Cijfertaal der interscolaire veldlopen in Sint-Niklaas... 'Blijf Jong' uit Stekene tweede keer naar Lourdes Jonge Chris Van Hooste won eerste 'Boldersbeker' te Stekene Sportkomité Hellestraat zoekt medewerkers 26 - 13.10.1989 - De Voorpost Het nationaal sportverbond van het vrije onderwijs of kortweg het N.S.V.O., bestaat reeds tien jaar. Een der sportieve hoogtepunten wordt dan telkens de provinciale en interscolaire veldlopen in okto ber Ieder jaar nogal suksesrijk ondanks de soms mindere weers omstandigheden en thans op de eerste woensdag van deze maand, konden deze als ideaal worden beschouwd. De vier organisaties in Oost-Vlaanderen met intersco laire veldlopen in Oudenaarde. Sint-Niklaas, Zwijndrecht en Eek- lo, skoorden in verband met de deelname ook vrij hoog. Geza menlijk goed voor een belangstel ling van 91 scholen met 3.852 leerlingen en 58 onderwijskrach ten of sportieve ouders. Afzon derlijk waren die cijfers dan met aan de top Zwijnaarde: 38-1836- 16, Sint-Niklaas: 26-1117-18, Ou denaarde: 16-505-17, en Eeklo: 11-394-7. Van de Wase organisa tie op Heimolen in Sint-Niklaas en met Pieter Vereecken als alge meen coördinator, heeft De Voorpost verleden week al de eer ste berichten en foto's doorge speeld. Een primeur toen ook en thans, zijn er de enigszins ingekor te resultaten van het suksesrijke interscolair veldlopen in Waas... Meisjes: Voor de verschillende reeksen bij de meisjes geboren in de periode '78-'81hadden een 18-tal scholen ingeschreven. Goed ook voor 509 deelneemsters en de scholen met de sterkste vertegenwoordiging, werden de Middelbare uit de Vleeshouwerstraat in Sinaai met 62 en de Heilige Familie uit Sint- Niklaas met 57. Heiende Lokeren (8) en Belsele met de school uit de Kemzekestraat (7), skoorden het laagst. De school met de meeste individuele loopkwaliteiten werd echter de onderwijsinstelling aan de Zoggestraat in Hamme. De Wuitens wonnen trouwens drie reeksen met Gaudia Van Over- maet, Goedele Van Laere en Griet Ruyckaert. Andere reeks winnaars werden Wandea Habra- mi (Sint-Carolus Sint-Niklaas), Saartje Van De Sande (Watermo- lendreef Sint-Niklaas), Isabelle Permentier (Dorp Zaffelare), Liesbeth Van Schoote (Kemzeke straat Belsele) en Kathy De Wit (Dorp Eksaarde) Jongens: Bij de jongens eveneens tussen '78 en '81 geboren, is het aantal deel nemers tot 608 opgelopen voor 16 belangstellende scholen Het Klein-Seminarie uit Sint-Niklaas met 117 leerlingen, werd de abso lute topper voor de Sint-Niklase Broedersschool met 91. Bij de topvijf klasseerden zich ook nog Sint-Franciscusschool Sint-Ni- klaas (71), Middelbare school Ed- gard Tinelstraat Sinaai (66) en Zoggestraat Hamme met 34. On danks de massale deelname in iedere reeks, zou het Klein-Semi- narie Sint-Niklaas slechts éénmaal triomferen met David Heyman De Broederschool Sint-Niklaas en Oudenbos Lokeren deden in dit verband beter: elk tweemaal met Nico en Frits Van den Bossche voor Sint-Niklaas en Peter Wau- ters met Dieter Van Acker voor Lokeren. De overige reeksen wer den gewonnen door Noel Dierick (Leebrugstraat Sinaai), Stijn De Geert (Sint-Lodewijk Lokeren) en Abardine Afasi (Sint-Francis cusschool Sint-Niklaas). Algemeen klassement: In iedere reeks waren er voor de scholen ook punten te verdienen in verband met het algemeen klas sement. Bij de meisjes skoorde de Heilige Familie uit Sint-Niklaas in zeven van de acht reeksen en werd aldus ook nog