Verlies op alle fronten Dendermondse rugbyclub bereidt zich voor op topwedstrijden Toch niet ontgoocheld Pistewerk van lange adem te Lebbeke VC Buggenhom voorgesteld Met Christel Van Huffel op de bank GZK-Darts - Amateurkompetitie 89-90 22- 13.10.1989 De Voorposl KORFBAL Dc korfbalteams uit dc regio hebben een allesbehalve ge slaagde zondag achter zich. Onze drie vertegenwoordi gers in de hoogste korfbal- reeksen moesten stuk voor stuk de duimen leggen: de ene al met meer ogvertuigen- dc cijfers dan de andere. Ook in de rangschikking staan KC Appels, Vos Rein- aert St.-Niklaas en Atlantis Lcbbcke er niet zo schitte rend voor: de Waaslanders en dc Lebbekenaars puurden uit zes betwiste wedstrijden vier punten, Appels moet zich zelfs tevreden stellen met twee schamele puntjes. Espero - KC Appels: 8- 6 Een match die had moeten worden gewon nen Echt jammer, aldus interna tionale Ann Schuddinck dat wc deze wedstrijd verloren. Vooral omdat we de zege op een bepaald ogenblik van de match in handen hadden. Appels begon zeer goed. Dirk Duym, die stilaan op nieuw zijn vertrouwen wint, zette Appels op een 0-2 voor sprong. Dit via een strafworp en een afstandsworp. De thuisploeg sloeg echter terug, kwam zelfs op een 3-2 voor sprong, maar dankzij een strafworp, omgezet door Dirk Van Royen en een doorloopbal, omgezet door Annette Verstraeten, ging Appels met een 3-4 voor sprong de rust in. na de pauze kregen we bijna een zelfde spelbeeld: nadat Espero gelijk maakte, liep Appels twee korven uit dank zij Chris Van der Steen (af stand) en Edwin Borms (strafworp). Een mogelijk beslissende driekorvenkloof kon echter niet worden gesla gen. Het was integendeel de thuisploeg die gelijk maakte en in één ruk twee korven voorsprong nam. We spelen niet slecht, we kreëren kan sen, maar we werken ze niet af, aldus nog An Schuddinck. Doodjammer dat we die wed strijd verloren. Inderdaad we skoorden slechts 2 punten uit zes wedstrijden. Dramatisch mogen we die toestand niet beschouwen, hoewel die op eenvolgende nederlagen geenszins bevorderlijk zijn voor de spirit in de ploeg. Volgende zondag krijgen we overigens nog een harde noot te kraken. Neerlandia komt dan op bezoek. Een wedstrijd die we zouden moeten win nen. Hoevenen - Vos Rein- aert St.-Niklaas: Slechte eerste helft Nieuweling in derde klasse, Vos Reinaert St.-Niklaas blijkt nog niet in staat enige standvastigheid in zijn pre staties te leggen. Speelden de Waaslanders tegen Turnhout een zeer goede partij, vorige zondag vlotte het, vooral tij dens de eerste helft, heel wat minder. Inderdaad, geeft mevr. J. Bo- gaert toe, die eerste helft op het veld van Hoevenen was ronduit slecht. Vos liet zich volledig het spelpatroon van de thuisploeg opdringen en dat had fatale gevolgen, want bij de rust had Hoevenen een 9-2-voorsprong samenge- korfbald. De Wase korven waren van de hand van Gun- ther Mertens en Kris Pau wels. Hoewel in de tweede speel- helft beter gekorfbald werd, bleek de achterstand te groot om nog terug te keren. In die tweede speelhelft skoorden Alex Van Hove (strafworp), Gunther Mertens (afstands worp) en nogmaals Alex Van Hove voor Vos. Joki Itegem - Atlantis Lebbeke: 7-5 De Lebbekenaars had den beter verdiend De wedstrijd Joki-Atlantis groeide uit tot een evenwich tige partij korfbal. In het laatste kwartier deinde de wedstrijd bovendien uit in een spannend gebeuren. Atlantis kwam na vijf minu ten op voorsprong, dankzij een strafworpkorf van