Klein Laar Vrasene bevestigt /ijï 20 - 13.10.1989 - De Voorpost Vierde provinciale Aalst-Dendermonde Het was voor Wichelen zowat de laatste kans om zich te herpak ken en de ongeslagen leider uit Lutterzele tot de knieval te bren gen. Maar het is anders uitgeval len, Wichelen kreeg een forfait pandoering te slikken op Lutter- zeelse bodem. Zes op zes dus voor Lutterzele dat probleemloos en onklopbaar door deze kompetitie zweeft. Wie zal de eerste ploeg zijn die deze mannen tot de knie val dwingt? Achtervolger Oude- gem won in Kalken, Herdersem zette Opstal opzij en Baardegem, dit seizoen ook nog niet groots, blijft toch winnen. Nu was Op- dorp aan de beurt voor verlies in Baardegem. Smetlede moet bo venaan even afhaken en het gezel schap dulden van Hoger Opkal ken dat in een rechtstreeks duel aan de winnende hand kon blij ven. Berlare kon niet overtuigend winnen van een sterk Boonwijk dat enkel in de afwerking nog problemen heeft en Appels knal de er niet naast. Zeven rozen tegen Moorsel. Het is een goede revanche voor de zware pandoe ring van de vorige speeldag. Dé verrassing echter kwam uit Over- mere waar de Valentino's wonnen van Schoonaarde. Berlare Boonwjjk zich kon vermaken. De jonge thuiskem bleek niet bij machte om de routinerijke bezoekende ploeg die duidelijk last had van het terrein, van zich af te houden. Na de rust dan toch Oudegem dat langs Eddy Vermeiren na een kwartier kon scoren na een per soonlijke aktie, 0-1 na 60'. Dezelf de Vermeir legde nadien op een kwartier voor het einde de basis voor de 0-2 zege wanneer hij ge past naar Bert Vercauteren schoof die kalm binnenschoof. In de slotfase ontsnapte Kalken dan nog aan een ware katastrofe toen De Greef van Oudegem de dwarslat trof en Van Hauwe de terugkaatsende bal niet kon bin- nentikken en nadien Hans Hof man nog twee doelrijpe kansen onbenut liet door juist over te richten. Herdersem Opstal Racing Boonwijk verdiende meer dan dit kleinste verlies in deze wedstrijd. Het was vooral in de eerste helft de evenknie van de thuisploeg. Danny Van Den Bos sche, JerTy en Medard Van der Meersche misten zelfs uitstekende kansen om de thuisdoelman te verslaan, doch de afwerking brandde weer op een laag pitje bij Boonwijk zodat de thuisploeg uit stel kreeg van executie. Na de rust werd dan duidelijk wie kon scoren zou de winnaar van de partij zijn. Dat wist men bij Berlare blijkbaar ook en bezoekend doelman Jan De Blende moest nu op al zijn kunnen beroep doen om de thuis- aanvallen af te stoppen. Toen Guy Holbrecht dan ingevallen was voor Jerry Van Der Meersche her stelde Boonwijk op een kwartier voor tijd het evenwicht en toen niemand nog een doelpunt ver wachtte, viel dan voor Berlare toch nog een geschenk uit de he mel wanneer Noël Baeyens met een afgeweken schot de goed keepende Jan De Blende wist te verslaan in de 88'. Een gelijkspel ware dan ook de betere weergave geweest van deze wedstrijd maar voor Boonwijk geldt nog steeds het advies 'wie niet scoort, die niet wint'. Schroevers Moorsel Sparta Appels SK Kalken Oudegem Op het smalle Kalkense terrein was er in de eerste helft weinig spektakulairs te noteren, enkel de terugspeelballen naar de beide doelmannen waren de enige op warmertjes waaraan het publiek nadien De Kegel, Geldhof en Be- cqué voor forse 0-7 eindcijfers wisten te zorgen. Baardegem Opdorp Pech voor Herdersem toen bleek dat Davy De Smedt niet fit bevonden werd voor deze wed strijd. De plaatselijke ploeg bleek daarenboven