eindwinnaar. In de kategorieën der jongens werd dat de school der Edgard Tinelstraat in Sinaai, vóór Sint-Franciscus Sint-Niklaas. Deze beide scholen verzamelden de winstpunten trou wens ook in iedere reeks. Leerkrachten en sportieve ouders: Door de massale deelname bij de leerlingen, werd vooral de start van iedere reeks indrukwekkend. Het verloop van de wedstrijden bijzonder spannend ook en alleen dat laatste, manifesteerde zich in de reeksen voor de leerkrachten en de sportieve ouders. Daar was de deelname ook méér beperkt en wonnen tenslotte Staf Van de Wiele (Kemzekestraat Belsele) bij de heren en bij de dames, Hilde De Block voor de Sint-Anna- school uit Sint-Niklaas... Individuele resultaten: Meisjes: Reeks 1 (meisjes geboren januari- juni '81): 57 deelneemsters: 1. Wandea Habrami, 2. Mieke Wau- ters, 3. Nele Huysse, 4. Liesbeth Van Royen, 5. Ann De Rouck, 6. Ingrid Colman. 7. Katrien De Maeyer, 8. Ellen Engels, 9. Lesley Windey, 10. Nathalie Neve. Reeks 3 (meisjes geboren juli- december '81): 52 deelneemsters: 1. Claudia Van Overmaet, 2. Ka ren Lammens, 3. Kim Goossen, 4. Hiat Belnay, 5. Elke Water schoot, 6. Evi Van Damme, 7. Sylvie Dewart, 8. Vanessa Bos man, 9. Gaudine De Rop en 10. Kelly Smet. Reeks 5 (meisjes geboren januari- juni '80): 70 deelneemsters: 1. Saartje Van de Sande, 2. Carol Collaert, 3. Sara Daelman. 4 Evi Van Damme, 5. Kristien Blende man, 6. Liesje Willockx, 7. Cindy Bogaert, 8. Leentje Van Buynder, 9. Liesbeth Quintelier, 10. Holga Dayram. Reeks 7 (meisjes geboren juli- december '80): 64 deelneemsters: 1. Isabelle Permentier, 2. Tamara De Leenheer. 3. Martha Messa- gie, 4. Nancy Van den Branden. 5. Klaartje Verbeken, 6. Renilde Smet, 7. Saartje Vaerewijck, 8. Kathleen Mels, 9. Liesje Chris- tiaens en 10. Monika Beirnaert Reeks 9 (meisjes geboren januari- juni '79): 67 deelneemsters: 1. Liesbeth Van Schoote, 2. Sofie Mara, 3. Tina Heirbaut, 4. De Wael, 5. Elke Van Bockstal, 6. Els Braeckman, 7. Nele De Roeck, 8. Joke Ruys, 9. Kaat Claeck, 10. Grace De Hert. Reeks 11 (meisjes geboren juli- december '79): 64 deelneemsters: 1. Kathy De Wit, 2. Inneke Van Huyffe, 3. Miranda De Permen tier, 4. Annelies Verdonck, 5. Annelies Nijskens, 6. Katrien Penneman. 7. Mieke Verschoo- ren, 8. Annemieke Schoonvliet, 9. Isabelle Vervloessen, 10. Stefanie Segers. Reeks 13 (meisjes geboren janua- ri-juni '78): 67 deelneemsters: 1. Goedele Van Laere, 2. Katrien Boon, 3. Veerle Huysse, 4 Heidi Tency, 5. Saskia Franckaert. 6. Veerle Van Raemdonck, 7. Marti- ne De Meester, 8. Peggy Vermeu len, 9. Sofie Hennebel, 10. Joke De Vries. Reeks 15 (meisjes geboren juli- december '78): 68 deelneemsters: 1. Griet Ruyckaert, 2. Nele Mar tens, 3. Iris Baets, 4. Kristine Boon, 5. Greetje Penneman, 6. Saskia Foubert, 7. Joke Poppe, 8. Nathalie Stierbaut, 9. Sarah Hof man, 10. Maureen De Wit. Jongens: Reeks 2 (jongens geboren januari- juni '81): 76 deelnemers: 1. Nico Van den Bossche. 2. Jeroen La- ceur, 3. Ken Speelman. 4. Stijn Van Damme, 5 Tom Quasten, 6. Tom Selis, 7. Evert Van Mele, 8. Bertrand Yves, 9 Tom Pauwels, 10. Pieter De Troyer. Reeks 4 (jongens geboren juli- december '81): 74 deelnemers: 1. Noel Dierick, 2. David Janssens, 3. Koen Janssens, 4. Behadin, 5. Thomas Van Daelen, 6. Van de Putte, 7. Patrick De Batselier, 8, Jan Coussement, 9. Frederick Gaessens, 10. Sam Foubert. Reeks 6 (jongens geboren januari- juni '80): 66 deelnemers. 