Da- mien De Roeck. De thuis ploeg zette toen echter een offensief in dat bekroond werd met twee korven (2-1). Sandra Van Rossem bracht evenwel, vanop afstand, bei de ploegen gelijk. Bij Atlantis gingen bepaalde dames werkelijk ondermaats akteren, wat de thuisploeg de gelegenheid bood een twee- korvenvoorsprong te verwer ven. Het Joki-offensief stierf ech ter uit en Lebbeke behaalde in de periode naar de rust toe de bovenhand. Damien De Roeck verzilverde overigens dat overwicht, via een af standsworp en een doorloop- bal. De rust werd dus op een 4-4 stand ingegaan. Hoewel Lebbeke na de rust allesbehalve schitterend stond te korfballen slechts psoradisch slaagde men erin de bal in het aanvalsvak over te brengen toch kwam het op voorsprong, dankzij een af- standsworp van Carmen Henckens. Na 20 minuten was echter al les te herdoen (5-5). Ruim een kwartier lang bleef deze stand ongewijzigd. Met nog een paar minuten wedstrijd voor de boeg voerde de scheidsrechter een nummer tje op: hij kende Joki een be twistbare strafworp toe. De thuisploeg liet die kans niet liggen en bevroor de bal voor de rest van de wedstrijd. Toch zou Steven Callaert nog een prachtige kans op de ge lijkmaker onbenut laten. Het Lebbeeks verdedigend vak nam terecht risiko's. Dat werd echter afgestraft met een laatste plaatselijke korf. Lebbeke had beter verdiend. Pierre Van Rossem RUGBY De Dendermondse Rugbyclub heeft zich tijdens deze seizoen- aanvang duidelijk in de kijker gespeeld. Vriend en vijand werden blijkbaar aangenaam verrast door de uitzege op Coq Mosan en door de superscore bij vierdeklasser Peruwelz (voor de Beker), Getuige daarvan de positieve commentaren in bijna alle Belgische (ook Franstalige) kranten. De jongens van Dendermondse zijn zich echter maar al te goed bewust van de relatieve waarde van deze goeie seizoen start. De werkelijke waarde zal immers pas kunnen worden opgemeten wanneer we exact twee weken verder zullen staan. A s. zondag komt DRC immers thuis uit tegen RC Bosvoorde, een club die zich tijdens de zomerstop danig heeft versterkt en duidelijk de tiel én de Belgische Beker ambieert. De week nadien volgt de uitwedstrijd bij landskampioen Asub Water loo. Twee interessante wedstrijden dus, die ons wellicht zullen toelaten de positie van Dendermondse in het Belgische toprugby beter in te schatten. Aan het toeval werd alvast niets overgelaten. Vorige zondag werd, als opwarmer, een vriendschappelijke wedstrijd belegd tegen RC La Hulpe, een sterke Brabantse ploeg die op dit moment in tweede nationale de plak zwaait. Toch opteerden de Dendermondse trainers en kapitein ervoor om alle spelers gedurende drie wedstrijdperiodes aan de bak te laten komen. Aan de ene kant een nadeel voor de samenhang van het eerste team, aan de andere kant een duidelijk signaal aan alle spelers dat de huidige opstelling van het eerste team alles behalve definitief is. Op papier een evenwichtige wedstrijd dus, met een coherent La Hulpe tegen een gemengde Dendermondse ploeg. En het bleek ook zo uit te komen. La Hulpe nam als eerste het initiatief tegen Dendermondse en kon handig gebruik maken van enig zoek- en voelwerk in de experimentele Dendermondse opstelling. Na amper 10 minu ten was La Hulpe reeds tot 0-7 uigelopen. De Dendermondse half-scrum, Rik Casier (die de dag voor dien de nationale kleuren had verdedigd tegen niemand minder dan West-Samoa), profiteerde van een onoplettend heid in de bezoekende verdediging en