nog een complete off-day te hebben zodat Opstal meer dan verdiend een puntje kon weghalen in Herdersem. Het was zelfs zo dat doelman Janssens zijn Herdersemse ploeg moest recht houden gedurende het overgrote deel van de wedstrijd. Na een halfuur spel dan toch een mirakel wanneer Filip Marcoen op een persoonlijke aktie de bal al dan niet over de lijn kreeg. De scheidsrechter gaf echter goal en meteen dus Herdersem op voor sprong. Het middenveld dat ook al niet in zijn dagje scheen kon deze voorsprong echter niet weten uit te bouwen omdat de spitsen onvoldoende werden aangespeeld en zo kon het gebeuren dat Opstal ook in de tweede helft het gebeu ren kontroleerde. De lat en doel man Janssens verhinderden steeds maar weer de gelijkmaker en de thuisploeg moest haar geluk pro beren met enkele counters. Dit langs Flip Marcoen en Kris Al- brecht. In de slotminuut dan toch gerechtigheid voor Opstal wan neer Coeck de gelijkmaker voor bij Janssens kon duwen na een klein geharrewar voor het plaatse lijke doel Trainer Jean-Luc Vanderrusten van de Baardegemse formatie weet als geen ander dat zijn team sinds de kompetitie-aanhef niet draait zoals het hoort te zijn. Hij plaatste dan ook voor deze wed strijd tegen Opdorp gasten als Herbert Van Renterghem en Mare Daelman op de bank voor een tijdelijke rustperiode en op die manier kwamen Patrick Cau- dron en Patrick De Ridder in de ploeg. Doch of er nu voldoening heerst in het Baardegemse kamp weten we niet want hoewel het een verdiende zege was werd weer geen groot vertoon op de mat gebracht. Ronny De Rop, vorige week nog matchwinnaar in het Baardegemse doel, deed nu na een halfuur spel de misser van zijn leven waardoor bezoeker Tijtgat Derde provinciale het openingsdoelpunt kon scoren, 0-1 na 30'. Het zag er dus in eerste instantie niet goed uit voor Baar degem maar de thuisploeg zette in een dol kwartiertje nog voor de rust de eindcijfers op het bord. Na een fout op Bert Saerens in de grote rechthoek mocht Hans Van den Borre vanop de stip gelijkma ken en even later stond Baarde gem al op voorsprong wanneer J.C. Van Audenhove kon scoren nadat Bert Saerens een hoekschop had gegeven en Danny De Ridder kon verlengen, 2-1. En nog wat later werd het hele maal mooi voor Baardegem wan neer Bart Heyvaert met een prachtige borstkontrole een voor zet van Hans Van den Borre kon uit de lucht nemen om vervolgens keihard uit te halen waardoor het 3-1 werd voor Baardegem kort voor rust. Na de rust een mindere periode van beide teams en enkel de vervangingen bij Baardegem dienen nog te worden genoteerd. Hierin kwamen Van Renterghem en Daelman dan toch in de ploeg en verdwenen Van den Borre en Coudron naar de kant. op het veld van de leiders uit Lutterzele en geraken hierdoor onmeedogenloos achterop met een 4 op 12. Net als drie jaar terug toen Wichelen alsnog de vijfde stek wist te veroveren na een prachtige remonte. Of dat echter ook dit seizoen het geval zal zijn is nog steeds de vraag die elkeen zich nu stelt in Wichelen. Natuur lijk tegen dit Lutterzele verliezen is geen schande. De thuisploeg lijkt in deze kompetitie beresterk te zjn en laat zelfs geen kruimel voor de tegenstanders. Na een goed halfuur wedstrijd opende De Man de stand en toen uitblinker Van Keer nog voor de rust de stand had verdubbeld wist Wiche len wellicht hoe laat het was. Want ook na de rust kon de thuispletwals niet tot stoppen ge bracht worden. Meirsman kon kort na rust 3-0 aantekenen en de gebroeders