Lebbeke Derby winnaar Heren Volleybaloverzicht Kieldrecht met een Pools duo Volleybalkalender Volleybaloverzicht Snuffel kon het niet afmaken 28 - 13.10.1989 - De Voorpost Eerste VIV divisie Spectrum Moerb.-W. Zottegem Nadat beide ploegen vrij vlot elk een set naar zich toetrokken bleef gedurende de derde set bei de teams tot 8-8 in eikaars nabij heid. De thuisploeg heeft momen teel af te rekenen met gekwetste spelers zodat de jeugd nu aan de bak komt. De ingesprongen inval lers zakten in de eindfaze van deze derde set weg en de wedstrijd viel in zijn deGnitieve plooi. In een ruk stootte Zottegem door naar 9- geschenke aanbood door de bal Dilbeek/Itterbeek 3 Nivok Nieuwkerken 1 Schone liedjes duren niet lang. De Nivok-aanhang kan er over meespreken. De slechte receptie van de Oostvlamingen heeft zich gewroken in het Brabantse Dil- beek. De thuisploeg heeft de be zoekende receptie door geser veerd. In de eerste set kwamen de gasten er niet aan te pas. De thuisploeg ging via 10-4 vrij vlot naar 13-5. De luttele punten die Nieuwkerken heeft gescoord, wa ren dan de punten die Dilbeek ten Volleybal. Opnieuw won Moderna Lebbeke nipt het derby tegen Oudegem (a) 15. In de vierde set, die geken merkt werd door gevechtsvolley bal, verliep alles volledig in het voordeel van de gasten. Tweede VIV divisie Kapellen VK Aalst Volleybal. VC Oudegem zoals het aantrad tegen Lebbeke (a) Het verlies van VK op Roesela- re kwam minder hard aan dat de kersverse nederlaag in het Ant werpse. De ontgoocheling was groot bij de Aalsterse aanhang. De ploeg had nochtans hard ge werkt op de trainingen, hetgeen nodig was na het vrij weekeinde met het forfait van Vosselare. VK schoot nochtans sterk uit de startblokken, dank zij een uitste kende Jeroen Coops konden de bezoekers vrij vlot afstand nemen van de thuisploeg. In de beginfase van de tweede set ging Aalst op zijn elan door en alles verliep nog vlot tot 1-5. Wanneer de thuis ploeg met 8-5 voorkwam konden de gasten geen vuist meer maken. Was dit een teken aan de wand? Een fout die de Ajuinen in de toekomst moeten vermijden, wil len ze een zege veilig stellen. Het zelfde scenario in de derde en vierde set wanneer de gasten res- pektievelijk 5-12 en 8-13 uit han den gaven. Is Aalst dan moreel en mentaal zo zwak? Er is alleszins werk aan de winkel voor trainer buiten te slaan. Mare Blij weert, mm i M mm die aan zijn wederoptreden toe Volleybal. Blauwe Hoek - W Temse 3-2. Van Avermaet smasht over het Temse-blok en was. drukte op deze set zijn stem- rt h) pel. Blij weert die graag op hoge ballen aanvalt skoorde het meren deel der bezoekende punten. Bij 10-13 viel Nieuwkerken volledig stil waarvan Dilbeek gebruik maakte om de deelzege veilig te stellen. Dilbeek maakte bijna alle punten met hun opslagen. Bijzon der Raeymaeckers was de boos doener. In de derde set kon Nieuwker ken de deelzege naar zich toetrek ken omdat de Brabanders een handje toestaken. Dilbeek smash- te veel ballen buiten, niettegen staande de receptie van Nivok nog steeds faalde. In de vierde set was het een walk-over. Dilbeek domineerde volledig het spel. De bezoekers konden geen vuist maken, zodat de eerste nederlaag een feit werd. Volgende zondag, 15 oktober, ontvangt Nivok Nieuwkerken het in eerste landelijke uitkomende Sferos Deinze in het kader van de Beker van Oost-Vlaanderen. Aanvang van de wedstrijd om 18 uur in de stedelijke sporthal. Een spannende wedstrijd ligt in het verschiet als men weet dat vorig seizoen Deinze een nederlaag op liep in Nieuwkerken. Volleybal. Blauwe Hoek - W Temse 3-2. Gino Mettepenningen kan deze aanval van Temse blokken (vh) Eerste provinciale Blauwen H. Hamme Coops. De spelers moeten zich W Temse beraden en zeker minder in de fout