scoorde spectaculair (6-7). Even later was het de beurt aan ArunCambier (ook al aan de slag) tegen de Samoëzen), die de verdiging verschalk te, en de stand op 10-7 wist te brengen. Voor het overige verliepen de twee eerste wedstrijdperiodes nogal rommelig, wat, gezien de voortdurende wijzigingen in de Dendermondse opstelling, niet verrassend kan worden genoemd. Vooral Mare Kinders en Joeri Robbrecht vertoon den - logische - aanpassingsmoeilijkheden tegen het gerouti neerde 'pack' van La Hulpe. Minder problemen waren er dan weer voor Stefan Dieleman, Chris Mellaerts en Pieter Verlin den, die opmerkelijk snel het wedstrijdritme wisten te vatten, maar daarvoor uiteindelijk ook het gelag betaalen: na twee periodes was het beste er duidelijk af. Voor de derde periode (de stand was ondertussen via D'Hooghe en Pierson opgelopen tot 7-22) opteerden de Dendermondse coaches voor een 'sterke' opstelling, als laatste voorbereiding voor de matchen van deze en volgende week. Een kleine misrekening wellicht, want precies tegen deze opstelling kwam La Hulpe makkelijk twee maal tot scoren, en naderde op die manier gevaarlijk dicht tot 15-22. In de slotfase kon Vande Putte evenwel de eindcijers vastleg gen op 15-28. Een niet onverdiend resultaat voor Dender mondse, dat echter blijkbaar nog werk aan de winkel heeft tegen a.s. zondag. Dendermondse heeft het overigens niet erg makkelijk om zondag een superieur team op te stellen. Lauwers, De Velder, De Vos, Cambier en De Bondt zijn nog altijd onzeker. En Wauters (zaterdag samen met Gaubert nog aan de slag met de Belgische juniorenploeg tegen West-Duitsland) blijft dit seizoen al helemaal niet van onheil gespaard: een ongelukkige balbetwisting leverde hem zondag enkele hechtingen boven het oog op, Toch geven de insiders Dendermondse niet eens zo'n slechte kans tegenRC Bosvoorde. Bosvoorde speelde in zijn bekerwed strijd tegen Asub Waterloo immers vrij inspiratieloos (al werd met 6-9 gewonnen), en men mag evenmin vergeten dat DRC vorig seizoen de Bosvoordenaars tweemaal wist te kloppen: in eerste instantie werden ze door DRC uit de Beker gewipt en aan het eind van het seizoen verspeelden ze hun titelkansen door op eigen veld de eer aan Dendermondse te moeten laten, Het wordt m.a.w. een topper in de ware zin van het woord, die, zoals altijd kan worden gevolgd op het rugbyveld van het sportcomplex in de Van Langenhovestraat te St.-Gillis-Den- dermonde vanaf 14 uur. ATLETIEK itmuii, VOLLEYBAL ÏÏM Om het pisteseizoen af te sluiten organiseerde AC Lebbeke, vori ge week woensdagavond, een uurloop, aangevuld met twee kampnummers voor heren: het diskuswerpen en het kogelsto ten In het diskuswerpen ging de overwinning naar de plaatselij ke atleet Frankie De Feyter (4lm78). De prestaties van de overige regionale atleten in dit nummer: Antoine Van Gucht (AC Lebbeke - 34m02), J.P. Van Kerckhove (AC Zele - 33m58), Eric Van Gucht (AC Lebbeke - 30m62) en Marc Van den Berghe (AC Lebbeke - 18m34). In het kogelstoten noteerden we volgende prestaties: Antoine Van Gucht (10m88), Eric Van Gucht (10m70),J.P. Van Kerck hove (lOmOO) en Marc Van den Berghe (7m76). In de 20 km, met afstandsopna me na één uur wedstrijd, na men bij de heren, niet minder dan 35 atleten de start. Over winnaar werd Jozef De Maese- neer van AC Lebbeke, die na één uur 18117 m aflegde en de 20 km afhaspelde in 1.04.05. Op ruim één minuut volgde klub- genoot Jan Van Thienen (18.391 m - 1.05.14). De overige