Van Keer verdeelden onder hun beiden in de slotfase van de wedstrijd de nummers vier en vijf zodat het nog een forfait score werd voor een beschamend Wichelen dat in de rangschikking nu terecht komt tussen de echt zwakke jongens. Lutterzele Wichelen Wat gebeurt er met Lutterzele, jongens! De kandidaat-favorieten kregen opnieuw een pandoering Welle Terjoden 1 Knappe wedstrijd van beide klubs waarin het hoogtepunt lag Lutterzele - Wichelen 5-0. De Man zal scoren (vh) na goed twintig minuten wed- komen langs De Braeckeleer. Na strijd. Toen immers kwam de de rust gingen beide ploegen om thuisploeg als eerste op voor- beurten op zoek naar de winnende sprong na een mooi nummertje goal maar thuisdoelman Lanck- van Jean-Claude Kerstens die on- mans verhinderde tot tweemaal der de doelman binnenschoof. toe een doorbraak van Kertens Maar bijna in dezelfde minuut terwijl ook thuisspits De Braecke- zou Welle nog langszij weten te leer nog van een winnend doel punt moest gehouden wordal door doelman Delanoit van Terjo- den. Geen winnaar dus in dezt partij en daar was uiteindelijk m afloop iedereen nog best tevredet mee. Marc Steveunci Stekene Sportief blijft het goed doen in deze reeks. Het won nu overtuigend tegen Overmere en blijft hoog bovenaan de rangtabel, net als Grembergen en Rapide Lebbeke. Grembergen kon de moeilijke verplaatsing naar Sint- Gillis-Waas tot een goed einde brengen en Rapide versloeg aan de zwemkom White Star Sombe- ke. Nog drie leiders dus, achter volgd door een hele bende die bij de minste misstap de fakkel over kan nemen. Lokerse en Bazel bij voorbeeld. De Lokeraars dienden zelfs niet te scoren in Zele waar Heikant het doelpunt zelf scoorde en zo de twee punten verloor. Bazel won op eigen terrein van Haasdonk een belangrijke veld slag. Iets verder volgden Buggen- hout dat Wieze slechts met één doelpuntje kon afhouden en de beide Vrasense ploegen. Herle ving won van Sint-Gülis-Dender- monde en Klein Laar liet eindelijk zien dat het heel wat talent in huis heeft. komen werd de thuisploeg half weg deze wedstrijd al meteen op een onoverkomelijke achterstand geplaatst. Thuistrainer Smet pro beerde in de tweede helft nog wel met drie spitsen te spelen door Jurgen De Waele en Patrick Van den Branden langs de kant te laten en Dirk Blommaert en Yvan Barthier in de ploeg te brengen maar dat verbeterde het rende ment niet van de zwak spelende thuisploeg die zelfs nog goed weg kwam bij de 0-3 eindstand. Hier voor tekende dan nogmaals Boon die doelman Maes op de 80e mi nuut van dichtbij wist te kloppen. Nu zondag krijgt Gerda een nieu we kans tegen Overmere en het lijdt geen twijfel dat dan zeker punten dienen gesprokkeld te worden wil men niet vroegtijdig uitgeschakeld worden in deze kompetitie. Klein Laar van zijn kant lijkt nu wel degelijk gelan ceerd na de wat moeilijke start waarbij heel wat talentrijke spe lers moesten ingepast worden in het systeem. Monsterscore voor Sparta Ap pels nadat het vorige week zelf ontgoochelde. De cijfers zeggen alles over deze wedstrijd alhoewel de thuisploeg in de eerste helft goed weerstand bood en niets liet vermoeden dat de eindscore zo fel zou kunnen oplopen. Enkel een bezoekend doelpunt van Chri- stiaens die alleen op avontuur was getrokken viel te noteren. Na de koffie dan werd het een eenrich- tingswedstrijd waarin Appels langs Poppe voor 0-2 zorgde en Gerda K.L. Vrasene Klein Laar was ongetwijfeld de betere ploeg in deze wedstrijd waarin het wel Stremersch