Tom Steels met indrukwekkend palmares Onbesliste topper voor Sinaai Girls Een drawn voor Wijnveld Girls... En toch niet opgeven! Miniemen, knapen en scholieren V.V. Straatje kregen nieuwe sporttas Bij onze O.V.W.B.-veteranen Grembergenaars sluiten seizoen af met 32 overwinningen De Voorpost - 13.10.1989 - 21 JEUGDVOETBAL WIELRENNEN DAMESVOETBAL VOETBAL Het doek is gevallen over de wielerkompe- titie maar voor Tom Steels is het koersen nog niet afgelopen. Dit weekeinde zat hij aan op de piste waar het provinciaal om niumkampioenschap wordt gereden. Twee weken later neemt hij deel aan de nationale kampioenschappen. Pas daarna gaat het vehikel op stal en breekt voor de junior uit Nieuwkerken-Waas een periode van rust aan. De recent 18 jaar geworden knaap heeft een indrukwekkend palmares bijéén ge fietst. In totaal werd hij achttien keer eigenaar van de bloemen. Nog veel be langrijker is dat hij liefst vier titels won. Het verhaal begint bij de Oostvlaamse Ster der Juniores waar hij derde werd in de eindstand en een tweede plaats ver overde in de totaalstand van de punten. In Erpe-Mere won hij het provinciaal kam pioenschap. Twee weken daarna triom feerde hij in het Brabantse Merchtem tijdens de nationale titelren. Daarna kwam het werk op de piste waar hij liefst twee keer tot Belgisch kampioen werd gekroond. In Moskou plaatste Steels nogmaals de kroon op het werk. Tijdens de wereld kampioenschappen won hij een zilveren medaille. Op de weg legde hij beslag op een zevende plaats. In het Franse Lyon nam hij tenslotte met de amateurs deel aan het internationaal kampioenschap waarin hij 12e werd. Een sprookje! Tom Steels heeft alvast de stoutste verwachtin gen overtroffen. Dat hij talent aan boord heeft, bewees hij reeds toen hij nog nieuweling was en uitmuntende resultaten aanleiding ga ven tot een vroegtijdige overgang naar de juniores. Vooral dat laatste heeft zijn effect niet gemist zegt Tom. Binnen de korste keren kwam ik tot de vaststelling dat het verschil tussen nieuwe ling en junior erg groot is. Die enkele weken ervaring deden mij besluiten om het winter- programma drastisch aan te passen en een intensere voorbereiding aan de dag te leggen op wat komen moest. Snel plukte ik de vruch ten. Heel in het begin verging het mij niet naar wens. Ik streefde wel een conditiepiek na tegen de tijd wanneer er voor een titel geknokt moest worden. Na anderhalve maand competi tie had ik voldoende kilometers in de benen en kon wedijveren zoals ik dat wenste. Ik beoog de een deelname aan het wereldkampioen schap in de Sovjet-Unie. Eerlijkheidshalve moet ik zeggen dat ik lang aan een selectie getwijfeld heb. Pas nadat ik Provinciaal en Belgisch kampioen geworden was, begon ik er gerust in te worden. Tom Steels had nooit verwacht dat hij zoveel suksessen ging opstapelen. Ik debuteerde in de kompetitie als eerstejaars junior en besefte dat het niet makkelijk ging zijn om te knokken tegen zij die een jaartje ouder waren, zegt Tom. Van een titel durfde ik niet te dromen en in feite was ik mij voor aanvang van de kam pioenschappen tevreden met een ereplaats. Winnen was niet voor mij, zo dacht ik vaak. Steels is onbewust de meest succesrijke renner die het Waasland in vele jaren heeft gekend. Vergeet daarbij niet dat hij zich momenteel specialiseert op een Gentse school in compu- terwerk en dat er na schooltijd nog heel wat te blokken valt. Vrije tijd voor wat anders heeft Tom niet. Ook op school stelt hij gunstige resultaten als een voorname prioriteit voorop. E.G. Een week nadat de allerklein sten van Voetbalvereniging Straatje uit Stekene een spik splinternieuwe voetbaltas hadden gekregen, was het vo rige zaterdag de beurt aan de miniemen, knapen en scholie ren om naar de kantine op het terrein te komen. Inderdaad om ook een nieuwe voetbal tas, geschonken door Verze keringskantoor Stefaan Schaep in ontvangst te nemen en om nadien deel te nemen aan een bingo-avond. Ook tij dens deze tweede jeugdavond van W Straatje was het 'ge zellig