Leb- beekse qtleten zetten volgende prestaties neer: Peter De Feyter (17.881 m - 1.08.06), Pierre Vermeir (17.817-1.10.33), Mi chel Staljanssens (16.001 m 1.15.50), Jean-Pierre Tevels (15.682 m - 1.20.45) en Pierre Verhulst (12.400 m - 1.32.26). De AC Zele-atleet Philippe Westbroeck liep de 20 km in 1.32.48 en liet na één uur 12.719 m optekenen. Net voor hem Volleybal. De damesploeg van Buggenhout (a) Zaterdag werd Buggenhout aan de pers voorgesteld in de Sporthal 'Vierhuizen'. Naast het komplete bestuur en spelerskem, zowel da mes als heren, was ook schepen van sport Mare Heymans op de voorstelling aanwezig. Hij toonde zich zeer geïnteresseerd in de mo gelijkheden van de beide teams die voor de meeste sportliefheb bers zeer hoog worden geschat. Dames zonder problemen Na de gebruikelijke toespraken van voorzitter en sekretaris en dat waren voor Buggenhout Marie- Thérèse De Croock en Carin Au- denaert die in het kort de evolutie schetsten van het nieuwe Buggen hout, kwam manager, schepen Eddy De Vos aan het woord die het allemaal in detail toelichtte. Het huidig damesteam is aange vuld met de speelsters van VC Malderen dat het dit seizoen voor bekeken hield en de boeken sloot. Zonder van een fusie te spreken, aldus Eddy De Vos, zijn de speel sters van Malderen die vrij waren bij Buggenhout aangesloten. Voor het ogenblik zijn er dat 24, genoeg om twee ploegen op de been te brengen. De voorbije wedstrijden hebben aangetoond dat de dames zonder problemen naar de titel wandelen want de vier gespeelde wedstrijden eindig den op alleszeggende 3-0 cijfers. Voor de heren werd het een nieu we aanpak en werden spelers aan getrokken. Ook hier liggen de verwachtingen hoog maar men ziet alles toch nog op een iets langere termijn. Wat we wel ge zien hebben is dat er een goede geest heerst in dat herenteam en dan kan een ploeg altijd iets meer. De hoofdsponsor van Buggenhout m Volleybal. De herenvolleybalklub van Buggenhout (a) Is Julien Mats uit de Lichlmtraat Ingri(Ji Goossens Martine' (VC 73, Puurs. Hij is vsrdeler v»n Malderen), Heuvinck Hilde, Mae- Toyota en dat merk was goed rivoet Sylvia (VC Malderen), Ma- zichtbaar op de prachtige uitrus ting van de spelers. riëns Greet, Sarens Ann (VC Mal- deren), Van Bosbeke Kathleen DAMESAFDELING (G. Dendermonde), Van Caeken- Trainer-eoach: Dhr. Thienpondt berghe An, Van Damme Christa, Hugo ex-trainer: Ruisbroek (heren), RT Lokeren (dames heren), Belse- le (heren), Beervelde (heren). Scheidsrechter: Dhr. Bastien Jean Paul. Van Den Broeck Marina (VC Malderen), Van Doorslaer Gerd (VC Malderen), Van Wambeke Marie-Christine," Verheirstraeten Kaat (VC Malderen), Verheir straeten Valérie (VC Malderen), i. a ik k» Vermeren Greet (VC Malderen). Aangesloten speelsters: Albrecht v Erica (VC Malderen), Albrecht Lutgarde (VC Malderen), Bas HERENAFDELING KarineLBockstal Mia (VC Malde- Tra|ner CMch. Vt|denMn VC Buggenhout (heren). Scheidsrechter: Dhr. Van Dcc Berghe Paul Aangesloten spelers: Annemans Patrick (VDB Modem Lebbeke), Bas Dirk, Bettens Mare, Creyd- man Steven (jeugd), De Decker Luc, De Sutter Frederic (jeugd). Fleerakkes Mare (Volleko). Gtyv kens Johan (jeugd), Mannaen Guy, Raemdonck Manu (jeugd), Van Den Broeck Mare (jeugd). Van Der Plas Eddy, Van Nieo- wenhove Johan (Adec Baasrode), Van Riet Mare (jeugd). Vermeir Luc, Verschueren Patrick (RT Lokeren). Joseph. ren), Breukelaers Arlette (VC Malderen), Cleymans Klaar (VC VQ Malderen), Cooreman Nicole (VC Malderen), Creyelman Con- ny, De Wolf Godelieve. Gevskens mes)' ATB Smt-N,klaas (dames), TEMSEB. 