diende te missen. Na een kwartier spel kwamen de bezoekers op voor sprong langs J.P. Boon die enkele falende thuisspelers opzij zette en zo zijn ploeg op voorsprong bracht. Toen Klein Laar nog voor de rust langs Mare Bosman na een kollektief sterke aktie op 0-2 kon S. Moorsel - Appels. De bezoekende Spartanen maakten een ganse korf doelpunten (da) Lutterz/elf - Wicheltn 5-0. Yyo Van Ke,r yan Lutterzele, klaar o r te zetten (vh) Sint-Gillis-Waas 0 Grembergen 2 De sterke bezoekende defensie die door Pol Fobé op voorbeeldi ge wijze werd geleid kon door de plaatselijke afweer bijna nooit in verlegenheid gebracht worden. Grembergen, dat gekomen was voor een puntendeling naar de medeleiders zag enkel in de be ginfase van de wedstrijd een goed aanvallend Sint-Gillis. Ronny De Smet kopte zo al op de eerste minuut een mooie poging op doel man Verstrepen en ook een tien tal minuten later zou doelman Verstrepen een poging van Stefan De Wolf uit zijn kooi kunnen houden. Bij de eerste feitelijke tegen stoot van Grembergen dan op de 20e minuut stond het ook meteen 0-1 wanneer Pol Fobé een vrije trap mocht nemen en de plaatse lijke verdediging slecht opgesteld stond waarbij Fruythof kon sco ren, 0-1. Nog voor de rust pro beerde Sint-Gillis langs De Cock en Rooms om langszij te komen maar alweer was de bezoekende doelman hen te vlug af Ook begin tweede helft kopte Ronny De Smet een thuiskans tegen de lat en wilde de thuisploeg absoluut een gelijkspel forceren. Al dat overhaaste gedoe werd ver standig opgevangen door de Grembergse ploeg die in de slotfa se van de wedstrijd zelfs nog een tweede doelpunt wisten te scoren langs Dierickx met een sublieme lobbal over doelman Jan Smet. 0- 2 en meteen ook de eindcijfers in deze wedstrijd waarin Sint-Gillis onmondig bleef in de afwerking en doelman Verstrepen met de hele Grembergse afweer een pluim verdient. Herleving Vrasene 2 Sint-Gillis-Dend. 1 Zeer vlugge start van Herleving Vrasene dat reeds na een tweetal minuten op voorsprong kon ko men met een doelpunt van Yvan Bosman nadat op voorzet van De Clercq ploegmaat Ronny Nijs voor de laatste voorzet kon zor gen. Na tien minuten knalde Rudy De Jonghe dan van dichtbij net over de Dendermondse kooi en langs Nijs en Luc Van de Vijver greep de thuisploeg de bezoekers nog meer naar de keel. Zelfs een om onbekende redenen afgekeurd doelpunt van de thuisploeg langs Van de Vijver stond op hel aktief van Vrasene. Al deze thuisijver werd dan beloond in de 44e mi nuut wanneer Ronny Nijs dan toch uiteindelijk een tweede doel punt kon aantekenen op voorzet dit keer van Yvan Massagie. 2-0 aan de rust en Vrasene op weg naar een mooie uitslag. Tenminste dat dacht men toch. Doch Sint-Gillis kwam na de rust meer en meer in de wedstrijd en alhoewel de thuisploeg nog op heel wat balbezit kon teren waren de gevaarlijkste kansen voor de bezoekers. Toch duurde het tot vijf minuten voor tijd alvorens Sint-Gillis een aansluitend doel punt wist aan te tekenen langs Jurgen Vanuffelen. Tijdens de laatste minuten betaalde Herle ving dan nog heel wat bibbergeld. Dankzij hun prachtige eerste helft haalden zij verdiend de zege binnen. Bazel 2 Haasdonk 1 Aantrekkelijke wedstrijd te Ba zel waar de thuisploeg één minuut stilte in acht nam bij het overlij den van hun jeugdspeler Geert De Maeyer, eerder op de week, na een spijtig ongeval. Red Star Haasdonk van zijn kant verscheen enigszins verzwakt aan de aftrap toen Van Leuvenhaege er niet bij bleek te