1. Dieter Van Acker, 2. Wim Strobbe, 3. Wim De Maesschalck, 4. Dirk De Ridder, 5 Gunther Martens, 6. Frederick Hageman, 7. Koen Van Laere, 8. Kns Hoof, 9. Stijn Pop pe, 10. Dries Huygens Reeks 8 (jongens geboren juli- december '80): 72 deelnemers: 1. David Heyman, 2. Bart Van Lan- cker, 3. Koen Straetmans, 4. Pie- ter-Jan Rombaut, 5. Tim De Wit te, 6. Jochen Verscheuren. 7. Benny Baeyens, 8. Joris Group, 9. Tom De Maere, 10. Joris Aerts. Reeks 10 (jongens geboren janua- ri-juni '79): 75 deelnemers: 1. Stijn De Geert, 2. Bart Troch, 3. Mark Maes, 4. Erwin Van Pou- cke/Kris De Bruyne, 5. Erwin Van Poucke. 6. Youra De Poorte- re, 7. Johan De Grave, 8. Xavier Van Hoye, 9. Sven De Coreme- ter, 10. Bart Vandermeulen. Reeks 12 (jongens geboren juli- december '79): 68 deelnemers: 1. Frits Van den Bossche, 2. Geofrey De Wilde, 3. Wouter Foubert, 4. Tom Van Haelst, 5. Thomas Van der Gucht, 6. Thierry Homans, 7. Ahmed Okka, 8. Johan Van Goe- them, 9. Robby D'Hondt, 10. Adriaan Beirnaert. Reeks 14 (jongens geboren janua- ri-juni '78: 85 deelnemers: 1. Pe ter Wauters, 2. Laurent Jadoul. 3. Bart Meutzy, 4. Stefaan Geerts, 5. Youri Timmermans, 6. Toon Rombaut. 7. Kristof Van den Broeck, 8. Johan Van den Bos sche, 9. Wouter Deley en 10. Vincent De Cnopper. Reeks 16 (jongens geboren juli- december 78): 79 deelnemers: 1. Abardine Afasi, 2. Tim Goossens, 3. Jan De Kimpe, 4. Stephane Verflieren, 5. Pieter De Baets, 6. David Vleeshauwer, 7. Tom Vriesacker, 8. Olivier Hulpiau, 9. Wim Van de Wiele, 10. Jurgen Clinckspoor. Leerkrachten en ouders: Heren: 13 deelnemers 1. Gustaaf Van de Wielle, 2. De Smedt E., 3. Danny De Rauw, 4. Boudewijn Macharis, 5. Baeyens F.. 6. Alfons Bosman, 7. Wilfried Van Geert, 8. Charles Paelinck, 9. Pieter Vereecken, 10. De Per mentier. Dames: 5 deelneemsters 1. Hilde De Bock, 2. Christine Oste, 3. Katrien Baudewijn, 4. Bea Van Raemdonck, 5. Bea Van Garsse. Algemeen klassement der scholen: Meisjes: 1. Heilige Familie Sint-Niklaas: 7 reeksen, 561 punten. 2. Vleeshouwerstraat Sinaai: 6 reeksen, 457 punten. 3. Watermolendreef Sint-Ni klaas: 6 reeksen, 562 punten. 4. Plezantstraat Sint-Niklaas: 4 reeksen, 397 punten. 5. Zelebaan Lokeren: 4 reeksen, 498 punten. 6. Zoggestraat Hamme: 3 reek sen, 173 punten. 7. Berkenboom Heistraat Sint- Niklaas: 3 reeksen, 187 punten. 8. Vrasene: 3 reeksen, 284 Atletiek. Een 'keure' van atleten die deelnamen aan de Grote Durmejogging te Lokeren (polo) punten. 9. Zaffelare: 2 reeksen, 85 punten 10. Leebrug Sinaai: 2 reeksen, 123 punten. 11. Sint-Carolus Sint-Niklaas: 2 reeksen, 136 punten. 12. Dorp Eksaarde: 2 reeksen, 186 punten. 13. Sint-Annaschool. Sint-Ni klaas: 2 reeksen, 204 punten. Joneens: 1. Edgard Tinelstraat Sinaai: 8 550 punten, reeksen, 516 punten. 7 Smt-Lodewijk Lokeren: 2 2 Sint-Franciscus Sint-Niklaas: reeksen, 127 punten. 8 reeksen, 637 punten. 8- Huivelde Zele: 2 reeksen, 146 3. Broederschool Sint-Niklaas: 7 punten. reeksen, 389 punten. 9- Zoggestraat Hamme: 2 reek- 4 Klein Seminarie Sint-Niklaas: sen, 287 punten 7 reeksen, 422 punten. 10- DorP Eksaarde: 1 reeks, 73 5. Berkenboom Heistraat Sint- P^en- t Niklaas: 3 reeksen, 357 punten. Oudenbos Lokeren: 1 reeks, 6. Zelebaan Lokeren: 3 reeksen, 85 punten. reeks, 1 1 red 12. Zaffelare: 1 punten. 13. Heiende Lokeren: 111 punten 14. Leebrug Sinaai: 1 reeks,# punten. 