gaan, want in tweede wordt dit onverbiddelijk afgestraft. Aalst probeerde wel het tij dat Blauwen Hoek in de vijfde set een lichte afscheiding (7-4). Zulte de beslissing kon forceren. In de replikeerde en ze kwamen terug tie-break konden de gastheren bij 8-8. In de eindfaze van deze set een 8-2 voorsprong uitbouwen, kon Aalst de bovenhand halen en Deze kloof was groot genoeg om de voorsprong behouden voor tot het einde stand te houden Een rommelige wedstrijd waar- iw(ivvtijk itvi in beide ploegen ondermaats ble- doen keren door de invallersbank ven zodat het spektakel achterwe- Wachtebeke VKB Beveren-W. aan te spreken. De kern is wel Se bleef-Temse 50,1001 het best uit vergroot, maar ook de nieuwko- de startblokken wat resulteerde in mers konden de ploeg niet in de een eerste deelzege. In de tweede goede plooi doen vallen. set opteerde de lokale coach voor Volleybal. Voor de wedstrijd Lebbeke-Oudegem werd Karin Van Ransbeke, voor café De Vliet uit Baasrode (a) de matchbal geschonken door Volgende wedstrijd wordt ge- Dirk Malfliet voor de post van speeld in het kader van de Belgi- spelverdeler, zodat Blauwen sche beker en dit tegen La Louviè- Hoek meer vaart in de ploeg re. De wedstrijd heeft plaats op kreeg. Voor niet lang echter want zaterdag 14 oktober, om 20 u. Een Temse sloeg in de volgende set winst is noodzakelijk om het mo- even hard terug. Tijdens de vierde VOLLEYBAL 2e provinciale MODERNE LEBBEKE 3 VC OUDEGEM 1 Een van de toppers uit de Denderstreek blijft een wed strijd tussen Lebbeke en Ou degem. Zondagavond ston den beide teams weer tegen over mekaar in de Lebbeekse sporthal. De speciale sfeer rond deze wedstrijd is er nog altijd. Twee teams die mekaar niets toegeven en op de bank en de supporters verdeeld in twee kampen die elk voor hun team de aanmoedigingen niet sparen. De bezoekers gingen sterk van start en stonden weldra met 1-5 aan de winst. Ze dreven zelfs op tot 5-11. Bij Lebbeke trachtte men er nog iets aan te doen maar Oudegem bleef baas in recep tie en won de eerste set met 6- 15. In de tweede set was het Lebbeke dat eerst uitliep van 4-0 naar 12-4, maar Oudegem kwam nu sterk terug onder impuls van een zeer goede Christine Van Cauwenberghe die met enkele harde smashes het spel het keren. De bezoe kers kwamen nu terug tot 13- 10 en ook 14-13 kwam op het bord maar het setpunt was voor de thuisploeg (1-1). De derde en vierde set kregen we bijna eenzelfde spelbeeld met Oudegem dat steeds uitliep maar uiteindelijk de voor sprong moest prijsgeven. In de derde set ging Oudegem van 2-7 naar 7-10 maar op 13- 13 stonden beide teams weer naast mekaar. De bezoekers faalden toen een paar maal in receptie en smashten ook al onbesuisd in het net. Lebbe ke, dat de kans zag, ging door en vocht voor iedere bal. Toen kwam ook Liliane Breu- ckelaers, (kanjer van een wedstrijd) op de proppen. Af wisselend keiharde uithalen en giftige lobballetjes beze gelden het lot van de bezoe kers. In de vierde set liep Oudegem tot 5-12 uit en ook dat was weer niet voldoende voor Ou degem dat Lebbeke zag nade ren en op 12-12 was het weer geüjk. Bij Oudegem miste men op dat moment wel een rustbrengende Gerdy De Kimpe (wegens familiale om standigheden niet tussen de lijnen, wel op de supporters- bank). Eens de bezoekers hun voorsprong zagen slinken gin gen ze zenuwachtig akteren. Bij Lebbeke was het An Til- ley die zich als receptiespecia list in de kijker speelde door de keiharde opslagen van Van Cauwenberghe onschadelijk te maken. In het middenblok speelde zij ook een prima par tij en haar aanvallen op kort, goed aangespeeld door Anne- ken Van Steen, lokten ap plaus uit. het was ook passeur Van Steen, die naar het einde van de vierde set prima serveer- werk etaleerde en uitmaakte. Bij Lebbeke mogen ook nog Iris Ravijts en Conny Fran- ckaert vernoemd worden voor hun inzet en ook de voor Nancy Verheyden (ziek) inge vallen Christien De Greef hebben wij een goede kwote- ring. Bij Oudegem vielen Dina Van Medegael en Christel Caudron op door hun prima spel. Aanvallend was het Christine Van Cauwenberghe die ophef maakte met haar mokerslagen. De wedstrijdbal werd ge schonken door Café 'De Vliet' Scheepswerfstr. 