T.S.Z. wint voor het eerst eigen wisselbeker Miniemen Van Kohoro Kwai- Wieze op de Tatami Tweede Gala der Oosterse gevechtskunsten te Aalst Terug een sport- beheerraad in Stekene Nee, toch Wase boogschutters nationaal kampioen «Derde Wandel-Mee-Dag» te Hamme Boksen op z'n Frans in Aalst Wie wordt Sportlaureaat 1989 in Aalst Zondag 29 oktober 1989 «33e voettochten der tuinbouwstreek» te Wetteren Nul op vier De Voorpost - 13.10.1989 - 23 Boogschieten. In maatschappij Schuttershof te Sint-Pauwels werd Leon De Decker koning. Tijdens het voorbije weekend werden in Affligem de nationale kampioenschappen boogschieten georganizeerd, met deelname van 16 sektoren en 448 geselekteerden. De sektor Waas van de BNFLW (liggende wip) bracht het tot nationaal kampioen. Wie zjn deze, vooral Sint-Niklase, kampioenen Dirk Bruggeman, Danny De Nul, Jean-Pierre Vercauteren, Wilfried Van Osselaer., Dirk De Cauwer en Daniël De Baere werden laureaat. Na de sektor Sint-Niklaas eindigde (tweede) de bloe- menstreek, derde werd de sektor Beveren. Bij de dames ('koninginnen') eindigde na negentien beurten Monique Cogen van Stuyvenberg-Kemzeke twee de, na de Oudenaardse kampioene. In het individuele blankboogschieten werd primus Hen drik Marin, een Burchtenaar die van Sint-Gillis-Waas afkomstig is. (w.v.) Bloso heeft er weer een jarige bij want voor de tiende maal gaat er op zaterdag 11 november een «Wandel- Mee-Dag» door in gans Vlaanderen. Ook in Hamme kan je weer meestappen dankzij de gemeentelijke sportraad want zij doen voor de derde maal mee met deze andere Bloso-Klassieker. Hierbij kunnen zij rekenen op de zeer vlotte medewer king van wandelclub 't Hoeksken. die instaan voor het uitstippen van het parcours. Voor de eerste maal verlaat men nu ook het centrum van Hamme en zal het parcours de wandelaars in en rond Zogge leiden. De startplaats is dan ook voorzien aan de lagere school van Zogge (Zogge nr. 18) waar het oudercomité in zal staan voor de goede ontvangst van de wandelaars. Het startsein wordt gege ven om 13.00 uur en men mag vrij starten tot 14.00 uur. Men kan kiezen uit twee parcours, eentje van zes en één van twaalf kilometer. De deelnameprijs aan deze wandeltocht is 30 frank en hiervoor ontvangt men een herinneringsstickcr en een versnapering onderweg. De grootste groep ('t Hoeksken uitgezonderd) en de oudste mannelijke en vrouwelijke deelnemer mogen zich verheugen in een hcrinnerings- trofee. Meer informatie kan men krijgen op de gemeentelijke sportdienst Hamme, sporthal «Meulenbroek», Meulen- broekstraat z/n, 9160 Hamme. Telefoon: 052/47.63.74. Op zaterdag 18 november om 18.00 u. organiseert de Aalsterse klub 'Le Gaulois' in De Schreef, Sint-Jozefstraat 20 te Aalst de kwartfinales van de nationale kampioenschappen Boxe Franqaise Sa- vatte Serie 1 en 2. Serie 2 is het niveau van de liefhebbers met gevech ten van 4x2 min. Serie 1 is het niveau van de semi-professionelen. Het gevecht duurt dan 5x2 minuten. Voor Aalst werden Frank Nerinckx en Erwin Van den Brande ingeschreven. Erwin was vorig jaar halve finalist. Bovendien zullen verschillende Aal- stenaars hun ringdebuut maken. Deze sport wordt langzaam maar zeker populair bij het grote publiek. Ook het aantal inschrijvingen van atleten voor de kampioenschappen neemt steeds toe. Dat heeft als gevolg dat de voorselekties steeds moeilijker wor den. Uiteraard draagt dit bij tot het niveau van de kompetitie. Kaarten zijn te verkrijgen op het sekretariaat, Sint-Jozefstraat 11 te Aalst (tel. 053/78.53.29) tegen 300 fr. in voorverkoop en 350 fr. aan de kassa. 