3 REAL TESTA LOKEREN 1 Het werd zaterdag nog een neder laag voor Lokeren dat op Temse wel één set kon halen maar voor de rest met een teveel aan per soonlijke fouten de boot in ging. Lokeren liet af en toe goed volley bal zien en speelde vooral aanval lend goed mee met het B-team van Temse. In receptie was het dan veel minder. Énkele speel sters faalden hier wel. Aanvallend kwamen Conny Colman en Romy Borms sterk naar voor en ook Katherine Speleman ging goed mee. Ze werden telkens goed aan gespeeld door Christa Wielandt. De ex-Sindaspeelster heeft al vas te voet in het Real Testateam Het is onbegrijpelijk hoe Lokeren soms een voorsprong laat verloren gaan. Zaterdag was het goed op weg om er na een 2-1 achterstand 2-2 van te maken maar de Lokerse motor begon weer te sputteren. De Real-Testadames zijn veel te vlug ontredderd. Bij enkele mis sers laten ze de armen hangen. Maar de man die er dan iets moet aan doen, ocach Kesbeke, blijft ook zitten. Daarom begrijpen we niet dat in de vierde set na de time-outs er geen wissels werden doorgevoerd al was het maar om 2e provinciale te storen. Maar niet alleen dat om, ook om de ploeg wat op peppen. Dat Christel Van Huffi niet meer wordt ingehaald of zehi niet wordt opgesteld komt nic alleen ons vreemd en onbegn> pend over, ook de supporters ra den het liever anders zien Ec inzet zoals Christel ons liet zieoop Kruibeke kan men best gebruika bij een soms loom akternr Lokeren. Aaè WATERPOLO Beker van België Lokeren 14 10) - Doornik 28 eindigde AC Denderland-atleet Omer Vercammen (1.32.37 - 12.400 m). Bij de dames ging de overwin ning naar Linda Berghman (AC Lebbeke). Zij liep na één uur 14.223 m en legde de 20 km af in 1.28.56. (pvr) Jana het Lybisch persagent schap, heeft bekend gemaakt dat Nelson Mandela als eers te dc prijs Kadhafi voor de mensenrechten heeft gekre gen. Voor het eerst organiseerde de KBZRB in samenwerking met Royal Brussels Poseidon (RBP) en Moeskroen (DM) een «Beker van België», herenwaterpo- lo. Ruim 37 van de 41 waterpoloclubs hadden zich ingeschreven voor deze beker die de nationale waterpolokom- petitie doorkruist. De Lokerse Waterpolo werd al in de voorronde vrijgesteld en werd automa tisch geplaatst voor de l/l6e finales. Daar kreeg het dan ook een fikse en sterke tegenstander voorgeschoteld nl. Doornik (CNT). Dit team onder leiding van de heer E. Kubat behoort tot de 4 beste waterpoloploegen van het land. Aangezien het reglement zegt dat per afdeling verschil men 5 doelpunten extra krijgt en daarbij het thuisvoordeel voor de Durmejongens was, startte Lo keren met 10-0. Deze wedstrijd werd zaterdag jl. afgehaspeld en het team van Guido Maes gaf zich niet zomaar verloren tegen deze sterke tegenstander uit ereafdeling. Toch kampte LZV met een nijpend tekort aan spelers, men beschikte maar over amper 2 wisselspe lers. Alex Vanhove zal omwille van zijn kwetsuur opgelopen vorig seizoen nog één jaartje waterpolo moeten missen, nog een belangrijke speler, Eddy Van Puymbroeck moest ook forfait geven wegens familiale aangelegenheden. Deze wedstrijd was goed voor 16 uitslui tingen waarvan er zeker 12 voor de Lokeraars waren, werd toch sportief gespeeld Doornik voelde in de eerste periode al vlug de tegenstand van zijn 2 klasse lager spelend Lokeren. Zo kon den de bezoekers amper 2 van de 4 man meer situaties benutten en 7 seconden