15. Jonatan Sint-Niklaas: 1 rea 164 punten. Roger Van Lad Te Stekene-Bosdorp floreert nog steeds een klub waar het 'aloude' bolspel wordt beoefend. Verscholen tussen de Polkense bossen heeft deze unieke bolders- klub Sint-Jozef z'n gezellig lokaal op de hof van Polkenkomitee- voorzitter Wilfried Van Hooste. Zowat elke zondagavond ko men de Polkense bolders naar hun klubhuis om er in een gezellige sfeer het krulbollen te beoefenen. Eerst een poging die telt voor het kampioenschap, daarna 'uit slag ges'. Louter voor 't plezier dus. Eéns per jaar komt Boldersklub Sint-Jozef in de belangstelling, na melijk ter gelegenheid van de kampioenenviering gevolgd door het gebruikelijke feestmaal en ge zellig samenzijn. Vorig weekeinde voerde het be stuur dan een nieuwigheid in. In derdaad, gedurende drie achter eenvolgende dagen werd er door de leden van Boldersklub Sint- Jozef in de Stekense wijk De Pol ken intens gebold met ais inzet de eerste 'Boldersbeker' van de klub. Deze keer ging het om een individuele kompetitie waarbij ie dereen tegen iedereen diende te spelen. Met start op vrijdagavond werden op die manier liefst 127 partijen eesoeeld en deze beker- kompetitie werd zondagavond af gerond met de prijsuitreiking ge volgd door een gezellig samenzijn. De jongste van het gezelschap, namelijk Chris Van Hooste, toon de zich de vaardigste bolder tij dens deze beker-driedaagse. Hij totaliseerde 294 punten. Zijn naaste achtervolger, Noël Lau- reys, diende het met bijna 30 punten minder te stellen, terwijl Wilfried Van Hooste als derde nog 2 puntjes minder had. De uitslag: 1. Chris Van Hooste. 14 gewonnen wedstrijden, 294 p.; 2. Noël Laureys, 11 gewonnen wedstrijden, 266 p.; 3 Wilfried Van Hooste, 11 gewonnen wed strijden, 264 p.; verder: 4 Libert Van Hooste 10-254 p., 5. Charel Van Hooste 10-244. 6. André Feusels 9-258, 7. Antoine Y Hooste 8-228, 8. André Brandt 7-232 9. Georges Te merman 6-212, 10. Gabriel F fliet, 6-210, 11. August VanP cke 6-208, 12. Roger Vetvafl 200, 13. Gerard Buysse 5-186. Cyriel Van Hooste 5-166. 15.1 den De Vliegher 4-204, 16 t pastoor Tavernier 3-166. WIELERTOERISME 'Gabriel a Grande Vitesse' ziet het niet meer zitten. Ei- zo-na mist hij de aansluiting met de volgwagen want... de volgers starten klokvast! Tijdens het middagmaal te Bon-Secours (aan de grens dus) wordt de traditionele 'spek met eieren' gretig ver slonden, waarna men verder spoort naar de volgende hal te Guise. Helaas, door een 'kleine rekenfout' blijkt de afstand véél langer te zijn cn na een 'pit-stop van twee en een halfuur besluit de volg wagen koers te zetten naar de het eindpunt. De heren-be devaarders hebben daar blijkbaar een kortere weg ge nomen... Maar alles komt in orde. Einde goed alles goed en in hotel 'La Marmotte' slapen de mannen dan ook als mar motten. Zaterdag: Laón - Nogent- sur-Seine over 150 km Bij het ontwaken is de zon gelukkig van de partij. De stramme spieren worden vlug opgewarmd en het voorstel om bij een volgende gelegen heid een 'masseuse' mee te nemen wordt entoesiast ont haald. De twee nieuwelingen Alois en Frans beseffen stil- letjesaan waaraan ze begon nen zijn... Het konvooi wordt opgehou den door schietoefeningen van het Franse leger. Geen nood echter: enkelen laten zich met eskorte door het verboden gebied loodsen, 's Avonds weer pech met de ho- tel-akkomodatie, want... voor de moedigen is er geen plaats in de herberg. Dan maar verder naar Sens, waar hotel 'Arcade' prima wordt bevonden. In restaurant 'Au bord de Seine' wordt