0p vrijdag 22 december 1989 om 20 u. in de Grote Schouwburg van het kultureel centrum De Werf. heeft de 30e verkiezing van de sportlaurcaten van de stad Aalst plaats en de huldiging van verdienstelijke leden van sportgroeperingen. Men kiest er de beste ploeg en de beste individuele sportbeoefe naar voor wat de kompetitiesport betreft. De klub die zich aandient als beste organisator van sportieve aktivitcitcn met een rekreatief doel en de rekreatiebeocfenaar die een inspirerend voorbeeld is, worden er als laureaten voor de rekreatiesport '89 aangesteld. Elke sportvereniging kan één van haar leden voordragen voor de huldiging van de verdienstelijke bestuursleden. De Adviesraad voor de SPort, Kattestraat 33 te Aalst kijkt momenteel uit naar de kandidaturen. Men kan slechts in aanmerking komen voor deze verkiezing indien de kandidaten, zowel de individuele sport beoefenaar als de klub, in Aalst wonen of er gevestigd zijn. ofwel aangesloten zijn bij een Aalsterse sportvereniging. Aanvraagformulieren zijn te bekomen op het sekretariaat, tel .v77 ll.ll, toestel 263. Aanvragen worden er ingewacht tot Uiterlijk vrijdag 27 oktober 1989. Voorzitter Marcel Ver- en C-zwemmers en werd meulen van de Temse betwist in de vier zwem- Scheldezwemmers en stijlen, trainer Dullaert van de- Daar de eigen huisclub bij zelfde T.S.Z.-familie wa- het opmaken van de alge- ren gelukkige mensen na mene rangschikking op de afloop van hun zoveelste eerste plaats stond was zwemmarathon in het hetbijdeuitreikingvande Temse Scheldebad. Dit bekers een fiere sport- zwemfestijn waar negen schepen Mare Cordeel clubs voor inschreven die die Temsetrainer Dul- dan weer op hun beurt laert de wisselbeker kon ruim 180 zwemmers in het overhandigen, ruime sop stuurden kon Voor wat de wedstrijd zelf geen beter geschenk zijn betreft kunnen wij het zo voor de Temse Schelde- stellen dat alle trainers zwemmers en hun bege- van de betrokken klubs leiders. Voor het eerst gelukkig waren na afloop sinds deze wisselbeker met de behaalde resulta- Houtshop Van der Gucht ten. Maar vooral de sport- bestaat wonnen zij deze ieve leiders van D.Z.O., eindrangschikking ging T.S.Z. waren fier met de mseU,eker T.S.Z.-trmner Duttatn (ms) T.S.Z. een bewonderen- behaalde resultaten. de zusjes Elke en Jilske en voor Wouter Vlegels en swaardige Beverense Bij de groot-Beverse broer Jurgen heel wat ere- Vereecken Sven. Terwijl Zwemclub vooraf. Deze zwemklub (G.B.Z.) kwam plaatsen in de wacht kon- Mieke Smet telkens stuit- wedstnjd was er een voor het gevaar dikwijls van de den slepen. Verder waren te op de sterke thuis- alle zwemmers dus A-, B- familie Pieters die langs er persoonlijke suksessen zwemster Kathy De Wit te. De duels die deze twee dames uitvochten moch ten werkelijk gezien wor den. Trouwens bij het op maken van de eindrang schikking bleef De Witte slechts enkele zuchtjes voor Smet. Nog zo'n duel kregen we met Wendy Roelandt van D.Z.O. en thuiszwemster Brit Deck. Hier was het evenwel ook de thuis zwemster die het haalde na de vier zwemstijlen zo dat T.S.Z. na nog een hele karrevracht persoonlijke overwinningen niet on verdiend als laureaten mochten gevierd worden na het einde van deze tweedaagse zwemmara thon. Zwemmen. Samen met Knstof Laureys en KristofVan Doorslaer behaalden de Lokeraars David Meert en Tim Lammens een opmerkelijke uitslag in het onlangs gehouden Belgisch kampioenschap voor de jeugd in Seraing. In de finale 4 x 100 m. wisselslag behaalden ze de zilveren medaille (polo) Mare Stevelinck Karate. Door het Provinciaal Komité werd een jeugdkara- te-tornooi georganiseerd in Gent. Sophie Drougas werd eerste en Evelyne Nobels tweede in de kata (stijloefenin gen). Beiden zijn lid van Yawara Kwai-Dendermonde (foto p. hermans) De plaatselijke judoklub «Kohoro Kwai» gaat dit weekend zo'n beetje de «Eu- ropalia»-toer op, dus met richting Japan..; De grondlegger van het mo derne judo is immers de Ja panner Jigoro Kano. Deze pionier bestempelde zijn ge- vechtssport als een construc tie die, op volgende twee