druk' in het kanti- netje... Ruim vijftig jonge VVS-voet- ballertjes tussen 10 en 16 jaar waren opgekomen om hun prachtige tas in ontvangst te nemen. Onder deze voetbal- les-in-wording schuilen er on getwijfeld enkele die een gro te voetbaltoekomst tegemoet gaan. Op voorwaarde uiter aard dat ze zich blijven in spannen en blijven trainen, ook indien het al eens wat Mits héél wat 'kunst en vliegwerk' kregen we al de aanwezige jonge voetballers-met-hun spiksplinternieuwe voetbaltas op één foto in het kleine zaaltje naast de WS-kantine. Uiterst rechts staat een glunderende sponsor Stefan Schaep, die van de klub als dank en appreciatie een prachtig bloemstuk kreeg. (d. Brol) moeilijker gaat. bij de jeugd van 't Straatje uit de jeugd goed gaat bij WS Deze feestelijke avond was Stekene inderdaad een nieu- uit Stekene. andermaal een bewijs dat er we wind waait én dat het met D. Brol Milliville en Esther Blom- maert, redde spektakulair. Langs weerskanten werd er ook vlot en technisch aan trekkelijk voetbal geprodu ceerd met eveneens de nodi ge opwinding in de beide doelzones. Stootkrachtig werd F.C. Sinaai Girls alles zins met een uitstekende po ging van Kathy Mertens en Peggy Audenaert. Voor F.CD.J. Borgloon met een zeer verdienstelijke Alice Milliville als de voornaamste puncher, bleef het sukses ook uit en dat bereikte Anja Van der Geeten met een hard schot ook al niet. De beide doelvrouwen Marina Kem- peneers en Esther Blom- macrt speelden trouwens een uitstekende wedstrijd. De Wazc girls welke al een aan tal knappe akties lieten bekij ken, geraakten kort voor de rust nog aan de winst. Een vrijschop van Ann Wauters bereikte Rita Schatteman welke doorstuurde naar Christa Cocne en op voorzet van deze laatste, twijfelde Kathy Mertens niet (0-1, 37e min.). Kort in de tweede helft stond Christa Coene dan aan het kanon bij F.C. Sinaai Girls en de lokalen, werden er een beetje zenuwachtiger bij. Dat verklaarde ook het geel voor Els Lcnaers van Leo Jans, een uiterst strenge scheidsrechter. Deze zou echter nog aan de basis liggen dat F.C.D.J. Borgloon ge lijkstelde. Een lobbal van de lokale Brcnda Noels schoof nipt over het doel van Esther Blommacrt en tot de verwon dering der bezoekers, werd het hoekschop. Een gelegen heid ook voor Alice Milliville om Brcnda Noels te bedie nen en de ploegen stonden meteen terug gelijk (1-1, 72e min.). De sfeer werd er ook nerveuzer door en Christa Cocne met Chantal De Meester van F.C. Sinaai Girls, geraakten ook nog aan geel. De spanning in deze de beste kansen voor F.C. Goal- dens), Wendy Mets en Ulrika getters... Huygens. De ploegen F.C. Goalgetters: Kathy Van De F.C. Wijnveld Girls: Anne-Marie Vijvere, Diane De Smet, Nancy Van De Walle, Christiane Vly- Maes, Carolien Stevens, Patricia minck, Christel Bogaert, Daisy Tebergmien, Ann Danckaert, In- De Wolf, (41e min. Karine Van grid Wuyts, Ingrid Vincent, Nadi- Britsom), Daisy De Wolf (41e min. Peggy De Corte), Sabine Van Der Haegen, Ann Van Puyenbroeck, Lesley Van Have- re, Karine Heyndrickx, Veerle Corvelijn (41e min. Natasja Geu- ne Debersaquer, (41e min. Cindy Danckaert), Carolien Stevens en Ann Verschaffel (74e min. Tinke Moenaert). Roger Van Laere HERKSPORT KAMILLEKES 4 de branding, terwijl Myriam Van j Slembroeck en Kathleen Stevens het de thuisdefensie moeilijk maakten. De gelijkmakerij kon niet uitblijven. Op de 15e minuut Na het logische verlies bij titel- met een efficiënte Anne-Marie kandidaat F.C. Bonte Girls uit Van De Walle in doel, de bezoek- Lokeren. heeft F.C. Wijnveld sters verder van een doelpunt kon Girls terug het puntenaantal aan- houden. Die verkeken ook een gezwengeld Tegen F.C. Goalget- paar kansen langs Anja Roels en ters uit Beervelde werd gelijk ge- Nadine Debersaquer. Omstreeks speeld en voor de Sinaaise ploeg, het half uur geraakte F.C. Wijn- werd dat een schitterend resul- veld Girls nogmaals aan een straf- taat worp en Lesley Van Havere, werd De wedstrijd daarbij de ideale afwerker (1-1, Door F.C. Goalgetters met duide- 