de gas tronomie en de wijn alle eer aangedaan... Zondag: Nogent-sur-Seine - Sancerre over 180 km Terug op met een stralende zon: door de vernaarde wijn streek. De TGV scheurt door de wijngaarden. Op het mid daguur hebben de Blijf Jong'ers in Tovey afspraak met Zenon, 'Van Looy' en zijn Nina. Het rendez-vous is hartelijk. De tube van Geor- fes Buytaert klapt met een nal als welkomstsaluut, ter wijl 'G.G.V.' een raar mid dagmaal tankt: patatten met rijst, doorgespoeld met een bruine Pelfort... In Sancerre komt men aan op een kilometer-lange helling en één voor één druppelen de Stekense wielertoeristen bin nen. Zcnon 'Van Looy' bc reikt als eerste het hotel on middellijk gevolgd door Wal ter 'Godefroot'. Die 'oude rakkers' geven elkaar geen duimbreed toe. Dat zijn nog eens twee karakter-rijders! Het 'Panorama'-hotel is prachtig gelegen en Gabriel GGV' neeft niet alleen moeite met 'Truitte aux amandes' maar ook met de lift... Maandag: Sancerre - Aubus- son over 190 km De tocht gaat steeds zuidelij ker. De hellingen worden steiler en langer en 'Den Be ul' uit Waasmunster komt stilaan in z'n element. Het dorpje Raymond wordt om 'phygologische' redenen niet gepasseerd, maar of 'den beul daardoor z'n moreel verliest valt te betwijfelen... Het 'coureur-frans' wordt ondertussen steeds maar be ter en na jaren 'deux vins' wordt nu reeds 'deux pains'. De tweede volgwagen met aan het stuur Nina heeft voor 's avonds een leuk pensio nnetje op de kop kunnen tik ken. Alles verloopt dus pri ma. De Franse 'cassolet is zeker niet slecht en vanaf nu staat er bijna alle dagen 'ca nard' op het menu. Alhoewel ze morgen voreg uit de veren moeten kunnen (sommige) Blijf Jong'ers het niet laten om tot sluitingstijd de bar onveilig te maken... Dinsdag: Aubusson - Roca- madour over 195 km De stemming is deze morgen beneden nul, want... het re gent weer Franse pijpestelcn. Het vertrek wordt dan ook een tijdje uitgesteld. En dit ondanks het feit dat de zwar te madonna van Rocama- dour wenkt. In Meynac wordt het marktplein dan maar on veilig gemaakt. Pech evenwel want er is geen 'bruine Pel fort' in voorraad. Wanneer de zon dan door de wolken priemt liggen de oe vers van de Dordogne er prachtig bij: wat een schitte rende streek! Langs vele cn verschillende bruggetjes breed en smal wordt gezwind over de rivier geslalomd. Wanneer dan eindelijk Roca- madour in zicht komt worden allerlei herinneringen opge haald... 'Daar ben ik eerst naar boven gekomen...', 'Daar hebben we vorige keer gelogeerd...', 'Daar hebben we... - maar nee, 't moet niet allemaal in de krant komen! Die avond een gastrono misch avondmaal in 'Hostel- lerie belle Vue' en daarna een voettocht naar de bene denstad. Met de volgers in ademnood. Maar... zoals het klokje in Rocamadour kle pelt, zo klepelt het nergens! Woensdag: Rocamadour - Moissac over 150 km Het wordt nu stilletjesaan menens en de dorpjes liggen steeds maar hoger. En dan plotseling een mijlpaal! Nie mand zal zoiets vergeten... Saint-Circ-Lapopie ligt hoog en droog te blakeren in de zon. De Stekense G.G.V. wordt mooi herschildert in 't groen en oh ramp: hij 'derail leert'. De ingewijden weten dat dit frans is voor verloren rijden. Aan het station van Montepezat wordt vruchte loos gewacht. Heeft de maag van Lourdes de Stekense Blijf Jong'ers dan in de steek gelaten? Gleukkig zorgt de gendarmerie van Lefranchai- se voor het mirakel cn de ver loren