hoofdpijlers rust: een maxi mum van resultaat behalen met een minimum aan in spanningen, en ten tweede Die hele vreemde woorden schat heeft te maken met het programma van het judo, t.t.z. het uitvoeren van een reeks worpen, vallen, klem men, grepen enz. die de judo ka met bekwame spoed on der de knie zal krijgen. Dat zal volgende zondag al terde ge blijken. Miniementornooi Op zondag 15 oktober vanaf 14 u. komen de miniemen van Kohoro Kwai Wieze voor de het algemeen welzijn, zo tweede maal voor een tor- geestelijk en lichamelijk, van nooj Qp de matten. De kam de judoka nastreven. Alles- pen zullen plaats vinden in -T zins een aantrekkelijk thema het ontmoetingscentrum aan VOCtbflluitslSIffCn en van aard om op alle leef- de Schoolstraat. vvtuatuiiaiagcii tijden het judo te beoefenen. Alle judoka's, zo meisjes als le Nationale Jh^hegm van deze bijdra- jongens, die geboren zijn in Lokeren-Standard Na een suksesvolle eerste uitgave van het «Gala der Oosterse gevechtskunsten» op 26 november 1988 in de sporthal Denderdal te Erembodegem en met als bijkomend element dat Japan het gastland is van Europalia, besloten de initiatiefnemers (Ro land Roosens, Karine De Pelsmaeker en Yvan Vertongen) dat uniek sportspektakel nog eens over te doen. Dit jaar gaat het «Gala der Oosterse gevechtskunsten» door op zaterdag 21 oktober in het Kultureel Centrum De Werf te Aalst. Budo Aalst verleent haar medewerking met maar liefst tien klubs: de aikidoklubs Aikido Erembodegem en Aikido Ken Kyu Kai, de de jiu-jitsuklubs Akija- ma Aalst en Yukio Tani Aalst, Judoklub Moorsel, de karateklubs Aalst Karate klub en Karate-Do Aalst, Nunehaku Sei-Shin en de taekwondoklubs Hodorli Herdersem en Ten Aalst. Logistieke en financiële steun komen van B.A.C.-Aalst en de Stad Aalst. Voor bijkomende sportspektakel zorgt de alomge- kende judokaa Ingrid Bergmans, die enkele staal tjes van haar kunnen zal demonstreren is er ook nog een tentoonstelling van «Antiek Japans Wa pentuig». Praktische gegevens Gala der Oosterse gevechtkunsten 21 oktober 1989, C.C. De Werf, Molenstraat 51, Aalst. Deuren: 19 u.; aanvang: 19.30 u.; kaarten: voorver koop: 100 fr., B.A.C. J-Card: 50 fr., ingang: 150 fr. Kaarten te bekomen bij de deelnemende vereni gingen en in de B.A.C.-kantoren. Inlichtingen: Yvan Vertongen: 053/78.43.23; B.A.C.: 053/78.46.64; Sportdienst Stad Aalst: Les lie Ottoey, 053/77.11.11 toestel 282. D.B. «Europalia» idee, omwille van ae Japanese stichter, maar ook de gebruikte termi nologie bij het judo klinkt op zijn minst Oosters. Denk maar even aanvolgende woorden en uitdrukkingen ge hadden we hel al over de 1977 1978 e„ 1979 zullen er Beveren-Club Brugge «Rurnnalia» ,Hee „mw.ll, zich kunmn meten m<.t d(J jeugdige «collega» uit be- Boom-St.-Niklaas vriende organisaties van her E. Aalst-Eeklo en der, op voorwaarde echter 3e nationale dat ze al een oranjegordel be- Francs Borains-E. Zele haalden, 't Zal er spannen! Bevordering Kom maar eens kijken hoede Izegem-Lede als dojo (oefenzaal), kimono judo-ers van trainer Mare Ja- VW Hamme-Wielsbeke (gevechtsklcdij), de dan cob het er afbrengen. En le provinciale! (graadgordcl), en als men mocht U soms interesse heb- Eine-Robur eens een handleiding over ju- ben om bij Kohoro Kwai- Olsene-Melsele do inbladert vindt men daar Wieze aan te sluiten, dan Dendermonde-Olsa vreemde termen als kata, so- kunt u steeds terecht iedere Kallo-SK Lebbeke to-gari, uki, goshi, uppon seo woensdag- of vrijdagavond Temse-E. Meldert nage. yoko - ukemi..., en zelfs vanaf 19 u., tiidens de regel- 2e Provinciale A het einde van een judo-trai- matige trainingen van de Meulestede-Kemzeke ning wordt op zijn Japans Wieze-judo in de zaal van het Wippelgem-Klinge verwoord met het «Senseï-ni- Ontmoetingscentrum. Lovcndegem-Kmibeke re» wat zoveel betekent als 2e