29e min Toen werden de loka- lijk meer ervaring, werd er op 't len als aanvallende ploeg ook al Wijnveld een ideale start geno- meer in het spelbeeld betrokken men. Reeds na een tweetal minu- en in de tweede helft, zou het (en verd de verdediging van F.C. zelfvertrouwen bij F.C. Wijnveld Wijnveld Girls door Anja Roels, Girls nog stijgen. Toch zou een volledig verrast (0-1, 2e min.). De'totaal afgezonderde Nadine De- week voordien nog in de shirt van bersaquer, voor F.C. Goalgetters Dat voetbal variabel is weet ieder- F.C. Sinaai Girls en thans bij F.C. eerst nog gemakkelijk skoren (1- een. De ene week rolt de bal in uw Goalgetters, de gevaarlijkste pun- 2, 46e min.) Tien minuien nadien voordeel en de volgende week KuhteuTsüï^i baar lotatal cher. Diezelfde Anja Roels werd stonden de ploegen al terug gelijk, lukt er mets. Dat ondervonden ov°r een te ver ujteeiopen keeper trouwens met wat geluk van een Een knappe kollektieve aanval ook de Kamillekes die vonge op de dekla, bejanden op de 22e nieuw doelpunt gehouden door der lokalen werd door Ulrika week nog met grote cijfers won- mjn k h d Vprdi*.ndp op_ Anne-Marie Van De Walle. Te- Huygens suksesvol besloten (2-2, nen tegen Beerse. Nu ging het jjjkmaker Kathleen Stevens K duidelijk dominerend 55c min Een der betere mo- even anders... bouwde een aanval op vanuil het Ft- Goalgetters, kreeg V.D. menten trouwens van F.C. Wijn- We speelden reeds tien minuten middenveld De Hcrkse krprw Wijnveld Girls echter de kans om veld Girls dat er ondanks een toen Herk een tweede hoekschop kwam weer uitgelopen maar lelijk m slcllen Ecu strafschop bepaalde evenwichtigheid, nog kreeg. Hel leder word! lot aan de Kathleen kon haar mooi omzeilen wegens handspel, werd evenwel moeilijk zou in slagen om het penaltystip geschopt waar Van /|_j\ op de vuisten van Kathy Van De bezoekende doel te bedreigen Oosterwijck schitterend kan bin- Toen jpdprppn ,jrh vnnr Hp n.«t Vijvcre geschoten. Het werd ook Dat kon F.C. Goalgetters echter nenkoppen (1-0). Toch bleven de boenen met geliiksïï van de schaarse mogclijkhc. wel on Ann Danckaert mcl Ann Mekes enn geloven. Peggy besliste een Unaakse vrouwelijke den van F.C. Wijnveld Girls dat Verschaffel, hadden tenslotte nog Van Der Maelen bleek een rots in scheidsrechter er anders over Zij liet overspelen en in de 42e min. zorgde Anita Martens, spelmaak- ster bij de Belgische 11, ervoor dat haar nicht, Karen Mariens Brenda Van Den Eeckhoudt mooi kon omspelen (2-1). In de tweede helft maakte Aalst opnieuw het spel en Paula Bisback besloot op de lat. Toch kwam Herk in twee minuten tijd op 4-1. Bij een ingooi talmde een Aalster- se speelster te lang en Carla Mar tens had enkel nog Paula Bisback voor zich: 3-1. De aangeslagen Ajuintjes kregen twee minuten later het deksel op de neus. Een onnodige hoekschop werd onhan dig afgeweerd en Anita Mariens stond op de juiste plaats (4-1). De provinciale ploeg speelde op het veld van Wippeigem 2-3 en de jeugd ging met een 0-12 monster score winnen op het veld van Herk. Zaterdag speelt de jeugd om 13ui30 een vriendschappelijke match tegen Lommei en om 15 u. speelt de A-ploeg tegen datzelfde Lommei op het veld van Zand- b"e jmh Inde tweede nationale reeks van het damesvoetbal, staat F.C. Jong Nijlen weer alleen aan de leiding. Vóór de jongste speeldag behoorden V.V.D.G. Lommei en F.C. Sinaai Girls, daar ook nog bij. Eerstgenoemde ploeg kon echter geen afstand nemen van D.V.K. Egem en in de absolute reekstopper, speel de F.C. Sinaai Girls ook ge lijk bij F.C.D.G. Borgloon. Een duidelijk sukses trou- wens voor de girls uit de Ti- Yvö nclgemeente en de vrij on- 1 verwachtse positie in de klas sering, blijft dan ook behou den, Een tweede plaats na een zestal matchen, hadden weinigen ook durven voorop stellen. Een schitterend de buut al voor F.C. Sinaai Girls dat met de aanpassing in de tweede nationale reeks, blijk baar geen problemen meer heeft. De wedstrijd Voor de gevaarlijke uitwed strijd bij F.C.D.G. Borgloon roet de sterkste