zoon arriveert per taxi, kompleet met bril en pet. Vreugde, wanhoop, woede en verbijstering... Zoals gewoonlijk doet ieder zijn zegje en aan tafel is de stemming niet zoals gewoon lijk. Maar dat betert na 'het doen van enkele terrasjes'. Donderdag: Moissac - Lour des over 175 km Het einde komt in zicht. De wil is volop aanwezig en de trappers gaan gezwind rond. De verwachtingen zijn hoog gespannen. Zo hoog zelfs dat er wordt gedacht aan terug keren naar Stekene per vlieg tuig. En dan: 'Daar zie, daar staat het: hotel les Viscos. Nog al tijd op dezelfde plaats! 't Zijn zelfs nog dezelfde kamers, zé'. Na het avondmaal gaan de wielertoeristen van WTC Blijf Jong devoot de woorden van E.H. Pastoor Ver- meersch in gedachten op weg naar de grot. Er worden kaar sjes en kaarsen ontstoken, die een al wat groter dan de andere. Er worden ook hei melijk wensen gedaan. Ondanks het eindpunt toch vroeg naar bed, want... mor gen wacht de Tourmalet, op de dapperen! Vrijdag: Lourdes - Col du Tourmalet over 100 km Vandaag is het voor de Ste kense wielertoeristen nu of nooit: nooit te veel en nooit genoeg. Ze zullen boven ko men op 'den Tourmalet'. En... ze komen boven. Maar hoe? Aan de voet van het 'mon ster' wordt nog even halt ge houden om op adem te ko men, de spieren worden nog eens warm gewreven cn reeds na enkele meters rekt de groep zich uit want 'den beul' sleurt aan de kop. Den André kromt z'n rug en volgt in z'n spoor. Er wordt afge zien! Nog 10 km en dan plotseling een dichte mist. Men ziet geen vijf meter meer ver. Even priemt de zon door de ze dikke mist... Het is mieze rig. Elk voor zich nu. Wan neer de volgwagen met onze verslaggever op de top aan komt genieten Raymond en André reeds van een warm drankje. Ongelooflijk. Maar ze komen allemaal bo ven. Wat een prestatie! En... wat een weer. Plots een onweer met felle bliksem schichten cn knallende dot derslagen. Om er schrik jgen. De weg naar ben den is herschapen in een sti kt mende beek met massa's k( en her en der. Aan afdak met de fiets valt niet te de ken. Met de volgwagen wot voorzichtig aan ae afdali begonnen... Iedereen slai v' een zucht van vcrlichti he* wanneer ze terug op norn Ie, begaanbare wegen zj Eind goed, al goed. Inde daad. Zaterdag: rustdag De helden slapenLang. Li dra ze rusten, ze hebben meer dan verdiend. Voor basiliek wordt de tradition: Squ; groepsfoto genomen. Nb dan lachende gezichten: hebben het hem toch nu weer gelapt, hé! Meteen worden de voort reidingen reeds genom vloor de terugreis. Enh stappen op de slaaptre Wat een luksc... De restrt per 'lukse kamion' naarhi Om 5 uur nemen ze (voo( pig) afscheid. Met afsptn om zondag om 11.30 u. i het station van Sint-Nikb in het Waasland. Zondag: thuiskomst Het vijftal met de vracht» gen zwoegt de weg-naar-b als echte 'truckers'. Eindel Bordeaux: nog 569 km Parijs. Alles gaat naar en als volleerde "routic scheuren ze door de lid stad. Zonder noemenswaard problemen iedereen in Si Niklaas. Dan naar Stekt Bosdorp voor een harte weerzien in de 'welig-wo ge' gemeente. De schuim» vloeit, de krcntckockcna ken. Er wordt gcluisterdB enkele toespraakjes cn tt naar enkele gedichten. Het thuisfront heeft z'n gedaan! Nog een stevige handdruk tot binnen twee jaar, een meerdaagse fietste naar...? 1 d.B Tien jaar geleden trokken de 'dappersten der dapperen' van de Bosdorpse wielertoe- ristenklub Blijf jong uit Ste kene voor een eerste maal naar het