderheid zo de mond van vol heeft, in vraag kan worden gesteld. Enkele voorbeelden be wijzen dit duidelijk. Tijdens de vorige be stuursperiode bestond er in de schoot van het O.C.M.W. een gezonde traditie i.v.m. het respecteren van de wachtlijst voor het op- *.,J nemen van bejaarden in de O.C.M.W.-rusthui- Aalst. CMBV organizeerde een Daenswandeling, vanaf het Belfort zen van de stad. Deze 1 wachtlijst werd streng gevolgd. Wat gebeurt er nu? Bij het van de laatste stelt de C.V.P.-fractie vast dat deze traditie voortdurend geschon den wordt en men nu ook al een bepaalde poli- H| tieke kleur moet hebben voor een opname. Dit gebeurt steeds onder het mom van "hoog- Keizer Kamiel Sergeant samenwerking offreert u dringendheid". Vol- andermaal hij. presenteert Mantecados voor bij een gens de gevoerde werk wijze zijn er nog enkel t gebeurt er 9 te opnamen Gemeenteraadszittingen gon. hebbben te Aalst normali- Volgende week leest U ter steeds de laatste dins- dan des te meer nieuws dag van elke maand over wat onze vroede va- plaats. De jongste tijd wa- deren en zusteren ander- ren er niet alleen bijko- maal uitbroedden, ende tussenliggende zit- Waarover het vooral gaat tingen doch werden er kunnen we wel nu reeds ook met de regelmaat van mededelen, de klok zittingen uitge- - Het reglement voor de steld. Als er dan finaal verkiezing van de volgen- nog een dreigt samen te de prinsen-karnaval zal vallen met het Festival worden aangepast na be- van Vlaanderen raakt sprekingen in het feest- men helemaal de tel kwijt, komité en in de gemeen ten en ander maakt dat u teraadskommissie public vandaag in uw blad niets relations en onthaal, vindt over de besprekin- - Andermaal wordt voor gen in de jongste gemeen- een forse som geld ge- teraadszitting. In plaats leend: 5.467.000 fr., o.m. van op dinsdag had die nu voor herstellingswerken plaats gisterenavond don- aan wegen, voor verkeers- derdag 12 oktober. Uw signalisatie Graanmarkt- blad was dus reeds ge- Vaartstraat, voor openba- arukt toen de zitting be- re verlichting in de Bin nenstraat, voor inrichten gewijzigd. Verder zal het van een klaslokaal te Her- gaan over huisvesting van dersem, voor beveilig- de bij te Erembodegem, ingswerken aan het stad- dc verhuring van stedelij- ion van Eendracht Aalst ke inrichtingen aan vzw en voor een gemeentelij- Aalsterse Sportcentra en ke toelage aan de kerkfa- die van «La Couverture» briek van Sint-Jozef. aan het Aalsterse Karna- - Meubilair, speelgoed, valverbond. het programma van de heerlijke tas koffie, startavond van de Eveneens wordt u een 11.11.11.-aktie op zater- tombola aangeboden met dag 21 oktober te 20 u. in prachtige prijzen geschon- heidspartijen. Ergerlijk kultureel centrum De ken door verschillende fir- natuurlijk dat men nu Werf" Een grootse avond ma's "it het Aalsterse. ook al bejaarden ge- ter voorbereiding van de De hoofdprijs, een kast, oUo komende 11.11.11.-aktie. wordt geschonken door Verleden jaar werd het fi- firma Van Praet. nancieel een rekordjaar. De totale opbrengst van 1.527.323 fr. werd dan bij- deze avond gaat naar de eengebracht. Meldert le- Aalsterse 11.11.11. verde er het belangrijke projecten. hoogdringende geval len bij de meerder- bruikt om zijn politieke wil door te drukken. Chaos na vertrek van de Zusters uit Sint-Job Een ander voorbeeld is didaktisch materiaal en gasmaskers zullen wor den aangekocht. Ook al lerhande materialen voor de stedelijke werkhuizen. - Er komt een bijzonder plan van aanleg voor de Bergemeersen. - En Jan Caudron (VU) interpelleert de burge- f XREuropalia zet zich te Aalst ook door in de scholen. Een Japanse delegatie, 22 leden plus een tolk en begeleidende inspekteurs, zijn dinsdag 17 en donderdag 19 oktober te gast in Aalsterse scholen. Op dinsdag wordt onder begeleiding van inspekteur I Dufré de rijksmiddenschool aan de Graanmarkt j bezocht. Het middagmaal wordt gebruikt in het koninklijk technisch atheneum (KTA) aan de Lede- I baan waar ook de afdeling 'Hotel' is georganiseerd. J Na het middagmaal wordt dan een rondgang ge- J maakt doorheen de school, j Op donderdag 19 oktober begeleidt inspekteur I Carron de Japanse gasten in het VTI Aalst gans de dagateliers, tekenzalen, laboratoria en computerza- k jen van de diverse afdelingen worden bezocht. Tussenin, op woensdag 18, zijn de Japanners te gast te Brussel in het rijksadministratief centrum van het ministerie van onderwijs in het Arkadengebouw. J Struktuur van ons onderwijs, leerplannen en eva- Ij luatie worden besproken onder leiding van waarne- j mend inspekteur-generaal Laumen. Het gemeentelijk onderwijs komt niet aan bod. LH - Er wordt gewerkt aan de meester over de verplet Alfred Nichelsstraat en terende verantwoorde aan de riolering te Ere- lijkheid die zij draagt mbodegem aan de Leuve- sinds op 1 september 1989 straat en aan de Dom Mo- de erkenning van Rust- dest Van Asschelaan. oord Sint-Lieven werd in- - Aan het zwembad komt getrokken. een ligweide en voor kin- - Vermits stadsontvanger deren wordt spelmateri- Paul Wailly met rust gaat aal aangekocht. zal zijn opvolger, stads- - De sanitaire installatie ontvanger Jozef De Wolf, van sporthal Ten Rozen in de gemeenteraad de wordt gerenoveerd en de eed afleggen. vloer vernieuwd in het po- - Ook hoofdpolitiekom- lyvalent zaaltje. missaris Provost gaat met - De inhuring van het rust maar dat op 15 mei HRITO-lokaal voor wijk- volgend jaar. bibliotheek Terlinden zal worden ingetrokken en L.H. ae werKing vam het van ujj. unc piu- Aalsterse Droiekten rustoord St.