verdediging der reeks, heeft coach Van der Elsken alleszins niet voor behoudend voetbal gekozen. Een goede gok trouwens *ant F.C.D.J. Borgloon werd er een beetje door verrast en eveneens tot enige voorzich tigheid gedwongen. Temeer omdat F.C. Sinaai Girls ook nogal vlot van stapel liep en tweemaal langs Christa Coc ne, naar het openingspunt greep. Een bijzonder waak zame Marina Kempcnccrs in net doel der lokalen, verhin derde dit telkens op een sc- kure manier. De aanvallen van F.C. Sinaai Girls waren ln dit eerste kwartuur ook g*d gestoffeerd en F.CD.J. Borgloon, zou daarin niet achterblijven. Het werd trou wens een zeer boeiende wed- njd met twee sterk aan el- war gewaagde ploegen, wcl- echter geen duimbreed toegaven. De eerste Lim- Durgsc poging was van Alice zeer attraktieve topmatch, werd tijdens de slotminuten nog opgedreven. Bij een laatste uitval van de lokale Els Meeuwissen werd deze van de sokken gelopen door Karina Van Pottelberghe en Leo Jans, wees naar de pe naltystip. Zeker niet goed voor de hartlijders trouwens en door Alice Milliville, werd de strafschop echter tegen de doelpaal aangeschoten. Al dus bleef ook de 1-1 stand be houden welke tenslotte de beide ploegen mocht bevre digen... De ploegen: F.C.D.J. Borgloon: Marina Kempeneers, Christiane Go- ris, Rosita Kempeneers, Ray- monda Steurs, Els Lenacrs, Brenda Noels, Antoinette Ubracks, Annick Severiins (69e min. Kathleen van West), Els Meuwissen, Alice Milliville en Anja Van der Geeten. F.C. Sinaai Girls: Esther Blommaert, Chantal De Meester, Karina Van Pottel berghe, Karine Van Britsom, Ann Wauters (41e min. Christiane Vlyminck), Rita Schatteman, Chantal De Rijcke, Wendy Mets, Christa Coene, Kathy Mertens en Peggy Audenaert. Tijdens het komende week end is er voor de dames geen kompctitievoetbal. Bij F.C. Sinaai Girls wordt de huidige goede konditie op peil ge- noudep door een vrienden match bij F.C. Antheit, de jongste kampioen van de pro vincie Luik. Deze ploeg werd destijds voor de promovering naar de nationale reeksen uitgeschakeld door F.C. Si naai Girls. Samen met de 5-2 nederlaag was F.C. Antheit toen uiterst verrast over de gezellige Wase ontvangst en vandaar, op zondag 15 okto ber het rendez-vous... Roger Van Laere Onder een prachtig na- jaar8zonnetje konden de veteranen hun slui- tingsprijs rijden in de industriezone van Kob- begera. In de A-reeks bleek Frans Van Eyck opnieuw de snelste in de spurt. Toch bood ex- prof Antonio Cecchina- to fel verweer. Voor Frans is het de 25e zege van dit seizoen, als dat geen rekord is... Op nieuw waren er voor de B- en C-reeksen geen deelnemers. Om in de lijn te blijven spurtte Omer Van Molle zich op het hoogste schavotje van de D- reeks der super-vetera nen. Ondanks zijn 79 jaren behaalde hij zijn 21e overwinning. Uitslag A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Antonio Cec- chinato, 3. Gustaaf De Waerzegger, 4. Con stante Scarlatta, 5. Au gust Delaen. D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. Jean Van Boe- ckel, 3. Jean Merella, 4. Jaak Goossens, 5. Jean Herremans. OVWB-Wielrennen. Omer Van Molle, winnaar van de sluitingsprijs 1989 van de D-reeks. Het was zijn 21e zege van het seizoen (xl) BWCL-Wielrennen Eendracht Aalst Eeklo 0-1. Ook het buitenlandse talent van Aalst kon het tegen de Meetjeslanders niet waarmaken (da) Ronny Mettepenningen is koploper met 13 zegepralen. Theo Van Handenhove behaalde er elf en Gaston Van Den Hoecke acht. Samen goed voor 32 bloemtuilen en meteen is dat bijna de helft van alle overwinningen die de ploeg Martin behaalde afgelopen seizoen. In Gijzegem toonde Van Den Hoecke nog eens zijn snelle benen en liet het ganse pak' in een razendsnelle spurt achter zich. meteen een mooi afscheidsgeschenk aan zijn sponsor Martin, die hij verlaat wegens onenigheid in de ploeg. De thans 51-jarige Gaston gaat het volgend seizoen wat kalmer aan doen, minder koersen rijden en de wedstrijden in de streek van andere bonden mee pakken.

De Voorpost | 1989 | | pagina 21