54, Baasrode. RESERVEN LEBBEKE 0 OUDEGEM 3 De Lebbeekse reserven verlo ren hun wedstrijd met 0-3 cij fers. Bij Lebbeke speelde Passeur Laila Steppe een op gemerkte wedstrijd. De inzet werd door de kijkers sterk op prijs gesteld. Oudegem dat een beter geheel vormde won vlot. reel wat op te vijzelen. Derde VIV divisie set was Temse bijzonder dicht bij de totaalzege. Gelukkig voor Hamme zakten de gasten weg zo- In elke set hadden de bezoekers tot 10-10 meer dan de handen vol met hun tegenstander, maar dan woog de foutenlast van de thuis- spelers te zwaar door. Een onvol ledige thuisploeg kan hiervoor geen verontschuldigingen inroe pen. Beveren was de best aanval lende ploeg en mocht verdiend de zege opeisen. Kieldrecht, de ploeg uit het Waas- goed uit de startblokken zodat het land die het wil waarmaken in het probleem van de baan was en zij Volleybal, heeft nu weer zijn team als passeur in eerste divisie Nova Smash Rapid St.-Niklaas Rapid Sint-Niklaas heeft in het Gentse een mooie en verdiende overwinning uit de brand ge sleept. In de eerste set werden de Klaasjes op een hoopje gespeeld. heel belangrijke eerste deelzege. In de tweede set plaatsten de bezoekers een blitzstart en Kan goeroes kwam 0-6 achter. Deze achterstand is te wijten aan kon- centratieverlies omdat de Aalster- se spelers dachten dat met het winnen van de eerste set de match gespeeld was. De thuisploeg her pakte zich en ze kwamen opnieuw in de wedstrijd bij 7-10. Dat was echter het laatste wapenfeit van Kangoeroes in deze tweede set. De levieten werden dan gelezen door de plaatselijke coach en Kangoeroes gaven hun tegenstan der dan ook lik op stuk in de volgende set door de bezoekers een 4-0 achterstand aan te sme ren. Een tweede geplaatste tus- sensprint bracht Aalst op een 12-7 voorsprong. Deze kloof was groot genoeg om Zulte terug te wijzen. Zulte deed zijn prestatie van de tweede set nog eens over en ze kwamen opnieuw 0-6 voor Dit maal was de achterstand van Kan goeroes te wijten aan het onmon dig blijven van de Aalsterse aan vallers. Een initiële achterstand opmerkelijk versterkt. Hiervoor start paar Daarbij kwam ook nog Dc thuisploeg was in alle onderde- werd uitgekeken naar een Poolse Nicole Van Buynder van Kruibe- |en <je betere ploee. Vanaf de passeur en die staat nu tussen de ke de rangen versterken samen tweede set die een verlengstuk ^'e n'et tc ov ru88en lijnen. Goliat Jadwiga zagen wij met Els Vercruyssen en Sinda kreeg in de derde set want Zulte bracht voor de tweede keer de bordjes in evenwicht. Het gevolg was een vijfde set op het scherp van de snede. Een span nend toemaatje voor de toeschou wers. Met elke balwisseling punt tot gevolg werd er behouden gespeeld. Kangoeroes nam beste start door de beste aanvaller van de bezoekers driemaal achter eenvolgend af te blokken, 3-0. Doch deze mislukte aanvalspo- ging van Zulte liet de aanvaller zijn hoofd niet hangen en hij was niet aan banden te leggen Hij zorgde er zelfs voor dat de gasten opnieuw aansloten bij 4-4. De bezoekers wisselden van kamp met een 5-8 voorsprong en ze vergrootten nadien deze kloof tot 7-12. Kangoeroes kon nog wel enkele punten tegenscoren maar hun weerstand droeg niet ver ge noeg om de wedstrijd alsnog te doen kantelen. Twee fout gelever de ballen en gesmashte bal