-Job. Na het jekten waarin Aalstenaars verdwijnen van de zus- werkzaam zijn werden er- ?a5"s" en gezondheidszorg tergemeenschap al- mee gesteund. ln Zimbabwa, het vroege- daar, is er in het rust- Wat er met dat geld pre- re Rhodesia, is het eerste oord een echte chaos cles verwezenlijkt werd en Project waarvoor Aalst ontstaan. Waar vroeger hoe getracht zal worden °P'eert. In Rhodesia ge- de zusters, zelfs bejaar- een nieuw rekord te sco- n?tcn zwa"en bitter wei de zusters, vele uren, ren verneemt u op deze ™g^ gezondheidszorg, onbezoldigd, in de bres startav°nd. sprongen voor opdie- Programma enz. worden nu hier voor personeelsleden ingezet zoals tuinman, nen, mekaniekers enz. met alle gevolgen van dien. De zustergemeen- schap, die een bemoede rende rol vervulde in het rustoord, moest ver dwijnen uit besparings overwegingen Ge volg: een tekort aan personeelEigenaar dige besparingen. entingen van 1/4 naar 1/6, gezinslening van 1 op 5 vrouwen. Getracht wordt mogelijk heden te bieden om zelf te diagnoticeren en te hande len. Getracht wordt ge zondheidsmedewerkers van elk niveau samen te brengen om problemen sis-tematisch en methodo logisch te kunnen aan pakken. Tweede projekt is de fami liale ontwikkeling en het veeteeltkrediet in Tepeaca Puebla waar Herdersem- naar Hilaire Lambrecht werkzaam is. Opstarten van een financieel en vee teeltprogramma van kleine onafhankelijke boe rengroepen in een regio nale boerenbeweging. Een leningsfonds voor aan schaffen van naaimachines en kursussen rond EHBO, hygiëne en voedingsleer. bruikt wenst hier zeker en vast meer over te ver nemen. De Boliviaanse groep Kol- losuyu brengt ons 2 x 40 min. exotische Zuidameri- kaanse muziek. De groep zal de traditionele kleder dracht dragen en zal ons eveneens de oorspronke lijke Inca-melodieën bren gen met gigantisch zwaar klinkende fluiten en aller lei slaginstrumenten. De soundmixer van VTM - Willy Vinck - 'Aalsterse Willy Tura', vertoeft even eens in ons midden en brengt ons een paar num mers uit het Tura-repertoi- re. Derde wereld smikkelen en smakkelen De Ghanese politieke vluchtelingen zorgen voor specialiteiten. Het solidariteitscomité van Herdersem vergast ons op heerlijke Empa- nadas. Kinderatelier Vredeshuis maakt voor deze avond nojstade. Tal van vooraanstaanden waren aanwezig op de teraardebestelline van Saltenas. raadslid Lucicn Van den Nest (A) 'eraaraeoesieumg van j; 'Zwarte zieken moesten zichzelf maar beredderen ""f?'16 Informatie over de Aal- blanken konden" terugval- rpeagr"8t Zimb°arbwd: ceërdTrelhnTekel8""3"" ^n'gebruiken van" latri- en Mexico. Over de Konkrete objektieven zijn grondstoffenproblematiek het verminderen van de wordt eveneens een kindersterfte met 50%, woordje uitleg gegeven, het verdubbelen van de in- LH U, die dagelijks koffie ver nes en leemkachels. En verdeling van fruitbomen en kleinvee. De dienst Ontwikkelings- Van heden vrijdag 13 oktober tot en met zaterdag 27 oktober loopt in Aalst de veertiendaagse «Respekt voor de Andere». Een organisatie van de Medische Vereni ging ter Preventie van een Atoomoorlog. Hierbij, in een notedop, het programma. Vrijdag 13 oktober Te 20 uur in de theaterzaal 1 van De Werf, Molenstraat 51, akademische zitting met als sprekers Jean-Pierre Goetghebuer over respekt voor de gehandicapte, Julian Leman over respekt voor de migrant en Sylvain Locufier over respekt voor andersdekenden. Opgeluisterd door kwartet Arizona. Van 16 tot 26 oktober - Inleiding en bespreking in scholen. Lesenpakket te bekomen in Vredeshuis, Esplanadestraat 8, 053/ 77.03.39. Open elke dag van 11.30 tot 17 u. - Voordrachten in scholen door leden van de organi serende vereniging. - Stel- en tekenwedstrijd met bockenbons als beloning. - Draaien van de film «Mask» in Ciné Palace, School straat. Vrijdag 27 oktober Vanaf 14 u. happening op het autovrij gemaakt Esplana deplein voor onthulling van de Japansese vredespaal met als tekst «Moge vrede heersen op Aarde». Een popfolkgroep animeert en Mié Tabé, een Japanese kaliigrafe, zal aan te vragen teksten in Japanse kalligrafie op papier zetten. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 1