na de openingstreffer van de franstalige ploeg skoorde Patrick De Block een schitterend doelpunt op aangeven van Guido Maes. Toch konden de bezoekers nog 4 doelpunten skoren, stand 11-5. In de tweede set ging de achtervolging van Doornik verder. LZV stond onder zware druk, kon nauwelijks het snel waterpolowerk aan, maar kon toch en kele aanvallen van de franstalige ploeg afremmen, deze kwam nu nipt op voor sprong, stand 11-12. Dat de 2 overige sets zwaar voor dc Lokeraars gingen wegen wist men maar al te goed. Erik Peeters, Guido Maes. Yves Wauters en Michael Geerts hadden ieder al 2 kruisjes achter hun naam staan en waren verwittigd bij de volgen de persoonlijke fout (of zware fout) definitief uitgesloten te worden. Trainer Guido Maes werd het eerste slachtoffer, ruim halfweg in de voor laatste periode werd hij definitief uitge sloten met vervanging, juist op het moment dat de Lokerse Waterpolo wee rom in de wedstrijd kwam en hijzelf nog een doelpunt skoorde op aangeven van Yves Wauters. Door het ontbreken van deze belangrijke pion liep Doornik verder uit tot 12-18. In de slotperiode konden nu ook Yves Wauters en Michael Geerts definitief opstappen zodat men een tekort aan wisselspelers had Zo moest Lokeren nu maar verder spelen met één man min der maar al dadelijk volgde een zeer sportief gebaar van de Doornikse ploeg, ook zij gingen met één man minder spelen. Gelukkig zorgde de Lokerse doelman Peter Wettinck voor nog wat sensatie Zo stopte hij een bal van een Doornikse speler die plots roekeloos alleen voor het doel lag en stuurde deze bal onmiddellijk naar Erik Peeters die op de koop toe nog afrondde. In de slotsekonden zag men nog maar eens Patrick De Block aan het werk die de bezoekende doelwachter versloeg, eind stand 14-28. Trainer Guido Maes was na de wedstrijd niet ontgoocheld over deze uitslag, hij voorspelde zelfs slechtere cijfers. Ook was hij tevreden over de sterke arbitrage en vond zijn team. Doornik een zeer faire en sportieve ploetg. Doornik was klassen sterker maar spijtig genoeg is ons bekeravon- tuur al afgelopen. Wie weet doen wij het voltgend jaar niet beter besloot trainer Maes. Zaterdag 14.10.89 start de natio nale waterpolokompetitie '89-'90 en de Lokerse Waterpolo mag liet direkt op nemen tegen het gepromoveerde Brus sels Poseidon. Het belooft een boeiende kompetitie te worden want Lokeren wil weerom een plaats bij de eerste vijf op het einde van het seizoen. Deze wed strijd gaat door in het Lokerse Durme- bad, Sportlaan te Lokeren, aanvang 19.45 u. en de reserven spelen om 21.00 u. hun wedstrijd. De ploeg: Wettinck Peter, De Blod Patrick (2), Peeters Erik (1), Waute Yves, Maes Guido (1), Mestdagh Rii Geerts Michael, Bleyaert Peter en BW land Jan-Willem Uitslagen 5e speeldag DC Grembergen-Den Beer I DC Red Arrows I-Los Flamencos Stinnyboys-DC Lebbeke Den Beer II-De Ton Decibels-Red Arrows II 6-6 7-5 5-7 1-11 10-2 Klassement na 5 speeldagen 1 Lebbeke 2. Red Arrows I 3. Decibels 4. Grembergen 5. Los Flamencos 6. Den Beer I 7. De Ton 8. Red Arrows II 9. Stinnyboys 10. Den Beer D 10 46-14(5110) 8 43-17(4-141) 7 39-21 (3-1-1) 6 35-25 (2-1-2) 6 34-26(2-1-2) 5 30-30(2-2.1) 5 28-32(2-2-1) 2 17-43 (1-4-0) 1 21-29(0+1) 0 7-53(0-54)) Wedstr(jden van de 6e speeldag Lebbeke - Rew Arrows II Red Arrows I-Grembergen De Ton-Decibels Stinnyboys-Los Flamencos Den Beer I-Den Beer II Man van de 5e speeldag: Kurt De Vlieger (Dartsklub Lebbeke)

De Voorpost | 1989 | | pagina 22