zijn. Bazel startte sterk en liet opnieuw een betere indruk dan de laatste weken. Het mid denveld met De Winter en De Smet draaide terug op volle toe ren en zo kon het dat na 15 minuten het eerste thuisdoelpunt gevierd mocht worden door de supporters. Een hoekschop van Hooftman bereikte kopbalspecia list Rudy Van Landeghem en deze kopte hard via de grond voorbij doelman De Roos. Bazel wou zelfs nog meer en het vocht voor een verdubbeling van de stand in talrijke vloeiende kombinaties die begonnen bij Janneke De Smet op het middenveld. Doch een attente bezoekende doelman De Roos hield achteraan alles onder kon- trole zodat met de 1-0 stand de pauze kon aangevat worden. Na de rust dan toch een aan dringend Haasdonk langs Kris Stevclinck en Erik Van Der Jeugd maar thuisdoelman De Kerf was op zijn beurt bij de pinken op schoten van voornoemd duo. Sen satie dan acht minuten na rusten toen bij een al dan niet handspel in de Haasdonkse rechthoek straf schop gefloten werd. Thuisverde- diger De Dycker zette zich achter het kanon maar met de regen van de laatste dagen bleek het poeder ietwat nat te zijn want van een kanonschot kon nauwelijks sprake zijn. De Dycker plaatste de bal te zwak in de armen van een uitste kende doelman De Roos. Bijna 2-0 dus. Met de nadruk op bijna want amper enkele ogenblikken later was het zelfs 1-1 toen de bezoekers gelijk konden stellen. Eddy Macs die de vervanger was van Dirk Maes kreeg de bal toege speeld en ging de hele rechter flank af om vervolgens met een fraaie inzet het hoofd te vinden van J.M. Engels die mooi inkopte, 1-1 dus i.p.v. 2-0. Bazel bleek evenwel niet aange slagen door deze bezoekende op doffer en via Janneke De Smet, Erwin Van Tilburg, Peter Buy- taert en Hooftman zocht men keer op keer naar de winnende goal doch allen stuitten zij op doelman De Roos. Na 75 minuten viel dan toch en vrij onverwacht een thuis doelpunt. Mare De Gercq zette een aanval op samen met Adri De Winter. Declercq kwam opnieuw in balbezit en knalde naar doel. Niet eens zo hard maar toch hard genoeg om doelman De Roos te verslaan door armen en benen. 2- 1 en nu gaf Bazel deze voorsprong niet meer af. Integendeel er werd zelfs nog een doelpunt afgekeurd door Erwin Van Tilburg in de slotminuten toen men bij Haas donk nog eens alles in het offen sief gooide. Tevergeefs echter, de zege én de punten bleven in Bazel. Stekene Sportief Overmere Tegen een sportief en zelfs af en toe iets ondernemend Overmere heeft Stekene op nieuw voor een opmerkelijke zege weten te zorgen. Onder impuls van Chris Vlijminck in de aanval en Geert De Smet in de afweer bleven de punten gemakkelijkerwijze in de Ste- kense Stadionstraat. Beide thuisspelers drukten hun stempel op het gebeuren bij de thuisploeg die nog steeds ongeslagen door deze kompe titie wandelt en dan ook me deleider is in de rangschik king. En dan te zeggen dat de hele kern nog niet fit te noe men is want Dirk Van Strij- doncks meniscusoperatie ver loopt niet zo helend als ver wacht terwijl Erik Raem- donck zelfs nog niet moet ver wacht worden voor deze maand. Stekene kon evenwel weer teren op de volledige inzet en kampgeest van de ploeg om op rustige wijze de bezoekers uit Overmere naar het achterplan te drummen. De sportieve bezoekers wel te verstaan die altijd hebben la ten voetballen en nooit aan afbraakvoetbal hebben Sint-Gillis-Waas - Grembergen. Ja, als twee spelers vai dezelfde ploeg mekaar willen dribbelen, zal het moeilijk lukken Iv