Provinciale B «Wij danken onze leraar». J. Van Landuyt Semmerzake-Baasrode TK Meldert-Haaltert Brakel-SK Aalst 3e Provinciale B Schellebelle-Lochristi SK Beervelde-Edeboys Merelbeke-Serskamp 3e Provinciale D Meerbeke-Erpe Doggen-W Moorsel Hofstade-Mere Bambrugge-Herzele Edixvelde-Gijzegem Aaigem-Erembodegem 3e Provinciale Gerda-Klein Laar Heikant-Lokerse R. Lebbeke-Sombeke Buggerihout-Wieze StGillis-W-Grembergen H. Vrasene-St.Gillis Bazel-Haasdonk Stekene-SK Overmere 4e Provinciale Iddergem-Erondegem Vlierzele-Burst Oordegem-Letterhoutem FC Aalst-Lebbeke Welle-Terioden 1-1 1-0 3-0 1-1 0-0 3-2 0-0 1-0 0-2 4e Provinciale Berlare-Boonwijk SK Kalken-Oudegem Herdersem-Opstal Lutterzele-Wichelen S. Moorsel-Appels Val. Overmere-Schoonaarde Baardegem-Opdorp 4e Provinciale Rupelmonde-VK Hamme Sinaai-Hoogeinde Eksaarde-Kieldrecht Waasmunster-Straatje Moe rbeke-StPauwels White Boys-Tielrode Meerdonk-Daknam Verrebroek-SK Lokeren Punten: Lokeren: De Nul 3 p, Vion 10 p, Teriindenboys: Bellon 22 p, Lenoir 2 p Gijssens 6 p, Corrijn 19 p, De Groote 6 Impens 15 p, Van de Steen 33 p, Hey p, Corrijn P. 14 p, Dieleman 2 p, An- vaert 2 p, De Graaf 13 p. theunis 13 p. Is me.teen ook de PROVINCIALE WANDELDAG OOST-VLAANDEREN. Afstanden naar keuze: 7-14-21-28 of 35 km. Vrije start vanaf 8.30 u. tot 15 u. Startplaats cn aankomst: ST.-FRANCISCUSCOLLE- GE WETTEREN (nabij markt). Alle dcclneem(sters) zijn verzekerd. De inrichters WANDELSPORTVERENIGING WET TEREN garanderen verzorgde inrichting cn goed be- gtaanbare wandelwegen. Alle wandelgragen hartelijk welkom. Inlichtingen: De Maesschalck Alfons. Victor Van Sandelaan 98, 9200 Wetteren. Tel. 091/ 69.60.07. gestalte boven de thuisploeg uitstak. Een gelijkopgaand begin resulteerde in 22-23 00e min.) maar wanneer Van de Steen en Lenoir aan een recital begon nen bleef Lokeren ter plaatse trappelen (28-43). De bezoekers bleken ook meer maturiteit te hebben en de achtervol ging van de thuisploeg strandde op 40-48 ruststand, liet bleek al heel spoe- tegenstand n.) s n bleef d op peil en ook Bellon was de dienst Een 44-63 (6e besliste de wedstrijd te in ging nu in de afwerking falen en bi) een 55-80 stand konden de schools demonstreren. Verdiende zege wordt in de reeks. Voor de Durmejon- gens moet er dringend een winst komen ploeg van voorzitter De Nul zeker niet kansloos. Tijdens de laatste samenkomst van de algemene verga dering van de gemeentelijke sportraad kwam er een nogal 'moeilijke' diskussie op gang over het voorstel om even tueel de statuten van de sportraad zelf te wijzigen. De huidige statuten dateren van 1974 en veel is daarvan niet meer overeind gebleven. De voorzitter van de sportraad trachtte de aanwezigen ervan te overtuigen dat een raad van beheer (terug) nodig is. Het bestuur van de sportraad was er in ieder geval van overtuigd dat de 'gewone' leden aktiever moeten deelne men aan het sportraad-gebeuren. 'Daarom zou moeten getracht worden om een beheerraad van een 12 14 mensen op de been te krijgen die de kar willen trekken', aldus de voorzitter. In die beheerraad zouden dan, net als in het - voor sommigen verre - verleden èlle sporten moeten vertegenwoordigd zijn door die 12 14 mensen. Een uitgebreid dagelijks bestuur, werd hier en daar geprobeerd... In het verleden is evenwel overduidelijk gebleken dat zo'n 'échte beheerraad' gewoonweg niet te realiseren is. Als voorbeeld geven we - of is het een in herinnering brengen? - volgende vragen of bedenkingen. Wie zal in een dergelijke beheerraad de voetbalsport vertegenwoordigen? Iemand van W Straatje, iemand van FC Stekene Sportief, iemand van Klauwaerts Kemzeke of... iemand van het liefhebbersvoetbal? Is er bijvoor beeld 'één-iemand' die de volleybalsport in Stekene kan vertegenwoordigen? Nog voorbeelden? d.Brol

De Voorpost | 1989 | | pagina 23