verre Lourdes-op- de-bergen. Nadien stonden achtereenvolgens Monaco (1981), Barcelona (1983), Corsica (1985) en Riva (1987) op het lijstje van de meer- daagsen. Voor het jubileumjaar wilden aei erklub terug naar het zuidfranse bede vaartsoord. Over het échte waarom van de tweede wie- Ierbedevaart tast men even wel in het duister. Wellicht dachten sommigen in Lourdes nieuwe krachten op te doen voor het verdere leven. Maar... de heilige maagd is de laatste tijd nogal schaars met haar mirakels. Enfin, de idee rijpte, de tocht werd ingericht en vertrekken de'"den ze! Gelukkig was tijdens de tweede dag van de zware tocht van Stekene naar Lourdes de zon van de partij. Hier poseren de wielertoeristen van WTC Blijf Jong uit Stekene in de prachtige streek rond Dormans (Frankrijk) waar even halt werd gehouden. Nadien volgden nog vele en zware kilome ters... (d. Brol) Met de zevende uitgave van de jaarlijkse veldloop achter de rug zit het werkjaar van het Sportkomité van Stekene-Hellestraat er op. Eerder in het jaar had dit Sportkomité reeds de vierde Hellestraatse Stratenloop georganiseerd én in goede banen geleid. Na de vierde Stratenloop komt uiteraard de vijfde én na de 17e veldloop volgt inderdaad de 18e. Mét de evaluatie van het voorbije werkjaar wordt bij het Hellestraatse Sportkomité dan ook meteen gedacht aan de voorbereiding van het volgende Een werkjaar dat zich als tamelijk tot zéér belangrijk aandient, want... er moet een (ver)nieuw(d) élan worden gevonden. Voor namelijk dan om terug meer deelnemers naar de twee genoemde inrichtingen te loodsen. Het deelnemersaantal ging inderdaad (bijna) angstwekkend naar beneden. Zowel bij de Stratenloop als - en nog uitdrukkelijker - bij de Veldloop. Indien deze achteruit gang in dezelfde mate blijft toenemen moet er één van de volgende jaren naar een alternatief worden gezocht. Maar dat zijn (voorlopig) zorgen voor morgen. Ondertussen wil het Sportkomité in alle sereniteit de voorbereiding van de 4e Stratenloop én van de 18e Veldloop aanpakken Ook hiervoor zijn enkele goede en bereidwillige krachten welkom. Onder meer daarom doet het Hellestraatse Sportkomité een oproep tot de toekomstige medewerkers om zich kenbaar te maken. Zowel jongeren als minder-jonge mensen én zowel heren als dames zijn van harte welkom. Ze kunnen kontakt opnemen met Lieven Schelfhout, Hellestraat 89A, Stekene of telefonisch op 037779 68.90 ofwel met Hugo De Roos, sperrestraat 4 te Stekene. d.Brol Vrijdag: Stekene - Laön over 200 km Reeds om 7.30 u. verzamel den de leeuwen in het stam- lokaa! bij Margriet op Bos dorp. Allemaal waren ze pa raat: Klaas De Block, Geor ges Buytaert, André Syvert- sen, Raymond Buyle, Frans Kegels, Alois Vervaet, Ga briel Ryckaert, Roger Mung- hen, Walter Verbraeken en Francois Vaerewijck. Burgemeester Rollier sprak z'n bewondering uit voor de moed van de fietsers, terwijl E.H. Pastoor Vermeersch de jongens herinnerde aan het hoofddoel van de lange fiet stocht: het is en blijft een be devaart, gekoppeld aan een sportieve prestatie! De vrouwtjes werden nog eenmaal gekust en onder een méér dan grauwe hemel ging de kleurrijke bende op weg. Na enkele kiloemetrs werden de hemelsluizen reeds open gedraaid en... het hield niet meer op tot het eindpunt van deze eerste dag, 200 km ver der in Laón. In Oudenaarde reeds een eerste probleempje: G.G.V. cn deze afkorting staat voor

De Voorpost | 1989 | | pagina 26