die buiten de lijnen deed belangen versnelden het verdict voor de Aalstenaars. In de eerste en derde set gaven de thuisspelers een bewijs van hun kunnen maar ze moeten een kon stante in hun spel kunnen leggen. Smashfuif van Moderna Lebbeke Omdat Volleybal een dure sport is moet er af en toe een organisatie worden gepland en daarom wordt zaterdag 14 oktober een 'Smashfuif georganiseerd. De Lebbeekse dames trekken dan naar de 'Ferratti' in het Brouwershuis te Wieze waar de sportliefhebbers worden uitgenodigd vanaf 20 u. Heren 3* provinciale A za. 14.10 te 19.45 u. zo. 15.10 te 14.45 u. zo. 15.10 te 19.00 u. Jongens kadetten A za. 14.10 te 10.15 u. za. 14.10 te 13.45 u. za. 14.10 te 17.00 u. zo. 15.10 te 10.30 u.: Jongens scholieren A za. 14.10 te 16.00 u.: za. 14.10 te 16.30 u.: Jongens junioren A za. 14.10 te 10.00 u.: za. 14.10 te 11.00 u.: za. 14.10 te 17.00 u.: tegen Stekene aan het werk op Sint-Niklaas. Daarmede is Kiel- een grootse manier. drecht nu een van de meest talent- Daar Jadwiga ook aardig wat kan rijke klubs uit de le Viv. Div. aanvallen werd ze meteen uitge- Zaterdag hadden ze dan ook wei- speeld op de aanval. In het tussen- nig moeite tegen een niet onaardig seizoen had Kieldrecht ook Lieve akterend Stekene maar tegen dit Symoens van Zele aangetrokken Kieldrecht was geen kruid gewas- en dat bleek ook een schot in de sen. Het was een wedstrijd waarin roos te zijn. Als passeur kwam ze alle speelsters mogen vermeld worden. Het werd wel wat in de hand gewerkt door de Stekense coach die in de laatste set alles over zich liet gaan en de wissels doorvoerde, zelfs niet nadat een zelfde speelster tot driemaal toe in het net serveerde. Deze taak kon wel overgenomen worden door bv. An Van Hecke die over een degelijke service beschikt. BI. Hoek Hamme-Spectrum Moerb.-W. Pardaf Kruibeke-Wondelgem Delta Eksaarde-Real Testa Lokeren BI. H. Hamme-Nivok Nieuwerkerken Thunderballs Berlare-Pardaf Kruibeke Hygiene Stekene-Assenede Juvenes Zele-Oostakker Thunderballs Berlare-Parfaf Kruibeke KVB Beveren-Juvenes Zele Juvenes Zele-Sibok Sinaai Wondelgem-Melvok Melsele Hygiena Stekene-Beervelde Dames Tweede VIV Divisie za. 14.10 te 20.00 u.: zo. 15.10 te 16.00 u.: Derde provinciale A za. 14 10 te 16.15 u.: za. 14.10 te 18.45 u.: zo. 15.10 te 14.45 u.: Derde provinciale B zo.-15.10 te 16.15 u. Meisjes kadetten A za. 14.10 te 10.30 u.: za. 14.10 te 13.45 u.: Meisjes kadetten B za. 14.10 te 15.30 u.: Meisjes scholieren B za. 14.10 te 10.30 u.: za. 14.10 te 15.00 u.: Meisjes junioren A za. 14.10 te 10.30 u.: za. 14.10 te 15.30 u.: Pardaf Kruibeke-Merelbeke Logeen Gent-Asterix Kieldrecht Aalter-Meteors Kemzeke Eeklo-Spectrum Moerbeke-W. Ertvelde-VC Steendorp W Buggenhout-Ename VC Oudegem-Nidak Nieuwkerken VC Berlare-Zelzate Oostakker-Scorpio Aaigem Denderhoutem-VC Oudegem VC Berlare-Aalter Sinta St.-Niklaas-Sigivok VC Temse-Pardaf Kruibeke aanvallend Rapid niet te stuiten. In de vierde set stootten de gasten door naar 7-10, met een uitzicht op een 1-3 totaalzege. De gasthe ren sloegen nog terug. In de tie break kon Rapid tot 1-6 uitlopen. De receptiefouten bij de thuisspe lers werden maximaal uitgebuit zodat Sint-Niklaas vrij vlot de laatste set nog won. Tweede provinciale Eerste YTV divisie Edegem - Pardaf Krui beke 0-3 (5-15,12-15, 7-15) Pai Kangoeroes Aalst Zulte 'ardaf dat een moeilijke kompetitiestart kende groeit met de week in de kompeti tie. Kortelings wordt het we deroptreden van Ann Moens, Leen Schoenacrts en Met de komst van Kuros Zulte Vera Joosten verwacht, zo- Cf was het een en ander van psycho- dat de kern nog uitgebreid rest ipeeltk Stekene een ische aa[d verbond £,wel word., goede wedstrijd en d,l seizoen kan v^,r Kangocroeis als voor de be- Pardaf had