Overmere vertrok trou wens snel aan deze wedstrijd met enkele hoekschoppen tot gevolg. De Donkploeg heeft echter geen specifieke af- werker en zo bleef de stand dan ook onaangeroerd. Niet voor lang echter want Stekene kon bij de tweede aanvals- beurt reeds juichen. Nadat Waegeman en Vlijminck reeds hun kans hadden ge waagd in de zesde minuut was het dan toch raak in de 10e minuut. Waegeman op rechts bediende Kris Vlijminck en die knalde onder doelman Wouters binnen. Overmere gaf zich natuurlijk met direkt gewonnen en via enkele grote voorzetten kon De Medts eveneens gevaarlijk zijn in het thuisdoelgebied. Doch doel man Van de Wiele hield alle hoge voorzetten onder kon- trole bij Stekene, gevaarlijker werd het dan weer als Stekene nog eens de aanvalstrompet liet klinken langs Verdonck. Deze bereikte Gekhiere die vanuit een schuine hoek bijna Wauters verraste. Bij een vol gende fase zelfs een nog bete re kans voor Waegeman maar hij lobte de bal over het ledige geman hiervan niet kon profr doel. De gebroeders Merckx waren de volgende kapers op Overmeerse helft maar toen zij ook niet tot scoren kwa men haalde aan de overzijde Ronny Ruys hard uit naar het doel van Van de Wiele. Het zijnet bracht ditmaal redding voor de Stekense portier. Dit alles geeft toch aan dat Over mere zich vooral niet liet pra men en ook resoluut zijn kans ging om de kleine achterstand weg te werken. Gebrek aan afwerking speelt deze ploeg evenwel de nodige parten. Zo ook wanneer Fierens kort voor rust probeerde nadat de Chris Vlijminck ongehinderd y thuisploeg langs Frans Merckx, Patrick Merckx, Ge khiere en Chris Vlyminck werden nu bij Stekene ver dicht bij de twee-nul waren vangen door Michelet en R» geweest. Die stand kwam er toch nog voor de rust wanneer Patrick Merckx vanop zo'n dertig meter voor doel fors doorging, iedereen omspeel de incluis doelman Wouters en de bal zorgvuldig in de lege goal legde, 2-0 na 44 minuten. Na de pauze ging de wed strijd opnieuw gelijk op en was het eerste vermeldens waardige feit ook opnieuw een doelpunt van de thuis ploeg. Het was nu Pascal Merckx die vanop 25 meter hard uithaalde en de bal ver dween hoog in de kruising buiten bereik van doelman Wouters. 3-0 na 63 minuten. Enkele ogenblikken later kon het zelfs 4-0 geworden zijn wanneer doelman Wouters, nog wat aangeslagen, of hoekschop mistastte en Wat teren. Overmere speelde ge woon door hetgeen hen sier de. Zij probeerden de thuis ploeg niet af te stoppen doa brutaal spel en zelfs als hc kon gingen zij zelf in het of fensief. Zo moest Van dt Wiele een kwartier voor tijd bij de pinken zijn op eer schot van De Backer. Tod werd het nog een zware af straffing voor de moedige bt zoekers. Wanneer op tien minutet voor het einde doelman Woa ters ophieuw mistastte op eet voorzet van Gekhiere giers (reuze bij de reserven'1 en deze nieuwe krachta zorgden nog bijna voor fa- faitcijfers. De Saeger besloa evenwel net naast en Yve Michelet miste op zijn beur nog een tweetal open kansen Om de wedstrijd af te sluiten dan toch nog een doelpui van Gekhiere, dat wegens on begrijpelijke redenen were afgekeurd. Over een doeltje meer of minder sprak men ni afloop echter niet meer bij i Stekene dat wellicht terug een groot seizoen tegemoet ga» en nu rustig afwacht wie ha de eerste nederlaag gaat toe dienen. Marc SteveunU Sint-Gillis-Waas - Grembergen. De Grembergenaars waren duidelijk de sterkste in Si Gillis (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 20