hel tegen deze men alvast op een beter resultaat 20ekm. De gasten werden door formatie niet rekenen dan vong jaar. Bij Kiel- ln de ïorige kompeIi. moeilijk. Uitblinkers in deze drecht wordt in stilte gepraat over r u:: de Gtel en die ligt voor dit seizoen binnen bereik. Cor Hamelinck, die het overigens zeer goed doet op de bank. spreekt zich daar ook heel voorzichtig over uit. Als het kan zullen we dat meenemen. Ja, wie zou het niet, Cor! André tie voor het eerst in twee jaar aan wedstrijd bij Kruibeke waren huis verslagen. Revanche-gedach- Geert Dams en Monica Ke ten, maar sportieve. De wedstrijd 8e,s- begon zoals het te verwachten was. Zeer spannend met twee Eerste provinciale ploegen die trachtten hun spel aan aTi» c* NiUo-ic VK de tegenstander op te dringen. De eerste set was gelijkopgaand tot 4- Aalst 3-1 4 maar dan bewerkte Kangoerous Na de twee schilterende Snuffel Grembergen - V.C. Zelzate 2-3 Het werd een prachtwedstrijd zondag avond. Snuffel en Zelzate maakten er een echte propagandawedstrijd van die jammer genoeg door de thuisploeg werd verloren in dc beslissende vijfde set. Het in gestalte, gewoontetrouw, bena deelde Snuffel, speelde in de twee eerste setten bijzonder gretig en vooral in de tweede set werden dan de bezoekers gewoon overklast. In de eerste set ging liet gelijk op tot 8-8 maar dan speelde de thuisploeg zowel aanvallend als ver dedigend superieur wat hen een 15-10 setwinst opleverde. In de tweede set speelde Grembergen outstanding. On gelooflijk attent in verdediging en aan vallend opvallend goed geïnspireerd werd Zelzate op 8-1 geplaatst en via 12-1 werd het 15-5. Dat Snuffel dat tempo en die inzet niet kon aanhouden leek ons evident. Toch slaagden zij erin een 1 -6 achterstand om te buigen in een 7-6 voorsprong dankzij collectief sterk spel. Het gestalterijk Zelzate slaagde er niettemin in de set te winnen met 11-15. In de vierde set leek het erop dat op de thuisploeg opnieuw geen maat stond. Het werd 5-1 en 8-3 maar dan begaf dc ploeg van kapitein De Ridder Wellicht enigszins vermoeid werden de reacties wat trager, de aanval een ietsje onzui verder en Snuffel kon de wedstrijd niet afmaken Het werd 13-15 en zoals kon gevreesd worden begaf Snuffel in de tiebreack. Een vlugge 1 -6 achterstand was er toen teveel aan maar via 3-10 raakte een vechtlustig Snuffel toch nog tot 11-14 alvorens definitief te begeven. Het werd weliswaar een bittere pil om door te slikken maar wat Snuffel liet zien in hun «frisse» periode opent toch heel wat perspectieven. EVA Als ber i Tem; twint zullei misse lijkstt meck vers i de tal VH»' leen I overwinningen tegen Si| vok(l-3) en Gcraardsberffl (3-0) hebben de AalsU meisjes hun eerste ncdcrli geleden. ATB is altijd zwarte beest voor V.K. weest. Hetzelfde gebeujj dit seizoen. Maldegem - AVO I sele 3-1 (11-15,15-8,15-10,15-11) In dc eerste set kondenjj bezoekers, die aan het l~ sterk speelden, dc thuispMi in bedwang houden. W4 neer de speelverdeling tl der vlotte bij dc gasten I Maldegem opnieuw inl wedstrijd komen. Het gof thuisblok was een hinderfl voor dc AVO aanvalstcrslj geen raad meer wisten metj nen toegespeelde ballenJ In de vierde en laatstef probeerde Melsele alsl een tie-break uit de brair slepen. Tevergeefs want een goed sluitende 4 dediging van Maldegcm l geen setwinst meer toe vf Melsele. Derde provinciale Kangoeroes Aalst - Na-j zareth 3-0 (15-1,15-2,15-4) Met overtuigende setstandd voor Kangoeroes kan er vf een wedstrijd geen sprffl| zijn. De tegenstand was ecP minimaal van de bczockslcnVolleybal. Een te sterk Aalst moet nianhange wachten op een sterkere betere tegenstander om weten en tc bewijzen wat waard zijn in de huidige konf"tuur v petitie. ynuulei

De Voorpost | 1989 | | pagina 28